טרילוגיית ג'ורדי – הסוף

ג'ורדי כמו משה רבנו, הוציא את מכבי ממצרים, וזה דבר גדול, אך לא האיש המתאים לכבוש את הליגה.

אז מה היה לנו עם האיש הזה? הגיע בנו של אחד הכדורגלנים הגדולים בהיסטוריה, יש שיאמרו הגדול בהיסטוריה, שחקן עבר בינוני במועדונים גדולים, איש שכבר עבד בקפריסין, והפך קבוצה מג'עג'עת ללא כיוון, למועדון כדורגל שזכה בשלוש אליפויות רצופות, והפך לסטנדרט החדש בכדורגל הישראלי.

רבים יאמרו שאין בכך חכמה גדולה, שכן מכבי של קרויף היתה בעצם בבואה של נכונות ההשקעה הכספית של מיטש. אולם, נדמה לי שאי אפשר לקחת מג'ורדי את עבודת הנחת היסודות בתוך הביצה הגדולה והטובענית שנקראה מכבי תל אביב כדורגל. הסגל שפתח את עונת אוסקר לא היה מרשים כלל ועיקר. חסן אבו זייד היה הקשר האחורי במשחקים רבים. ערן זהבי וראדה פריצה הגיעו רק בינואר. ראדי שיחד עם קרלוס היו כנראה השחקנים המובילים ששיחקו את כל העונה, הגיע ללא כותרות וללא שם של שחקן גדול. מה שהפך אוסף שחקנים חדש באופן יחסי למועדון יציב שעבר גם מבחנים, היה נעוץ כנראה בעבודה הנכונה שג'ורדי עשה באותו זמן. הכנסת סטנדרטים מקצוענים שלא היו במכבי לפני כן. הניתוק הטוטאלי בין השחקנים ובין דעת הקהל באמצעות הקשר הבלתי אמצעי עם העיתונאים. הכנסת התחושה בשחקנים שהם חלק חשוב במשהו גדול. הבראת חדר ההלבשה החולה בצורה יוצאת דופן. כל אלה היו פרי עבודתו של ג'ורדי.

*

הבעיות התחילו לצוץ כאשר היה צורך בשלב שני. כמו שאין שום דבר מושלם, אין גם עבודה שלא זקוקה לשלבים חדשים. למזלו של ג'ורדי, המועדון שהיה אמור לאתגר את מכבי בצורה הקשה ביותר, מועדון הכדורגל מכבי חיפה, היה מועדון שסרב להכיר באתגר החדש שג'ורדי הציב לכדורגל הישראלי. במבט מפוכח, הרבה חוליים ששחר הפגין בשנים אלה, מאפיינים את ג'ורדי. חוסר הנכונות להכיר בטעויות, חוסר הרצון בליטול אחריות על כשלונות, וכתוצאה מכך גם חוסר היכולת להתמודד בצורה טובה עם תחרות, כל אלה מאפיינים את דרך פעולתו של יעקב שחר, אך גם את ג'ורדי כפי שלמדנו להכיר.

המועדון הראשון שהבין את שדה המשחק החדש שג'ורדי העביר אליו את הכדורגל הישראלי היה הפועל באר שבע. מועדון שנקודת ההתחלה שלו היתה נמוכה בהרבה מזו של מכבי חיפה בתחילת עידן ג'ורדי, אך מועדון שבהדרגה למד מטעויותיו, הכיר בנקודות הדורשות שיפור, הטמיע ערכים של מקצוענות, ובעיקר לקח החלטות אמיצות כדי להפוך קבוצת כדורגל שמשיגה את המצופה ממנה סך הכל, למועדון ששייך לצמרת הכדורגל הישראלי. המהלך המאוד אמיץ של אלונה ברקת להביא את ברק בכר דווקא אחרי שנתיים מוצלחות באופן יחסי של אלישע לוי, הוא בדיוק המהלך שג'ורדי לא היה מסוגל לו. אלונה ברקת היתה מוכנה לערער הכל כדי להפוך את הטוב למעולה. ג'ורדי חיפש איך להמשיך בדיוק באותו כיוון ולא היה מוכן לשנות דבר גם כשהדרך כבר החלה להגיע אל המחסומים.

*

כדי לעשות שינויים צריך להכיר בחוסר ההצלחה, בכישלון, בטעויות, בעיקר צריך לקחת אחריות. ג'ורדי בדיעבד נלחם על קרדיט, אך לא היה מוכן לקחת אחריות. השחרור של פאקו, שחרור שהסכמתי איתו בעת שנעשה, היה צריך לשדר את אות המצוקה הראשון. לג'ורדי נח היה עם המאמנים המתחלפים מדי שנה, שכן במקרה של הצלחה, הקרדיט יהיה שלו בצורה ברורה יותר. כאשר יוקאנוביץ' העלה את הקבוצה ללא שום עזרה אמיתית של ג'ורדי, אלא בזכות הטקטיקה המאוד חכמה שלו, ובעיקר אחד ערן זהבי, הגיע אות המצוקה השני. ג'ורדי לא הגיע ערוך עם תכנית שתתאים את רמת הקבוצה לרמה הגבוהה מאוד שקיימת בשלב הבתים בליגת האלופות. עוז ראלי, ראדוניץ', אלי דסה, שלומי אזולאי וראיקוביץ', אין ברשימה זו ולו שחקן אחד שבזמנו היה אמור להקפיץ את הרמה של מכבי. המתח עם יוקאנוביץ' משדר לנו שהמאמן הרגיש מרומה. מה שקרה לאחר מכן היה בדיוק תחילתה של השקיעה.

*

ג'ורדי למד אם זכרוני אינו מטעה אותי, מנהל עסקים. אולם ג'ורדי לא התייחס למועדון הכדורגל כאל עסק. כסף מבחינתו היה אמצעי, לא מטרה. הדרך של ג'ורדי להמנע משינויים היתה בהוצאת כספים כדי למנוע לקיחת סיכונים. את זהבי משאירים בחוזה גדול יותר, וג'ורדי היה מוכן לשלם לזהבי כל מחיר רק שלא יעזוב לסין, בלי שום חשבון לקח שמשכורת של שני מליון יורו לשחקן אחד היא משכורת שגדולה על הליגה הישראלית ביותר מארבע דרגות. יתרה מכך, הסף שג'ורדי הציב עם זהבי, משך כלפי מעלה את השכר של כל שאר הכדורגלנים בקבוצה, בלי שום קשר למשכורות בקבוצות האחרות בליגה הישראלית. כאשר ג'ורדי נדרש למצוא דרכים חדשות לבנות קבוצה בעידן של פוסט זהבי, הפתרון היה שוב בלהוציא כסף. בין אם משכורת העתק של סקריונה, על אף שהגיע חינם אין כסף, ובין אם בסכום הגדול ביותר ששולם על שחקן זר בישראל, הבאת וידאר קיארטנסון. ג'ורדי לא חשב על כך שיש צורך לבנות קבוצה אחרת, שכן הקבוצה הקודמת היתה קבוצה של ערן, ואין אף שחקן שיהיה מוכן להגיע לישראל, ויוכל בכוחות עצמו להחליף את ערן. בסופו של יום, גם אם השכר בסין מנופח באופן יחסי, ערן זהבי הוא שחקן של למעלה מתשעה מליון יורו בעונה, כלומר המחשבה להחליף את ערן אפילו בשלושה שחקנים שיחד יתנו את תרומתו, היא מחשבה שלא קולעת למציאות.

אך ג'ורדי לא מסוגל לעשות שינויים קיצוניים תוך כדי הצלחה גם אם מתונה יותר, כמו עונת ההשתפות בצ'מפיונס ליג, המקום השני וההפסד בגמר הגביע. לכן הגיע הדשדוש הבלתי נמנע. שוב מאמן חדש, שוב סגל לא מרשים, ואז מדצמבר אנו מתוודעים לחוסר הנכונות של ג'ורדי להכיר בטעויות שלו. זה לא שוטא, כך טען ג'ורדי, לכן שוטא המשיך הרבה אחרי שהיה ברור שהקבוצה לא מוציאה מעצמה את הפוטנציאל שלה. בדיעבד נראה שהבאת מרסלו וראמון יותר משהיתה אמורה להיות דרך חדשה של הבאת שחקנים זרים, נועדה להוכיח שג'ורדי צדק כל הזמן, ויש להמשיך להביא שחקנים בשטאנץ המוכר לו.

ללא נכונות לקח סיכונים, ללא נכונות לשנות גם בזמן ההצלחה, ובעיקר ללא נכונות להכיר וללמוד מטעויות, לג'ורדי לא היה סיכוי לשנות את הפאזה במועדון. לכן ג'ורדי הוא משה רבנו. האיש שהוציא את מכבי ממצרים, אך לא האיש המתאים להנחיל לה את הארץ.

פרסטי עשה טרייד על האיש הלא נכון
נצחון על נתניה

תגובות

 • Gil - Zimbabwe

  גיל, משום מה כל הזמן נידמה לי שאתה מתייחס אל ג'ורדי רוב הזמן ככישלון (1/4 פוסט טוב, 3/4 פוסט לא מספיק).
  ג'ורדי הוא סיפור הצלחה גדול מאד לפחות מבחינתי, והייתי מוכן לחיות גם אם מה שאתה קורא כישלון עוד הרבה שנים, חבל שהוא לא רוצה. אני מאמין שבסופו של דבר היינו יוצאים נישכרים.
  אין הרבה מנהלים בעולם (פרגסון...) שיודעים להעביר שושלת בצורה מושלמת, ונכון הוא טעה.
  אבל אני חושב שמגיע לו בפוסט סיכום יותר מעשר שורות על הצלחה וגם בהם יעקב שחר וטעיותיו מוזכרות יותר מההצלחה של ג'ורדי.
  אני רק מקווה שלא ניתגעגע.

  הגב
  • גיל שלי

   זאת החולשה שלי בכך שהפוסטים שלי נכתבים באבחה אחת ונשלחים בלי עריכה מוקדמת. אני כותב תוך כדי שאני חושב. אין ספק שמה שקורה העונה יושב אצלי הרבה יותר בראש מההצלחה האדירה של ג'ורדי בהוצאתנו מהמדבר. ניסיתי גם להדגיש שוואלכ, משה רבנו, זה לא בקטנה, האיש הוציא אותנו מהמדבר. אבל, כתבתי מספיק למען האמת המון פוסטים על ההצלחה שלו, עכשיו אני מנסה להשלים גם את הצד השני. בסוף, האיש עשה עמנו חסד גדול, לא בטוח בכלל שאיש אחר בנעליו היה מצליח להוציא אותנו מהמדבר האיום והגדול שהיינו בו.

   הגב
   • Gil - Zimbabwe

    ברגע שקראתי הבנתי מה קרה לך...בגלל זה, זה ניראה לי קצת מוזר בעיקר בפוסט סיכום.
    תודה על ההבהרה.

    הגב
 • שחר ע.

  צריך לזכור שאתם ללא מגרש ביתי,לפחות בעונה הזאת זה גורם משמעותי.

  הגב
 • פרסלני

  מה זה להתנחל? אני כבר מזמן חושב שסכוי גדול להתנחל ממש דרך קבע בטופ עם איזה פילוסופיה ניהולית, הוא קשה מאד עד לא ישים.
  צריך לשים פרופורציות. שנה לפני גורדי, חיפה ומכבי 20 נקודות ומשהו מקריית שמונה אנמית. זאת המגמה ששחר לא זיהה כמה שנים, שום קשר לגורדי או ל"תחרות" . כי העונה של קש כמו מה שמכבי עשו לאחר מכן הן לדעתי זה לא באמת תהליך אלא לסטר-יזציה (אלף אלפי הבדלים) של ליגה מאד חלשה שבה קצת להיות מעל הממוצע ממצב אותך לאליפות.
  והסיבה היא שהכדורגלנים חלשים. אין דרך אחרת להגיד את זה. ישראלים, זרים ניים איט. ומי שפגע נכון, אם בכסף, אם במזל ואם בקצת תבונה לקח את הקופה. השאר (מאמן, מאמן כושר "מערכת" ) הכל חשוב אבל פחות. לא הגיוני שבאר שבע בירידה כזאת חדה ברמה שלה והיא כנראה לוקחת אליפות.

  אז עם כל הדסקוסים של קשר גרזן כן או לא, זה לדעתי חרטוט. הכל קם ועדיין נופל כמעט תמיד על זרים (ולשם זה, זהבי ורק זהבי הוא כמו זר). מספיק שחצי מהבאבינים והרודריגזים והבאטוקיים היו מה ששחקן זר צריך להיות (אפר, לא דאונר) . מספיק שהשוער השקעה היה מרים את ההגנה ולא חי בסרט שהוא הטוב לגילו ובמה שיש פה מכבי "מתנחלים" בלי קשר לכלום.

  הגב
  • Gil - Zimbabwe

   צודק מאד!! למרות "הכעס" שלך (אתה מכבי חיפה?) אבל זו בדיוק הבעיה.
   צריך לראות בעוד כמה שנים איך משפיעה ההשקעה בנוער.

   הגב
   • פרסלני

    רק השם (אכן קרוב של ירון). מכהי תל אביב לכל דבר.

    הגב
  • yaron

   צודק!
   ברשותך אוסיף - זרים ומאמן.

   הגב
  • Ollie Williams

   משהו אחד לגבי חיפה, עונה לפני ק"ש הם אלו שזכו באליפות, ושני הכוכבים הגדולים בהתקפה עזבו. זו הייתה תחושה של עונת מעבר ושחיפה של עטר תרוץ שוב לאליפות, הרבה יותר מאשר שהניסוי ההולנדי-ספרדי של מכבי יהיה כ"כ מוצלח כבר בעונה הראשונה.

   הגב
 • שלו

  אני חושב שמיץ' היה צריך להחליט האם הוא הולך עם יורדי בגישה הפרגונסונית או ממשיך הלאה.
  מרגע שמינה אותו למאמן הוא החליט להמשיך הלאה, בדיעבד זה היה ויתור על העונה הזאת. כי גם אם היה לוקח אליפות וגביע היה ידוע שלא ימשיך. ולכן גם העונה היא קריסת מערכות.
  עכשיו, ההחלטה צריכה להיות כמה שנים הולכים לבזבז.
  אם רוצים להיות חיפה אפשר להחליף כל עונה מאמן באמצע ולתת לו לחרב את העונה העוקבת.
  אפשר גם לקבל החלטה עכשיו מה זה אומר להיות מכבי תל אביב.
  בשבילי יורדי הוא מים מתחת לגשר ולכן אין שום משמעות לצעדים נגדו בהקשר של טיבי.
  כן צריך להוקיר את טיבי על העונות שלו במכבי ולמצוא את הדרך להיפרד בלי לפגוע בו כלכלית אבל הוא לא יכול להמשיך, פשוט בגלל הסיבה שככה לא מנהגים.
  כתבתי את זה גם על האדום של יצחקי.
  אני שומע שגם עטר עושה סבוטאג', אז שיצטרף.

  מקורות יודעי דבר אומרים שגלזר וברסקי חוזרים וגם מושאלי בני יהודה.
  אפשר לבנות קבוצה טובה בחצי תקציב (וזה לא מעט) ולקחת אליפות בשנה הבאה.
  אפשר שזו תהיה קבוצה עם ערכים, צריך לייצר לה אופי.
  לגבי ראייקו ווידאר צריך לקבל החלטה האם מאריכים חוזים בתקווה שיחזירו את ההשקעה או מוכרים עם אחוזים על מכירה עתידית.
  כדאי להשקיע בזרים מוכחים, אפשר להמר על זר אחד לא חמישה.
  ותמיד נזכור לו את סוזה.

  הגב
  • פרסלני

   אתה רואה שלו. אתה ממשיך עם הטעות. סוזה , כבודו במקומו אבל ראבק אין לך פרספקטיבה אחרי כל השנים?
   גם אם היום הייתי עושה קסם ומכבי ראשונים ובאר שבע מקום שלישי עדיין הייתה נשארת הזוועה המצמררת שבית"ר אין-מערכת, אין-מאמן, כדורגל לא אינטילגנטי ירושלים במקום השני. וזה הכל עם זרים ומקומיים שתפסו עונה טובה יחסית. שום תוכנית.
   אין באמת תוכנית מוצלחת בישראל לכדורגל.

   הגב
   • שלו

    איזה טעות?

    הגב
    • פרסלני

     להזכיר את סוזה . הוא בודאי בטור ההצלחות של גורדי אבל לא בטופ 3 ההחלטות המוצלחות ביותר שלו.

     הגב
     • שלו

      אבל הכי כיפית מחינתי.

      הגב
      • פרסלני

       נייס. מקבל :-)

     • yaron

      איזה שלוש לפני סוזה?
      אין וויכוח שזהבי אחת מהן.

      הגב
      • פרסלני

       רק שחקנים!

       פריצה וגרסייה. לא רק בכדורגל, בעיקר באטיטיוד (שלושתם). אם יורשה להגדירם- שלושת המכביסטים האחרונחם (עד עתה).

      • yaron

       נסכים על ארבע הבחירות הטובות?

     • שלו

      סוזה היה בעייני הדבר הכי רציני שנחת פה.
      גם שחקן עבר גדול, גם הצליח ללמד את מיכה לבעוט.
      לדעתי הוא פשוט היה יכול להדגים לשחקנים באימון מה לעשות.
      והריצה שלו בדרבי זהבי.
      והשריקה כמו ערס מהשכונה.

      הגב
      • אחד העם

       והוריד הבולט בצוואר, שהיה לאגדה

 • yaron

  תודה גיל,
  החלק הראשון של הפוסט אחד המדוייקים שקראתי.
  ארבע השנים הראשונות היו קרוב מאוד למושלמות ולי לפחות אין רבע טענה לקרויף (או למיטש) עד תקופת יוקאנוביץ'.
  אני חולק עליך לגבי כמה נקודות בהמשך.
  יוקאנוביץ' -
  קרויף לא מחליט על גובה התקציב והסגל בהתאם. ההחלטה מתי וכמה להתחזק לא שלו והסגל שנבנה היה ראוי. יוקאנוביץ' קיבל מקרויף את כל העזרה האפשרית במסגרת התקציב.
  שלוש אפשרויות:
  1. הובטחו ליוקאנוביץ' הבטחות שווא - פאשלה של מיטש וקרויף.
  2. הובהרו לו בדיוק גודל התקציב וההיררכיה והוא התהפך עלינו אחרי שבועיים - לא סביר אבל היי, זה יוקאנוביץ'...
  3. הובטחו לו הבטחות מעורפלות - פאשלה של מיטש וקרויף בטח שבהתחשב ברקורד שלו.
  הטענות לקרויף במקרה הזה מסתכמות לטעמי בחוסר היכולת להבין שזה "לא יעבוד" עם אישיות כמו יוקאנוביץ' מלכתחילה.
  טעות נוספת של מיטש וג'ורדי היא המחשבה (ההזויה) שהשיטה של החלפת מאמן כל שנה תעבוד לאורך זמן. זה התפוצץ לנו בפרצוף בעונת שוטא אבל הזרעים נטמנו כבר בפרידה מפאקו. אתה לא מחליף מאמן מוצלח אלא אם יש לך תוכנית ומאמן סגור לטווח ארוך.
  למרות הנאמר, אני מתייחס לעונה הזאת כמוצלחת וכאוהד מכבי מאמין שלולא פטירתו של אחד משני הכדורגלנים הטובים בהיסטוריה (לגילם) היינו זוכים באליפות רביעית.
  החל מעונת שוטא אנחנו פשוט לא שם...
  לא מיטש,
  לא ג'ורדי,
  לא השחקנים,
  לא בלומפילד.

  הגב
  • יואב

   יוקאן הלך כי זה לא בשבילו ולא לרמתו.

   הגב
   • yaron

    מסכים לגמרי,
    בדיעבד אף אחד לא בכה על זה כי היה לנו נס באזל אבל האם זה לא היה ברור מראש?

    הגב
   • Gil - Zimbabwe

    איפה הוא מאמן היום?

    הגב
    • יואב

     קרוב לעליית פרמיירליג שניה בקאריירה עם פולאהם. המאמן הכי מצליח שיורדי החתים מבחינת רזומה.

     הגב
     • yaron

      בהחלט הרזומה הכי טוב ואין ספק שמאמן מצויין.
      לא התאים במנטליות למכבי/קרויף, אם לא היינו מעפילים היה עוזב הרבה קודם...

      הגב
      • yaron

       במחשבה שניה - גם לבוס רזומה נחמד :-)

 • גיא זהר

  מעניין מאוד. סח'תיין על ההשקעה. הערה לגבי מכבי והתייחסות לגבי ב"ש. אני לא רוצה להקטין את ההצלחה של ג'ורדי (ומכבי), אבל הוא הגיע לסוג של וואקום (שנה קודם פאקינג קריית שמונה זכתה באליפות), ולכן ההשתלטות היתה קלה יותר. הניתוח של ב"ש, במחילה מכבודך, טיפה לא מדויק. באר-שבע כשג'ורדי הגיע לא היתה קבוצה טובה אלא קובצה בינונית מינוס כולל העונה הראשונה של אלישע (= העונה הראשונה של ג'ורדי) שבא הקבוצה דישדשה ובסוף כמעט ירדה ליגה. העונה השניייה של אלישע היתה הצלחה בלתי צפויה לחלוטין (סטייל הפועל חיפה השנה וד"ש לגל אראל) כשקבוצה שנבנתה לפלייאוף עליון הגיעה למקום שני וחצי גמר גביע (מול ק"ש של בכר). העונה השלישית של אלישע היא קו פרשת המים מבחינתנו כי למרות סגל טוב יותר (הובאן, אוגו, מליקסון שהיה רע מאוד ופצוע, ארביטמן) הקבוצה לא שיחקה טוב. זו העונה שלאחריה קבוצה עם פוטנציאל הפכה (דרך בכר בעיקר) לקבוצה טובה מאוד.

  הגב
  • גיל שלי

   אבל גיא, מה שאתה כותב, זו היתה כוונתי, בכוונה כתבתי שהייתם קבוצה בינונית בתחילת עידן ג'ורדי, נקודת התחלה נמוכה

   הגב
 • גיא זהר

  שבא=שבה

  הגב
 • tazza

  גיל, אני לא מבין למה אתה מתיימר להגיד מה עבר לג'ורדי בראש בעת קבלת ההחלטות שלו.
  מי יודע אם הוא החליף את פאקו בשביל קרדיט, אין לך ביסוס אמיתי.
  העובדות הן שפאקו לא הוציא מהקבוצה כמו שיורדי חשב שאפשר להוציא, זה מה שיורדי אמר (בגדול), ואת זה צריך לכבד. אם אתה לא מאמין למה שיוצא לו מהפה, זו החלטה שלך. אל תפיל את זה עליו.
  יוקאנוביץ' ידוע בתור דעתן לא קטן וגם במועדון החדש שלו באנגליה אומרים את זה וזה יוצר שם תאקלים. מה הוא ציפה?
  שמועדון יתאבד על הצ'מפיונס ויקנה מלא שחקנים במלא כסף?
  כולם כולל כולם כולל אתה בזמנו הסכימו שהצ'מפיונס הוא משהו נחמד שמכניס כסף ולא צריך להתאבד עליו. כל מי שהגיע היה או לטווח רחוק או שיפור הקבוצה בלי כל קשר לצ'מפיונס.
  עכשיו אתה בוחר להתהפך בדעתך עקב "חכמה בדיעבד" (שוב, על פי תיאוריית פרי דמיונך בלבד) על הגישה הלא חכמה של ג'ורדי, ששוב- הסכמת איתה בעבר?

  אתה בדרך כלל מאוד חד ונמנע מלצאת חכם בדיעבד, אבל בטרילוגייה הזו אתה חוטא בכך המון.
  קח כביקורת בונה, אתה אחלה בלוגר סך הכל.

  הגב
  • גיל שלי

   מקבל באהבה. אני מתיימר לנתח את הדרך בה חשב לפי סך דיבוריו ופעולותיו בשש השנים שלו פה, עם דגש מיוחד על השנה האחרונה.

   הגב
   • tazza

    לדעתי, הכי חכם לנתח בצורה אובייקטיבית החלטות לא לפי הלך הרוח של ג'ורדי אלא לפי השיקולים שהיו בעת קבלת כל החלטה ביחס לאותו הזמן:
    בעונה של אוסקר חסן אבו זייד נחשב לאחד מהכישרונות העולים, שילמו עליו 400,000 דולר. שווה.
    החתימו את עוז ראלי שנראה כבינגו, כי הרבה שנים רצו אותו וכל פעם משהו אחר נדפק. החלטה סבירה+.
    אלו 2 דוגמאות מאוד קטנות, להגיד ממרום הידע שלנו את המציאות כיום מה ג'ורדי חשב אז זו התיימרות שפשוט לא מתאימה לבלוגר מאוד שקול מחושב וביקורתי שכמוך.
    אבל אני סולח לך, זה קשה רגשית להתמודד עם מה שקורה במועדון בשנתיים האחרונות. (בעונה של יוקא-בוס זה היה כדורגל מדהים ברוב העונה, שפשוט לא הספיק לאליפות, קורה).

    נקודה למחשבה- אם ליורדי היה כזה אגו עצום, מישהו היה פותח את הפה.
    פאקו שותק, סוזה שותק, סטיב גורי ז"ל שהסתכסך עם אוסקר בזמנו שתק, ביין שותק, בדש שותק, אזולאי למען השם שותק, עוז ראלי שותק.
    כל השחקנים והאנשים הללו יש להם אשראי חופשי לפתוח על ג'ורדי והם לא עשו את זה.

    הגב
 • ניר

  בעיניי הטעות הגדולה היא שלא נפרדו מג׳ורדי כבר לפני שתי עונות אחרי סאגת שוטא. עם מות אביו, הוא איבד משהו מהחדות, היה אפשר לחכות לסוף העונה ולהיפרד יפה.

  הגב
 • גדי

  הפועל באר שבע למדה ממכבי תל אביב דברים עד רמת איך עושים חימום לפני משחק ובמחצית.

  נקודת המפנה הייתה כאשר בעונת אלישע השלישית הקבוצה הייתה בצמרת אבל במרחק שנות אור ממכבי. התבוסה 6-2 בגביע רק נתנה את החותמת..ץ אלונה ובעלה החליטו שהפועל באר שבע צריכה לחשוב גדול יותר. לתת למאמן סגל רחב ושדרוג כל המערך העוטף. להילחם על כל ישראלי בכיר.

  כל הגישה הזו הייתה בהשראת מכבי תל אביב.

  הגב
  • פרסלני

   עושים מזה יותר מדי. דרור שמשון הוא אותו מאמן כושר כמו שהיה לפני מכבי. ועוד פעם, הכל תכלס זה בחירת שחקנים כשהרמה נמוכה וזה מה שיש פה עוד לפני שגורדי בא. בית"ר לא למדה כלום מאף אחד ונראה לי שבצדק או לא אתם תשקשקו עוד כמה ימים כל הדרך משער הגיא.

   הגב
   • גיא זהר

    האמת באמצע. באר שבע לפני גמר הגביע ההוא אפילו לא יצאה למלון. מכבי עם ג'ורדי הגיעה נוסף להישגים בארץ ארבע פעמים לשלב בתים ( פעמיים ללא זהבי). יכול להיות שקצת הגזימו לגבי ג'ורדי, אבל אי אפשר לבטל אותו לגמרי.

    הגב
    • יואב

     לגמרי נכון. למעשה מכבי פיספסה עליה אחת. בהקשר להיסטוריה הפרטית של מכבי באירופה, זה ממש מהפכני.

     הגב
   • גדי

    מערך הכושר גופני של הפועל באר שבע זה לא רק דרור שמשון (הגיע עם בכר, לפני מאיר סיני). יש עוד מאמני כושר, פיזיולוג מפולין שמומחה במערכות הג'י פי אס.

    לגבי שער הגיא. ממה יש לשקשק?

    הגב
 • סער

  מה יש בכדורגל הישראלי שמצליח להפוך גם בן אצולת כדורגל ששחק במועדונים הגדולים בעולם, תחת המאמנים הגדולים ביותר, שהגיע לישראל לפני 6 שנים והביא איתו את אירופה לישראל ואחרי 6 שנים נהיה סוג של מאמן ישראלי טיפוסי.
  גילוי נאות, אני אוהד הפועל, אבל כג'ורדי הגיע לישראל רציתי שהוא יצליח משום שחשבתי שרק אנשי מקצוע מאירופה יוכלו להציל את הכדורגל בארץ. והוא אכן הביא שינוי אבל מוגבל מאוד משום שהבעיה היא בגילאי הילדים והנוער. שם צריך את אנשי המקצוע מאירופה.

  הגב
  • ברק

   אולי אולי יראו את התוצאות ממחלקת הנוער עוד שלוש-ארבע שנים. למיטב ידיעתי עושים שם עבודה רצינית ומקנים סטנדרטים גבוהים לכל רמות הגילאים, שמתאמנים כולם מאותה חוברת תרגילים, משחקים במערכים דומים, וכו.

   הגב
   • ברק

    ויש שם איש מקצוע הולנדי עם קבלות, שכחתי את שמו אבל לפני שנה היה איתו ראיון מצוין בערוץ הספורט.

    הגב
    • יואב

     ואן לייבן. דווקא כאשר הוא מקבל ביקורות על אופיו והשיטות שלו, אני מרגיש שהוא בדרך הנכונה. לאחר ההשקעה ויצוב הקבוצה הבוגרת, מיטש עבר למחלקת הנוער(ואן לייבן הוא לא הזר היחיד שם).זה מעולה והלוואי ויוכיח את עצמו.

     הגב
  • tazza

   טוב אני חייב להבין מאיפה הדימוי השטחי הזה, כי ג'ורדי בליין?
   כאילו אנחנו המצאנו את המועדונים ובברצלונה כולם מנגנים בטהובן בלילות.
   הוא היה ונשאר אותו דבר.

   הגב
 • אחד העם

  הדברים דבורים על אופנם, אלא שחלקם מבוסס על עובדות וחלקם על השערות (העובדות ידועות רק למיטש, ג'ורדי ועוד מתי מעט ואינן דולפות).
  מזדהה עם ההשוואה של ג'ורדי למשה.
  "וְלֹא-קָם נָבִיא עוֹד בְּמכבי כְּיורדי, אֲשֶׁר יְדָעוֹ יוהאן פָּנִים אֶל-פָּנִים"
  נקווה שמיטש יבחר את היהושע בן נון הנכון לכיבוש האליפות.

  הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *