תיקו מול עיר הפועלים

כנראה שהמשימה הקשה ביותר של איביץ' עד לסוף העונה תהיה לשמור את השחקנים חדים ומוכנים לכל משחק ומשחק

אז מה היה לנו אתמול. היה לנו אתמול הרכב חדש של איביץ', הרכב דומה לזה שעלה במשחק מול נתניה, הרכב שהציג רמת משחק דומה לזאת שהיתה במשחק מול נתניה בסיבוב הראשון. ההגיון היה ברור, מול חוליית קישור שכוללת שחקנים רכים אך יצירתיים כמו שלומי אזולאי וגילי ורמוט, מכבי עלתה עם הרכב שאמור להיות הרכב הלחץ החזק ביותר שלה במרכז המגרש, מתוך שאיפה לשלוט בכדור ובמשחק. לאחר עשר דקות הפתיחה בהן שרן כמעט בישל גול יפה לאמדור, רק שהיה מדובר בקורת שערו של ראיקוביץ', מכבי אכן שלטה במגרש, אך לא הרבתה להגיע למצבים. חמישה נבדלים של איתי שכטר לא תרמו למאמץ, וגם בעיטה ממטר מול שער ריק לא תורגמה לשער.

הגול הגיע מפריצת יחיד של סאבוריט, כבר עכשיו אפשר להגדיר אותו החתמת העונה, וגם הזר הטוב בליגה בפער גדול, וגם המגן השמאלי הטוב ביותר בארץ מאז פטר מסיללה, וגם התרופה לכאבים העזים שפקדו אותי בכל פעם שהייתי רואה שם את בן הרוש, ריקן, אפילו יואב זיו לא היה חגיגה בעמדה הזאת. בקיצור, היתה פריצה יפה וגול יפה של סאבוריט, אחלה.

*

מכבי עלתה לחצי השני בלי הרבה שינויים. ברסקי עבר שמאלה, דור פרץ עבר ימינה, במשולש שקודקודו היה גלזר מאחור. מכבי שוב שלטה בכדור אך למעט מצב טוב של שכטר שתורגם לניסיון כושל לרצות את אלירן עטר במקום בבעיטה לשער, מכבי שוב לא הגיעה למצבים.

*

אז הגיעו עשר דקות בהן הפועל חיפה זכתה לשני מליון קרנות, כל קרן נראית כמו שער בטוח, אבל לא, ואז אבל כן.

*

בדיעבד, הדבר שצריך להרשים אותנו אוהדי מכבי, זה מה שקרה אחרי שער השוויון. שחקנו אתמול מול ההתקפה השניה הכי טובה בליגה. הם לא יצרו הרבה מצבים במשחק ההתקפה הרגיל, ולאחר השער שכבשו, הם כל כך שמחו עם התוצאה, שכל מה שעניין אותם הוא להחזיק בכדור ולהגיע לשריקת הסיום עם ההישג היוצא דופן, וזה באמת הישג יוצא דופן השנה, הקבוצה השניה בליגה שמצליחה לחלץ מאתנו תיקו במשחק בית שלנו.

אבי ריקן הגיע למצב טוב שבמשחק מול נתניה בסיבוב הנוכחי תורגם לשער נפלא, אך הפעם הוולה של ריקן לא הגיע למסגרת.

זהו, אין עוד מה לספר על המשחק, חוץ מזה שכמו כן שותף שוינפלד.

*

כנראה שהמשימה הקשה ביותר של איביץ' עד לסוף העונה תהיה לשמור את השחקנים חדים ומוכנים לכל משחק ומשחק. נדמה לי שאפילו נולי מסכימה שהסיכויים שנאבד את האליפות הזאת השנה זהים לסיכויים שלי לזכות בלוטו (מעולם לא מלאתי טופס). נאחל לו הצלחה מלאה בתפקיד זה, בין השאר כי יש אדיוט אחד שממש לוקח ברצינות את המטרות של עונה ללא הפסד, עונה ללא ספיגת יותר משער אחד במשחק, ניסיון לזכות באליפות לאחר המחזור הראשון של הפלייאוף, ודאבל מחוזק. אה, האדיוט הזה הוא אני, וכן אתמול יצאתי ממש מבואס מהאצטדיון, אבל אל תדאגו לי יותר מדי, אני כבר בסדר.

נ.ב – התמונה באדיבות האתר הרשמי של מועדון הכדורגל מכבי תל אביב, תכנסו מדי פעם לאתר ולאפליקציה, במיוחד אחרי משחקי הבית, שם תוכלו לשמוע את הפוד הקול מהיציע, בהשתתפות האדיוט.

הגדולים מכולם
בייסליין -65 דורפן וגילור - על הטרייד בין ניקס לדאלאס

63 Comments

קרקו 4 בפברואר 2019

אחרי משחק כזה, אולי עדיף שתסכם את חדרה שלנו.

נולי 4 בפברואר 2019

ממממממממ :)

holden 4 בפברואר 2019

שלטה במשחק?
כנציג של הצד השני בעיר הפועלים אני סקפטי באשר לאמירה שלך,
הפועל החזיקו טוב את המשחק-מבחינת מצבי הבקעה היו קרובים יותר לנצחון.
באשר למחנה הנגדי בעיר-הפועלים?
ובכן,
חוץ מלשים על הבחורים תלבושת עם הלוגו של :
"זכריה דרוקר"-שחר עושה הכל בכדי להחזיר את הקבוצה של שנות השמונים והתשעים,

כמעט כל הצוות מנערים בואכה נוער מורכב משחקני עבר,
ההצעה או יש לאמר הליקוק החנפני של אדון שחר לברקו הגעיל אותי,
מהלך שיווקי שנועד להרגיע את התסיסה בקהל.

האחרון שמתאים לאמן נוער הוא אייל.
אנטיתיזה לאופי של מרקו ושל איתי או אריק,
חבל שזו תמונת הראי של המועדון,
אם שבוע שעבר ניחסתי שצפיתי נצחון ירוק שישים אותנו במקום השני והמכובד, אז לקראת הערב אני מעדיף למלא פי מים.
לפעמים אני בודק אם אין לי לירות בארנק והאם עדיין מוקרנת בערב "מלרוז פלייס"
או יעקב יעקב,
הלכת על המוכר והידוע אבל לפעמים צריך וחייב להתקדם עם הזמן,
בערב ניסע לסמי נעל סובארו פשע או אוטיבאנקי אברט שחורה עם צעיף של זכריה דרוקר על הדש -בורד

יואב 4 בפברואר 2019

אם אני מרכיב את מכבי החלומית שלי משנות השבעים, סאבוריט הוא המגן השמאלי. איזה בינגו. לא ווטרן, לא מקרה שיקום, לא העברה יקרה ומתוקשרת. פשוט מגן שמאלי אמיתי.
הפנים לגמרי לגביע…

מתן גילור 4 בפברואר 2019

מיקי בלו? יעקב הלל?

יואב 4 בפברואר 2019

מתן,
את בלו ראיתי ממש בשנים האחרונות שלו וכילד. יש לו קייס כמובן
הלל לא באיזור של סאבוריט ככדורגלן

yaron 4 בפברואר 2019

יש לו קייס (ולי חתימה :-) ) אבל זה מזמן לא אותו תפקיד.

חיים הצהוב 5 בפברואר 2019

הלל היה נוראי במכבי, בחיים לא היה מגן שהרים כדורים כל כך גרוע כמוהו

ברק 5 בפברואר 2019

יעקב הלל היה החלש מבין ה11 שהרכיבו את הקבוצות ההן של הניינטיז

אחד העם 4 בפברואר 2019

מיקו בלו
מספר 3 הטוב בכל הזמנים (האמת , טעות להשוות בין דורות שונים, הכדורגל השתנה לבלי הכר)

אלעד 4 בפברואר 2019

לדעתי אי אפשר לפתוח גם עם שלישיית קישור חזקה וגם עם מיכה. הם די מייתרים אחד את השני.
כלומר, מיכה כבר לא יכול לשחק באגף ימין – זה לא עובד (שונה מאוד ממצב בו הוא ממוקם באמצע ואז בא ימינה).
אם איביץ' רצה לשחק עם 3 באמצע, היה מקום לפתוח עם קיצוני בצד ימין (אצילי או יוני), ואז להכניס את מיכה במקום אחד מהקשרים בדקה ה-60. אני בטוח שזה חילוף שהיה גומר את המשחק.

עוד בעיה שאני רואה אצל מכבי – חוסר המהירות מקדימה. על הקישור שלה שהוא די איטי, כבר דובר. אבל שימו לב לשחקני ההתקפה שלה: מיכה, אצילי, עטר, שכטר, צ'יקו, יוני וארון. היחיד שם שבאמת מהיר הוא צ'יקו, ואולי קצת יוני. היתר לא.
גם לאף אחד מהם – מלבד צ'יקו – אין באמת אחד על אחד, ולא מסוגל לעבור שחקנים על הקו.
אני כותב את כל זה, תוך מבט לעונה הבאה. אם נרצה להתחרות באירופה ואם נרצה להמשיך לדרוס את הליגה, נצטרך להביא חלוץ וקיצוני – שניהם מהירים וטכניים.

אתמול ראינו גם שהקישור של מכבי כבר עייף, אולי קצת שחוק. הפציעה של גולסה אמנם לא השפיעה על התוצאות בליגה, אבל היא כן משפיעה, לעיתים, על המחציות השניות של מכבי שנראות קצת עייפות וחסרות אנרגיות. החילוף הקבוע של ריקן כדי להכניס אנרגיה יכול לעבוד, אבל יכול גם להרוס – ע"ע העבירה שלו שהביאה לחופשית שהביאה לקרן שהביאה לגול. ריקן הוא פשוט שחקן לא חכם.

עם זאת, היכולת בזמן האחרון לא תפגע בנו במפגש הכפול מול סכנין, ובכך שניקח אליפות במחזור השני של הפלייאוף. כך, שנותרו בעצם עוד שני משחקים חשובים העונה: חצי הגמר נגד חדרה והגמר נגד נתניה (זה ההימור שלי).
ובמקביל – לבנות את הסגל לעונה הבאה.

לירן 4 בפברואר 2019

הפעם לא מסכים עם הטור. יש גבול לכמה אפשר להראות לא טוב ובתקופה האחרונה כל משחק נראה ככה, אני מבין שיש הפרש גדול ואי אפשר להשאר עם הרגל על הגז אבל אפשר לתת משחקים טובים מדי 2-3 וזה לא קורה.
איביץ' לגמרי הוריד את הרגל מהגז, גם בראיונות אחרי המשחקים הוא אדיש יותר מדי וגם בניהול המשחק (אצילי יכל להכנס לפני).
אנחנו מאבדים נכס חשוב שיפגע בנו בעונה הבאה וזאת יכולת ההרתעה, קבוצות רואות את המשחקים האלה ורואות את חדרה והפועל חיפה (ובית"ר) מחזיקות בכדור ואף לוחצות וזה נותן להן רעיונות.
סבוריט מצוין והייתי מאוד שמח לראות את בצ'יראי במכבי, לא יודע, יש לי תחושה שהוא מתאים בול למה שצריך.

קרקו 4 בפברואר 2019

מסכים לגמרי.
הדינמיקה הזכירה מאד את הדרבי, כולל הדקות של הגולים. מה שהדאיג אותי בשני המשחקים, בין היתר, היה שכמעט לא עשינו דבר בעשר הדקות שנותרו לנו להחזיר את היתרון. היה מין רפיון של השלמה עם התוצאה.

יואב 4 בפברואר 2019

אם לאבד את ההרתעה זה לא לנצח 36 מחזורים אז כן, איבדנו אותה. וברצינות, היו גם משחקים מעולים וגם פחות, לאחרונה. מרגיש לי טבעי לגמרי וקצת יציאה מפורפורציות.

לירן 4 בפברואר 2019

הפסד זה עניין של זמן, אי אפשר להמשיך לשחק ככה ולא להפסיד, אתמול לא הגענו למצבים, גם הגול לא היה מצב אמיתי של שער בטוח. לא זוכר משחק מעולה כבר המון זמן, גם לא אחד טוב מאוד, וגם לא כיף להגיע למשחקים שנראים ככה ואין סיבה להראות ככה ואין חשש ששכטר יישב על הספסל כי איביץ כבר לא קשוח כמו בתחילת דרכו, רואים את זה ברוטציה שהתקצרה מאוד.
יונתן כהן בשקט יכול לשחק במשחקים ה"לא חשובים האלה" במקום לשחוק את שכטר.

יואב 4 בפברואר 2019

לירן, אז נפסיד. זה לא קורה בכל עונה, לכל קבוצה, בכל ליגה? גם למעולות ביותר. למעשה, זה תמיד קורה.
מכבי היתה מעולה מול ביתר, יעילה מול חדרה, כבשה להנאתה מול נתניה והשתעממה תוך כדי חדרה. לא יודע איפה לא ראית טוב מאד פה. איביץ כבר לא קשוח זאת השלכה לגמרי שלך שמתבססת על כלום ממש. אם יש לך ספק שהוא לא לומד כל הזמן, אז וואלה אין לי הרבה מה להוסיף כאן. זאת מידה דיי מוטרפת של פינוק.
זה היה הרכב קלאסי של איביץ למשחקים מאתגרים- מרכז קישור חזק ולהגיע לדקה 60 ואז לנסות להכריע בחילופים. ואכן היה חסר החילוף של אצילי(בעבר מיכה). אולי היתרון פיתה את איביץ להמשיך עם המנוחה לאצילי. כנראה שכן. אפשר לזמר לשחקנים כל היום שכל משחק הוא החשוב ביותר, זה נחמד אבל הם יודעים את האמת.
קטונתי מלהציע לאיביץ איך לנהל את הרוטציות הספציפיות שהוא בטח מכין לסכנין.

יואב 4 בפברואר 2019

נ.ב
לא כיף להגיע למשחקים שנראים ככה? זה משפט אמיתי שנכתב על העונה הזאת? קטונתי באמת. ההגדרה שלי להנאה שונה לגמרי(:

לירן 4 בפברואר 2019

לא כיף, זה לא נכתב על העונה, זה נכתב על המשחקים האחרונים ואכן לטעמי לא כיף

לירן 4 בפברואר 2019

אני תמיד מסכים עם כל מה שאתה כותב, הפעם לא (זה בסדר אני מניח).
היינו לא טובים מול בית"ר (גם בליגה וגם בגביע), חלשים מול חדרה ונתניה. מה שאני חושב לגבי איביץ לא המצאתי, אני וראה ראיונות שלו אחרי משחקים וכשהיו משחקים כאלה נרפים בתחילת העונה הוא היה כעוס, עצבני וספסל שחקנים שלא ענו על הציפיות שלו (עטר, טיבי, חוזז (שהיה אתמול חושך)) והיום הוא אומר באדישות שזה לא היה המשחק הכי טוב שלנו, בשביל לחץ על כל המגרש לא צריך יום טוב ומאבק אליפות. ואם היתרון פיתה אותו זה שוב מראה שהוא לא חד כבעבר כי זעק לשמיים שאנחנו לא במשחק ועל ספיגה.
דרך אגב, תכננתי לקחת את הבנים שלי (הגדול בן 7 היה בכמה משחקים ונהנה) למשחק מול פ"ת שהוא בשבת ב16:00 אבל לדעתי הם ישנאו כדורגל אחרי משחק כמו שהולך להיות שם – זה לא אמור להיות שיקול של איביץ' ?! :-)

יואב 4 בפברואר 2019

לירן,
איביץ אמין. אתה רוצה אותו כועס בפער של 21? זאת תיהיה סתם מאניירה. הוא לא נשמע לי אדיש בכלל אתמול אגב. אני חושב שעמדת המוצא שלו היא חוסר שביעות תמידית אבל גם לה יש ניואנסים. הוא כבר בגביע מנטלית.
היתרון פיתה אותו להמשיך עם המנוחה של אצילי למשחק היותר חשוב השבוע. ככה נראה לי בכל אופן. לא מוטרד מאיביץ. נראה לי שהוא כל הזמן לומד ומתקדם.
אני יכול להיכנס לרזולוציות של משחק משחק(1-0 מול ביתר היה משקר לגמרי לדוגמא), אבל זה לא נראה לי העניין. יש את עניין חלוקת הכוחות, המשאבים, גם המנטלים. אי אפשר ללחוץ תמיד ולהיות בפול גז. אלו דינמיקות רגילות של עונה. יש יריב ואתמול הוא היה טוב. אני ראיתי 9 אליפויות בחיי, מעולם לא הגעתי לשלב הזה ללא הפסד ועם פור כזה. ועם קבוצות טובות יותר של מכבי. קח את הילדים, זאת עונה חד פעמית, שיחוו ממנה.

yaron 4 בפברואר 2019

חמישה נבדלים זאת כבר עצלנות.
לא אתפלא אם שכטר לא רואה מגרש שבוע שבועיים.

יואב זיו לא היה חגיגה אבל גם לא גרם לכאבים. אותו דבר ייני כמגן ימני.

השמן 4 בפברואר 2019

מבאס. עוד נצטער על אובדן הנקודות המיותר הזה כשהפער בסיום העונה יעמוד על 24 בלבד…
ובנימה רצינית יותר. הירידה ביכולת מובנת ואף לא חמורה כל כך לדעתי. אתמול בסופו של דבר תיקו שיקף, לא קונה את התזה שחיפה יצאו פראיירים. מה שכן, כל הנקודות שאיבדנו לאחרונה כן מסמנות בעיות מסוימות שאיביץ' צריך לתת את הדעת עליהן בעיני:
א. אנחנו מתקשים להשיב לעצמנו את השליטה במשחק כשהיריבה מתחילה להתעורר ולהעז. אולי גולסה חסר פה, אולי צריך לחשוב על תרגול של הנושא הזה, הנעת כדור, לחץ אחרי איבוד גם כשעייפים כבר וכו'. אחרי פתח תקווה והדרבי, ידעתי אתמול שהשוויון יגיע, וזה אומר דרשני.
ב. גם מול פתח תקווה וגם אתמול ספגנו ממצבים נייחים. למיטב זכרוני גם מול הפועל (קלאודמיר) לא ספגנו אבל הובכנו. בעונה טובה של ראיקוביץ' זה אומר שיש על מה לעבוד עם ההגנה

ילדיסקו 4 בפברואר 2019

השער של חיפה אתמול היה מהלך מבריק שאם לא תתכונן אליו מראש תחטוף בכל פעם שהכדור יגיע לחיבורי החמש בצורה מדוייקת שכזו.
קפילוטו עשה חסימת כדורסל לפיק אנרול וגלזר שנתקע מול קפילוטו יכול היה רק לרוץ ולראות נגיחה יפה במיוחד.

אבי 2 4 בפברואר 2019

מרוצה סך הכל. כל נקודה קריטית במאבק על הפלייאוף עליון הצפוף.
אני מסכים איתך גיל שהיינו צריכים לנצל את הרפיון שלכם אמש ולקחת את כל ה-3 נקודות.
ולא צריך לחפש מתחת לציציות מה לא היה טוב אצלכם, לפעמים צריך לפרגן ליריבה שעמדה ממול. הפועל חיפה קבוצה יותר טובה ומסוכנת מאשתקד. חייב להודות שהמון ניצחונות בעונה שעברה נבעו מהמון מזל. מימר פשוט הפך את הקבוצה הסתמית והדהויה של קלינגר מתחילת העונה לקבוצה התקפית ושוטפת שכיף לראות (לראייה – התקפה השנייה הפורה בליגה אחריכם).

אביעד טייב 4 בפברואר 2019

חיכיתי לסיכום משחק שלך אחרי המשחק של הפועל חדרה.
בנימה קצת יותר רצינית, תודה לראיקו על אתמול. רק אני מבסוט שהשעון מעורר הגיע לפני הגביע?
דור מיכה לא יכול לשחק כ״קיצוני״. הוא כל הזמן נעלם מהאגף לאזור האמצע ואנחנו מאבדים את החלק האיכותי שלנו בתבנית ההתקפה.

Ollie Williams 4 בפברואר 2019

אני חושב שמיכה קיבל הוראה להכנס לאמצע כדי להתחיל התקפות ולשבור את הסגירה החיפאית ששלישיית הקישור האובר-הגנתית נתקעה מולה. במקרים האלה ברסקי יצא לאגף, רק ששם הוא ממש לא אפקטיבי.

אבנר משער 2 (206) 4 בפברואר 2019

"*
אז הגיעו עשר דקות בהן הפועל חיפה זכתה לשני מליון קרנות, כל קרן נראית כמו שער בטוח, אבל לא, ואז אבל כן.

כמו כן שותף שוינפלד."
ואני חושב שאיביץ הכניס את שוינפלד כדי להתמודד עם הקרנות , אבל גם הוא איחר לתאמאש שברח לז'איר וגלזר.

Ollie Williams 4 בפברואר 2019

אתחיל בתלונות:
משחק רע שממשיך סריה של משחקים רעים.
הפועל חיפה עמדו מצויין ויצאו למתפרצות מסוכנות מאוד, נייחים מסוכנים, אבל חוסר התנועה ללא כדור זעק לשמיים. ובמשחקים כאלה זה פתאום נראה קצת כמו עונה שעברה שבה מוסרים למיכה ומחכים לנס.

לא מבין את ניהול החילופים של איביץ' לאחרונה וגם לא את היעדר הרוטציה, חלק ממה שפוגע ברעב ומכניס לשאננות.

דור פרץ צריך ניעור, ושוינפלד באמת לא קשור לכלום.

ובכל זאת:
לא הפסדנו, זה לא ישפיע כהוא זה על התוצאה הסופית של העונה וכנראה גם לא על השיאים שיישברו. שאלה יהיו הצרות שלנו בעונה הזו, עושה רושם שזה משבר אמצע העונה שקורה לכל קבוצה. סקרן לראות את ניקוליץ' ואיך הנוכחות שלו תשפיע על הקבוצה בהמשך.

חוזז לדעתי עובד קשה על המקום בסגל שנה הבאה. לא מסכים לתגובה למעלה שאמרה שהיה חושך, עשה המון המון צרות באגף וגם בישל את הגול של (דבר ראשון אני רוצה את ה)תמאש.

לירן 4 בפברואר 2019

מסכים עם הכל, בול מה שאני מרגיש.
אני ההוא מלמעלה שרשם על חוזז, המון דריבלים בלי תכלית (יותר מדי דריבלים בלי קשר), ניהול התקפות מתפרצות גרוע, אין תכלס… לא יודע מה להגיד – הזכיר לי את המשחקים שהוא היה נכנס מחליף במכבי ומשתולל, אל תשכח שמכבי משחקים פתוח, כשהוא ישחק במכבי – יהיה לו הרבה פחות שטח לכל מה שהוא עושה.

Ollie Williams 4 בפברואר 2019

מסכים שהוא לא היה מושלם אבל הראה הרבה דברים שהזכירו לי את טב"ח 2, אתמול יותר לטוב מאשר לרע.
על מה שיש לו ברגליים לדעתי אין עוררין וכמובן שהכל יקום וייפול על איך יתיישר הראש ואיך יעשה את ההתאמה מקבוצה מגיבה לקבוצה יוזמת – אבל אם ימשיך בקצב שהתחיל את הקדנציה הזו בחיפה – כולל אתמול – לדעתי ירוויח ביושר מקום בסגל בעונה הבאה.

יואב 4 בפברואר 2019

ניבוי עתידות- חוזז ואור דסה חלק ממכבי בעונה הבאה.

Ollie Williams 4 בפברואר 2019

מה אומר על אליאל פרץ?
כשעוד מוקדם לומר על קארצב ואיילון אלמוג.

יואב 5 בפברואר 2019

אליאל מוכשר. לא יודע אם זה מספיק. התחרות עצומה על העמדה שלו. דסה מאד תזזיתי, תחבולן, אמיץ. שחקן עם אנרגיה מעולה.
על קראצב ואלמוג מדברים גדולות. לא ראיתי מספיק אבל קראצב מאד מרשים פיזית.

yaron 4 בפברואר 2019

חוזז לא נשמע כמו הימור. לגבי דסה אני בספק.

בלייק 6 בפברואר 2019

לא יודע את מי יחליט איביץ' או מנספורד להחזיר בעונה הבאה, אבל מכבי יכולה להתחזק בדסה, אלמוג, קארצב, חוזז, ובלטקסה. בלי תחרות, ובלי לשלם על כרטיסי שחקן.
רק על רכש כזה (במחירי השוק היום) היו אומרים על מישהו כמו חוגג שהוא "השתגע" ו"החליט להכניס את היד עמוק לכיס", או על שחר שהוא "סוף סוף מתמודד על צעירים מבטיחים" או "חוזר למירוץ ולהיות רלוונטי".

בנוסף, יש את גרצ'קין, אליאל פרץ, פאדי נג'אר, צ'ילאקה, הטוגולזי החדש שהושאל וגררו שמועמדים לחזור לקבוצה או לקפוץ מהנוער (אני מאמין שהשאר יעברו קודם לפחות ב"קבוצת בת" כלשהי).

כל אלה כאפשרות לתוספת לקבוצה שזכתה באליפות באזור סוף נובמבר. וכל זה בלי להוציא שקל על רכש. אני חושב שעם כל הכבוד לרכש של מכבי חיפה בחלון הזה, לרכישות המוגזמות וחסרות התכנון של חוגג ולהתעוררות אפשרית של ב"ש אחרי עונת נפל (יחסית), כל אחת מהקבוצות האלה היו מתחלפות עם מכבי ביחס למצבה המרצועי, לסגל ולאפשרויות לקראת העונה הבאה (להוציא הגבלות אפשריות בשל נושא הפייר פליי, בעיני ה"פאשלה" הניהולית הגדולה ביותר מעידן קרויף, נושא שעדיין לא לגמרי ברור לי).

טרנטה 4 בפברואר 2019

גם לדעת מתי לטוס לחו"ל ולהחמיץ משחק בית צריך וטוב שזה היה אתמול. לא ראיתי את המשחק אבל אם אתחבר לתגובות כאן ולמשחקים הקודמים אני מניח שהעונה כבר נגמרה, לפחות בליגה. לצערי.

יואב 4 בפברואר 2019

עניין אמאדור. שאלה חשובה שאני מאמין שמכבי מתחבטת בה. לשחר ושרן את את הסייז והמהירות לאירופה(אשמח לטעות כמובן). אמאדור הוא נו בולשיט דיפנדר וגם אחד שאוהב את המקצוע שלו, אוהב להיות שחקן הגנה. אבל הוא קצת איבד אוריינטציה וקצב. אולי גם ביטחון. אני מאד אשמח לראות אותו מתגבר על זה. מכבי לא תביא בלם בקיץ בהעברה גבוהה אם בכלל. היא תחפש את אותו פרופיל. שאלת אמאדור היא שאלה חשובה גם בהינתן שאני מאמין שראייקו ימכר ואנחנו אולי לפני שינוי גדול מידי במרכז ההגנה.

yaron 4 בפברואר 2019

צודק אבל ההנחה היא שפיבן עשה קפיצה ובשנה הבאה יהיה אפילו טוב יותר אם כי לדעתי לא לאירופה ובטח שלא למשחקי פלייאוף.
בניגוד לך אני חושב שמכבי לא תהסס להביא בלם זר אם יימצא מישהו מתאים.

יואב 4 בפברואר 2019

היא אולי לא תהסס אם היא תרד מאמאדור שחתום לעוד שנתיים וחצי. מקווה שהוא לא יתן לה סיבה.

yaron 5 בפברואר 2019

בהנחה שלא יורדים ממנו, אתה חושב שההגנה הנוכחית (בדגש על הבלמים) מספיק טובה בשביל להעפיל לשלב בתים ועל אחת כמה וכמה לליגת האלופות?
וזה לא רק להעפיל, זה גם לשחק לאחר מכן בשתי מסגרות.

יואב 5 בפברואר 2019

כרגע לא. אנחנו צריכים עוד בלם אחד שמתפקד טוב. אני מקווה שזה יהיה אמאדור. בבסיס, הוא שחקן הגנה מצויין וחרוץ. הוא נראה קצת מצוברח כרגע.

yaron 5 בפברואר 2019

כוונתי לא היתה אם ההגנה הנוכחית בכושר מספיק טוב כרגע, אלא אם אתה חושב שאמאדור, ייני ופיבן מספיק טובים בשביל להעפיל לשלב בתים (ורצוי אלופות), לשחק בשתי מסגרות במקביל ולשמור על האליפות כמובן.
לדעתי לא.

יואב 5 בפברואר 2019

בכנות, אני בכלל לא מפנטז על אלופות. אנחנו לא שם אבוציונלית. אתה גם צריך להיות מעולה ומבושל וגם צריך טונה של מזל.
ליגה אירופאית בוודאי שיעד. על פניו זה לא נראה מספיק אבל המשחק היחיד שלך במצבת הבלמים זה אמאדור(שלא נראה טוב כרגע) כי פיבן ושרן נכון לעכשיו, לא נתנו שום סיבה לפיחות במעמדם. הם הרוויחו את הזכות. כן, יש שם שאלה. אני לגמרי מסכים.

אחד העם 5 בפברואר 2019

שרן ופיבן הרוויחו את הזכות בליגה. ולאחרונה גם בליגה יש ירידה מסויימת ביכולתם. אין דין הליגה כדין הליגה האירופאית. אמאדור היה השחקן המצטיין בליגה השניה בספרד בעונה שעברה. עורר עניין בקבוצות מהליגה הראשונה. הייבוש הממושך פגע לו בחדות ומן הסתם גם בבטחון.

yaron 5 בפברואר 2019

מסכים עם אחד העם שהעונה הזאת לא נותנת אינדיקציה מדוייקת לגבי יכולת השחקנים.
בכל מקרה, אם היינו כ"כ קרובים לאירופאית בתחילת השנה, אין סיבה שלא נצליח בשנה הבאה.
השאלה היא איך ניראה שם ובליגה במקביל.
אם מישהו מחפש לשבור שיאים – תביאו אלופות ואליפות :-)

יואב 5 בפברואר 2019

אחד העם,
הרוויחו את הזכות. אתה הרי לא בונה שני סגלים שונים. אתה רוקד עם מי שהביא אותך לנשף. כן, זה לא מרגיש מספיק ולכן מלכתחילה שאלתי את שאלת אמאדור. היא מרכזית כאן. אני מאד רוצה לקוות שהוא התשובה. הוא גם חתום קדימה וגם בגיל הנכון.

שלי 5 בפברואר 2019

אני לא חושב שמישהו בעולם היה מהמר על הרכב שכולל את ההגנה של שפונגין, טל בן חיים, טיבי ועמרי בן הרוש, שיעבור את באזל ואת פלזן בדרך לליגת האלופות, אין לנו מושג מה יספיק ומה לא, מתאר לעצמי שלאיביץ' ולמנספורד יש ידע טוב יותר משלנו בנושא, למרות שגם להם אין באמת יכולת לדעת מה יספיק, וגם אמצעים להביא משהו שבטוח יספיק

אחד העם 5 בפברואר 2019

למען הסר ספק.
גם אם יגיע/ו זר/ים שנראים עדיפים (סייז/ מהירות/רקורד), משיגיעו, תקבע היכולת באימונים .אני חסיד נלהב של תחרות הוגנת ופתוחה לכל. כל שחקן בית שמתמודד וזוכה בחולצת הרכב בזכות, מחמם את ליבי .

אחד העם 5 בפברואר 2019

צודק. מרכז ההגנה זו נקודת תורפה אצלנו , אם רוצים להתמודד בליגת האלופות. לייני אין את הסייז והמהירות, כהגדרתך.
לשחר דווקא יש מהירות, ברם סבורני שחסרה לו איכות. אולי ימשיך ויתפתח ואולי הגיע לתקרת הזכוכית. אני חושב שייבשו את אמאדור זמן רב מדי ופגעו לו ביבטחון. (המירו לו את תיק הביטחון בתיק החוץ).

שלו 4 בפברואר 2019

לגבי המשחק אתמול,
1. ראשית הפועל חיפה קבוצה טובה, שיחקה אתמול טוב וזה לא מעט.
2. לי זה נראה כאילו איביץ' עושה נסיונות (אולי משחק אימון לקראהעונה הבאה) וניסיונות לא תמיד מסתיימים בהצלחה.
3. המשחק החשוב השבוע הוא בגביע, כנראה בגלל זה הוא לא עלה עם ההרכב החזק ביותר.
4. זאיר יובש לאורך זמן ולוקח זמן לחזור לכושר משחק.
5. הלך חלום ה 100 נק' בעונה (שזה ילדותי אבל עדיין).
6. הולך להיות פליאוף ארוך עם הרבה ניסויים וטעיות, אבל זה גם יתרון כשנגיע מוכנים לעונה הבאה.
7. שיחה שניהלנו אתמול אפרופו דקת דומיה לסורינוב, שאחריו הגיע מנו שווץ.
ואז הופיע מרכוס.
אנחנו חיים בעידן אחר.
אני זוכר 13 שנה עונה אחרי עונה עם שחקני בית השם ישמור (ואני עד היום אוהב אותם למרות כאבי הלב שהם עשו לי)
8. הגול של סבוריט נראה שההגנה שיחקה איתו צ'יקן.
כאילו אומרת אתה רוצה לשים גול וולקאם, אבל לא תמסור את הכדור לאף אחד מהשחקנים שאיתך.
בבחירה לגבי הרעל שלך הם הימרו על סבוריט (ולא נדמה לי על שכטר ומיכה שרצו איתו)
והאמת שכטר הוכיח שבכושרו הנוכחי הם טעו.
9. בסוף איביץ' אמר שהוא רואה הכול, אבל את מה שהוא חושב ישמעו השחקנים, זה אומר הכול.

אחד העם 4 בפברואר 2019

יש נסיגה מסויימת במשחק
אולי אנושית, מובנת, אבל קיימת, בל נתעלם .
יש לזה צד טוב, שלא נתמלא זחיחות דעת ונחשוב שיש לנו קבוצה מושלמת. אין לנו. בטח לא למוקדמות ליגת אלופות.
מרכז ההגנה זקוק לחיזוק. מסכים עם סוגיית העדר מהירות מספקת בקווים שצויינה כאן. בנוסף, חסר לנו 9 גולר. שכטר חכם, קבוצתי, חברתי, לא גולר. מיכה נושא עליו עומס בלתי אפשרי בעמדת הפליימייקר. מה קורה עם הקשר הסרבי שהגיע בדצמבר כדי להתאקלם. אצלי ביומן כבר פברואר. השנה זמן ההתאוששות של השחקנים מכל מה שמוגדר כמתיחת שריר, ארוך מזמן ההתאוששות של האנוסים מחקירות האינקוויזיציה.

yaron 4 בפברואר 2019

ככה זה כשמשחקים כדי לא להפסיד ולשבור שיאים.
הפחד מלהפסיד הביא כבר שלושה תיקו…

יואב 5 בפברואר 2019

ירון, ולשיטתך, אם לא היו "מפחדים" להפסיד, היו מנצחים הכל?

yaron 5 בפברואר 2019

לא, אבל היו והיינו נהנים יותר :-)
הפחד מהפסד/לטעות משתק.

יואב 5 בפברואר 2019

במבחן התוצאה אנחנו בסדר(:
עונה בנויה מפיקים. בהחלט יכול להיות שאנחנו אחרי אחד כזה. אולי לפני חדש.

ילדיסקו 4 בפברואר 2019

חפרתי קצת בסטטיסטיקה של המנהלת ויש עמודת סטטיסטית מעניינת.
התפלגות לפי רמות מהירות שמחולקת לשלוש,
הליכה
ריצה במהירות נמוכה
ריצה במהירות גבוהה

אצל ראיקוביץ תראו לדגמא 96 אחוז בעמודת העמידה/הליכה
אצל שכטר אתמול היו 72 אחוזי הליכה

הכי בולט ובעקבות תוצאה של משחק הלכתי לעוד מספר משחקים בכדי לאשר לעצמי,
רוסלן ברסקי רץ הכי הרבה על המגרש ביי פארררררררררררררררררר
אתמול 52 אחוזי הליכה
דן גלזר שרץ אתמול בדיוק כמו ברסקי 11.2 קמ, הלך/עמד על המגרש 61.8%
דור מיכה שנחשב לשפן של אנרג'ייזר בדרך כלל היה בהליכה 65% מהזמן

אתמול ברסקי היה מעולה לדעתי, בתחילת המשחק היה מהלך שבו הוא ניהל התקפה עם מסירות קטנות בין ארבעה שחקנים, טיקיטקה לשניה.
מעניין איך יחזור גולסה שבקרוב יגיע לנגוס דקות הן מרוסלן והן מגלזר .

לעניות דעתי, ברסקי צריך להיות היסוד הגאטוסואי שלנו לחמש שנים הקרובות, הדיאנאיי שהוא מביא למגרש צריך להיות מוטמע במכביזם עמוק.

הטקסט על סאבוריט בהקשר העמבה כה מדוייק ומצחיק.

מתן חוזז להיט לדעתי , היום אני מעדיף אותו על אצילי בחיי, בעיקר מהסיבה שהוא לא יהיה אתנו יותר מדי, חוזז זה סחורה לאירופה תוך שנה שנתיים אם יתחזק פיזית (וגם אם לא)

מה יש לכם משכטר היה אחראי רק לארבעה נבדלים (הוטחו פה האשמות על חמש) והוא כזה משבש התקפה לפעמים שזה בעסה .

מבעס אותי הדקות לריקן שבאות על חשבון יונתן כהם אני מניח

yaron 5 בפברואר 2019

ארבעה או חמישה נבדלים פחות משנה. העניין הוא שלפחות חלקם נבעו מעצלנות…
הסטטיסטיקה שלך מוכיחה את זה.
יש הבדל בין שחקן שעושה ספרינט קדימה ונתפס בנבדל לשחקן שנתקע בנבדל כי התעצל לרוץ אחורה ולברוח מהמלכודת.

ברק 5 בפברואר 2019

אנשים כאן מגיבים כאילו הם קמים בבוקר לעבודה כל יום, באותה רמת אנרגיה. וזה לא קשור לכמה אתם מרוויחים.
בסוף מדובר בשחקנים-אנשים, וראה רק, מה חשבתם שהם יעלו כל משחק כאילו זה חיים ומוות? למרות שאנחנו מצפים לזה מהם כאוהדים, זה לא יקרה.
ה0:3 נגד ב״ש היה השיא של העונה, החותמת, הפלומבה. ומאז נשאר רק לחכות למשחקים על הכסף (גביע), לחשוב על העונה הבאה ולהנות כמה שאפשר.
מאמין שהאינטנסיביות תעלה מול יריבות מסורתיות. מכבי חיפה המתאוששת, הפועל וביתר.

Dr.van nostrand 6 בפברואר 2019

אוי לא, קיים עוד סיכוי שמכבי ת"א למרות הכל לא תבטיח את האליפות לפני המחזור ה 28.
אין, הלכה העונה.

צהוב בלב 6 בפברואר 2019

במצב שלנו אני בטוח שגם אם למכבי היה הכל נצחונות היו מוצאים מה להתלונן גם אם לא היינו סופגים כל העונה.
עד מתי ישראל.
שבו ותהנו פשוט!
שמישהו יסגור תמדינה הזאת כבר כולם פה נפלו על הראש ראיתי אפילו ביקורות על איביץ רחמנא לצלן!.
תכלס צריך לפטר אותו עונת כישלון 5 תיקו בושה. כל חילוף שלו העונה היה מאוחר ולא שינה כלום.

שלי 6 בפברואר 2019

התגובה הכי נכונה שנכתבה פה אי פעם, אוהב אותך צהוב בלב

Ollie Williams 6 בפברואר 2019

אנחנו בני אדם ועל אחת כמה וכמה ישראלים
לקטר זה מצב הצבירה הטבעי שלנו

וברצינות – מותר לשחרר קצת קיטור על האכזבות הקטנות וגם איביץ' טועה לפעמים.
גם האדם המאושר בעולם יקטר קצת אם תישבר לו ציפורן, ואז ימשיך הלאה בחיים היפים

אז גם אנחנו המכביסטים :)

בלייק 6 בפברואר 2019

אני דווקא לא קיטרתי פה עדיין, אבל אפשר להרגיש גם וגם, לא?
להיות מרוצים באופן יומיומי מהעונה המדהימה הזאת, וגם לחוש שהקבוצה מורידה רגל מהגז במחזורים האחרונים. אגב, רוב המקטרים גם ציינו שזה מובן בשל היעדר התחרות ותחושת המשימה.
לגבי המשחק עם הפועל חיפה, בעיני אחת משתי הקבוצות שמשחקות כיום הכי טוב, בליגה שבלי מכבי, יחד עם החיפאית השניה, גם שם כל עוד המשחק היה בתיקו מכבי היתה עדיפה. גם עד שער היתרון וגם אחרי שחיפה השוותה. גם אז, מכבי לא היתה מדהימה, אבל שלטה.
בכל אופן, זה כדורגל וגם לאוהדים מותר לחשוב קדימה (יספיק לאירופה? יספיק להתמודדות על אליפות גם בעונה הבאה?).
אבל בסוף בסוף, כאוהד אתה יושב ומצפה למשחק ורוצה להינות מהשעתיים +- האלה. כשהמשחקים לא יותר חשובים ממשחקי ידידות זה מתבטא גם בהנאה. לבוא זחוחים לשני דרבים העונה?? בגלל שהקבוצה לוקחת אליפות אז בא לי להתבאס בדרבי? בעונות גרועות של מכבי לא התבאסתם להפסיד דרבי?

Comments closed