הדילמה של טרי סטוטס

ככה זה כשקרי הוא מין אליפלט, אין לו אופי במיל

עוד לא הסתיים משחק 1 בין גולדן סטייט ופורטלנד, וכבר כולם קפצו על טרי סטוטס והדרך בה בחר לא לשמור על קרי, כלומר לשמור, כלומר לא לשמור.

הרי כולנו ראינו איך יוסטון הקפיצו דאבל טים וטראפים על קרי מיד כשקיבל את הכדור, והיו מוכנים לגמרי לכך שקרי ימסור לגרין שינהל משחק של ארבעה מול שלושה, מרגע שדוראנט נפצע, למה סטוטס לא בחר באותה דרך?

אגב, סטוטס נשאל את השאלה הזאת במסיבת העיתונאים, ותשובתו היתה יהודית משהו, הוא ביקש שיזכירו לו כמה נקודות קרי קלע בחצי השני של משחק שש בו יוסטון שמרה עליו בדרך הזאת.

אבל, התשובה כמובן מורכבת יותר. הבחירה האמיתית של סטוטס היא בין לשחק עם חמישיה שבה משחק אנס קאנטר בעיקר או קולינס כמחליף שלו, לבין לעבור לחמישיה נמוכה אשר תוכל לשמור על גולדן סטייט כמו שיוסטון שמרה על גולדן סטייט, כמובן שיוסטון בחרה ברוב הזמן לשמור על גולדן סטייט בחמישיה נמוכה. לנסות לשמור על גולדן סטייט עם קאנטר קרוב לחוסם בטופ של קשת השלוש, זה להזמין את גולדן סטייט לקלוע 80% מהנקודות שלה בדאנקים, לא בטוח שזאת הבחירה העדיפה לסטוטס, תשאלו את בילי דונובן איך זה היה כשאימן את אוקלהומה וכך בחר.

*

אז מה הבעיה, תוותר על קאנטר אתם בטח אומרים. אז זהו, זאת בעיה. קאנטר הוא משאבת ריבאונד התקפה, ומשאבת ריבאונד בכללי, בחמישיייה נמוכה של פורטלנד מול חמישייה נמוכה של גולדן סטייט, לגולדן סטייט יש יתרון בכל אספקט של המשחק. כן, סטפן קרי עדיין טוב יותר מליליארד (רן עצמון, מחכים לך במשרד, ההתנצלות הכתובה בחמישה העתקים טרם הגיעה לידינו), קליי תומפסון טוב ממאקולום, ואין צורך לדבר על דריימונד גרין ואיגי מול הארקלס ואמינו, לעזאזל אפילו אוון טרנר תורם פחות מכל מי שתציבו בחמש, בין אם בוגוט ובין אם לוני, בטח שגם ליווינגסטון.

הבחירות הברורות כל כך לכולנו, הן לא בחירות ברורות כל כך בכלל. אם סטפן קרי היה שחקן על ברמתו של ראסל ווסטברוק למשל, אז כמובן שהכל היה הרבה יותר קל, שכן הוא לא היה מוותר על הכדור כל כך מהר, וגולדן סטייט היו נגררים למשחק הרבה יותר מסובך כאשר אתה ממקד את כל המאמץ שלך בקרי ודוראנט פצוע. אבל, מה לעשות, קרי הוא מין אליפלט כזה, אין לו אופי במיל.

וואו
גרין +קרי > דוראנט

תגובות

 • תומר הוותיק

  הבאסה האמיתית מהמהלך של דוראנט, הוא ש״נשדדנו״ מלראות את קרי ואת גולדן ״הישנה״.

  הגב
  • שלי

   תהיה לך הזדמנות חוזרת משנה הבאה כנראה

   הגב
 • דובינסקי

  על הנייר לא כוחות. מצד שני, פורטלנד שרדה לפני 48 שעות משחק 7 בדנבר. לא אגיד שהמשחק הזה הוקרב, אבל לג"ס היה יותר זמן להתכונן. עכשיו התנאים שווים ולכולם יש זמן לנתח את הוידאו של המשחק. אני חושב שאחרי משחק 2 אפשר יהיה לקבל אינדיקציה טובה יותר אם יש התאמות שפורטלנד כן יכולה לעשות.

  הגב
  • אייב

   אכן, וסטיב קר אמר זאת בעצמו במסיבת העיתונאים בסיום המשחק. אנטי-מוריניו.

   הגב
 • אריק האחר

  גיל
  ניתוח מעולה .
  האם לפורטלנד יש באמת תשובה אמיתית איך מנצחים כזאת סידרה ?
  ולא רק משחק בודד

  הגב
  • גיל שלי

   לא נראה לי שיש להם

   הגב
  • חיים

   הם רק צריכים לשאול את איציק הוא יודע הכל.

   הגב
 • ניינר / ווריור

  אני צריך קודם להתייעץ עם פרקליטי. אשוב אליך בהקדם

  הגב
 • דור

  אף אחד (מחוץ לתקשורת הקליקבייטס) לא קפץ על טרי סטוטס ואף אחד לא חושב שיש לפורטלנד דרך לשמור עליהם בסדרה. ואם ווסטברוק היה קולע כמו סטף הוא לא היה צריך את הכדור ביד כל הזמן. ואף אחד לא אמר שהוא יותר טוב מסטף מלכתחילה. נכנסת כאן למין עמדה שבה כביכול אתה היחיד שרואה שגולדן סטייט וסטף יותר טובים מהשאר, למה בעצם?

  הגב
  • גיל שלי

   כי אני כותב בשביל הכיף, עוקץ את אלה שניסו להסביר לי במשך חודש שסטף קרי לא שחקן במדיה החברתית

   הגב
   • מתן גילור

    אחלה טור גיל.
    הערה קטנה - מדיה = מספר "מדיומים" (מדיום - יחיד, מדיה - רבים). אין דבר כזה מדיות. :-)

    הגב
   • מכביזם

    אתה כבר שנים מגונן בחירוף נפש/ מהלל את סטף. שזה הדבר הכי קל בעולם. את מי בעצם אתה עוקץ? נו פאן נו עניין. בוא נהלל את מכבי של שאראס פארקר וויציץ במאבקה נגד, מי בעצם. גליל?

    הגב
    • איציק

     אתה מבין ש"בו ננהל את מכבי של שארס פארקר וויציץ..." הרבה יותר קשה ממה שאתה חושב. LA של קובי ושאק היתה אמורה לקחת עוד 3 טבעות לפחות אם זה היה כל כך קל לנהל. גם לברון וויד בוש פוטנציאלית היו אמורים לקחת את מה שסיפרו בראיון שלא 3 לא 4 ולא... בפועל רק 2 עם הרבה מזל (עד היום ריי אלן לא בטוח איך הכדור הגיע אליו, איך הוא קלע זה ברור). אז לנהל את החבורה של דוראנט, הנפיצות של גרין את איגי ושון שאולי בלי הרבה אגו אך יכלו לשחק הרבה יותר במקום אחר, וכמובן סטף וקלי שנתנו מרחב לכולם, זה לא כזה קל כמו שאתה מציג. וכנראה גם לא יחזיק מעמד הרבה זמן (לפחות לגבי דוראנט ואולי לא רק הוא).

     הגב
     • ud

      חוץ מזה שהוא כתב נהלל - מלשון לשבח, לפאר, לקלס, ולא ננהל, אני מסכים עם כל מילה שכתבת.

      הגב
      • איציק

       אני מניח שהתגובה לא אלי (אני לא כתבתי "נהלל"), אם לא, אז התגובה שלי גם אליך.

      • ud

       איציק,
       מכביזם כתב "בוא נהלל..."
       אתה ציטטת אותו כ- "בו ננהל" והמשכת את התגובה על כמה קשה לנהל קבוצות.
       אני כתבתי שאני מסכים איתך, אבל שהתייחסת למשהו שונה ממה שמכביזם כתב

      • איציק

       סליחה, אכן פספסתי!!!
       ולהלל את קרי קל, מגיע לא. רק שיפסיק טיפה עם הפוזות.

 • איציק

  אתחיל מכל שגולדן סטייט יותר טוב מפורטלנד (כנראה בגלל זה היא מצליחה יותר בשנים האחרונות), שיחקה בבית עם יותר זמן התאוששות והכנה.
  אחרי כל זאת ואולי בגלל הסיבה האחרונה, קיבלנו צמד לילארד מקאלום לא משהו. כשהם במיטבם הם בהחלט צמד שנותן פייט לספלאש בראדרס. לא משתווה לאורך זמן אבל למספר משחקים בהחלט מאתגר. לא חושב שפורטלנד באמת יכולים לעבור את גולדן סטייט (ובאמירת כפירה, ללא דוראנט אולי הסיכוי שלהם אפילו קטן). מצפה לראות מה יקרה כששני הצמדים יתנו משחק טוב ולא רק צמד אחד. אם הצמד מפורטלנד לא יגיע, כל הדיון מיותר.
  ולגבי דוראנט, אם סטף היה כמו ווסטברוק, דוראנט לא היה מגיע, כי את המקור כבר היה לו. דוראנט הגיע בדיוק כי הוא ידע שסטף זה לא ווסטברוק.

  הגב
 • Dr.van nostrand

  דוראנט בא לגולדן והרס את הכיף בליגה?
  לאאאאאאאא

  מי ששכח, גולדן עשתה את המאזן טוב בהסטוריה לפני שהפחדן KD הצטרף לקבוצה אלופה ממילא.
  כל התקנות והאווירה בNBA היו אמורים למנוע תרחישים כאלה של סופרסטארים שמצטרפים לקבוצות הכי טובות. וזה קרה בכל זאת.

  הרבה יותר כיף והוגן לראות את משחקים היום ללא דוראנט. ככה זה צריך להיות והם באמת גם לא צריכים אותו.

  הגב
  • מכביזם

   הם צריכים ועוד איך. בלי KD הם קרטעו אליפות נגד היורוליג של בלאט בלי קיירי ובלי לאב, והפסידו את הבאה, בהיחנקות היסטורית. עד שהגיע ה fmvp. שגם הרס על הדרך את היריבה הגדולה במערב.
   החלום של שוחרי סטף זה שהוא אכן יזכה באליפות כמספר 1 אבל זה לא יקרה בלי KD, היום כבר השחקן הטוב בעולם. ואם KD אכן עוזב גולדן סטייט תחטוף חזק בעונה הבאה.
   וכן, זה המהלך הרע בתולדות הליגה. 3 שנים של אלופה ידועה מראש. פרט למצטרפי גולדן סטייט החדשים, רע לליגה ולאחרים. תאונה שפירצה בתקרת השכר איפשרה.

   הגב
 • אייב

  באחד (או יותר) המשחקים בגמר האיזורי או בגמר ה-NBA, קרי ות'ומפסון יתפסו יום קליעות רע, ולא יתפרו 9 מ-15 ל-3. במשחקים האלו, יזכרו כמה טוב שיש להם את דוראנט - שחקן שנותנים לו את הכדור כשכלום לא הולך, והוא שם אותו בטבעת.

  הגב
 • שי

  מנצל רגע את הדיון כדי לשאול: מישהו מכיר חנות ספרים באזור המרכז עם אגף של ספרי ספורט?
  (אגף זו מילה גדולה, גם אם יש שניים וחצי מדפים זה משהו)
  תודה וסליחה על הנושא הלא קשור, לא יכולתי לחשוב על מקום יותר טוב לשאול

  הגב
  • ניינר / ווריור

   בתור אספן אובססיבי של ספרי ספורט צר לי לומר שאין חיה כזו. אצל הלפר באלנבי יש מיני מחלקה

   הגב
  • אלכס דוקורסקי

   כדאי גם לבדוק בספריות העירוניות. לחלקן יש מדף או שניים של ספרי ספורט ולא אחת מדובר בספרים טובים מאוד, שלעתים קשה למצוא אותם בחנויות.

   הגב
  • שי

   אוקיי, תודה על התשובות!

   הגב
 • Blue Devil

  באמריקה - אין פה מדפים, יש אגפים של ספרי ספורט - לדוגמא, בחנות בדאלאס תמצא מדף שלם על הקאוביוס... בספריה העירונית פה בניו אינגלנד אפילו מצאתי ספר שהוא אסופת סיפורים/מאמרים על אנשי ספורט יהודים

  הגב
  • אלי

   מי גר בארץ בכלל?... רחל רחל

   הגב
 • שי

  מה זה ספורט בלי רגש? גם אם זה רגש מכביסטי של החזק בוכה.

  הגב
 • S&M

  לסטוטס אין שום דילמה. כך או כך הם עפים ב-4-0 או 1 לכל היותר. כל שמירה לא תעזור.

  הגב
 • רוני

  הבחירה היא דיי קלה, כי א. דאנקים עדיף משלשות. ב. קארי מהשלוש יותר טוב מאשר גרין והשאר מהשתיים.
  ולמרות המשחק הטוב של גולדן סטייט והגרוע של לילארד ומקולום, פורטלנד היו גם בשבע הפרש ברבע האחרון בשלב מסוים. כך שיש להם סיכוי וזה לא גמור.
  ואני חושב שזה דיי ברור מאיפה באה השנאה לקארי למרות שהוא באמת שחקן מיוחד, הפוזות המעצבנות והחיבור עם דוראנט עושים את שלהם, רוב האוהדים רוצים ליגה שהאלופה בה לא ידועה מראש. הרוויח את השנאה ביושר.

  הגב
  • הברזיליאני

   +1
   באליפות הראשונה הוא לגמרי היה המאמי ה(בינ)לאומי. אבל הוא פשוט התגלה כמעצבן.

   הגב
 • ק.

  המופע ההתקפי של סטף וקליי, קצת הסיט מהעין ומהשיח קליניקה הגנתית אישית וקבוצתית, בראשות גרין (פלייאוף מעולה), קליי, איגי וגם לוני. וזאת הסיבה האמיתית שהצמד השני לכאורה 'לא הופיע', לצד העייפות ממשחק 7

  הגב
 • אלעדכ

  למה אנשים שונאים את קרי "כי הוא עושה פוזות", אבל אין להם בעיה עם הפרצוף הקשוח של יאניס כל פעם שהוא משתמש בנתונים שאלוהים נתן לו כדי להטביע על מישהו חסר ישע?

  הגב
  • רוני

   בעיני, אם הפוזה באה אחרי מהלך גדול כדי להטריף את שחקני הקבוצה והקהל, זה סבבה, זה חלק מהמשחק וגם כיף. אם זה סתם גימיק, או שנעשה בלי קשר למה שקורה במשחק/אחרי כל זריקה, זה מעצבן. ובלי קשר, לרוב שחקני האן בי איי יש אגו גדול (כנראה לספורטאים בכללי) אז רובם יעשו את הדברים האלה בשני המקרים.
   כשאתה רואה את דוראנט קולע 40 נקודות ומחזיק את הקבוצה בלי להניד עפעף ואז קארי שם סל אחד וחוגג כאילו זכה במונדיאל, יש בזה חוסר טאקט/כבוד.

   הגב
 • קלבדוס

  "הדילמה של סטוטס", חה. כמו הדילמה של במבי VS גודזילה

  הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *