נצחון על סכנין

משחק חד צדדי נוסף לרזומה

התמונה באדיבות האתר הרשמי של מועדון הכדורגל מכבי תל אביב.

האווירה היתה נינוחה יחסית למפגש הטעון עם היריבה מסכנין. ברור שהסיבה היחידה לכך שהמפגש טעון נעוצה בהפסד המזלזל של סכנין לבאר שבע במחזור האחרון בעונת הזהבי שהיתה אמורה להיות גם עונת הדאבל. יש עוד סיבות?
לפני המשחק הקהל ניסה את קולו באופן חד פעמי בשירת ההמנון, כן מסיבה לא ברורה רק במפגשים מול סכנין יש את הקטע הזה, טוב שהשירה הזאת נבלעה בתוך הקול של שי סידי, פתאום אני מחבב קצת יותר את האיש. אה, היה גם את הקטע הזה של תנו לצה"ל לנצח, שאלתי את חברי דני שיושב מתחתי, מי זה צהל ואיזה מספר יש לו, הוא ענה לי שמונה, חפשתי, לא היה לנו מספר שמונה בסגל, לא יודע מה הפנטיקס רוצים מאיביץ', בכל מקרה הסתדרנו אתמול גם בלי צהל.

*

בני בן זקן עלה בבונקר שנועד להבטיח שסכנין לא תובס ביותר משלושה שערים. הוא הצליח במטרה בעיקר בזכות חוסר הריכוז של שחקני מכבי מרגע כיבוש השער השלישי, אז כן מסתבר שבני בן זקן יכול להסתדר גם בלי הוראות המפעיל של טביב, הנה השיג את המטרה במלואה.
סכנין עלתה בבונקר הכי סגור שראינו בנתניה העונה, כן גם יותר מאלה שראינו במוקדמות הליגה האירופית או של רעננה. עד לכיבוש השער סכנין אפילו לא ניסו להתחזות כמי שיש להם עניין כלשהוא בחפץ העגול הזה שהתגלגל על הדשא. פרט לבעיטות שוער של קנדיל, טקסים שארכו למעלה משלושים שניות בכל הזדמנות, אין מצב שסכנין החזיקו בכדור יותר מחמש שניות ברציפות עד שזה חזר למכבי. הם נערכו בקו של חמישה בתוך הרחבה, ועוד חמישה שמשחקים קו אחד לפניהם עמוק בתוך החצי של סכנין. מאור קנדיל וסבוריט זכו לשטח אינסופי כאשר מגני סכנין מתרכזים באצילי ובצ'יקו אופואדו, שלושת הבלמים של סכנין כיסו בשרוול טרמי את שכטר, ומכבי יכלה להניע את הכדור כפי רצונה.

בשנים האחרונות התרגלנו לראות במצבים כאלה את מכבי מניעה את הכדור באיטיות, כל שחקן מחזיק את הכדור כמה שניות ומתבונן במערך היריבה, מדי פעם מישהו עושה חצי תנועה פנימה, וחוזר חלילה. זה השתנה מאוד אצל איביץ'. דור פרץ למשל עשה יותר מחמש תנועות עומק מאזור עיגול האמצע לתוך הרחבה, ולמרות שלא קיבל את הכדור אפילו פעם אחת, הוא המשיך לנוע ללא הפסק. הכדור עבר במהירות מצד לצד, רוב השחקנים הסתפקו בנגיעה אחת, שרן ופיבן היו עמוק בחצי של סכנין ועדיין סכנין לא הגיעו למתפרצות מסוכנות. בעבר שלושים דקות בלי גול במצב כזה היה מכניס את האצטדיון כולו למין מתח מעצבן כזה, אתמול האצטדיון היה נינוח וחיכה בסבלנות לגול הראשון שיגיע.

הוא הגיע כתוצאה מבישול של השחקן הטוב על המגרש אתמול, אצילי. לפני הגול אצילי הספיק להפגיש את הכדור עם החיבורים בצד הלא נכון שלהם בבעיטת עונשין שהפתיעה את קנדיל שציפה להגבהה, וגם לפספס במעט את המסגרת בבעיטה מפתיעה תוך כדי תנועה. היה גם תרגיל קרן יפהפה מצד ימין בו אצילי מסר לקצר לסבוריט, זה הקפיץ בעקב לכיוון נקודת ה11, וצ'יקו הגיע בוולה שלרוע המזל לא תורגם לשער אלא לבעיטה שהזכירה לכולנו שבאטוקיו אוטוטו חוזר. לאחר מכן אצילי הספיק להפגיש בפעם הראשונה את הכדור עם הראש של מאור קנדיל, וזה פספס במעט את המסגרת. הגול שוב הגיע מקרן, למכבי יש מנהג משונה השנה, הם אשכרה מנצלים קרנות ליצירת מצבים מסוכנים לשער היריב, ולא לשערם שלהם. הקרן נבלמה מעט, הגיעה שוב לאצילי, וזה שוב מצא את קנדיל לשערו הראשון העונה.

בעקבות השער של קנדיל צייצתי בהפסקה בטוויטר שמכבי התחילה לקבל שערים גם ממגנים מחליפים שלה, עכשיו תור הבלמים ומיכה. שרן כנראה עוקב אחרי הטוויטר שלי, וסיפק את שערו השני העונה מיד אחרי ההפסקה, והפעם אפילו הבקיע לשער הנכון.

*

היתה גם בעיטת העונשין של אלירן עטר, לפניה אצילי מישש את פניו של אלירן עטר בחיבה, וכך כולנו ידענו שאלירן עטר יהיה זה שיבעט ולא אצילי, כולנו הכוונה פרט לקנדיל שלא ידע לאיזה כיוון ללכת, טוב שוויתר על הנסיון מראש. למי שמתקשה לעקוב, כן מדובר באח של מאור השוער של סכנין, טוב לא ממש אח יותר בן דוד.

האצטדיון טרח לקבל את אלירן בבוז, טוב לא ממש השער המזרחי העליון הודה לראדי על תרומתו לשלוש האליפויות באמצעות קריאות בוז רמות שנענו במחיאות כפיים של שאר אוהדי מכבי, וגם בשירים בגנותו. אין לי מושג מה הם רוצים מראדי, כנראה הם שכחו שהוא היה שחקן העונה שלנו בעונה הראשונה של עידן ג'ורדי, זה בטח בגלל המעבר שלו ליריבה, מעבר שבכלל לא היה קשור ליחס המחפיר לו זכה מצד שער 11 בזמנו. חבל שצריך לקלקל קצת את תצוגות האיכות הצהובות שלנו, אבל בגדול זה לא היה באמת נורא, זה החזיר אותי לימים בהם ראדי היה זוכה לתשואות מצד שער 7 ו13 ולבוז משער 11 ו8, אלה החיים, ובזמנים ההם גם לקחנו אליפויות, אז אולי זה גם יחזור על עצמו.

*

סוף דבר, ראיקו אחלה. סבוריט אחלה בריבוע. מאור קנדיל הצליח להשכיח מאיתנו שדסה אחד השחקנים הטובים ביותר שלנו, לא שיחק. שרן ופיבן מעולים גם בהגנה אבל גם בהנעת הכדור. דור פרץ וגולסה מייתרים לחלוטין את הצורך בקשר אחורי נוסף. שוינפלד הוסיף לאווירה הקסומה עם הרבה רצון וגם יכולת קומית. אצילי נתן אולי את משחקו הטוב ביותר במדים הצהובים, ומיכה משום מה עדיין לא הבקיע בליגה, גם זה יגיע. אחלה ערב.

ויחלוקו
הסבלנות של שחר - עמית פרלה

34 Comments

משה 4 בנובמבר 2018

משחק על מי מנוחות לגמרי
מעין תחושה מוזרה שהתוצאה ידועה מראש.
משהו שאני מזמן לא זוכר וראיתי מספיק עונות ב51 שנות חיי.
אני מאוהב במאמן שלנו יש טביעת אצבע חזקה מאוד שלו.
ואכן אצילי נתן משחק ענק.
ומספיק עם שוניפלד חלוץ הוא לא.

ניב 4 בנובמבר 2018

מצטרף למשה ולגיל, משחק נינוח לגמרי. התוצאה הייתה ברורה למרות שלא היה שער מוקדם.
איזה כיף.
השנה לעומת השנים הקודמות אני נזכר שלראות את מכבי לא חייב לעלות בבריאות ושלפעמים זה אפילו כיף.
גיל בנוגע לראדי, קריאות הבוז הן מנהג מבחיל *ולא בגלל* שהוא כדורגלן מעולה ועושה רושם שאיש מקסים.

קרקו 4 בנובמבר 2018

הודעתי מראש למשפחתי שלא אגיע לעצרת בכיכר, כי אני כבר מחויב לארוע דו קיום בנתניה.
השירים והשריקות לראדי היו מבחילים, כמו גם שאר השירים הלאומניים הדוחים. מהרגעים שבהם אני נבוך להיות אוהד כדורגל. עם זאת, התרגשתי לשמוע את האוהדים שענו בעידוד לראדי.

Ollie Williams 4 בנובמבר 2018

אני גר 4 דקות הליכה מהכיכר ועד לאתמול אחה"צ לא היה לי מושג שיש עצרת בסדר גודל כזה, לרבין, ושיהיו המון חסימות כבישים.
ושמעתי לא מעט אנשים בסביבה מדברים על זה באותה הפתעה.
סתם אנקדוטה מדאיגה

יואב 4 בנובמבר 2018

גיל, חייבת התיחסותך לראיון המעלף והמקיף של מנספורד לרז אמיר בוואן. אני מודה, מבחינתי זה היה ההיילייט של סוף השבוע. המשחק אתמול, רק הדהד את מילותיו של בן. כמעט לא האמנתי לכתוב. לתשוקה והאהבה שלו למכבי, לבקיאות עד פרטים קטנים, לחזון וההרמוניה שנוצרה בכוורת- מנספורד-ג'ק- איביץ- ואן לייבן…
אני זוכר שלא מזמן, נאלצתי להתווכח עם אוהדים שטענו כנגד מיטש שהוא בדרך החוצה ומזניח את הקבוצה כי איך יכול להיות שאין מנכל לקבוצה. ואמרתי שמיטש מחפש משהו מסויים ולא מתפשר. לא מנכל תפעול של רשת גדולה למשל אלא אדם עם זיקה ברורה וניסיון בכדורגל. כמו ביין. וזה השתלם ביג טיים.
אי אפשר לחפף אותו בשום אספקט מקצועי או כלכלי של המשחק. ועוד משהו, ברק יצחקי עושה את מה שהוא עושה כי מיטש אישר. ואם הוא אישר, אני רגוע.
בקשר למשחק, הגולים ממשיכים לבוא מכל כיוון ועמדה. מכבי מרוויחה מאד מהר את הכדור לאחר שהיא מאבדת אותו וזה כבר הבדל ענק. כיף.

שלי 4 בנובמבר 2018

ראיון נהדר, המשפט שאני הכי לוקח ממנו, "יודע מה אני לא הסיפור", זה בדיוק ממצה את מנספורד. ג'ורדי היה משה, הוא היה הסיפור, והוא הוציא את מכבי מהמדבר בכח האישיות שלו, הרבה פחות מכח היכולת הניהולית שלו. מנספורד הוא לגמרי יהושע. הוא הגיע עם תכנית, הוא בעל יזמה, עושה הכל במקצועיות אדירה, ולא נמצא במרכז אלא ברקע. זה בול מה שהרופא רשם, לגמרי היה שווה שמיטש חיכה עבורו שנה שלמה, ואז נתן לו עוד שנה ללמוד את הליגה הישראלית.

Gil - Zimbabwe 4 בנובמבר 2018

אחרי שקראתי את הראיון חשבתי לעצמי שאם הוא לא היה אומר שמות בכלל לא היה ברור שהוא מדבר על הכדורגל הישראלי…
אין ספק שמאז שפיגל לא התרשמתי כל כך ממנג'ר שמדבר על כדורגל.
גם איביץ' מאסטר פיס בראיונות.
אני אתמול דווקא קצת דאגתי עד הגול הראשון, סכנין בחלק הקידמי מאוד מאוד מסוכנת. אני לא מבין את ברוטליות בסגנון המשחק שלהם.

יקיר 4 בנובמבר 2018

כל הברוטליות הזו וחליילה לא קיבל צהוב :)

פרילי 5 בנובמבר 2018

קרויף הביא לברצלונה את התנועה בלי כדור, לחמן הביא לסכנין את שיטת הכסאח.

Ollie Williams 5 בנובמבר 2018

לא חושב שמישהו אי פעם חשב לשים את אייל לחמן ויוהאן קרויף באותו משפט D:

שרי 4 בנובמבר 2018

מסכימה עם כל מילה.

פרסלני 4 בנובמבר 2018

כל היומן הזה השנה יהיה כמו בלוג של משקיעים בוול סטריט בשנה שעברה. משחק טוב יותר או פחות והמניות ימשיכו לעלות. בפורים נהיה כבר אלופים. זאת עונה מהטייפ ששום ניחוס או אנטי ניחוס לא נחוצים. מיי מנוחות.

yaron 4 בנובמבר 2018

בקיצור, לא לחכות לפוסט של שדמי :-)

Ollie Williams 4 בנובמבר 2018

בלי פקקים הלוך
בלי פקקים בחזור
נצחון נינוח של קבוצה שיודעת מה היא רוצה ומה היא עושה.
לראשונה מצלמות הטלויזיה גם תפסו אותי ביציע D:
בחסות הריקנות של פוסט-עצרת גם חניה קלילה באזור הכיכר והמבורגר נהדר ב"מוסד לסנדביצ'ים מיוחדים" (מומלץ!)
ערב מוצלח מאוד בסך הכל :)

כמו שאמרת במקום חוסר אונים בהנעת כדור ופאניקה בכל פעם שהיריבה עוברת את החצי – מנסים, לוחצים, לא מוותרים, מגיעים להזדמנויות ובסוף זה נפרץ.
גולים מנייחים – פשוט תענוג.
דור פרץ אפילו יותר.
זכרונות ממה שהיינו לפני 4 ו 5 שנים, כשכל הסופרלטיבים שנשפכו על ב"ש (בצדק אך לעתים בהגזמה) מתאימים לנו בול.
כמו שנאמר – הגנה יציבה, שוער טוב, קישור חזק ו"אתה לא יודע מאיפה זה יבוא לך".

כיף.

פרסלני 4 בנובמבר 2018

יואב, לא קראתי. ממה שכתבת כנראה שהתרשמת עמוקות.
אבל אני חייב להגיד שדיי עייפתי מראיונות מאלפים. גם לג'ורדי היו כאלו ושהכל הלך זה תאם את רוח הראיונות. מצד שני כשלא הלך, לקח לנו יותר מדי זמן לגלות את הפער בין האידיאולוגיה למעש. הכי פשוט-שימשיכו להביס.

יואב 4 בנובמבר 2018

פרסלני, אני מבין את מה שאתה אומר אבל הראיונות האלה כל כך נדירים(בטח מנספורד) שכשזה קורה, אני מציץ. הפעם זה היה יותר מזה. ראיון שעסק בין היתר בתפיסה שלו, ברגשות שלו, בהתאקלמות שלו. במה שמכבי הפכה עבורו ולדבריו- מכבי מועדון מבריק.
שווה לך לתפוס את שני החלקים של הראיון.

שלי 4 בנובמבר 2018

מסכים, זה ראיון שניתן כנראה כצ'ופר לרז אמיר, לאו דווקא בגלל שמנספורד נורא רצה להתראיין

ניב 4 בנובמבר 2018

צ'ופר על זה שהוא חסך מאיתנו את קבהא?

קורא 4 בנובמבר 2018

ועכשיו תנסה להבין על מה היה הצ׳ופר, איזה סיפור היה לו ביד והוא ויתר עליו, או איזה פינוק הוא העניק קודם בשביל הראיון הזה?

ברק 4 בנובמבר 2018

אתמול הושלם המעבר שעשתה הקבוצה מ״מכבי של זהבי״, ל״במכבי יש 10 שחקני שדה וכולם יכולים לכבוש״.
עוד דבר. שכטר חייב לנוח. שיפתח משחק על הספסל. אני מציע שצ׳יקו ינסה את המרכז, ועטר באגף. לא יצליח, לא נורא. לא מאמין שניסוי כזה יעלה בנקודות.
ואחרון. שבוע שעבר הסיע אותי נהג מונית שהבן (12) שלו משחק במכבי. שאלתי איך המועדון. אז ככה:
1. ההורים לא מתערבים.
2. הילדים מקבלים יחס מדהים, מהאפסנאי ועד ואן לייבן.
3. ואן חייבן הביא את אירופה לישראל. האב הגאה אמר שיש הבדלים תהומיים מההתנהלות במכבי היום לעומת העבר.
4. הוא לא שחרר אותי עד שמצא בטלפון שלו וידאו של הבן באימון אישי. איחרתי קצת לפגישה.

יקיר 4 בנובמבר 2018

כמו שציינת אחלה ערב אין מה להוסיף.
חושב בדיוק כמוך בכל היחס הזה לראדי, שחקן שניצח והבקיע בכמה משחקי דרבי, אשכרה שחקן העונה באליפות הראשונה, הכי לא מגיע לו השריקות האלה והקללות אבל אהבתי לראות ולהיות שותף למחיאות כפיים עבורו כשהתחילו הקללות

אחד העם 4 בנובמבר 2018

שימשיך ככה
בטורונטו
במשרדים
על הקווים
ובמגרש.
אמן ואמן

עומר 4 בנובמבר 2018

ובמחזור הבא – מכבי בק"ש ב-20:15. אוהד שגר במרכז יצטרך לצאת מהעבודה ב-16:00, להגיע חזרה הביתה ב-01:30 בלילה, ולשלם על התענוג 93 שקלים לכרטיס. כיף סך-הכל, קברניטי הענף עושים הכל על-מנת למלא את היציעים.

Dr.van nostrand 6 בנובמבר 2018

התענוג הזה הוא אולי המשחק האחרון בעונה הנוכחית שקבוצה כלשהי תתמודד מול מכבי בפער של פחות מ 15 נקודות. על דברים נדירים משלמים…
6.11

אורי 4 בנובמבר 2018

מעבר לתחושת הנינוחות שמלווה אותי לאחרונה לפני ותוך כדי משחקים, עוד שני דברים ששימחו אותי מאוד:
1. בניגוד לעונות זהבי ווידאר, שבהן אם הם נסגרו, לא היה בא גול גם בעוד 100 שנה, השנה הגולים יכולים לבוא, ואכן באים מכל מקום – חלוצים, קיצוניים, קשרים קדמיים ואחוריים, מגנים ובלמים. אם אפשר את הפנדל הבא לתת לראיקו לבעוט (ביתרון 0-3 ומעלה, לא צריך להגזים), עוד נגיע למצב שכל שחקנינו הבקיעו העונה
2. מאוד מאוד שמחתי שפיבן פתח. לא בגלל שיש לי משהו נגד אמאדור, שהוא שחקן עדיף מפיבן, אלא בגלל שאיביץ שוב מוכיח שליבו ופיו שווים. פיבן קיבל צ'אנס בשבוע שעבר, היה טוב וכנראה גם הוכיח את עצמו באימונים ולכן קיבל עוד משחק לפתוח. מעבר לבטחון שזה נותן לו, זה ממשיך להראות לשאר השחקנים שמי שטוב ישחק בלי קשר למעמדו ומשכורתו
כמו בחולצה שהאוהד בטלויזיה הניף – איביץ' מאמן גדול. אוטוטו אוהב אותו יותר מסוזה

יואב 4 בנובמבר 2018

אורי, נכון. איביץ עד עכשיו מנהל את הסגל שלו למופת. גם אתמול בראיון הוא התייחס למי שלא התלבש. הוא מקבל החלטות קשות בכל שבוע ובמסגרת אחת. אבל אם אתה מנצ', אנשים ילכו איתך. הם יאמינו ששווה להם לעבוד יותר קשה כי הגמול יגיע.

פאןפאן 4 בנובמבר 2018

כשהוא יעיף בנוקאאוט קבוצה עדיפה בדרך לצ׳מפיונס אני אצטרף

רן 5 בנובמבר 2018

הגולים באים מכל העמדות חוץ מהקישור ההתקפי שמה משחק מיכה

אבנר משער 2 (206) 4 בנובמבר 2018

האירוניה הייתה יכולה להצחיק…אבל חלקה עצובה.

ועוד משהו יותר רציני.
פעם לחצו במטרה לעכב, לחסום ולנצל איבודים.
לאחרונה, ללחץ נוסף (איביץ הוסיף? !!) מימד של תקיפת הכדור במטרה לקחת אותו.

אוי, כמה שחסר לי מספר 8 משנות ה 70
תארו לכם שבקישור הזה הייתה גם חוכמה…

שלי 4 בנובמבר 2018

בקישור שכולל את דור מיכה, אין בעיית חוכמה

D! פה ועכשיו 4 בנובמבר 2018

אני מקווה שבקרוב יגיע מגן שיגרום לכולם להבין שדסה הוא לא.
הוא מזכיר לי את קליין בלירפול שהתכונה הכי טובה שלו באמת היא העובדה שהגיע במקום גלן ג'ונסון

סטיב 4 בנובמבר 2018

לגבי ראדי, כפי שאתה בטח זוכר,בזמן ההוא היו כמה מאות בודדות שקיללו ואלפים רבים שעודדו את ראדי, לא בגלל זה הוא עזב ואם כן הוא לא חכם במיוחד, הוא גם אמר שלא בגלל זה הוא עזב. הוא כי להבדיל מהעונה הראשונה שלו ( שחקן העונה שלי יחד עם טיבי) העונה השנייה ובזו השלישית הוא שיחק הרבה פחות והאמת שלא היה טוב, הבחור רצה לשחק ובמכבי זה כבר לא קרה בתדירות שתספק אותו, זו הסיבה שהוא עזב גם את בש.
זו האמת, ולמרות החלק הדוחה בקהל שלנו לא זו הסיבה

שלי 4 בנובמבר 2018

הכל נכון, עם הבדל קטן. במכבי הוא שוחרר על פי בקשתו, למרות שהיה לו חוזה, בבאר שבע נגמר לו החוזה. אני מניח שאם לא היה צריך לסבול את הקומץ, היה לו יותר קל להשאר ולנסות לשכנע את יוקאנוביץ' שיש לו את היכולת לשחק במכבי

סטיב 4 בנובמבר 2018

יש מצב…

Comments closed