תיקו בטרנר

אנחנו האוהדים ראינו ספרינט לסיום החלק הראשון בריצת הפתיחה, איביץ' ראה פתיחה של מרתון

וואו, רכבת הרים של רגשות שטפה אותי אתמול לקראת המשחק בטרנר. לאחר מפח הנפש בנתניה מיום חמישי, חשבתי שמכבי צריכה לעשות הכל כדי לנצח בבאר שבע. יתרה מכך, חשבתי לעצמי שמדובר במשימה אפשרית ביותר. אדם המסתכל על הרכב באר שבע בעין בלתי מזוינת, וללא תוספת ההילה של שלוש השנים האחרונות, המאמן והאצטדיון, אדם כזה לא אמור לראות בבאר שבע קבוצה חזקה יותר מיתר הקבוצות איתן התמודדנו עד אתמול.

אני לא מדבר רק על העובדה הברורה שלוואקמה לא הובא כל תחליף. ההגנה הבאר שבעית לא הצליחה לסגור משחקים ללא ספיגה. הרוש, שיר צדק/מתן אוחיון, לואי טהא, בן ביטון ושיימן, לא מהווים חוליית הגנה חזקה באופן יוצא דופן, ספק אם מדובר בחוליית הגנה שתאפשר לבאר שבע לרוץ לאליפות, גם אם באר שבע שרדה יפה בעונה שעברה עם חוליית הגנה דומה. ג'ון אוגו נותר אחד השחקנים המשמעותיים בליגה, אבל קבהא ממש לא מצדיק את הרכישה שלו, איינבינדר לא באמת שחקן שמשנה משחק. עדן בן בסט ובן שהר הם שחקנים נחמדים, אך לא מבריקים, ונותרנו עם מאור מליקסון, שחקן מהטובים בליגה אבל לא אחד שבכוחות עצמו יבקיע למעלה מעשרה שערים בעונה, דור מיכה, ספק מאוד אם משודרג.

*

אבל, איביץ' חשב אחרת. איביץ' רואה מרתון, הוא לא רואה משחק מול המתמודדת הכי חשובה על האליפות השנה (אולי כי לא זה המצב), הוא לא רואה יריבה שנמצאת במצב לא מאוד נח, כזאת שעם מכה חזקה אפשר להשכיב על הרצפה לכמה מחזורים. איביץ' ראה במשחק אתמול עוד משחק פתיחה בליגה ארוכה, משחק שצריך לתפור לו תכנית המתחשבת בכך שהוא המשחק החמישי של מכבי בתוך 14 יום.

עם פרסום ההרכב חשבתי שאיביץ' טעה. בחצי הייתי בטוח שזאת היתה שגיאה. בהסתכלות קרה על המשחק והמשמעות האמיתית שלו לאור הניתוח מהפסקה הראשונה, איביץ' לא טעה אלא צדק. רק דבר אחד אני עדיין לא מבין, למה לעזאזל אבי ריקן הוא שחקן הרכב במכבי, גם כשמדובר ברוטציה?

*

איביץ' בחר לפתוח עם הרכב שילחץ מאוד את באר שבע, ולא יניח לבאר שבע לפתח משחק ולהגיע למצבי כיבוש. הוא הצליח בכך, מאוד הצליח. באר שבע לא הצליחה לייצר ולו התקפה משמעותית אחת בחצי הראשון, מכבי שלטה במשחק בקלות. ההנחה שלו כנראה היתה שאם מכבי לא תייצר גם היא מצבי כיבוש כתוצאה מכך שהכדור יהיה רוב הזמן בחלק המגרש הבאר שבעי, הוא יכניס את ההתקפה שלנו כלומר את מיכה (מיכה כיום הוא משחק ההתקפה של מכבי, אלירן עטר הוא תוספת חשוב אך העיקר הוא מיכה), בדקה ה60, ואז יהיו לנו מספיק מצבים.

איביץ' החליט להכניס את הבולדוגים, והצליח. מסתבר שגלזר ודור פרץ מסתדרים יפה, זה בכלל לא נראה כמו דור פרץ ליד שרן בעונה שעברה. מסתבר שכאשר יש מאמן שנותן משימות מוגדות באופן אישי, שחקנים לא דורכים אחד לשני על הרגליים. איביץ' החליט לפתוח עם גולסה במקום ברסקי גם כי ברסקי פתח ביום חמישי, וגם כי גולסה לוחץ אגרסיבי יותר מברסקי. מסתבר גם שאיביץ' הצליח לשכנע את גולסה שהרחבה איננה ביצה טובענית, הישג יפה. עוד החלטה מעניינת של איביץ' היתה לזרוק למים הסוערים את שחר פיבן מהסיבה הפשוטה שאסור לעבור לסדר היום על הטעות האיומה של איתן טיבי.

ההחלטה הזאת הצליחה מעט פחות, השער של באר שבע בושל בעצם באמצעות חוסר הנסיון של פיבן. אולם, מאחר ואיביץ' ראה במשחק הזה חלק ממרתון ארוך, ולא חלק משמעותי, גם ההחלטה הזאת חשובה ונכונה, טיבי חייב ללמוד שבניגוד לשנים הקודמות, אין סבלנות לטעויות בשיקול הדעת. מתן חוזז למד זאת, טיבי ילמד זאת עכשיו.

הכל נכון וטוב, אני גם מבין שריקן לוחץ טוב יותר מאצילי, וזוכר שבשנה שעברה ריקן הצליח לבעוט לשער, עדיין אני לא מצליח לעכל את העובדה שריקן פתח אצלנו אתמול. הוא אולי לוחץ חזק ורץ המון, אבל לא ספרתי ולו פעולה אחת טובה של ריקן עם הכדור. נראה לי שבעניין הזה איביץ' יצטרך לבדוק האם זה שווה לו, מה גם שאין אירופה השנה, והרוטציה תתקצר, מיכה מן הסתם יעלה שם בכל משחק שבו יהיה כשיר, אז באופן כללי, נראה לי שנפרדנו אתמול מריקן כשחקן הרכב השנה.

*

גלזר היה נהדר, בעוד שבשנה שעברה לא היה לנו אף קשר אחורי, השנה גם גלזר וגם פרץ מתפקדים נהדר. גולסה/ברסקי זה כאב ראש מעולה לאיביץ', ברסקי טוב יותר בייצור משחק התקפה דרום צפון, אבל אם גולסה יכול להמשיך לאיים על השער, הבחירה בינהם תהיה מותאמת לכל משחק בנפרד. מיכה נותן לנו דקות של גאונות צרופה כמעט בכל משחק השנה. המסירה שלו לעטר בדקה ה92 היתה צריכה לייצר שער נצחון דרמטי ביותר, חבל שאלירן עטר לא ממש מסתדר עם צד ימין, אולי אם אצילי היה מחליף את שכטר, עטר היה נשאר בשמאל, ואצילי היה מקבל את הכדור, היינו עכשיו אחרי נצחון דרמטי. כנראה איביץ' עדיין לא מוכן לכך שנשחק בלי חלוץ 9, לכן הכניס את שוינפלד, מעניין מה תהיה גישתו לאחר המיני פגרה עכשיו, אולי יהיה לנו חלוץ חדש.

בסופו של יום, משחק בו הוכחנו שלפחות כרגע מכבי היא קבוצה חזקה יותר מבאר שבע, כפי שהיא חזקה יותר ממכבי חיפה וחזקה יותר מהפועל תל אביב. עוד דבר חשוב שאנחנו כן יודעים על הקבוצה שלנו העונה הוא שפיגור לא מלחיץ איש, לא את השחקנים ולא את איביץ'. עכשיו כל שנותר לנו הוא לחכות להמשך המרתון.

שלום וידאר, שלום לתקופת ג'ורדי
קדם עונה ג'איינטס

תגובות

 • עדי

  שוינפלד כנראה שלעולם לא יהיה גולר. לדעתי יש לו פוטנציאל אדיר דווקא כבלם - הוא גבוה ופיזי, יש לו משחק ראש לא רע, יש לו כושר משחק,מהירות ואגרסיביות שמתאימה בול לתפקיד. אני הייתי מביא חלוץ זר נוסף ועושה הכל לשנות את שוינפלד לבלם.

  הגב
  • ניב

   אין צורך להסב את שוינפלד, הוא כבר בלם, בלם קדמי.

   הגב
   • אורי

    רק חבל שהוא בולם את ההתקפות של מכבי

    הגב
    • ניב

     בולם הכל לכל כיוון.

     הגב
  • tazza

   שוינפלד מקדים את הכדורגל שנות אור
   הוא התגלמות הטוטאל-טוטאל פוטבול.

   הגב
 • רועי

  אחרי יום חמישי אמרתי שפראיירים לא מתים.
  אחרי אתמול מסתבר שהם גם לא מתחלפים.

  ההרכב היה הזוי לפני תחילת המשחק וגם אחריו, ההבדל היחיד משבוע שעבר הוא שב"ש ניצלה את מה שמכבי חיפה לא, לא ברור לי למה ההימור הזה היה נחוץ. איביץ' לא פגע בהימור.
  כנראה שלאיביץ' לא היה זמן לצפות בקלטת המשחק נגד חיפה, אחרת אין לי שום הסבר מה גרם לו לחשוב שדסה וצי'קו בימין יכולים לשתף פעולה, זה היה נורא לתפארת בדיוק כמו נגד חיפה.

  אתמול כתבתי בפוסט על המכירה של וידאר שנותרנו עם חלוץ 9 אחד בסגל, הרבה אנשים החליטו להגן בצורה אוטומטית ולא ברורה על המצב הזה שנוצר, כאילו איביץ' עכשיו פתאום ישחק עם חלוץ מדומה, המחמירים תיקנו אותי ששוין פלד הוא גם חלוץ 9. היום יש ידיעות בכמה אתרים שאיביץ' מעוניין בחלוץ, אז אולי אני בכל זאת מבין קצת. לא צריך להגן בצורה עיוורת על כל מהלך של הקבוצה.

  הגב
  • השמן.

   גם אתמול ראינו שצריך בלם יותר מחלוץ. אם אותם חלוצים ובלם איכותי נוסף בסגל היינו עולים לבתים ומנצחים אתמול

   הגב
  • tazza

   ממתי אתרי ספורט ראשיים הם אינדיקציה למשהו?
   אם מכבי תחתים באמת חלוץ גם בינואר- לא אהיה היחיד שירים גבה, מכבי צריכה לחסוך את הכסף כדי להתמודד עם הפיירפליי,
   הרי צריך בממוצע גירעון של 10 מ"י, אם חושבים קדימה, זה מאוד גרוע להשקיע עכשיו כסף שצריך לרכש בעונה הבאה.

   הגב
 • זיו

  נקווה שעד סיום ההעברות ישוחרר ריקן שזה לא שאין לו מקום במכבי אבל החוזה שחתמו איתו בשנה שעברה ממש לא מוצדק וככה ישתחררו מחוזה לא קטן (השאלה אם הוא יסכים לוותר או האם מכבי תסכים להשתתף בשכרו בבית"ר) ויגיע חלוץ. לא צריך כאן חלוץ במליונים אלא מישהו שהוא באמת חלוץ מחליף, שיודע שהוא בא ככזה ושאמור לתת משהו אחר (אם היה אפשר לתת את ריקן ולקחת את סילבסטרה לא הייתי חושב פעמיים).

  הגב
  • שגיא

   זה טרייד חלום. ריקן תמורת סילבסטרה

   הגב
  • יואב

   מכבי תנסה להביא חלוץ טוב. מה הקשר לריקן בכלל? מכבי לא זקוקה לטרייד ועוד תיזדקק לריקן, שהוא טוב בהרבה מאיך שהוא נראה עכשיו ועושה נכון איביץ שלא מוחק אותו.

   הגב
 • D! פה ועכשיו

  רק אני ראיתי הרכב טוב של מכבי, משחק טוב מאד? אני לא צופה קבוע אבל אני לא זוכר מתי לחצנו ככה, בלי לתת לב"ש שום אפשרות לפתח את המשחק, בשום צורה ובשום מצב.

  אם פישביין היה שם רגל כמו שלומדים בשכונה כשעולים לשחק עם בגדולים בפעם הראשונה אז ב"ש לא היו מתקרבים לשער לעולם.

  לפעמים אתה בונה משחק בצורה מסויימת 60 דקות ופשוט גומר על הקבוצה השניה שכבר לא תצליח להתרומם. זה מה שאני ראיתי.

  יש מאמן טוב מאד על הקווים, והוא מצליח להוציא מהשחקנים את מה שהוא רוצה - שני סימנים מאד מאד טובים.

  ודבר אחרון - אני כאמור לא צופה הרבה במשחקים ובשידורים בעברית אבל אתמול הבנתי !!! המנהלת עושה הכל כדי שלא תרצה לשבת בבית אלא תסע למגרש. שני האנשים הללו, שהיו צריכים להיות על הספה בבית ובטעות הגיעו לעמדת השידור (ועוד שניים בחצי) פשוט גרמו לי לרצות לנסוע במחצית עד לב"ש רק לא לשמוע אותם. ועוד אומרים שהם שניים מהטובים. שאולוהים תעזור לכולם פה. במקום מאמן זר שיביאו פרשנים זרים לשנתיים שלוש - זה לבד ירים פה את הרמה.

  הגב
  • ניב

   צודק בהכל, מההתחלה ועד הסוף.

   הגב
   • בלייק

    ממש בהכל? פישביין?

    הגב
    • D! פה ועכשיו

     נו.. אז קצת עיוותי לו את השם

     שישים רגל כמו שצריך קודם.

     הגב
     • בלייק

      נאמר בחיוך.... הכל טוב.
      אגב, אני מעדיף טעות של בלם צעיר בהתקדמות כמו פיבן על שטויות של "בלם נבחרת" שכבר כמה שנים רק הולך אחורה מבחינת היכולת.

      הגב
      • D! פה ועכשיו

       גם אני.

       כתבתי בפוסט המשחק הקודם - שזמנו של טיבי לרדת לספסל או לעבור קבוצה ואפשר בשקט לקדם בלם צעיר מהנוער.
       אבל שישים רגל, בחייאת!

    • ניב

     בעיקר בפישביין,
     אגב לא הייתי רוצה שטיבי יעבור קבוצה רק שירגיש קצת פחות בטוח במעמדו.
     טיבי ברוטציה זה נכס פוטנציאלי, עכשיו רק שיזכיר לנו ולעצמו את זה.

     הגב
     • בלייק

      קצת התפספס...
      התכוונתי שלא קוראים לו פישביין...

      הגב
 • רועי

  עוד דבר, אתה אומר שאתה בספק אם חוליית ההגנה של ב"ש תאפשר לה לרוץ לאליפות,
  מה לגבי חוליית ההגנה שלנו ?

  הגב
  • מתן גילור

   בערך באותה הרמה. רק שזו של ב"ש צריכה להעמיד שיעורי הצלחה גבוהים משמעותית, בגלל ההבדל הגדול בחלק ההתקפי.
   הם לא יכולים לשחק בשיטת "נספוג 1 ונכבוש 2."

   הגב
   • רועי

    גם אנחנו לא.
    על אחת וכמה אם נתחיל לשחק התקפה רק מסביבות הדקה ה 60.

    הגב
    • יואב

     אבל אנחנו לא. לא ברורה לך הסיבה לרוטציה בשבועיים האחרונים?

     הגב
     • רועי

      לא יודע, אני רואה שרוב המגיבים כאן סבורים שההרכב שפתח היה טוב בלי קשר לרוטציה, כי הוא עצר את הפועל ב"ש.

      הגב
      • יואב

       הופתעתי לרעה מההרכב. אבל לא דין בש בחוץ לאחר שבועיים מתישים כדין משחקים אחרים, כשיש רק את הליגה.

   • רועי

    על אחת כמה וכמה*

    הגב
  • בלייק

   לדעתי חוליות ההגנה של שתי הקבוצות טובות יותר כשהבלם הזר שלהן משחק.
   לא יודע כמה ויטור ישחק השנה אם בכלל (הוא בפריזר נכון לעכשיו, אם אני לא טועה), אבל אמאדור מיועד להרכב במכבי והוא כנראה ישחק שם עוד הרבה.
   זה לא שבקבוצות אחרות יש ציוותים הגנתיים מדהימים. אחת מחוליות ההגנה של הקבוצות כאן תרוץ לאליפות, זה נתון.

   הגב
   • גיא זהר

    ויטור אמור לחזור פלוס מינוס בנובמבר. אלחמיד אולי אחרי הפגרה. הזייה שאף אחת מהקבוצות לא חוטפת את קוויאר.

    הגב
    • אורי

     שאלה רצינית, לא בקינטור - אתם אמת בונים עוד על ויטור?
     בונים שיחזור ויחזיק יותר מחודש? ואם יחזיק, יהיה קרוב ליכולת של לפני שנתיים?

     הגב
 • אורי

  אני עדיין מחכה לתגובה רשמית של מועדון ה"שקיפות" על פארסת החולצה. מעניין אם גם התגובה הרשמית תהיה "10 שחקני מכבי היו צריכים להחליף לצהוב כדי ששוער אחד לא יחליף משחור לכתום". מעניין אם התגובה תגיע לפני או אחרי התגובה השקופה לסמים של צדק ודוח הסקאוטינג על השוער היווני
  לגבי המשחק, וספציפית מיכה, אני לא מסכים לביקורת. מיכה של הדקה ה60, כשנכנס מול הגנה עייפה נותן הרבה יותר מאשר מול הגנה שמידת רעננותה שווה לשלו. כנ"ל עטר, אם כי ברמה פחותה.
  היחיד שהיתי מרכיב זה את אצילי, או לפחות מכניס גם אותו כחילוף, אם כי לא ברור לי את מי הייתי מוציא מההרכב בשבילו אתמול. המועמד הטבעי זה צ'יקו, אבל הוא חייב דקות כדי להכנס לכושר משחק

  הגב
  • אחד העם

   היה יכול לחלק את עמדת עושה המשחק, מחצית לאצילי ומחצית למיכה, על חשבון ריקן.
   היה משיג יותר איכות מול השער במחצית הראשונה, בלי לפגוע בעיקרון המנוחה וההתאוששות מיום חמישי.

   הגב
  • יואב

   אורי,
   פרסמה (החצופה) הודעת התנצלו וכמובן שהחסירה את מכבי, כי הקהל של מכבי לא שילשל לה כסף אתמול. פשוט דוחה. שקיפות? אולי שתן למוח.

   הגב
   • גיא זהר

    עזוב יואב. ההתנהלות של באר שבע אתמול (כולל התגובה) היא בזיון אחד גדול. כל עניין השקיפות של שיר צדק לא קשור לכאן. וזה לא בהכרח רק שחצנות, הרבה יותר מזן האמונות הטפלות (כנראה).

    הגב
    • יואב

     הגברת הענוגה דאגה לפרסם אצל כלבי החצר שלה שמכבי עושה דווקא. ואז להתנצל בצביעות.אפס סובלנות לחוצפנית השחצנית הזאת.
     זאת בעיה שלך, לא שלי חביבי.

     הגב
     • גיא זהר

      מסכים שזו קודם כל בעיה שלנו. הייתי מציע פחות לקחת את זה אישי ראשית כי הקול הוא לא שלה ושנית כי היה לנו ממי ללמוד (ושוב, מאוד לא אהבתי את כל ההתנהלות כולל התגובה סמפטום לכל הקיץ).

      הגב
      • יואב

       לא יודע מה למדתם ומי חפץ ללמד אתכם. אם הג'יפה נשארת(וזה לגמרי קולה של החוצפנית) גם לאחר שלוש שנים כאלה, זה פשוט מגדיר את עצמו.

      • יואב

       לא חשוב גיא. זה בטח לא אישי כלפיך או אוהדים אחרים. זה פשוט לא מכובד. הסכמת עם זה, מעריך את זה. כל איזכורי שכטר ומימי למדתם? זה לא לעניין. היה פה ארוע מאד לא מכובד, לא התנצחות למי יש קטן יותר.

      • גיא זהר

       התכוונתי למכבי סל בכלל (אל תשכח שאלונה מכביסטית במקור). עזוב אבל זה באמת בקטנה (והמכתב של המנהלת מגוחך בפני עצמו, תענישו אם צריך למרות שבאופן הזוי הסמכות לא בידם, אל תחרטטו), מה שחשוב שניסו וגומה ראשונים, איזה כיף!

     • אחד העם

      יואב, אכן היה ממי ללמוד
      ממיטש, שהעמיד את קריית שלום לרשות באר שבע, כשנחת עליה הטיל הראשון בעופרת יצוקה.

      הגב
      • יואב

       ששש, פריפריה. מותר לה הכל.

   • עומר

    יואב, זה מעבר להשמטת מכבי. הם פשוט משקרים שם, ויודעים שהם משקרים אז מדברים ברמיזות ("קבוצות חוץ מגיעות לעתים עם סטים חסרים" או משהו בסגנון), אחרי שבתגובה של מכבי (שהגיעה מיד ולא אחרי יום של התבשלות) נאמר בקול ברור שמכבי הגיעה עם כל הסטים כנדרש. מבחיל ממש, ומצטרף לשורה של אירועים דומים.
    מפליא בעיניי, כי בכל זאת מדובר על אישה שמאוד מצליחה במה שהיא עושה (לקחה מועדון כושל שמתנדנד בין ליגת על ולאומית והביאה לו 3 אליפויות).

    הגב
    • עומר

     "במקום לאמץ התנצלות שמעט מאוד מועדונים או גופים היו אומרים וליצור שיח מקרב ולהחמיא על כך שלא התעלמנו, יו"ר המנהלת בחר לצאת נגד. אז מה אחרים ילמדו מזה?"

     ממשיכים להבחיל. התנהלות הזויה ומביכה מאוד שלהם בכל הסיפור הזה.

     הגב
     • ניב

      איזה אנשים לא אפויים

      הגב
    • vered s

     יואב זה גדול. שקט פריפריה. מותר לה הכל.

     הגב
     • אחד העם

      הפריפריה שבין צהלה לאפקה.
      " וַיִּשְׁמַן יְשֻׁרוּן וַיִּבְעָט, שָׁמַנְתָּ עָבִיתָ כָּשִׂיתָ; וַיִּטֹּשׁ אֱלוֹהַּ עָשָׂהוּ וַיְנַבֵּל צוּר יְשֻׁעָתוֹ. "

      הגב
      • ישרון

       אחי סתם מלכלכים עלי, אני בחור רזה.

 • יורם

  גיל כרגיל, כתיבה מעולה.

  שני אלמנטים בולטים עד כה, כושר גופני ופיזיות אדירה
  ומנטליות של ווינרים, מכבי לא נשברת אחרי פיגור ומשדרת עצמה בכל הרכב

  הגב
 • יואב

  חבר אמר לי אתמול- גלזר זה המנור סולומון של הקשרים האחוריים. משפט מבריק. גלזר הוא לגמרי העתיד. פקמן שלוקח ומרוויח כל מה שלידו, משחק ראש אדיר ביחס לגובהו ויכולת מסירה מהירה שמשחררת לחץ. אדיר פשוט. אני חושב שדור פרץ קצת בבעיה. אלו שני הקשרים האחוריים הכי טובים בישראל. איזה לוקסוס.
  גיל, במבט מפוכח ולאחר סערת הרגשות, נוטה להסכים איתך. כמוך, הייתי קצת בשוק מההרכב. אבל יאמר לזכותו ולזכותם- שגם בהרכב כזה הם נראו פי עשר טוב יותר מעונה שעברה בכל האמור בתנועה, חילוצים וידע של מה שצריך לעשות. כמובן שחסר הפס אבל קבוצה טובה, מראה שהיא טובה בכל הרכב. וזה מה שראינו אתמול- קבוצה טובה. עם שילוב של הילדים שלנו זה ממש מחמם את הלב.

  הגב
 • פרסלני

  לא השתנה כלום מבחינתי בשבועיים האחרונים. היה לי ברור שנפסיד לנורבגים.
  אבל אני רואה את הליגה נגמרת במרץ. אליפות קלה באמת (ולא נכנס לדיון אם זה מכבי חזקה (לא קונה עדיין) או שפשוט השאר נמושות. תכלס זה לא משנה).

  הגב
 • אזי

  קראתי את הפוסט
  קראתי את התגובות
  אני לא מבין באיזה שלב המטרה של משחק כדורגל הפסיקה להיות - לנצח את המשחק?

  מה זה בלמנו את ההתקפות שלהם?!
  זה משחק כדורגל, לא פנדלים.
  כשאתה בולם את ההתקפות של היריבה אתה צריך לצאת להתקפות בעצמך.
  לשחק כדורגל 20 דקות זו לא שיטה.

  נגד חיפה חשבתי שאיביץ' היה מוכן לזרוק את המשחק בגלל שהיה משחק הרבה יותר חשוב כמה ימים אחריו.
  נגמרו המשחקים.
  זו המתמודדת הישירה שלנו על האליפות.
  את השיחות על זה שהסגל שלהם לא טוב אני מכיר כבר שלוש שנים.
  כדורגל זה לא מרתון. זה 36 ספרינטים.
  עונה שעברה באר שבע לקחה אליפות בהפרש של 9 נקודות. אתמול הפסדנו 2.
  זה חישוב מאוד פשוט.
  אין שום דרך בעולם להציג את ההתחכמות המטופשת הזאת שהיתה אתמול כמשהו טוב.

  הגב
  • רועי

   היר היר.

   הגב
  • יואב

   לשיטתך גם בש הפסידו 2.
   הרוטציות אחרי אתמול יהיו מינוריות יותר. אין משהו אחר. אתמול זה היה עדיין חלק מהסדרה הקשה. ועל הדרך, איביץ מרוויח עוד שחקנים והוא יזדקק להם בהמשך כמו גולסה, גלזר, פיבן, יוני, צ'יקו....

   הגב
   • אזי

    המטרה שלי היא לפתוח עליהם פער, ברור שהם הפסידו 2.
    ואין לי בעיה שישתף כמה צעירים שהוא רוצה, אבל בהרכב הגיוני.
    לא יכול להיות שהוא עולה מול הקבוצה הכי חזקה בליגה (ועד שיוכח אחרת, אל תספרו לי על הרכבים וזרים) עם הרכב שהוא לא ההרכב הכי חזק שלך.
    ועוד יותר לא יכול להיות שאנחנו לא מנצחים את באר שבע וכולם מסבירים עד כמה היא לא חזקה.
    אם היא לא חזקה ובכל זאת לא ניצחנו, זה אומר גם עלינו משהו.

    הגב
    • יואב

     אולי גם המחסור בהגנה, גרם לו לחזק יותר את הקישור. בטח בפתיחה מול הקבוצה הבייתית החזקה. אני מסכים שזה היה טו מאצ' מבחינת לוותר לגמרי על כישרון התקפי. אבל היו המון נקודות אור אתמול גם לצד ביקורת.

     הגב
  • אחד העם

   ומי תוקע לידך שאלו ששיחקו 90 דקות בחמישי היו נותנים את אותה איכות משיק גם אתמול?
   זכור את דברי בניון לשוטא , לפני ההפסד לדאנדלוק: ״אתה חייב לבצע חילופים, שחקן ישראלי לא יודע לתת שני משחקים טובים בארבעה ימים. ״
   אגב, זה מעצים את ההופעה של גלזר אתמול

   הגב
   • D! פה ועכשיו

    ובלי קשר, המטרה של המשחק היא לזכות באליפות, לא במשחק. יש מערך שיקולים גדול בהרבה מעוד משחק.

    מה גם שאני חושב, שתוכנית המשחק שלו עבדה נהדר. סתם קיבל גול מכלום. ב"ש בקושי הצליחו לעבור את החצי.

    הגב
  • Ollie Williams

   ב 2015/16 ב"ש עשו 1-1 במחזור הראשון ואז הפסידו למכבי 1-0 בטדי (לפני שטרנר היה מוכן) במשחק שבו ב"ש הייתה עדיפה. בסוף המחזור השני מכבי פתחה פער של 5 נק' על ב"ש. אנחנו יודעים איך נגמרה העונה ההיא ומי לקחה אליפות.

   גם אני מתבאס על הפספוס וחושב שההרכב היה שמרני מדי (אם כי מוכרח לציין שציפיתי שהמשחק יתפתח אחרת לגמרי, לא חשבתי שנראה כזו דומיננטיות של מכבי לכל אורך המשחק).
   אבל ראיתי קבוצה עם עצמה - פיזית ומנטלית, ראיתי מאמן שהשחקנים יודעים מה הוא רוצה ורואים את טביעת האצבע הברורה שלו. שיודע גם להגיב למתרחש (אם כי לפעמים עדיין באיחור קל). שמבין מה הליקויים של הקבוצה שלו ופועל לתקן אותם. ראיתי כמה מהלכי כדורגל שהזכירו את השנה הקלנדרית המופלאה בין ינואר של עונת אוסקר לפציעה של יצחקי בעונת סוזה שבה מכבי הציגה כדורגל מרשים. ראיתי שני קשרים תוצרת בית שנתנו משחק אדיר, ובלם צעיר שעשה טעות קשה אבל התעשת.

   בגלל זה אני פחות מתמקד בבעיות שנחשפו - ויש - כי אני בטוח שבניגוד לג'ורדי בשנה שעברה הפעם עובדים על למצוא פתרונות אמיתיים.

   כרגע כל זה שווה מבחינתי הרבה יותר מאשר 2 נקודות אבודות בשלב הזה של העונה.

   הגב
  • ישי

   אם ב"ש מתמודדת על האליפות, אז ההפסד הוא של 3 נקודות

   הגב
   • אלכס

    אני אוהב שסופרים הפסדים מהרווח הפוטנציאלי. ההפסד הוא בדיוק 0. נכון, יכל להיות יותר טוב, 2\3 נק' יותר טוב בתלות את מי סופרים, אבל אין פה הפסד.
    מה האינטרס לנפח את החומרה בכלל?

    הגב
  • ערן (המקורי)

   + המון

   הגב
 • השמן.

  1. הביקורת על איביץ' מובנת אבל כך גם הגישה שלו. כמו שגיל הסביר. יציבות זו תכונה חשובה, ככל שנכניס יותר שחקנים לעניינים היתרון שלנו על שאר הקבוצות יגדל.
  2. ברצוני להזכיר את המשחק בטרנר בשנה שעברה בסיבוב הראשון. באילו הרכבים הקבוצות פתחו את המשחק (ללא אוגו) מי הורחק מתי (אלחמיד דקה 20) ואיך המשחק התפתח (ניצחון 2-1 לבש, שהיה יכול להיגמר יותר). ככה סתם, שכל אלו שבוכים על מצב הקבוצה, ההגנה, ההתקפה, החילונים וכו'.
  3. בנוסף, למרות שהקמפיין האירופי כשל השנה יותר מהשנה שעברה, נראינו בו הרבה יותר טוב.
  4. אנחנו נופלים כרגע בטעויות אישיות. אולי ניסיון, אולי חוסר חדות, אולי מנטליות. הדברים הללו הם הרבה פחות ניתנים לשליטה של מאמן. הם תלויים הרבה יותר במצב הסגל שלו. לאיביץ' יש ארבעה בלמים (כולל ייני) בסגל. אחד פצוע, אחד בכושר מחריד והרגע חיסל לבדו את הקמפיין האירופי של הקבוצה אחד חסר ניסיון. יש לזה מחיר.
  5. ריקן בכושר נוראי, לזרוק אותו מהקבוצה או לדחוק אותו מהרוטציה זו שגיאה. הוא שחקן שמאלי, וורסטילי, אחד המצטיינים בשנה שעברה - סבלנות

  הגב
  • יואב

   מסכים השמן. ומכבי היתה בקונטרול מלא גם לפני החילופים. עולם אחר מהמשחק המקביל בעונה שעברה.

   הגב
  • אזי

   אז במשחק שאתה יודע שההגנה שלך לא טובה, אתה גם עולה בלי התקפה?
   אתה גם יודע שאתה כנראה תספוג וגם אתה לא מתכוון לכבוש?
   אין שום בעיה להכניס שחקנים לעניינים (לדעתי זה יהיה מאוד קשה בלי אירופה אבל זו לא הנקודה שלי), הבעיה היא לשחק בלי השחקנים הכי טובים שלך.
   אתה יכול לשחק עם מיכה ואצילי גם בלי לוותר על פיבן וצ'יקו וגלזר ומי שאתה רוצה

   הגב
   • השמן.

    אני לא אומר שאיביץ' לא טעה. אני בפירוש חושש מאיזו שהיא דוגמטיות אצלו בנושא הרוטציות. אבל עוד מקדם להחליט. בוא נראה, בוא עומד בכל הציפיות שיש לי ממנו עד עכשיו במאקרו. במיקרו, הוא יעשה עוד טעויות.
    מעדיף דוגמטיות בנושא רוטציות וחלוקת עומסים מאשר בנושאים כמו שג'ורדי הפגין כמאמן.
    את המשחק החשוב ביותר השנה (ביום חמישי) , איביץ' פתח בהרכב האופטימלי.

    הגב
    • רועי

     שוב, לי אין בעיה עם רוטציה, יש לי בעיה שהמאמן עולה עם קישור חסר כל יצירתיות, שאתה יודע בוודאות ששום דבר התקפי לא יצא ממנו.
     בסגל הנוכחי שלנו, אחד מהשניים מיכה או אצילי חייבים לפתוח לא משנה מה, כל השאר לא מעניין.

     הגב
   • יואב

    אזי,
    התחושה עד עכשיו היא שאיביץ מתכונן פרטנית לכל משחק. הוא אמר אתמול: יש לנו 20 שחקנים טובים ואני לא מפחד לתת לכולם את ההזדמנות”.
    אתמול, עם הגנה מאולתרת לגמרי ואחרי שברון הלב בחמישי, הוא רצה עוצמה באמצע ולהרחיק את בש מהשש עשרה שלנו. זה יחסית עבד לו. אני לא הייתי פותח כך והתבאסתי בזמן אמת. לפעמים, אתה צריך לבדוק את התאוריה בפרקטיקה. אז גם איביץ אחרי אתמול מכיר את הקבוצה שלו היום טוב יותר.

    הגב
   • D! פה ועכשיו

    הגנה לא טובה?
    לאיזה מצב ב"ש הגיעו?

    הגב
  • השמן.

   אזי ורועי (מגיב גם לגבי תגובות שלכם מלמעלה),
   אני חושב שרוב המגיבים וגיל עצמו מרגישים שאיביץ' טעה אתמול, אבל שוב, במשחק החשוב באמת שהיה לנו השבוע, הוא עלה בהרכב אופטימלי. אם הטעויות האלה יימשכו כמובן שניפגע מזה בהמשך.
   קשה להתעלם מהדברים הטובים שיש עד עכשיו.
   בשנתיים הקודמות בשלב הזה הייתי הרבה יותר פסימי, הטעויות היו במבנה הסגל, בשיטת המשחק, בסימון השחקנים המובילים.
   פה זו טעות שיבוץ במשחק אחד, אומנם יוקרתי אבל באמת שבעל השפעה מינימלית על העונה.

   הגב
   • רועי

    אותה טעות בדיוק היתה גם מול חיפה שבוע שעבר, במזל הם לא הצליחו להבקיע.
    מה שגורם לי לחשוב שאולי זו לא טעות אלא שיטה.

    הגב
    • השמן.

     לדעתי מול חיפה זה היה חכם, לא טעות. אתמול כבר אני מסכים איתך.
     אני חושב שהדברים האלו ישתפרו אצלו, אבל ברור שפה זה כבר סתם משאלת לב.

     הגב
  • yaron

   כמו שייני נראה אתמול הוא באנקר בהרכב. קודם כל השקט והמנהיגות. גלזר מאוד רגוע כשהוא לידו/מאחוריו, פיבן למרות הטעות, לא נכנס לסחרחורת הרבה בזכותו. נכס בחדר ההלבשה ונכס על המגרש. אחרי אתמול מבחינתי אפשר לשחרר את טיבי (בטח אם אפשר לקבל עליו כסף).
   כתבתי למטה שלדעתי אם עטר/אצילי פותח במקום ריקן היינו חוזרים הביתה עם שלוש נקודות אבל חשוב לציין שגם במחצית הראשונה הפחות טובה שלטנו לגמרי במרכז השדה, מרענן ומחזיר אותנו לתקופת סוזה.

   הגב
 • yaron

  לפני המשחק כתבתי שהבעיה עם הימורים היא לא שהם (לפעמים) נכשלים אלא שהם ממכרים. חששתי שב"ש בטרנר היא לא חיפה בנתניה.
  לדעתי אחד מהשלושה היה צריך לפתוח כשמבחינתי עטר או אצילי במקום ריקן והיינו חוזרים הביתה עם שלוש נקודות.
  מצד שני, אני לא חושב שאיביץ' מהמר. הוא עובד לפי תכנית סדורה גם עם ירון המומחה מדה באזר לא מסכים איתה במאה אחוז אלא רק בתשעים :-)
  מכבי של איביץ' נראית טוב! עדיין לא ל-90 דקות אבל לגמרי נראית טוב. לא זכור לי כזה רצף של משחקים שהייתי מבסוט מהקבוצה מאז תקופת סוזה. כן, הלכה אירופה בגלל בחור בשם טיבי אבל לדעתי הכל לטובה. חטפנו קצת בדירוג (עונת סוזה היתה נמחקת בכל מקרה), "הפסדנו" כמה עשרות מיליונים, אבל קיבלנו מטרה אחת ומטרה אחת בלבד - אליפות.
  לא כועס על פיבן - כל משחק עונה שהוא משחק הופך אותו לטוב יותר בניגוד לטיבי שמקרה המאוד מאוד סלחני נשאר במקום. וזה לא מקום טוב.
  ייני זה נכס שלא ייאמן בייחוד השנה עם כל הצעירים. פיבן ליד טיבי היה נכנס לורטיגו בעקבות הטעות אתמול. ליד ייני התאושש וסיפק משחק לא רע בכלל. אני חושב שייני הופך למנהיג הבלתי מעורער של הקבוצה לפחות בחלק ההגנתי ולא משנה באיזה תפקיד ישחק. הורסטיליות שלו לא תיאמן.
  גלזר - שיחק טוב מתחילת העונה אבל אתמול השאיר אותי עם פה פעור. כשרון ענק שבקרוב מאוד יהפוך לאחד הטובים בארץ. השלישיה ייני, גלזר, פרץ נותנת לנו המון שקט וביטחון.
  מיכה - ממשיך בביצור מעמדו כסופר סאב האולטימטיבי :-) עם תום האפיזודה האירופאית אני מקווה שאיביץ' ייתן לו צ'אנס גם בהרכב.
  שכטר - אחלה חלוץ, נכס בכל סגל, 70 דקות גג! אומרים שמנסים להביא עוד חלוץ מה שיהפוך את שוינפלד לנער מים אבל מי אני שאתלונן, שוינפלד בחור טוב שיהיה מוכן ב-100% בכל רגע שיקראו לו ממרומי היציע.
  נהיה חייבים לשחרר לפחות שניים שלושה שחקנים אם נרצה חדר הלבשה לוחמני ומאוחד. צרות של עשירים.

  הגב
 • ניר

  אני, כצופה ניטרלי למשחק, ראיתי דברים אחרים. מכבי תל אביב היתה טובה יותר, אבל אחרי הגול של באר שבע היו בהחלט כמה דקות של הלם. בנוסף, לבאר שבע היתה הזדמנות להכריע את המשחק עוד קודם, של בן בסט, שלמזלה של מכבי תל אביב הזכיר את הימים ה"יפים" שלו במכבי תל אביב ובעט לשמיים. היתה גם חסימה של מליקסון ברחבה שאם לא היתה ברחבה, בוודאי שהיתה נשרקת כעבירה.

  בקיצור, תיקו שיקף את המשחק לגמרי, והוא תוצאה מצויינת למכבי תל אביב כי אני לא רואה את באר שבע מנצחת אותה לא בטרנר.

  מעבר לזה, אני מופתע מאוד לטובה משכטר, חשבתי שהוא יהיה פלופ כשהוא יגיע לקבוצה גדולה, כפי שהיה במכבי חיפה, והפעם זה ממש לא המצב.

  הגב
 • השמן.

  כמה מלים על באר שבע:
  פרשת השוערים יחד עם עניין החולצה ההזוי מראים סימנים מאוד מדאיגים לגבי כמות האגו שמעורבת בהחלטות שמתקבלות שם לאחרונה. יהיה חבל אם ארגון שבנה מפעל כל כך יפה לא יתעשת וידרדר חזרה להתנהלות קלוקלת.
  בנוסף על כך, היכולת הלא טובה מרדדת את המשחק שלהם למופע אימים של התבכינויות, התחוזיות והתפתלויות. יהיה עדיף אם לפחות כלפי פנים בכר ינער את השחקנים שלו, במקום רק להחמיא להם על הלחימה והמוטיבציה.
  ומילה אחרונה על השידור, גוטמן אמר אתמול שהגול של אוגו על איביץ', כי אם טיבי היה על המגרש הגול הזה לא היה קורה. אין מה להוסיף על זה

  הגב
  • yaron

   תוסיף על זה מכירה של וואקמה בחצי מיליון.
   לא אומר שלא היו צריכים לשחרר אותו רק שההתנהלות היתה לא מקצועית והמחיר מגוחך.
   מכבי קיבלה על וידאר 2.5 כי לא מצמצה, הפער פשוט בלתי נתפס.
   עושה רושם שבב"ש עובדים תחת לחץ.

   הגב
   • יואב

    ירון, זה גם גיל ואורך חוזה. אבל עצם זה שבש הגיעו לשנת חוזה עם הסופרסטאר שלהם(שאמור לספוג את המיסים שעכשיו עלו ולא בש) , זאת התנהלות לא נכונה ולא חכמה. ערן תמיד היה טוב יותר אחרי חוזה חדש והביא למכבי 8 במכירה(כשיש לו עוד כמה שנים לסוף חוזה). וואקמה הביא מיליון, בשנת חוזה, כשהוא ממורמר לגמרי.

    הגב
    • yaron

     חצי מיליון יואב.
     אם זה היה מיליון לא הייתי אומר כלום.

     הגב
     • יואב

      מיליון לדעתי. וזה עדיין מאד נמוך בעיני.

      הגב
     • גיא זהר

      מליון בשני תשלומים

      הגב
     • yaron

      בארץ אמרו חצי, בעולם אומרים מיליון.
      מנחש שאתם צודקים :-)

      הגב
   • משה

    זה לא לעניין להשוות את שתי העיסקאות:
    בסוף וואקמה עלה הרבה פחות, באר שבע הפסידה עליו הרבה פחות ותרם הרבה יותר.

    הגב
  • yaron

   ולגבי החולצות - מעבר להתנהגות הביזיונית, להרוש יש רק שתי חולצות (כתומה ושחורה)???
   אחתי הטענות של ב"ש היתה שהכתום שלו יותר דומה לאדום מאשר השחור לכחול.
   מגוחך ברמות קשות.

   הגב
   • גיא זהר

    תסתכל על התגובה של מכבי מאתמול: קבוצה מחוייבת להביא איתה שלושה סטים של חולצות ושני סטים של שוער.

    הגב
    • yaron

     קבוצת חוץ.
     ועדיין,
     גם אם זה רק שניים, רק חמור בוחר כתום כשהוא יודע שהצבע שלו אדום...

     הגב
 • אוהד כ.

  אתמול ראינו את באר שבע החלשה ביותר שראינו בשנים האחרונות. עם זר אחד בהרכב (כנראה גם בסגל). מספיקה למקום 3-4.
  מולה ראינו את האלופה הנכנסת (לפי כל הכתבלבים).
  במגרש, מכבי היו עדיפים.
  ועדיין נגמר רק 1-1.
  פעם מישהו מגניב אמר בסינמה: "Let`s not suck each other`s dics quite yet"

  הגב
 • משה

  רק התחלנו להתחמם וכבר פגרה
  פשוט מדהים לראות את מכבי השנה אחרי חודשיים של אימונים עם איביץ' לעומת מכבי של סוף שנה שעברה, אחרי שנה של אימונים של ג'ורדי. לחשוב מה היה קורה אם שנה שעברה היה לנו מאמן, ואני לא מתכוון למאמן אדיר כסוזה אבל אפילו אחד כמו פאקו בהחלט היה עושה את העבודה
  ועוד לחשוב שג'ורדי בחר להמשיך בתפקיד המאמן גם אחרי מכבי במקום לחזור לעמדה של המנג'ר.
  לדעתי פשוט אין לו את זה.

  ובקשר למשחק אתמול, אני חושב שאם לא היינו מסתכלים על הב"ש כעל איזו קבוצה גדולה ואימתנית היינו נותנים להם 3 חתיכות אתמול.
  ושלא יובן לא נכון אני לא בא להאשים את איביץ' בכלל (בקשר ל-11 שפתחו), הרי מה אשמתו שהשחקן הישראלי לא יכול לשחק 2 משחקים בשבוע?? יש למישהו ספק שהוא היה פותח עם עטר/אצילי/מיכה/שלושתם יחד אם לא היה עומס ואם זו לא היתה תחילת שנה??
  לא יודע אם שמתם לב אבל אנחנו עדיין בתחילת שנה השחקנים עדיין נכנסים לכושר משחק (כן כן) ולהעמיס עליהם כ"כ הרבה בשלב כזה של העונה זה לא נכון (תראו וידאו של העזיבה של חואן טוריחו שמדבר על כמה קשה להכין שחקנים לעונה עם פגרה כל כך קצרה כמו שיש כל שנה למכבי בגלל המוקדמות של אירופה.)
  אם כבר אפשר להתעודד מהעובדה שוואלה איביץ' סומך על השחקנים שלו ומשוכנע שהם יעשו את העבודה גם אם ה"כוכבים" נחים היום.
  גם עם ההרכב המוזר שעלה אתמול רואים שהגישה היא באנו לכאן לשחק ולנצח עם הכלים שיש לנו, במקום להתבטל בפניהם ולהתחרבן כל המשחק (הי ג'ורדי, הי טרנר אשתקד..)
  סוף סוף יש לנו מאמן. עילוי או לא עוד מוקדם להגיד אבל סוף סוף מאמן!

  סעמק עם הפגרה הזאת עכשיו. כאילו הנבחרת באמת תעשה משהו

  הגב
 • רועי

  וה"התנצלות" של ב"ש - וואו.
  איזה מועדון מביש.

  הגב
  • יואב

   "מועדון". ונעצור כאן(:

   הגב
   • בלייק

    ההתנהלות אתמול היתה מבישה, ההתנצלות היום היתה מביכה.
    אבל לא הייתי קורא למועדון מביש, קצת נסחפתם...

    הגב
  • עידו

   שווה לחכות להתנצלות של עמיחי? ההוא שמעמדת השידור החליט (בניגוד לממצאים) ששתי הקבוצות אשמות בבושה הזו על הדשא. לא זוכר את הנוסח המדויק, אבל הוא התעקש לערבב את מכבי לתוך הדבר הזה לא משנה מה אמרו לו מהקווים.
   מקווה שיחטפו קנס רציני, עלה להם השתן לראש.

   הגב
   • רועי

    הוא ועומרי אפק מביכים ברמות אחרות.
    לא ברור לי איך המנהלת נותנת לערוץ הזה לדרדר עוד יותר את המוצר הזה.

    הגב
    • אחד מהעם

     לגמרי. עדיף כבר את שלמה שרף, לפחות הוא לא משחק אותה אינטליגנט...

     הגב
     • אורי

      עד כאן. כן הם זוועתיים אבל שלמה שרף זה זועה ברמה מעל כולם. רק רוטן ומקטר

      הגב
   • שלי

    אם עמיחי היה שופט, אז כשמליקסון היה מנסה לעבור דרך שכטר, הוא היה מקבל פנדל, יש לו פרשנות מעניינת לאירועים להם שותפה מכבי

    הגב
    • גיא זהר

     זה היה יותר פנדל מהשניים שקיבלתם נגד הנורווגים.

     הגב
     • אחד מהעם

      לדעתי אם היה פנדל מכבי לא היו יכולים לבוא בטענות (ללא קשר לפנדלים שקיבלו נגד הנורבגים).

      הגב
     • השמן.

      ממש לא. המליקסון הזה בושה

      הגב
      • יואב

       במושגי מליקסון זה לגמרי פנדל. אפילו קלאסי. למה לא? זה מצליח לו רוב הזמן בטרנר המכור. יאללה מה עושים עניין. פריפריה.

     • יואב

      נו שויין. פנדל. חחחח.

      הגב
      • גיא זהר

       אני לא הייתי שורק, אבל גם לא מופרך לשרוק. כאמור, זה יותר פנדל מהשניים שקיבלתם מול הנורווגים.

      • השמן.

       זה פחות פנדל אפילו ממה שהנורבגים קיבלו בארץ

      • גיא זהר

       אז נסכים שלא להסכים. בכל מקרה כל ספק עבירה של שכטר ברחבה זו אירוניה במיטבה.

      • בלייק

       מליקסון, שכטר וגם אצילי נדבק בתופעה.... עצוב לראות, באמת.

      • השמן.

       זה יותר גרוע משכורת ואצילי (שהם ביזיונות בפני עצמם). מליקסון מוסיף על מימד ההתחזות את מימד ההתפתלות וההתבכיינות. זה דוחה כמו שניימאר דוחה לא כמו ששכטר

   • אורי

    היום בחדשות הספורט עשו כתבה על אתמול - איכשהו כל הביקורת על מכבי נחתכה בעריכה. זה כנראה הכי קרוב להתנצלות שנקבל

    הגב
 • אחד מהעם

  בתור אוהד בית"ר אתם חייבים לנו כל שהחיינו לכם שחקן גמור שלא מסוגל לתת גול אפילו בפנדל לחלוץ מספר 1 בליגה...

  נו, אם אנחנו לא נזכה באליפות (ולא, קבוצה שיש לה בסגל גם את בוזגלו וגם את ערן לוי לא תזכה באליפות בשום מצב) אז לפחות ששכטר ואצילי יזכו באליפות...

  הגב
 • שלו

  רק אני שמתי לב שבדקה ה 70 ב"ש נפלו מהרגלים, ואז מיכה לקח אותם לסיבוב הכרות עם המגרש?
  אני חושב שאם עטר אצילי ומיכה פותחים ואחד מהם נפצע מעומס, כולם היו יוצאים על איביץ'. בעיקר אם זה היה מיכה.
  עכשיו פגרת נבחרות זמן לבנות היררכית הרכב ברורה. ולתרגם כדורגל איכותי ליתרון משמעותי בטבלה.

  הגב
  • yaron

   אף אחד לא ביקש ששלושתם יפתחו, אחד מהם במקום ריקן היה מספק.

   הגב
   • tazza

    מנקודת המבט של איביץ' לפתוח עם ריקן זו החלטה נכונה 100%, הוא רוצה לראות
    עכשיו, במשחק הכי קשה על הנייר שיכול להיות, מה ריקן יכול לתת לו.
    והנה- הוא קיבל את התשובה הכי חדה שיכולה להיות, ונגיד שזה עלה לו ב-2 נקודות.
    מזכיר לי את הסצינה במהיר ועצבני 3 שהאן נותן לשון להרוס לו אותו, כששון שואל אותו
    למה, האן אומר לו ששווה לו לאבד מכונית ולהבין מי עומד מולו.

    הגב
   • tazza

    מנקודת המבט של איביץ' לפתוח עם ריקן זו החלטה נכונה 100%, הוא רוצה לראות
    עכשיו, במשחק הכי קשה על הנייר שיכול להיות, מה ריקן יכול לתת לו.
    והנה- הוא קיבל את התשובה הכי חדה שיכולה להיות, ונגיד שזה עלה לו ב-2 נקודות.
    מזכיר לי את הסצינה במהיר ועצבני 3 שהאן נותן לשון להרוס לו אוטו, כששון שואל אותו
    למה, האן אומר לו ששווה לו לאבד מכונית ולהבין מי עומד מולו.

    הגב
 • ברק

  כל מילה גיל לגבי התחושות שלך במהלך המשחק. גם אני נפלתי למלכודת הרגילה, והתייאשתי מההרכב שראיתי בו דל התקפית. רציתי שלפחות אחד מהשלישייה מיכה-אצילי-עטר יפתח. ואז החילופים, והשליטה האבסולוטית על המגרש וכל מה שכתבת.
  אני באופן אישי מאוד נהנתי ממסיבת העיתונאים עם איביץ׳ (חוץ מהבאנר של הפועל בש מתחתיו, קצת כבוד).
  אני לא מומחה גדול לשפת גוף, אבל איביץ׳ נראה כמו שחקן פוקר שבוחר פוזיציה עם הגוף במהלך משחק ומחליט לא לשנות אותה. איביץ׳ ישב כמו שור זועם, מכונס, מבט קדימה, מוכן להתנגח. ענה לעניין, כל מילה. רק כששאלו אותו על ההתקדמות של גלזר הוא פתאום לקח אוויר והזדקף לשנייה שתיים - קיבלתי מחמאה, עבר לו בראש. ומיד חזר למצב שור.
  אני מקווה שעד סוף הסיבוב הראשון הוא יוכל לשבת זקוף יותר, מחויך יותר, ומקצועי כמו שהוא נראה. גם אם הוא לא מאמן דרג ג באירופה, והוא לא, הוא עדיין דמות שהייתי רוצה במשבצת המאמן. וכן, כנראה רק בגלל שהוא לא מפה.

  הגב
 • אבנר משער 2 (206)

  דברי טעם.
  גם אם נבין את השיטה מאחורי, עדיין נשארנו עם השגעון.
  למכבי קשה להבקיע וזה הימור. פעם הצליח ופעם לא (הבקיעו, אבל רק שיוויון).
  עוד יגיע ההמשחק (רעננה בקרוב ?) שייגמר ב 0-0 מעצבן.

  מצד שני , נעים לראות את היריב לא מסוגל לפתח משחק, אם רק היו יודעים מה לעשות עם הכדור אחרי שחוטפים אותו....

  הגב
 • שלו

  איזה עונש אפשר לתת לקבוצה של המאמי הלאומית?

  הגב
  • אורי

   פשוט לקחת אליפות על הראש שלהם

   הגב
   • tazza

    אורי זו התגובה הכי מכביסטית שקראתי בדה באזר
    +100

    הגב
 • ערן (המקורי)

  יצאתי מאוכזב מאד. באר שבע היתה חלשה ופגיעה מבעבר, ולכן ההרכב הראשוני לא היה מספיק התקפי בעיניי.
  אבל החלק היוצר מטריד עבורי היה ההמתנה הארוכה בשביל להכניס את מיכה / עטר, ועוד אצילי יובש.
  עדיין לא ראיתי מאחלה הביטחון האדיר של חלק מהמגיבים פה, על ״אליפות בטוחה״. על מה זה מתבסס חוץ מזה שבאר שבע איבדה את וואקמה?
  ראינו השנה באירופה, וגם אתמול, הגנה שחטפה ימבה גולים מטופשים. שוער בינוני. התקפה לא יעילה. המאמן לא מספיק חד עד כה.

  הגב
 • tazza

  תודה גיל, רק ביקורת קטנה: לפעמים אתה קצת מגזים בציניות, לא כולם רואים מה שאוהדים וותיקים רואים, ולא תמיד אתה רואה מה שהצוות המקצועי רואה באימונים. מעט צניעות לא תזיק :)
  הערה שלי על המשחק כצופה מהבית:
  למה בעידן שבו כל יוטיובר מתחיל הופך לויראלי, לא קם הצדיק שישדר ויפרשן משחקים לצד השידור בלייב, נגיד רואים את המשחק במיוט והוא משדר ומפרשן מהמגרש.
  בטוח יש מקום בעולם שעושים את זה, אפשר גם לפנות לראשי המועדון ולבקש מהם להחזיר את השידורים של מכבי למשחקים.
  אם הייתי מבין רציני בכדורגל הייתי עושה זאת בעצמי.

  לגבי המשחק: לא מבין מה רוצים מאיביץ', אם אוגו לא כובש (טעות של ראיקוביץ' בסגירת הפינה) כולם עושים כמו דג.

  הגב
  • Ollie Williams

   מעניין שהזכרת את ראיקו בשער.
   כשראיתי את המשחק עם חבר חטפתע על ראיקו עצבים. לאו דווקא בגלל הגול הזה - בסוף ההגנה הפקירה אותו שוב. זה לא גול ישיר באשמתו. אלא בגלל שמשוער שמתיימר לרמתו הייתי מצפה לעצור מצב כזה פעם בכמה משחקים, ויש לי תחושה שכבר הרבה זמן כל מצב מול שוער נגדו זה דול בטוח.

   הגב
 • פאןפאן

  אחים מכביסטים תזהירו אותנו לפני הקריאה שהפוסט והתגובות כאן מסוכנים לחולי סוכרת :)
  יסלח לי אלוהים שבשמיים ובארץ אבל אני מסכים עם גוטמן בסייפא של דבריו - איביץ׳ הפסיד לנו 2 נקודות כאן :(
  אנחנו לא יודעים איזה גמל נקבל אחרי הפגרה וזו הייתה הזדמנות מצוינת לקבוע עובדות בטרנר מעבר למחמאות על היכולת והפוטנציאל וכל החיזוקים בדיעבד שרשומים כאן. חבלבל
  כן, הרווחנו לא מעט דברים מהמשחק אתמול אבל יצאנו רק עם נקודה. נקודה ):
  הדבר הראשון שחיפשתי לא לראות בהרכב זה את איתן הנורבגי וזה היה השיחוק הכי גדול של איביץ׳ שלשום. שאפו על הבייצלעך. מעט מאוד מאמנים היו מורידים בלם נבחרת פותח כשיש לך רק את פיבן על הספסל.
  הגול באשמתו , ומי שמאשים את ראייקו שיבושם לו, והוא גם היה בהלם בעשר דקות שאחרי אבל ייני המלך שיקם אותו ואולי הרווחנו עוד ילד לרוטציה. אמן
  מכבי לא חייבת חיזוק כרגע. מעדיף בינואר להביא חיזוקים שוברי שיוויון כי אפשר וצריך להסתדר עם מה שיש. עם כבר מביאים משהו אז אעדיף בלם כמובן כדי למחוק את טיבי והתעויוט.
  מה הרווחנו?
  גלזר מגרזן בלי הכרה ומנווט מצוין את הספינה מאחור, סבוריט מראה כבר יותר ניצוצות של אגף שמאלי מאוזן אחרי שעונה שלמה תקפנו רק מימין
  ראייקו כבר 3 משחקים מרגיע אותי
  גולסה עושה גולאסו. הגיע הזמן אומרת אימי
  שכטר נהדר ודור פרץ כל המשחק ישב לאוגו על הגרנכת ואשכרה חיפש איתו מגע בלי פחד
  גם הורדת החלודה מצ׳יקו זה מבורך למרות שזה עדיין לא זה
  מיכה מחצית שנייה שכולם עייפים מזכיר לי את סוזה ועטר למרות הסחרחורת שקיבל מהפריצה והמסירה של מיכה פשוט לוהט. תענוג
  שמתם לב שדסה לא פוגע העונה? הגבהות נוראיות, דריבלים לא מוצלחים למעלה. מתי נראה את קנדיל?
  הכי כיף שיש מאמן על הקווים והקבוצה הזו מבינה אותו ורואים את זה כבר אחרי כמה משחקים.
  איזה בעסה על הפגרה הזו

  הגב
  • Ollie Williams

   הטענה שלי לראיקו היא לא על הגול הזה ספציפית, אלא על זה שאני באמת לא זוכר מצב דומה שבו הוא עצר את הבעיטה. אפילו לא 1/10, משהו סימבולי

   הגב
 • בנימין נתניהו מנהיג העם היהודי

  תם הטקס. מכבי אלופה ב8-9 פור. למרות מאמן חדש וחלש. ואם קיירטנסון היה נשאר, זה גם היה נגמר ב16+

  הגב
  • ערן (המקורי)

   ואללה?
   תזכורת: חלון ההעברות ייסגר עוד שבועיים. זה נכון גם לבאר שבע, שיש לה מכסת זרים לא מנוצלת כמו גם תקציב (במקום וואקמה)

   הגב
 • שלו

  אני לא מבין איך אחרי מחזור שני יש קבוצות שעדיין מביאות שחקנים לסגל.
  לא שחקן או שניים, ממש חצי קבוצה (בית"ר ובני יהודה לדוגמה).
  יקח להם עשרה משחקים עד שהדבר הזה יהיה עם כימית משחק, ואז אנחנו כבר אחרי שליש ליגה. המאמן כנראה (מאמין שבמקרה של בית"ר) יפוטר, יהיה חלון ינואר והמאמן החדש שוב יחליף חצי סגל.
  אני במכבי לדוגמה לא רואה יתרון גדול בהחתמה בהולה עכשיו.
  את הפתרונות אפשר למצוא בתוך הסגל.
  ואם השחקן הוא לא מציאה, חבל על הכסף.

  הגב
  • אורי

   ומצד שני אם לא תחתים חלוץ עכשיו ושכטר יפצע, נשארת עם שוינפלד ו...זהו

   הגב
   • יואב

    זה ממש ברור ששכטר(או כל אחד אחר) לא יסחוב עונה שלמה. ככה בנוי הכדורגל המודרני. אני חושב שצריך להביא עוד חלוץ.

    הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *