שוב חזר הצבע הצהוב

קווים לדמותו של האושר המושלם

האושר קווים לדמותו. חוויתי הרבה אליפויות במשך חיי כאוהד הקבוצה הצהובה. התפרצות הרגשות שחווינו אתמול כולנו באצטדיון בנתניה היתה משהו ממש חד פעמי, למרות שזאת אליפות מספר 23. האוהדים נשארו למעלה משעה לאחר המשחק כדי לחגוג את האליפות, זאת שזכינו בה אי שם בנובמבר כנראה. האצטדיון רעד מהשירים, והאושר פשוט הציף אותי, אליפות חזקה יותר מכל מה שהרגשתי בעבר.

*

אתמול זה לא היה אקורד סיום לעונה. כפי שאני טוחן פה כבר מנובמבר, לעונה הזאת יש הרבה מטרות שאותן צריך להשיג עדיין. דאבל מחוזק, עונה ללא הפסד, ועוד, אבל אתמול היה קרשנדו עצמתי במיוחד, וכן גם הולם במיוחד. זאת אליפות של דומיננטיות, אליפות של קבוצה עם אופי בלתי שביר, אליפות של קבוצה עם נחישות בלתי מוסברת, וזה מה שקבלנו אתמול. אתמול מכבי חיפה אפילו לא חשבה על איך לנצח את המשחק, הרכב שלושה בלמים כאשר רמי גרשון הוא בלם רביעי במסווה מגן שמאלי. גם כאשר ספגה את השער, חיפה לא הוציאה בלם והכניסה חלוץ, אלא הוציאה קשר (וואו) והכניסה חלוץ. גם כאשר איביץ' החליט שהוא גומר את המשחק הזה והכניס בלם שלישי במקום אצילי, חיפה לא הגיעה לבעיטה למסגרת מאזור הרחבה. זאת המכבי שלקחה אליפות, קבוצה שפשוט החליטה להחזיר לעצמה את מה ששלה, ושום דבר לא יפריע לה. קבוצה שיודעת לשטוף את הדשא, אבל גם קבוצה שיודעת לחנוק את היריבה, תזמורת בניצוח המנצח הגדול ביותר שראיתי בצהוב, מתוזמנת, מדויקת, עצמתית ומפחידה.

*

דור מיכה נפצע בחימום, השחקן היחיד שאין לו באמת מחליף במכבי? אז שרן ייני מנסה כמה מסירות מפתח, דור פרץ מבצע פריצות עצמתיות מהקישור, והשער מובקע מקרן נפלאה של אצילי. אומרים הליגה חלשה, סילחו נא לי, אבל מי שהרגה ליריבות שלה את החשק להתחרות היא מכבי, היא רצחה את ההתנגדות המנטלית של יריבותיה, באמצעות הדומיננטיות שלה. באר שבע הגיעה לנתניה וגמרה את העונה. בני יהודה הגיעה למשחק בית שבו היתה יכולה להבהיר שהשנה היא גורם בצמרת, וכבר בעשרים הדקות הראשונות היא טואטאה מהמגרש. אתם אולי זוכרים את מה שקרה למכבי נתניה בסיבוב השני. לא סתם עד עכשיו הפסדנו בדיוק שתי נקודות לקבוצת פלייאוף עליון, זאת לא הליגה טמבל, זאת מכבי שהרגה להם את החשק להתמודד העונה. זה הפחד להסתכל לאיביץ' בעיניים, וההרתעה הזאת עברה מאיביץ' לכל שחקן ושחקן.

*

אז יש לנו אליפות, כבר ביום רביעי חצי גמר אליו אני בטוח שנעלה עם אותו רצח בעיניים, מכבי העניקה לנו את המתנה הכי גדולה שקבוצת ספורט יכולה להעניק לאוהדיה, עונה של אושר שבועי, עונה של מכבי.

שוב חזר הצבע הצהוב, המדינה הזאת שייכת לי ואין מקום לאחרות, זאת העונה הנוכחית, פשוט אין מקום לאף קבוצה אחרת ביכולת הזאת.

נובחים בירוק -120 -תיקו שכולו VAR
מכבי אלופה

69 Comments

עדי אבני 31 במרץ 2019

ברכות על האליפות הראויה, ועל כך שלפתע האיצטדיון בנתניה הפך לבית.
לגבי חולשת הליגה- כן, מכבי השמידה את המתחרות שלה בגלל החוזק שלה, אבל זה נכון רק במשחקים בה היא השתתפה.
הסיבה לכך שהליגה חלשה היא שגם במשחקים בהו מכבי לא שיחקה, אףקבוצה לא התעלתה על הבינוניות של האחרות, ע דגש על אלו שציפו מהן להתמודד בצמרת- באר שבע, חיפה, בית"ר.
כשליגה נסגרת כשבחוץ יורד עדיין גשם, זה אומר הרבה על הקבוצה שלקחה את האליפות אבל לא פחות על עליבות כל יתר הקבוצות.

שלי 31 במרץ 2019

לא מסכים שזה נכון רק למשחקים בהם השתתפה, הקבוצות שראו את עצמן כמתמודדות על מקום בצמרת, פשוט אבדו את החשק להתמודד כתוצאה ממה שראו ממכבי, זאת הנקודה, חוסר החשק השפיע עליהן במשחקים האחרים, ראה באר שבע אחרי התבוסה בנתניה

עדי אבני 31 במרץ 2019

כאוהד הפועל, אין ספק שהתוצאות של מכבי יכולות להשפיע על המורל שלי ושל קבוצתי. יחד עם זאת, זה לא מה שגרם לקבוצה שלא להצליח לכבוד במשך שני סיבובי ליגה.
זה גם לא מה שגרם לבאר שבע שלא להתחבר השנה אחרי העזיבה של נוואקמה ו/או גרם לכאוס הניהולי שקרה שם אחרי ההדחה מאירופה. כנ"ל לגבי בית"ר והפרנטזיות של חוגג או לגבי חיפה וצוות הזר.

Ollie Williams 31 במרץ 2019

מה עם פרק של מכביבול???
:) :) :)

שלי 31 במרץ 2019

מקליטים היום ב1700

גיא זהר 31 במרץ 2019

ברכות לכל אוהדי מכבי.

דביר 31 במרץ 2019

כל כך מדויק.

אתה גדול ממני אני מעריך בעשרים שנה.. ראית יותר אליפויות ממני וחווית בתור בוגר את אלו שאני חוויתי בתור ילד.

לא יאמן איזו הרגשה האליפות הזאת נותנ. כמה גאווה.

חשבתי שבאנו לתת חותמת אתמול אבל אי אפשר שלא להשתאות, להתרגש, להודות שזה מעל לכל ציפיותינו

מודה גם אני בכיתי אתמול עם איביץ.

Ollie Williams 31 במרץ 2019

אושר ענק
עונה מדהימה
אליפות במרץ בגשם, מי היה מאמין….

לפני קצת יותר מחודש אחרי אחד המשחקים, הסברתי לחבר'ה על תסריט היפותטי בסיכוי קלוש שבו אנחנו מגיעים למשחק אליפות נגד חיפה במחזור השני של הפלייאוף. לא מאמין שזה אשכרה התגשם, איזה אקורד סיום קלאסי לעונה כזו, על הראש שלהם…. (עוד הוכחה שלמועדון הזה כרגע אין מיליגרם אחד של אופי ולמרות הרכישות המפוצצות – מה שהיה הוא שיהיה.)

הדבר הראשון שצריך לקרות הוא להודיע על הארכת חוזה לאיביץ'. יהיה המחיר שיהיה. לא חושב שזה ישפיע בצורה כזו או אחרת על ההצלחה בגביע. קריטי לאירופה שנה הבאה.

לצערי הנהג שלנו ביקש שנחתוך בערך באמצע החגיגות, אז לפחות יצאנו בכלל בלי פקקים…

ולמרות שזה מאוד מינורי – השיפוט חירפן אותי אתמול. לא בגלל טעות או מגמתיות כזו או אחרת – 3/4 מהשריקות באו 5-6 שניות אחרי האירוע וזה שיגע אותי

חסל סדר טרחנות
חוזר לחגוג :)

אורי 31 במרץ 2019

חבר טוב בעבודה אוהד חיפה לצערו. וחבר אחר לעבודה אוהד נתניה. כבר לפני חודש וחצי אמרתי להם שאני מקווה שבסיום הפליאוף נתניה תהיה שנייה אבל שבסיום הליגה הסדירה חיפה תהיה שניה כדי שנחגוג עליהם. והתגשם…
חבל רק שבני יהודה לקחה לנו את הזכות להעניק לבלבול הפסד ראשון
אגב בלבול, ההרכב הפחדני שלו אתמול רק הוכיח שמה שהיה השנה הוא שיהיה שם שנה הבאה
ותודה לבן מנספורד שהנפיק לכולנו אישור לאחר לעבודה היום

בנסון "בשורות רעות" 31 במרץ 2019

יששששש !!!!!!!!!!!

משה 31 במרץ 2019

ראיתי הרבה אליפויות במשך 52 שנות חיי, בכולם נהנתי בכולם הרגשתי את העוצמות של המושג מכביזם.
אמש זה בהחלט היה שונה, הרגיש ביתולי משהו נדיר אחר עוצמתי, בהרכב מוזר ללא יומרות להביס ואולי רק לצלוח איכשהו את המשחק.
אני בטוח שכל אוהד של מכבי אמש ידע שיבוא הגול האחד הזה (חלק גדול ניחשו שדווקא ארון יבקיע) והמשחק יגמר כי אין אפשרות אחרת, אנחנו לא סופגים ואם כן אז אחד בודד שנחצב בסלע.
יש המון נקודות ציון לעונה הזו ושיאים שעוד ישברו פשוט למסגר ולתלות על הקיר ולספר שהיינו חלק מהעונה המטורפת הזו.
היום העולם צהוב אז שבוע צהוב שמח אחים.

ברק 31 במרץ 2019

אליפות הכי מרשימה בעיניי, וזה קשור למה שמאפיין את מכבי של גולדהאר, אסכם ב3 נקודות.
1. גולדהאר. תצפו בראיון אחרי המשחק, תשארו עם מילה אחת, תרבות. ובעברית; זה לא הכסף ילד, זה הניהול.
2. איביץ. במילה אחת, עבודה. הבן אדם לא נח. מקצוען. נגטיב של תדמית הישראלי המצוי. לא סתם כל שחקן (חוץ מדסה) שידרג את עצמו השנה בכל היבט.
3. אלירן עטר. קחו את " הילד הבעייתי", תכניסו לבלנדר עם 1 ו2, וזה מה שתקבלו. לא סתם הוא מצליח ככה במכבי. מעבדה סטרילית.

ותודה לך גיל על העונה עד כה, איביץ גרם גם לך להתעלות.

עידו 31 במרץ 2019

אליפות מדהימה, לא פחות.
חבל שייצרנו לעצמנו לחץ מיותר ועכשיו כל משחק צריך לפחד מהפסד. הפסד אחד קטן בהמשך הדרך, כי כאמור אין על מה לשחק – ישאיר את כולנו עם טעם חמוץ בפה…
תודה על הטורים והפודים. היה כיף.

ילדיסקו 31 במרץ 2019

חולק עליך, זה מה שייתן לנו את המתח בצפיה במשחקים.

ניר 31 במרץ 2019

אני מסכים עם רוח הפוסט אבל לא עם כל פרטיו. בהחלט אליפות עוצמתית של עבודה קשה ועקביות, אבל לא אליפות מבריקה. הקבוצה לא הבריקה כמעט באף משחק, לא שזה משנה משהו. האליפויות של באר שבע היו עם כדורגל טוב יותר, מבחינתי כצופה ניטרלי שלא אוהד אף אחת מהקבוצות.

אגב, גם לגבי המשחק הפרטים לא לגמרי נכונים, מכבי חיפה הגיעה לרחבה והעבירה כמה כדורי רוחב שאם היה שם מישהו, היו נגמרים בשער. זה שמכבי חיפה קבוצה רופסת לא אומר שההגנה של מכבי תל אביב היתה במיטבה.

עומר 31 במרץ 2019

צופה נייטרלי שאוהד במקרה קבוצה שמשחקת בירוק?

ניר 31 במרץ 2019

בהקשר הזה אני בהחלט ניטרלי, מבחינתי אין הבדל בין אליפות של מכבי תל אביב או ביתר ירושלים או הפועל תל אביב או הפועל באר שבע. הכדורגל של באר שבע היה טוב יותר.

אגב, גם האליפויות של מכבי תל אביב עם זהבי היו מרשימות יותר מהאליפות הנוכחית, אולי כי היה שם שחקן אחד שהיה רמה אחת מעל שהיה כיף לראות, גם בתור אוהד של יריבה.

ברק 31 במרץ 2019

ניר, תבדוק את ההרכב שנתן לאלופה היוצאת 3.זה מרשים בעיניי. שחקני בית בעיקר, שלא רבים האמינו שהם יהפכו את מכבי לאלופה המהירה בהיסטוריה

Ollie Williams 31 במרץ 2019

איבדתי מעקב, כשלקחנו אליפויות עם זהבי שהיה רמה מעל כולם זה היה נוראי שבנויים רק על שחקן אחד, ועכשיו באחת האליפויות גם הכי קבוצתיות אי פעם עם פיזור כובשים מטורף זה לא בסדר שאין כטכב אחד מעל כולם?

ניר 31 במרץ 2019

אני מדבר רק בשמי, לא בשם כל האחרים שביקרו אליפויות. בסוף מה רוצה האדם שאינו אוהד קבוצה מסויימת לראות? משחק כדורגל מהנה. לכן גם מכבי חיפה היתה אהודה בשנות השיא שלה גם בקרב הדבוצות האחרות. כל מה שאמרתי הוא שהכדורגל של מכבי תל אביב השנה היה פחות מהנה משל באר שבע ופחות מהנה מזה של הקבוצה עם זהבי. מותר לך לא להסכים

Ollie Williams 31 במרץ 2019

סבבה, זכותך, גם אם לדעתי אתה פחות נייטרלי ממה שאתה מאמין (כמו כולנו)… בכל זאת יש הבדל בין "פחות מרשימה" ל"אישית פחות מהנה לי לצפייה".

ומה לעשות, התרגלתי שרובם המכריע של אוהדי הקבוצה שלך עושים כל שביכולתם כדי להנמיך כל הישג אז אני במגננה אוטומטית.

אוריה 31 במרץ 2019

מבין האליפויות של ב"ש רק על השניה הייתי אומר שהיא "מעל הליגה".
בראשונה היה מאבק ראש בראש של שתי קבוצות מעולות שהוכרע רק במחזור האחרון, יכל ללכת לכל כיוון.
בשנה שעברה הם ממש לא הבריקו (וואקמה היה כל העונה עם הראש בחו"ל), אולם הרבה דברים במכבי הלכו בכיוון ההפוך כך שלא היה פייט אמיתי.

שי 31 במרץ 2019

לא מאמין שכבר קנית חולצה. חכה לחולצות הטרבל במאי

שלי 31 במרץ 2019

לא טרבל, אין טרבל מבחינתי עד שלוקחים גם אליפות אירופה, חוץ מזה, ברור שאקנה גם חולצת דאבל

yaron 1 באפריל 2019

אתה קשוח.
מבחינתי טרבל זה דאבל עם שלב בתים מוצלח באירופה.

הקורא המתמיד 1 באפריל 2019

מבחינתי לקנות מרצ'נדייז זאת השתתפות (הגם שהיא קטנה) בתקציב הקבוצה, כמו שקראתי פעם את גיל שלי כותב. לכן, אני קונה בתחילת כל עונה חולצה, קניתי גם את החולצה הזאת ואקנה גם את חולצת הדאבל, אם וכאשר.

שלי 1 באפריל 2019

בול בפוני

עידו 31 במרץ 2019

גיל שלי, בהזדמנות זו רציתי להביע את הערכתי העצומה לך ולכל הצוות של מכביבול. חייב להודות שהייתי מאוד סגור לנושא הפודקאסט עד שהקשבתי לכם. התוכנית ברמה מאוד גבוהה, הדיונים מרתקים, כיף לשמוע את הזוית של כל אחד ואחת, כולל האורחים. זכורות לי במיוחד התוכניות עם אורי קופר(שהוביל לצד עוד כמה טובים לסוג של מהפכה מקצועית בפרשנות הספורט בארץ), ועוזי דן(והפחד המוצדק שלו מעתיד צהוב). פודקאסט רציני, מבדר, אינטלגנטי שמעשיר ונעים לאוזן, ראשון מסוגו וכמובן שהוא כולו בצהוב. גאווה גדולה וכיף גדול שיש אתכם. מחכה בציפיה לפרק האליפות.

יאללה מכביבול.

שלי 31 במרץ 2019

וואו, איזה כיף, המון המון תודה. אגב בפוד עם קופר אמרתי שנזכה באליפות שמונה מחזורים לסוף העונה, זה היה ב16.1

משה 31 במרץ 2019

אכן אמרת ומיד אחרי המשחק זה הדבר הראשון שעלי לי בראש שיחקת אותה שאפו

Gil - Zimbabwe 31 במרץ 2019

גיל המון תודה על העונה, שלא תיגמר לנו.
מיץ' גולדהאר הסביר את החזון שלו והיכן שהוא רוצה שהמועדון יהיה. סיבה לאופטימיות.
אליפות נהדרת, כדורגל מרשים מאד מכל השחקנים. מדהים איך כולם שיפרו את היכולת שלהם בהשוואה לעונות קודמות
וזה רק איביץ' והצוות שלו.

Dr.van nostrand 31 במרץ 2019

הישג ראוי ביותר. ברכות על המחוייבות והתכליתיות ברמה גבוהה.
מאמן גבר שלא פחד להציב מטרות קשות, לסיים עונה ללא הפסד.
קבוצה חזקה וממושמעת.
אבל בליגה לא משכנעת מבחינת עניין וסיבה לצפות במשחקים.
כאוהד ספורט תחרותי, כמו שיעידו על עצמם רבים, סיימנו לעקוב כבר בנובמבר.
לא סיבה עבור החוגגים לא לאחר לעבודה היום אך כן סיבה למי שאחראי לספק פתרונות למצב שכולם מבינים שהכדורגל הישראלי לא ממצה מספיק מהפוטנציאל שלו.

המשך 'פלייאוף' שמח

נולי 31 במרץ 2019

אין מילים. אליפות מרגשת ומרשימה מאד.
הלוואי שאיביץ יישאר לעוד חמש שנים כמו שמיץ' אמר. אני בטוחה שהוא יצליח עם מכבי גם באירופה.
וכמובן תודה לך גיל על כל הטורים המלבבים ועל מכבי בול, שהשלימו את ההנאה שלנו מהקבוצה.
יאללה מכבי!

איציק 31 במרץ 2019

מברוק גדול, אליפות נהדרת.
אני לא חושב שבאר-שבע בכושר של שלושת האליפויות היתה משנה את מצב האליפות, אבל לפחות היתה נותנת קצת נראות של מאבק בליגה. אכן, מכבי השנה גדולה בכמה רמות על הליגה.

יניר 31 במרץ 2019

יש משהו באליפות הזו שנותן תחושה חזקה שהאליפות היא לא ארוע חד פעמי אלא תוצאה של תהליך ארוך טווח שיבטיח אליפויות נוספות וגם הישגים באירופה.
גולדהאר בנה מועדון עם תהליכים מסודרים וזה נראה כמו מניה שתשיא דיבידנד קבוע כל שנה ולא רווח עצום חד פעמי.
היחידי שנראה כבלתי ניתן להחלפה הוא איביץ' אבל אני מניח שהמערכת ערוכה גם לארוע שבו הוא יעבור לקבוצה גדולה יותר, דבר שבטוח יקרה.
יש תחושת אושר המלווה בבטחון פנימי חזק מאד. זה תענוג גדול
ותודה גיל על לווי העונה הזו באופן כל כך מדויק ואוהב. היה כיף

holden 31 במרץ 2019

ברכות לאוהדים של הצהובים,
שוב הוכח בפעם המי יודע כמה שהמועדון של יענקלה הוא על יד,
הוא כמעט שם אבל בכאילו,
אמש מכבי שימשה מזרן לאורגיית השמחה של מכבי תל אביב עם הצוות והקהל שלהם,
בלבול ברירת מחדל וממש לא הפתרון,
יש את מזרני "עמינח" ויש את מזרני "יעקב שחר"
במאני טיים מרקו מוכיח עד כמה הוא מקובע, הססן ומבוהל,נהיינו מועדן של כאילו, כאילו מתמודדים לאליפות-כאילו מתמודדים על כרטיס לאירופה-כאילו רוכשים כל שחקן ישראלי בכיר,
גם היומרה כביכול להנחית את אברם גרנט בסמי עופר היא גרוטסקית, זה כמו לשמוע בשנת 2019 מערכונים בשבת בבקר של הגשש החיוור

ילדיסקו 31 במרץ 2019

חוץ מזה שאתה כותב מכבי ומתייחס למכבי הלא נכונה בפוסט הזה, אין לי בעיה עם ההתגוללות העצמית הזו. שא ברכה ובהצלחה בעונה הבאה .

עומר 31 במרץ 2019

אתה מתבלבל. אתם אפילו לא על יד.
תודה למכבי על עונה חלומית
תודה לגיל ולצוות מכביבול שממלאים את החלל הריק הזה שבין משחק למשחק

טרנטה 1 באפריל 2019

הם היו ליד האלופה במשחק האליפות

אחד העם 31 במרץ 2019

שנה של עונג
בתקווה שמיטש ישאר עד יום חמישי, אחרי שמפה את העליה לגמר (טאץ׳ ווד), וכינס מסיבת עיתונאים עם איביץ׳ בה בישר על הארכת חוזהו

אריק האחר 31 במרץ 2019

גיל
תודה על כל הפוסטים במהלך כל העונה .
כבר כתבתי אצלך שמבחינתי זו האליפות הכי מרשימה של מכבי.
לא הכי מבריקה לא עם השחקן הכי מבריק מכולם אלא מבחינת קבוצה .
זאת הקבוצה החזקה ביותר שמכבי הציבה קרוב ליובל שנים שאני אוהד אותה .
קבוצה קבוצה .
ואותי אתמול ריגש במיוחד דור מיכה
בבכי שלו
זה מראה את השיכות לקבוצה בצורה הנפלאה ביותר .

צהוב כחול 50 31 במרץ 2019

תודה גיל על עונה מופלאה של פוסטים צהובים

יואב 31 במרץ 2019

תודה גיל על עונת פוסטים נהדרים שעזרו לחיות מחדש את מה שראינו במגרש. יש אליפות ל מ כ ב י…

ילדיסקו 31 במרץ 2019

תודה גיל על הפוסט השבועי
תודה על ההרגשה של ההתכנסות הזו (בתגובות) שלאחריה של כל מיני אנשים חדי לשון ורהוטים שנאספים כאן ולא רק אוהדי מכבי.
(מעיד על עצמי שיותר קראתי מהגבתי)
בתור חובב סיפורי /פרשנות ספורט שמתקשה לקרוא את כל הצהובונים
(כל השאר חוץ מהhoops של מנחם, שם הווייב קצת שונה אבל התוכן מעולה),

מאז שגיליתי את המקום הזה, אני מכור. במיוחד לפוסט הצהוב השבועי הזה.

מרגיש כמו זולה קטנה של בדואי במידבר. אליה באים לעשות פאף אחרי המשחק ו/או לפני השינה.

ושוב תודה, על הכריזמה שמאפשרת קיומו של זה,

וישששששש אליפות אינעל דינו. מי ראה את זה בא אחרי ההפסד הנורא לסקנדינביים.

Funfun 31 במרץ 2019

קרא לי שאתה יוצא לשאכטה:-)

ברק 31 במרץ 2019

מי מרים מפגש שאכטת אליפות? עונה שעברה הקוראים של גיל נראו כמו קבוצת תמיכה, ואני בינהם

Ollie Williams 31 במרץ 2019

במגלשה של גאודי בחורשה לפני המשחק, וכל מחצית ליד הדולפין במזרחי תחתון ;)

ברק 31 במרץ 2019

אני אחפש את המגלשה.. לגבי המחצית – אני במערבי

משה 1 באפריל 2019

שמע הוצאת לי את המילים מהמקלדת
+ אחד לאחד

לירן 31 במרץ 2019

תודה על עוד פוסט נפלא.
אין לי פשוט מה להוסיף אז הייתי שמח לשאול לדעתכם כי לא זה מאוד הפריע.
יש VAR ותופסים לשוינפלד בחולצה בצורה ברורה, לא שניה ועוזבים , אלא פשוט מחזיקים במשך כמה שניות (כדור שמגיע בסוף לברסקי), לא אמורים לשרוק?

איציק 31 במרץ 2019

יש לי שאלה לא הוגנת.
יש הרבה דיונים מי שחקן הכדורסל הגדול בכול הזמנים… וזה קל.
יש דיונים מי המתאגרף הגדול בכל הזמנים או הכדורגל הגדול בכול הזמנים… וגם זה קל.
אבל יש כאלו ששואלים מי הספורטאי הגדול בכול הזמנים, אז יש תשובות כמו מוחמד עלי, מיקל ג'ורדן ואפילו קארל לואיס. איך אפשר לשים סרגל אחיד לענפי ספורט שונים?
אז אני שואל, היכן ממוקמת קבוצה אלופה זו מבין קבוצות מכבי תל-אביב ללא קשר לענף?

Gil - Zimbabwe 31 במרץ 2019

לדעתי אי שם בין מקום 5 – 10.
מקום 11 שמור לברית מכבים עתיד ההיסטורית בכדורמים.

איציק 31 במרץ 2019

ואוו, מעניין מאד.
עד היום לא שמעתי עליהם.
חתיכת היסטוריה.

חיים הצהוב 31 במרץ 2019

אני רוצה להגיד תודה לך ולצוות מכביבול על העונה המצוינת שנתתם,ההופעות אורח של שדמי ואחרים היו תענוג גדול, מה שגם לקרוא את הטור של שדמי שאני יודע איך הוא נשמע ומדבר נותן לזה חוויה כיפית במיוחד.
אני רק מחכה ששרן סוף סוף יבוא להתארח בתכנית, מה קורה עם זה גיל? יש סיכוי שיגיע העונה?

שלי 31 במרץ 2019

המון תודה, וכן שרן בטוח יהיה במכביבול, אני מקווה שממש בקרוב

יואב 31 במרץ 2019

מחשבות…
שוינפלד הוא מהמקסימים שלבשו את החולצה. כל כך שמח בשבילו ובשביל הכתף שלו.

הפלייסינג של מכבי על המגרש פשוט אדיר. תמיד יש שחקן באיזור הנכון, תמיד זה קרוב, מאד קשה לשחק נגדה, גם בהרכב המוזר והמאולתר של אתמול. איביץ פשוט פנומנלי.

לקחנו אליפות בנתניה. מוזר לי אפילו לכתוב את זה. זאת תיהיה שאלת טרוויה לדורות הבאים.

התברכנו בבעל הבית הכי טוב בעולם שעל פי מראות אתמול, הוא רק נשאב לדבר הזה יותר ויותר. רוצים לדעת מה זה מכבי? רק תעיפו בו מבט.

בן מאנספורד(וברק יצחקי) הוא הגיבור השקט של האליפות הזאת. בהרבה מובנים, העונה הזאת היא הגשמת החזון המלא. ללא דמויות דומיננטיות כמו יורדי או המוזהב, פשוט קולקטיב מדוייק בדיוק במינון הנכון.

Ollie Williams 31 במרץ 2019

גם אני שמחתי מאוד בשבילו.
פשוט נראה בחור טוב שנותן כל מה שהוא יכול.

עם כל החיבה ועל אף הכתף א-לה מוריס אוזן – אתמול בעיקר הוכיח שהוא לעולם לא יהיה באמת ברמה הדרושה וחבל.

השמן 31 במרץ 2019

לדבר על הליגה החלשה, על לא יספיק באירופה, על אלופה שלא שיחקה כדורגל מרשים, זה פספוס של הגדולה של העונה הזו.
השיא של תקופת ג'ורדי היה בעונה של סוזה, כשזהבי היה ענק אבל לא גדול מידי, כשג'ורדי עוד לא נרטב מהביצה המקומית, כשהיה לנו מאמן סופרסטאר אבל ידענו שהוא לא שייך לפה. זו הייתה אליפות עוצמתית, בשילוב עם הופעה אירופאית נפלאה, אבל הסגל המרכזי היה משמעותית טוב יותר מהשנה. עם דאבור, יצחקי, זהבי ופריצה. עם קשרים מרכזיים בשיא כושרם, מנוסים הרבה יותר ממה שיש לנו היום. טיבי וקרלוס של אז היו הרבה יותר טובים מפיבן וייני.
ואז המועדון התחיל לצאת מאיזון. נעשינו תלויים בזהבי, ג'ורדי נכנס לקיבעון מחשבתי מסוים, הסגל נעשה עייף ושבע, לא היה מנכ"ל במשך זמן מסוים, וידיגאל, שוטא, ג'ורדי מאמן, מקלארן, מרסלו, שגיב יחזקאל וכו'.
האליפות הזו עוצמתית לא בגלל הפער, או היכולת על המגרש, היא עוצמתית כי היא מבטאת את האיזון המחודש שהושג במועדון בין בעלים, הנהלה, צוות מקצועי, ושחקנים. והיא מראה, שכאשר המועדון הזה מתייצב לפי המצפן של בעליו (גולדהאר אומר את המילה "תרבות" בערך בתדירות שאירנה של שאולי אומרת את המילה "יעני") הוא כוח שלליגה יהיה מאוד קשה להתמודד איתו.
לא, היכולת לא הייתה מופתית, אבל איזה בסיס יש לקבוצה הזו! עם שחקני הבית, עם המושאלים שיזריקו עוד מוטיבציה ותחרות, עם הותיקים שלוקחים לעצמם את הפוזיציה הכי נכונה, עם האיצטדיון שעומד להיות מוכן.
אז ב"ש, חיפה, ובית"ר יכולות לפנטז למצוא את הווקאמה/אוגו/ויטור הבאים, ואולי הם יתנו תחרות (לעונה או שתיים או שלוש)אם בלבול או נניח אבוקסיס יתגלו כברק בכר החדש. אבל מכבי גם בלי זה לוקחת פה תואר במרץ, מה אם אנחנו נביא איזה וואקמה?
זו לא אליפות של שיא השושלת, אין פה קצפת ודובדבנים, ריקודים על המגרש, או סגל כוכבים יוקרתי. זו אליפות של מועדון בריא מעין כמותו, של בסיס יציב להרבה שנים קדימה. מכל המועדונים הגדולים בליגה למכבי יש את פוטנציאל השיפור הכי גדול והכי פתוח לקראת העונה הבאה. זו הייתה עונת בניה שהסתיימה באליפות במרץ!!
זה מה שמרשים

אריק האחר 31 במרץ 2019

שמן
כל מילה
זה בדיוק הרגשתי
יש כאן קבוצה שבמיליון אחוז נקראת קבוצה.
אתמול נכנס בורג חדש ישן והוא כביכול עם הכתף נותן את חותמת האליפות .
כוונתי שאם שוינפלד לא משחק אתמול אז שחקן אחר היה מבקיע כדי לקחת אליפות על חיפה בניצחון.
יש במכבי הזאת דרך והכוונה
יש לנו קבוצה טובה לעוד שנים רבות.

yaron 31 במרץ 2019

כל מילה!

אביעד טייב 31 במרץ 2019

תודה מכבי.
תודה לאיביץ.
תודה לך גיל על הפוסטים השבועיים, נהנה כל שבוע מחדש ואפילו לא הייתה לך רוטציה.

אלעד 31 במרץ 2019

תענוג כרגיל. תודה.
מקווה שהתענגתם על כל רגע ועל כל משחק. עונה כזו בה שום דבר לא משתבש אפילו לא לרגע – לא תחזור בחיים.
האליפות חזרה הביתה. מקווה שגם האלופה תחזור הביתה בעונה הבאה.

פרסלני 31 במרץ 2019

יששש. אני מרשה לעצמי להזכיר ולהשוויץ, אבל האמת שזה שטות כי זה היה גלוי וברור לכל מי שמטריח את עצמו לראות משחקים זניחים ולא משחק בפחד ניחוס. כנסו לפוסט של גיל שלי ב30/8 . הכותרת שלו "סוף קשה לעונה אירופית". היה שם נהי מעט צפוי וטיבעי לאחר הסקנדינבים וטייב. וזאת התגובה שלי שם, בסוף אוגוסט, מילה במילה. בסוף רק טעיתי בכמה שבועות. אובר- דוז של אופטימיות היה בשבילי באותו שבוע:

"חבל. אבל מודה שציפיתי את זה.
מחפש נקודות טובות ויש:
1. הזמן להיפטר מכמה שחקנים מיותרים כרגע. רייקו גם רצוי.
2. כל השבוע הזה רק חיזק לי את ההרגשה: אליפות של מכבי כבר בתחילת מרץ."
ומאחר וכך, העונה הבאה היא עונת המבחן נגדול. בראש ובראשונה באירופה. צריך להפסיק לנסות לבוא קטנים. זאת המטרה העיקרית וזה יהיה לא קל. אבל חייבים לבוא לשם מוכנים. חייבים לשים את זה בראש סדרי העדיפויות.

yaron 1 באפריל 2019

טעית בכמה שבועות כי מכבי לקחה אליפות הרבה לפני מרץ…
זוכר את התגובה שלך והיה לי ברור שאתה לא מתכוון אליפות מבחיה תיאורטית (זה על סף הבלתי אפשרי, אם לא מעבר לסף) אלא מעשית.

טל 12 31 במרץ 2019

זכיתם ליופי של אליפות העונה ( מכבי ת"א ועוד 13) ולסיום עשור מוצלח – ארבע אליפויות.

הגיע הזמן שתחזרו לבלומפילד, אתם מרגישים יותר מידי בבית באצטדיון בנתניה :-)

יובל 1 באפריל 2019

איזו עונה נפלאה, לא היתה ולא תהייה עוד עונה כזו. בכל המשחקים, גם כשמכבי היו בפיגור וגם כשהיה נראה שהם בצרות (נניח נגד בית"ר בגביע ) פתאום הגיע איזה ג'וקר שטרף את הקלפים. אפשר רק לקוות שאיביץ' יישאר איתנו לעוד הרבה זמן
(על הדרך ניתן גם לסדר לו משרה חלקית במחלקת הכדורסל ).

הלך הטרבל! אין "היסטוריה"! אוי כמה זה יכאב לכם 4 באפריל 2019

תודה לך בני יהודה!
אכן: קווים לדמותו של האושר המושלם.

עומר 4 באפריל 2019

ודאי שיש היסטוריה – האליפות המהירה ביותר. תודה רבה.
נאחל לך להמשיך לחגוג הפסדים של קבוצות אחרות ולא השגים של קבוצתך.

Ollie Williams 5 באפריל 2019

תסלח לו, בכל זאת מפעלי זיקוק וראש קטן והכל…

Comments closed