מסיבת סוף עונה במטלייף

פוסט מורטם לעונה, ולמה טוב שאנחנו לא הניינרס, כלומר לא נפרדנו מאיליי מוקדם מדי

משחק נורא יותר לא הג'איינטס לא יכלו לספק. פרט לאחד ויחיד, סייקון בארקלי, כל שאר הקבוצה סיפקו רגעים מביכים של חוסר חשק מעורבב בחוסר יכולת, ואודל הוסיף גם את איבוד האשתונות בצורת ירידה לחדר ההלבשה לפני המהלך ההתקפי האחרון של הג'איינטס בחצי.
ברור שהעונה הזאת היתה אמורה להיות ההזדמנות האחרונה של איליי להוביל קבוצה לסופרבול, טוב נדמה לי שאם יש משהו שאנחנו כבר יודעים, ורובנו יודעים זאת כבר שלוש ארבע שנים (לא אני לצערי), איליי לא רק שלא מסוגל להוביל קבוצה לסופרבול, הוא לא מסוגל לקחת קבוצה על הגב באופן קונססיטנטי ליותר משלושה נצחונות בעונה.

העבודה על קו ההתקפה עדיין נמצאת בעיצומה. הגארד הימני אוממה הוא לא בדיוק כריס סני הבא. אפשר לחגוג את הפרידה מפלאוורס, אבל תאקל ימני רציני עוד אין לנו. איליי נמצא בלחץ יותר מכמעט כל קוורטרבק אחר בליגה, וזה נכון כבר שנים, אבל המחיר שזה גבה ממנו כבר ברור לעין כל. לכל קוורטרבק אמור להיות שעון מתקתק בראש שמורה לו להפטר מהכדור אחרי כמה שניות. העניין הוא שבחלק מהדאונים, למשל דאון שלישי וחמישה עשר יארד, השעון בראש של איליי מתקתק באותה מהירות כאילו היה מדובר בדאון ראשון וחמישה יארד, ואז אנחנו מקבלים סטטיסטיקות אלכס סמית' בניינרס. השלמות באחוזים יפים, יארדים סבירים לחלוטין, אבל בלי נקודות, עכשיו אפילו עם אינטרספשנס. בדאון שלישי וחמש עשרה, אבל גם בדאון שלישי ויותר משמונה, לאף קבוצה ממול אין שום סיבה לזרוק בליץ נגדנו. אם יערכו את הסקונדרי שלהם מעט יארדים לפני קו הדאון הבא, יצרפו אליהם את הליינבקרס, ואיליי כבר ימסור את המסירה הקצרה שתוביל אותנו כמעט אל הדאון הראשון, אבל לא לדאון הראשון ממש. איליי הקודם, זה שלא סבל משנים של הטחות בעצמה לקרקע, היה מחכה בדאון השלישי עוד שניה, במילא רק ארבעה רצים אליו, ואז משחרר את המסירה לרסיבר שכבר נמצא מעבר לקו הדאון הראשון, לא תמיד המסירה היתה מושלמת, לפעמים היא היתה נחטפת בגלל שאיליי היה מוסר תחת לחץ, אבל כך יש סיכוי להגיע למספיק מסעים שיביאו את הקבוצה אל עבר שלושים הנקודות ומעלה. זה בדיוק מה שאין יותר עם איליי, לכן אין משמעות לחוזה החדש של אודל, גם רסיברים הרבה פחות מוכשרים ממנו יכולים לקבל מסירה לשישה יארד, להשיג עוד שניים, ולהיות קצרים בשני יארד מהמשך המסע, נדמה שלזה שרמר כבר לא יוכל למצוא פתרון.

במשחק מול האיגלס גם ההגנה נעלמה. החלק הזה בקבוצה נהג להיעלם רק ברבע הרביעי, בדרך כלל כתוצאה מתשישות שכן ההגנה נדרשת להיות הרבה יותר מדי זמן על המגרש, כשאיליי וההתקפה יורדים ממנו בדרך כלל אחרי ממוצע של שישה דאונס, אבל ביום חמישי ההגנה כנראה הגיעה תשושה למשחק אחרי המשחק שנערך רק ארבעה ימים קודם, וכך היא נראתה אובדת עצות לחלוטין. מול קו התקפה פצוע עד לא קיים של האיגלס, ההגנה שלנו לא הפעילה יותר מדי לחץ על וונץ, וזה השלים מהלכים ככל העולה על רוחו, במצב כזה ובהתקפה כמו שיש לנו, אין הרבה טעם למשחק, ואכן המשחק הזה היה גמור כבר בסוף החצי הראשון, ואודל בקהאם ג'וניור דאג שכולנו נדע את זה.

*

המבחן האמיתי של גטלמן ושרמר מתחיל עכשיו. אם הקבוצה תתפרק כמו שהתפרקה אצל מקאדו בעונה שעברה, נדע שבעצם לא קרה כלום, גם אם הוספנו את אחד השחקנים הכי מדליקים בליגה, סייקון בארקלי. אצל קופלין התחלנו עונה עם שישה הפסדים, אבל הקבוצה שלו לא ידעה מה זה לזרוק עונות, וכך חזרנו עם חמישה נצחונות רצופים לאחר מכן. המבחן של שרמר הוא האם יש לא את מה שהיה לקופלין, האם יש לו מנהיגות. נדמה לי שכבר ברור לכולם שזאת העונה האחרונה של איליי בג'איינטס בכל מקרה. אין הרבה טעם לזרוק את לואלטה לאריות עם הקו הזה, במיוחד שלואלטה רחוק מלהיות מוכן למבחן סביר. אבל, וכאן אני לא לוקח הימור גדול מדי, סביר עוד יותר ששרמר וגטלמן לא יתנו למה שקרה לריס ולמקאדו לעבור להם מול העיניים ולהגיב בעצימתן. את העונה הזאת צריך לנסות להשאיר בחיים גם באמצעים מלאכותיים, אבל צריך לבנות תכנית לפיה לואלטה יקבל לפחות שלושה משחקים בסופה. בכל מקרה אני מניח שניקח קוורטרבק בבחירה הגבוהה שתהיה לנו בשנה הבאה, אבל לואלטה צריך לקבל הזדמנות, ואיליי צריך לקבל את הפרידה הראויה לו. בסופו של יום, יש בדיוק קוורטרבק אחד בהיסטוריה של המועדון הזה שהביא לה שני לומברדי, השני כמעט בכוחות עצמו, אבל גם בראשון היה לו חלק הרבה יותר מנכבד. איליי נתן לנו קוורטרבק שיהיה שם כל שבוע, גם בלי שיוכל לדרוך על כף הרגל במשך חצי עונה, גם עם הכתף כמעט שבורה, איליי היה שם. לא הוא שצריך לקבוע שכבר אין לו את זה, הוא נתן לג'איינטס את כל מה שהיה לו לתת, וזה בסדר גמור שנתנו לו שנתיים יותר מדי במקום להפרד שנה מוקדם מדי, אם יש שחקן אחד שראוי לזה בהיסטוריה של המועדון שלנו, זה איליי.

You're so vain
ליגת שוקי ההון - אין סיבה למפולת

תגובות

 • אלון3131

  ההנהלה של הג'איינטס יצטרכו לעשות הרבה מאוד דברים נכון כדי למחוק את הכתם של הדראפט האחרון.

  לא יכול להיות שיש מאחוריהם את הג'טס באפלו ואריזונה שנאשו לק"ב והם לא עשו טרייד דאון בשביל לקחת את אותו בארקלי(שחקן עצום אגב), בהנחה שהם לא אהבו\לא רצו אף אחד מהק"ב על הלוח.
  בדיוק כמו שהיה צריך לערוף את הראש של ראשי הקולטס אם הם היו לוקחים את נלסון בבחירה 3 ולא עושים את הטרייד המעולה של הג'טס שסידר לנו את אותו שחקן פלוס 2 שחקני הגנה טובים נוספים.

  לגבי המשחק עצמו לא היה הרבה מה להגיד, יש קבוצות חלשות מהג'איינטס בליגה, אבל אין קבוצות חלשות כמוה. חוסר חשק וחוסר משמעת מזעזעים שאולי רק באוקלנד המצב חמור יותר.

  הגב
 • שלי

  בארקלי כל כך טוב, שאני נאלץ לא להסכים אתך, זה היה פשע לעשות טרייד דאון ולוותר על כשרון חד פעמי כזה, יש לי סבלנות לחכות עוד שנה ועוד דראפט טוב כדי שיבנו את הקבוצה, העיקר שנמשיך להנות מסייקון כמה שיותר

  הגב
  • יוסי

   אם הם היו עושים טרייד דאון הם לא היו מוותרים על כלום כי הקבוצות האחרות היו עדין לוקחות ק"ב והוא היה נשאר על הלוח. בכל מקרה הם היו צריכים לקחת ק"ב ולא אותו כך שזה בכלל לא משנה ואם אני מהכסא שלי בישראל ראיתי את זה אז זו פשוט פדיחה ברמה היסטורית שהם לא ראו את זה משם על המגרש.

   הגב
   • NoOne

    הוא בחיים לא היה נשאר על הלוח אחרי בחירה 4
    קליבלנד היו לוקחים אותו

    הגב
 • מיקיג'

  טעו בדראפט וטעו בחוזה לאודל. מנג'ר ומאמן חדש זה זמן מצויין לדו אובר והם ויתרו על זה בשביל ראנינג בק. בהצלחה עם פלאורס או עם איזה ק"ב שיגיע בדראפט הבא.

  הגב
 • ניינר / ווריור

  עוד שנים תבכו על הדראפט הטיפשי הזה. גטלמן הגאון קבר אותכם לשנים וזה יהיה כואב במיוחד אם דארנולד יהפוך למלך של התפוח הגדול

  הגב
 • אסף מונד

  ברמת הדראפט, לא הייתה טעות. בארקלי הוא פנומן, על כזה שחקן לא מוותרים. יש מצב שכבר אחרי שישה משחקים בעונת הרוקי שלו הוא הראנינג בק הכי טוב בליגה, ובכל מקרה הוא ככל הנראה הכי מלהיב. הכישרונות שלו ושל אודל שסגורים לחמש השנים הקרובות לפחות הם בסיס מעולה לבנות עליו קבוצה.
  בהינתן זה שהבחירה בבארקלי במקום השני לא הייתה טעות, אני לא בטוח שהייתה בעיה בדראפט. אולי היו צריכים לפעול אחרת בשוק הפרי אייג'נטס. וחוץ מזה, העובדה שההחלטה להמר על המצב הקיים נכשלה לא אומר שהיא הייתה טעות. קצת כמו איליי של פעם - כדי לעשות מהלכים גדולים צריך לזרוק אינטרספשן פה ושם. אז יש מצב שהקיץ הזה היה אינטרספשן.
  המחליף של איליי יגיע בקיץ, בעיקר מפני שנכון לכרגע איליי לא נותן גם לתומכים שלו מספיק עם מה לעבוד. אבל זה לא הכרחי שהוא יגיע מהבחירה הגבוהה בדראפט. חוץ מלולה, לא הייתי פוסל אפשרות של טרייד מפתיע - הריידרס משום מה לא מרוצים מדרק קאר - או סתם בחירה בסיבוב נמוך יותר.

  הגב
  • יוסי

   בוא נסתכל על קבוצות עם ראנינבקים מעולים: לריידרס יש, לדאלאס יש, לפיטסבורג יש שניים (אחד לא מוכן לשחק כרגע), לג'איינטס יש. מה המאזן שלהם? עכשיו בוא נסתכל על קבוצות עם ק"ב מעולים. שיהיו אפילו ק"ב מעולים שהם לא יותר מ3 שנים בליגה (בלי בריידי וחבורתו). הראמס (בחרו ק"ב בחירה ראשונה בדראפט), הצ'יפס, האיגלס ועוד כמה. נראה לי הרעיון ברור. שיהיה ראנינגבק הכי טוב בהיסטוריה הוא לא שווה יותר מק"ב טוב. אתה יכול לנצח בלי ראנינבק מדהים, אתה לא יכול לנצח בלי ק"ב.

   הגב
   • NoOne

    הג'יאנטס עשו טעות ענקית ואמרתי זאת עוד לפני תחילת העונה , לדעתי הק"ב הכי טוב בדראפט הבא ג'סטין הרברט הוא לא פרוספקט יותר טוב מ 4 הק"ב בשנבחרו בטופ 10 השנה
    הם יכולים לחכות עוד שנה כשאז יש מחזור ק"ב מאד מרשים שמגיע מאלבאמה וג'ורג'יה אבל אלו יהיו בחירות טופ 3

    לדעתי הק"ב של הג'יאנטס בשנה הבאה יהיה ג'ו פלאקו

    הגב
    • Jhkj

     בחירות טופ שלוש בקוורטרבק בשנים האחרונות טרוביסקי, ווינסטון, גוף, מאריוטה, לאק, רוברט גריפין השלישי, בורטלס.
     במקומות אחרים ווטסון, מהומס, פרסקוט, קאר, ראסל ווילסון, קאזינס, פולס, גאראפולו, ברידגווטר, לקבוצה הזו יש שתי ניצחונות בסופרבול, הראשונה לא שיחקה בסופרבול.בחיה. גם בריידי, בריס, רוג'רס, ביג בן, פלאקו שהם כל שאר זוכי הסופרבול הפעילים שהם לא איליי מאנינג, כולם נבחרו מחוץ לטופ עשר.

     הגב
     • NoOne

      אתה מדברים איתי על דראפטים לפני 15 שנה.
      החוקים שונו באופן משמעותי ב 15 השנה האחרונות ולכן ק"ב נבחרים הרבה יותר והרבה יותר גבוה.
      במקביל הראנינג בק הוא התפקיד עם הכי הרבה עומק,הכי פציע,ומושפע משמעותית מהאופנסיב ליין.
      הייתי אומר שהק"ב שמדורג 15 בליגה(ולא משנה מי זה) יותר משמעותי לקבוצה שלו מהר"ב הכי טוב בליגה..

      הגב
      • Jhkj

       נתתי גם את הדוגמא של שנים אחרונות אבל אני אלך איתך, מי יותר משמעותי לראמס גרלי או גוף?

      • NoOne

       100 אחוז שזה גוף

      • Jhkj

       אז למה הגאג'ס, האיגלס של פולס והוויקינגס של קינום הגיעו לארבע האחרונות?

      • NoOne

       אתה בעצם רסטינג מי קייס שאפילו ק"ב בינוני מינוס עדיף מר"ב סופרסטאר

      • Jhkj

       הנקודה שלי היא שיש מלא קוורטרבקים בינוניים שיהיו מספיקים, ולא צריך לבזבז בחירת דראפט מוקדמת על אחד, פשוט תבחר בחוכמה את הקינום/ פולס שלך אם אתה לא בטוח באופציות שלך. דרך אגב אם אני הג'ייאנטס הייתי לוקח קוורטרבק, אבל בטרייד אפ להשיג את למאר ג'קסון.

       אני ממש לא מוכיח את הטענה שלך כי מי שהם ניצחו בפלייאוף היו מאטי אייס, ביג בן ודרו בריס, שהם לחלוטין קוורטרבקים טובים יותר.

   • Jhkj

    קצת עפת על גוף, וונץ ואפילו על מהומס. ביג בן ודרק קאר טובים מגוף, פילדלפיה הראו שלא וונץ הוא הסיבה שהם שתו מהבאר, ואפילו מהומס, עונת הבכורה של דאק פרסקוט הייתה אולי טובה מעונה השלמה הראשונה של מהומס כעת. הוא ימדד שנה הבאה אחרי שילמדו. אם אני דאלאס את זיק אני בוחר הרבה לפני גוף, עם טרוויס פרדריק בריא היא הייתה דורסת את הליגה, ועל אף שדאק מאוד לא מרשים לאחרונה היא צריכה רסיבר טוב יותר מקוורטרבק. הפואנטה של לא עומדת במבחן המציאות

    הגב
    • NoOne

     lol

     הגב
     • Jhkj

      מסייג, התכוונתי בריצה, חושב שגם עם פרדריק לא היינו מגיעים לסופרבול, לפלייאוף כן

      הגב
 • yaron

  גיל, מה הכוונה ב"(לא אני לצערי)"?
  חשבת שהוא יכול?
  הייתי מחדד - איליי יכול להוביל קבוצה לסופרבול אבל לא יכול להוביל קבוצה לפלייאוף...

  הגב
  • ישרון

   (לא אני לצערי)
   נראה לי שמדובר ביומני האליפות בשנים האחרונות, שהוא היה היחידי שאופטימי :)

   הגב
 • פה איתמר

  איליי
  קווטרבק פוקסיונר עם יכולת בינונית או להיפך
  כמו שאמר נפוליאון עדיף גנרלים עם מזל.

  הגב
 • אורן השני

  אני לא מאמין שעדיין חושבים שהבחירה בבארקלי הייתה מוצדקת.

  הגב
  • NoOne

   בסוף השנה קליבלנד והג'יאנטס יפטרו אנשים על זה שלא בחרו את דארנולד

   הגב
   • תום

    בכל זאת, מקרסון פאלמר עד דארנולד קוורטרבקים של USC לא היו משהו.

    הגב
    • NoOne

     מה זה קשור?

     הגב
 • 7even

  לא להרבה קבוצות יש שניים ברמה של בקהאם ובארקלי.
  אבל איזה כאוס מאחריהם...

  הגב
 • Carson wentz

  תודה לכם על עוד עונה נפלאה, הדבר היחיד שיותר כיף מלנצח את הגיינטס זה להביס אותם ולגמור להם את העונה. זה קורה אגב שנה שנייה ברציפות וכמו שצפיתי לפני חודש פוסט סיום העונה לא יגיע מאוחר יותר משבוע שש, מועדון רקוב, אודל סרחון, ביי ביי עלובים

  הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *