מחשבות על כדורסל ישראלי ומכבי כדורסל

שיחה על הכדורסל הישראלי, הוא לא באמת תקוע במקום, רק שהאחרים מתקדמים הרבה יותר מהר.

אהלן.

התארחתי לפני כשבועיים אצל דנה פרנק מחיות כיס, פוד כלכלי בערוץ 11 כאן. בתכנית לאן נעלמה גבת יגור, השתמשו בחמש דקות מהשיחה. אני סברתי לתומי שיש טעם להשמיע את השיחה בת השעה, אני מקווה שאתם תסכימו.

דברתי עם דנה פרנק על יחסי המורכבים עם מכבי פוקס, מאז שהיית מנוי באופן קבוע עוד משנת 1978, ועד לימינו אנו.

טענתי שהכדורסל הישראלי כן התקדם, רק שהרבה פחות מהכדורסל בכלל, הנה היום אם נשחק מול נבחרת שחקני קולג' יהודים מארצות הברית, אני מניח שנבחרת ישראל תביס את הנבחרת האמריקאית למכביה, אולם ב1977 נבחרת ישראל סיימה חמישית את אליפות אירופה בליאז', בעוד שהפסידה בגמר המכביה לנבחרת ארצות הברית שכללה שחקני קולג' יהודים.

השוויתי את המצב באירופה בתחילת שנות השמונים, של מכבי, הפועל, הפועל רמת גן וקבוצות הצמרת הישראליות, אל מול המצב היום, אנשים נוטים לשכוח אך יחסית מבחינה כלכלית מכבי אז היתה מעצמה, האולם ביד אליהו היה הגדול ביותר בו קבוצה ארחה משחקי בית, ההסכם עם הערוץ היחיד של הטלוויזיה הישראלית, האפשרות להביא שחקנים אמריקאים, כל אלה השפיעו לא רק על מכבי אלא גם על הקבוצות הישראליות האחרות. בפביליון במדריד היו מקומות ישיבה ל5000 איש, ביוון ארחו באולמות של 2000 איש עם רצפת לינולאום, הזקנים ודאי זוכרים את האולם הרב תכליתי בו ארחה דן בוש את מכבי, מאז המצב השתנה.

אשמח לקרוא את תגובותיכם.

הנה הפוד

עולים לרשת-סקירת הגרלת הנשים בווימבלדון-אורח:אורי מועלם
ספרד-רוסיה. בית החרושת לקשרי על

3 Comments

יריב 1 ביולי 2018

אפשר לחשוב ש"שחקני קולג' יהודים" זו איזו קבוצת ייחוס הגיונית. רמת הקבוצה שאפשר להרכיב משחקני קולג' יהודים יורדת (ביחס לכל השוואה) בעקביות כבר 60, שלא לומר 100, שנה.

איציק 1 ביולי 2018

את הפוד אשמע מאוחר יותר, אבל על כדורסל נראה לי יותר הגיוני עם דני פרנקו ולא עם דנה פרנק ;)

שחר 1 ביולי 2018

מסכים שהכדורסל הישראלי התקדם. זה כמעט אקסיומה, הרי שיטות האימון, התזונה, הכושר, הידע הכל התקדם. כמובן שההתקדמות היא פחות מאשר אירופה (שגם שם הענף בדעיכה יחסית לעבר) , לכן ההשגים המוגבלים.
אגב, שחקני קולג' לבנים אמריקאים הם זן יחסית נדיר ברמות הגבוהות

Comments closed