יחי סילבר והתחרות

אתם באמת רוצים שאדם סילבר ינהג בNBA כאילו היתה ליגת העל הישראלית?

הנה שוב עולה הבכי ברחובות ישראל, גולדן סטייט עושה לליגה את מה שלמדה משמעון מזרחי. אין טעם בעונה הקרובה, מה יהיה, אין טעם. הסיבה הפעם היא ההחתמה של קאזינס בגולדן סטייט, הפחד הוא שכל כוכב בליגה יבוא לגולדן סטייט תמורת בוטנים, רק כדי לזכות בטבעת נכספת, ואז מה הטעם בליגה.

*

ההשוואה המקובלת למה שמכבי פוקס עשתה כאן כשהיתה מכבי תל אביב המאומצת על ידי חברת עלית, היא השוואה שלא רק אלון עידן חשב עליה. אבל, אלון עידן קרא לזה קפיטליזם, וכאן הייתי רוצה לענות לו, בעיקר משום שאני ממש לא מאמין כמוהו בקומוניזם.

קומוניזם זה החוק הרוסי בישראל. המחשבה שיש אנשים שיודעים איך מייצרים תחרות, איך מייצרים שוויוניות, הדרך היא לעשות את כולם פחות טובים, ואז יש שוויון. ובכן, אני לא ממש תומך בדרך הזאת.

שמעון מזרחי בזמנו זה הדבר הכי רחוק שיש ממה שגולדן סטייט עושה עכשיו. גולדן סטייט היא הקבוצה שמנצלת בצורה הטובה ביותר את החוקים של הליגה, כדי להציב את הקבוצה הטובה ביותר שהיא יכולה להציב. מטרתה אינה להחליש את הקבוצות האחרות כדי להבטיח אליפות, אלא להחתים את השחקנים הטובים ביותר שהיא מסוגלת להחתים, לבנות מועדון הטוב ביותר שאפשר, מאמן מתאים, וכל השאר. שמעון מזרחי בזמנו חיפש שליטה בליגה הישראלית, כדי לאפשר לו התמודדות באירופה, הוא לא חיפש לבנות את הקבוצה הטובה ביותר בישראל, הוא חיפש לשלוט בליגה הישראלית ולחסל את האיומים שהיו. זה משהו אחר לגמרי.

*

למה התחרות טובה? למה סילבר צודק?

פשוט צריך לחזור לתקופה בה לברון הודיע על הליכה לסאות' ביץ'. בליגה תחרותית, הווצרות קבוצת על במקום מסוים, מעוררת קבוצות אחרות את היצר התחרותי, והן מגבשות "תרופה" לעליונות. לברון היה ועודנו השחקן הטוב ביותר בליגה. בזמנו היתה תיאוריה שהקבוצה שמצוידת בשחקן הכי טוב בסדרה, תזכה בסדרה. כאשר הקבוצות האחרות הבינו שלא יצליחו להתחרות בלברון באמצעות החתמת שחקנים הקרובים לרמתו, אלא באמצעות יצירת אלטרנטיבה, זה בדיוק מה שנוצר. בלי כמעט התרעה מוקדמת, סן אנטוניו ספרס נולדה מחדש לאחר שנות דעיכה יחסית, ויצרה כדורסל קבוצתי שלא ראינו ממנה קודם לכן. למען האמת גם הפייסרס שחוץ מפול ג'ורג', לא היו בה שחקני על כלל, הצליחה לייצר אתגר למיאמי, על ידי יצירת קבוצה שאתגרה את הסופרסטארים של מיאמי.

התחרות יוצרת אלטרנטיבות, כושר ההמצאה האנושי הוא הכח החזק ביותר בטבע. כאשר אנשים מנסים לייצר שוויון באמצעות ביטול התחרות, הם מונעים מהכח החזק ביותר בטבע להכנס לפעולה. זאת המהות של החוק הרוסי למשל, הפיינל פור, לרסן את התחרות בשם שוויוניות, זה ההיפך מתחרות.

איזה הגיון צריך להנחות את הליגה? האם האוהדים הישראלים צודקים? האם באמת צריך להעניש את גולדן סטייט על כך שבזכות ניהול נכון והרבה מזל, הם יצרו סיטואציה שבה שחקנים כמו קאזינס מוכנים לקבל מעט פחות כדי לשחק במסגרת שלה?

זה ההיפוך של התחרות. מונופולים צריך לפרק, כדי לייצר אפשרות להתחרות. מכבי תל אביב בתחילת שנות השמונים נהגה כמונופול. גולדן סטייט לא עושה שום דבר מונפוליסטי, לכן גם אין שום סיבה להתערב בתחרות, כל התערבות בתחרות רק תשבור את היצר להתחרות, וכך נולד הכדורסל הישראלי בן ימינו.

עולים לרשת -סקירת שמינית הגמר בנשים -אורח:אורי מועלם
אנגלופילים בחנות חרסינה

61 Comments

דיזידין 8 ביולי 2018

לא לגמרי הבנתי.
אז אנחנו נגד דראפט ותקרת שכר כדי לא לרסן את התחרותיות בשם השיוויוניות?
ואם אנחנו בכל זאת בעד החוקים האלה, האם אי אפשר להגיד שהם לא השיגו את מטרתם נוכל הפער שהווריורס פתחו על שאר הליגה?

yaron 8 ביולי 2018

אנחנו בעד חוקים לגופו של עניין ולא לגופו של שחקן/קבוצה.
גולדן סטייט לא שולטת במנהלת ואין אף חוק שנחקק במיוחד בשבילה (או במיוחד נגדה).
היא גם לא יצרה כזה פער מטורף כמו שמנסים להציג. לא יותר מאל איי של קובי ושאק או קבוצות על אחרות לאורך השנים.
היו שושלות לפניה ויהיו אחריה, בסוף הכל מתאזן.
בכדורסל ישראלי אני לא מבין כלום ולכן לא מתייחס לחוק רוסי, פיינאל פור וכו'.

שלי 8 ביולי 2018

הדראפט ותקרת השכר הם חלק מהחוקים, הם לא נועדו כדי לפגוע בקבוצה מצליחה, הם נועדו כדי לייצר תחרות. אין לי בעיה אם בהסכם החדש עם ארגון השחקנים יגיעו למשל להסדר דומה לדראפט לגבי פרי אייג'נטס למשל, זאת רגולציה שבמסגרתה ניתן להתחרות. יש לי בעיה להגיד, אתם קבוצה חזקה מדי, בואו נדפוק אתכם. אתה מתמרץ בינוניות בדרך הזאת

דיזידין 8 ביולי 2018

אוקיי, תודה, אני איתך.
לא צריך לדפוק את המכשפה מהצפון, אבל משהו ברגולציה כנראה לא עובד.

יוני (המקורי, מפעם) 8 ביולי 2018

בול דיזידין. ווריורס לא עשו שום דבר רע או אסור. מצד שני, אופתע אם תהיה תחרות בנבא, בעונה הקרובה לפחות.

בלייק 8 ביולי 2018

כן, אבל זאת מהות הדיון.
אני לא שומע קולות, איפלו לא מישראל, שצריך לפגוע בג"ס. זה גם לא ממש סביר.
הקולות הן שבמסגרת הכללים הקיימים, ובעידן הכוח של השחקנים וחיבתם לברוח מתחרות (למעט ברשתות החברתיות, שם הם מאוד מחבבים תחרותיות), ובעידן בו הכוכבים הגדולים מרוויחים מחוץ לליגה הרבה יותר מאשר במסגרת הליגה, אולי החוקים מיושנים ויש צורך לתיקון.
חמישיית אולסטארים בליגה של היום זה ממש לא שאקובי. איך אנשים שנהנים כל כך לקטול את קובי ולהגיד "הקבוצה של שאק", נהנים לתאר אותם ככוח מפלצתי ביחד? זה גם לא מיאמי או סלטיקס של הביג 3, כל אחת וה- 3 שלה.
צריך לפתור את הבעיה ששחקנים, כדי לשחק ביחד, מוכנים לוותר על כסף, לפעמים אפילו הרבה כסף. תקרת השכר פשוט לא עובדת על הרבה קבוצות (אם זה היה קורה בניקס או בלייקרס, דוארנט היה נשאר בלי לוותר על שכר בכלל), ובדראפט זה מאוד נדיר לקבוצה חלשה שזוכה במקומות גבוהים לייצר שושלת כאשר אחרי 3 שנים היא תאבד כל כוכב לטובת קבוצת על. פילדלפיה קברה את עצמה להרבה שנים ועדיין היתה חייבת להנות מפציעות מאוד קשות כדי לשמור על נכסי הדראפט שלה. זה לא מקרי שאין עוד קבוצות כאלה.

בלייק 8 ביולי 2018

אגב, אני אתקן קצת את עצמי. זה לא עניין של טוב ורע. ה- NBA משתנה, ויש כאלה שיאהבו את זה ויש כאלה שלא. זה הגיוני. זה לא שכשלברון עבר למיאמי לשחק עם "החבר'ה" זה לא זכה לביקורות ו"היעלבויות" בשם השיויון והתחרותיות. היום זה אפילו קיצוני יותר בג"ס (הם הקבוצה הכי טובה שמביאה שנה אחרי שנה את השחקן הכי טוב מכל השחקנים שעוברים קבוצה בליגה, בלי לוותר על נכסים מהסגל הנוכחי. טוב, השנה הם הביאו את השחקן השני הכי טוב שעבר בטרייד).

yaron 8 ביולי 2018

השני הכי טוב מבין הפצועים…

איציק 8 ביולי 2018

נעשה ריצפת שכר לשחקנים שמעוניינים לעבור ל-GS.

בלייק 8 ביולי 2018

כבר היו חוקים מאוד ספציפיים, כמו במלחמה בהאקאשאק.
אגב, חוק רוסי היה מפרק את ס"א של שני העשורים האחרונים…

איציק 8 ביולי 2018

האקשאק הוא לא חוק ספציפי. הוא חוק על שמו של ה"שאק" אבל בא לתקן לקונה בחוקה, ועדיין לא סגר אותה עד הסוף.
ולגבי הטענה השנייה, אין לי אלה להסכים :-)

זינק 8 ביולי 2018

ההשוואה מופרכת מלכתחילה.
אין שום דבר בניהול הספורט האמריקאי שדומה לאירופי. כן, לא שמעון מזרחי לבדו, כל הספורט האירופי.
במה שונה מה שעושות ברסה וריאל בכדורגל ממה שעשה מזרחי? ויובה? וסלטיק? אפילו בסין משלמים על פאקינג זהבי 80 מיליון דולר כדי להעביר מלך שערים.
אני גם לא מתרגש מכל דיבורי ההרסו את הליגה על ג״ס. הכל מרחק סיום חוזה של אחד הכוכבים ורצון להתעשר בעוד כמה דולרים, במקום שיכול לשלם יותר.
מסכים עם ירון בעניין הזה. היו שושלות לפניה ויהיו אחריה.

yaron 8 ביולי 2018

מסכים איתך בחזרה לגבי שזה לא (רק) מכבי אלא אירופה :-)
מכבי עצמה משחקת במועדון סגור.
פייר פליי זה בדיחה כי ההוצאות נגזרות מההכנסות כך שלא רק שלגדולות מותר תמיד להוציא יותר, לקטנות אסור לנסות ולהשוות.
אוליגרך שייקח מועדון קטן בספרד לא יכול להוציא את מה שהגדולות מוציאות גם אם ירצה. פייר הם קוראים לזה…
ג"ס בסה"כ שיחקו אותה בזמן שאחרים עשו שטויות.

ישרון 8 ביולי 2018

יש משהו במה שאתה כותב על הפייר פליי.
תקן אותי אם אני טועה אבל הפייר פליי לא נועד ליצר שוויוניות אלא למנוע פלארמו 2.

yaron 9 ביולי 2018

אני מתאר לעצמי שגם וגם.
יש גם דברים טובים בפייר פליי.
קח את מכבי ת"א כדורגל לדוגמא, היא הקבוצה עם התקציב הכי גבוה בארץ אבל יש לה תקרה שאותה לא תוכל לעבור וזה מצויין לתחרות בליגה. באופן תיאורטי, אין שום מניעה שמכבי חיפה, הפועל ת"א (אחרי בלומפילד) ובית"ר יגיעו לאותה רמת הכנסות ותקציב דומה. גם מכבי נתניה והפועל ב"ש שם רק עם איצטדין קטן יותר.
באופן תיאורטי כמובן… זה מצריך השקעה ראשונית גבוהה, תכנית עבודה מסודרת וניהול מקצועי לטווח ארוך.

Lord Anthony 9 ביולי 2018

לא גם וגם, בעיקר.
הפייר פליי הפיננסי נולד מגל של קריסות ופשיטות רגל של קבוצות באירופה.
לא רק לידס ופורטסמות, אלא גם רוב קבוצות הליגה הספרדית והאיטלקית שהיו בגירעון מתמיד.
המטרה העיקרית של הפייר פליי הפיננסי היא ליצור יציבות בכדורגל האירופי, שקבוצות ייצרו לעצמן מודל כלכלי בר קיימא.

יוסי 8 ביולי 2018

תחרות יוצרת אלטרנטיבה כשהיא הוגנת, לא כששחקנים פחדנים משחקים בשביל הכיף בלי להתאמץ. סילבר לא אשם וגם לא גולדן סטייט אלא השחקנים האפסים שבורחים מתחרויות וממימוש הפוטנציאל שלהם בגלל טבעת חסרת חשיבות.

דור 8 ביולי 2018

מה זה טבעת חסרת חשיבות, יכול להיות שלדמרקוס קאזינס וקווין דוראנט הרבה יותר חשוב לנצח ולא אכפת להם הדרך יותר מאשר לנצח בצורה תחרותית או רחמנא ליצלן, לנצח יותר חשוב להם מכסף שלא חסר להם

יוסי 8 ביולי 2018

טבעת שלא משנה הרבה מהמעמד ההיסטורי של השחקן. אז קאזינס יזכה באליפות בתור השחקן החמישי הכי טוב בקבוצה, ביג דיל.

דור 8 ביולי 2018

אני לא בטוח שקאזינס מודאג ממעמדו ההיסטורי או מהכסף, הבן אדם שיחק שנים רבות (יש שיגידו שנים רבות מדי) בארגון הכושל ביותר בnba, לא היה בפלייאוף פעם אחת אפילו. אף אחד לא יזכור אותו בתור ביל ראסל או שאקיל אוניל, אז הוא רוצה קצת לשחק בקבוצה מנצחת, לגיטימי לחלוטין בתור ספורטאי לרצות לנצח.

יוסי 8 ביולי 2018

סבבה, אז הוא חלק מהחוויה של קבוצה מנצחת שהתרומה שלו לה תהיה אפסית. אכן תמצות של הספורט התחרותי בנבא היום.

Guss 8 ביולי 2018

ההגדרות שלך לקומוניזם וקפיטליזם הן מוזרות מאוד, בלשון המעטה.
למען האמת, הליגה הישראלית וה-NBA הן דוגמאות שונות למה שנקרא סוציאל דמוקרטיה, או קפיטליזם רך, או כל מיני הגדרות כאלו.
קומוניזם? לא ממש. מן הסתם המצב בישראל רחוק מאוד מקומוניזם, בו גוף אחד (המדינה, המפלגה, וכו') שולט בכל המשאבים, ומחלק אותם לפי ראות עיניו. אמנם, המאמינים בקומוניזם חושבים שהחלוקה מתבצעת כדי להשיג את הטוב החברתי המירבי, והמבקרים מאמינים שהחלוקה מתבצעת כדי לשרת את האינטרסים של הקבוצה השולטת בגוף הנ"ל – אך קומוניזם משמעו העיקרי הוא שליטה ריכוזית במשאבים. לשם האנלוגיה, אם היה קומוניזם בליגה הישראלית, כל השחקנים (והמגרשים, והתקציבים, וכו') היו שייכים למנהלת, או להתאחדות, או למשרד הספורט, והיא היתה מחלקת אותם לפי ראות עיניה. המצב בישראל הוא רגולציה על השוק החופשי, בו הבעלות על המשאבים מבוזרת.
גם בארה"ב אנחנו רואים משהו שרחוק מלהיות קפיטליזם "טהור" או אמיתי, או ליברלי – ליברטריאני. על פי התפיסה הקפיטליסטית, לא היה צריך קומישינר, לא היה צריך דראפט, לא היה צריך חוקי שכר, וועד שחקנים וכו'. כל אלו כולם פוגעים בתחרות הבריאה. התערבות=פגיעה. בעלי הקבוצות יודעים לבד איך לקדם את הקבוצות שלהם, והליגה בסופו של דבר תצמח דרך אלו שיצליחו יותר. ואם ישנם חוקים בכל זאת – אז הם חייבים להיות מצומצמים ככל הניתן. קפיטליסט יסתכל על החוקים הסבוכים שמגבילים את היכולת לתמרץ שחקנים לפי סוגי חוזים ושנים ("חוזה רוקי", חוזה "מקס", חוזה "סופר-מקס") ויאמרו שהם עוצרים את בעלי הקבוצות מלייצר תמריץ אמיתי וטוב לשחקנים – תהיה טוב=תקבל יותר כסף, ולא צריך יותר כלום.

למעשה, גם בארה"ב וגם בישראל יש תפיסות סוציאל דמוקרטיות המניחות שחייב להיות שוק חופשי של בעלי קבוצות, כמו שהן מניחות שצריכה להיות רגולציה מסוימת כדי להגביל את כוחן של הקבוצות לייצר תחרות פרועה (שלפי התפיסה, מזיקה בטווח הארוך). אולם השווקים שונים, ולכן הצורה בה זה נראה באופן ממשי שונה, הרגולציה מתאפיינת במימדים שונים. זה יותר דומה להבדל בין צרפת לשבדיה.

שלי 8 ביולי 2018

ברור שפישטתי את כל ההפרדה בצורה בוטה, אבל בעיני ההבדל האמיתי בין קפיטליסט לבין קומוניסט הוא ההבדל בין הנסיון לדאוג לכך שתהיה תחרות הוגנת ומה שיהיה יהיה, לבין הרצון והמחשבה שיש תוצאה רצויה שפחות חשוב איך להגיע אליה

צור שפי 8 ביולי 2018

הערה עקרונית אחת שאני חוזר עליה כמו קאטו/תקליט מקולקל – ברגע שיש רגולציה, ותמיד יש, אין שוק חופשי ולכן זה מושג שצריך להיעלם מהדיון הכלכלי. זו דת מומצאת, כמו כל דת.

מיקיג' 8 ביולי 2018

חולק עליך. החירות היא ערך עליון בשיטה הליברלית והעובדה שהיא מגבילה אותה ברגולציה אינה רלבנטית לעליונותה כערך. הרגולציה על השוק החופשי באידיאל נועדה 1 לאפשר לו להתקיים. 2. למנוע ניצולו לרעה. 3. לצמצם פגיעה בשחקנים המוחלשים. אבל כל זה תוך חתירה למרחב חופש מקסימלי. יש בשוק החופשי פגמים כמובן, חלקם אינהרנטים ועמוקים (ההון כמובן, אישיו גדול), אך הם נובעים מהחופש הזה ולא מהיעדרותו.

צור שפי 8 ביולי 2018

במישור המאוד מאוד (ועוד כמה מאוד) תיאורטי-פילוסופי אתה צודק. במציאות הישראלית אין פגמים, יש השחתה מוחלטת לטובת החירות של העשירים מאוד לעשוק את כל השאר. יש מקומות שבהם המצב טוב יותר. ארה״ב איננה אחד מהם.

Jhkj 8 ביולי 2018

הייתי מסכים אם לא היו חוסמים את המעבר של פול לליקרס, מהרגע שאת המעבר של פול לייקרס חוסמים אבל דוראנט וקאזינס החוקים הם לא שיווניים, או לפחות האכיפה שלהם, אז או שדוראנט וקאזינס חוזיהם בגולדן סטייט יבוטלו, או שפול יועבר ללייקרס לאלתר.

shadow 8 ביולי 2018

אולי מספיק לחזור על התקליט השבור הזה. אתה ממציא עובדות ואז נלחם בהן.

אהד 8 ביולי 2018

מה שגס עשו הוא מעשה חכם וחוקי. זה במקביל דגר את הליגה לשנתיים הקרובות. אוהד כדורסל שחי עם זה בשלום, שיהיה לו לבריאות. אמלי זה יצר מצב שקמתי לכל הסדרות ששודרו למעט הגמר. אני לא יחיד וזה הזוי.
באופן כללי, תחרות היא לא תמיד הפתרון ולפעמים נדרשת התערבות בוטה מצד המדינה כדי לייצר שוויון או הגנה על האזרח. עע הדואופול הספרדי באירן או מכבי תא עד הפיינל פור.

נתן ג. 8 ביולי 2018

גם כמוך קמתי לכל הסדרות כמעט בפלייאוף האחרון חוץ מהגמר, שזה ממש מגוחך, אבל –
מילה על הגמר, ג"ס נתנו את מה שציפו מהם, לא אשמתם שלברון בחוסר חשק מופגן ויתר על הסידרה פחות או יותר אחרי הריבאונד של ג'יי אר.
לצערי לא רואה מקום להתערבות במקרה הזה, ברגע ששחקן שויתר על 40 מיליון לשנתיים במקום שהיה לו בו טוב ישר אחרי שנפצע, מחליט לתקוע אצבע משולשת בעין של כל הליגה ומבקש מהסוכן שלו לסגור על מינימום בג"ס, זה אולי השפלה בשבילו ואני מקווה שהוא ישלם מחיר בחוזים עתידיים שלא יקבל, אבל זה kosher. ג"ס בטח לא צד בעניין. כנ"ל דוראנט (בלי להיכנס לדיון בעד/נגד).
נקווה שיוסטון ימצאו מחליף לאריזה וימשיכו מהמקום שהפסיקו שנה שעברה במשחק 5.

ליאור (אחד מתוך רבים, מסתבר) 8 ביולי 2018

מכבי הרסה את הליגה במשך שנים בגלל ההסכמים עם ערוץ 1 שייצרו לה הכנסה שקבוצות אחרות לא יכלו לייצר.
לקראת הדעיכה היא חתמה על הסגם השתתפות בגביעי אירופה בלי קשר להישגיה הספורטיביים.
גולגן סטייט פשוט מנוהלת מצויין במסגרת החוקים וזה מושך את השחקנים הנכונים. הכל התחיל מהימור על סטף אבל כל השאר בא מהפרונט אופיס שידע להיות לפני העקומה לאורך כל הדרך.
כל השוואה בינהם מעליבה

יוני 8 ביולי 2018

אם יש דבר אחד טוב מהמעבר הזה זה שקאזינס הוא מטען חבלה שיכול להרוס את כל העסק שם. לא רואה איך הוא מוסיף להם משהו האמת.

NoOne 8 ביולי 2018

אז עם קאזינס הם ינצחו בגמר 3-0 ?
כמה דיבורים על קאזינס שבכלל לא הולך לשחק עד ינואר ואז יקח לו עוד חודשיים להיכנס לכושר משחק כי הוא לא יכול לרוץ עם הפציעה שלו.
כל מה שקאזינס עשה זה לבלות עונת שיקום בסאן פרנסיסקו תמורת 5 מליון דולר

AdamB 8 ביולי 2018

כשל השוק אם תרצה נעוץ בכך שמספר מצומצם של קבוצות בערים הגדולות יכולות להרשות לעצמן לחרוג
מתקרת השכר בעשרות מילוני דולרים, ועדיין להיות רווחיות.
התיקון היחידי שיש להכניס לדעתי הוא הגבלת של חריגה עד 120% מהתקרה לא משנה מה.

עומר 8 ביולי 2018

נקודת מבט נוספת: ה-"תחרותיות" היא משנית, וכל אוהד שחושב אחרת משקר לעצמו.

משנית למה? לוירטואזיות ומיקסום היכולת. ואני יודע שכולם עמוק בלב מסכימים איתי, כי הם ממשיכים להעדיף את ה-NBA עם גולדן סטייט על פני כל מפעלי הכדורסל האחרים בלי קשר למידת השוויוניות בהם (מכללות, תיכונים או תחרות המתנ"סים).

ה-NBA צריך לשאוף לכך שישחקו בו קבוצות הכדורסל הטובות ביותר שאפשר לקיים, וכל שחקן צריך לשאוף לשחק באחת כזו. אם זה לא קורה, זה מחדל.

זו המשמעות של "הרמות הגבוהות ביותר". כל שחקן צריך לשאוף לשם, וכל ענף צריך לשאוף לפרוץ את הגבולות ולהגדיר את הרמות האלה מחדש. גולדן הם מודל לחיקוי, וככל שיקומו יותר קבוצות-על – כך יהיה טוב יותר.

ומי שלא מסכים מוזמן לצפות ב-G league.

יוסי 8 ביולי 2018

הבעיה שאין שום מיקסום יכולת. טרמפיסטים שמשחקים בחצי הילוך זוכים באליפות. כל אחד מהשחקנים בקבוצה יכול לנוח חודשיים בלי שזה ישפיע משהו על הקבוצה. תשווה את זה ללברון השנה שכל משחק עשה את המקסימום.

קלבדוס 8 ביולי 2018

אין שום הבדל עקרוני בין המוטיבציה של שמעון מזרחי לזו של ג'ו לייקוב. שניהם פועלים במסגרת הכללים, כדי לחזק את הקבוצה שלהם עד כמה שאפשר, נקודה.
למה נדמה שאוהדי גולדן סטייט/ סטף/ שונאי לברון, נורא מתאמצים להתנצל ולתרץ? כאילו, נשארנו היפהפיה הצודקת והתמימה, הכל בסדר, התחרות פורחת והחגיגה נמשכת?
זה לא רציני. אין תחרות ב-NBA. בעונה האחרונה זה נעשה מגוחך. לטעמם של רבים, המוצר התקלקל. אם הדבר הזה מפריע גם לך, בוא נדבר על מה ניתן לעשות. לא מפריע? סבבה, אפשר לוותר על, "פעלנו במסגרת הכללים". ידוע, יופי, הבה נתחיל עוד עונה צפויה מראש.

ארז 8 ביולי 2018

שמעון מזרחי פועל במסגרת הכללים. גדול.

יריב 8 ביולי 2018

עובדתית, הרבה מחוקי הליגה הוכנסו כדי להקשות על קבוצות מסוימות. נכון, לרוב בגלל שחקנים ספציפים ולא בגלל היכולת שלהן למשוך שחקנים חדשים, ועדיין כל שחקן כזה שיחק בקבוצה ספציפית, והליגה החליטה להגביל אותו על ידי שינוי החוקים במקום לתת לקבוצות אחרות למצוא פתרונות.

אוסקר 8 ביולי 2018

אל תיתמם גיל שלי, אם חמישה אולסטארים מעדיפים לשחק ביחד מאשר להתחרות, ויש אפשרות לעשות את זה עם תקרת השכר הקיימת אז יש כשל שוק בנ.ב.א. וסילבר צריך לפתור אותו. כי אחרי חמש שנים של גולדן סטייט תבוא קבוצה אחרת באותה מתכונת וגם הליגה תאבד קהל. אפשר לראות גם שקבוצות חלשות כמעט ולא מתחזקות דרך הדראפט ונבנות לאורך זמן והכל תלוי בתנועת הכוכבים..

אמיתי 8 ביולי 2018

ההבדל הוא שאלון עידן בוחן את זה כאוהד ואתה ככלכלן. יש בעיה של תחרותיות בליגה אבל אין זה אומר שגולדן סטייט הם רעים או שמי שרוצה לשנות שר את האינטרנציונל. הרתיעה משינוי מובנת אך השינוי פה הכרחי- ולא רק בגלל גס.

shadow 8 ביולי 2018

מוסר ההשכל הוא שבכיינים תמיד היו ותמיד יהיו. להיות לוזר זה מצב מנטלי שלא ניתן לתקן אותו ע"י שינוי חוקים.
אותם בכיינים מתעלמים מדבר אחד פשוט ובסיסי – כישרון. כישרון בבסיסו הוא אינו שוויוני ולכן לא יהיה לעולם סט כללים או חוקים שיאזנו את הכישרון לשוויון.
האנומליה היחידה שהביאה למצב המוזר של גולדן סטייט(מלבד החוזה של קרי) היא העובדה ששחקן כמו לברון מעולם לא הצליח להפוך לקבלן אליפויות גם כשבפרוש הלך לבנות קבוצה בשביל זה ועוד שנים לפני שגולדן הפכה למה שהיא.
רוב הבכיינים העכשוויים הם אוהדי לברון מתוסכלים שקנו סיפור על השחקן הטוב בהיסטוריה ובקושי קיבלו את השחקן הטוב בדורו.
המציאות היא שלגולדן זו השנה האחרונה במבנה הזה ואז כולם יעברו להתלונן על דברים אחרים. השנה נראה גם האם הסיפור המומצא של "קבלן גמרים" הוא לא יותר מאגדה מזרחית.

דיזידין 8 ביולי 2018

בקושי השחקן הגדול בדורו – איזה אפס הלברון הזה
אני אגיד לך איך אני רואה את זה: דווקא אתה הוא זה שקנית שהוא הגדול מכולם,
ומאז הנושא הפך אצלך לאובססיה.

shadow 9 ביולי 2018

גם ממציא לי מילים גם ממציא מציאות וגם מבקש ממני להתמודד איתה. אתה רוצה שאני אכין לך גם קפה?

דיזידין 9 ביולי 2018

בוץ עם סוכר אחד בבקשה, צל ידידי

7even 8 ביולי 2018

ההשוואה בין גולדן סטייט למכבי ת"א לא רלוונטית.
ולו מהסיבה הפשוטה שהבעלים של גולדן הוא לא הסגן של אדם סילבר או לכל הפחות סגן יו"ר איגוד השופטים ב NBA :)

בישראל פשוט זה המצב, ושם לא.

פרננדו 8 ביולי 2018

אין לך מושג בליגה הזאת. חבל

S&M 9 ביולי 2018

סתם פאניקה לא מוצדקת. הליגה הוכיחה את עצמה כמקדשת תחרותיות, והאנומליה של יצירת קבוצת על יכולה להחזיק כמה שנים לכל היותר.
בוסטון של עשור ויותר של שליטה לא יכולה לחזור. אבל שליטה של כמה שנים הייתה מאז שנות ה-80, ואין בג"ס שום ייחוד או שוני מהשליטה של הלייקרס+בוסטון ושיקאגו. אז עכשיו זה ג"ס, יחזיק עוד 2-3 שנים גג ויתפוגג מעצמו, בזכות חוקי הליגה.

לזכות ג"ס ייאמר שזה "קרה" להם במקרה, כי פגעו בינגו בבחירות לא מוערכות מספיק, וזה לא שהם הרכיבו קבוצת על בשיטה שלברון עושה. אז כן, קודם דוראנט, עכשיו קאזינס, ומחרתיים עוד מישהו, אבל זה לא ישרוד מעבר לשיא הקריירה של קרי ותומפסון. זה ייגמר, אז לא צריך פאניקה, כי בינתיים נבנות בדרך הבריאה קבוצות שישלטו בעתיד, פילדלפיה, בוסטון ועוד.

yaron 9 ביולי 2018

צריך גם לזכור שלקליבלנד ולברון הייתה אפשרות לעשות דברים דומים.
זה שלא הצליחו להחזיק את קיירי זאת בעיה שלהם. ואם היו מצליחים לבנות קבוצה שהיא לא (רק) הקבוצה של לברון, היו גם מוצאים כוכבים שיוותרו על קצת כסף כדי לשחק בה ולקבל הזדמנות לטבעת.
דוגמא – לפי מה שאני קורא, קאווי לאונרד מעדיף את הקליפרס על אל איי מרגע שלברון חתם.

תומרג 9 ביולי 2018

החוזה של תומפסון נגמר בסוף השנה, של דוראנט וגרין, שנה אחרי זה
גם של איגואדלה שהוא כבר הרבה מעבר לשיא וקארי יהיה מעבר לשיא עוד שלוש שנים (אם לא ייפצע עד אז).
אני אישית אתפלא מאוד אם הווריורס ישמרו את מעמד העל שלהם גם בעונת 20-21, כלומר שנתיים מעכשיו.

גולדן סטייט היא לא מונופול, היא שושלת. הליגה (והספורט בכלל) לא כל כך אוהבת מונופולים אבל מתה על שושלות ונתוני הצפייה יעידו.
אז יכול להיות שצריך להחמיר את כל הטיפול בתקרת השכר ומס המותרות אבל המצב של הליגה רחוק מלהיות אקוטי.

העכבר הצהוב 9 ביולי 2018

גיל שלי,

השנאה שלך למכבי סל מוזרה ומביכה, בלתי אפשרי לקרוא את השטויות שאתה רושם על מכבי סל כמובן בלי ביסוס.
הגיע הזמן שתתן גילוי נאות למה אתה אנטי מכבי סל.

ודרך אגב לא הבנתי למה מכבי התנהגו כמו מונופול , למה שמכבי מחתימה את הישראלים הכי טובים זה מונופול ?

שלי 9 ביולי 2018

אסביר לך מהי התנהגות מונופוליסטית, כאשר אתה עושה שימוש בכח שצברת, כדי לחסל את התחרות, זאת התנהגות מונופוליסטית, ראה מקרה חנן קרן למשל, אגב, זה לא מנע ממני לאהוד את מכבי בכל ליבי באותן שנים. אם חנן קרן היה משחק במכבי עוד היתה אפשרית הטענה שהוא הוחתם כאחד מהישראלים הכי טובים, אך לא זה היה המצב. למה בדיוק אתה מתעקש לשכנע את עצמך שהכל היה טהור? הבעיה אגב היא לא בהתנהגות של שמעון מזרחי, הוא היה צריך את אליפות ישראל כדי להשתתף באירופה באותן שנים, ובלי זה מכבי היתה על סף קריסה. הבעיה היתה באנשים שאפשרו לו, בעיה שלהם.

העכבר הצהוב 9 ביולי 2018

מכבי לא טהורה , כמו שהפועל לא טהורה, וככה זה בספורט, זה שאתה הופך את מכבי לנבלים של הכדורסל הישראלי זה קצת מקומם ואפילו מפתיע.

שלי 9 ביולי 2018

איפה הפכתי אותם לנבלים של הכדורסל הישראלי, ספר לי שגם אני אדע

Srtest - ארטסט 10 ביולי 2018

"הבעיה היתה באנשים שאפשרו לו, בעיה שלהם."

איזה מזל שיש כל מיני בעיות כמו רוממה שאפשר היה לבנות עליהן. בעיה שלהם? של מי? של האנשים?

Srtest - ארטסט 10 ביולי 2018

מכבי סל הן הנבלות הגדולות ביותר (ויש מספיק טו גו אראונד) משום לא רק שהם שאבו כל כישרון מקומי הם גם לא נתנו שום דבר בחזרה והיום מתלוננים על המצב שהם היו הארכיטקטים שלו. יש איזו ססמה כזו ביהדות (אולי אפילו יותר מאחת) בשביל נבלים מעין אלו.

אולטרע 9 ביולי 2018

מצחיק שאתה מציג תכנון מרכזי אחד כחוק טבע (חוקי הנבא) ותכנון מרכזי אחר כדבר שלילי.
התלונות לג"ס הן התלונות של רוב המבקרים של הקפיטליזם, ריכוזיות גבוהה מדי של כוח בקרב מועדון מצומצם מאוד, הגדלת הפערים ו"תחרות" שתמיד אותה הקבוצה מנצחת.

שלי 9 ביולי 2018

לא מאמין בחוקי טבע, תחרות בלי רגולציה היא לא תחרות, היא אנרכיה בה כל הקודם או כל החזק זוכה. תכנון מרכזי זה פויה

א.ב 10 ביולי 2018

אני חושב חושב שמישהו כתב על זה כבר טור
זה לא שצריך חוקים נגד מה שעשו בגולדן סטייט, זה פשוט שהשחקנים מקבלים כל כך כל כך הרבה כסף
שזה לא באמת משנה להם אם יורידו להם מהמשכורת כמה עשרות!!!! מליונים הם עדיין ישארו מאד מאד עשירים
ואז מגיעים למצב ששחקן שאומנם פצוע אבל עדיין אול סטר , נבחרת ארה"ב, הסנטר אולי הכי טוב בליגה חותם ב"פרוטות"

Srtest - ארטסט 10 ביולי 2018

מה שבטוח אצל ליברלים קפיטליסטים זה שאחרי הקרקע תשמט ולא יהיו ערכים הם יבכו על ערכים כמו שהיום בוכים על הטעם של העגבנייה.

למה לראות אנביאיי, פאנבוי?

Srtest - ארטסט 10 ביולי 2018

בוא תנסה לייצר לי ערך מר קפיטליסט.

Comments closed