תיקו בדרבי

צא דיבוק צא

דרבי ככל הדרבים, הצד החלש בא אגרסיבי, הצד החזק משום מה נגרר לאגרסיביות במקום לנצל את היתרונות המובנים, אבל בסופו של יום, חמש שנים בלי הפסד בדרבי, נראה לי שאוהדי מכבי בוגרי שנות השמונים הארורות יודעים להעריך את העשור הנוכחי בו הפועל משמשת כתפאורה העלובה להצלחה הצהובה.

*

קראתי תגובות של רבים שלא אהבו את השאננות ששידרנו בהרכב שלנו אתמול. מוזר, מול באר שבע עלינו עם ההרכב הזה, רק שדסה וקנדיל היו פצועים אז נאלצנו לעלות עם פיבאן כמגן ימני וז'איר כבלם, אם אני זוכר נכון, היה לנו משחק לא רע בכלל מול באר שבע. דווקא בדיעבד, אולי באמת היתה טעות בהרכב, אבל דווקא טעות בכך שלקחנו את הפועל ברצינות יתרה. מול באר שבע היה טעם בלחץ החזק, שכן ביכולתם היה להפיק התקפות שיובילו לשער במידה ולא נלחץ אגרסיבי מספיק. דווקא מול הפועל, היינו צריכים אולי לעלות פחות אגרסיבי ולתת לצוות השיפוט הנורא להתרשם מהאגרסיביות האדומה, ולענות לה באמצעות התקפות טובות יותר בשילוב הנפלא שמתחיל להווצר בין שכטר, אצילי ועטר, כל זה לא בא לגרוע מכך שהתכנית של איביץ' דווקא עבדה יפה בחצי הראשון.

לאחר התחלה שקולה בה שתי הקבוצות עשו כלום ושום דבר, איביץ' עבר לשלושה בלמים, יונתן כהן כנף שמאל, דסה כנף ימין, הפועל נאלצה לפרוש את הגנתה לצדדים, וקבלנו עשרים דקות של התקפות מסוכנות מאוד דרך האמצע, באחת מהן הובקע השער בשילוב נהדר של אחד משחקני הדרבים הטובים ביותר של מכבי בדרבים הגדולים, אוראל דגני הנפלא. הוא המשיך בצורה נפלאה את ההרחקה של דור פרץ לעברו, ובנגיעה יפה העביר כדור לאצילי, זה העביר בנגיעה בעלת עצמה למיכה, שהעביר ליונתן, שניסה לבעוט אך מסר נפלא לצ'יקו, ושער נהדר. דגני יודע לתרום לשערים כאלה, ותרומתו במסירה לשרן שמסר לבדש שמסר לזהבי תרשם לו לתמיד בספר הזהב של המועדון הצהוב.

*

בחצי השני נראינו פחות טוב, דווקא משום שניסינו את שיטת גולני, מה שלא הולך בכח, ילך ביותר כח. צ'יקו ראה שדגני שיחק אתנו, אז הוא החליף אותו בתפקיד הבלם של הפועל, ומנע שער נפלא מאצילי. דור פרץ נראה כמי שמטרתו העיקרית במשחק הזה היא לא לספוג צהוב שימנע ממנו לשחק מול ביתר, חוסר הריכוז שלו במשחק עצמו פגע בו גם בהנעת הכדור, וגם בכניסות הזהירות מאוד שלו בשחקני הפועל, וכך לא ממש חטף כדורים. מיכה לא היה טוב מספיק, וכך אמצע השדה בחצי השני היה שייך בעיקר להפועל, כלומר נכון יותר הקבוצות האדומה והצהובה החליפו מסירות במרכז השדה.

*

ההרחקה המצחיקה של שכטר התחילה למעשה בצהוב המגוחך של צ'יקו בחצי הראשון. סבוריט ראה כי טוב, והפגין יכולות משחק ברזילאיות של קלואדמיר, כאשר תפס בפניו לאחר שעגייב החווה לעברו מחווה עדינה בידו. לאחר מכן שחקני מכבי נפלו בפח של עצמם, במקום לתת לשחקני הפועל להתנפל על סבוריט, והוא היה צריך להתפתל בצרחות מליקסוניות/איינבינדריות על הדשא, הם קפצו להגנתו מפני עגייב הבריון הנורא. מוזר ששחקני מכבי לא למדו את השיעור של שכטר, כאשר הוא עושה את ההצגות שלו בביתר, זה פנדלים, במכבי זה צהובים, ככה זה וצריך להערך לכך.

*

אז כן, לא ננצח דרבי ליגה השנה, לא סוף העולם. עונה ללא הפסד עדיין בהישג ידנו. כך גם הגביע, אנחנו לא צריכים לתת למשחקים מול הפועל להגדיר לנו את העונה, ואם הם ירדו ליגה, אני אפרגן להם מכל הלב על צבירת שתי נקודות חשובות מולנו.

שיעורים מהכשלון הניהולי בבאר שבע
נצחון על בית"ר

תגובות

 • רועי

  אתה עדין בנוגע למחצית השניה, לא נראינו פחות טוב, נראינו איום ונורא. מיכה במשחק רע מאוד.
  עכשיו שני משחקים בלי חלוץ 9 אמיתי, בית"ר בשני הולך להיות לא פשוט בכלל.

  הגב
 • שלומיאל

  הם לקחו 4 נקודות
  השאר בול

  הגב
 • אחד מהעם

  בתור אוהד בית"ר אציין שהשיפוט אתמול היה נוראי ללא קשר לאדום. חוסר אחידות משווע בשריקות, שליפת צהובים כמעט ורק לצד אחד ושריקת עבירות שלא היו לטובת הפועל. אם זה היה רק האדום עוד היה אפשר לסלוח, אבל לדעתי מגיע לכל אחד מצוות השיפוט הזה הרחקה לעשרה משחקים לפחות. פשוט מביך...

  הגב
 • יובל

  לדעתי הבשורה הגדולה שיצאה מהמשחק הזה ( אותו אף אחד לא יזכור בעוד שבוע מלבד אולי ארי שמאי ) זו ההמצאה החדשה תוצרת פפיר - יתרון להתקפה אחרי ששחקן שלהם עשה עבירה על שחקן הגנה.
  כזכור, הגול של הפועל ת"א הגיע ביתרון מספרי של 10 על 8 שחקני שדה אחרי עבירה קשה של שחקן שלהם על אבי ריקן שניטרלה אותו.
  אני חושב שזה סטארט-אפ גאוני, נניח שאנחנו רוצים להבקיע גול, אנחנו פשוט מנטרלים את כל שחקני ההגנה בעבירות, נשארים ב-10 שחקנים מול שוער בלבד, מבקיעים ואחר כך כ"א מהשחקנים מקבל בגאווה צהוב. שווה לגמרי.

  הגב
  • Ollie Williams

   לא רק זה, הקוון סימן בהיסטריה לשופט לעצור כי שחקן נפגע והשופט בחר להמשיך
   אין לי אף טענה לשחקני הפועל שהמשיכו - רק לשופט

   הגב
   • אדם

    ולשחקני מכבי שהמשיכו? תשמעו, זו טענה הזויה ברמות. מכבי יכלה להוציא את הכדור החוצה ולעצור את המשחק בעצמה וברגע שלא עשתה זאת אין כל טעם לעצור את המשחק. גם לבכות צריך לדעת.

    הגב
    • Ollie Williams

     ואם הם היו מוציאים אז הייתם מתלוננים שהם מבזבזים ים ובכיינים.

     שופט נותן יתרון ואמור לעצור את המשחק אם במהלך העוקב היתרון לא מנוצל (צריך לראות שוב את כל המהלך כדי לשפוט אבל הוידאו עוד לא עלה לערוץ המנהלת).
     שופט אמור לעצור כשיש פגיעה אמיתית. שחקנים לא אמורים להוציא כדור ולעצור משחק כששחקן נפגע.
     בניגוד אליך, הכלל הזה תקף מבחינתי תמיד ולא לפי זהות היריבה ולכן אני לא בא בטענות לאף שחקן משתי הקבוצות.

     אם הקוון מסמן (ק-ו-ו-ן, זה שעוזר לשופט, לא שחקן ולא מאמן) לשופט הראשי באטרף שיש פגיעה אמיתית בשחקן והשופט בוחר להמשיך לשחק אז הוא שופט גרוע שמסכן את בריאות השחקנים. קל ופשוט.
     לא סותר את זה שמכבי שיחקו חרא ולא הגיע לנצח בלי קשר לשופט.

     אתה יכול להמשיך לעוף על עצמך עוד קצת, רק תזכור שהתיקו הזה לא בטוח ישאיר אתכם בליגה אבל בטוח שלא זה מה שייקח מאיתנו את האליפות

     הגב
     • אדם

      לעוף על עצמי? טוב...
      למיטב זכרוני (אולי אני טועה) היתרון נוצל, אבל אם לא אז הטעות הייתה שהוא לא שרק לעבירה, לא שהוא לא עצר את המשחק מלכתחילה. הרי שופט לא יודע אם שחקן עושה הצגה או שזו פגיעה רצינית ולכן, היום, נהוג להמשיך את המשחק כל עוד זו לא פגיעת ראש או משהו מאוד ברור (ד"א, זו באמת לא הייתה פגיעה רצינית).
      נכון, היינו מתלוננים שהם בכיינים, אז מה? זו גם הייתה בכיינות לשמה ובמקרה הזה גם לא מוצדקת כי באמת הייתה פגיעה שמזכה צהוב. ומה אתה היית אומר אם הוא היה עוצר את המשחק כשמכבי 3 על 1 בהתקפה במצב כזה?

      הגב
      • יובל

       ברור ש"היתרון נוצל", הפועל הבקיעה ב-10 שחקנים מול 8...

       יתרון נותנים רק להתקפה, אחרי שההתקפה איבדה את היתרון עוצרים את המשחק. זה פשוט ואלמנטרי וקורה כמעט בכל משחק.

      • אדם

       מה שאתה טוען פשוט לא נכון. היתרון מתייחס למהלך העוקב שנמשך מספר שניות ותו לאו. כל עוד המשחק המשיך מעבר לכך לא עוצרים אותו כי ההנחה היא שלהתקפה הייתה ההזדמנות לעצור בעצמה וברגע שוויתרה על כך נגמרה האפשרות לעצירה.אולי זה החוק שהיית רוצה שיהיה אבל אין לו כל קשר למציאות

 • יורם

  יש צדק פואטי ששחקן שהיכולת העיקרית שלו במשחק היא לרמות את השופטים הורחק בגלל טעות שיפוט.

  הגב
 • Ollie Williams

  משחק מגעיל, כ"כ הרבה שחקנים מתחת לרמתם וגם החילופים לא עזרו.
  שיפוט מגוחך כרגיל, לא שזה התירוץ ליכולת (אין לי לא הסבר ולא תירוץ, זה היה פשוט רע מכל בחינה אפשרית).
  אם האדום לשכטר באמת ניתן על סמך דעתו של שופט רחבה שעמד 40 מטר משם - זה אבסורד.

  בסופו של דבר לא באמת נזכור את הדרבים האלה, אפילו אוהדי הפועל לא באמת שמחים כי הם יודעים שהתיקו הזה לא משנה כלום ולא יהרוס לנו אליפות, פוטנציאל להיסטורית. מקווה שכולם יאכלו ניעור ראוי.

  ממשיכים הלאה, מכה קלה בכנף

  הגב
 • Dr. van nostrand

  נראה שבית"ר תהיה אמונה על העבודה לנסות להוריד את הפועל ליגה (למרות שהם כנראה לא יירדו).
  עדיין לא באמת לא ברור אם אפילו יגיעו 3 קבוצות לשלב השלישי כשיש להן עוד סיכוי מתמטי בזמן המפגשים מול מכבי.
  בזבוז זמן לכולנו, מצטער לומר אבל לטעמי במיוחד לאוהדים הצהובים.
  לא ניתן לאמוד יכולת אמיתית בתנאים כאלה שאין שום תחרות או איום מרומז כלשהו.
  המבחן הוא ביולי בשלבי המוקדמות, יש לקוות שהנציגות הישראליות יצליחו להרים את עצמן לשם שינוי.

  יוצא שזרקנו לפח האשפה את ההישגים הפנומנליים של חדרה ובני יהודה, ייתכן גם את של הפועל חיפה ונתניה אם וכאשר יעלו/ימשיכו באיזה מומנטום שלא נותן להם כאמור שום דבר.

  אם ככה אנחנו חושבים לצמצם פערים מאירופה, שיהיה לנו בהצלחה.
  מה עוד יש לומר

  הגב
 • בורדו פאפי

  אני אדום ולא צפיתי במשחק בגלל התחייבויות קודמות. התחייבתי לעצמי שלא לראות את הקבוצה מושפלת ולכן הלכתי לנגן עם חברים. כיוון שלא צפיתי במשחק, אני לא ממש יכול להתייחס לטעויות שיפוט, אני אפילו מוכן להאמין לכם שהייתה תחושה שהשיפוט מוטה. ועדיין, חייב לתת המלצה קטנה: הנפילה מהפוסטים של טלב"י בטוויטר ("..אם לא יהיה 3-0 עד הדקה ה 25 אני אהיה מודאג"... או משהו שחצני בסגנון עדות הטלב"י) לטור הבכייני הזה היא מדהימה. לא גרוש פחות.
  ובעיקר, לא נחוצה לאור האליפות המעציבה שלכם.
  למה אתם מתבכיינים כל כך ? זה לא מתאים לכם, זה הרבה יותר מתאים לנו האדומים.
  אז נכון, תקחו אלפיות בלי נצחון בדרבי בליגה, מה זה חשוב ? זו פחות אליפות ?
  נסו שנייה אחת לקרוא את הטור הזה או התגובות של אוהדי מכבי בעיניים אובייקטיביות. זה כל כך לא מוסיף לכם כבוד. חבל.

  הגב
  • Ollie Williams

   כי היה חרא משחק וחרא שופט (אם כי לא בגללו שיחקנו חרא) אז פורקים קצת תסכול, עד אחה"צ יעבור

   הגב
  • Gil - Zimbabwe

   להגיד על מי שכותב דעה שזה בכיינות זה לא לעניין. גיל לא בוכה או מילל, הוא כותב את דעתו ומנמק אותה. זכותך להסכים או לא אבל לקרוא לו בכיין זה לא רציני, מה עוד שזה לא נכון.

   הגב
   • אדם

    את הבכיינות כלפי השופט הוא ממש לא מנמק.

    הגב
   • בורדו פאפי

    אני חולק עלייך אבל חשוב לי להבהיר שאני מאוד מעריך את גיל (על אף שיוכו הקבוצתי) ולכן הטור הזה לא ברור לי. לא ברור לי למה הוא חש צורך להעליב את הפועל ת"א בכל הזדמנות, כאשר בטור הזה זה עוד יותר בולט מתמיד. הרי העליבות של הקבוצה כל כך בולטת לאורך העונות האחרונות וכל כך מתסכלת לאור ההצלחה המקצועית והשקט במכבי ת"א (איפה ימי לוני איפה ????)
    תרשה לי להניח שהתגובה של גיל למשחק אתמול היא בכיינית/ילדותית כיוון שכמו רוב אוהדי מכבי ת"א (ע"ע מה שכתבתי על טלב"י בטוויטר) הוא ציפה לתבוסה בקנה מידה היסטורי, משהו כמו הדרבי ההוא משנת 70'. ומשזה לא הגיע, בואו נעליב את הפועל ונתלונן על השיפוט.

    הגב
    • שלי

     אני עברתי שוב על הפוסט שלי, לא מצאתי בכי. אני נהנה לעקוץ את הפועל, כמו שבעבר נהנתי לעקוץ את חיפה, ואני הכי נהנה לעקוץ את באר שבע. אגב, ממש אין לי בעיה עם כל האוהדים של הקבוצות האלה שעקצו אותי בשלוש השנים האחרונות. הכל נעשה על בסיס שחשבתי שהוא הומוריסטי, בטח שלא ברצינות. אם אתה רוצה רצינות, הפועל שחקו אותה אתמול. הצלחתם במשימה קשה שקבוצות אחרות לא הצליחו בה. אבל, בלי להבקיע ובלי לנצח, יהיה לכם קשה להשאר בליגה, ולא ראיתי מכם שום דבר אתמול שאומר לי שמול קבוצות שיסתגרו מולכם, תצליחו להבקיע

     הגב
     • בורדו פאפי

      גיל היקר, באהבה ובהערכה גדולה.
      אני מייחל ליום שאני אוכל להבין את כ-ל הטורים שלך (ההבנה שלי בכלכלה היא עלובה בואכה עגומה).

      הגב
 • אחד העם

  יש ירידה מסויימת בכושר של שלישיית מרכז השדה שלנו וצמד הבלמים בשני המשחקים האחרונים. אני סבור שאיביץ׳ ייטיב לעשות אם יחזור לרוטציה בעמדות הללו כדי להעיר ולעורר. הקבוצה משוועת לחמישה שישה משחקים טובים של גולסה , בטרם יפצע שוב. גם רוסלן יכול לתרום את חלקו, וגם הסרבי החדש. בעמדות הבלמים, חשוב לשלב לפחות את אמאדור. ממילא נזדקק לשרותיו בקרוב, בגלל צהובים, אז מה הטעם לתת לו להחליד לפני?
  כל הכבוד להפועל ולמאמנה. הם יותר טובים ממחצית הקבוצות שבשמינית האחרונה בטבלה.

  הגב
 • יקיר

  משחק גרוע שלנו אבל קורה.
  ניתן לתקשורת להרים להפועל יום יומיים ואז בהפסד שלהם לחדרה בגביע או לאשדוד במחזור הבא נמשיך לשמוע על כמה קלאודימיר לא מתאים ובלה בלה בלה וירדו ממכבי.
  מצחיק גם שחוסכים אצלם על זר שישי בשביל 300 אלף שקל אבל מצד שני הכל ילך לקנס על הזריקת חפצים באדום לשכטר

  הגב
  • אליכ

   ללא ספק כיסית את כל האפשרויות

   הגב
 • דן

  במקום השני בני יהודה תל אביב עם 30 נקודות
  16 נקודות מהמקום הראשון
  15 נקודות מהקו האדום
  בזאת זה מתחיל ובזאת זה נגמר.

  הגב
  • Dr.van nostrand

   דן,
   זה מתחיל מכך שאופי הפורמט התחרותי בליגה נותן למאזנים לקבוע אם יהיה עניין כלשהו או לא. וגם אם כן, הוא על פי רוב ספקולטיבי ותלוי כמובן כל פעם בתוצאות של השבוע הקרוב.

   אין נסיון אמיתי להביא לידי תחרות רצינית והכרעה ישירה ואיכותית בליגת הכדורגל ואנחנו אלה שנשארים לאכול את הלוקשים של השיעמום וחוסר הטעם בבישול ארוך ומייגע.

   לא טעים, בוודאי מסריח אבל מבחינת חוקתית כשר.
   שיהיה לנו בתיאבון.

   הגב
   • D! פה ועכשיו

    הפעם שברת אותי
    "אופי הפורמט נותן למאזנים לקבוע האם יהיה עניין". עדיף לגלגל קוביות.

    הגב
   • דן

    אני דוקא אטריות אוהב.

    הגב
 • השמן

  1. שיפוט נוראי ומביך.
  2. משחק נוראי שלנו לא הגיע ניצחון.
  3. מסכים עם אחד העם שצריך קצת לנער את שלישיית מרכז השדה וצמד הבלמים.
  4. הליגה כל כך קלה לנו שאני קצת מודאג מהיכולת שלנו להתמודד במשחקים שלא הולך לנו. הדרבי הזה דומה מידי לדרבי הקודם ולסיום המשחק מול חיפה/בית"ר/מכבי פ"ת. חסרה לי איזו עוצמה סטייל זהבי או קרלוס בשיאו.
  5. בסופו של דבר זו אכן מכה קטנה בכנף. אבל קטנה ומעצבנת

  הגב
 • Gil - Zimbabwe

  חבל. אבל לא הגיע למכבי לנצח. מה שכן אם שכטר לא מורחק מכבי היו מנצחים.
  גיל כל מה שכתבת נכון, רק לגבי דבר אחד אני לא מסכים. אני דווקא כן אהבתי שהשחקנים כן באו לעזור בצורה אגריסיבית לסבוריט ולא השאירו אותו להתמודד לבד. זו קבוצת כדורגל, בועטים בחבר שלך שהוא על הדשא תגיב באגריסיביות אפילו במחיר כרטיס צהוב, אין ספק שאם שכטר קיבל אדום על דחיפה אז לפחות עוד 5 שחקנים מסביב היו צריכים לקבל אדום.

  הגב
 • קרקו

  מה שהפתיע אותי היה בזבוז הזמן של מכבי מתחילת המחצית השניה. טעות מקצועית, ויותר מכך טעות מנטלית קשה שהוציאה אותנו מהמשחק.
  מיכה אכן היה חלש. נראה כאילו מבחינתו, אם הוא לא נותן מסירה גאונית שמבטלת לפחות שמונה שחקנים של המתנגד - כאילו לא מסר בכלל. חיפש בכח את המתוחכם.
  הפועל נתנו לנו שעור שני לעונה הזאת. מגיע כל הכבוד לרפואה.

  הגב
 • סולי

  חחחח
  מה שיפה בפוסטים של גיל שני זה האחידות - הכותב והמגיבים באותו קו "מצעד הבייכנות השנתי..." אכלו לי, שתו לי..

  מכבי קבוצה הרבה יותר טובה, איכותית, עשירה (בהמווןןןןן) ובגלל זה מגיעה להישגים משמעותיים בעוד היריבה העירונית שלה נלחמת על חייה בליגה. ואחרי כל זה, תפגין קצת ריאליות בניתוח שלך..

  הגב
 • נתי

  נראה כאילו נכתב על ידי רז שכניק
  האם קיים אוהד מכבי אחד ביקום שהוא לא תינוק בכיין ומגודל? אתם משעממים אותנו, תביאו דברים חדשים

  הגב
 • Zork

  לשחקנים שלכם רעדו הביצים ברגע שהם הבינו שהם עלולים להפסיד דרבי, ואם השופט היה נותן תוספת זמן הגונה זה גם היה קורה. מנגד, אני אהיה הגון, הפועל לא הייתה מצליחה לכבוש אלמלא ההרחקה. אבל זה כבר קבר שחפרתם לעצמכם, כמו בימים הטובים.

  הגב
  • Dr.van nostrand

   Zork,
   ואם הפועל מנצחת....
   מה היה קורה?
   נפתח מחדש מאבק האליפות?
   באר שבע מכנסת מסיבת עיתונאים ומכריזה קבל עם ועדה שהיא לא תרד מעניין המירוץ לתואר?
   בחדרה היו מתכנסיפ עם סופר דרינק ורוגעלך לתדרך את השחקנים שיש סיכוי לעשות הסטוריה?
   מה היה קורה? מה?

   הגב
  • Ollie Williams

   הימים הטובים שבהם אתם יורדים ליגה ואנחנו לוקחים אליפות?
   אתם במקום ה 12 ועדיין המרחק שלכם ממקום שני יותר קטן מאשר שלנו

   אבל יאללה תמשיך לחגוג

   הגב
 • יואב

  תוצאה מוצדקת. זה היה דיי אוף לגמרי מבחינת מכבי והופעה אמיצה של האדומים.
  תהיה מקצועית- אם עולים עם צ'יקו ויוני ולא לוחצים גבוה, זה לא פיספוס כל הפואנטה?

  הגב
  • שלי

   יואב, חצי ראשון לחצנו גבוה, ולגמרי הופעה אמיצה של האדומים, הנקודה הגיעה להם

   הגב
 • שי

  קודם כל, שיפוט נוראי (בהרחקה כולם כבר דשו, אבל היה שחקן של הפועל בנבדל ״פסיבי״ בשער, שהסתיר לראיקו) ועדיין מכבי צריכה לנצח את הפועל אם משחקים נורמלי.
  יודע שאני בדעת מיעוט, אבל השילוב של פרץ וגלזר יותר פוגע מאשר תורם. יכולת הסיכול שלהם נפגעת כי הגנתית הם די דורכים אחד על הבלטה של השני, והתקפית הם צריכים ליצור ולבנות, ואת זה אין להם, בטח ובטח לא לגלזר.
  נקודתית מול באר שבע ניחא, מול הפועל זה מיותר

  הגב
  • Ollie Williams

   דווקא השילוב שלהם עבד טוב רוב הפעמים. פרץ פשוט היה חלש מאוד אתמול בכל מובן אפשרי

   הגב
 • מיכאל

  שלשום ניתוח מעמיק על הכשלון של בש (אכן כשלון גדול העונה) לאחר שלוש שנים בה הביכו אתכם ללא תנאי. היום הפוסט והמגיבים עוסקים בשופטים. אתם הכי טובים, הכי עשירים, כנראה מנוהלים הכי טוב אבל קלאסה אין בגרוש.

  הגב
  • עומר

   אנחנו אוהדים וזה בלוג של אוהד, תפקידנו לברבר. איזו קלאסה באת לחפש פה בדיוק?

   הגב
  • לירן

   הקלאסה היא בביטוי שלך שב"ש הביכו אותנו במשך 3 שנים ללא תנאי... לא חשובות העובדות. אם הם הביכו 3 שנים ללא תנאי אז איך זה נקרא השנה?

   הגב
   • בלייק

    השנה קוראים לזה ליגה חלשה, זה הכל מיתוג

    הגב
 • צור שפי

  ניצחנו 1-1

  הגב
  • שלי

   שאפו וברכות על הנצחון האדיר

   הגב
 • מיכאל

  גם דורפן אוהד גם תבורי אוהד וגם השמן אוהד
  יש להם קלאסה. זה בכל זאת דה באזר.
  אתה ממליץ להוריד ציפיות או שאוהדים ניטרלים אין מה לעשות פה?

  הגב
  • עומר

   אני פשוט חושב שהקביעה שלך שיש פה חוסר קלאסה מושפעת מעט מיחסך למכבי, לא ככה?

   הגב
 • ניב

  ההתנהגות של סבוריט וריקן הייתה שערורייה והם חייבים לקבל נזיפה.
  מה זה האובדן עשתונות הזה?

  הגב
  • Gil - Zimbabwe

   מצויינת ההתנהגות שלהם. ככה מתנהגים בקבוצה. כל מי שאי פעם שיחק משחק קבוצתי ובקבוצה הישגית כמו מכבי זו בדיוק ההתנהגות שמצפים מכל שחקן. לתת להם פרחים אחרי שהם מכסחים? בחיים לא.
   ראית מה פוגבה עשה לשלבי? זה מה שמצפים מכל שחקן בקבוצה כמו מכבי.
   אני לא אומר לכסח ללא סיבה אבל אם מישהו מחליט ללא סיבה להוריד אותך תחזיר לו.

   הגב
   • ניב

    מי דיבר על לתת להם פרחים?
    להישאר במגרש ולנצח אותם במגרש נראה לי חשוב יותר ומספק יותר.

    הגב
 • בלייק

  כמו רוב האוהדים הצהובים פה - האכזבה שלי היא קודם כל מהשחקנים בצהוב. בטח כשמגיעים כקבוצה טובה הרבה יותר, וזה לא משנה אם זה הפועל או רעננה, אז יש אכזבה כשלא מנצחים. כשזה הפועל ודרבי אז זה כמובן מועצם. חוץ מאופאודו ואצילי, שגם הם בעיקר רצו ורצו, אבל פחות היו מדויקים או יצירתיים, כל השחקנים שחלק מהגדרת תפקידם הקבועה היא עזרה להתקפה (דסה, סבוריט, מיכה, כהן ופרץ) היו ממש חלשים כשמכבי תקפה. המון איבודי כדור, חוסר ריכוז. אני מניח שלא מעט מזה אפשר וצריך לשייך להפועל. לא חושב שהיה לה יתרון טקטי, אלא הרבה רצון והידע מהמשחק בסיבוב הראשון. הידע הזה הוא ,אנחנו לא מספיק טובים כשהכל רגיל, בוא נבלגן את המשחק ונהפוך אותו לקרב-רחוב'. לא מתכוון קרב רחוב במובן האלים של הביטוי, אלא במובן של לשרוט, להילחם על הכבוד ולהשיג משהו בציפורניים. באופן כללי, הפועל הצליחה גם לשבש למכבי את המשחק וגם לייצר יותר מצבים/איומים. היתרון האיכותי של מכבי הפך כמה התקפות צהובות למסוכנות בכל זאת, אבל לא הרבה מעבר. לא היתה תמיכה מהאגפים למרות הריווח של המשחק, מיכה ופרץ לא מצאו ספייס למסירות ארוכות טובות מספיק, ששוברות קווי הגנה. יכול לקרות משחק כזה פעם בכמה זמן באמצע ריצה כל כך טובה של קבוצה. הבעיה היא שזה קרה בדרבי, וזה חבל. אבל גם לא הרבה יותר מחבל.
  לגבי השיפוט - עברתי על התגובות של אנשי מכבי. שום מילה על השיפוט. היה את הציטוט הלא רשמי של שכטר שמחפשים אותו. אפשר להבין את התגובה המינימלית הזאת, בטח לאור ההודעה של איגוד השופטים שהודה ששכטר לא היה צריך להיות מורחק. עוד במכבי הנוכחית שהיעדרות כפויה של משחק-שניים עשויה להוביל לחודשים בחוץ (כמועם ז'איר אמאדור למשל).
  לגבי התגובות של האוהדים - אז בגדול - לא, אתם... איזו התנשאות, אפשר לחשוב שכשהפועל בוכים יש לדמעות טעם אחר. הדרבי הראשון שבו מכבי ניצחה אחרי הרצף הכי ארוך של הפועל, זוכרים אותו? דרבי המוטות. 1:0 למכבי בפנדל. שריקה הגיונית, גם אם יש בהפועל כמה שחושבים שלא היה (בכיינים כבר אמרנו?). שחקנים לא נתנו לשופט להמשיך, עשו אבו עלי במגרש (שניים הורחקו לקראת הסיום בגל ההתנהגות שלהם - טועמה וידין, נדמה לי). הקהל החיובי שמאחל שואה רק לחלק קטן מהעם, והורכב רובו ככולו מאריק איינשטיין ועלי מוהר, השליך עשרות אם לא מאות מוטות לכיוון השופט והשחקנים. ועברה כרבע שעה עד שהם יכלו לרדת מהמגרש.
  בעיני השיפוט היה חלש, אבל מעשית כשל בהחלטה אחת גדולה (היו אולי כמה צהובים שיכלו להיגמר אחרת). אם כבר הגיע אדום לשחקן של מכבי זה היה ריקן ולא שכטר. ואם הגיע לריקן אז הגיע לעוד 3-4 שחקנים. אבל מהשופטים לא ציפיתי לכלום, ממכבי ציפיתי ליותר, והאמת שמהפועל לפחות....

  הגב
 • נולי

  משחק נוראי של מכבי.
  פרץ ממש השתדל לבשל גול להפועל. לא יזיק לו לנוח קצת על הספסל.
  לא ראיתי שדסה יותר טוב מקנדיל. אולי להפך.
  איביץ כנראה עוד לא הבין לגמרי את המנטליות של השחקנים פה. הוא בטוח לא הגיע למשחק שאנן וזחוח אבל השחקנים שלו לא הצליחו לחבר שתי מסירות.
  להפועל אשכרה הגיע לנצח וחילצנו תיקו. מי היה מאמין.
  מקווה שהקבוצה תתעשת כי האליפות עוד לא בכיס, לפי איך שהיא נראתה אתמול.

  הגב
  • יואב

   איביץ לא הבין את המנטליות? הטבלה מספרת סיפור שונה לגמרי.
   לא אישית לאף אחד/אחת אבל מותר להתבאס מהדרבי גם בלי להיות כל כך מפונק, כמו תינוק שלקחו לו את המוצץ. היה דיי אוף, היתה יריבה קשוחה וזהו. יש ימים כאלו.

   הגב
 • שלו

  1. 18 פער מחיפה, 21 מב"ש, לא סופר את בני יהודה וחדרה בגלל שהן לא סופרות את עצמן.
  2. אם אצילי היה מנצל במחצית הראשונה את המתפרצות לא היינו מנהלים כזה ויכוח היום.
  3. שאלת טרוויה לעוד מספר שנים מי הקבוצה היחידה שלא הפסידה למכבי לאורך העונה ההיסטורית של איביץ' (כן נחכה אחרי פ"ת כדי לתת תוקף לשאלה)
  4. אם העיסקה זה לא לנצח את הפועל ושהם ירדו ליגה, קניתי.
  5. הם לא ירדו, סחנין ואשדוד כל כך הרבה יותר חלשות שאלוהים יודע איך ישיגו נקודות.
  6. אחרי בית"ר לא באמת נשארו משחקים עד הפלייאוף, השאלה אם נגיע לפער 30 נקודות ממקום שני.

  הגב
  • יואב

   שלו,
   סעיף 4- עם העסקה היא לקחת אליפות ולא לנצח דרבי, קונה בכל עונה, תמיד(למרות שזה קרה היסטורית רק פעמיים בעבר).

   הגב
   • שלו

    המשחק אתמול מבאס,
    קצת יותר מזה מול מכבי פ"ת, בכל זאת הפועל.
    אבל עוד ננצח, וניקח אליפויות.
    סה"כ משחק דרבי מבאס, היו יותר גרועים.

    הגב
  • Dr.van nostrand

   שלו,
   יש חדרה ובני יהודה, גם הפועל חיפה אם טיני טועה.
   אין שאלה שהעונה סגורה.
   השאלה היא רק אם חיפה הירוקה תהיה במוקדמות האירופית.

   הגב
   • שלו

    חדרה שפירקנו ועזבו שניים מהשחקנים שלה.
    בני יהודה שעזב השחקן הכי טוב שלה.
    הפועל חיפה שתאבד את השוער שלה.
    גמור.

    הגב
 • 49ers

  "משמשת כתפאורה עלובה..." סטייל זה לא הצד החזק שלך. כך נראית עתונאות הספורט בארץ. מתלהמת, צהובה, חטטנית, לא עניינית, רומסת, משפילה. עתונאות שמחפשת כותרות, שכל משחק הוא "נקמה" על משחק אחר, שכל 3:1 הוא תבוסה מהדהדת... כאלו אנחנו, כוחניים, דורסניים ובעיקר פאתטיים. והלוואי שזה היה רק בספורט.

  הגב
 • ערן (המקורי)

  שיחקנו רע, חטפנו כאפה מבאסת.
  אבל, לא לשכוח- לא הפסדנו.
  ולהערכתי הכאפה תחזיר לנו את הניצוץ ורעב שחסרו אתמול. זה חיוני לעכו וביתר.
  וככל שאני זוכר, חלום הדאבל/טרבל לא פג.
  כך גם חלום העונה ללא הפסד ליגה.
  ויהיו עוד דרבים לתת בראש.

  הגב
  • אריק האחר

   ערן
   תגובה מדויקת ונכונה
   הלואי עוד כזה רצף של משחקים ונצחונות
   ועצירה בתיקו

   הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *