נצחון על רעננה

סוף סוף משחק שלא היה לנו בעונה שעברה. משחק רגוע מאוד, קבוצה שיודעת שהיא צריכה לנצח, עושה בדיוק את מה שצריך כדי לנצח, ולא נכנסת לפאניקה בשום מצב.

התמונה באדיבות האתר הרשמי של מועדון הכדורגל מכבי תל אביב.

סבלנו קשות מההדחה מאירופה, אבל אתמול טעמנו מעט מהדבש. משחק בשבת ב1800 בערב, נסיעה נטולת פקקים בהלוך, מזג האוויר היה נעים, השמש לא הציקה יותר מדי זמן בעינים, והיה גם משחק.
איביץ' מראה לטיבי את מה שהראה גם למתן חוזז. לאיביץ' יש הרבה סבלנות לטעויות של משחק. הוא רוצה שהשחקנים יקחו סיכונים בפעולות. לאיביץ' אין סבלנות לטעויות מנטליות. חוזז הלך לבד ולא מסר במצב בו היה חייב למסור, ומאז יונתן כהן עקף אותו בהיררכיה. טיבי נתן לשופט תירוץ לשרוק פנדל למרות שלא היה שום צורך בכתף, בנשיפה, בליווי במבט, אז טיבי יורד לחשוב קצת על הריכוז שלו. הטעות של פיבן מול באר שבע לא היתה טעות מנטלית, אז פיבן עולה בהרכב לצד שרן. זאת תכונה חשובה מאוד למאמן, השחקנים יודעים מה מותר ומה אסור, ויודעים שמותר לטעות, אבל אסור לאבד את הראש. ודאות היא תנאי ראשון למחויבות, ואצל איביץ' יש את התנאים שגורמים לשחקנים להיות מחויבים ולא פחדנים.

*

דור מיכה גאון. המסירה הראשונה שלו לשכטר היתה לא פחות מדהימה, גם הביצוע של שכטר היה מעולה, אבל המסירה של דור מיכה שביטלה שני קווי הגנה עמוסים בשחקנים של רעננה, היתה ניצוץ של גאונות. בגול השלישי, מיכה ניהל את המתפרצת בגאונות לשמה. גולסה חטף כדור ליד הרחבה שלנו, מסר למיכה והתחיל לרוץ לידו. אלירן הצטרף לריצה בצד שמאל. כל הדרך הבן שלי צועק למיכה, תמסור כבר לגולסה, אבל מיכה ממשיך לרוץ עם הכדור. גולסה חותך לתוך הרחבה ורץ לכיוון מיכה, אלירן מקבל כדור שמיימי ממיכה, ומכניס וולה יפהפה. השנה בקושי התחילה וכבר יש לנו שני גולים במתפרצות מבריקות בניהול מיכה, בדרבי הטוטו ואתמול. מיד בתום ההתקפה הבהרתי לבני, אתה לא תפקפק עוד בשיקול הדעת של מיכה, תסמוך עליו שימסור למי שצריך ומתי שצריך, יואב הבין והבטיח לא לטעות שוב בהנחיות לדור.

גם הגול השני שלנו ממסירת רוחב נהדרת של אלי דסה, התחיל במסירה בנגיעה נפלאה של דור מיכה לדסה. דסה גם ניהל נהדר את המתפרצת של הגול הרביעי, וצ'יקו אופואדו הפגין את הטכניקה הנהדרת שלו. אגב, ב12 הדקות שצ'יקו היה על המגרש אפשר היה לראות שיש פה פוטנציאל לא רע בכלל. יש לו עצמה, מהירות, וגם חדות מול השער. יש תקווה להחתמה מעולה.

*

עמר אצילי פחות מצא את עצמו במגרש במשחק הזה, אבל גם במשחק חלש שלו הוא מרבה לאיים על השער, הוא מחויב מאוד הגנתית, ולא מפסיק לנוע לכיוון השער. עוד כמה משחקים והשילוב שלו עם מיכה ודסה בתוספת שכטר כפיבוט, ונראה לי שאנחנו נהנה מאוד מהמעוין הזה בצד ימין של ההתקפה.

אלירן עטר מרבה לרטון כאשר איננו מקבל את הכדור. הוא שומר על שוויון מלא ורוטן גם כלפי שכטר וגם כלפי דווידזאדה במינון שווה. היה מעניין לראות את דווידזאדה בחצי השני מסביר תוך כדי הריצה שלו עם הכדור, למה הוא לא ימסור לאלירן. תקשורת זה דבר חשוב. ובצד הרציני יותר, בניגוד לעונה שעברה, אלירן בצד שמאל לא מבטל את דווידזאדה אלא פועל איתו בשיתוף פעולה. עטר נתן הרבה מסירות בנגיעה, הוא היה חלק מהמשחק הקבוצתי (גם אם מאוד לא רצה להשתתף יותר מדי בחלק ההגנתי), והגולים שלו היו נפלאים. מסתבר שג'ורדי הדירקטור צדק, אלירן עטר בהחלט שווה את הכסף ששולם לחיפה. גם החוזה שלו נראה פתאום סביר לגמרי.

*

משחק ההגנה שלנו היה רגוע בצורה יוצאת דופן. מה שהיה יפה במיוחד היה לראות את הרוגע ששרן משרה על ההגנה, גם אחרי טעויות איומות במסירות בשליש המגרש הקרוב לשער שלנו. פעמיים דן גלזר יצר מצבים מסוכנים לרעננה, פעמיים שרן נדרש לבחור בין שני שחקנים שהיו קרובים לשער ורק שרן היה בינם, פעמיים שרן גרם להם להגיע למצב פחות נח. גם ראיקו השתתף ביצירת המצבים של רעננה במסירה איומה אחת, אבל גם אז ההגנה לא נלחצה. פיבן לא חשש לחתוך מסירות של רעננה קרוב לחצי, מתוך ידיעה שגם אם יפספס את הכדור, יהיה לו חיפוי. הבדל עצום מטיבי שכל טעות של מישהו במכבי, לא משנה מי, וטיבי נכנס להתקף אמוק ופניקה של רבע שעה לפחות. ראיקו פרט לטעות ברגל נתן משחק סולידי ויציב, נראה שהוא יוצא מתקופת הזוועה שהחלה בתחילת הפלייאוף בעונה שעברה.

*

הגול העצמי של שרן כאב לו מאוד, וכאב מאוד גם לראיקו שרצה לשמור על רשת נקיה. אבל לא היתה פאניקה לאחריו, הגול הרביעי הגיע די מהר, ושרן בדקה האחרונה היה קרוב לפצות עם נגיחה אחורה בקרן של אלירן עטר לקורה הקרובה, האכזבה נכרה בפניו של שרן על כך שהכדור ניתז מהמשקוף החוצה. סך הכל הציוות ההגנתי לא היה נטול טעויות, אבל היה יציב מאוד, ולא אפשר מצבים מאוד נוחים לרעננה.

העומק שלנו משרת אותנו היטב למרות שמכבי הודחה מאירופה. אופיר דווידזאדה במקום סבוריט זה אמנם שנמוך, אך אין פגיעה ברמה הכללית. דור פרץ שיחק 180 דקות בנבחרת אז דן גלזר נותן איכויות אחרות בתפקיד הקשר האחורי.

איביץ' אף פעם לא מחליף חילופים שבלוניים וצפויים, ותמיד משפיע על המשחק בחילוף הראשון שלו. הפעם ברסקי במקום אצילי, מעבר ל4:4:2 והגול השני הגיע ממש כמה דקות לאחר מכן. איזו חוויה מרעננת שאף אחד בקהל לא יכול אפילו לנחש מה יהיה החילוף, ומי יוחלף, לא רק בקהל, גם ליריבה קשה להערך לכך.

*

סוף סוף משחק שלא היה לנו בעונה שעברה. משחק רגוע מאוד, קבוצה שיודעת שהיא צריכה לנצח, עושה בדיוק את מה שצריך כדי לנצח, ולא נכנסת לפאניקה בשום מצב.

מכביבול גרסת החנייה קרמר ושלי
איזה יום שמח - ארם אבירם

46 Comments

רועי 16 בספטמבר 2018

משחק ראשון שאיביץ' מעלה הרכב נכון מבלי לחשוב קודם כל על איך להרוס ליריבה.
מסתבר גם שמיכה כן יכול לשחק ולהיות טוב נגד שחקנים טריים, לא רק נגד כאלה עייפים מהדקה ה 60.
שני בישולים לדסה – זה מה שהיה הכי לא צפוי, מתחילת העונה הוא לא הצליח לספק מסירה אחת נורמלית כמו שעשה בבישול לאלירן.

השמן. 16 בספטמבר 2018

אני פחות נלהב ממך. הרבע שעה הראשונה בכל מחצית הייתה נוראית. שיחקו קצת כאילו לקחו כבר אליפות. כל הדיבור הזה כאילו אנחנו בשתי דרגות מעל הליגה רק יכניס אותנו לצרות.
אבל אין ספק שכשהשחקנים מפוקסים זה נראה מבטיח מאוד

D! פה ועכשיו 16 בספטמבר 2018

אני חושב שכתבתי משהו דומה לזה גם אחרי ב"ש וגם אחרי אירופה.
הקבוצה של איביץ היא קבוצה. והיא עומדת כמו קבוצה (היא לא נעה ובטח לא נעה מהר כמו שהייתי רוצה מקבוצה אבל זה בסך הכל כדורגל ישראלי). ואיביץ הוא מאמן. אז אם הוא בוחר הרכב מול ב"ש כנראה שזה ההרכב הכי מתאים לאותו משחק ולמטרות ארוכות החודשים שלו.

יואב 16 בספטמבר 2018

גיל, יפה כתבת.
אני חייב לציין שהתפקוד הכולל של שכטר, ממש מפתיע ומרגש אותי. משחק הגב לשער שלו בעיקר. התרגלנו לזה שנדרש גוף גדול כדי להיות פיבוט טוב(דריקס נניח) אבל דווקא שכטר היחסית קטן, מול וידאר החסון(ולוקה מאד בזה) מראים אחרת. מעבר ליכולת מסירה, דריבל על שטח קטן ותנועה שהוא מביא איתו. נראה שהוא גם ג'וקר לא קטן מבחינה חברתית וההתאקלמות היתה מהירה מאד.
אבל… שכטר, שויינפלד ויוני(וגם עטר יכול לחלטר שם)- זה לא יספיק. אולי יספיק עד ינואר. אני מאד אמביוולנטי בנושא סהר אבל מרגיש שאנחנו זקוקים לעוד שחקן כובש, שחקן שיוכל לתת לשכטר את המנוחות שהוא צריך, וחלילה פציעות או השעיות.
מצד שני, למיכה באמת שאין תחליף. אבל כאן אני לא שוגה באשליות שניתן להביא לישראל יכולת מסירה כזאת, בטח לא על היום האחרון של החלון(וגם לא בתחילת החלון). מעניין יהיה לראות לאן מכבי הולכת ביומיים האלה.

שלי 16 בספטמבר 2018

מסכים, אשמח לקבל את שהר כשחצי שכר ישולם על ידי אלונה, ושיבוא להתחרות בשכטר על התפקיד. אם לא, נראה לי שנביא חלוץ זר, והמחליף של מיכה במשחקים הנדירים בהם לא יהיה זמין לנו, יהיה או אצילי, או יונתן כהן, או חוליית קישור שתכלול הרכב כלשהוא של שלושה מתוך גלזר/דור פרץ/גולסה/ברסקי, מקווה שעידן ריקן כקשר פותח מאחורינו

yaron 16 בספטמבר 2018

אם סבע חותם, ברקת דיי "תקועה" עם שהר אבל היא לא תשתתף בשקל (בטח שלא למכבי) אחרי שהסכימה להעביר אותו בחינם.
אין ספק שהוא יכול לתרום לנו אבל באותה מידה גם לפגוע. מעדיף סגל פחות מלא מחדר הלבשה ממורמר.

Ollie Williams 16 בספטמבר 2018

מאמין שאם שהר מגיע למכבי הוא יודע לאיזה מצב הוא נכנס ולאיזה מעמד.
לא רואה את אלונה משתתפת בשכרו באף קבוצה האמת.

לא אתנגד בכלל לראות את שהר אצלנו, חושב שהוא יתאים לסגנון הנוכחי ושווה כמה וכמה שערים בעונה. חושב שבמכבי ניטרלו מוקשי אווירה הרבה יותר נפיצים.
אבל ממש לא בכל מחיר, ולא בחוזה של 3-4 שנים בשכר המופרז שהוא מקבל כיום.
בחירה שלו, ובפראפראזה גרועה – plata o terreno, כסף או מגרש :)

yaron 16 בספטמבר 2018

ברור שהוא יודע לאיזה מצב הוא נכנס אבל יש כאן משוואה עם יותר ממשתנה אחד. אתה יכול פתאם למצא את עצמך עם עטר/שכטר ממורמר ואני לא כ"כ רוצה להתמודד עם בעיה כזאת.
אין שום ספק שמבחינה מקצועית הוא שדרוג רציני.
אני גם חושב שלבנות רק על שכטר זה מסוכן.

ההימור שלי הוא שאם סבע חותם, בדקה ה- 90 הוא עובר למכבי חיפה.

Ollie Williams 16 בספטמבר 2018

הימור מאוד הגיוני.
מאמין שהדקות של שהר לא יהיו על חשבון עטר כך או כך, שכטר הגיע מלכתחילה כמחליף של וידאר אז לא חושב שמהכוון שלו יהיו צרות על חלוקה בדקות.

טרנטה 16 בספטמבר 2018

להביא את בן סהר זו טעות חמורה ולא מפני שהוא לא שחקן טוב (והוא לא) אלא ברמה האסטרטגית. שיישאר שם בחוזה עתק, יכביד לה על התקציב ושיהיה אות קין מהלך על פרצופה של המאמי הלאומית.

שגיא 16 בספטמבר 2018

אגב משחק עם הגב לשער. דווקא השחקנים הקטנים והגוצ'ים הם הטובים ביותר בהגנה על הכדור עם הגב לשער. יצחקי לדוגמא היה מעולה בזה. אי אפשר היה להוציא לו את הגדול מהרגל בחיים אחרי שהוא השתלט עליו.

yaron 16 בספטמבר 2018

בסוף מכבי עוד תואשם בהריגת משחק :-)
כשעטר, דסה ושכטר משוחררים כמעט לגמרי ממשימות הגנתיות ככה זה נראה, דסה מבשל, עטר מבקיע ושכטר מסיים 90 דקות (ומבקיע).
העניין הוא שנוכל לשחק כך בלפחות חצי עונה.
יהיה מעניין לראות איך איביץ' יתמודד עם אוטובוסים על ה-16 אבל מסתמן שהוא לא מתכוון ליפול למלכודות ולהיחשף לכמות המתפרצות שמולן התמודדנו בעבר.

בלייק 16 בספטמבר 2018

גם אתמול מכבי שיחקה נגד אוטובוס (3 בלמים, 3 קשרים אחוריים ומגן אחד שלא עולה, וכל ה- 11 מאחורי הכדור), רק שהכל נראה קל יותר כשמבקיעים גול בדקה ה- 16.
אתמול מכבי שברו את קווי ההגנה פעמים רבות בעזרת מסירה חכמה או שילוב של מסירות מהירות. לא רואה סיבה שזה ייפסק, אם כי יהיו משחקים שזה פחות ילך בהם.

Ollie Williams 16 בספטמבר 2018

אחלה טור, מסכים כמעט עם הכל.
אחרי שנתיים-שלוש שמשחק מהסוג הזה במקרה הטוב היה מגיע לרבע שעה אחרונה של הסטריה בצל יתרון שברירי, ובמקרה הרע נגמר בתיקו/הפסד מרגיזים – לסיים את זה עם רביעייה נינוחה בהחלט הרגיש נהדר.
אבל:
– אצילי היה מאוד חלש. מלבד אולי בעיטה אחת (שגם היא הייתה קצת דרדל'ה אולי בנסיון להפתיע). מקווה שיעבור לו.
– לא חושב שהיה שינוי במערך כשברסקי החליף אותו, אלא שמיכה עבר לאגף ימין וברסקי לקח את תפקיד הקשר הקדמי. חילוף מאוד "סוזה-אי" – כל הפעמים שבהם הוציא חלוץ והכניס את מיטרוביץ', אתה כועס ביציע ואז קולט שפתאום המשחק שוטף והקבוצה תוקפת בראבאק למרות החילוף ה"הגנתי" על הנייר.
– בכללי אני חושב שברסקי במקום גולסה למשחק כזה יותר מתאים. מאיץ את הקצב והופך נהדר בין האגפים, משהו שהיה מאוד חסר לאורך דקות ארוכות שבהן כל ההתקפה הלכה עם הראש בקיר מימין ואלרין נגע בכדור לראשונה סביב דקה 40.

מעבר לזה הרכב נהדר ויכולת לא רעה בכלל. עוד חלוץ אחד ויש לנו סגל עמוק ודי מרשים בקנ"מ מקומי לפחות עד ינואר, ואז נהיה חכמים יותר בנודע למקצה שיפורים אם בכלל.

שלי 16 בספטמבר 2018

מיכה לגמרי עבר ימינה, ברסקי היה מתחת לשני החלוצים, אלירן נכנס פנימה, ושכטר הלך טיפה ימינה, ככה לפחות אני התרשמתי, זה היה לפרק זמן של רבע שעה בערך, ולגמרי חילוף סוזה קלאסי

טרנטה 16 בספטמבר 2018

גולסה היה הטוב במגרש למעט מיכה.

Ollie Williams 16 בספטמבר 2018

וואלה…שמע, זו לא הייתה התחושה שלי ב 60 הדקות הראשונות

Funfun 16 בספטמבר 2018

אני איתך טרנטה. כולסה כבר שני משחקים מזכיר לי את ההוא שפחדתי ממנו מחיפה…

טרנטה 17 בספטמבר 2018

אני מקוה שנראה את מכבי משחקת בהרכב הבא:
ראיקו
סבואיט – ז'איר – שרן (פיבן) – דסה (שרן)
גלזר – פרץ – גולסה
עטר – שכטר – מיכה
אגרסיבי ולוחץ, חכם ומוכשר

ניב 17 בספטמבר 2018

יש לי תחושה שחלק לא קטן מאוהדי מכבי לא מעריך מספיק את גולסה (לא אתה גיל), משחק לדעתי נפלא, אנדרייטד. יש לי גם תחושה שהוא יבקיע יותר העונה (גם מיכה התחיל לבעוט יותר ולבעוט יפה).

Ollie Williams 17 בספטמבר 2018

אני מאוד מעריך את גולסה, כשהיה כשיר בשנתיים האחרונות נתן משחקים מצויינים ונגד ב"ש היה מעולה.
אולי זה כי עוד לא התרגלתי למקום החדש ביציע שהפרספקטיבה ממנו שונה, אבל ספציפית במשחק הזה רוב הזמן הרגיש לי שהיתרונות ההגנתיים שלו לא היו נחוצים וחוסר הניידות שלו לעומת ברסקי פגע בשטף ההתקפי.
חשבתי שברסקי צריך להכנס בכל מקרה – במקומו או במקום גלזר (ואז גולסה יכל לשחק קשר אחורי, למשחק כזה זה יכול להספיק וגלזר היה די חלש הפעם). אז בסוף הוא נכנס במקום אצילי וגם אצל גולסה זה שחרר משהו ובחצי השעה האחרונה היה דינמי הרבה יותר (וכן, בהחלט ראיתי את התנועה המצוינת שעשה בגול השני של עטר)

בלייק 16 בספטמבר 2018

באחד או שניים מהפוסטים שפרסמת אחרי משחקים באירופה מתחילת העונה כתבתי שכדי שמכבי תהיה דומיננטית ותרוץ לאליפות (ואחרי עזיבת וואקמה היא גם הקבוצה הפייבוריטית לדעתי) יש 3 עמדות שצריכות דגש (בהנחה ואיביץ' ממשיך בסגנון שהוא מקנה לקבוצה מתחילת העונה):
1. טיבי לא יכול להיות בלם פותח – עושה רושם שכרגע גם איביץ' מבין את זה, מקווה שזה יישאר ככה. יש סיבות לאופטימיות – אם הוא לא פותח כשגם ז'איר בחוץ, אז כדאי שטיבי יבין את הרמז. אני חשבתי שנכון להביא עוד בלם זר, והמלצתי על קוויאר, אבל המים האלה כבר זרמו.
2. שכטר חלוץ פותח – בסגנון הזה, שכטר הנייד הרבה יותר מתאים מקיארטנסון. הוא משתלב הרבה יותר טוב במשחק שמבוסס על מסירות קצרות וחיתוכים. כמובן שגם המצב רוח של קיארטנסון לא עזר. כמובן שגם שהר עדיף על שוינפלד במשחק כזה. בכל מקרה, נראה ששכטר מרוויח את המקום שלו. הבעיה היא שאין לו ממש תחליף כרגע. שוינפלד זה לא זה, והאפשרויות האחרות הן הזזה של שחקן אגף כמו עטר או אופאדו. הם עוד צריכים להוכיח את התפקוד שלהם שם.
3. השחקן שמתחת לחלוץ – היה ברור שאיביץ' מריץ שם את מיכה. גם ג'ורדי ניסה את זה פה ושם, לא בהצלחה יתרה. כתבתי שזה מפתח ושצריך לעבוד על העמדה הזאת. בנתיים, רק כמה משחקים, אבל מיכה משתלב שם נהדר ומשפיע על המשחק של מכבי באופן מכריע. גם ההתקדמות של הקישור היותר דפנסיבי – פרץ וגלזר עוזרת למיכה לזהור.

ב"ש מנסה לתקן כל כך הרבה דברים על אוטומט… אמנם משקיעים שם הרבה כסף, ומביאים שחקנים טובים על הנייר, אבל זה לא פשוט לחבר את הכל תוך כדי תנועה כשהלחץ מסביב רק עולה וכשיש לא מעט מרמור וחוסר שקט בקרב לא מעט שחקנים בסגל.
לא חכמה אחרי כל השנים האלה ותחת מגבלות הפייר-פליי, אבל במכבי שחקנים כמו חוזז ויונתן כהן, די צעירים אבל כבר הוכיחו את עצמם בליגת העל (פחות או יותר), מעדיפים להילחם על מעט דקות במכבי מול שחקני קו קדמי בכירים כמו עטר, אצילי ואופאדו, כדי להגשים את החלום של להיות שחקן במכבי. בב"ש שחקנים שנקנו בפחות מ 1.5-2 מיליון יורו חוששים לקפריזה הבאה של ברקת.

Ollie Williams 16 בספטמבר 2018

הכל שאלה של האם מיכה מסוגל לכבוש סוף סוף.
אתמול לשם שינוי אשכרה יצאה לו בעיטה ראויה – שגם עלתה מעל גובה הדשא וגם הייתה חזקה – ושאפו לאסף צור על הצלה אדירה.
אבל זה חייב לקרות יותר והכדור צריך להכנס כדי שהשינוי יוכרז כהצלחה.
בכל זאת 3 שערים של מכבי הגיעו אחרי שמיכה זז לימין (אם כי השלישי הגיע גם אחרי שמיכה יצא).

בלייק 16 בספטמבר 2018

אם זאת השאלה אז כנראה שגם השנה לא נהיה אלופים.
לא רואה את מיכה מבקיע יותר מ 5 שערים גם העונה.
אבל אני לא בטוח שזאת באמת שאלה כל כך קריטית. יש למכבי סקוררים כמו שכטר, עטר, אצילי (ואופאדו בפוטנציה, עוד צריך להוכיח). מבחינתי יותר חשוב שמיכה ימשיך לבעוט (וגם גולסה). זה אותו פחות צפוי, יותר מסוכן (לפחות אשליה של סיכון) וגורם להגנה לחשוב.

Ollie Williams 16 בספטמבר 2018

5-7 שערים ממיכה בהנחה שהשאר מתפקדים זה בסדר גמור (אם ישמור גם על קצב הבישולים).
האיומים זה מצויין וצעד חשוב בכוון אבל בסוף אם הוא ימשיך להיות השחקן שמגיע למצב בעיטה וצריך לשמור רק על כל האחרים כי הוא לא באמת מסוכן – נתקשה מאוד בהמשך.

ניר 16 בספטמבר 2018

מכבי תל אביב היא המועמדת הבכירה לאליפות. הפועל באר שבע נראית במשבר רציני ובכר לא קולט שהשנה תהיה הרבה יותר קשה משנה שעברה. התגובות שלו במסיבות העיתונאים מתחילות להיות מביכות, כמו מישהו שלא מבין איפה הוא נמצא.

בנוגע לבן שהר, הוא מזכיר לי סיפור משעשע מהעבר שלי. שלושה חודשים לפני שעזבתי איזו עבודה, קרא לי המנהל לחדרו ונזף בי שאני לא עובד מספיק קשה וטוב. אותו מנהל לא ידע להעריך את איכות העבודה שלי, מאחר ורובה יועדה למנהל שהיה מקביל לו, אבל לא ניהל אותי באופן ישיר. איתרע מזלי והמתחרה העסקי הציע לי בדיוק חודש אחרי לעבור אליו, וכמובן שלא חשבתי פעמיים. או אז, אותו מנהל זעק עליי בזעקות שבר איך אני יכול לעבור למתחרה שלו – פתאום נהייתי עובד חשוב.

באופן משעשע למדי, הכיתי בחברה שלי לשעבר ללא רחם בתחום שלי, וזה משהו שבהחלט יכול לקרות גם עם בן שהר.

פרסלני 16 בספטמבר 2018

כיף לחזור על עצמי. אליפות במרץ

אחד העם 16 בספטמבר 2018

הקבוצה נראית מאומנת.
המשחק שוטף יותר מאשר היה לפני שבועות מספר. כי הסגל נבנה כבר בקיץ . באר שבע, לעומתנו, תצא לאימון הקמה בחול המועד.
מסכים עם הכותב באשר לבהירות הדרישות. זו, לעניות טעמי, גם הסיבה שעטר הרוטן, משתף יותר שחקנים אחרים (זאדה). הוא יודע מה יקרה לו אם לא יעשה כן. זאדה הפתיע לטובה, יחסית לזמן ההשבתה שלו. איביץ' מתעקש על שני מתחרים לכל עמדה והקבוצה לומדת לחיות עם הבחירות המשתנות שלו, על פי הכושר האישי והמחוייבות באימונים (אני מניח). זאת מחמאה גדולה למאמן ולקבוצה. טיבי עוד ייתן את שלו (אני מקווה) לא להספיד אותו.
לצד הניתוח העובדתי המדוייק, התפעמתי (שוב) מפרק הפרוזה על בגדי שרן החדשים. עזר לי להבין למה יש לו תיקול אחד מוצלח ב 191 דקות משחק (נתוני המנהלת). אין לו צורך בתיקולים, הוא מצמית את היריבים במבטו.

שי 16 בספטמבר 2018

לא מאמין שאלונה תשחרר את שהר למכבי. רוב הסיכויים שהקסקט יגדיל את שכרו ויחתים אותו לשמונה שנים בחיפה.
עם כל הכבוד לפיבן, ויש כבוד, הוא לא יכול להיות בלם פותח בקבוצה שרצה לאליפות.
איבודי הכדור של גלזר קצת מדאיגים. מדהים בלי הכדור, הרבה פחות עם.

יואב 16 בספטמבר 2018

הוא בהחלט יכול להיות בלם שלישי/ רביעי. מי בדיוק אמור להיות הבלם הזה? סגרו את החנות של השחקנים האיכותיים והבאמת מעניינים לפני כמה שנים אם לא שמנו לב. אין באמת מה לקנות.
מכבי(וגם אחרות), לא תצליח לשחזר יכולת ואת איכות סגל שהיו בימי אוסקר וסוזה. בן בסטים, עזרא וקבאהות-זה מה שיש לקנות. עדיף לגדל.

yaron 16 בספטמבר 2018

הוא יכול להיות חלק משמעותי ברוטציה, וכשמשחקים עם שלושה בלמים אני מעדיף אותו על טיבי.

אחד העם 16 בספטמבר 2018

לא מזהה פערים ניכרים בינו לבין אל חמיד. אפילו לא מטאהא. ועדיין אל תספידו את טיבי.
גלזר אכן היה בינוני אתמול, זה חלק מדיל עם צעירים. חוסר יציבות.

טרנטה 16 בספטמבר 2018

אני ממש שונא משחק מוקדם אבל זו הזדמנות לקחת את הבן הקטן אז מוכן לקבל פעם בכמה זמן.
תכלס אם לא הוא אז לא הייתי הולך כי החגים עשו אותי חולה (כמו גם אירוח של חברים אוהדי הפועל). המחצית הראשונה נראתה בדיוק כמוני. מנומנמת ועייפה כשמדי פעם מיכה נותן ניצוץ של גאונות ולפעמים יש נפילה עם מסירה חסרת אחריות של גלזר או ראיקו. שמתי לב אגב שיש הרבה מאד איבודי כדור מסוכנים בחלק המגרש שלנו העונה.
במחצית השניה או ליתר דיוק עם יציאת אצילי החלש (ופה יש לציין שאמרתי לשכני לטריבונה שחובה להכניס את ברסקי במקום אצילי ולהזיז את מיכה קדימה) המשחק "התברדק" בשל העובדה שרעננה היתה חייבת לצאת מהבונקר ואין כמו מיכה לנהל משחק מעבר.
השחקן החלש ביותר במכבי השנה הוא אלי דסה ואל תתנו לבישולים שלו לבלבל אתכם. בראשון המסירה שלו לא היתה מספיק טובה והמגן שניסה להרחיק הסיט את הכדור בדיוק לעטר והשני היה מסירה לצ'יקו ממטר (אחרי שרץ עד אליו עם הכדור) לשטח צפוף ולמזלו צ'יקו סיים היטב. דסה הוא שכונה. כשהמשחק התפזר פתאום הוא נראה סביר אבל כל הזמן הוא לא נמצא במקום הנכון והוא מקפיד לבחור באופציה הפחות נכונה בכל פעם שהוא מקבל כדור בהתקפה.
הייתי שמח לראות אותו קצת בספסל.
מה שמשמח אותי מאד זה לראות את הקישור אגרסיבי ומרויח כדורים. גלזר וגולסה מתנפלים על היריב וזה אחלה.
גם שכטר הוא הפתעה נעימה. ממש משחק היטב.

שלו 16 בספטמבר 2018

גולסה – באיזשהו שלב נזכרתי בהנפלד כשהוא שמר איזורית לבד את רעננה.
בגול של עטר (ההוא ממסירה של מיכה) הוא הצטרף ואפשר את היתרון המספרי וממש שאג על עטר לפתוח (מבחינתי שמאלה) וזה אפשר מסירה כך כך יפה של מיכה.
ייני – טעויות כולם עושים, מדהים שרגע אחרי הוא המשיך לשחק כאילו דבר לא קרה. טיבי היה מכניס פניקה לכל ההגנה.
צעירים ושאלת שהר – אני מעדיף כל יום את הצעירים של מכבי על רכש אם זה לא שדרוג רציני. הייתי שמח שב"ש יתקעו איתו עד סוף החוזה ולו אני שהר אני לא מוותר על שקל.
הגבירה מהדרום צריכה להבין שהכסף היחיד שהיא תחסוך זה המשכורת שמשהו אחר ישלם לו.
אצלנו או אצל הגביר בצפון.

מילה על ב"ש, המשחק אתמול לא הציג את החולשה המרכזית של ב"ש וזו ההגנה.
חטפו גול ושאר המשחק שיחקו מול בונקר.
מול קבוצות קצת יותר חזקות מאשדוד ההגנה של ב"ש לא יכולה להתמודד.
מבחינה התקפית יקח קצת זמן וזה יסתדר.
אבל כמו שלא הלך אתמול אז יכול לקרות שוב והגנה שחוטפת כל משחק גול זאת בעיה.
וזה לא נראה כאילו זה בכיוון של פתרון

קפיטולניק 16 בספטמבר 2018

תודה גיל.
היה באמת משחק מהנה והכי כיף לראות את החילופים של איביץ' לא מובן מאליו להוציא את אצילי ולהכניס את ברסקי, מראה על יצירתיות בחילופים לעומת הקיבעון של השנים האחרונות בתחום הזה.
מצטרף גם לטרנטה שכתב מעלי שדסה לא כזה שוס כרגע, טועה המון ושני הבישולים היו די מקריים.
אם לא נותנים לו מנוחה נגד רעננה, אחרי פתיחת עונה עמוסה ועוד שני משחקים בנבחרת אז מתי יתנו?

Funfun 16 בספטמבר 2018

אתה קצת קשוח עם גסה של אתמול אבל מתחילת העונה הוא לסר תועלת במקרה הטוב. מה שמפתיע זה ממה שאני זוכר מקנדיל הוא שווה בדיקה

קרקו 16 בספטמבר 2018

אני רק הערה קטנה: הטעות של פיבן מול ב"ש נראתה לי מנטלית לגמרי. הוא פשוט פחד מאוגו שדהר לכיוון שלו, וברח ממגע.

Ollie Williams 16 בספטמבר 2018

אני חושב שזה יותר עניין של חוסר נסיון.
חשב שיצליח להסיט פס חכם הצידה ולא הבין מי עומד מולו.
ועדיין זה גם הבדל משמעותי כשזה בא מבלם צעיר במשחק בכורה בקבוצה, מאשר מהבלם הבכער והמנוסה.

קרקו 17 בספטמבר 2018

לא יודע. לי נראה יותר שהוא נמלט על חייו.

D! פה ועכשיו 17 בספטמבר 2018

גם אני. לשים רגל אמורים ללמוד בנערים ב

פרילי 16 בספטמבר 2018

המסירות של דור מיכה זה מסירות שאתה רואה רק בטופ האירופי.

אחד העם 17 בספטמבר 2018

מבלי לפגוע במיכה המוכשר, השאור שבעיסה המקומית, אין שום קשר בין השכונה שלנו לטופ האירופי.
שם יש לך כמה עשיריות שניה לצלם מצב, לחשוב , להחליט ולבצע. כאן יש רבע שעה בערך…

פרילי 17 בספטמבר 2018

מסכים ועדיין הוא אחד המוסרים הכי טובים שהיו פה.

D! פה ועכשיו 17 בספטמבר 2018

כמו הרבה שחקנים ישראלים.
יכולת בעניין אחד מתוך 35 לא הופכת אותך לכלום.

יואב 17 בספטמבר 2018

מעולה. אז דור מיכה ישאר במכבי(:

יקיר 18 בספטמבר 2018

היה כיף לראות את המשחק ולקוות שבאמת השנה לא "זורקים" את המשחקים נגד הקטנות כמו שהיה בעונה שעברה, אגף ימין שלנו בהחלט קטלני ומקווה שירים עוד הילוך ככל שהעונה תתקדם לה.

Comments closed