תיקו בהונגריה

תוצאה טובה להופעה סבירה של קבוצה שעוד תשתנה

(התמונה באדיבות האתר הרשמי של קבוצת הכדורגל מכבי תל אביב)

ההגרלה זימנה לנו משחק קשה יותר מהרגיל לשלב הנוכחי של העונה, למרות שכבר היו לנו הגרלות קשות גם בעבר. לא רבים זוכרים, אבל גם הגרלות טובות לא תמיד האירו לנו פנים, די אם נזכר בפתיחת הקמפיין שבסופו זהבי עם קצת עזרה של יוקאנוביץ העלו אותנו לשלב הבתים בצ'מפיונס ליג. במשחק הראשון מול הברניאנס בחוץ הפסדנו כאשר שחקנו ללא ערן זהבי, מול קבוצה חלשה בהרבה מפנרצוורוש.

*

אתמול היתה ההזדמנות הראשונה לראות את השחקנים הישנים (ברובם) באימונו של מאמן חדש. לגבי שני החדשים, ז'איר עשה רושם לא רע, בטח ברמת האתלטיות שלו, ובכך שאפשר לטיבי לשחק בצד ימין וכך הרווחנו את טיבי משחק עם הכדור בלי פאניקה מיותרת. סאבוריט המגן השמאלי עשה רושם פחות טוב, אבל זה המשחק הראשון שלו אתנו, מי שראה את שורה אוברוב ופולוקארוב במשחקים הראשונים שלהם במכבי היה בטוח שמדובר באסון.

איביץ' עלה בהרכב ובמערך שתאמו את הכלים שהיו לו לקראת המשחק. אצילי היה פצוע, לכן כנראה לא עלה בהרכב. הפתרון של איביץ' הזכיר את הפתרונות של ג'ורדי לחולשות של מכבי, גם בכך שהעלה את שוינפלד בהרכב כמו שזה עלה אצל ג'ורדי ברוב הקמפיין האירופי, וגם במערך של שני חלוצים שג'ורדי שיחק איתו פעמים רבות בעונה שעברה. מיכה במקום לפתוח על קו שמאל, פתח באמצע עם נטיה ימינה, כך התאפשר לנו לראות מדי פעם את השילובים שלו עם דסה וגם ריקן הגיע לשם פעמים רבות.

רבים חושבים ששוינפלד לא צריך לעלות הרכב במכבי, אבל אתמול היתה דוגמה נפלאה לכך שהבעיה של שוינפלד היא לא תמיד ביכולות שלו. למשל, פעם אחת שוינפלד עשה תנועה נהדרת ברחבה והתפנה תוך כדי ריצה באזור נקודת ה11, אך גולסה העדיף בעיטה קשה מרחוק שלא סכנה את השער. שוינפלד תרם רבות במשחק ההגנה בקרנות, וגם בלחץ על היריבה, בסך הכל היה טוב יותר מוידאר, למרות שגם וידאר השקיע הרבה מאמצים.

אני מסכים שבתצורה הנוכחית הקישור שלנו לא יוצר מספיק מצבים. ריקן אולי בועט היטב לשער, אך ממעט לתת מסירות מפתח, וגולסה משקיע רבות ומשחק אגרסיבי, אך גם הוא לא תורם רבות בהכנסת כדורים לחלוצים. כך שוב נאצלנו לראות את מיכה מנסה להגיע למצבי מסירה באמצעות דריבלים לא מאוד מוצלחים, ומי שיצר את כמות המצבים הגדולה ביותר היה דסה, כן, גם זה מזכיר לנו את העונה שעברה.

*

הדבר המעודד שלא ראינו בעונה שעברה היה ההתמודדות של מכבי עם הפיגור, והלחץ הפסיכולוגי הכבד. איביץ' לא עבר מיד עם ספיגת השער למערך חמשת החלוצים שהכרנו אצל ג'ורדי ושוטא. החילוף של אלירן בגולסה אכן העביר אותנו ל4:3:3, מיכה ירד אחורה, אבל מכבי השתלטה לחלוטין על המשחק, ולא ניסתה בפאניקה לדחוף כדורים לעבר הרחבה. החילוף של אצילי בוידאר היה מסקרן, שוינפלד עבר לאמצע ואלירן לשמאל, אצילי היה פעיל ליד דסה ומיכה בצד ימין, אך לא הספיקו ליצר יותר מדי. החילוף של שרן בריקן הוא בטח לא חילוף אינסטינקטיבי, מעניין לדעת מה איביץ' ניסה להשיג בחילוף הזה. בסופו של דבר החילופים הצליחו שכן מכבי אכן שיחקו מסודר ויצרו מצבים רבים ליד השער ההונגרי, ולא כתוצאה מהרמות פראיות.

*

בסופו של יום מאוד קשה ולמעשה אין צורך לשפוט את סגנון המשחק של הקבוצה בשלבים כה מוקדמים בעונה. ניכר הצורך בשחקן כנף שמאלי שלהבנתי יגיע כבר בשבוע הבא. כשאצילי יהיה בריא ובתוספת ציקו בכנף שמאל יהיו לאיביץ' אופציות מגוונות יותר למשחק. מכבי עמדה בכבוד במבחן הראשון של ההתמודדות עם מצב לחוץ, ומכך בהחלט ניתן לשאוב עידוד.

בשורת המוהיקנים הגיעה לנתניה
ממסי ועד לברון, הספורט חולה

10 Comments

D! במזרח העצוב והלא ידידותי 13 ביולי 2018

אצילי יהיה בריא?

ניב 13 ביולי 2018

ההתרגשות של תחילת עונה כל כך כיפית, אישית מעניין אותי פי אלף מהמונדיאל.

שלו 13 ביולי 2018

הדבר היחיד שצריך לקחת מהמשחק הוא החזרה מפיגור.
נורות אדומות הן שבהרכב שעלה אתמול אין כמעט מי שמסוגל להבקיע,
מקורות יודעי דבר טוענים שזו מטרת המשחק.
זה נראה מבחוץ שאיביץ' מצליח לסדר לעטר את הקופסה וביחד עם אצילי זה יכול להוריד לחץ מוידאר בנושא ההבקעות.
לבנות על גולסה, מיכה, ריקן ודור פרץ שיבקיעו בעונה יותר מחמישה שערים זה מוגזם…
התגעגענו.

יואב 13 ביולי 2018

עטר זה עטר. חיית משחק שחיה על תחושות ואינסטינקטים. לא משחק חכם או בטוח. וזה לא ישתנה. לכן הסטטיסטיקה תמיד תיהיה נגדו. על איביץ להחליט אם זה טוב לו והאם זה מוסיף. הדבר היחיד שניתן "לאלף" אותו הוא במחוייבות ההגנתית. בקבוצה שרבים ממנה עושים את הצפוי, עטר הוא טוויסט בעלילה.
מכבי זקוקה לעוד איום מהאמצע. אפשר אולי לפתור את זה עם אצילי קצת מעל השניים שהם בלוק באמצע (פרץ וגולסה נניח) ושלישית התקפה.

קורא בין השורות 13 ביולי 2018

למגן החדש לא קוראים סבוריט?

שלי 13 ביולי 2018

כן, בלבול שלי

רן 13 ביולי 2018

המונדיאל הזה נתן חותמת סופית שהכדורגל של הנעת.כדור והרכבים התקפיים מת.
אליפות וקמפיינים באירופה עושים בעזרת הגנה וקישור אחורי חזקים ויציאה מהירה קדימה.
מחזיק מאוד מפרץ אבל לידו צריכים עוד 2 קשרים חזקים. ולתרגל יציאות מהירות עם אצילי וציקו וגיקו.

Tal 13 ביולי 2018

ברור שלא שופטים קבוצה באמצע יולי, אבל התלות בדסה (השחקן הטוב והחשוב במכבי לדעתי) בפיתוח המשחק ההתקפי היא בעיה גדולה שעוד תנשוך את מכבי בישבן העונה. באופן אירוני, אם לא היה דסה, אולי היו מתפנים יותר לחשוב על איך גורמים לקישור לקשר ולבנות התקפה במקום לנסות להיות הרגל המסיימת. מיכה חייב טו סטפ אפ, זה עכשיו או לעולם לא.

funfun 14 ביולי 2018

מוקדם עוד לדעת אבל מסכים עם גילי שבסה"כ אנחנו צריכים להיות מרוצים מהתוצאה ומהדרך חזרה מפיגור מאיים.
שורה תחתונה טבילת אש מוצלחת לאיביץ' שההכרעה פלאס יתרון קל תהיה ב"בית" שלנו :-)

ציונים?
ראיקו: 5 , איגרף כמו ילדה, יצא פעם גרוע, בשאר עשה את שלו
טיבי: 6 סולידי וניקוי אחד יפה של מצב מסוכן
ז'איר – 5 כי התבלבל שם קצת אבל בכל זאת נראה פחות כבד מבאבין . שרק לא יחיה בסרט שהוא מתחיל התקפות בשמאל
דסה – 7 נתן עבודה לא רעה בכלל וכמה הרמות "לא ישראליות"
סבוריט – 4 , היה בהלם, לא תמך בהתקפה. בטוח ישתפר :)
פרץ – 7 החמיץ אולי תיקול אחד, ממשיך את המומנטום הנהדר שלו. נגיחות מדויקות והוא היה מלך השערים במשחק הזה
גולסה – 5 , עוד חלוד אבל נותן הכל ובעוצמות החזקות. כרגיל מספרים לא הצד החזק שלו
מיכה -4 נכשל מספר פעמים מול הקישור האירופי ,לא הצליח לנווט באמת את ההתקפה, מסכים מאוד עם מי שכתב – טיים טו מאן אפ!
ריקן – 5 פעלתן אבל על פריילופ, קצת מסוכן אבל לא חד.
וידאר -4 חושב עדיין על המונדיאל?
אהרון אהרון – 6 למרות שלא כבש \בישל.
עטר – כל הכבוד שהצליח לשנות משחק. נראה רעב
איביץ' – 7 נראה רגוע, פתח בהרכב מתבקש , חילופים ושנוי מערך מוצלחים. אהבתי

יואב 14 ביולי 2018

אני חושב שסבוריט לא עלה כי קיבל הוראה לא להפקיר את הקו כששוינפלד חותך למרכז כחלוץ שני(ודסה עולה בצד השני). הגיוני בעיני.
מהמעט מעט שראיתי- שני הזרים נראים בסדר גמור.

Comments closed