היה אתמול סוג של משחק בנתניה, סוג של כי היריבה לא ממש חשקה בכל סוג של התנגדות. אבל היה דבר חשוב בהרבה אתמול בנתניה, הקהל של מכבי בעיקר ביציע המזרחי (כבוד לפנטיקס) קיבל הזדמנות להביע את הוקרתו לג’ורדי וברק במשחק הבית האחרון שלהם במועדון, ואכן הרבה כבוד והכרה כמו גם הוקרה היו שם אתמול.

עוד לפני המשחק ברק הגיע לפי הזמנה אל מול היציע המזרחי, וזה שר לו במשך דקות ארוכות כאשר ברק מודה ומזיל מעט דמעות. גם הקהל של ביתר הזמין אותו לקבל מהם את הכבוד שהגיע לו.

הבעתי בטורים רבים שלי את התרעומת על שילובו של ברק יצחקי בהרכב של מכבי, אך אני ממש לא שוכח את העונה שהוא נתן כאשר ג’ורדי החזיר אותו מהגלות בקפריסין. זו היתה חצי עונה עד הפציעה בחימום בבאזל, אחת מהטובות של שחקן מכבי (שחקן לא אל כמו זהבי) בעידן של ג’ורדי. לצערי אני גם זוכר לו את ההתעללות בקונאטה בשותפות עם אלירן, אבל מבחינת יכולת משחק לפני קריעת הצולבת בבאזל, ברק אכן הביא לידי ביטוי את הכשרון הייחודי שיש לו ברגליים. הוא גם זה שהבקיע את הגול מול פלזן בבלומפילד אשר איפשר לזהבי ביחד עם יוקאנוביץ’ להעלות אותנו לשלב הבתים בליגת האלופות.

יפה שמכבי ביחד עם ברק הבינו שאין בו את הכישורים לשחק ברמה שדרושה כדי להביא אותנו להישגים, ועדיין מצאו דרך לנצל את העובדה שברק הוא שחקן אהוב ואהוד על חבריו, ושידרו מסר חשוב לשחקנים, אנחנו רוצים אתכם איתנו גם אחרי שהכישורים שלכם דועכים.

הקהל גם קיבל הזדמנות להביע את הערכתו לג’ורדי (יורדי) על תרומתו האדירה למועדון. את הביקורת שלי על העונה הנוכחית של ג’ורדי לא הסתרתי לרגע. בסופו של יום, ג’ורדי הוא זה שהוציא את המועדון שלנו מחושך לאור, הוא זה שהפך מועדון כושל במיוחד בשנים לפני הגעתו, לכזה שמתאכזב משלוש עונות בהן המועדון מסיים במקום השני ומשתתף בשלב בתים של אירופה. על כך ג’ורדי תמיד יהיה ראוי למקום של כבוד בהיסטוריה של המועדון, ויפה שהקהל הביע את הערכתו על כך.

עוד דבר קטן, מי שלא רואה את ההבדל בקבוצה כששרן משחק, וכששרן לא משחק, כנראה לא ממש רואה את הקבוצה. שרן שיחק אתמול סוג של מגן ימני, אבל הוא היה משחק ההגנה של מכבי. השקט שלו אך גם הנחישות שלו מקרינים על שאר השחקנים. כנראה אין לו מספיק כדורגל כדי לשחק את תפקיד הקשר 50:50 שג’ורדי פנטז עליו, אבל יש לו את המנהיגות להשפיע על הקבוצה, מקווה מאוד ששנה הבאה המאמן החדש ימצא את המקום המתאים והדרך הנכונה לשילובו של שרן במשחק ההגנה של הקבוצה.

תודה לראיקו שנזכר להופיע לפלייאוף, איחור קטן אבל מה זה שמונה משחקים בין חברים.

עוד משחק אחד לעונה בה לקחנו אליפות סיבוב שני של העונה הרגילה, נמצאים בעמדה מצוינת לקחת את אליפות הסיבוב השני של הפלייאוף, והתואר החשוב מכולם, מחזיקי גביע הטוטו. עונה של תסכול אדיר, הקבוצה הזאת לא מיצתה את הפוטנציאל הטמון בה, בעוד שהמועדון בבאר שבע הוציא מעל ומעבר ליכולת של שחקניו. אם מישהו רצה הוכחה שמאמן הוא השחקן החשוב ביותר בקבוצה פרט לכוכבי על יחסית לרמתם, זהבי בישראל, מסי בעולם, הוא קיבל אותה בעונה הנוראית הזאת.

נצחון בטרנר - יואב בראון