חצי תואר ראשון

גביע הטוטו זה נחמד וחשוב אבל רק כתוספת, מכבי הראתה אתמול שיש לה את מה שצריך כדי ללכת על הדבר האמיתי.

התמונה באדיבות האתר הרשמי של מועדון הכדורגל מכבי תל אביב.

איביץ' נתן לכולנו את הפרופורציות המתאימות לגבי המשחק הזה, באמצעות ההרכב שעלה. זה היה משחק שחשוב לקחת אותו, אך גם משחק שאיננו משחק מטרה, ולכן דור מיכה נשמר על הספסל עד לדקה ה58 ואולי גם לכן אצילי יצא באותה דקה. היה בהרכב הזה משהו בריא, הזכיר במשהו את הגישה של באר שבע לאותו מעמד בעונה שעברה, ובצדק לא היה דבר הדומה לגישה שלנו לאותו מעמד בעונה שעברה.

בעוד בעונה שעברה מכבי הרגישה צורך להוכיח קודם כל לעצמה, שהיא מסוגלת גם לנצח את באר שבע, וגם לקחת משחק של המנצח לוקח הכל, הפעם לא היה לאיביץ' דבר להוכיח, מבחינתו למרות שהיה מדובר במעמד גמר, זה היה עוד משחק אותו אנחנו אמורים לנצח.

ההרכב עם דור פרץ לפני גלזר הראה משהו מפתיע לגבי השניים, לפחות לגבי. בעוד שעלינו באותו מערך ובאותו ציוות גם מול באר שבע, הרי אז חשבתי שהיו לכך סיבות טקטיות ספציפיות לבאר שבע, כלומר המחשבה היתה שדור פרץ יהיה השחקן הקדמי יותר כדי ללחוץ ולהצמד לג'ון אוגו. אבל הפעם למרות הפיזיות והיכולות המרשימות של מנז'ק, לא חשבתי שהציוות יהיה דומה, ציפיתי שגלזר יהיה השחקן הקדמי יותר, וטעיתי, יהיה מעניין לעקוב אחרי זה בהמשך העונה. מנז'ק אכן לא ממש הורגש במשחק, אבל דור פרץ נראה טוב הרבה יותר ב6, ומאבד הרבה פחות כדורים.

אצילי הבקיע שער, אמנם שליימה חזר על הקביעה שמדובר בשער מקרי במשך רבע שעה לפחות, ולכן חיכיתי לכך שבכל שניה השופט יגש לVAR ויפסול את השער על רקע היותו לא הוגן, אך השער הזה של אצילי, לפחות כך אני מקווה, ישחרר אצלו טיפה לחצים מיותרים, אנחנו צריכים אותו רגוע יתר בהמשך העונה.

ריקן במקום דור מיכה בהרכב זה הסימן הטוב ביותר לחשיבותו הפחותה של המשחק. כצפוי מכבי הניעה את הכדור פחות טוב בהרכב הזה, בטח כאשר ליד ריקן נמצא דור פרץ ולא גולסה נניח, או ברסקי, אבל בהרכב הזה מכבי אמורה ללחוץ מאוד חזק את חיפה בחלק המגרש שלה, הגול של אזולאי-רואקביצה-עווד נבע גם כתוצאה מחוסר הלחץ המצופה על אזולאי, גם מירידה רשלנית מאוד להגנה של סבוריט, וגם מכך שיונתן כהן עדיין לא מחויב דיו למשימות ההגנתיות שלו בכנף שמאל, אך עדיין היינו במצב הרצוי בדקה ה60 אז הכל טוב.

מכבי העונה היא לא קבוצה המתרגשת מפיגור, וגם לא מספיגת שער שוויון. בניגוד לשנתיים הקודמות, כבר באוקטובר יש לנו מספר שערים מרשים שנכבשו אחרי הדקה השמונים, משחק שני ברציפות שאנחנו מכריעים בשער אחרי הדקה השמונים, והיו עוד כאלה למכביר. זהו עוד סימן לעבודה הטובה שנעשית בקבוצה, גם על הכושר הגופני, גם המחויבות של כל שחקן ושחקן לשיטת המשחק ולתפקיד הנדרש ממנו, וגם למסגרת הקבוצתית, אלה סימנים חזקים מאוד לקבוצה חזקה.

אלי דסה אמנם לא נוהג לבשל, כלומר לפי כתב מסוים שמלווה באופן מתמיד את הקבוצה, אבל הבישול שלו לעטר אתמול היה תענוג אמיתי. בכלל היתה התקפה נפלאה ששוחקה בנגיעה אחת עד הכדרור הקצרצר של דסה, שילוב מצוין עם צ'יקו אפואדו שנתן שלושים דקות מרשימות וממלאות תקווה, מיכה כמובן היה מעורב גם הוא, ואז התוספת של אלירן עטר, מנת איכות אמיתית והתקפה שראויה לסיים משחק על תואר.

סבוריט אמנם פישל בשער, אבל בחצי השני נראה טוב בהרבה. בכלל בחצי השני חיפה לא הגיעה לאף מצב, משחק ההגנה היה מיוצב, וגם אם היו דקות של משחק התקפה מפוזר ומהיר מדי, עדיין מכבי ידעה להסתדר לא רע עם ההתקפות המהירות של חיפה.

לתואר מחזיקת גביע הטוטו אין שום משמעות כתואר יחיד, אני מתאר לעצמי שלא רבים מאיתנו אומרים לעצמם ששנה שעברה היתה מחורבנת, אבל היי לקחנו את גביע הטוטו. עכשיו אנחנו צריכים ללכת חזק על התואר האמיתי, וכן בהחלט יהיה נחמד להשקיע את מה שצריך כדי ללכת על הדאבל, או אז ניתן יהיה לאמר שזכינו בדאבל מחוזק, בבקשה די עם הטרבל הזה, זאת גניבת דעת.

קוסם
קהלת - פרק ד'

27 Comments

yaron 27 בספטמבר 2018

טרבל בעיני זה אליפות, גביע ועונה אירופאית. גביע יטבתה זה מיליון שקל ובזה זה נגמר.
אלי דסה משחק כשדור מיכה משחק. דסה אלי לעומתו משחק כשמיכה על הספסל. שני שחקנים שונים…
אהבתי את ההרכב. מה כבר ביקשנו, שאחד מהשלושה (מיכה, עטר, אצילי) יפתח? איביץ' הקשיב, אצילי שיחק לא רע והבקיע, ואז מיכה ועטר נכנסו :-)

הספסל שלנו נראה כמו חנות ממתקים !

חיפה שיחקו לא רע בכלל לדעתי. יש שם בעיית עומק חריפה. המאמן צודק.
הפיתרון? להלחיץ שאם לא מנצחים את ב"ש הוא הולך…

Ollie Williams 27 בספטמבר 2018

חיפה בדקות ארוכות היו מביכים ובקושי עברו את החצי. קבוצה לתחתית פלייאוף עליון

קורא בין השורות 27 בספטמבר 2018

אני עדיין מחכה לאיזה משחק או שניים שלא נספוג בהם (מול יריבה שיש לה איזשהו כלי התקפי ראוי). גם כשאנחנו מובילים 1-0 אני תמיד מרגיש שהשער הנגדי בדרך ומקווה שישכילו לכבוש עוד אחד לפני שזה יקרה

יואב 27 בספטמבר 2018

יפה מאד גיל.
רק הערה, לדסה יש אחריות בגול לא פחות מלסבוריט. לא יכול לבוא כדור על שישים מטר, כאשר יש זמן להתכונן אליו, ואפילו לא לתת צ'אלנג למתקיף. דסה קצת חלם שם.
ועוד קטנה,
בקשר לגלזר ופרץ, מלכודת הדבש שנקראת דור פרץ כי הוא נותן לך את התחושה שהוא יכול לשחק בכל מקום בקישור וכמו שכתבת, רק ה6 עושה לו ממש טוב. לעומת גלזר שהוא רק 6 ולא שום דבר אחר. אז במשחקים כמו אתמול, איביץ מנסה להרוויח לדור דקות(מה שאולי מרמז על חשיבות המשחק בעיניו). מול רוב הליגה, זה כנראה יהיה אחד משניהם.

אחד העם 27 בספטמבר 2018

יואב
לפרץ יש פוטנציאל להצליח גם בעמדה 4, לעניות טעמי יותר מאשר בעמדה 8.
יש לו את הממדים הפיזיים, משחק הראש והאגרסיביות, יכולת חילוץ כדורים, מהירות סבירה מאוד לבלם ויכולת הובלת כדור, שאין היום לבלמים של מכבי.

יואב 27 בספטמבר 2018

יש בזה משהו וזאת המלכודת דבש של דור. כי הוא פוסטר מאד יפה ויזואלית. חסון, גבוה, טכני במידה.
מקווה שלא נזדקק לחילטור שלו שם (שזה אומר יכולת נוראית ומכת פציעות שם) כי אני חושב שגם דור תופס את עצמו כשחקן מרכז שדה. אלו האספירציות שלו.
אולי הוא יצליח להרים את עצמו בתפקיד אחר בקישור. לא מופרך על סמך השיפור האדיר שלו בחצי השנה האחרונה.

אחד העם 27 בספטמבר 2018

ראיתי אותו ממלא את התפקיד הזה לגמרי לא רע , במשחק של הנבחרת הצעירה (לוהק אליו כהצבת חירום).
השיפור המדהים שלו אשתקד, לאחר תקופה ארוכה כבדיחת היציע וגלות צפונית, מצביע על חוסן נפשי ונחישות.
סבורני שהוא יותר מפוסטר.

יואב 27 בספטמבר 2018

פוסטר לא מהבחינה השלילית. הפוך לחלוטין. פוסטר של שחקן אירופאי כמו שאנחנו מדמיינים אותו. הוא נותן לנו לחשוב שבכל מקום בו נזקקת עוצמה פיזית, הוא יהיה מעולה. יש לו את הנתונים(להלן הפוסטר). אבל מה שניצח לדור את הקאריירה במכבי זה לא הנתונים(לא רק הם) אלא שינוי גישה. דחיפות, אגרסיביות ואסרטיביות שכלל לא היו קיימים קודם. וזה מצויין.

אחד העם 27 בספטמבר 2018

באשר לאספירציות.
גם אבי כהן זצ"ל, התחיל בנוער כקשר אחורי וההמשך ידוע. לימים, כשמנסל שב וליהק אותו בעמדה הזאת, הוא קיטר..

Ollie Williams 27 בספטמבר 2018

דור שיחק אתמול בעמדה קדמית מדי בעוד ריקן שיחק 50-50, מה שפגע בשניהם

יובל 27 בספטמבר 2018

מעודד שניצחנו גם במשחק שלא היינו גדולים בו.
עד השער של עטר זה היה נראה לי בדיוק כמו שני משחקי גמר הגביע שהפסדנו בהם – בני יהודה, מכבי חיפה.
מעכשיו לא אמורות להיות יותר רוטציות כך שאפשר לקוות לראות את האיכות של מכבי כבר משלב מוקדם יותר במשחק.

yaron 27 בספטמבר 2018

יש נבחרת וגביע. המזל שלנו זה רוטציות.

ברק 27 בספטמבר 2018

אני בעד הרוטציות. מחכה למשחק שנוביל בו 0:2 במחצית ומיכה יצא לנוח דקה 55 ואצילי יעלה במקומו.
וגם ליונתן כהן. לא אוהב את התלות בשכטר.

אחד העם 28 בספטמבר 2018

לרוטציות יש הרבה מעלות סמויות מן העין: שחקני ספסל מאמינים שיש סיכוי שישותפו ושחקני הרכב שיסופסלו, לכן רמת האימונים עולה. שימור רעננות של שחקני מפתח שמשחקים (במכבי ובנבחרת) מעל 50 משחקים בעונה. שימור רמת אינטנסיביות גבוהה במשחקים, מתוקף העובדה ששחקנים לא "נחים על הדשא". במידה מסויימת זה גם מקשה על מאמני היריבה להתכונן למשחקים מולה.

לירן 27 בספטמבר 2018

סליחה שאני מלכלך את הכתבה שלך בתגובה כזאת אבל אני לא מבין את הסיפור של שלמה שרף… זה לא הגיוני שזה אמיתי!!!
הוא שונא את הענף, הוא מדבר שטויות (מנז׳ק לא שחקן בעיניו)
הוא לא מפרשן בכלל
הוא לא מבין למה מכבי לא פותחת עם ההרכב הכי חזק, אז השדרן אומר לו שיש 3 משחקים בשבוע ואז הוא עונה שזה לא יכול להיות כי אין אירופה
צריך עצומה להעיף אותו , הוא ממזמן בגיל פנסיה

עדי 27 בספטמבר 2018

לפי שליימה מכבי אף פעם לא מרשימה, כל גול של מכבי זה גול מקרי לא מחויב המציאות, ומובקע תמיד מתי שהקבוצה השנייה נראית טוב יותר. וכמובן כל גול שמכבי סופגת זה שער של כדורגל, במהלך מבריק ומרשים.
רק אני שמתי לב אתמול שבזמן שיונתן כהן משדר את הגול היפה של עטר, שליימה כמעט מתעלף?

לירן 27 בספטמבר 2018

אני לא בטוח שזה רק מכבי, הוא פשוט שונא את הענף. היתה אתמול סיטואציה שחיפה הגנה עם כל השחקנים בחלק המגרש שלה והוא התחיל להתלונן שמכבי מניעה כדור מאחורה בסבלנות.
נפתחה המחצית – הוא רצה כבר 2 חילופים.
לא הבין איך זה הגיוני לחכות לדקה 55.
כל הזרים אפסים אצלו.
כל המאמנים לא מבינים ופחדנים.
הלו, כולה גביע הטוטו, אם לא פה – איפה תיתן צאנס לשחקני רוטציה?
מבחינתו קבוצות משחקות עם ההרכב החזק שלהן מהיום ועד סוף העונה

יואב 27 בספטמבר 2018

"מה, הם עובדים בבניין?" אינף סייד.

ניב 27 בספטמבר 2018

שרף הוא גזען, מיזנטרופ ואדם נרגן שאין שום סיבה לתת לו לפרשן משחקים.

שלו 27 בספטמבר 2018

הוא מבוגר ומדור אחר,
אבל בהחלט לא הפרשן הכי גרוע של עריץ הספורט.
בספק אם יש לו בכלל פודיום בתחרות הפרשן הכי גרוע.

לירן 27 בספטמבר 2018

הכי גרוע
מי יותר גרוע?

שלו 27 בספטמבר 2018

שגיא כהן בפער ענק.
אבי מלר (ניתן לויכוח)
רז זהבי ומשה פרימו
באופן אישי אני גם לא אוהב את בוני ועמרי אפק.
אם נרחיב לערוצי ספורט אחרים, אז רפעת טורק, איווניר…
יש רשימה.

שי ס. 28 בספטמבר 2018

עם כמה שאני שונא את שליימה שלו צודק לחלוטין.
שגיא כהן זה תופעה שאני אפילו לא יודע איך לתאר אותה. הדבר הכי מבאס בו שבניגוד לאחרים אצלו אני כמעט משוכנע שהוא גרוע בכוונה.

Ollie Williams 27 בספטמבר 2018

מה שהפיל גם את פרץ וגם את ריקן (שניהם היו די זוועה אתמול), וההבדל לעומת המשחק נגד ב"ש בו השילוב פרץ-גלזר עבד, זה שפרץ שיחק בעמדה מתחת לחלוצים וריקן כל הזמן ירד אחורה להתחיל התקפות בקו של גלזר. זה תקע ועיקר את שניהם.
במחצית הראשונה בשלב מסויים המערך הפך לסוג של 3 בלמים, מה שהעביר את השליטה לחיפה לכמה דקות, ואז מיד כשחזרו ל 4 בהגנה הגיע השער של אצילי. עוד תרגיל סוזה-אי משהו שיוצר בלבול אצל היריבה (למרות שחייבים לשפר את העמידה ב 3 בלמים, כרגע זה נוראי).

מקווה שעובדים על חלוץ נוסף לינואר כי שכטר לא יסחוב לבד כל משחק 90 דקות.

צ'יקו בן דוד נתן חצי שעה נהדרת. יש פה פוטנציאל.

הגול של עטר תענוג מכ"כ הרבה כוונים. הביצוע, גול של מאני טיים, ובעיקר להשתיק את החיפאים עוד קצת….ועדיין כשטיבי נכנס הייתי בטוח שזה יגיע לפנדלים.

לגבי חיפה….הבלחות במתפרצות פה ושם אבל זו פשוט לא קבוצה טובה, מלבד מאנדז'ק שאותי די הרשים.

סה"כ תמיד נחמד לנצח את חיפה, הנפה גם של תואר שולי זה תמיד רגע חביב, ויש מה לקחת הלאה.

והכי חשוב – כמה כיף שאפשר לחזור הביתה באופניים בלי פקקים!

הקורא המתמיד 27 בספטמבר 2018

ללא ספק המשחק אתמול היה החלש ביותר של דור פרץ מאמצע העונה שעברה. אני תמיד מאמין שלמאמנים יש יותר אינטרס ממני בהצלחת הקבוצה, ולכן אני סומך על איביץ שיחליט על שיבוץ בהתאם למה שכולם ראו אתמול.
בגדול, כמו במשחק הראשון, לחיפה היה חצי ראשון סביר פלוס וחצי שני חושך. מצד שני, לא מבין את הטענות שלהם על השיפוט, אדום לגלזר ופנדל? לצערי לא הראו של האירוע של גולסה ודוס סנטוס, כי דוס סנטוס מגיב שם בהרמה של שתי הרגליים לכיוון החזה של גולסה, מה שהיה אמור לזכות אותו בכרטיס אדום, וזה עוד בלי לציין אירועים שכן שמו לב אליהם במהלך המשחק.

Ollie Williams 28 בספטמבר 2018

אני יכול למצוא הגיון בזה, ואם כבר לעשות ניסויים זה המפעל. אפילו בגמר. גם החשיבות המעוטה וגם 5 חילופים אז יותר אופציות לתיקון.
לפעמים כשמנסים לא הולך, קורה. לפעמים שחקנים סתם ביום או תקופה רעה, גם קורה. אבל בפועל שני שחקנים נתנו יום חלש וחלק מזה נובע מהעמגה הלא באמת מתאימה.

ניינר / ווריור 27 בספטמבר 2018

סליחה אבל לא היית בשילה בזמן המשחק? וזה בסדר, לא צריך להתנצל, בשביל ארוחה בשילה שווה לוותר גם על הקלאסיקו

Comments closed