לברון והכח לעובד

לברון לוקח בעלות בלייקרס

התגובה האוטומטית ששלטה ברובנו (גם בי) כאשר לברון עזב את קליבלנד בפיאסקו ההוא למיאמי, כבר לא רלבנטי. לברון כאחד האנשים היותר חכמים בליגה הזאת, הבין מזמן את מה שאני מבין רק בשנים האחרונות, הליגה הזאת מעולם לא היתה שייכת לאוהדים, ולברון מראה שהיא גם לא באמת שייכת לבעלי הקבוצות.

במושגים הישנים, עדיין במושגי הכדורגל האירופי, הקבוצות שייכות אולי לבעליהן, אך לאוהדיהן יש איזו זכות מיוחדת עליהן. זה לא רלבנטי בNBA או בכל ליגת ספורט מובילה אחרת בארצות הברית.

קחו את גולדן סטייט לדוגמה, אחר כך נלך לדוגמה הכואבת של הניקס. נכון הבעלים החדשים של גולדן סטייט לא רק שזכו בג'קפוט עם סטף קרי והחוזה שאפשר את הבאת קווין דוראנט, וכן גם עם בוב מאיירס וסטיב קר, הם בהחלט תרמו החלטות חכמות משל עצמם להתעצמות המותג הכושל עד לפני כמה שנים, של הקבוצה במפרץ. הם מוכנים לשלם בכיף את מס המותרות בשנים הקרובות, כי כמו השקעה בדירה בישראל, עליית ערך הנכס ולא דמי השכירות, היא ההשבחה האמיתית של ההשקעה שלהם.

מה עשו בעלי גולדן סטייט מיד כאשר התברר שהנכס משתבח בהישגיו הספורטיביים, השקיעו באולם חדיש בסן פרנסיסקו, והשביחו את ערך הנכס כתוצאה מהמיקום החדש של נכס הדלא ניידי שלהם. האוהדים באוקלנד אמנם לא צריכים לסוע שעות לאולם החדש, יקח להם פחות זמן ממה שלי לוקח להגיע לנתניה, אבל עדיין, אף אחד לא חשב על המנויים השנתיים ששבעו שנים של אכזבות, חשבו ובצדק על ההשקעה שלהם.

*

בשתי מילים על הניקס והאוהדים, ג'יימס דולאן.

*

לברון הבין זאת מזמן, הוא לא עובד בשביל אף אחד. הוא גם לא צריך לקנות קבוצה בליגה כמו מייקל ג'ורדן, הוא יממש את הבעלות האמיתית בצורה אחרת. כל קבוצה אליה עובר לברון היא הקבוצה של לברון, למען האמת, לא ממש שונה מזה שגולדמן זאקס שייכת קודם כל לשותפים של גולדמן, למרות שגם שם יש מבנה בעלות מורכב.

הוא לא חייב לאוהדי קליבלנד יותר משדן גילברט חייב להם, ודן גילברט לא באמת מרגיש מחוייב להם במשהו. לברון יודע שכל קבוצה בה הוא נמצא, משביחה את ערכה ביום החתימה שלו, כן בהחלט גם הלייקרס. את השותפות שלו בהשבחה הוא לא יראה באמצעות שכר גבוה יותר בגלל מבנה הסכם השכר בליגה, אז הוא נהנה מכך באמצעים אחרים, למשל בכך שהקבוצה תהיה שלו.

מצחיק, בעלי הקבוצות הם שדאגו לתקרת השכר האישית כדי להגן על חלק קטן מהם מפני עצמם, לא לאפשר השתוללות של שכר לשחקן אחד, באותה הזדמנות הם גם איבדו חלק מהבעלות שלהם בקבוצות מבלי שים לב.

*

למה לברון בחר בלייקרס? הרי בפילי הוא היה קרוב יותר לאליפות נניח. לדעתי התשובה קשורה גם למשפחה, לברון הוא בהחלט איש משפחה, כבר לפני חודש רשם את הילדים לבתי ספר בלוס אנג'לס, יש לו בית קיץ שם כבר שנים, וואלה איש מוזר, לילדים שלו יהיה יותר טוב בלוס אנג'לס בהשוואה ליוטה נניח, איזה שיקול מסריח.

אני משוכנע שלפני שחתם, לברון ווידא שמג'יק יהיה מוכן לשלם כל מחיר כדי להביא את קוואי, אז גם מבחינה תחרותית לברון כנראה הולך בכל הכח על התואר.

כדי שיוכל לאתגר את גולדן סטייט באמת, הוא יצטרך להראות משהו שלא הראה עד היום. השאלה הכי מרתקת היא, האם לברון מוכן גם לוותר קצת על שליטה. יש לו את המאמן האידיאלי לשם כך, למרות שוולטון נבחר 31 מקומות בדראפט אחרי לברון. וולטון ראה יד ראשונה כיצד בונים קבוצה בגולדן סטייט, לברון יצטרך לתת לוולטון להחליט איך הקבוצה תשחק, אם יצליח להדחיק את הרצון שלו בשליטה על המשחק, ולאפשר לוולטון לשלוט בו ב48 דקות המשחק, אולי לברון יצליח גם לקחת אליפויות בלייקרס. בכל מקרה, יש לי המון כבוד לאדם שחושב גם על המקום שבו הילדים והמשפחה יהנו, לא רק על הטבעות, הוא גם יודע שהוא שחקן טוב מספיק כדי לאסוף אותן בכל מקרה.

לברון. פרק 2019 (לייקרס)
אם אנגליה הייתה נבחרת סקנדינבית?

47 Comments

עידן. 2 ביולי 2018

לא מסכים שכל קבוצה שהוא הולך אליה הייתה הופכת להיות קבוצה של לברון. מיאמי בהתחלה למשל הייתה עדיין הקבוצה של וויד למרות שלברון היה השחקן הכי טוב.

זאת אחת הסיבות שלברון בחר בליקרס. יוסטון היא קבוצה של הארדן, סן אנטוניו קבוצה של פופוביץ, אפילו פילדלפיה קבוצה שרואה את העתיד בצמד סימונס אמביד.

הליקרס של השנים האחרונות לעומת זאת היא קבוצה של אף אחד. אין שם שחקן אחד, כולל לונזו בול, שהליקרס יתעקשו להשאיר עכשיו. זאת הסיטואציה שלברון אוהב (ואני אומר את זה לא באופן שיפוטי). הקבוצה היא לברון והוא יקבע איך היא תראה ואיך היא תשחק.

רוג'רס אהרון 2 ביולי 2018

שאלת המפתח: מי בלייקרס ישמור את סטף/קליי או הארדן/ פול .
בהנחה שקוואי מגיע ומשחק בעמדה 2 הוא נועל את הארדן / קליי , זה משאיר את לונזו[ הגנה אזורית טובה מאוד] או אייזאה על סטף/פול, מאצ'אפ רע מאוד ללייקרס
לאף אחד מהם אין רגליים או הגנה להאט אותם,
צופה טרייד על גארד הגנתי להשלמת הסגל, לא צריך להיות רכז . להיפך . גארד גבוהה שיכול להחליף בשמירות בין סטף לקליי.
אייברי בראדלי כזה. או ברוגדון.

צבי 3 ביולי 2018

היית קרוב.
ראג'ון רונדו

ניינר / ווריור 2 ביולי 2018

עוד סיבה לשנוא את הלייקרס המתועבים. הכישלון של לברון שם יהיה מתוק כפליים, שתי ציפורים באבן

funfun 3 ביולי 2018

ששש
הייטר
:-)

איציק 2 ביולי 2018

במידה רבה הכל יקבע ב-LA לפי מה שנחוב על וולטון בהמשך. האם עשה טוב שלא ברח כמה שיותר מהר או לא. אני במקומו של וולטון, אם הייתה לי אפשרות סבירה, הייתי עוזב. אבל לך תדע, אולי תתקיים שיחה בינם ולברון יבטיח לא להשפיל אותו, ולא לספר שהוא הולך לבחון את תפקודו בחודשים הקרובים.

שמעון 2 ביולי 2018

אתה במקום וולטון עם הכסף שהיית מקבל היית כל היום שואל את לברון SOMETHING MORE MY KING?

איציק 2 ביולי 2018

הבנת הנקרא שמעון, הבנת הנקרא. אתה קורא תגובות כמו שאתה קורא כדורסל, חלש מאוד. "…אם הייתה לי אפשרות סבירה,…" כלומר לא בכול מחיר. לאמן את לברון שקול ללהיות השמרטף שלו ועושה דברו. זה לא תפקיד ללוק, זה תפקיד ללו.

שמעון 2 ביולי 2018

עזוב שטויות, ראית את זה?

https://www.youtube.com/watch?v=4YHgLhkQSiI

איציק 2 ביולי 2018

עכשיו ראיתי… מתאים להם, לא יגיעו לכלום.

שמעון 2 ביולי 2018

לי יש תחושה טובה דווקא שדברים טובים יקרו שם. נמתין לסגלים הסופיים

Amir A 2 ביולי 2018

פוסט של גיל שלי זה המקום הטוב ביותר לדון בשאלת העתיד הכלכלי של קליבלנד. נתקלתי בניתוח שחישב את ההשפעה הכלכלית של מעבר של לברון לכל אחת מקבוצות הליגה. לגבי לוס-אנג'לס, לחוזה של 5 שנים, מדובר על הכנסה נוספת למדינה ממיסים של 30 מיליון דולר, גידול בפעילות הכלכלית המקומית של 400 מיליון דולר, ותוספת של 2898 משרות. לגבי קליבלנד מדובר על אובדן של 10 מיליון דולר למדינה ממיסים, אובדן של 173 מיליון דולר בפעילות כלכלית מקומית, ואובדן של 1,500 משרות.
כתבתי כבר במקום אחר שבעלי מסעדות/בארים/נהגי מוניות/מלונות/אנשי שירותים ועוד בקליבלנד מתעוררים הבוקר למציאות כלכלית הרבה יותר קשה מזו שהם התרגלו אליה בשנים האחרונות. והדבר הזה לא הולך להשתנות בעתיד. הסיכוי היחידי שלהם זה עם כוכב על יוולד באזור, כי אף כוכב על לא יבוא מיוזמתו לחור הזה אם אין לו שייכות למקום.

Blue Devil 2 ביולי 2018

אני לא בטוח שזה נכון – בתור מי שבילה באזור קליבלנד בשנתיים האחרונות (לא מזמן עברנו בעקבות קיירי למסצ'וסטס).
קליבלנד בהתאוששות כלכלית כבר כמה שנים, מבנים נטושים מתמלאים, עסקים חדשים קמים וצעירים חוזרים לדאון טאון ולפרברים. המחירים של המערב התיכון, התחבורה שזורמת והאופציות התעסוקתיות המתרבות מאוד אטרקטיביים.
יכול להיות שיש פה מקרה קלאסי של חוסר יכולת לבודד משתנים ובעצם לא רק לברון (שאני חלילה מזלזל בו ובערך הכספי שלו) אחראי לפריחה (היחסית).

אלון 2 ביולי 2018

איפה במסצוסטס?

Blue Devil 2 ביולי 2018

Andover

אלון 2 ביולי 2018

אני בלקסינגטון. טוב לדעת שיש עוד אוהדי דיוק באזור.

ניינר/ווריור 2 ביולי 2018

בשביל זה בייקר מייפילד מגיע!

דורפן 2 ביולי 2018

הוא לא צריך להוולד… הוא צריך לשחק. קארי נולד באותו בית חולים כמו לברון

אלון 2 ביולי 2018

קארי עבר לשארלוט עוד לפני גיל שנה. באיזור שארלוט הוא מקומי. יותר מקומי מגורדן.

שלי 2 ביולי 2018

קליבלנד בבעיה, לך תדע, אולי פתאום הבראונס או האינדיאנס פתאום ימצאו כוכב בסדר גודל דומה

Amir A 2 ביולי 2018

וזו היתה פינתנו "האתנחתא הקומית של היום".

רועי 2 ביולי 2018

אז לא לרוץ לקנות נדלן להשקעה שם ?

yaron 2 ביולי 2018

גיל, לא יכולתי להסכים יותר!
ללברון זכות להעביר את הפרנצ'ייס כמו כל בעל קבוצה.
החלטה עסקית מתבקשת ומאוד נבונה של שני הצדדים.
החשיפה לה הוא יזכה באל איי ובדגש על הלייקרס שווה הרבה הרבה יותר מהחוזה שלו.
הלייקרס אחד מעשרת המועדונים הגדולים בעולם. חוזה שידור של 4B
המון המון עיניים שיראו הרבה "LebBron"

yaron 2 ביולי 2018

עוד דבר גיל,
מה אם איזה פוסט על "הקיץ שלאחר ג'ורדי"?
מעניין שם :-)

שלי 2 ביולי 2018

שבוע הבא לפני פרנצוורוש

שחר 2 ביולי 2018

לגבי קוואי, זה לא פשוט כי הוא תחת חוזה וסן אנטוניו תחליט לאן יעבור, לפי הטרייד שתקבל. השאלה איך הלייקרס יציעו עליו טרייד יותר טוב מקבוצות אחרות? הוא גם אחרי שנה ללא משחק. קשה לראות את לברון בונה בלייקרס יותר ממה שהיה עם הוטרנים של קליבלנד. כלומר סיבוב שני במערב והדחה ב 5-6 משחקים מול אחת החזקות

שמעון 2 ביולי 2018

סן אנטוניו לא תחליט כלום. הסיבה שהוא לא בפילי או בוסטון עד כה זה כי קאווי סירב להאריך חוזה. הוא רוצה רק לייקרס. בשביל שנה הספרס לא יקבלו כלום על קאווי ובתום העונה הוא חותם בלייקרס בחינם. קאויי שם להם אולטימטום רק לייקרס.

עכשיו הספרס משחקים חתול ועכבר עם הלייקרס כי הם לא רוצים להעביר אותו לשם כי יהיה עוד מפלצת במערב וכי לפילי ובוסטון יש נכסים יותר טובים לתת תמורתו אבל רק בתנאי שקאווי מאריך חוזה.

קיצר קאווי מחזיק אותם בייצים והוא יהיה בלייקרס כי הלבארג' אצלו.

yaron 2 ביולי 2018

איך מחזיק אותם בביצים אם חתום לעוד שנה? אתה רומז שס"א יעבירו אותו ב(חצי) חינם ללייקרס?
הם יכולים לעשות לו דווקא ולהעביר אותו למי שהם רוצים בהתראה של יום, והוא יתייצב וישחק.
מסכים לגמרי שבלי הארכת חוזה התמורה תהיה פחותה בהרבה אבל אם זה המצב למה דווקא ללייקרס?

יריב 2 ביולי 2018

הלייקרס אולי יהיו מוכנים לתת יותר תמורתו, אם הוא מצהיר שאיתם יחתום ועם אחרים לא. עדיף בחצי חינם מברבע מחיר (או בחינם ממש).

שמעון 2 ביולי 2018

שנה עובר מהר יעביר כמו גורג והספרס לא יקבלו כלום עבורו. מה אתה חושב בראון או איינג יתנו לספרס אם קאווי לא מתחחיב אליהם? בחירות דראפט סיבוב שני ואולי את יבבולה וגאריד ביילס. אז מי כאן מפסיד? הספרס הרבה יותר. הכוח לגמרי בידיים של קאווי.

yaron 2 ביולי 2018

נחיה ונראה.
לדעתי יהיה משהו באמצע אבל מחזיק אותם בביצים (לדעתי) הוא לא.
זה ספורט אמריקאי, הוא יכול לקבל מחר הודעה שהוא בממפיס והוא יעלה על מטוס כמו ילד טוב וישחק כמו מקצוען.

שמעון 2 ביולי 2018

@OddsShark
Updated odds to win the 2018-19 NBA Championship (@betmybookie):

Lakers +125
Warriors +200
Rockets +450
Celtics +650
76ers +1200
Field +2000
10:59 PM – Jul 2, 2018

always follow the money

קאווי בלייקרס-מידע פנים. חכה למחר בבוקר. ספרס ביקשו את אינגראהם, קוזמה, הארט+2בחירות דראפט. הלייקרס מוכנים לוותר רק על אחד מאינגרהם/קוזמה אבל לפי וגאס ניתן להבין שעסקה נסגרה.

yaron 3 ביולי 2018

זה מה שאני קורא:
Lakers Offers Considered 'Flat-Out Unacceptable

yaron 3 ביולי 2018

אני לא טוען שלא יהיה טרייד, רק שאם יהיה הוא יהיה טוב גם לספרס ושהוא לא מחזיק אף אחד בביצים.

דורפן 2 ביולי 2018

אנשים טובים ומשפחתיים עשו יום עבודה בניהול העסקים שלהם. לא מתרגש

דונאדוני 2 ביולי 2018

לא הייתי מפריז עם וולטון.
לברון לדעתי חכם לא פחות מוולטון. אני מסכים ששיתוף פעולה יכול לשפר את לברון.
אבל להקשיב 48 דקות למה שוולטון אומר? אולי לפעמים עדיף ששחקנים עם IQ כדורסל גבוה יקבלו החלטות אסטרטגיות וטקטיות גם בעצמם.

שלי 2 ביולי 2018

לא להקשיב כל ה48 דקות, וולטון לא ממש מטומטם. לתת למישהו אחר לקבוע את האסטרטגיה לא בגלל שמישהו אחר חכם יותר, אלא בגלל שכך לברון יוכל להיות מרכיב במכונה ולא המכונה, יחסוך לו כח.

yaron 2 ביולי 2018

אופנוע קרוס, כשנוסעים איתו רגוע תופס מנוע :-)

יוסי ברקלי 2 ביולי 2018

אחלה פוסט.
זווית מרעננת לכל דיוני לברון.

שמעון 3 ביולי 2018

חח קאזינס בגולדן סטייט חחח. אותה אלופה גם העונה השאלה אם יעשו 16 0 או 16 1

shadow 3 ביולי 2018

אז מה? תוך כמה זמן יפטרו את וולטון כי הוא לא בא טוב למלכה?

funfun 3 ביולי 2018

רונדו גם הגיע אינעל העולם – הולך להיות אש בלהלה לנד

אלון3131 3 ביולי 2018

חייבים להחזיר את סוואגי פי.
להעלות על המגרש את רונדו ניק יאנג סטיבנסון ומגי ביחד זה חוויה שהייתי קונה מנוי בשבילה. עם לברון ובלעדיו

שניר שלמד עם פנחס בעממי 3 ביולי 2018

ובינתיים בוגי בווריורס, אלוהים אדירים.
Lebron can't catch a break.

ניר 3 ביולי 2018

אם הוא בוחר את הקבוצות לפי החינוך של הילדים אולי שווה להפועל גליל עליון להרים אליו טלפון.

(והליגה אולי לא שייכת לאוהדים אבל היא די תתקשה בלעדיהם, דבר שלדעתי יתגלה בעונות הקרובות. מי יקים ליגת כדורגל של יבשת אמריקה שתנצל את המומנטום של המונדיאל הזה, הקריסה בתדמית של ה NFL והשעמום שהולך להיות ב NBA?)

Comments closed