שלום וידאר, שלום לתקופת ג'ורדי

הטעות של טיבי והמכירה של וידאר כמראה של עידן ג'ורדי.

עדיין מתקשה להתאושש מהאוויר שיצא מהאצטדיון בנתניה ביום חמישי בדקה ה82 למשחק. זאת היתה חתיכת אפרקט לכבד, אחרי הרגשת ההתעלות האדירה בשער של אלירן עטר, אני וכמעט כל האצטדיון היינו בטוחים שאנחנו כבר שם, ואז הגיע טיבי והשופט.

ניסיתי להבין למה זה כאב כל כך. סיבה אחת שהגעתי אליה היא שמדובר למעשה במשחקי הנוק אאוט המשמעותיים האחרונים לעונה זאת. אני לא מגיע לרמות התרגשות כאלה חזקות בגביע, ולגבי הליגה, אף אחד לא מבטיח לנו משחקים על כל הקופה, הלוואי ויהיו כאלה. ביום חמישי היה משחק פלייאוף לכל דבר ועניין, המתח היה בהתאם, והתגובה הרגשית גם היא. זה נכון למרות ששלב הבתים בליגת אירופה לא תמיד מביא איתו כדורגל מעולה לארץ, ואיננו מתקרב לרמת ההתרגשות שמעורר שלב הבתים בליגת האלופות.

*

הטעות של טיבי נתנה לנו חלון מעולה לעידן ג'ורדי על מעלותיו וחסרונותיו, וכך גם המכירה של וידאר.

ג'ורדי הביא את טיבי מקריית שמונה. הוא הביא שחקן בזול, נתן לו חוזה לא מרשים, וקיבל את הבלם הישראלי הטוב בליגה בשנתיים הראשונות של טיבי במכבי. דבר דומה ג'ורדי עשה עם ראדי, זאת היתה תחילת העידן של ג'ורדי, רכישות והחתמות זולות יחסית, גם מאירופה וגם מישראל. ואז הגיע החוזה החדש של טיבי. ג'ורדי החליט שהוא צריך לפצות את טיבי על חוזה נמוך יחסית לתפוקה, והעניק לו חוזה מאוד גבוה, שלוש שנים ב500, 550, ו600 אלף יורו לעונה, כאשר הוא מתמודד פחות או יותר מול עצמו בלבד. לא היו לטיבי אופציות טובות יותר בחוץ, ואף קבוצה בארץ לא היתה מציעה לטיבי יותר מ300 לעונה.

זה החולי האמיתי של ג'ורדי כמנהל. הוא מוכן תמיד להוציא כסף כדי לקנות שקט נפשי. אבל מה לעשות, לשלם ביתר מביא איתו תוצאות לא צפויות. היכולת של טיבי הדרדרה מאוד מיד עם החתימה על החוזה החדש. קשה לקבוע שטיבי בלם טוב יותר בשנים האחרונות מחלופות זולות בהרבה כמו כחילה למשל, לואיי טהא וגם אחרים. החוזה הזה תופס מקום של שחקנים אחרים. ג'ורדי בשמרנותו לאורך כל התקופה, מרגע שלקח את האליפות הראשונה, חיפש את הדבר הבטוח בעודף תשלום, על פני השחקן הצעיר שעוד יכול להשתפר. וכך הלכה הקבוצה והדרדרה, גם מבחינת הרכב השחקנים שלה, וכמובן בתוצאות שלה.

*

עסקת וידאר ממחישה את כל התהליך בצורה נפלאה. וידאר שחקן טוב, כנראה כובש השערים הזר הכי מוצלח שנחת בישראל. אבל, התשלום בעודף על היכולות של וידאר פגעו לא רק בצד התקציבי של מכבי, אלא גם ביכולת הקבוצתית. ככל שוידאר נשאר יותר זמן בישראל, כך היכולת שלו ירדה, כמובן גם בגלל הרכב השחקנים מסביבו, אך גם בגלל שוידאר התייחס לישראל כאל תחנת מעבר, ולא חשב שישאר פה לפרק זמן ארוך כל כך. גם כשקונים משהו בטוח כמו יכולת הסיום של וידאר, אבל במחיר יקר מדי, יש לכך תוצאות בלתי צפויות, אך למעשה כל מי שמנהל עובדים מודע לכך.

כשאתה משלם לעובד יותר מכפי שהשוק מחייב אותך, אתה לא מעלה את ערך העובד ביחס ישר לעודף התשלום שאתה משלם, לעיתים קרובות קורה ההפך בדיוק. עובד שמקבל הרבה מעבר למה שהוא שווה בשוק, מרגיש שהוא כבר עשה את שלו, השכר שלו מכביד על יתר המשכורות, והתוצאה הטבעית היא שהעובד הזה לא יקבל יותר העלאות שכר בשנים הקרובות, והמוטיבציה שלו תפגע כתוצאה מכך.

אלה השיעורים העסקיים שג'ורדי המנהל לא התחשב בהם. אין אפשרות אמיתית לקנות בטחון בכסף. אפשר לקנות סחורה מוכרת יותר בתשלום גבוה יותר, אך כשאתה משלם על סחורה יותר ממה שהיא שווה, אתה לא מקבל את הערך שאתה רוצה, בדרך כלל אתה פוגע גם בערך שיכולת לקבל.

בשיניים
הניצחון בברנלי

66 Comments

יואב 2 בספטמבר 2018

הקניה של וידאר(וסקריונה) היתה נכונה לזמנה וממש בסוף חלון שבו מכרת את ערן. הגיוני לגמרי בעיני. עכשיו וידאר(בדיוק כמו ראייקו) בא לתקופה קצובה. זה גם האינטרס של מכבי- למכור ובשאיפה ברווח. זה לא התממש. ולא נשכח, וידאר נקנה באמצע עונה של קבוצתו שם הוא מצטיין. זה וישראל(לא מקום נחשק במיוחד כדורגלנית)- אלו פרמיות שמשלמים עליהן.
בקשר לטיבי, מסכים לגמרי. לכן התקרית בניהם צרמה לי יותר מהכיוון שלו.

עמרי כהן 2 בספטמבר 2018

מצד אחד, בהחלט יש משהו בזה שהביקורת על הרכישה של וידאר היא חוכמה בדיעבד. בזמנו זה נראה לגמרי סביר גם להרוויח תפוקה וגם להרוויח ממכירה עתידית.
מנגד – קודם כל לא מכרו אותו ברווח כשיכלו, וממה שאני מבין הסיבה היא שלא היה תחליף או שפחדו שלא ימצאו תחליף מספיק טוב, וזה מחזיר לטיעון של גיל – העדיפו לדבוק בבטחון במקום לנסות להיות יצירתיים.
בנוסף, היה קל להוציא את הסכום הזה כי זה כסף שבא מהמכירה של זהבי ובעיקר כי קל להניח שכסף מביא מספרים. זה עוזר לשכנע את אלה עם היד על הברז.
ואגב, יש כאלה (לא אני) שטענו שהוא חלוץ לא מתאים.

רועי 2 בספטמבר 2018

השורה התחתונה היא שכרגע יש לנו בכל הסגל חלוץ 9 אחד בלבד.
נפלא.

שלי 2 בספטמבר 2018

ברוב העונה של פאקו גם חלוץ 9 אחד לא היה לנו

0z 2 בספטמבר 2018

לא בטוח שזהבי יסכים לקביעה הזו…
למיטב הבנתי, יונתן כהן יכול לשחק בחוד

רועי 2 בספטמבר 2018

אוקיי, אז בסה"כ צריך ששכטר יספק את המספרים של האחד והיחיד, הרגעת אותי.
שאלוהים יעזור לנו.

שלי 2 בספטמבר 2018

דווקא התכוונתי לזה שהסתדרנו עם זהבי בתשע למרות שהוא לא באמת תשע, כלומר אני מניח שכששכטר לא ישחק בתשע, נקבל שחקנים שם שמשחקים בצורה יותר דומה לזו של זהבי. בסופו של יום, המשימה של איביץ' זה לבנות סגנון שמתאים למה שיש לנו, לא לחפש תשע שלא יגיע

Ollie Williams 2 בספטמבר 2018

בשני הסיבובים האחרונים שיחקו מולנו שני שחקני 9 שנראו יותר טוב מכל 9 שראיתי בארץ מאז פריצה בערך – קונאטה בירבאן ומוחמד בסרפסבורג. בטח אפשר להביא אחד מהם, אני מאמין שבקבוצה שתוקפת ומחזיקה יותר בכדור הם מביאים מספרים

רועי 2 בספטמבר 2018

כל מילה.

אלכס 2 בספטמבר 2018

זה הקאטץ שבכל המשחקים נגד הנמושות כביכול אתה רואה שחקנים שעלו להם גרושים והם יותר טובים משחקנים כמו וידאר שקנית במליונים אז כנראה שלאנשים שמנהלים את הקבוצות האלה יש הרבה יותר שכל מאשר לגורדי ולאחרים שמנהלים את מכבי

עשר 3 בספטמבר 2018

נראה לי שזה מעיד בעיקר על רמת ההגנה שלנו .. אהלן טיבי

רועי 2 בספטמבר 2018

השאלה היא האם איביץ' לא עבד עכשיו חודש וחצי על סגנון משחק המתחשב בזה שיש לו שני חלוצים כאלה בסגל ?
האם זה נכון לשנות לגמרי את סגנון המשחק בשלב זה ?

yaron 2 בספטמבר 2018

אני מבין שהחלטת לקבור את שוינפלד באופן סופי… אני עדיין לא שם.
שכטר, שוינפלד, עטר, כהן, צ'יקו בלי אירופה נשמע בסדר גמור.
בלי קשר, יכול להיות שיביאו עוד חלוץ.

רועי 2 בספטמבר 2018

לא צריך אותי בשביל לקבור אותו, הוא עושה את זה יפה מאוד בעצמו.

yaron 2 בספטמבר 2018

גם את דור פרץ קברו בתחילת העונה שעברה…
אני לא משווה ביניהם אבל דחיל ראבק, ליגה ישראלית, הוא ייתן תפוקה, באחריות!

רועי 2 בספטמבר 2018

רשמתי לפני.
תאמין לי שאשמח לאכול את הכובע, לא רואה שום סיכוי שזה יקרה.

אדם 2 בספטמבר 2018

כבר בהפועל, לדעתי, היה ברור שהוא שחקן מאוד מוגבל שמתאים רק לקבוצות תחתית מאוד מוגבלות. המכירה הכי טובה של המועדון העלוב שלי.

רועי 2 בספטמבר 2018

אין ספק שרוב ה"הברקות" של ג'ורדי באו מקנייה של שחקנים ישירות מהפועל.

טרנטה 2 בספטמבר 2018

זו היתה תרומתו לנסיון להחזיק את הפועל בחיים

Ollie Williams 2 בספטמבר 2018

עם כל החיבה לשוינפלד – ויש – הוא שיחק קרוב ל 30 משחקי ליגה, אמנם רובם מהספסל אבל לחלוץ מרכזי זה אמור להיות מספיק ליותר מ 0 שערים.
נגד סרפסבורג בחוץ סיפק שתי החמצות מזעזעות, ברמה שלא הצליח לפגוש את הכדור כדי לייצר בעיטה.
לחץ, לחימה ומשחק גובה זה חשוב אבל צריך מספרים. אולי שינוי תפקיד לפני שיהיה מאוחר מדי יעשה לו טוב….

אחד העם 2 בספטמבר 2018

יש מגוון אפשרויות בהתקפה, החל מהאופציה הבנלית של עטר בחוד וכלה ביותר מתוחכמת של אצילי כחלוץ מדומה. (גם פפ לקח שחקן כנף ימין עם רגל שמאל, בברסה, והפך אותו לחלוץ מדומה, במהלך שזקף גבות בתחילה)

HR 2 בספטמבר 2018

תשלום יתר גם גורם לשיתוק, קיפאון, וחוסר יצירתיות.
זה נובע גם כפי שהזכרת, כי העובד יודע שלא יקבל תוספות על הצטיינות יתרה, אבל בעיקר מהפחד – פחד גבהים.
עובד שמתוגמל הרבה מעבר למה שהוא שווה, מפחד להיות מפוטר, כי הוא מסתכל לתהום אליה ייפול אם יחזור אל השוק.
הוא יקח פחות סיכון, ופחות אחריות (!!), ובמידה והוא נכנס לסיטואציה לא נוחה במקום העבודה (עם הבוס, עם המטלות שהוא מקבל, עם עובדים אחרים), הוא לא ימהר לחזור לשוק העבודה ולחפש מקום שמתאים יותר למידותיו, ואף ייקח פחות ופחות אחריות/סיכון כדי לא להחמיר את המצב.
משוב שלילי כזה יוביל לירידה תסכול גובר, ירידה בביטחון וכמובן ירידה בביצועים.

אולי זה לא נורא כל כך שמיץ' שם בראש המערכת "מנהל בנק" חובב ספורט, ולא איש ספורט חובב ניהול…

שלי 2 בספטמבר 2018

בול בפוני

Gil - Zimbabwe 2 בספטמבר 2018

הכל נכון, אבל ראבק זה איתן טיבי….לדעתי אצלו התיאוריה הזו לא תעבוד. כן תעבוד תיאוריה אחרת שאותה אתה מוזמן לפרט.

תומאס נוימן 2 בספטמבר 2018

ג'ורדי עשה אותו דבר גם עם זהבי, כלומר פיצה אותו שוב ושוב בהגדלת החוזה לאחר חוזה ראשוני נמוך (באופן יחסי). במקרה של זהבי זה הצליח ואולי ג'ורדי ציפה לאותה הצלחה גם עם אחרים, מבלי להבין שזהבי הוא עוף מוזר וייחודי לכדורגלן ישראלי, אחד שלא רק שלא מידרדר עם חתימה על חוזה חדש וטוב יותר (כמו שקרה עם טיבי) אלא רק משתפר

שלי 2 בספטמבר 2018

ג'ורדי לא שילם לזהבי מעבר לערך השוק שלו, עובדה שזהבי נקנה בהרבה כסף, אבל אם ג'ורדי היה משכנע את מיטש להשאיר את זהבי בכל מחיר, אז אני חושש שהיינו רואים שוב את ההשפעה השלילית של תשלום היתר

Ollie Williams 2 בספטמבר 2018

אני לא חושב שאצל זהבי זה קיים

יואב 2 בספטמבר 2018

יורדי, במקרה ערן, עשה את הדבר הנכון. הוא פתח לו את החוזה כי גם כדורגלן שמרוויח הרבה! פחות, זאת לא סיטואציה בריאה למערכת. והוא צדק. הוא לא הגיע עם ערן לשנת חוזה ואז מאבד אותו בשביל מיליון יורו(ואני לא מדבר על חוסר המאמץ המופגן בלא להשאיר אותו).

yaron 2 בספטמבר 2018

לא, ג'ורדי לא נתן לזהבי חוזה כפיצוי על שנים קודמות, הוא שידרג כי קיבל הרבה יותר ממה שחלם לקבל כשהביא אותו.
טיבי אף פעם לא הצדיק חצי מיליון. אני בהלם שזה הגיע ל-600k

Ollie Williams 2 בספטמבר 2018

וידאר הוא שחקן מצויין אבל לא מספיק יציב ובעיקר רוב הזמן היה מוקף בקבוצה שלא מתאימה לו בעיקר סגנונית. מעבר לזה הוא הגיע לסיטואציה בלתי אפשרית עבור 99.9% מהשחקנים שמגיעים לליגה הישראלית – למלא את החלל של זהבי.
וידאר הגיע למיצוי וטוב לכולם כולל הוא עצמו שהמשיך הלאה. יש גם לו אשמה בכך שנמכר במחיר הפסד לעומת הקניה שלו, וזה נכון גם לראיקו אם וכאשר.

העובדה שלמרות הכל טיבי עדיין בלם מוביל בנבחרת (אלא אם טב"ח שוב ייקרא לדגל שזה בכלל אבסורד) מוכיחה שגם אם ג'ורדי טעה בתשלום שכר מופרז – הסיבה העיקרית היא שאין שום אלטרנטיבה ישראלית ראויה בשוק. זו בעיה שחוזרת לא רק במכבי – השכר מתנפח לא רק כי יש כסף אלא בעיקר כי שחקן שיעזוב כי לא שילמת לו מספיק, ישאיר בור שלא בטוח שיש בכלל מי שיסגור.
טיבי וצדק קורסים פעם אחר פעם ברגע האמת מול חלוצים אירופאיים בינוניים מינוס ומעלה ולמרות הכל אין אף ישראלי אחר שמאיים על ההגמוניה הזו, לא טהא ואלחמיד ולא טל כחילה.

ההדחה הזו היא בעיטה בביצים כי גם אם הנורבגים לא דייגים כמו שקל לעשות מהם, יש להם רגעים לא רעים בכלל, בסוף הם הגיעו אולי לשתי הזדמנויות שלא נבעו ממתנה של ההגנה שלנו. 4 שערים, 3 מהם בפנדלים לא מחוייבים במציאות. ואתה לא ידעת לכבוש עוד שער בחוץ למרות המצבים, ולא ידעת לשים את השלישי כשהיית במומנטום אחרי 2 שערים תוך 8 דקות. ובניגוד להפסד ליגה במחזורים הראשונים, כאן כבר אין זמן לתקן.

יניר 2 בספטמבר 2018

המסקנה שלי היא אנלוגיה משוק המניות. ברגע ששחקן מגיע לפיק -מכור אותו. גם וידאר וגם נוואוקמה הגיעו לתקרת הזכוכית שלהם ואז היה צריך לממש. זה לא רק העניין שהם נמכרו בסופו של דבר במחיר נמוך יותר- הם תפסו מקום בהרכב של מישהו עם מוטיבציה גבוהה יותר ורצון להוכיח את עצמו. שחקנים שמרגשים תקועים תמיד יתפקדו פחות טוב

yaron 2 בספטמבר 2018

וואקמה לא הגיע לשום תקרת זכוכית מבחינת יכולת. כן הגיע מבחינת שכר. היום בטורקיה משפשים עיניים על המחיר בו נמכר.
איפה החצי מיליון שקיבלו עליו לעומת 2.5 שקיבלו על וידאר…
הבדל מהותי בהתנהלות המועדונים!

יניר 2 בספטמבר 2018

וואקמה הגיע לתקרת הזכוכית בבאר שבע בגלל שהיה מתוסכל שלא מוכרים אותו. היו מוכרים אותו אחרי ההצגות במאריבור היו מקבלים עליו 3 מיליון יורו בקלות

yaron 2 בספטמבר 2018

למיטב ידיעתי ההצעה הכי רצינית שהיתה עליו היתה מסין.
היה מתוסכל כשהבין שבב"ש לא מתכוונים לשדרג לו אפילו רק בשביל שישמור על אותה רמת שכר.

בלי קשר, מכבי לא מצמצמה, לא התפשרה לפני שהוכרעה העונה האירופית וגם לאחר שהוכרעה קיבלה 2.5.
לדעתי ב"ש פעלה מתוך לחץ, מישהו באמת חושב שהיתה כאן התנהלות מקצועית ?

קפיטולניק 2 בספטמבר 2018

טיבי לא קשור למקצוע. אם היתה לי טיפת אמונה שהוא יכול לחזור לכושר חצי סביר היא התפיידה אחרי הטעות הנוראית שלו (שלו ושלו בלבד, לא השופט).
עצלות מחשבתית כזאת לא ראיתי הרבה זמן, היה כ"כ ברור שהשופט שורק לפנדל וזה לא משנה אם היה פנדל או לא (לא היה). אוי לנו אם הוא מקבל הרכב בהמשך העונה.

ניינר / ווריור 2 בספטמבר 2018

אני עדיין בהלם מהסכומים שעגל כמו טיבי מרוויח במכבי. על זה נאמר שודד בטרנינג אבל מה אכפת לג'ורדי מהכסף, זה לא יצא מהכיס שלו

ניר 2 בספטמבר 2018

וידאר? כובש השערים הזר המצטיין? הלו, אני פה בשביל להזכיר אחד, אייגביני יעקובו.

בלייק 2 בספטמבר 2018

מניח שהוא התכוון לכובש השערים המצטיין בשנים האחרונות.
יעקובו היה הזר הכי טוב ששיחק פה לטעמי.
אגב, גם קודריצקי היה כובש שערים טוב יותר מקיארטנסון.

שלי 2 בספטמבר 2018

התכוונתי לשנים האחרונות ורק בקטע של לשים את הכדור ברשת, אף אחד לא חושב שוידאר השחקן הזר הכי טוב שנחת פה

משה 2 בספטמבר 2018

יעקובו, פריצה, אוסטרץ, קלשצ׳נקו, שאלוי, קוביקה, וואקמה, חלק מהחלוצים שהותירו רושם יותר ממנו.

D! פה ועכשיו 2 בספטמבר 2018

גם פריצה לא רעה את וידאר ממטר.
אם כל הכבוד לוידאר.

כתבתי כבר אחרי המשחק, בלי להתחשב בסכומים של טיבי – הגיע זמנו לעבור לספסל/קבוצה אחרת (מי מהם שיסכים לקחת אותו). את התפקוה שלו אפשר בשקט לקבל מבלם נוער עם הרבה רצון. זו הייתה טעות שאצל בלם כזה מתקבלת ואצל אחד השחקנים היקרים בסגל – בשום אופן.

D! פה ועכשיו 2 בספטמבר 2018

*ראה!
אלוהים לאחרונה אני עושה פה שגיאות מביכות כמו של טיבי.

אדם 2 בספטמבר 2018

*עם

D! פה ועכשיו 2 בספטמבר 2018

כן… זה כבר מביך בכזו רמה שאני מעדיף לחזור לחיות בחול או באירופה, לפחות שם אני לא טועש בשפת האם שלי

yaron 2 בספטמבר 2018

*תפוקה ;-)

פרסלני 2 בספטמבר 2018

גם טיבי הוא חלק מקונצפט. קונצפט דומה (נתלה האילנות גבוהים) לזה של מנצ'סטר יונייטד שנקרא רייקו/דייב יציל אותנו ואפשר לעשות הנחה בהגנה. היה צריך לוותר על הקונצםט פה ושם ולבנות קונצפט שהגנה מתחילים ממגינים ובלמים טובים פלוס גרזנים (בעיקר זרים) ואז אפשר להסתפק בשוער ישראלי סביר עד טוב. מרפי כהן לשביט ו- לשטראובר וגל ניר (סתם סתם) שהיו מספיק טובים כשההגנה יציבה. משהו שאין למכבי כבר כמה שנים.

yaron 2 בספטמבר 2018

לגמרי קונספט. טב"ח באותה חבילה.
מין מחשבה ששלושה פלסטרים יכולים להחליף גבס.

השמן 2 בספטמבר 2018

מגיב גם לפוסט וגם לחלק מהתגובות:
א. גיל צודק לגבי טיבי. אחד החוזים ההזויים. כולם מדברים על המצאי נמוך שיש פה בארץ, אבל הנה, בכל שאר חלקי הקבוצה הצלחנו די בקלות לרענן את הסגל באופן ממש מוצלח עם מהפכת הצעירים. כמה גרוע כבר פיבן יכול להיות?
ב. וידאר היה רכש שגוי. לא בגלל שהוא לא טוב או יקר מידי אלא שהדרך להחליף את זהבי (בקבוצה שהרגע איבדה דאבל, ואת הבלם המוביל שלה) היה דרך בנייה מחדש של קבוצה. בדיוק כמו שקורה השנה. הניסיון להחליף את זהבי בסקאריונה+וידאר נידון לכישלון מההתחלה.
ג. איך חלוץ? איך? ברור לגמרי שאנחנו חייבים דבר ראשון לייצב את ההגנה. שכטר + שוינפלד + עטר זה די והותר כטופציות ל9. אצילי,אופאדו,כהן ואפילו ריקן ומיכה מצטרפים לפתרונות באגפים. כרגע מצבת הבלמים שלנו במצב קשה יותר.
ד. המכה האמיתית עם וידאר וראיקו, וזה מצטרף להדחה הכואבת ביום חמישי, שמכבי לא מצליחה למתג את עצמה כמקפצה אמיתית לתחנות יותר טובות. וכן, חלק מזה זה מגבלות הכדורגל הישראלי, אבל בעיני להתנהלות המקצועית בשנות האליפות של ב"ש יש חלק גדול לא פחות מזה

ברק 3 בספטמבר 2018

רק לגבי ד׳: אתה רוצה מקפצה? תגיע לבמה הכי גדולה, שזה ליגת האלופות, ותהיה מעולה. יעקובו עשה את זה.

אחד העם 2 בספטמבר 2018

ניתוח נכון שגיאותיו של קרוייף בשנים האחרונות. השיא היה בעונת 2016/17, בה, לעניות דעתי, נחרץ גורלו אצל מיטש. השנה האחרונה היתה שנת הערכות , בה הושאר במערכת במעין "תרגיל נמני", עד שבן יכנס לעניינים. לולא נכשל אנגלידיס עם ליטו, ג'ורדי , אני מניח שג'ורדי היה מסיים כבר באותה שנה. אני משער שהיה עוזב גם לו לקחנו אליפות בשנה שעברה.
אגב, הטעות של תשלום יתר תקפה גם במקרה של ייני. החזיר שחקן בן 30 באותם דמי העברה שקיבל שנתיים קודם לכן, ונתן לו חוזה מובטח של 360 אלף יורו לשלוש שנים, כשהאלטרנטיבה שלו בארץ לא התקרבה לחצי מזה.

קרקו 2 בספטמבר 2018

איביץ' שוב נותן פור, הפעם לב"ש. אין בהרכב אף שחקן שיכול לתת פס לגול. במחשבה שניה, גם אין מי שיתן גול.

אחד העם 2 בספטמבר 2018

מאמן עם ביצים.
הרכב של רוטווילרים. חצי הרכב לא שיחק בחמישי יותר ממחצית
במחצית השניה יעלה את מיכה, אצילי ועטר כדי שיגמרו את המשחק.
יוקה עשה ליגת אלופות בשיטה הזאת (עם זהבי, לא שכחתי)

yaron 2 בספטמבר 2018

הבעיה עם הימורים היא לא שהם נכשלים, הבעיה היא שהם ממכרים…
הלוואי ויצליח כמו נגד חיפה, מצד שני ב"ש בטרנר זה לא חיפה.
אני לא אוהב את זה.

פאןפאן 2 בספטמבר 2018

לא אוהב בכלל. יוקא עשה את זה שהיה אירופה. כבר אין. נקווה לטוב

אחד העם 2 בספטמבר 2018

זה הרכב גמיש שניתן להסב בקלות ל 3:5:2
פרץ הולך אחורה, המגינים תוקפים וצ׳יקו נצמד לשכטר.
מענה ל 3:5:2 המסורתי של בכר במפגשים מולנו

yaron 2 בספטמבר 2018

לא יודע מה יותר הזוי, הרוש מסרב להחליף חולצה או שפשוט אין חולצה…

בלייק 2 בספטמבר 2018

שים לב שאנחנו כבר 10 דקות +- אחרי המשחק, כלומר כמעט שעתיים אחרי "אירוע החולצה" ובכל האתרים יש תגובה מסודרת של מכבי, ב"ש "השקופה" עדיין שותקת, כנראה מיטב היועצים עובדים על תגובה שלא תוציא את ב"ש רע מידי (או שקופה מידי).

אורי 2 בספטמבר 2018

ובינתיים פיבן משחק אותה טיבי
מה יהיה עם ההגנה הזאת

קרקו 2 בספטמבר 2018

רכות של שחקן צעיר. מקווה שיעבור לו.

אחד העם 2 בספטמבר 2018

ומה עם האיטיות של ייני במרדף אחרו אוגו, שהוא לא ממש אוסיין בולט ?
אצל טב״ח המושמץ, זה בחיים לא גול

אורי 3 בספטמבר 2018

ברור
בן חיים מכשיל אותו ומקבל אדום

Ollie Williams 3 בספטמבר 2018

+10

אחד העם 3 בספטמבר 2018

ממש לא, במקרה הזה.
לבן חיים לקויות אחרות, שהצדיקו את שחרורו, אבל הוא מהיר יותר מאוגו ויש לו תזמון מעולה בהושטת הרגל לחסימת בעיטה. אם זה היה מליקסון , התאור שלך היה נכון. גם אם זה היה חלוץ שדחף לו מרפק חמש דקות לפני. לא במקרה של אוגו. אבל אין טעם להתפלמסות התאורטית הזאת.
ייני איטי מאוד, למעצבה ולדאבון לב. אוגו הוא יותר D9 מפרארי, ובכל זאת, הוא לא הצליח ליישר איתו קו. (וברור שעיקר הטעות היא של פיבך)

Gil - Zimbabwe 2 בספטמבר 2018

ראיתי את המשחק עם חבר אוהד הפועל תל אביב, אמר לי ב"ש בלי תוספים עגלות.
קשה לי להאמין שזה עד כדי כך משפיע, אבל באר שבע ניראו כבדים ועייפים.

ברק 3 בספטמבר 2018

לגבי טיבי, כל מילה.
לגבי וידאר, רבאק, סיים מלך שערים בעונה הראשונה שלו כאן. מסכים עם הטענות על הירידה ביכולת, על האדישות, אבל הבחור סקורר מחונן עם מנגנון הפעלה מאוד ספציפי. וכשהשחקנים שסביבו הצליחו להזין את הקוד, הוא כבש. שימו לידו שניים/שלושה שחקנים שמסוגלים לתת קרוס ראוי והוא עושה את זה בצרורות, בטח מול ההגנות הישראליות. אני חושב שפשוט קשה לשכנע שחקנים כאלה לבוא לכאן, לכן כשהם כן מגיעים (וואקמה, פריצה, יעקובו) הם כל כך בולטים בליגה שלנו.

משה 3 בספטמבר 2018

בחייאת גיל מה עם טור סיכום למשחק אתמול?

סעמק מצידי שלח לי למייל
מרב שהתמכרתי אני מרגיש לא בטוח במה שאני חושב על המשחק..

Comments closed