נצחון על נתניה

אצילי, אתה מבין ג'ורדי?

מסתבר שאצילי יכול לשחק גם כשמכבי לא משחקים ב4:3:3, אפילו עם דסה ומיכה באותו הרכב, אני בשוק, לא חשבתי שזה אפשרי.

כל שער כזה של אצילי, כל בישול שנתן לבלאקמן, רק עושה אותי עוד יותר עצבני, למה לעזאזל לתת לשחקן הטוב ביותר שלך, למעשה היחיד עם סטאר קווליטי אמיתי, להרקב על הספסל כשהרופאים אישרו לו לחזור לשחק? למממממממממממממה?

תודה לפאנטיקס שהואילו בטובם וחתכו את בית האונס מהשיר, בזכות זה לא חטפנו גול בהתקפה של נתניה בדקה ה83.

זה מוקדש לידידי אופיר ממן. למכבי חסר שחקן כמו מסי. טוב לכולם חסר מסי, אבל לא זאת כוונתי. מכבי השנה סובלת לאורך כל העונה ממדיניות מאוד סלחנית של שופטים כלפי כניסות בשחקנים שלנו, וגם מחוסר החשש של שופטים לשרוק שריקות במחלוקת נגדנו. מסי הוא לא בדיוק אומטיטי מבחינת עצמה פיסית. אבל, ביום ראשון הוא ראה את הכניסות של שחקני ריאל מדריד בשחקני ברצלונה, וכשאדון גארת' בייל הגדיש את הסאה, וניסה לשבור את הרגל לאומטיטי ללא כל תגובה של השופט, מסי נכנס בכל הכח בלא אחר מסרג'יו ראמוס, תוך ניצול העובדה שאין מצב שאחרי מה שקרה עם בייל השופט יעז להוציא לו אדום. זאת המנהיגות שהכי חסרה למכבי. אני לא מדבר על כניסות כמו אלה של טל בן חיים, זאת לא חכמה, בטח שלא על הבושידו של ברק יצחקי. הלוואי ושחקן כמו אצילי ילמד את זה ממסי, זאת מנהיגות אמיתית, לא לפחד, לדבר עם השופטים כשהם נכנסים למרחב נוחות של שריקות נגדנו, וכן גם אם צריך להכנס דווקא באוגו אחרי מה שעשה לטל בן חיים בזמנו ללא שום תגובה של השופט. זאת המנהיגות שאנחנו צריכים.

הרעיון הזה של הצבת יובל שפונגין בעמדת המגן השמאלי, תהרגו אותי אם אני מבין בשביל מה, תודה לשפונגין שראה שזה לא עובד ונפצע בסוף המחצית, למה לעזאזל להתחכם כך? ג'ורדי לא מבין את ההבדל בין בלם שמאלי למגן שמאלי? הוא רוצה לשחק שלושה בלמים, שישחק שלושה בלמים, נראה לי שאתמול לא רצה שיגידו שהוא משחק שלושה בלמים אז אלתר. זאת הסיבה שאני כל כך כועס עליו, הוא כל הזמן חושב רק על מה יגידו, לא על מה צריך לעשות.

אני ממש מקווה שבמכבי מבינים שבאצילי טמון הפוטנציאל להיות השחקן הטוב ביותר בליגה הישראלית, זאת נקודת ההתחלה של בניית הסגל לעונה הבאה.

דן גלזר שחקן שאני מאוד רוצה לראות אצלנו, גם לאתגר את פרץ במאבק על תפקיד 6 וגם יכול לשחק במקום של גולסה היום.

אחרון חביב. קצת מבאס אצטדיון חצי ריק, אבל התענוג של להגיע לנתניה בארבעים דקות, ולחזור מנתניה ב35 דקות, יש מצב שזה שווה את זה.

טרילוגיית ג'ורדי - הסוף
משהו קטן על שאלת לברון

תגובות

 • יואב

  לאצילי יש סטאר קווליטי לגמרי. יש אפילו תחושה שהוא היום שחקן טוב יותר מאשר היה כשהגיע. גם הויתור על הפנדל, בנונשאלנטיות, ללא לחץ, משקפים התבגרות.
  פרגי (שיזכה לחיים ארוכים) מצא יתרונות בלהושיב לעיתים שחקנים על הספסל, שיחוו מבחוץ, ירגעו, יאגרו כוחות מנטליים ופיזים, יסתכלו על המשחק מזווית אחרת. אצילי פשוט חזר משוחרר, חיוני, מפוקס.
  לא מעט אוהדי מכבי מוכנים "לוותר" על אירופה. אהבתי את תשובתו הכנה והרהוטה של שרן אתמול: אירופה היא דרישת סף במכבי.
  מכבי תצטרך בקיץ הגנה מהניילונים. ברובה.
  גלזר נהדר.

  הגב
  • גיל שלי

   אין לי בעיה שיושיב מישהו על הספסל מהסיבות של פרגי, יש בעיה כשזה קורה מהסיבות הלא רלבנטיות. אסור בשום אופן לוותר על אירופה, מסכים אתך ועם שרן. הגנה שנה הבאה, מצידי שרן וטיבי בלמים בסגל, צריך בלם זר, למצוא דרך להאריך את דסה בחוזה נורמלי, אם לא להביא מגן שמאלי וימני חדשים, כן כמעט לגמרי מהניילונים.

   הגב
   • יואב

    גיל,
    לא הבנת. טענתי שאצילי חזר טוב יותר גם אולי בגלל הפציעה והישיבה הכפויה בחוץ. יורדי טעה קשות כאן אין שום ספק אבל לא לזה התייחסתי. אלא לחודשי ההחלמה בחוץ.

    הגב
    • יואב

     אפילו אם לא מאריכים לדסה חוזה, שישאר עוד עונה ונהנה ממנו מקצועית. יהיו הרבה שינויים, הייתי רוצה את דסה שם גם במחיר של הליכה בחינם בסוף עונה. אם תבוא הצעה כספית גדולה שתטרוף את הקלפים, זה כבר משהו אחר.

     הגב
    • גיל שלי

     הבנתי, אבל עכשיו הבנתי יותר טוב

     הגב
 • השמן

  שחרר גיל, בשביל הבריאות שלך:-)
  הטעויות של ג'ורדי היו ברורות בזמן אמת, והמחסור במנהיגות ובאופי אצל השחקנים(בית"ר כדוגמא הפוכה) גם היה ברור לצערי.
  מאמן טוב והכול יהיה בסדר, בוודאי אם יצליחו לחזק נקודה חלשה או שתיים בסגל הנוכחי. אבל הגרעין קיים, ועוד איך.
  הרווחנו השנה את אצילי, פרץ, ריקן כקשר, דסה כנשק איכותי ביותר (גם אם לא לאורך כל העונה). יש בכיף ארבעה חמישה מושאלים לבחור מהם.
  בעיני הכיוון צריך להיות:
  מחליפים לראיקו באבין וקיארטנסון כשחקני הרכב
  טוואטחה/מגן שמאלי זר. אני נוטה לוותר על דודזאדה
  להשאיר את טיבי. צריך לפחות שלושה בלמים בסגל, מעדיף אותו על טב"ח, לא רואה מצב להחליף את שניהם
  קישור של ברסקי,גלזר,פרץ,ריקן, גולסה, זר או שניים, מניח שבאטוקיו נשאר
  אצילי, עטר, מיכה, חלוץ זר, שוינפלד, חוזז/כהן/צ'יבוטה שחקן כנף זר
  גם את בלקמן הייתי משחרר לאור העלות הצפויה שלו

  הגב
  • אחד העם

   טוואטחה לא חוזר ארצה
   שון גודלברג כנראה שכן, פליליפנקה גם עם חוזה. אני הייתי הולך על הרוש בשער, בגיבוי דניאל ואוחיון (יש להם פוטנציאל לא פחות מגלזר) ומפנה שתי עמדות זר לחוליה האחורית.

   הגב
  • יואב

   באטוקיו יוקפא לפחות עד ינואר, נראה לי. הוא לא ימשיך בשום קונסטלציה.

   הגב
   • השמן

    לדעתי אי אפשר להקפיא עד ינואר. לא רק, כל הקפאה מחייבת אותך לשלם לו את כל השכר. במציאות הכלכלית הנוכחית לדעתי אנחנו "תקועים" איתו.

    הגב
    • גיל שלי

     אני מבין שיש ביטוח במקרה שלו, אז בהחלט אפשר לתת לו לא להיות רשום בשנה הבאה, ושיחלים בקצב שלו

     הגב
     • קורא בין השורות

      אין שום מקום לבטוקיו בסגל
      אני מקווה שלא יהיו אילוצים שישאירו אותו בקבוצה

      אם חביב אוחיון החלים מהפציעה באופן מלא שווה להריץ אותו בגביע ובגביע הטוטו כשוער ראשון ולליגה + אירופה להביא שוער מנוסה יותר (זובאס?)

      הגב
      • השמן.

       לדעתי רכש שלא משחקים חופשיים כמעט ולא יהיה. ובאמת שלא חובה.

      • השמן.

       *משחקנים חופשיים

    • יואב

     השמן, בטוקיו לא ישחק במכבי. אני דיי בטוח בזה.

     הגב
     • השמן

      אני לא יודע, צריך להבין את המציאות הכלכלית. אתה לא תצליח להיפטר ממנו לפני שיחזור מהפציעה, מה שנותן לך רק אופציה של לשלם לו בשביל שישב בבית. אז אם הוא בלאו הכי פצוע חלק גדול מהעונה אז אני מבין. אבל אם הוא אמור לחזור בנובמבר? מכבי לא שילמה לדעתי לשחקן שלא היה חלק מהסגל בתקופת מיטש. יש לך חוזה? אתה שייך לסגל. זה נכון שזר זה מקרה אחר כי הוא מגביל אותך, אבל לאור סוגי הזרים שהבאנו השנה ושכנראה נביא שנה הבאה, לא רואה את מיטש מסכים לזרוק את המשכורת השנתית שלו לפח במציאות הכלכלית הנוכחית

      הגב
      • יואב

       המציאות הכלכלית, קצת מפריזים בה. מכבי עדיין תיהיה עם התקציב(הכללי) הראשון או השני.
       כמו גיל, גם אני הבנתי שיש כאן ביטוח שנושא בחלק מהמשכורת ואני לא חושב שנראה אותו במדים הצהובים.

 • בלפר

  לא מסכים עם מה שרשמת על אצילי בהקשר של מסי. לדבר עם השופטים זה אחת מהרעות החולות של המשחק. עם השופטים לא מדברים, ובטח שלא מאיימים/צועקים/מעבירים להם מסר.
  בכל ענף ספורט רציני זה היה נגמר בהרחקה של השחקן.
  לגבי מכבי אתמול, היה קשה לראות את המשחק. נראה שהשחקנים לא מאומנים. אין יד מכוונת של שטף המשחק. וחבל. כי עם קצת מאמן העונה היה אפשר להגיע רחוק הרבה יותר.

  הגב
  • גיל שלי

   אני לא בעד לדבר עם שופטים, אבל צריך לנהל את העניין הזה, מה שקורה כיום עם השופטים זועק לשמיים, נורא קל במקרה של ספק ללכת נגד מכבי, כי בתקשורת נכנסים בך אם נתת פנדל למכבי בטעות, אם לא אשרת גול חוקי למכבי, לא נורא. חלק מהעניין של מנהיגים זה לתפוס את האווירה, וכשזה הולך רחוק מדי, לעשות משהו. זה בול מה שמסי עשה, וקיבל את העלמת העין מהפאול של סוארז בדרך לגול שלו כתגמול. זה כמובן צריך להעשות לעיתים רחוקות ממש, כשהשופטים מגזימים, בדיוק כמו שמסי עושה.

   הגב
   • איתן פרגו

    דרך אגב מסי נכנס בראמוס *לפני* הכניסה של בייל. זה לא גורע מכל השאר.

    הגב
   • כח הגברה

    בפראפרזה לתגובה שלך בפוסט על לברון - תגובה טיפוסית של אוהד מכבי ת"א (לפחות האוהד הזה) - תנועת המטוטלת בין שחצנות ("התוצאה משקרת, זה לא היה כל כך צמוד" כדוגמא) לבין בכיינות (השופטים נגד מכבי) כשמסתבר ששאר הליגה מסרבת להעניק למכבי ת"א את התארים ששייכים לה, לדעת אוהדיה.

    הגב
 • אחד העם

  מיותר להאשים את ג'ורדי בכל . שלא יחשבו השחקנים שהם ממש מושלמים והוא גזל מהם את האליפות שהם ראויים לה.
  ג'ורדי נכשל, הוא הולך הביתה. נקודה. עם סטנדינג אוביישן, על תרומתו, ואיחולי הצלחה בעתיד.
  אני מזכיר שלפני הפציעה אצילי הביא מספרים, לא איכות. היה מאוד לא מדוייק ואיבד את רוב הכדורים שנמסרו לו, וההרכב של הסיבוב השני הניב ניצחונות. זה לא מנקה את ג'ורדי מהקיבעון המחשבתי ואי מיצוי הפוטנציאל, כמובן.
  אגב, גם בשנה הבאה, בסגל המסתמן, אם לא נפגע בלפחות ארבעה מששת הזרים (ובמאמן), נמשיך בהתכתבויות קוטראי החל מדצמבר 2018...
  ג'ורדי ניסה לומר שנתן

  הגב
 • אדם

  למה לגלזר לחזור למכבי? על העמדה שלו יש את דור פרץ ובטח יגיע לאזור הזה עוד שחקן זר בעונה הבאה (במיוחד אם נניח שמגיע מאמן זר). למה אתם חושבים שכדאי לו להישאר?

  הגב
  • אחד העם

   אם יהיה טוב, יוכל להילחם עם דור פרץ על העמדה ולקבל דקות משמעותיות.
   ניתן להביא שני זרים לעמדות הקישור האחרות - שיתחרו על גולסה וריקן, ולפנות לצמד פרץ-גלזר את עמדה 6.
   ניתן להשתמש בפרץ גם בעמדת הבלם בתרחישים מסויימים.
   וקבוצה מקצוענית זו לא חברת ביטוח להרכב, ככל שהקבוצה טובה יותר, התחרות קשה יותר וצריך להפיק מעצמך יותר כדי לעמוד בה

   הגב
   • אדם

    ברור אבל זה שחקן שצריך דקות משחק בשביל להתפתח עוד והסיטואציה במכבי שאין מאמן שיגיד שהוא רוצה אותו, אין מנהל מקצועי שיתן אג'נדה ובכלל עתיד לא ברור אז לשחקן במצבו זה נראה לי סיכון גדול מאוד. דור פרץ היה טוב אבל מי אמר שלא יבוא מאמן חדש (ושוב, אין מנהל מקצועי שיתן דרך) ויגיד שהוא חייב קשר אחורי זר כי זה הכי חשוב.

    הגב
    • גיל שלי

     עושה רושם שבן מנספורד הוא המנהל המקצועי, והאג'נדה תהיה שלו

     הגב
     • vered s

      עושה רושם שהיווני קובע מביא מאמן שלו

      הגב
      • גיל שלי

       ממה שאני מבין, בן מנספורד הוא זה שהרכיב את הרשימה של המועמדים, יכול להיות שהיווני המליץ על מישהו אחד מתוך הרשימה, יכול להיות שזה גם עזר לו להבחר, אבל מנספורד הוא המנהל המקצועי. לא נראה לי שאחרי שהיווני הביא את ליטו, מיטש רץ כל כך מהר עם מועמד נוסף שלו

      • קורא בין השורות

       גיל, יש לך מקורות תעניין כי ממה שקוראים באתרי הספורט למיניהם נשמע שיש ראש בראש במידה זו או אחקת בין מנספורד לבין אנגילידיס...
       לא שהם אמינים במיוחד אבל זה מה יש

    • אחד העם

     עת להתפתח ועת להילחם.
     דור פרץ התפתח בחיפה, אכל השנה מרורים במכבי, חרק שן, התחשל , נלחם , דרש מעצמו יותר (צריך להשתפר בדיוק בבעיטה/נגיחה) והצליח.
     ברחנות מופרזת, מפחיתה את הדרישות שלך מעצמך ומקהה את ההשקעה שלך.

     הגב
      • אדם

       תגדיר ברחנות מופרזת. לבוא בתור שחקן לא מוכח במועדון, עם שחקן בית שהצליח וסיכוי סביר לזר באותה עמדה (כי היא מספיק חשובה) זו סיטואציה בעייתית מידי. אם היית שואל אותי הייתי מעדיף להילחם על החולצה של אוגו.

      • גיל שלי

       אתה מתעלם מזה שגלזר יכול לשחק גם על העמדה של גולסה, אתה גם שוכח שדור פרץ יכול לעבור להיות בלם מדי פעם, והכי חשוב אולי, אני לא מאמין שמכבי ישקיעו בזר בעמדה של דור פרץ, פשוט כי יש עמדות אחרות שזועקות לזר

      • אחד העם

       נראה לי סיכון מחושב לוותר על קשר אחורי זר, ולהמר על שני קשרי 50/50
       פרץ המשופר נותן פתרון סביר לעמדה. גיבוי ואתגור מצד גלזר, יחזק אותה יותר.
       מכבי משוועת לקשרים שבצד האגרסיביות יביאו תפוקות של בישולים ושערים. היחידי שהביא משהו מזה זה ריקן. הדלילות אצל כל השאר (גולסה/בטוקיו/סושיץ/רודריגז) זועקת לשמיים.
       ובבאר שבע מרואן קבהא, שחקן סגל הנבחרת, נלחם עם אוגו

      • אדם

       אני לא מסכים עם הניתוח הזה. אם אני מאמן שמגיע מבחוץ, לא מכיר ואין מנהל מקצועי אמיתי (קשה לי להעריך את מה שכתבת על מנספורד) אז קשר אחורי זו אולי העמדה הראשונה שאני מביא. שוער ממש לא חייב זר, מגן שמאלי זה לוקסוס, ויש לך מספיק מקום לכל השאר.
       אני גם לא רואה את גלזר משחק יחד עם פרץ, אתם לא מכבי נתניה.

      • יואב

       גלזר צריך להגיע כי הוא הפרוספקט הכי מרגש של המחלקה בשנים האחרונות ואני חושב שהוא 6 טבעי יותר מפרץ. לפרץ יש אספירציות התקפיות יותר רק שלצערו, הוא היה מאד בינוני בחמישים חמישים.
       יש מדיניות ברורה של מתן צאנס למושאלים שיגיעו בקיץ. ברור שלא כולם ישתלבו אבל עמדת המועדון בנושא הזה תיהיה ברורה לצוות המקצועי החדש.

      • אדם

       אם אתה אומר לי שיש ישות במכבי שתבוא ותגיד למאמן חדש - "אנחנו ראינו את גלזר שנה שעברה ודאגנו לעקוב אחריו ולען כן אנחנו אומרים לך שדור פרץ וגלזר מספיקים להתמודדות בליגה ובאירופה" אז כן. אתה תפתיע אותי אם תאמר שיש ישות כזו

      • גיל שלי

       ככל הידוע לי, יש ישות כזאת

      • יואב

       בוודאי שיש ישות כזאת. יש מחלקת סקאוטינג שעוקבת אחרי כל עשרות המושאלים. עכשיו גלזר הוא לא מושאל רגיל, הוא מסומן. רק חיכו להתבגרוות ולפריצה...
       המשפט של יורדי מאתמול מאד ברור-

       ההולנדי השיב: “אני הייתי מחזיר אותו למכבי בלי שום ספק. הוא אריה. זה לא התפקיד שלי להחליט, אז אדבר עליו כמו אוהד שראה אותו גדל מהנוער, לבית”ר רמלה ועכשיו לנתניה, והוא פשוט התבגר, תמיד הרגשנו שיש לו את האופי ואת האומץ, את רוח הלחימה שמכבי ת”א צריכה. עבורי הוא עשה צמיחה אדירה. נתניה הייתה מועדון טוב עבורו והוא היה טוב עבורה, אז ההחלטה שלו לצאת בהשאלה הייתה טובה, ואני מאמין שכעת מכבי ת”א תרוויח מאוד מהשחקנים המושאלים שלה. גלזר שחקן של מכבי ת”א ואם מכבי ת”א תקרא לו לחזור, אז הוא צריך לחזור. זו המשמעות של חוזה”.

      • אדם

       הבנתי. אם כן זה הימור לא פשוט למאמן זר להיכנס לסיטואציה הזו, צריך להיות מאוד בטוח בעצמך ובאנשים של מועדון שאתה לא מכיר.

      • יואב

       אדם,
       תראה, נדירים המקרים בו מאמנים עובדים ללא מגבלות. זה אולי קיים רק בקצפת של הקצפת. אני בטוח שנעשה תיאום ציפיות בינו לבין המועדון.
       אני גם מאמין שהמאמן המיועד עשה את השיקולים שלו ויודע למה הוא נכנס כמו- התקציבים המיועדים לרכש, איכות מושאלים, איכות סגל עכשווי, מטרות ועוד...

      • אדם

       אני מסכים פשוט בכדורגל המודרני להסתמך על שני קשרים אחוריים צעירים ללא ניסיון באירופה ועם חצי שנה טובה בליגה זה קצת מעבר למה שאתה מתאר. זו עמדה חשובה מידי ולא החלטה שלי בתור מאמן היה קל לקבל.

      • yaron

       כמו אדם, אם אני מנספורד אני מנסה להביא קשר אחורי זר גם אם גלזר חוזר (לכל מי ששאל למה לו? כי יש לו חוזה!).
       מגן שמאלי לדעתי זה ממש לא לוקסוס במצבינו.

      • יואב

       אדם,
       יש משהו בדבריך וגם אם ניקח בחשבון שגם רוסלן מועמד לחזור אז המצב טיפה יותר מורכב. נראה איך יתפתח.

      • yaron

       יואב,
       לא מאמין שיש ישות כזאת בטח אם אנחנו מתכננים אירופה. ואם נעפיל אני חושב שיש מקום וצורך לזר, פרץ וגלזר.
       לגבי תגובתך הראשונה. אני מהאוהדים שמוכנים "לוותר" על אירופה, אוי ואבוי אם השחקנים יוותרו...

      • יואב

       ירון,
       אתה לא חושב שנערך תיאום ציפיות? אתה חושב שהמאמן לא יודע מאיזה פול לבחור? אתה חושב שהוא לא יודע על רמת המושאלים ואיכותם? אני חושב שאתה טועה. המועדון לא מתחיל מהתחלה. כל עונה חדשה היא המשכה שח זאת שנגמרה. אין פה דף לבן לגמרי.
       בקשר לאירופה, מועדון ברמת מכבי צריך לעשות דברים בתנועה. זאת המשמעות של המעמד והציפיות.

      • yaron

       יואב, כנראה שלא הסברתי את עצמי טוב...
       ברור שיש את כל הפונקציות שתארת, כוונתי היתה שאין יישות שמתכננת בתים ואליפות וחושבת שפרץ וגלזר מספיקים כקישור אחורי.
       זה יכל (אולי) להספיק אם לא היתה אירופה.

      • yaron

       יואב, אחדד שוב לגבי אירופה: אני כאוהד הייתי חי בשלום בלי עונה אירופאית אחת בנתניה אבל הייתי כועס וזועם אם השחקנים או ההנהלה היו מקבלים את זה.

      • יואב

       ירון,
       ברור שרק גלזר ופרץ זה לא מספיק. זקוקים לרוטציה רחבה.
       אבל רמת הזרים שהבאנו לאחרונה, קצת מנטרלת אצלי את החשש מחדר מנועים כזה. אבל זה קשור לשאלת סגל רחבה יותר מבחינת החלטות שהמאמן יקבל. זה טוב שיש לו פול ישראלים טוב לבחור ממנו. יותר אפשרויות תימרון, איזה עמדות מחייבות זר ואלו לא. זה דבר טוב בסך הכל.

      • Ollie Williams

       גלזר נראה לי הרבה יותר תואם אלברמן מאשר פרץ. עם התקדמות העונה, אחרי קפיצת המדרגה, נראה שפרץ צובר בטחון גם בהובלת כדור קדימה. אולי יום אחד גם יבעט שוב למסגרת...
       אני חושב שבהתחשב בנסיבות - צמצום תקציב וצורך קריטי בדם חדש ורעב - הייתי מחפש זרים כמו עלי מוחמד, שחקנים כמו ראדי כשהיה בשיאו, או כמו גולסה אם הייתה לו סיומת - 50-50 פיזי שגם יודע לתת מספרים. פרץ וגלזר יהיו די והותר.
       אדם, היות ואני מניח שצפית בפחות משחקים של מכבי מאשר המכביסטים פה, כנראה לא ראית שגם אחרי הנפילה ביכולת הקבוצה בחודשיים האחרונים, דור פרץ הוא בערך היחיד שמתפקד ברמה ראויה.

      • יואב

       לא רוצה להגדיל את גלזר יותר מידי אבל הוא פקמן מעולה לליגה שלנו. לא מבריק, לא עושה את מה שהוא לא יודע אבל מחלץ וחוטף עילאי, מדוייק, חזק, אמין. אני לא חושב שגדלים הרבה כאלה.

      • אדם

       אולי, אכן ראיתי מעט משחקים של מכבי אבל לא הבנתי את התגובה :)
       כי לאורך הדיון זו בדיוק הטענה שלי ללמה אם אני גלזר אני מחפש מקום אחר. דור פרץ היה מצוין ואני מנחש שמאמן זר שיגיע יביא קשר אחורי זר (בהתחשב בזה שהסמכות המקצועית בשש השנים האחרונות במועדון עוזבת...)

      • funfun

       אני חושב שברסקי שחקן שלם ומגוון יותר (גם אם אני מתעלם מהמספרים שבוודאי מחזקים זאת)
       גלזר אחלה שחקן אבל נראה לי שברסקי הוכיח את עצמו יותר ובקבוצה פחות מאומנת מנתניה ...

      • יואב

       גלזר יהיה ה- 6 המשמעותי בליגה. ברסקי יותר יוצר, יותר 50 50. בעולם אוטופי שניהם חוזרים מבחינתי.

 • יניר

  1.אצילי ילד טוב מדי כדי להיות מנהיג והא חייב חונך לידו על המגרש כדי ללמוד.
  2.הרוש זה רעיון מעולה כמחליף לראיקוביץ. שוער מעולה ואישיות מרשימה
  3. הייתי משאיר את בן חיים כבלם מחליף. הוא עוף חול שצץ בצורה מפתיעה כשצריך אותו. ליד טיבי צריך בלם זר ואפשר אפילו את קמארה מרעננה. באבין עושה יותר מדי טעויות. להביא את טווטחה. הוא מגן תוקף מעולה ועם תמיכה נכונה הוא ודסה יכולים להיות צמד סילונים מטורף. מי יעשה הגנה? אלוהים יודע
  4. להחזיר את גלזר וברסקי ולהביא קשר קדמי יוצר. מה שרודריגס היה אמור להיות
  5. בהתקפה להשאיר רק את מיכה ,שוינפלד ובלקמן. יצחקי לא קשור לענף יותר ועטר זה פצצת אנוכיות שהורגת את השטף. בקיצור- שחקן כנף

  הגב
 • יורם

  הכי חשוב למכבי לקראת שנה הבאה זה להכין את מבקרי התיאטרון. שילוב של אצילי ושכטר זה משהו שבאמת לא נראה כמוהו.

  הגב
 • אמיר

  הנסיון שלך להציג את מסי כמנתח את הסיטואציה קצת שגיאכהני מדי. חבל

  הגב
 • ילדיסקו

  קשירת התארים לאצילי מוקדמת מדי גיל,
  הוא עדיין רך מדי, מאבד הרבה כדורים,
  בקושי מצליח לעבור עמוד בדריבל ויש לו וואן פליי,
  מימין לשמאל ןלכן קל לחיזוי והגנה.

  יש לו עוד המון זמן עבודה להבין במה הוא טוב ובמה הוא לא ולגוון קצת את המשחק החד גוני שלו.

  ההתלהבות מאצילי היא כיוון שאין קצה קצהו אחר של אור אצלנו.

  השחקן הכי טוב העונה במכבי היה דור פרץ וכמו שמישהו ציין כאן , זה נכון לחצי העונה השניה.
  וכל הדיון כאן הוא להביא את ברסקי וגלזר, שני שחקנים על העמדה של פרץ. על אחד מהן כנראה נאלץ לוותר.

  לא ראיתי כאן מילה על דור מיכה,
  מיכה לא שחקן להרכב של העונה הבאה, הוא צריך להיות מחליף סטייל צ'צ'יריטו. חילוף ראשון למחצית שניה או דקה 60. אין לו שום השפעה על משחק שלם וגם הוא חלשלוש כמו אצילי.

  לא אוהב את בלקמן, כמו שפרץ השתנה בחצי השני של העונה כך גם בלקמן, לרעה. זה נראה כאילו הוא מרוכז רק בעצמו במשחק, ומשהו במשחק שלו גמלוני למרות השליטה בכדור.

  הלוואי שכל מכבי תשחק כמו שפרץ משחק רוב הזמן, נגיעות מהירות בכדור, מסירות קצרות ומדוייקות, ברגע שיהיו שחקנים יצירתיים לידו הוא יבלוט יותר.

  הוא אגב המנהיג העתידי של מכבי לדעתי.

  הגב
  • funfun

   צודק דיסקומניאק :-)
   בטח לגבי אצילי וגם לגבי פרץ האיש והמהפך.
   לגבי מיכה דעתך ידועה עוד מזמן וכמה שהוא עולה לך(ולי) על העצבים עם הבעיטות ילדה שלו אירופה מלאה במאמנים שלא נתנו לו צ'אנס ואח"כ אכלו את הכובע והוא עשה את המספרים הטובים ביותר כמבשל!

   הגב
 • שלו

  כיוון שיורדי זה מים מתחת לגשר, ויש כבר אירופה יש שתי פריזמות דרכן אני מסתכל.

  בטווח הקצר, איך גומרים את העונה, כאוהד מכבי אני מצפה:
  א. להיות יריב במשחק בבאר שבע, כלומר לנסות ולנצח.
  ב. לתת לאינטרסים של הקבוצה לבוא לידי ביטוי, כלומר עטר ויצחקי מבחינתי יכולים להיות ביציע ווידאר וראיקו במגרש למרות שמכולם צריך להיפרד.

  בטווח הארוך ניתוח מעמיק מה עושים עם המושאלים, מי נשאר ומי הולך ומה ההיררכיה בעונה הבאה.
  כיוון שמשחקים בליגה האירופאית (ולא באלופות) אני לא רואה יתרון גדול בשוער זר יקר. גם ישראלי כמו הרוש מספיק. דסה עם גיבוי של שפונגין/ייני זה פתרון טוב לאגף ימין. אם דסה הולך צריך מגן ימני.
  צריך מגן שמאלי (עם ייני בתור גיבוי). 2 בלמים (ולהיפרד מבן-חיים)
  בקישור אני רוצה את פרץ גולסה גלזר כאשר שני מתוך השלושה בהרכב, במקרה של גולסה זה פשוט הוא 50% פצוע. קשר יצירתי עם מיכה בתור גיבוי.
  התקפה עם אצילי כל השאר השלמות.
  לפי ספירה שלי צריך חיזוק בעמדת השוער ושני הבלמים מגן שמאלי קשר יצירתי וחלוץ.
  לחלק מהעמדות אפשר למצוא פיתרון ישראלי.
  לחלק אפשר למצוא גיבוי מהמושאלים (צ'בוטה, קנדיל חוזז יונתן כהן)
  הייתי מאוד רוצה לראות את יונתן כהן וגלזר חוזרים ומשתלבים.
  הייתי רוצה לראות את ברסקי חוזר.
  הייתי ממשיך להשאיל את דסה שיתפתח ויחזור בעתיד,
  גם את אליאל פרץ. אולי בתמורה לזובאס.

  הגב
  • אחד העם

   אני סבור שצריך קשר 50/50 , עם יכולות הגנתיות והתקפיות.
   מיכה ואצילי יכולים לשחק בכנף ב 4:3:3 וגם מתחת לחלוץ ב 5:3:2. (ואצילי , במשחק האחרון, גם שיחק בתור אחד מה 2). בנוסף, היו דיבורים על גדי קינדה, שמתאים למשבצת זו.
   חוליית קישור דומיננטית היא הכרח. ג'ורדי התייצב על פרץ, גולסה , ריקן. הבעיה היא שחוליה זו לא הניבה מספרים (בישולים ושערים) למעט ריקן.
   ניתחת נכון את החוליה האחורית, הרוש זה פתרון לא רע, יש לזכור שדניאל (ממה שראינו) ואוחיון (אם אכן הבריא לחלוטין) אינם קוטלי קנים. שכחת את גולדברג. מתאים יותר משפונגין לשיטת שלושת הבלמים, יודע לשחק בימין וגם בשמאל. בנוסף, גם לפיליפ יש חוזה.
   באשר להתקפה, צריך להחליט איזו עמדה לאייש בשחקן זר. אם יביאו את שכטר (שאני לא מת עליו בגלל האופי התחמני) אז סביר שהרכש יופנה לשחקן כנף שמאל. (בסגנון בלסינג אלקה- לדוגמא.
   סיכום סוגיית הרכש הזר: בהנחה שכולם נמכרים/ משוחררים, למעט בטוקיו שכבול בהסכם ופציעה. רוכשים חמישה. אני הייתי הולך על 2 בהגנה (מגן ובלם או שני בלמים, תלוי בהסדרים עם הישראלים), 1או 2 בקישור (50/50 אגרסיבים עם יכולת מוכחת להבקיע ולבשל. 1 או 2 בהתקפה (כנף שמאל וחלוץ אמצע- לא הייתי פוסל את אגדה, למרות גילו הצעיר. גם איגביני התחיל צעיר.)

   הגב
   • שלו

    חשבתי גם על קאמרה (הבלם של רעננה), שהוא זר שמכיר את הליגה ועם פוטנציאל.

    הגב
    • אחד העם

     מצטרף באהדה.
     שתי בעיות אפשריות לפתרון הזה:
     חמדנות של אשר אלון (למרות שיש לנו נכסים עבורו דוגמת יחזקאל).
     חוסר ניסיון שלו. אנחנו צריכים בלם מרכזי שינהיג ויכוון את כל מערך ההגנה שלנו.

     הגב
     • שלו

      לידו בלם זר מנוסה וההגנה סגורה.

      הגב
 • אולטרע

  אה אז עכשיו הם שרים רק
  ״אתם זונות של ערבים״
  ״בכיכר העיר נתלה כל קומוניסט״
  ״נשתה לכם ת׳דם״
  ממש נהיו משוררים יפי-נפש

  הגב
 • אופיר ממן

  קודם כל, תודה על ההקדשה. התרגשתי!
  שנית, אתה צודק לגמרי. מי שלא צופה במסי באופן קבוע נותן למופנות ולאיפוק להטעות אותו אבל מסי לא חושש להתעמת עם שחקנים (וגם עם שופטים אם צריך), להגן על חברים ומעין אלו.

  הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *