ספלאש +KD

אוסף סופרסטארים זה יפה, אבל מסתבר שזה מאוד קשה לשמור את המסגרת הקבוצתית סביבם.

זה נראה כמו לפני מאה שנה. היה משחק חמישי בגמר הNBA בשנה שעברה, גולדן סטייט הכריעה אותו כאשר פתחה את הרבע הרביעי אם שמונה דקות רצופות של פיק אנד רול בין סטף לדוראנט. על אף שסטף לא הצליח לקלוע שלשות, כל התקפה שכזאת נגמרה בסל לגולדן סטייט. לאחר המשחק שאלו את סטיב קר מדוע גולדן סטייט לא משתמשת יותר בפיק אנד רול הבלתי עציר הזה, סטיב קר ענה שאילו גולדן סטייט היתה משחק כך כל הזמן (ובכל זאת מדובר בסטוקטון מאלון על סטרואידים), שאר השחקנים היו מאבדים את יכולתם, גם בהגנה.

*

זה בדיוק מה שראינו בסדרה הזאת מול יוסטון. גולדן סטייט עד למשחק הבוקר, שיחקה גרסה חלשה של הבידודים של יוסטון. דוראנט כיכב בחלק מהמשחקים, סטף נתן רבע שלישי אחד, גולדן סטייט נצחו שני משחקים, אבל לא היו גולדן סטייט. קליי תומפסון לא ממש היה שם, איגי נפצע, אבל מי שנעדר לחלוטין מהסדרה היה דריימונד גרין. הוא לא היה מעורב כלל בהתקפה, וזה השפיע מאוד על משחק ההגנה שלו, שם לא היה קיים בכלל, וגם בריבאונד ליוסטון היתה עדיפות מוחלטת בריבאונד ההתקפה על אף שבחלק ניכר מהזמן, השחקן ה"גדול" שלה בחמישיה היה פי ג'יי טאקר.

בפלייאוף הזה אנחנו רואים את קללת עודף הסופרסטארים. בסופו של יום, כל קבוצה מקבלת X התקפות, אף קבוצה לא תקלע 100% מהפוזשנס שלה גם אם תורכב מנבחרת היסטורית של מג'יק, מייקל, לברון דנקן וקארים. בלייקרס והסלטיקס של שנות השמונים בלי תקרת שכר, בלייקרס היו את רמביס וביירון סקוט שהיו רול פליירס, בסלטיקס די ג'יי ואיינג' היו רול פליירס. בפלייאוף הזה יוסטון ממחישה ששני יוצרים מלווים בשלושה לוחמים שמוכנים להסתפק בשאריות, זה לא בהכרח פחות מחמישיה של סופרסטארים.

*

המשחק הלילה היה המשחק הראשון בו גולדן סטייט חזרה למקורות. גם בחצי הראשון בו הכדורים לא נכנסו, וההגנה לא תפקדה, גולדן סטייט שיחקה את המשחק שלה, דוראנט היה עוד שחקן בהתקפה, מי שהחטיאו היו סטף וקליי. דריימונד גרין היה זוועה בחצי הראשון, אבל לאט לאט נכנס למשחק. בחצי השני ראינו את התקפת הספלאש המוכרת, דוראנט לקח את הכסא האחורי, ופתאום דריימונד גרין אחרי שאיבד שני כדורים בפתיחת החצי, נכנס לעמדה המוכרת שלו, עמדת יוצר ההתקפה, ואז גם שיחק פרי סייפטי בהגנה. גולדן סטייט חזרה להיות קבוצה. עוד מראה שלא ראינו רבות בסדרה, קווין דוראנט לקח ריבאונדים בהגנה, ואפילו ריבאונד התקפה.

יש דבר כזה של עושר גדול מדי בכוכבי על, גולדן סטייט השנה בפלייאוף יצאה מהאיזון שלה, אולי בגלל שסטף לא שיחק בסיבוב הראשון, ובסיבוב השני הם לא הספיקו לחזור לצורת המשחק המוכרת להם. קשה הרבה יותר לאזן בין כל כך הרבה קטבים חזקים.

יש בזה גם מסר מרגיע לכל מי שחושב שהליגה חוסלה לעוד הרבה שנים. התרומה הגדולה ביותר של לברון לכדורסל היא אולי העובדה שהעצמה האדירה שלו בתוספת קבוצת הסופרסטארס שיצר במיאמי, הכריחה את המאמנים מפופוביץ' דרך מאמנים רבים אחרים, למצוא פתרונות של מבנה קבוצתי. כשהמבנה הקבוצתי הינו חזק במיוחד כמו בסלטיקס השנה לדוגמה, אך גם למרות צורת משחק שונה לחלוטין גם ביוסטון רוקטס, אפשר עם הרבה פחות כוכבי על, לשחק משחק שינצח קבוצות אול סטאר. כואב הלב על כריס פול, אבל גם אם גולדן סטייט ינצחו את המשחק השביעי ביוסטון, הוכח כבר שיש אמצעים לנצח את גולדן סטייט, בדיוק כמו שמצאו דרכים לנצח את מיאמי של לברון, ווייד, כריס בוש וריי אלן לדוגמה. היתרון הגדול של גולדן סטייט עד עכשיו היה שמירת המבנה הקבוצתי סביב הכוכבים הגדולים, אבל מסתבר שמאוד קשה לשמור את המסגרת הזאת, ובלעדיה מדובר בקבוצה פגיעה מאוד.

קריוס ובקטוס
פורבור, אל תעזוב!

41 Comments

אמיתי 27 במאי 2018

נישמע מהפוסט שהכל תלוי בגולדן (סטייט) ומצד שני מצאו דרכים לנצח אותם. שתי טענות שונות ומנוגדות.
אני בדעה שהטענה הראשונה היא הנכונה- דוראנט (לא לבד) כן הרס את התחרותיות.

שלי 27 במאי 2018

ברור שאם גולדן סטייט מצליחה לשמר את המסגרת הקבוצתית היא תיקח את האליפות, אבל מסתבר שזה הרבה יותר קשה ממה שחשבנו, לכן התחרותיות עדיין קיימת. אם בוסטון בלי שני השחקנים הכי טובים שלה, מצליחה להגיע למשחק 7 במזרח, אנחנו רואים שמסגרת קבוצתית אדירה יכולה לא רק לצמצם פערים, אלא לייצר משקל נגד. בעצם מסתבר שמאמן גדול זה שקול לעוד סופרסטאר

אמיתי 27 במאי 2018

הקבוצתיות זה הסמל המסחרי לכאורה של גולדן לא? אין חדש. ויוסטון (האנטי דוט לכאורה) ממש לא קבוצתית. טוב. אני גם שיכור ניצחון וגם המערכת תגובות לא עוזרת פה- איבדתי את קו המחשבה..
שורה תחתונה מבחינתי- סטיב קר עובר גוורדיוליזציה. מעניין אם השיטה שלהם עובדת עם פחות מ80% אולסטארים בחמישייה

איציק 27 במאי 2018

אתה יכול להתרווח ולהירגע. לא איבדת כלום. לא ניתן לאבד את מה שאין.

אמיתי 27 במאי 2018

כמו גביע עם אזניים גדולות משו?

איציק 27 במאי 2018

זה אסי הבטיח, אני קיוויתי אך טענתי שלא מעשי. כתבתי שהסיכוי לכך נמוך מהסיכוי של בית"ר לקחת גם גביע וגם אליפות (כאשר שניהם עוד היו בהישג יד).

אמיתי 27 במאי 2018

קח אחריות ותתפטר. בני בן זקן של דה באזר נהיית לי

איציק 27 במאי 2018

אם אתה תוכל ת'קובע על כל השטויות שאתה כותב, אני אתפטר מכל תפקיד רשמי בליברפול.

אמיתי 27 במאי 2018

לוידע על מה אתה מדבר. אבל לא מתחבא מאחורי בוטים של ביבי

שמעון 27 במאי 2018

אתה מתעלם מאלמנט השובע והמנטליות. לא בתם מייקל פרש אחרי 3 אליפויות וחזר אחרי מנוחה. לא סתם שאקובי קרסו אחרי 3 טבעות. תראה מה אמר על זה ריי אלן בספרו על העונה האחרונה במיאמי. הוא כעס על נמאמנים והנהלה אמר שהקבוצה הייתה עייפה מנטלית ובמרום לבטל אימונים ולתת חופשות התאמנו כרגיל. הוא אמר שההנהלה לא ידעה להתאים את עצמה. שברמות האלו צריך רק מנוחה מנטלית ולא אימונים כי אלו שחקנים שראו הכל. לא בתם סטיב קר ברבעון האחרון של העונה נתן לכולם לנוח ולהתרענן ולבוא רעבים לפלייאוף. זה היה דבר מכוון שהוא עשה. אף אחד לא יקח אליפויות לעד. שנה הבאה יהעה תחרות לגולדן מיוסטון גם שלך תדע את מי ינחיתו כמעט כל הקבוצה שם מסיימת חוזה. לברון אם בפילי ובוסטון בריאה יבתכלו להם בלבן של העיניים

עומרי 27 במאי 2018

ניתוח יפה.
לגבי יוסטון – יש שם סופרסטאר שלישי, שמצא את הגיים שלו בגדול בסדרה הזו, אריק גורדון. הוא גם שם כדור על הרצפה, גם חלק מהנעת הכדור וגם משחיל שלשות.

עומרי 27 במאי 2018

לאורך כל הסדרה הזו, וגם הלילה, ממש לא ברור למה אריק גורדון ירוויח קצת יותר מרבע מסטף בשנים הקרובות.

שלי 27 במאי 2018

אריק גורדון נותן סדרה גדולה, אבל הוא אפילו לא היה קרוב להיות אולסטאר, אז פתאום הוא סופרסטאר?

עומרי 27 במאי 2018

שמע, פעם חשבו שיש לו את הכישרון. הוא סופרסטאר מפוספס בבסיסו. מה שאני אומר זה שבסדרה הזו לא ברור מה סטף מביא לשולחן והוא לא. זה גם קצת ביקורת על סטף אבל בעיקר קודוס ענק לגורדון.

dmc 27 במאי 2018

גורדון אחלה בסדרה הזאת. כל מה שהוספת מעבר לזה פשוט הזוי

אלעדכ 27 במאי 2018

הוא היה אולסטאר בפוטנציה, אבל התחיל את הקריירה שלו בקליפרס. מפה לשם…
הייתה איזה חצי עונה שהוא היה מדהים עד שפציעות וקללת הקליפרס נכנסו לתוקף.
גם המעבר לנ"א, כנראה הפרנצ'ייז הגרוע בליגה מבחינה ניהולית לא עזר. אגב, הוא עבר בטרייד בתמורה לכריס פול

מתן גילור 27 במאי 2018

עומרי, מה ההגדרה שלך לסופרסטאר?
ברור שאין פה משהו קשיח. אני מגדיל סופרסטאר כטופ 3 לעמדה. אם יש שנים שעמדה ספציפית חלשה באופן חריג (נניח סנטר עד לפני שנתיים) או חזקה באופן חריג (לברון, דוראנט, קוואי, פריק), אז אפשר לתת גם טופ 4 בחלק מהעמדות ע"ח אחרות.
לדעתי, בג"ס יש 3-4 כאלה. במיאמי עד 2013 היו 3 כאלה. ביוסטון יש 1 בטוח ועוד 1 בספק. בבוסטון אולי 1.
אם גורדון סופרסטאר, אז יש לפחות 50 כאלה בליגה.

עומרי 27 במאי 2018

בסדר פייר אינאף, "משחק כמו סופרסטאר" בסדרה הזו.
אם אין ויכוח שקרי הוא סופרסטאר, גורדון טוב ממנו משמעותית עד עתה בסדרה.

שמעון 27 במאי 2018

נו באמת שקרי נוגע בכדור יוסטון בפאניקה יודע כמה אנרכיות הם מוציאים עליו? אתה אשכרה השוות את השחקן הטוב בעולם שהוא בריא ובשיאו לאריק פאקן גורדון???

שמעון 27 במאי 2018

אצלי סופרסטאר זה רק 7משחקנים נכון להיום. קרי דוראנט הארדן ראסל דיוויס קאווי ולברון. מאחוריהם זה קיירי קליי וליליארד גורג פול שהם אולסטארים פלוס

איציק 27 במאי 2018

שמעון, עצה ידידודית. אני יודע שאתה אוהב את ווסטברוק אך שמור זאת בצנעה ואל תכניס אותו לרשימה סופרסטארס. הוא אפילו לא בסביבה שלהם. הוא יכול לזכות בתואר השחקן האטרקטיבי, אך סופרסטאר הוא לא!!!

אלון3131 27 במאי 2018

השורה התחתונה, כל עוד גולדן סטייט בריאים\רעבים ונהנים לשחק ביחד הם ימשיכו לקחת אליפויות. ברגע שזה יגמר ו\או אחד מהסופרסטארים יעזוב הם יפסיקו לקחת אליפויות. נדמה לי שזה מה שכולם אומרים כבר שנתיים. אז לא ברור לי איפה המסר המרגיע פה.

שמעון 27 במאי 2018

או אם הכוכב יפצע. ב2015 נפצעונקיירי ולאב ב2016 מול סגל בריא הם הפסידו ב2017 נפצע קאווי והשנה שהיה סיכוי אמיתי שם הולכים הביתה בגיים 7 פול נפצע. על מה אתה מדבר איתי?? חוץ משנה שעברה כל האליפויות שלהם עם כוכבית גדולה. שנה הבאה הם כבר לא יהיו אלופים בוסטון ופילי אם לברון מגיע עם סיכוי טוב מאד מולם. הם כבר יהיו עייפים ושבעים מנטלית וחוץ מקליי ואיגי הם רכים כמו חמאה פשוט יש להם כשרון עודף בכמה רמות כרגע.

איציק 27 במאי 2018

לדעתי יש שתי נקודות לגבי גןלדן סטייט: הראשונה, הצוות המסייע לא מספיק טוב, במיוחד בגבוהים. זה יכול להיות נחמד לשחק כמו שהם משחקים, אך בוגאט למשל נתן משהו שאף אחד לא נותן היום, אפילו זאזא היה יעיל לפרקים שנה שעברה כגבוה שחוסם מתגלגל (כן, ויהיו שיזכירו שניצח לבד את סאן-אנטוניו). השנה לפעמים יש הרגשה שחסר להם בשר. הבעיה השנייה היא שקשה כל הזמן להיות ברמת שיא, וכנראה לנמוך זה עוד יותר קשה. זה נראה שסטף הוא לא סטף שהיה בשלוש עונות קודם. פחות חד, פחות מאפשר לאחרים חיים קלים, נשחק משהו (וכן, היה פצוע ולא חזר לגמרי, אך כל העונה הוא פחות טוב, אפילו בהגנה). ירידה קלה אצל סטף גוררת לתגובת שרשרת לא קטנה בכל הקבוצה. אם סטף יהיה הסטף מעונות קודמות במשחק 7, אז יוסטון בבעיה, וכתוצאה מכך כנראה שגם זו שתעלה לגמר מולה גם תהייה בבעיה.

שלי 27 במאי 2018

סטף הבוקר היה בדיוק הסטף שאתה מכיר, והיה מעולה בהגנה

איציק 27 במאי 2018

אכן כן, אבל עם שני אבלים: הראשון, הוא לא עקבי בזה השנה ובמיוחד מאז חזרתו מפציעה; השני, גם זה לא לאורך כל המשחק. במשך רבע וחצי הוא לא היה כזה ואילץ דברים שבימים טובים הוא לא מאלץ. הוא עושה דברים משוגעים שנראים כאילו חלק מהזרימה הלא כל כך נורמלית שלו. בתחילת המשחק זה לא היה חלק מהזרימה. וכפי שכתבתי, אם הוא ממשיך במשחק שבע את המחצית השנייה של משחק שש אז יוסטון, יש לנו בעיה.

אורן השני 27 במאי 2018

הצוות המסייע לא מספיק טוב כי אין מקום בתקרת שכר יחד עם כ"כ הרבה אולסטארים. אם כבר זה נס שיש להם שחקן כמו איגודאלה בצוות המסייע.

איציק 27 במאי 2018

זה אתה מסביר למה, אני מצביע על הבעיה. כמו כן, יכלו להשאיר את כספי ;) בכול אופן זו בעיה שיתכן וישלמו עליה.

שמעון 27 במאי 2018

איזה צוות מסייע איציק. יש לך בקבוצה פאקן 3 הקלעים הטובים בעולם ו3 שחקני טופ 10 ואת 2 השחקנים הטובים בעולם שקרי בריא איזה צוות אתה עוד רוצה?? שלושתם אמורים לקחת אליפות גם עם שגב וזלמנסון בצבע ועם אוחיון ואלישי כדיר בספסל. על מה אתה מדבר אתה רוצה אולי להוסיף להם את דיוויס או אמביד?? הם אמורים לרמוס את כל הקבוצות הבעיה שיש דם מאמן שהוא לא ככ גאון כמו שעושים אותו.

איציק 27 במאי 2018

נו, הבנת הנקרא. כתבתי שברמה של בוגאט שיודע לחסום ולהתגלגל, יודע למסור סביר. לא דויס ולא אמביד, למרות שיכל לצאת אחלה קבוצה איתם.
לגבי קר, בו נסה את לשמור על רמה קבועה עם ההישגים המטורפים, עומס, פציעות וירידה בכושר. שאל את פט ריילי והפופ, הם ניתקלו בבעיות דומות, במיוחד ריילי. אני יודע, הוא אוברייטיד כי לא מתאים לך לדוגמא.

שחר 27 במאי 2018

דוראנט עשה סוויץ'. הפסיק לקחת עליו את המשחק כמו לברון, מה שלא כל כך עבד, והפך להיות עוד שחקן טוב בקבוצה כולל חסימות, ריבאונדים, חיפוש המסירה, וכל זה שינה את הדינמיקה של גולדן והעיר אותם מחדש

גיא זהר 27 במאי 2018

הבעיה עם גולדן סטייט, מעבר לעייפות החומר (הם כבר ארבע שנים משחקים כמעט 100 משחקים כשדוראנט, קליי וגרין למיטב זכרוני עשו שני קמפיינים בנבחרת), שהסגל המשלים מבוגר או לא מספיק טוב, ובגלל שהגבוהים לא פקטור, צריכים לשחק המון דקות בחמישיה נמוכה, מה ששואב המון אנרגיה גם מגרין וגם מדוראנט. זה אולי יספיק השנה, אבל לא לעולם חוסן.

אורן השני 27 במאי 2018

מהרגע שדוראנט הגיע אין מה לעשות לגבי שאר הסגל, רק להביא שחקנים מהסוג של זאזה וכספי ולבחור גבוהים בדראפט.

7even 27 במאי 2018

נגד הווריירס זה פשוט (בתיאוריה, אבל זה הסיכוי היחיד), ויוסטון עשו זאת בכל המשחקים שבהם ניצחו או היו קרובים (כלומר שבהם ניצחו), וזה: להיות מאד מאד עגרסיביים בהתקפה.
ברמה של לפוצץ כל שחקן.

אין לך סיכוי אחר מול הספלאש בראדרס ודוראנט.
אלו 3 ששחקנים שמאד חוששים ממגע פיסי והולכים לאיבוד.

אה ועוד משהו קטן: לשחק על סטף בכל פוזשן התקפיף ואם אפשר למסור קצת יותר.

איציק 27 במאי 2018

זה היה מאד מובהק איך הם ניסו ללכת על סטף. הוא אף פעם לא היה כוכב הגנתי אבל היה סביר. בסדרה הזו הוא נראה פחות מסביר בהרבה משחקים. לגבי מגע פיזי, תומפסון ממש לא מפחד מזה ועושה את המות להארדן.

שמעון 27 במאי 2018

זה הטיפשות של קר. רוב הסידרה קליי לא היה על הארדן או דעם חסימה מחליפים אותו בשנייה בלי מאמץ

איציק 27 במאי 2018

אני אוהב את ההצהרות שלך על טיפשות והצהרות דומות להן. אני מניח שאתה היתה זוכה במקומו בשלוש טבעות וכאן ממתין בגמר בלי לאבד משחק. מילא תכתוב טעות, אך לייחס לקר טיפשות זו עיבלת. להתיש את הארדן בלי להתיש רק את תומפסון זה רעיון לא רע בפני עצמו, אך הצליח פחות מהצפוי, כנראה בגלל הפציעה של איגי, אותה קר לא יכל לצפות מראש.

שמעון 27 במאי 2018

עוד חכמה בדיעבד. כמה טוב שכריס פול פצוע. הבעיה זה לא סופרסטארים זה סטיב קר. הסידרה נגמרה ברגע שפול נפצע. לפעמים צריך מזל ולצערי לגולדן סטייט יש בשפע. גם משחק 7 יהיה הלואו אאוט של הלוחמים. יוסטון בלי פול נשארה עם שחקן אחד שיודע להקפיץ כדור כמו בקאבס ו okc ויש גבול מה הוא יכול לעשות נגד שלושה סופרסטארים. כל הפרשנויות מאז הפציעה של פול לא שוות את הנייר.

איציק 27 במאי 2018

אז למה אתה מפרשן?

שמעון 27 במאי 2018

מה פרשנתי? לא פרשנתי כלום זה לריק. לצערי הסיכוי האמיתי היחיד שהיה להדיח את גולדן היו יוסטון. עם הפציעה של פול זה מת. אני לא רואה את פול משחק בגיים 7. האמסטרינג זה לא פציעה של יומיים עם כל הזריקות שהוא יקבל. יהיה מצחיק אם פול חוזר לגיים 7 הטילים מדיחים את גולדן והוא גומר את העונה ואז לברון מגיע לגמר מול יוסטון בלי פול הייתי נותן לו צאנס לא רע.

איציק 27 במאי 2018

כל מה שכתבת עכשיו זה פרשנו ולכן לא שווה את הנייר.

Comments closed