נצחון על בית"ר

עונה שבה יש המון על מה לשמוח, ואין שום סיבה בעולם להתלונן, למרות שאוהדי מכבי משום מה תמיד מוצאים על מה.

מכבי השנה מפנקת אותנו כמו שלא פונקנו שנים, וכן מדובר בקבוצה שבשנים האחרונות שלה לקחה שלוש אליפויות ושלוש פעמים סיימה במקום השני, שלבי בתים באירופה, גביע וגמרים, ועוד. היום הגענו למצב בו הנצחון הוא מובן מאליו, ותיקו כמו למשל בדרבי, מתקבל באכזבה אדירה. אתמול נדמה לי שכבר הגענו לשלב חדש ביציעים, התרגלנו שבבית מכבי מבקיעה את הראשון שלה עד הדקה השלושים, מאחר והשער הפעם בושש להגיע, התחושה במחצית היתה שמכבי נתנה את אחד החצאים היותר חלשים שלה העונה. אודה ולא אבוש, כך חשתי גם אני, אך לאחר שהיה לי קצת זמן בבית להרגע, ומבלי לראות את התקציר (אני תמיד כותב לכם את הפוסטים מתוך ההתרשמות שלי במגרש בלי לראות אפילו את הגולים בוידאו כדי לתת את הפוסט הכי נקי מהשפעות שאני מצליח), נדמה לי שגם החצי הראשון היה טוב בהרבה מכפי שאנחנו הרגשנו במגרש.

*

הדקות הראשונות היו תצוגת תכלית ברמה של הדקות הראשונות מול בני יהודה. ביתר לא הצליחה לעבור את החצי, אנחנו בעטנו בעשר הדקות הראשונות לפחות שלוש פעמים לשער ופעמיים למסגרת, קרנות, והדומיננטיות שלנו היתה כה חזקה שאפילו נשרק פאול לזכותנו, משהו שכמעט לא קורה העונה. מאחר ואיגוד השופטים שלנו הוא איגוד שופטים פוליטי נטו, השופטים מזהים את הפוליטיקה בקלות. ההנחה היא שרוב הסיכויים שמכבי תנצח, לכן אין סיבה לחשוש שטעות נגד מכבי תשפיע על התוצאה. מכאן, שופטים לא יקחו סיכונים בשריקות בעד מכבי, כי אין בהן רווח פוליטי, וטעויות נגד מכבי כנראה לא יזכרו שכן מכבי תנצח גם כך, התוצאה הישירה היא תצוגות שיפוט כמו של דניאל בר פחדן אתמול. טוב מאוד שאיביץ' אחרי המשחק אמר שקשה לנצח בכל משחק 4 ו5 אפס כאשר הצד השני משחק ביתרון מספרי, הגיע הזמן שנבין שאם כבר פוליטיקה, אז גם אנחנו צריכים חברת יחסי ציבור. אני בכוונה כותב את זה אחרי נצחון, זה לא בכי, זה פשוט תצוגות שיפוט של שופטים הפוחדים לעשות טעויות שידברו עליהן, וכך אנו מקבלים את אלון יפת בגרסאות שונות כמעט בכל משחק.

*

אז אחרי עשר הדקות הראשונות בית"ר אכן נכנסה טוב יותר למשחק. בוזגלו וורד התחילו ליפול מכל נשיפה וכמובן קבלו את הכדור. איינבינדר אולי בזכות החברות האמיצה עם אצילי התרכז מעט פחות בנסיונות שכנוע של השופט להוציא לנו צהובים, ואף לחץ את ידו של השופט כשזה הוציא לו צהוב על עבירה של חיסול התקפה מול אצילי (אחר כך גם שיימן יקבל צהוב כזה), ובית"ר החזיקו בכדור כנראה פרק זמן זהה לזה של מכבי מהדקה העשירית ועד לשריקה למחצית. אה, ראיקוביץ' לא נזקק למתוח את איבריו, ניצן והקורה כן הצילו את בית"ר כמה פעמים.

*

ראינו גם את מכבי מאבדת יותר מדי פעמים את הכדור בחצי המגרש שלה בגלל הלחץ הגבוה של ביתר. כמו נגד הפועל, כך גם מול ביתר, הלחץ הגבוה אמנם הוביל לאיבודי כדור בחצי שלנו, אבל גם יצר הזדמנויות לא מעטות להתקפות עם יתרון מספרי, אך התקפות אלה לא התממשו לכלל שער מאחר ולקינו במעט חוסר דיוק. בניגוד לשנים קודמות, גם כאשר אבדנו את הכדור בחצי המגרש שלנו, ולמרות ששלחנו הרבה שחקנים קדימה, ביתר לא הצליחה להגיע לכדי מצב מסוכן של שחקן מול שוער, הסדר והמשמעת במשחק ההגנה של מכבי מופתי. זה התבטא בכך שגם כאשר היה נראה שלביתר יש יתרון מספרי במרכז, תמיד היו שני שחקנים שרצו לכל כנף, בימין למשל אלה היו קנדיל ואצילי, וכאשר אצילי לא הספיק לרדת אז גלזר השלים את מקומו של אצילי, ואצילי ירד למקום של גלזר. זה היחוד של הקבוצה שלנו, גם לוקחים סיכונים בכך ששחקנים רבים נכנסים לרחבה, וגם בגלל הסדר והמשמעת הקבוצות היריבות לא מצליחות לנצל את המיעוט המספרי בהגנה, גם במצבים של איבודי כדור שנובעים מהחלקות למשל.

*

את החצי השני התחלנו עם שתי התאמות טקטיות. דור פרץ ירד לעזור בהנעת הכדור מול הלחץ כאשר הוא באמצע בין שרן ופיבן בקו אחד, מיכה עבר שמאלה, והפלא ופלא מכבי הגיעה בקלות מהגנה להתקפה, שברה את הלחץ ללא מאמץ (כשבוזגלו, ורד, וראן ופלומיין לוחצים בחצי קלאץ' זה באמת לא אמור להיות קשה כל כך), ומכבי שברה את השיאים של העונות הקודמות בסטנגה. צ'יקו הרוויח לדעתי שבע נקודות סטנגה במשחק הזה, אלירן ואצילי השלימו משלהם, בכל מקרה השער עמד באוויר.

יש הרבה טענות כלפי אצילי משום מה, כנראה הציפיות ממנו הן שיעשה את הפעולות הקשות ובמאה אחוז דיוק. הסיבה שאצילי מאבד הרבה כדורים היא פשוטה, אצילי לא מסתפק בפעולות הפשוטות אלא מחפש פעולות הכרעה. אז כן, הוא מאבד כדורים, אבל אז הוא עושה את הפעולה שהובילה לבעיטת הפצצה של מיכה לרשת, זה מחיר שאני אישית תמיד מוכן לשלם, בטח כשזה מלווה בתנועה בלתי פוסקת של אצילי במגרש, והרבה מאוד שיתוף פעולה עם מיכה. דווקא אתמול משום מה שיתוף הפעולה עם קנדיל פחות צלח.

אחרי הגול שלנו בית"ר החליטה על תצוגה של עושים הכל כדי להבקיע, בלי ניסיונות כנים להבקעה. מכבי הגיעה לשלושה מצבים שהיו חייבים להגמר בשער, כן דור פרץ ויונתן כהן, אני באמת מסתכל עליכם בתוכחה עכשיו, דור פרץ אתה חייב לריקן שער. בדקה האחרונה הגיע המצב היחיד של ביתר, יוסי בניון הוכיח שהוא ניצל את זמנו במכבי היטב והוציא בעיטת דור מיכה, ראיקוביץ' זכה להזמדנות להראות את ההתקדמות שלו השנה.

*

לסיכום, סוף סוף נצחנו 1:0, הגיע הזמן. צריך גם משחקים כאלה בעונה. נתניה השנה זה מבצר אמיתי, עד היום ספגנו רק שני שערים במשחקי בית בליגה, אחד מהם מתנת שרן, השני בעיטת עונשין של אולסק בפיגור ארבעה שערים. פרט ל0:0 מול הפועל נצחנו את כל המשחקים ביותר משער אחד, אז כן אתמול זכינו למשחק בית ראשון בו שער אחד הספיק לנו לנצחון. המטרות העונה הן לסיים עונת ליגה ללא הפסד, לא לספוג יותר משער אחד במשחק, ואם אפשר לא לספוג יותר שערים בבית. לזכות באליפות בצורה רשמית לפני כל אלופה אחרת בהיסטוריה. אז גם תגענה ההזדמנויות לתת דקות משחק לעתיד של המועדון. בקיצור, יש על מה לשחק, אבל חשוב מכך, יש המון על מה לשמוח, ואין, באמת אין על מה להתלונן השנה.

תיקו בדרבי
נצחון על חדרה

תגובות

 • אחד העם

  עונת החלומות.
  כל מי שטען שמיכה לא גולר, קיבל את מול את האמת לפרצוף.
  גולר בחסד, רק צריך לקבל את הכדורים בטווח היעיל שלו..

  הגב
  • D! פה ועכשיו

   חיחי.. אין ספק שאיביץ שיפר אותו

   הגב
  • שלו

   הוא פשוט מסר לעטר שעזב את הכדור.

   הגב
  • yaron

   תמיד טענתי שמיכה במקום לנסות להבקיע צריך לבשל לרשת :-)

   הגב
 • הקורא המתמיד

  בפוד שלכם העלה טלב"י נקודה מעניינת שאתמול כמעט קיבלה משנה תוקף. אם בניון עושה יותר מההזדמנות האחרונה שלו, היום היינו כועסים על אוזלת הרגל של השחקנים ועמידותם של קורות השערים של בית"ר.
  שמח שזה לא קרה.

  הגב
  • Ollie Williams

   שמע, במשך לא מעט זמן אחרי האליפות של אוסקר עוד שמעתי "ואם הכדור של לוגסי עולה 5 ס"מ למעלה אתם לא לוקחים אליפות"....
   ואם צ'יקו נותן פס בדקה 2, או שהבעיטה שלו מדקה 10 הולכת 5 ס"מ ימינה, זה יכול היה להגמר בתבוסה.

   איך אומר על זה דסקל כל פוסט שלישי - "שיא אללה שלך כדורגל" :)

   הגב
 • רועי

  מאוד התרשמתי מעושה המשחק של בית"ר, הרבה זמן לא נתקלתי בשחקן שמוציא את הקבוצה שלו להתקפות בכזו קלות תחת לחץ גדול של שחקני היריבה. נהדר בר נתן.

  הגב
 • עידו

  אני די בטוח ששלושת המשחקים האחרונים שלנו הם המשבר העונתי שכל קבוצה חווה.
  הדברים נראים ומרגישים פחות טוב, הכל הולך קשה יותר. כשהפער האיכותי כל כך גדול, זה עדיין נגמר בנצחונות.
  אפילו הרביעיה לנתניה היתה בחריקות.
  ברגע שהשחקנים יתאפסו והקישור יחזור לעצמו (ואולי אפילו איכשהו גולסה יעלה על הדשא שוב) יהיה קל יותר לשבור לחץ של יריבות.
  חששתי מהעדרות של שכטר, אבל נראה לי שאנחנו בסדר.
  מחזיק אצבעות לסכנין הערב.

  הגב
  • אורי

   למה לסכנין? תן לנו לפרק את התקוות של חיפה ש"הם חזרו" לרסיסים

   הגב
   • עידו

    אני לא לומד לקח. אני מוטרד מהמומנטום החיובי שלהם וההפסד ההוא בגביע.
    אני יודע שהם בונים שם שוב את מכבי חיפה של בלבול בקדנציה הקודמת וחושבים שהפעם זה יעבוד, אבל אין לי תעצומות נפש למפגש כפול איתם. הפאק הזה עלי.

    הגב
    • קפטן קוקי

     גם אני לא שוכח את ההפסד מולם.
     עדיף לפגוש אותם במפגש כפול, אבל עדיף בהרבה לפגוש את סכנין.

     הגב
    • אבנר משער 2 (206)

     דווקא כן חיפה.
     בשני משחקים יהיה יותר אפשרי לעבור אותם מאשר באחד.
     ואם ננצח פעמיים אז 5 נצחונות על חיפה בעונה יקל קצת על כאבי התיקו בליגה עם הפועל.

     גיל, פוסט נאה.
     במיוחד "דניאל בר פחדן" , "לקינו מעט בחוסר דיוק" , "פצצה של מיכה"
     אירוניה הולכת ומתגברת

     הגב
   • holden

    תחזיקו ידיים לסחנין-למה אחרת עוד שבועיים תבואו לסמי נפרק אתכם,
    אפילו המאמן הסרבי שלכם רוחש לנו כבוד,
    כבר היינו בסרט הזה בשמינית במצב גרוע יותר וגם אז חזרתם עם הראש בין הרגליים

    הגב
    • עומר

     +1000
     (-;

     הגב
    • עדי

     השאלה החשובה היא: האם בפעם הבאה תישארו במגרש אחרי דקה 50???

     הגב
    • Ollie Williams

     ועכשיו רק חסר שתספר לנו מה היה קורה אם רק בלבול מתחיל את העונה. (אמוג'י של facepalm)

     איני דובר סרבית אז לא יכלתי לקרוא את הראיון המקורי, אבל הניחוש שלי הוא שהוא התכוון ליריבות ספורטיבית-היסטורית ולא ל"איזה קבוצה מפחידה אותנו עכשיו"

     הגב
     • holden

      אתם ---- מפחדים,
      אם אוהדים שלכם פה מעדיפים את סחנין אני מבסוט ,זה אומר דרשני,
      תסובבו את הגלגל עד מחר, נכוו להיום במצב של הכדורגל הישראלי יש רק את מכבי תל אביב ואת מכבי ,
      אם זה מבחינת מועדון, מבחינת העבר, מבחינת אהדה ויוקרה,
      אולי לזה התכוון איביץ,
      תבואו פה בסמי יהיה מוי כייף,
      אם המשחק יסתיים מספיק מוקדם ביציאה דרומה ממליץ לאכול בסטקיית הכפר בטירה קבב עירקי כהלכתו עם רוטב עמבה סמיך,

      זו הנחמה היחידה שאני יכול להציע לאחר ההפסד הצורב

      הגב
      • Ollie Williams

       יש אוהדי מכבי שמעדיפים את סכנין כי אתם בהחלט פחות גרועים מסכנין.
       הישג שיא להתגאות בו לדורות הקרובים

      • Ollie Williams

       ומה שבאמת יפה פה זה שבמשך חודשים אתה כותב על מצב חסר תקומה וכמה אין סיכוי שמשהו יזוז כל עוד שחר שם. ארבעה ורבע נצחונות ו 1.3 מליון יורו מאוחר יותר אתה מדבר כאילו המירוץ לצ'מפיונס יוכרע בין יובנטוס, סיטי, ברצלונה ומכבי חיפה.

       ואני יודע שבתור אוהד חיפה הזכרון שלך מאוד סלקטיבי, אבל הנצחון שלכם שנה שעברה לא היה הגמר. אולי תיזכר גם בהופעה ההירואית שלכם בצמד המפגשים ברבע?

      • אלעד

       איך זה אומר דרשני? שאתם יותר טובים מסכנין - נו, זה ברור. זה לא שהעדפנו לקבל את סיטי על פני חיפה. סה"כ סכנין, כן? אני גם מעדיף לקבל את סכנין על פני ביתר, רעננה, חדרה, נתניה, ה. חיפה, בש, פ"ת, אולי גם אשדוד ועוד ועוד.

       מאחר שאתה די מתמצא בנחמות לאחר הפסדים בסמי - אולי אקשיב לעצתך בנושא (אפשר לאכול שם גם אחרי נצחון?).

      • holden

       אלעד- המצפון שלי לא מאפשר לי לשלוח אוהדים צהובים רעבים עד העיר הגדולה, אתן פה 3 מקומות לאכול טעים ומזין לאחר המשחק בטירת-הכרמל, בתלות שעת סיום המשחק:
       קבב הכפר-קבב עירקי עשוי לעילא, לאפות טריות וחמות או בפיתה רגילה.-הרצל 20 טירת הכרמל

       סטקיית העיר-המתחרה שנוגסת בהצלחה המסחררת של קבב הכפר, נמצאת בהרצל 33 ממש מול "קבב הכפר"
       קניבר-רשת ההמבורגרים הידועה, אממה בסניף פה בטירה ההמבורגר עם טעם משובח במיוחד- זבוטינסקי 62 בכניסה הדרומית לטירה.

       לאלו מכם שרוצים לראות איך נראה מתחם האימונים בכפר גלים או להציץ באימון של הקבוצה בשעות הבוקר אתן המלצה למקום שפתוח רק עד 1300 בטירה:
       "הבגט הלוהט" מקום של אלופים,

       פינה קסומה שמכינים שם על פלנצ'ה קבב בקציצות, פרגיות והספציאליטה שלהם חביתות ירק עם פלפל חריף צרוב,
       המקום בטירה מספר אחד לאוכל בוקר או בגט

      • holden

       תיקון קטנטן,
       הבגט הלוהט פועל עד :1630,
       ומה שיותר חשוב שמכבי יצליחו לנצח בערב בסחנין, מקווה שלא פתחתי וואחד עין!
       סחנין קבוצה פצועה ואסור לקחת אותם כמובן מאליו.
       יום טוב ובהצלחה למנחשים

      • Steve

       עוד ליצן שחצן,
       דע את מקומך טמבל, או שגם אתה רואה כדורגל מהתקופה של סלקטר ולא זוכר את העליות והירידות שלכם בין הליגות משל הייתם יויו?

      • בן בלי בית

       aaannnnd it's GONE.

      • יואב

       אופס (((((:

      • עומר

       שלומי אזולאי לבלבלב חביבי (כפול 2).

       ולפרוטוקול - קניבר זה המבורגר דלא מדגדג טופ 5 בת"א...

      • אבי 2

       הולדן, לא ממליצים לתיירים על קניבר :), אם כבר המבורגרים בחיפה:
       ממליץ על ליבירה בעיר התחתית
       המבורגר של הסינטה בר זה באנקר
       סאלון בורגר בהיכל רוממה - קציצה משובחת

      • holden

       בבורגר סאלון אני קונה מדי פעם הביתה שישיית המבורגרים של 220 עם לחמניות עגולות, יש להם סניף בביג קריות ובאמצע השבוע בגב של " איקאה" ישנו שוק פירות וירקות טריים, עובר שם לקנות חסה טרייה ,עגבניות ובצל וחסל סדר להכין צהריים בבית, הם יודעים לארוז והבשר לקציצות נקצץ מול העיניים בקצבייה שלהם הבחור שם עובד במין אקוואריום שקוף עם כפפות, המבורגר אחד הטובים, בליבירה לא יצא לי לאכול המבורגר רק להתפחלץ מבירות ,סינטה זה סינטה ליגת העל

    • עידו

     עם כל החשש שלי, אני לא מבין מאיפה השחצנות הזו באה.
     המאזן שלכם בסמי בכלל ומול מכבי (ת"א) הוא עלוב. ורק במשחק האחרון שלכם נעצרתם מול רעננה.
     אתם צריכים לחשוש יותר.

     הגב
     • holden

      הזכרון שלי ממש לא סלקטיבי,
      אשתקד באתם פה בגביע נפוחים כמו ספינת האוויר הינדנבורג,
      להבדיל ממנה שהתרסקה לכם רק יצא כל האוויר מהבלון החם.
      ברבע?
      ברבע התנחמתי שתמאש היה זה שהדיח אותנו.
      נכון שאני לא מחסידיו של שחר,
      נכון שלא הכי התלהבתי מהמנוי של בלבול,
      הכל נכון.

      רציתי שאיתי מרדכי ישאר, בלבול הפתיע ובענק,
      עדיין זה לא זה.
      ירדן שועה צעיר מדי בכדי לסחוב קבוצה גדולה על הגב שלו לבדו,
      חסר שחקן 10 שיספק לו כדורים.
      מקסים פלקושנקו לא השחקן שימלא את התפקיד שחסר בקישור,
      עדיין ולמרות הכל רוחות חדשות נושבות פה בכפר גלים.

      שחר אוהב כנראה נוסטלגיה,
      על פי התקשורת פה בעיר הוא הלך על מהלך של אברם גרנט מנג'ר ,בלבול תחתיו ולמחלקת הנוער מינה שלל שחקני עבר ותיקים.
      אני הייתי מעדיף לשבור את הכלים ולהתחיל חדש.
      זה מה שיש,

      גרנט מבחינתי הוא פנסיונר נהנתן, לא הוא הדמות שהייתי רוצה פה , אם כי מנוי של גרנט יביא פה לפחות ל 22000 מנויים בעונה הבאה,
      זו דרכו של אדון שחר להתפייס

      הגב
      • Ollie Williams

       שמע אמנם כולנו פה ילדים מפגרים כשזה מגיע לאהדה לקבוצה שלנו אבל אתה מציב פה רף מעניין

      • עידו

       זה ניצחון אחד מתוך כמה? אתה מניח שאם זה בגביע אז תפרקו אותנו בסמי?
       אני מעדיף את סכנין, אבל כמו שכתבו פה - אתם צריכים לחשוש יותר, במיוחד במפגש כפול.

      • עידו

       אמרת משהו על נפוחים...

      • Ollie Williams

       גיל אתה יכול בבקשה למסגר את השרשור הזה?

      • holden

       עוד לילה קר בסחנין בואכה עראבה,
       אולי זה הכנה למפגש הגדולות של אירופה:
       מכבי תל אביב נגד כפר קאסם!
       תהנו

       המשחק הכי חלש ותקוע משמרקו הגיע,
       אני האחרון שחשבתי ששועה יושיע, האחרון שחשבתי שבלבול הוא סולשיאר,
       הנצחונות הרצופים נתנו שביב של תקווה,
       האמת? המים מה זה קרים עכשיו בבת גלים, כולה כ 18 מעלות, צריך להיכנס למים בהדרגה להרטיב לאט לאט את כל האיברים במיוחד את הגפיים, שקפצתי פעם בבת אחת ל 18 מעלות הלב שלי דפק כמו המחט של מכונת תפירה "זינגר"

       עוד עונה לפח-לא שהיו לי ציפיות מי יודע כמה,
       הפנים ל -2020 אודיסיאה בחלל,
       ניקיטה חרושצוב ,
       שלומי אזולאי נתן-שלומי אזולאי לקח
       תמיד יהיה לנו את "קבב הכפר"

      • Ollie Williams

       מעניין, אתה האחרון שחשב ששועה יושיע והאחרון שחשב שבלבול הוא סולשיאר, אבל זה לא מנע ממך להבטיח לנו תבוסה במשחק היפותטי שבסוף אפילו לא יתקיים כי....זאת מכבי חיפה.

       אבל תמשיך לשקר לעצמך כמה שאתה רוצה, עוד עוד עוד

 • יניר

  אם אפשר ,בוא נסתכל על חצי הכוס הריקה.
  מכבי לא מספיק טובה מול לחץ גבוה מתואם. למרות שלחץ כזה יוצר שטחים בהגנת היריב מול קבוצה אירופאית מתואמת מכבי תחטוף בגלל הלחץ ולא תצליח לנצל את ההזדמנויות. יש הרבה עבודה בעניין הזה.
  וגם,מדהים שבית"ר מצליחה לא לספוג גולים כשחצי קבוצה לא עושה הגנה בכלל. כן, מאור בוזגלו, אני מדבר אליך

  הגב
  • אחד העם

   גולסה, כשהוא כשיר, מהווה כלי מעולה לשבירת לחץ כזה, בשל השילוב בין אגרסיביות וטכניקה ברמה גבוהה והנטיה שלו לדחוף את הכדור קדימה.

   הגב
 • אביעד טייב

  במשחקים כאלה החסרון של גולסה כל כך מורגש.
  מכבי משחקת בקצב נורא גבוה בלעדיו, שונה כל כך מהשנים האחרונות, אך יש דקות ומשחקים שצריך להוריד קצת קצב ואת הלחץ של הירידה וזה קשה בלי גולסה.
  ההתאמה עם דור פרץ ניצחה לנו את המשחק, איזה כיף שיש מאמן שחי את המשחק.
  אני נהנתי לראות את צ’יקו משחק חלוץ, תענוג, חוסך לנו משכורת של חלוץ זר עד יולי.
  עונה בלתי נשכחת.

  הגב
  • ילדיסקו

   חולק עליך , חלוץ יש להביא בחלון הנוכחי כדי להתחיל לחבר אותו לקבוצה לקראת הקיץ הבא ו אירופה

   הגב
   • אביעד טייב

    רק אם תהיה מציאה. לא להחתים בשביל להגיד החתמנו. חלוץ לעונה וחצי מינימום. סומל על מנספורד.

    הגב
 • קפטן קוקי

  תוך כדי הקריאה נזכרתי שפעם דיברו על זה שמיכה ואצילי דורכים אחד לשני על הרגליים ועלו שאלות אם הם מסוגלים לשחק ביחד.
  זה נראה כל כך לא קשור ולא רלבנטי היום, שאני כבר לא זוכר מתי זה היה, העונה או בעונה שעברה?

  הגב
  • Ollie Williams

   עונה שעברה בעיקר, שבה כולם דרכו לכולם על הרגליים

   הגב
 • עדי

  נקודה אחת, הבעיטה של בניון הייתה לא רעה בכלל. ראיקו בהצלה מטורפת שהביאה שתי נקודות.

  הגב
  • yaron

   ראיקו סובל מפיצול אישיות השנה.
   מצד אחד אומר לסוכן שהוא רוצה לסיים את העונה במכבי ומצד שני עושה הכל כדי שיחטפו אותו בינואר.
   נקווה לעסקה בנוסח דאבור :-)

   הגב
 • אחד העם

  https://twitter.com/OrEren6/status/1087463985933402112?s=19
  אם תתבונן באירוע, תראה ששניה לפני הוא זז לכיוון ההפוך, מה שהופך את ההצלה ליותר קשה.

  הגב
 • Ollie Williams

  מבחינתי הייתי מוציא את אצילי במחצית.
  מחצית ראשונה הוא היה מזעזע.
  לא הצטרף כמו שצריך למתפרצות, לא ירד מספיק להגנה, לדעתי דייק לכל היותר בשתי מסירות ולא ביצע דריבל מוצלח אחד - תמיד איבד.
  לא יודע איזה חפץ איביץ' זרק עליו בהפסקה אבל יחד עם השינוי של פרץ הוא התעורר ושיחק מצוין במחצית השניה.

  אחלה צ'יקו, החתמה גדולה. ההשתלטות-סיבוב-פריצה/בעיטה שלו פשוט נהדרים.

  פיבן וייני טעו לא מעט אתמול, עם כל החיבה לפיבן והיכולת הטובה שהוא מפגין ברוב הזמן - אני תוהה אם לא כדאי לתת לז'איר לעלות קצת במקומו לצד שרן.

  בר נתן....פשוט מזעזע. מבחינת שטף וכמות השריקות - כשמכבי בהתקפה הוא שופט רוגבי, כשבית"ר בהתקפה הוא שופט פוטבול.

  הגב
 • יואב

  צ'יקו היה מרענן אתמול. עוצמה פיזית, מהירות מחשבה, עין לגול...
  צריך להזכיר בעניין שלו- יש לו מספרי קאריירה טובים מאד בטורקיה וגם השנה הוא כבר נוגע בדו ספרתי בכל המסגרות.

  הגב
 • לירן

  תודה גיל, מצוין כרגיל
  1. רייקו ענק, אני אומר מתחילת העונה שהוא רכש אדיר, צריך לנסות להחתים על חוזה חדש למקרה שלא ימכר
  2. מחצית ראשונה היתה חלשה, אין מה להסתיר את זה, מחצית שניה היתה אדירה, משום מה קלינגר תיאר את המחצית השניה כמאוזנת, לא משהו שאני ראיתי, בית"ר בוטלו לחלוטין
  3. איכשהו, בלי שנשים לב - הרוטציה הפסיקה לחלוטין, לדעתי יש מקום לברסקי לשחק מדי פעם, לז'איר בוודאות יש מקום (הוא בלם יותר טוב מפיבן לדעתי), פיבן וייני יכולים לנוח ולא יקרה כלום, בייחוד פיבן שקצת בירידה
  4. בית"ר חשבו שהם חכמים גדולים, שהם ילחצו את מכבי ויראו להם שהם קבוצה גדולה, רק שזה גמר להם את כל האוויר למחצית השניה, ראו את ההבדל בכושר הגופני בצורה ברורה
  5. פרדי פלומן - צריך להזהר מאוד כשמביאים שחקן מוביל מקבוצה קטנה, הסלבייק, טפוקו, פלומן, בזמנו היה גם איזה דרום אפריקאי שעבר מבני יהודה לחיפה במיליון יורו, זה סגנון שונה ובדרך כלל זה לא מסתדר, אתמול הוא היה חלש מאוד, למרות ששפיגלר, שחובב ליגה צרפתית בצורה קיצונית, ניסה לעשות ממנו שחקן גדול.
  6. סבע עובר לסין, לא יאמן

  הגב
  • רועי

   לגבי 5 - כולם מחפשים את הוואקמה הבא.

   הגב
   • יואב

    הטרנד יתחלף בקרוב ללמצוא את הצ'יקו הבא. ממתק אמיתי ובשל ולא שוברים את הבנק בשבילו.

    הגב
  • אלעד

   2. קלינגר גונב דעת כבר תקופה ארוכה. "הגול של מכבי הגיע בדקות שהמשחק היה מאוזן"; שזה א. לא נכון ו-ב. לא רלוונטי. ביתר ייצרה מצב אחד במשך 93 דקות, מכבי החטיאה הרבה ונגמר רק 1-0, מה שאפשר לו לנסות לייצר נרטיב של היינו קרובים, רק שאנחנו החטאנו ומכבי לא. לא נראה לי שמישהו עוד קונה את זה. ביתר בפלייאוף תחתון - אני בספק אם קלינגר יפתח את העונה הבאה.

   3. מסכים לגמרי. מכל שחקני הבית, פיבן הכי פחות מרשים אותי. כמעט בכל משחק הוא מאבד כדור עקב יכולת טיפול בכדור די נמוכה. ומרבה לעשות עבירות מיותרות באיזורים מסוכנים. אני מעדיף את ז'איר על פניו בכל יום. לגבי ברסקי - הייתי שמח אם הוא היה נכנס במקום ריקן, אני חושב שבחלק מהמצבים (וזה בלט בעיקר בדרבי), השקט שלו עם הכדור והיכולת שלו להזיז אותו עדיפים על פני הדינמיות של ריקן וחוסר היכולת שלו למסור מדויק קדימה.

   6. אלונה צריכה לנשק את הסינים. סבע כל כך לא מתאים לכדורגל של קבוצה יוזמת, והמחיר הגבוה ששילמו עליו + העונה שעברה - גרמו לו להיות קצת אגואיסט, כמנסה להוכיח שהוא שווה את הכסף - בועט מכל מצב. אם אלונה הייתה מחזירה את ההשקעה עליו זה היה מעולה, אז לעשות רווח - עסקה מדהימה. (אגב, כנ"ל גם לגבי נייג'ל).

   הגב
   • yaron

    פיבן משחק באחד התפקידים הקשים לשחקן צעיר. לדעתי הוא הפתעה גדולה אבל ייקח לו שנה שנתיים נוספות להבשיל. בטח בשביל מפעלים באירופה.
    לא חושב שמישהו מעדיף אותו על זאיר אבל לא זאת השאלה, השאלה היא את מי היית מעדיף כמחליף, פיבן או טיבי?
    סבע עדיין לא נמכר. כשיקבלו עליו +4 מיליון נדבר.
    גם אם יימכר, אני בטוח שבב"ש היו מעדיפים רכש שיבקיע...

    הגב
    • קפטן קוקי

     קטנה לגבי סבע - מדברים על מחיר כפול ממה שנקנה מנתניה.
     אז א. כשקוראים את כל הידיעות מבינים שבתקשורת הישראלית יודעים מעט מאוד (זה מעלה שאלות תרבותיות למה, אבל נמשיך);
     ב. לסבע יש סעיף יציאה לסין בחוזה שלו, ולכן לא סביר שסכום הרכישה הוא 5 מיל' (ראו סעיף קודם, הסינים רחוקים מלהיות חבורה של חייזרים נחמדים וחייכנים שלא מבינים בביזנס);
     ג. אאל"ט, לנתניה יש 10% מסכום המכירה.
     כלומר, יש איזה נרטיב שבחלקו מכוון ובחלקו בגלל חדלון לפיו ב"ש "עשו אקזיט" על סבע, אבל עד שאני לא רואה את החוזה בעיניים אני לא מאמין.

     הגב
    • Ollie Williams

     פיבן הרוויח דקות ביושר והטעויות שלו הן שכר לימוד של בלם צעיר ומבטיח.
     אבל לא יזיק עם ינוח קצת מדי פעם, או שתהיה קצת רוטציה בין שלושת הבלמים הבכירים שהם ללא ספק ייני, אמאדור ופיבן.

     היות והמטרה של רכישת סבע הייתה תפוקה מקצועית לפני הכל - לא יודע אם הייתי מגדיר את זה כ"מדהים". הרי אם היה בעונה מוצלחת להיו אומרים יפה יפה לסינים לחכות עד הקיץ.

     הגב
     • yaron

      כשאמאדור בריא פיבן שלישי ברוטציה ונח לא מעט. בלי קשר, יש עוד קבוצה בליגה עם בלם שלישי שמתקרב לרמה שלו? בחצי ליגה הוא באנקר בהרכב ונמכר במינימום מיליון וחצי כבר בקיץ.
      הפתעה גדולה ושיחוק רציני של מכבי.

      הגב
      • Ollie Williams

       לא יודע למה אתה חש צורך להתווכח על פיבן, אף אחד לא אמר אחרת מהטיעונים שלך...רק שאולי לתת לו לנוח קצת ולתת לאמאדור לשחק עוד.

 • Gil - Zimbabwe

  אני מאד נהיתי ממכבי אתמול בלפחות 70 דקות שזה המון לקבוצה בליגה הישראלית. לרגע לא חששתי שבית"ר יבקיעו. מה שכן מכבי החמיצו המון וזה גרם קצת לחוסר שקט שעלול להגיע איזה נאחס (מכבי פ"ת, דרבי) בסוף.
  הגעילה אותי "ההוראה" של קלינגר להיכנס חזק בדור פרץ בהתחלה על מנת להוציא אותו מהמשחק, בעשר דקות הראשונות הוא חטף שתי כניסות של צהוב. פרץ היה חלש בראשונה ואחרי ההברקה של איביץ' הוא היה טוב בשנייה.
  פעם קראתי אני חושב אצל דסקל שיש שופטים שלפני כל משחק לומדים את השחקנים שהם הולכים לשפוט, על מנת שלא יכשלו איתם, אם בר נתן היה לומד את הקבוצות של קלינגר הוא לא היה שורק כל הרבה פעמים נגד מכבי אתמול על כל נגיעה.

  הגב
 • עדי אבני

  זה נראה שעדיין לא התגברתם על העזיבה של מנשה משיח, ושבכלל, הטענות שלכם לשופטים הן מיוחדות. הן לא בצורת "השופט דפק אותנו" המקובלת, אלא ברמת הציפיות המכביסטיות למצויינות המצופה מעובדי המערכת

  הגב
  • אחד העם

   עדי ,
   אם נתעלה לרגע מעבר לרמת קינטורים הדדיים, אני סבור שנושא המשחק האגרסיבי זקוק לחידוד אצל השופטים ולאחידות בשיפוט.
   משחק פיזי קרוב ומלחמה על הכדור עם הגוף והידיים - כן. שימוש בידיים לדחיפה או בעיטות ברגלי היריב - לא.
   עוד נקודה המשוועת לחידוד ולאחידות, היא סוגיית העבירות ברחבה בכדורים נייחים. כל שופט והאינטרפטציה שלו לעניין. הרוב מתעלמים.
   למען ההגינות, אציין נקודה שהתרשמתי שזכתה לטיפול השנה ע"י האיגוד: הקפדה על החוקה, מצד הבועט והשוער, בבעיטות 11.

   הגב
 • אחד מהעם

  אני חושב שזה לא בסדר שהשופט לא הרחיק לכם שחקן כמו שהוא עשה מול הפועל, חוסר אחידות בשיפוט. חייב היה לתת לנו שחקן פור כדי שכמות השחקנים על הדשא תשתווה כשיש לך את בוזגלו שלא עושה הגנה....

  קלינגר לא גנב דעת, הוא סך הכל רואה את המשחק מהצד שלו. במחצית הראשונה סך הכל הייתה שקולה ומבחינת הדינאמיקה (לא מדבר על מצבים למרות שהיו קצת יותר ממה שאתם מתארים) היה נראה שהיא הולכת איתנו, במחצית השנייה נראינו זוועה וזה קשור בעיקר לעובדה שמנסים בבית"ר להצדיק את הרכישות ההזויות שנעשו מאז חוגג הגיע.

  בבית"ר משום מה עושים הכל כדי להיפטר מסילבסטרה וכל זה כשיש לה חלוץ אחד בסגל מלבדו שגם קצת פצוע. מביך. נכון, הוא לא כובש. אבל מי שרואה את העבודה שהוא עושה על המגרש, הלחץ שהוא מפעיל על הבלמים במשך 90 דקות, התנועה המעולה שלו והדרך בה הוא שומר על הכדורים שמגיעים אליו לא יכול שלא להתפעל מהשחקן הזה גם בעונה שהכל הולך לו הפוך. תן לו שניים שלושה שחקנים טובים לידו והוא אחד החלוצים הטובים בליגה. וזה שלא שוארן נמצא באיזה כושר מטורף...

  הגב
 • שלו

  דילמות של אוהד מכבי:
  האם אפשר לנצח אתחיפה שבע פעמים בעונה?
  האם להחזיק אצבעות להפועל (שלא תרד כנראה) שתגיע לפלייאוף העליון רק כדי לנצח אות?
  אולי עדיף פליאוף עליון בלי ב"ש ובית"ר שהן תורדנה את הפועל?
  הרבה שאלות.

  הגב
  • אחד מהעם

   אני מוכן שהפועל ישארו בליגה בתנאי שרומא זוכה בליגת האלופות...

   הגב
  • שלו

   כבר לא ננצח את חיפה שבע פעמים בעונה.
   חמש גם טוב.
   למרות שפעיים יהיו אוף סיזן.

   הגב
 • פאןפאן

  מסכים עם גיל לחלוטין - התרגלנו לטוב. מהר מדי. היה משחק טוב במחצית הראשונה וטוב מאוד בשניה.
  גלזר - גירזן אתמול מכל הבא ליד. התעלל בשחקנים של ביתר. מדהים
  צ׳יקו - מה יש להוסיף? קצת פירגון של לברים שלו בחצי הראשון והוא היה משחיל כבר קודם. כמעט כל המצבים שלו הוא עושה לבד. אס
  אצילי - כמו שוויליאמס כתב - כמעט שיחק עם ביתר. הרג אותנו. חצי שני קיבל סטירה והתעורר על עצמו. אל תחגוג :)
  ובקטנה - מה חיפה יעשו עוד כדי להמנע ממפגש כפול???
  סכנין - הזדמנות לנקות את הראש ממאורעות תרפט עם טב״ח זהבי ועמיחי שפיגלר על תקן המתסיס הלאומי. תענוגות

  הגב
 • שלו

  מחפש כרטיס לרבע הגמר נגד חיפה בנתניה,
  אם משהו נתקע עם שני כרטיסים מיותרים אשמח לקנות במחיר עלות.
  עדיפות ליציע 204 (קרוב למשפחה...)

  הגב
  • Ollie Williams

   עזוב את נתניה
   אני מחפש כרטיס לסמי עופר כדי שאזכה לטיול קולינרי בטירת הכרמל להטביע את יגוני אחרי ההפסד. רוצה להצטרף?

   הגב
   • אורי

    רק אל תלך לחוף דדו - עמוס שם מהיום עד אוגוסט (ושוב החל מספטמבר הבא)

    הגב
   • שלו

    למשחק רבע הגמר בסמי עופר אני חושב שאצליח להשיג כרטיס, אפשר לקבוע מפגש לצאת יחד לסיור בטירה...

    הגב
    • yaron

     כדורגל חופים זה לא בדדו?

     הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *