נצחון ביוסטון

שלום לך פלאוורס, שלום ולא להתראות

הכותרות שראיתי על המשחק של הג'איינטס היו ווינטג' איליי. ובכן, אין פה שום ווינטג', איליי בתקופה הטובה שלו תחת קילדרייב, סליחה גילברייד כמתאם ההתקפה, מעולם לא מסר 25 מסירות מתוך 29 נסיונות והשלים רק 297 יארד בלי אף מסירה שהיתה אפילו קרובה לחטיפה באוויר. איליי, גם זה של האליפויות, היה קוורטרבק שמוסר מסירות שמכסות יותר מ15 יארד באוויר כמעט בכל נסיון, ואת המסירות הסקרין לרצים שלו, הוא היה מפספס לעיתים קרובות. לא סתם איליי לא הגיע אפילו קרוב ל70% השלמות בעונה בקריירה שלו, זה לא היה סגנון המשחק של הג'איינטס.

אבל איליי של שרמר זה קוורטרבק מסוג אחר. אחוזי ההשלמה שלו גם במשחקים המאוד רעים, כלומר שני המשחקים הראשונים העונה, היו מעל 60% בקלות. איליי של אתמול כמעט ולא לקח סיכונים, הוא פספס טד בטוח לאודל כי ראה את שפארד פנוי בקריאה הראשונה שלו לדאון ראשון, בדרייב שנגמר בבעיטת שדה מוצלחת, זהו איליי של שרמר, לוקח את מה שההגנה נותנת לו, ומסתבר שעם קצת הגנה, ועם קצת מסירות מחוץ לפוקט, איליי של שרמר עדיין יכול לתת משחק מנצח, אלו החדשות הנפלאות מאתמול.

הדרייב המנצח של הג'איינטס ברבע הרביעי, זה כבר היה ווינטג' איליי. איליי בעל הזכרון הקצר. זה ששוכח את כל הדרייבים שנגמרו אחרי עשרה יארד במקרה הטוב, שוכח שהג'איינטס הובילו ב17 רק כדי שיוסטון יגיעו למרחק 5 עם מומנטום אדיר, איליי שלוקח את הקבוצה מגרש שלם, ומשיג טד כשגם בעיטה מוצלחת זה כמעט מספיק. זה הסוג של האיליי שלא ידעתי שיש עדיין, וכמובן מוקדם לקבוע אם זה פאטה מורגנה או שעם קו סביר נראה את זה לעיתים קרובות יותר.

*

אה, טוב שהגענו לקו. אתמול בשעה טובה ארק פלאוורס יצא מההרכב, והג'איינטס שיחקו עם תאקל ימני חדש. צ'אד ווילר לא נראה כמו אחד מהתאקלים הטובים ביותר בליגה אתמול, ג'יי ג'יי וואט חגג עליו לא מעט בחצי השני. אבל, פתאום יש שם תאקל שמשחק כחלק מקו, ואפילו מגיע מוכן מבחינת הבנת המשחק, הכרת היריבים. לא במקרה אוממה הגארד הימני החדש, נתן סוף סוף משחק שהצדיק את ההבאה שלו בקיץ. כאשר אוממה לא צריך לחשוב איך פלאוורס הולך לחרבן את הכל, הוא יכול לחסום למשחק ריצה ביחד עם הסנטר החדש גרקו, ולא להתרכז במה שיבוא אליו מהצד כי פלאוורס בטח יחרבן משהו. פתאום לא כל הריצות של בארקלי נתקלות בשחקן הגנה אימתני שני יארד מאחורי קו ההתקפה, לעזאזל אפילו היו חסימות באמצע ששחררו את בארקלי לריצות של למעלה מעשרה יארד. פתאום רואים למה בארקלי מזכיר לאנשים את בארי סנדרס, היכולת שלו לעצור על המילימטר, לשנות כיוון, לצבור תאוצה בתוך אלפית השניה, ולרוץ לטד הראשון, זה היה ווינטג' סאנדרס, זה התאפשר כי היה משחק קו סביר.

משחק קו סביר אמנם הרשה ארבעה סאקס על איליי, טוב זה לא הקו של סני, דיהל והחברים, אבל איליי קיבל מספיק מסירות עם זמן לחשוב בלי שחקן קו הגנה בתוך הפרצוף שלו, וזה מול קבוצה עם אחד מקווי ההגנה הקדמיים הטובים בליגה. הבחירה של ריס בפלאוורס השמידה לא רק את הקריירה של ריס, היא השמידה את משחק קו ההתקפה של הג'איינטס במשך שלוש שנים ברציפות. נראה לי שהמחזה של פלאוורס מפצח גרעינים על הספסל לא ימשך עוד הרבה זמן, ולמרות שהג'יינטס יאכלו כמה מליונים טובים השנה, הם יחתכו את פלאוורס במהירה. הגיע הזמן באמת, עניין של שנתיים וחצי של ציפיה מיותרת, אבל טוב מאוחר מלעולם לא.

*

בי ג'יי היל, וואו, בחירת סיבוב שלישי בדראפט וכבר נותן תוצאות מדהימות, הנה עוד משהו שריס לא ידע לעשות. ההגנה היתה בסדר גמור. בחצי הראשון עד לדרייב האחרון של יוסטון אחרי שאיליי מסר מדהים לאליסון ל20:3, עד לדרייב הזה ההגנה עצרה את יוסטון שלוש או ארבע פעמים לשלושה דאון והחוצה. בחצי השני ההתקפה של הג'איינטס נעלמה, ההגנה היתה הרבה יותר על המגרש, ויוסטון התחילו למצוא את הפערים באמצע. עדיין ההגנה גם הגיעה לשלושה סאקס על קוורטרבק נייד וחזק, גם חטפה פעמיים בתוך הרדזון, פעם פאמבל ופעם אינטרספשן של ליינבקר (וואו, איזה מחזה זה לראות ליינבקר כחול חוטף כדור, הפעם האחרונה שאני זוכר היתה ב2007 קאוויקה מיטשל, אבל בטח זה רק הזכרון הדפוק שלי). שבוע שלישי ברציפות שמחזיקים את היריבה על כמות נקודות סבירה, לא נותנים הרבה מהלכים גדולים, מתגברים על הפציעה של מייק וורנון שאמור להיות הליינבקר שמגיע לקוורטרבק היריב, ואתמול גם על העדרות אפל. ההגנה מסתדרת עם פציעות, וסוף סוף ההתקפה יכולה היתה לנצל את זה כדי לנצח משחק.

*

משחק אחד זה כלום. שבוע הבא מארחים את דרו בריז, להגנה הזאת מצפה מבחן קשה בהרבה ממה שנתקלה בו עד עכשיו. שבוע הבא נדע אם איליי מסוגל לתת כמה משחקים טובים ברצף. אם התשובה היא חיובית, אז יש סיכוי לא לסבול יותר מדי העונה, אפילו להנות קצת משחקנים כמו סקון, אודל ולנדון קולינס, שלושה פרובול בטוחים זאת התחלה לא רעה בכלל.

קהלת - פרק א'
נו האדל - יאללה בלאגן (סיכום מחזור שלישי של פוטבול)

17 Comments

רן 24 בספטמבר 2018

גיל.אתה מבולבל.
היה משחק של מכבי לפני יומיים ואתה כותב על הגאינטס

גיל שלי 24 בספטמבר 2018

הייתי בהופעה של פורטיס וראיתי רק שישים דקות מהמשחק של מכבי, אז לאחר לבטים קשים דילגתי

רן 24 בספטמבר 2018

באמת זה סיבה????
שלמה שרף יכול לכתוב טור מבלי לראות משחק בכלל!!!!
כותב מוכשר כמוך לפחות יכול לכתוב משהו :)

ועכשיו ברצינות אולי תפרסם מחרתיים איזה טור סיכום גביע השוקו והכנה לדרבי

yaron 24 בספטמבר 2018

כן, אבל אצל שלמה שרף זה לא ממש משנה אם ראה או לא, אני מאמין שאצל גיל כן :-)

Carson wentz 24 בספטמבר 2018

הקבוצה הדוחה בליגה

אסף מונד 24 בספטמבר 2018

שבוע הבא יהיה מבחן גדול לא רק להגנה, אלא גם להתקפה. ההגנה של הסיינטס נתנה המון נקודות ליריבות השנה, וזו הזדמנות לראות אם ההתקפה שלנו מסוגלת לשים 35 נקודות או יותר מול הגנה פחות מממוצעת ככל הנראה. בסבירות גבוהה נחטוף לא מעט במשחק הזה, אבל יש מצב סביר שנדע לענות עם יותר נקודות.
אני אראה את המשחק הזה במטלייף, אגב, כך שהתקווה שלי לניצחון גדולה אפילו יותר מבדרך כלל.

גיל שלי 24 בספטמבר 2018

מקנא בך אסף, תוכל לכתוב את פוסט הסיכום ולשלוח לי אחרי המשחק?

אסף מונד 24 בספטמבר 2018

אשלח, בטח. אבל קח בחשבון שמהמקומות שבהם אנחנו נשב, יש מצב שמתל אביב רואים טוב יותר…
אגב, פעם ראשונה באצטדיון – משהו שכדאי לדעת?

yaron 24 בספטמבר 2018

המשחק ייראה לך איטי ומוזר בהתחלה. בזמן שאנחנו רואים שידורים חוזרים בטלוויזיה אתה תראה שחקנים יורדים ועולים לדשא.

אסף מונד 24 בספטמבר 2018

הנחת העבודה שלי שחלק מהזמן אני לא ממש אבין מה קורה… לפחות בהתחלה

7even 24 בספטמבר 2018

אסף, למרות שאתה מכביסט ארשה לעצמי לתת לך עצות אם זו הפעם הראשונה שלך במגרש :)

1. המשחק עוצר המוןןן פעמים. תמצא משהו מועיל לעשות בזמן הזה, כי אתה לא בכורסא בבית, אלא עם 15 מעלות במגרש אבל למעלה זה ירגיש הרבה פחות. תחילת אוקטובר בניו יורק נו…תבוא מוכן.
2. הדבר הכי בולט כשמגיעים למשחק בפעם הראשונה זה איך כל הזמן יש תחלופות של קבוצות.
טאצ'דאון? עוד לא הספיקו להתחבק כבר הספיישל טים במגרש.
חטיפה של ההגנה? עוד לא חגגו, ה QB כבר בהאדל עם שאר שחקני ההתקפה.
לפעמים זה מבלבל, אבל במחצית כבר תתרגל.
3. זה ספורט אמריקאי(מקצועני). אל תתבאס אם תראה שחלק מהקהל לא מחובר למה שקורה על הדשא. אולי אפילו חלק לא מבוטל ממנו.
4. תמיד כשהייתי בעבר במשחקים בארה"ב,הייתי בהלם איך נדמה שהאיצטדיון הולך להיות ריק מאוהדים, 20 דקות לפני הפתיחה… ואיכשהו בשריקת הפתיחה אין מושב אחד פנוי.

NoOne 24 בספטמבר 2018

אל תתקרב לצד של הג'טס ,שלא תידבק באיזה מחלה

אסף מונד 24 בספטמבר 2018

מכביסט?!?!
זה הדבר הכי נורא שאי פעם מישהו אמר לי.
אני דור שלישי לאוהדי הפועל, היה לי מנוי ל-4-5 יותר מעשר שנים.
מעבר לזה – תודה על הטיפים…

7even 25 בספטמבר 2018

צודק!
No.One
פעם אחרונה שאתה קורא לו מכביסט

7even 24 בספטמבר 2018

גיל, אני תמיד בהלם איך אתה מצליח לראות משחק שלם של כדורגל ישראלי אחרי שאתה טוחן משחקים מהספורט הטוב בעולם.
נשגב מבינתי…באמת.

לעניין עצמו – אתם עושים רושם של בינגו כמעט בכל הבחירות הגבוהות. מאיפה נפל עליכם כל הטוב הזה?

ק. 25 בספטמבר 2018

ברכות. עדיין צריך לזכור שניצחתם קבוצה שההפסדים שלה, כולל לכם היו לקבוצות במאזן שלילי ומיאמי שהיא סטיית תקן. שבוע הבא אמנם תשחקו נגד הסקנדרי של הסיינטס שהוא מסננת, במיוחד לדיפ בול (איליי הישן) וגם מכוונת פנאלטיס, אבל גם מול קו התקפה חזק וקב שידרוש מאיליי לשים הרבה נקודות על הלוח

Comments closed