נצחון בית על פרנצווארוש

משחק פושר של מכבי, אך גם לא כזה שסחט לנו את הלב מהמתח.

הגענו לנתניה, הצטיידנו בחולצות החדשות של מכבי, ובהרגשה חגיגית עם יציע מזרחי כמעט מלא, חיכינו למשחק הביתי הראשון בעונה האחרונה כך נקווה, בה אנו מארחים בנתניה.

שני חילופים מההרכב של שבוע שעבר, התחלנו עם אלירן במקום שוינפלד וברסקי במקום גולסה שכנראה היה פצוע. אתחיל דווקא עם ברסקי, למרות הגול הנהדר של אלירן. מי שמסר לאלירן את הכדור לגול היה ברסקי, זה מאוד מרענן כשיש לנו קשר נייד לפני דור פרץ שמוסר מסירות שחותכות את המגרש קדימה, תחושה מרעננת. ברסקי חילץ כדורים כמה פעמים קרוב לקו האמצע, היה נייד ואגרסיבי כל המשחק, אנחנו יכולים להיות רגועים גם עם המכסה המאוד מוגבלת של המשחקים שצפויה לנו מגולסה. אני בכלל לא בטוח שאני מעדיף את גולסה על ברסקי בהרכב.

אלירן שיחק היטב את התפקיד שלו. הוא התחיל את המשחק בטרוניות רבות על כך שלא קיבל את הכדורים שרצה, אבל בהמשך הוא התרכז יותר בתנועה לתוך הרחבה, הגיע לבעיטת מספרת יפה לאחר הרחקה הונגרית לא טובה, וכמובן הגול הנהדר שלו. בחצי השני הוא ירד מדי אחורה, הרבה לאבד כדורים, והוחלף בדיוק בזמן. סך הכל הופעה לא רעה של אלירן, וכמובן גול נהדר.

סבוריט נראה טוב מאוד במשחק הזה. קשה מאוד לעבור אותו (משהו שלצערי אי אפשר לאמר על דסה במשחק הזה), הוא קיבל חופש לעלות במשחק הזה הרבה יותר בהשוואה למשחק הקודם, הפגין מהירות לא רעה, וגם בטחון עם הכדור, נראה שיש לנו תקווה שהשנה נשחק עם מגן שמאלי ולא עם סותם חורים בצד השמאלי.

ז'איר מפגין בטחון רב עם הכדור, יש לו נגיעה לא רעה בכלל במסירות אבל לא הצליח לדייק הפעם, כנראה עדיין חסר לו התיאום עם אלירן בצד שמאל. כמו במשחק הקודם, העובדה שטיבי משחק בצד ימין משפרת אותו ב100% בהשוואה לצד שמאל, חוץ מהתקפה אחת בחצי הראשון בה טיבי וז'איר לא היו מתואמים בינהם דיים, וכך ההונגרים הגיעו למצב היחיד שלהם בחצי הראשון, היה משחק לא רע בכלל של שניהם.

ראיקו השתפר מאוד במסירות שלו ברגל, פרט לכך לא נבחן כמעט בכלל.

דסה היה מאוד עצבני לאורך המשחק כולו. בחצי השני הוא נעבר ברחבה וכך נוצר מצב מאוד מסוכן להונגרים ובאופן כללי משחק ההגנה שלו לא היה מהמשופרים, כמו כן איבד כדורים באזורים מסוכנים. בהתקפה ההתקפות שעברו דרכו בצד ימין היו טובות, יש לו תיאום לא רע בכלל עם מיכה, וגם ברסקי הפעיל אותו לא רע בחצי השני.

ריקן נתן משחק שניתן לסכם אותו במילה מזעזע. הוא השתדל, היה צריך לקבל שני צהובים בחצי הראשון, לא היה מדויק, והחריב לא מעט התקפות בהן שותף. נראה לי שעדיף שיהיה סופר סאב, שיעלה מדי פעם בהרכב, אני בטח לא רוצה אותו כבאנקר בהרכב וכנראה ההגעה של צי'קו אמורה לסדר לנו את הפינה הזאת.

מיכה רץ הרבה, עזר בהגנה, אבל המסירות שלו לא הגיעו ליעדן ברוב המשחק, הוא שיחק את רוב החצי הראשון צמוד לקו הימני עם דסה, לא הצליח להפעיל את וידאר לא משם, ולא כאשר עבר לאמצע. נקווה ליכולת משופרת שלו בהמשך.

וידאר היה שם, מדי פעם הצליח לשמור על כדורים שקיבל עם הגב לשער באזור אמצע המגרש, ונתן בעיטה נהדרת שסחטה עצירה נפלאה של השוער לפני שהוחלף על ידי שוינפלד.

אצילי ושוינפלד נתנו לנו משהו שלא היה לנו בכלל בעונה שעברה, שני מחליפים שמשפיעים בצורה סופר חיובית על המשחק. התחיל בקרן נהדרת של אצילי שפגשה את הראש של שוינפלד, והכדור הותז בעצמה מהמשקוף לצערינו. לאחר מכן אצילי פגש גם הוא את מסגרת השער בבעיטה מצוינת. שניהם היו פעילים מאוד, שוינפלד קצת שכח את עצמו בהתקפה של ההונגרים, וכך ההונגרים הגיעו למצד המסוכן השני שלהם בחצי השני, אבל פרט לכך רק דברים טובים יש לי על שניהם.

דור פרץ נתן משחק יציב ובטוח בהריסת ההתקפות של היריבה, הוא עדיין לא מוביל המתפרצות הטוב בעולם, אבל גם בחלק ההתקפי הוא מנסה לתת מסירות מפתח, מאמין שנראה ממנו עוד התקדמות השנה.

*

סך הכל משחק פושר אך גם כזה שלא עורר יותר מדי מתחים בקרב הקהל הצהוב. עם צ'יקו אופדואה יהיה לנו עוד כלי התקפי שיביא לאיזון גדול יותר בין צד ימין ושמאל, אפשר לקוות לעונה מהנה יותר מקודמתה.

בסך הכל התחלה לא רעה לעונה.

תינוקות באזבי -מסכמים את ביצועי השחקנים במונדיאל
קבוצות העל כאן להשאר. וגם קבוצות הפארש

22 Comments

yaron 19 ביולי 2018

פרץ עושה עבודה מצויינת, ודרך אגב, גם הוציא כמה מתפרצות יפות היום, אבל זה לא מספיק.
גולסה, ריקן וברסקי יופי של שחקני רוטציה אבל גם זה לא מספיק.
חסר לי מאוד גרזן זר במרכז השדה.

לא אתבאס בכלל אם ראיקו ימשיך עוד עונה.
לא אתבאס גם עם וידאר יימכר.

יואב 19 ביולי 2018

לא יגיע גרזן זר. יש את דור וגלזר. והם הישראלים הטובים בליגה בתפקיד הזה. אתה צריך 10, או שחקן קישור עם מספרים.נקווה שיגיע.

יואב 19 ביולי 2018

רוסלן ילד נהדר. תמיד עובד קשה. יש לו הזדמנות גדולה השנה עם הכשירות וחוסר המספרים של גולסה.
כצפוי, סבוריט הרשים יותר כאשר פחות הוגבל. תחושה טובה לגביי הזרים.. עטר זה אותו אותו עטר. שחקן של תחושות שמצליח פעם ב… כי הוא תמיד לוקח סיכונים במשחק שלו וכמובן סופר מוכשר ומיומן. זהו. ובקבוצה שכרגע עושה דברים צפויים, עטר הוא הטוויסט בעלילה.
כרגע יש כח אדם איכותי שעולה מהספסל וזה לגמרי סולייד. סך הכל בסדר.
נ.ב
אוהב את החולצה החדשה(:

בלייק 20 ביולי 2018

ברסקי בן 26…

יואב 20 ביולי 2018

ידוע. אני בן 49. הוא ילד(:

Gil - Zimbabwe 20 ביולי 2018

האמת שחששתי משני המשחקים האלו.
זה בקלות היה יכול להיגמר רע, למרות שמכבי יותר טובים.
מוקש שעברנו בשלום, וטוב שכך.

רן 20 ביולי 2018

סבןריט עלה האבה מאוד ונתן אופציית.מסירה באגף. הבעיה שאני חושש ממנה היא שגם דוידזאדה היה כזה בתחילת העונה, אבל החלוץ ששיחק על האגף שלו פשוט לא ספר אותו. הוא גם לא ספר את סבוריט היום.
נקווה שלא יהרוס לנו עוד מגן שמאלי מוכשר

אחד העם 20 ביולי 2018

היה משחק פושר, שמתקבל בהבנה בשלבים הללו של העונה.
היו אי דיוקים במסירה, חריקות במשחק המעבר (למיכה תמיד לוקח זמן להיכנס לכושר בפתיחת עונות), במיוחד במחצית הראשונה (משחק קשרים- בלמים). פרץ התפתה לרדת לקו הבלמים ולהתמסר איתם במקום להניע קדימה, והאיום הראשון של מכבי היה הגול. מסכים עם כל הנאמר לגבי שחקני הההגנה, ברסקי, ריקן והמחליפים. (עטר צריך ללמוד לשתף פעולה עם סבוריט שפתח פעמים שלוש על הקו ויובש). נדמה לי שצ'יקו מיועד למשבצת של עטר ואת ריקן יחליף שחקן רכש שיודע לבנות משחק ולאיים על השער מרחוק. (עד כניסתו של אצילי, מכבי נעדרה את המימד הזה). וידאר פתח את העונה כפי שסיים את הקודמת.

בני תבורי 20 ביולי 2018

אני רק שאלה: הפרצוף הזה באמצע החולצה, זה הומאז' למשהו?

משה 20 ביולי 2018

הפינגווין הזה קצת קריפי…

בני תבורי 20 ביולי 2018

אדולף פינגווין

משה 20 ביולי 2018

זיקקת את הבעיה איתו :)

צור שפי 20 ביולי 2018

גרייט מיינדס וכו׳….

קרקו 20 ביולי 2018

רק לי הוא מזכיר את Roland Gift?

משה 20 ביולי 2018

לעטר יש יכולת טכנית מדהימה, כל שער בצבע. עם זאת מדובר בשחקן שאי אפשר לבנות עליו כחלוץ פותח כי הוא לא מייצר שערים באופן קבוע ואם הוא יושב על הספסל הוא ממורמר. אני חושב שרב הנזק על התועלת במקרה שלו.

ניינר / ווריור 20 ביולי 2018

איך זה שרייקו והאיסלנדי פותחים? הם לא הכריזו תחת כל עץ רענן שהם סיימו את הפרק, שלהם עם מכבי?

yaron 20 ביולי 2018

ממש לא הכריזו.
שני הצדדים הודיעו שמחפשים להם קבוצה.
אם לא יימכרו, ייתנו עוד עונה כמו גדולים.
ציפית שכמו בקבוצות אחרות יינדו אותם?

פאןפאן 20 ביולי 2018

לגבי ראייקו אין בכלל שאלה – אין לנו תחליף בשבילו
לגבי וידאר – עדיף לתת לו לשחק כדי שאולי יימכר גם אם אהרון אהרון והצוללן סובלים מזה כרגע
יאללה שימצאו לעצמם קבוצות הכוכבים האלו – מיצינו

יואב 20 ביולי 2018

עטר השתלט על הכדור כמו בארבטוב. זה היה רגע של יופי טהור ואמנות גדולה.

דונאדוני 20 ביולי 2018

אוף טופיק לגמרי… לא יודע איפה לכתוב את זה פשוט.
רונאלדו עבר ליובה.
קוואי לטורונטו, ועוד הרבה טריידים מעניינים.
לא מגיע לנו איזה פוסט בדה באזר?

אדם 21 ביולי 2018

מה לחדשות האלה ולספורט?

מעיין אוהד מכבי 20 ביולי 2018

1. הסגל לאט לאט מתגבש גם מבחינת התפקיד של השחקנים השונים, ולדעתי המפתח מבחינת הרכש והשיטה יהיה איפה ואיך איביץ' מתכוון להשתמש באצילי ובצ'יקו. הם בין הבודדים בסגל שיכולים לייצר, וזה קריטי לשבור את השבלונה וגם כדי להכניס את וידאר לעניינים (האם הוא אי פעם כבש כשעטר שיחק באגף לידו?).

נכון להיום, נראה לי שהתכנון הוא להשתמש בהם באגפים, למעט בהרכבים שכוללים את מיכה, ואז אצילי יכול להיכנס לעמדה הקדמית בשלישיית הקישור. אם זה המצב, סביר להניח שיגיע זר נוסף לעמדת הקשר הקדמי בשלישיית הקישור, כי קישור של פרץ/גלזר כאחורי, גולסה/ברסקי כמרכזי וריקן. אישית, אני מעדיף שחקן יוצר כמו אצילי בעמדת הקשר הקדמי, כדי להבטיח שיקבל את הכדור כמה שיותר ויהיה מעורב, במקום לתת לו אפשרות להתחבא באגף למשך דקות ארוכות, אבל אני לא רואה את האימונים כדי לשפוט מה מתאים ולא מכיר את תכניות הרכש ובניית הסגל.

2. למרות ההופעה הטובה של ברסקי, אני עדיין חושב שהעמדה הכי בעייתית מבחינתנו היא 50:50. גולסה פציע וברסקי לא יציב מספיק כדי להפקיד בידיהם את העמדה השנייה בחשיבותה בקבוצה שלנו (אחרי הקשר הקדמי). לעומת זאת, אני שקט לחלוטין עם אצילי בגיבוי ריקן לעמדת הקשר הקדמי, ובפרט אם נעבור למערך של שני חלוצים (לא יקרה).

3. צריך לקוות שז'איר וסבוריט יסייעו לייצוב ההגנה ויחפו על הטעויות והחורים של טיבי ודסה. אני משוכנע שיגיע מגן ימני (קנדיל?) וכנראה גם בלם (זר אם וידאר או ראיקו יימכרו?) כגיבוי או כתחליף לטיבי ולדסה, אלא אם בונים על ייני להיות הכלבויניק שיעלה מהספסל וישחק בכל אחת מארבע העמדות.

Comments closed