מתחילים עונה

חיכיתי עם להכנס לבלומפילד כדי להתרגש מהדבר האמיתי, עכשיו הוא מגיע

בעונה שעברה פוסט פתיחת העונה שלי הפתיע אותי מאוד, שכן דייקתי כמעט בכל הניחושים שלי, לכן הצפי הוא שהשנה הפוסט יהיה מדויק הרבה פחות. אגב, מקווה שאוהד מכבי פתח תקווה שכעס עלי על כך שלא הערכתי שמכבי פתח תקווה תהיה בצמרת הטבלה, עדיין קורא גם את הפוסט הנוכחי.

*

ייתכן וזה נובע מהיותי אוהדי מכבי תל אביב, אך לתחושתי מכבי היא מועמדת כמעט בלעדית לאליפות השנה. צריכים להתרחש הרבה מאוד צירופים כדי שקבוצה כלשהי תסגור את הפער מהעונה הקודמת, גם אם נניח שהפער האמיתי בין מכבי ליריבותיה היה רק עשרים נקודות הפרש ולא שלושים ואחד. זה קודם כל תלוי במכבי וביכולת שתפגין. שיבוץ המשחקים הלא מאוד מאתגר בשלושת המשחקים הראשונים, אמור לעזור למכבי להתגבר על הבור המנטלי של פתיחת העונה הכושלת ביותר באירופה. איביץ' גם יצטרך לייצר תחרות על כל מקום בהרכב, שכן הרעב החיצוני של השגת אליפות יהיה חזק פחות בהשוואה לעונה הקודמת, והסיכוי לשחזר את הרעב שהיה בקבוצה בכל משחק ומשחק בעונה שעברה הוא אפסי. יודעים מה, אני אפילו מעדיף עונה בה נפסיד כמה משחקים על עוד עונה בה ננסה לסיים ללא הפסד, זה מותח את הקפיץ חזק מדי, וראינו את הנזקים מכך העונה. עם כל הכבוד להערכות פרשנים שאני בהחלט מחזיק מהם, עדיין אני לא רואה ולו ארבעה שחקנים מקבוצות אחרות שהייתי מרכיב במכבי העונה, ואל תתחילו עם השוער, אנחנו לא באמת יודעים עד כמה הוא טוב.

שרן ייני הוא בדיוק הבלם שמכבי צריכה, הוא לא רק יודע לארגן את משחק ההגנה כולו, הוא חלק חשוב בהתחלת ההתקפה, אני לא רואה ולו תחליף אחד ראוי ביכולת הזאת של שרן בכל שאר הליגה. סאבוריט היה ונשאר המגן השמאלי הטוב בארץ ובפער ניכר. בצד ימין יש את קנדיל וג'רלדיש, אני עוד לא מכיר את הזר מפורטוגל מספיק, אבל זה לא שהליגה מוצפת במגנים ימניים מעולים, אם דסה ישחק בחיפה, אז הנה יש לנו עמדה פתוחה. אפשר להמשיך ולסקור את שאר העמדות, אך זה פחות מעניין בעיני. עמדה שקראתי אנשים שמזלזלים באיכות שקיימת אצלנו, והיא קריטית להצלחה בעונה, היא עמדת המאמן. בקבוצות בהן היכולות קרובות, השפעת המאמן על הצלחת הקבוצה היא ברמה של הכוכב של הקבוצה לפחות. לא במקרה השכר של איביץ' השנה יהיה הגבוה ביותר בקרב השחקנים והמאמנים בקבוצה. איביץ' אומנם שותף מלא לכשלון האירופי, אך מי שמזלזל ביכולותיו בעקבות כך, עושה זאת על בסיס מאוד רעוע. כאשר אני מצרף את הכל ביחד, אני באמת מתקשה לראות תסריט לפיו הכל יתחרבן.

*

חבורת המתמודדות על המקום השני – אתחיל בבאר שבע. באר שבע היא הקבוצה היחידה בה עמדת המאמן חזקה ברמה בה עמדה זו חזקה גם במכבי. לטעמי הוא מאמן הליגה הישראלי הטוב בארץ וזה לא קרוב אפילו. אחריו הייתי מדרג את אבוקסיס והצמד דראפיץ' את ברדה, אבל היתרון של ברק בכר עליהם הוא היכולת שלו להחזיק קבוצה במשך עונה מלאה עד לתום העונה, ולייצר בה רעב עצום ואמונה שיש ביכולתה לנצח כל משחק. הקבוצה שלו העונה מאוד מזכירה לי את הפועל קריית שמונה שלו בעונה לפני שעבר לבאר שבע. הוא בנה קישור חזק, עדן שמיר על תקן רועי קהת, וסגנון המשחק נראה לי שיהיה דומה גם הוא, הסתגרות חזקה מאחור, וניצול הזדמנויות. זה בהחלט יכול להספיק כדי לאתגר את מכבי חלק מהזמן, אך בדומה לקריית שמונה ההיא, יגיע פרק הזמן בו באר שבע תתקשה לנצח לאורך שבועות, וגם במפגשים המכריעים הגולים יגיעו במשורה. עוד מילה טובה לבאר שבע, יפה שכחלק מהסקת המסקנות, באר שבע נתנה לברק בכר לבנות את הקבוצה כפי שהוא רצה, בלי התערבות של גורמים שחושבים שיש להם עין מקצועית, אבל אין להם.

מכבי נתניה – דראפיץ' וברדה הם התחלה טובה. אלמוג כהן, היקה, קניקובסקי, קהת, קישור חזק שמחפה על החסרון של עלי מוחמד. משחק ההגנה השנה אמור להיות טוב יותר מזה שהיה בשנה שעברה, גם בלמים טובים יותר, וגם קשרים שמסוגלים לעזור יותר בהגנה. עם בצ'יראי ומלמד בחוד, גם אם נתניה כרגיל תתחיל חלש, הם יכולים להיות קבוצה מעניינת השנה.

מכבי חיפה – עדיין ישנם חוסרים בולטים, בעיקר מאמן בינוני. אם יביאו עוד שחקנים בעמדות הבלם ומגן שמאלי, יש מצב.

ביתר ירושלים – או מחדל או קרנבל. עלי מוחמד שחקן מצוין, אבל בסופו של יום, הוא לא באמת קשר אחורי (אגב גם בבאר שבע אין מחליף אמיתי לאוגו), וכקשר חמישים חמישים, המספרים שלו לא מספיק טובים. איינבינדר לטעמי שחקן חלש כיום. הפציעה של מיכאל אוחנה מורידה להם את חוליית הקישור לכזאת שתשפיע בצורה הרבה פחות טובה על משחקים, ואז יגיע הלחץ. אז כן, יש שם שחקנים מוכשרים, אני לא בטוח שהם טובים יותר משנה שעברה, ואני עוד פחות בטוח שיש שם את עמוד השדרה כדי להתמודד עם משבר בדרך. אם המשבר יגיע על ההתחלה, גם עמדת המאמן, רוני לוי, לא תשפיע לטובה על הקבוצה.

*

בני יהודה הולכים ללמוד שגם לקסמים של אבוקסיס יש גבול, בלי שחקנים מתאימים, הם יתקשו להגיע לפלייאוף העליון.

קריית שמונה מסוגלים להגיע לפלייאוף העליון, מסוגלים גם לא.

רעננה עשויים להגיע לפלייאוף העליון, לדעתי הם יהיו בתחרות על הפלייאוף העליון עד המחזורים האחרונים בסיבוב השני עם סיכוי טוב להפתיע. בליגה הישראלית, משחק הגנה טוב מציב אותך במשחק, אם אתה מצליח להבקיע מדי פעם, אתה כבר שם. עוד קבוצה שעשויה להפתיע היא אשדוד.

אפרופו משחק הגנה טוב, לא רואה איך הפועל מסוגלים לייצר כזה. לכן בעיני הפועל יתמודדו נגד הירידה, הלחץ והטעויות הצפויות מצד הניסנובים, עשויים בתקווה להביא אושר גדול לאוהדי מכבי.

נס ציונה, הפועל חיפה, הפועל חדרה,הפועל כפר סבא, קבוצות לא טובות. חיים סילבס הולך ללמוד שחלק מתפקיד המאמן הוא להנהיג את השחקנים, כשאתה זורק אותם בפומבי מתחת לאוטובוס כדי לרצות את הבוס שלך, כמו שעשה במקרה דילמוני, השחקנים מאבדים את ההערכה שלהם כלפיך. אם יש ליוסי אבוקסיס נקודת חזקה מיוחדת, זאת האמונה העיוורת של השחקנים שלו, הם מוכנים ללכת עבורו באש ובמים, הם יודעים שהוא לעולם לא יסובב להם את הגב. סילבס יתקשה למצוא עבודה נוספת כמאמן, בדיוק כמו מימר.

*

אז יאללה, שיתחיל כבר, ואיזה כיף יהיה להכנס לבלומפילד בפעם הראשונה העונה.

תינוקות באזבי -71 -תחושת החמצה
יאללה הפועל

54 Comments

יואב 22 באוגוסט 2019

1- היום חיכה לי המנוי בתיבת הדואר.
2- בני יהודה מחזור שני זה לגמרי מאתגר. לדעתי בתקופה הקרובה, הכל יהיה קשה למכבי.
3- גולסה וניקוליץ(אני אופטימי, אה) יכולים להיות בדיוק הזרמת הדם הדרושה. אני גם מייחל ומקווה שקראצב ישאר. הוא השחקן הכי מרשים שראיתי בגילו בליגה, מזה שנים.
4- אני גם חושב שלבש אין ממש יצירתיות בקישור אבל המכלול יהיה קשה לפיצוח.
5- בעיני עלי מוחמד הוא אחד משלושת השחקנים הטובים בליגה אבל מי יהיה ה6 של ביתר?

שלי 22 באוגוסט 2019

יוסי אבוקסיס לאורך כל הקריירה ניצח מעט מאוד פעמים את מכבי, מאמין שהשנה לבני יהודה יהיה מאוד קשה מולנו. אני גם אופטימי לגבי גולסה וניקוליץ', מאמין שכבר באוקטובר נתחיל לראות אותם משחקים. מסכים לגמרי לגבי באר שבע. עלי מוחמד שחקן נהדר גם בעיני, אבל לא ראיתי הרבה קבוצות בארץ שמצליחות בלי 6, איינבינדר בטוח לא 6, עלי מוחמד יהיה אחד הטובים בביתר, אולי גם יכולת שבאמת תציב אותו בין הטובים בליגה, בסוף צריך ממנו גם מספרים, אני לא יודע שהוא יצליח לספק אותם.
איזה כיף לקבל את המנוי, אני ממש מתרגש לקראת בלומפילד, גם לקראת המשחק בשבת, יהיה לנו הרבה יותר קשה השנה, אבל זה גם חלק מהכיף.

גיא זהר 22 באוגוסט 2019

לגבי קארצב, מזכיר אחד מנור סולומון.

ברק 22 באוגוסט 2019

מאיזו בחינה? ממה שהתרשמתי הם שחקנים שונים. מוכשרים אחד אחד, אבל לא הבנתי את הדמיון שהתייחסת אליו

גיא זהר 22 באוגוסט 2019

אחדד. כשיואב מדבר על קרצב כשחקן הכי מרשים שהוא ראה בגילו אני אומר שסולומון (הרבה) יותר מרשים וגם ירדן שועה.

יואב 23 באוגוסט 2019

גיא זהר,
ברור שהם הרבה יותר מרשימים, זה כי הם לא משחקים במכבי. חוק ידוע לגביי הקביעות שלך. אז אתה מוזמן להוסיף את קראצב לרשימה שלהם ולהמתין. בדיוק כמו לפני שנה וחצי, כשביטלת את דברי לגביי קישור שלם של שחקני בית ובמיוחד הסיכוי של גלזר להשתלב. ואז קיבלת 33 נקודות על הראש מילדים(:

גיא זהר 24 באוגוסט 2019

וואו אתה לוקח קשה כל דבר, הא (ואם זה עושה לך טוב, בכל תגובה ארשום שטעיתי לגבי גלזר בשנה שעברה). אם עדן קארצב שנתן חצי עונה נחמדה בהפועל חדרה מרשים אותך יותר ממנור סולמון שנמכר בגיל 19 וקצת לשאחור דונייצק, לבריאות. שועה בעיניי מרשים יותר מקארצב, השאלה (אפרופו הסיפור העצוב של רובן עובד, משחקני הנוער המרשימים שנראו כאן) איך הברגים יתחברו. וכן קיבלתי 34 (וגם 4:0 בטרנר, זה היה לא נעים (ילדים, בוא לא נסחף. רק בארץ שני שחקנים בני 22 ועוד שניים בני 23 נחשבים ילדים. באייאקס ובדורטמונד משחקים ילדים, בארץ במקסימום משחקים צעירים. קארצב עדיין ילד. הלוואי שישחק. באמת.).

יואב 24 באוגוסט 2019

גיא זוהר,
תגובתי היתה קצת עוקצנית. סורי. עונה חדשה, דף חדש.

גיא זהר 24 באוגוסט 2019

הכל טוב.

ברק 22 באוגוסט 2019

יואב אני התרגשתי מכל דקה של קראצב שנה שעברה ובציפייה שיחזור הביתה. אנחנו לא נוכחים באימונים, אבל נראה שאיביץ עדיין לא איתנו באותה דעה.

יואב 22 באוגוסט 2019

ברק,
או שמדובר בעיניני חוזה(שמועה) וזה גם לא מובן לי. הוא חתם לשנתיים וחצי לפני חצי שנה. תן לו להרגיש דשא, תאמין בו ואולי אז תצליח לשכנע אותו לחתום ליותר. מערכת נמדדת גם ביחס שלה ליוצאים מין הכלל(הוא רוצה אירופה ומהר) ולא רק לעשרות שחותמים ומושאלים. עוד שנה, הוא בשנת חוזה. עוד השאלה, מסיימת את הסיפור שלו במכבי כמו שאני מבין.

שלי 22 באוגוסט 2019

יואב, ממה שאני שומע, קארצב חתום לא רק עד סוף העונה הנוכחית אלא גם עד סוף הבאה. איביץ' היה זה שהתעקש לא להשאיל את קארצב לקבוצה זרה שהביעה בו עניין רציני. משום מה כרגע איביץ' מעדיף על פני קארצב את ריקן, ברסקי וכמובן גם את גלזר ופרץ, לי נראה שזה עניין של סומך עליהם ורוצה לשדר להם שהוא איתם, מעניין מתי יגיע השלב בו יזרוק את קארצב למים.

יואב 22 באוגוסט 2019

גיל,כן, זה מה שכתבתי. עוד שנה והוא יהיה בשנת חוזה. השאלה עכשיו, תסיים את הסיפור. מבחינתו. הוא כבר לא יחתום שוב. אני מקווה שכל הדיבור הזה על להשאיל אותו פשוט לא נכון.

yaron 23 באוגוסט 2019

אני סומך על איביץ' ומנספורד בעניין הזה. ההחלטות תמיד מקצועיות וגם להשאיר ולייבש אותו לא יתרום כלום לאף אחד.

רועי 22 באוגוסט 2019

איך מישהו עדיין בונה על גולסה ?
נניח שיחזור באוקטובר (לא מאמין), למה שהעונה תהיה שונה מאחרות ? כמה משחקים הוא כבר ישחק ?
השרירים שלו כנראה לא בנויים לעומסים האלה.

אני שומע המון דיבורים על קרtצב, בינתיים לא שיחק שניה.

אחד העם 22 באוגוסט 2019

שיהיה בשעה טובה
מכבי צריכה להחליט את מי היא מדללת , כדי להתכנס לסגל של 22 שחקנים, המתאים לעומס הצפוי לאור ההדחה מאירופה.
גם ב22 צריך להושיב 4 ביציע בכל שבת.
בחוליית ההתקפה שלנו, למשל, יש 9 שחקנים, המתחרים על 3 עמדות.
לצערי אני בתחושה שיוותרו על רענון וישאילו את הצעירים.
אף מילה על ייני. I rest my case.
מזל שסגרו עם טיבי, יש לי תחושה שיקום מאפרו השנה

אריק האחר 22 באוגוסט 2019

גיל תודה על הפוסט .
נקודה מאד מעניינת היא החזרה לבלומפילד .
האם יהפוך למבצר אמיתי לאחר העונות בנתניה.
שילוב צעירים רעבים בהרכב דווקא לאחר "העונה הקלה " הוא הכרחיועושה רושם שרובם ימשיכו להתקדם ולראות הרכב .
מודאג מעמדת השוער ( הייתי מוטרד גם בעונה הראשונה של אובראוב האגדי) הלוואי ואתבדה .
טייבי יכול להתברר דווקא כהפתעה חיובית.
יש לי הרגשה שהוא יכול עדין להיות קלף מנצח .
עטר הוא תעלומה קבועה תלוי באיזה גישה הוא יגיע. שכטר נראה רע מאד במשחקי טרום העונה
נראה שגמר את הסוס .
מתי ואיזה אצילי יחזור למגרשים היא נקודת מפתח
לעונה .
בהצלחה למכבי

שלו 22 באוגוסט 2019

אני חושב שחוליית ההגנה תהיה חזקה מאוד.
יהיה קשה להבקיע למכבי גול, לא משנה מי השוער.
בסוף רבעיית הגנה מ: סבוריט, טיבי, פיבן, ייני, ז'איר, גראלדש.
עם צמד קישור אחורי מ: גלזר, פרץ, גולסה, קרצב, ברסקי.
ישאירו הרבה שקט לחלק הקדמי.
וגם שם הבחירה מרובה.
אני חושב שאיביץ' יבנה את יוני, מקווה לראות לידו את חוזז ואלמוג.
מקווה לראות את אפואדו משתלב.
ומיכה כמו כל שנה יגיע מתישהו.

הצלחה השנה לטעמי היא שילוב השחקנים המושאלים.
העובדה שהם מאמינים שאיביץ' לא רואה שמות, היא כבר הצלחה.
רוצה לראות את אצילי חוזר, ניקוליץ' נותן משהו ובלומפילד מלא.

ובקטנה הפועל יורדת ליגה.

ברק 25 באוגוסט 2019

מתישהו? יותר "יגיע" מאתמול לא תקבל

אריק האחר 22 באוגוסט 2019

שלו
מה אם קראצב ?
אהבתי את הבקטנה שלך .
לא יקרה ואולי טוב שכך
דרבי תמיד מכניס עניין לעונה .

שלו 23 באוגוסט 2019

הרכב:
יאניוטיס
סבוריט, ייני, פיבן, ג'ראלדש.
גלזר,גולסה (קארצב).
חוזז (אלמוג), מיכה (ניקוליץ'), יוני.
אופואדו.

כמובן בתנאי שפרץ נמכר.
גם ז'איר.

holden 22 באוגוסט 2019

מחזור 4 בפנטזיה שלי קרב ראש בראש משחק העונה הראשון בו יגיעו שתי המכביות עם 9 נקודות מתוך תשע , נעשה יום כייף בכרך הסואן, מהצהריים נשב במינזר על אוסף של בירות ונקניקיות עם פירה בצד או הרינג כבוש ומשם נמתיק הפה באיזה משו טעים מנשיקה צרפתית שם סמוך למגרש והיידה להיכל המחודש,

רק שאדון חיים סילבס לא יהרוס לי התסריט בדרבי ושקורצקי לא יניח לנו סמיטריילר בשבת בסמי, על הנייר יכולים להגיע לבלומפילד עם תשע מתשע,
ואם נחזור משם עם 12 בכלל אוכל לעטוף הכרטיס בנייר צלופן מרשרש ולהגיש אותה כשי לחג שיחל ימים ספורים לאחר " משחק -העונה"
לפחות זו השאיפה,
קצת הגזמת במחמאות לבכר , בלבול לא בדיוק ואן חאל אבל ברק בכר גם לא מוריניו,

כל המשחקים שהיו עד כה באירופה הקבוצה של מרקו שיחקה הכי טוב, ידעה להחזיק תוצאה ומשחק ולא התפרקה, להבדיל מהכנופייה של איביץ, ברק או אבוקסיס,

חדש
יגיע בלם אולי גם טווטאחה חוזר ויהיה בסדר, ה31 הפרש לא יחזור פעמיים,
הדיבור פה בעיר שמכבי ירוצה עד הסוף ראש בראש עם הצהובים, כתף אל כתף

יואב 23 באוגוסט 2019

אז שחר הוא כבר לא בעיה הולדן? השכלתי. תודה.

holden 23 באוגוסט 2019

אין קשר לשחר, אחרי שנים שחונות הגיע הזמן שגם התרנגולת שלנו תלקט איזה גרגיר,
אני לא קובע כלום לאדון שחר, כבר כתבתי שהמועדון היה לפניו והמועדון יהיה גם אחריו,
לאחר כמה שנות לימוד אולי הגיע הזמן שנעלה כיתה סוף סוף, הקהל חלוק בעד ונגד שחר עדיין, אל תשכח ידידי שאם היה לנו בעשור האחרון שרשרת הצלחות כמוכם כל עונה סמי היה מוכר 26000 מנויים קל,

אני לא איזה דתי גדול אבל אולי אני גם אתחיל להאמין בחזון הפרות הרזות והשמנות ולקוות שהפעם הגיע התור שלנו

יואב 23 באוגוסט 2019

הולדן,
יש כל מיני "אל תשכח" בדרך. ואם אגודת מכבי תל אביב כן היתה מוכרת את מכבי לשחר?
לא משנה, פשוט הוא תמיד הכתובת שלך לכישלון אז ניסיתי להבין מה השתנה הפעם. כלום בעצם מלבד זה שזה מחזור פתיחה של עונה חדשה.סבבה.

holden 23 באוגוסט 2019

אמת לאמיתה יואב, סוג של דף חדש במחברת של כיתה א,
אבל הפעם יש הרגשה מאט אופטימית ואם יבוא בלם ומגן שמאלי וקשר גורילה דפסניבי קלאסי אז יש סיכוי ללכת חזק,

אני מעולם לא טענתי ששחר לא משקיע כספים, מה שכתבתי ששחר מיצה את עצמו ומתנהל בצורה אנרכוניסטית, תרצה תקרא לזה אבד עליו הכלח,

ובלי קשר לדעתי כלפי שחר עובדה שעשו שם הכל מהכל
שחקנים באו והלכו,
מאמנים באו והלכו,
אנשי מינהלה,
סקאוטים למיניהם,
חוץ ממישהו אחד כולם עשו סיבוב לא כי מוצלח,
אז מטבע הדברים הכעס פלוס התיסכול מופנה כלפיו, אולי זה לא הוגן אבל ככה זה טבע האדם,
אף אחד לא מושלם בטח לא אני ושאר האוהדים,

נקווהלעונה תחרותית והוגנת ומותחת הפעם לא כמו אשתקד,
באמת שאני לא מאחל לכם את קללת האצטדיון החדש,
שהטובים ינצחו

אוהדים כמעט כולם לא מחזיקים מאסף בן דור שהוא מינוי אישי של יעקב שחר,

יואב 23 באוגוסט 2019

הולדן,
גם לי יש הרגשה שתיהיו טובים השנה. ואני מסכים עם רוח הדברים על שחר.

ליאור 23 באוגוסט 2019

מעניין, כי אני דווקא זוכר, שעם כל שרשרת ההצלחות שלכם בשנות ה 2000
לא עברתם את ה 5000 מנויים,
בזמן שלמכבי היו 8000 – 10000 מנויים

holden 24 באוגוסט 2019

לפחות בקטע של הקהל הנאמן או לטעמי הקהל הפרייאר אין ויכוח שהקהל הירוק נאמן הרבה יותר ובא בהמוניו,
אל תשכח ששנה אחרי שנה מכרו פה 13 תלפי ו16 תלפי מנויים, אני מדבר איתך על עונות שהמועדון התנדנד בין ירידת ליגה להישארות או להבדיל לחימה על פלייאוף עליון,
אין אף קהל בארץ שמביא מספרים כאלו בהשוואה לתוצאות אותן הקבוצה שלו מנפיקה, אז עשה לי טובה, תשאיר לנו את הקטע של הקהל הכי גדול ,הכי אמין, הכי מתלהב וכו וכו וכו, ושוב אוסיף גם הכי פראייר,

עוד בליגה א הייתי בא לסבא אליעזר והיו שם כל משחק 7 תלפי, כולל נגד בית שמש או נצרת עלית,
הלוואי על כל מועדון קהל כזה, זו אחת הסיבות שיש טענות בעיר חיפה נגד שחר,
הקהל מרגיש מרומה

אורי 23 באוגוסט 2019

נראתם טוב מול שטרסבורג, כי זה מה שאתם יודעים, להתבנקר ולעקוץ. בגלל זה מול מכבי וב"ש אתם נותנים את המשחקים הטובים שלכם כל עונה. ואז באות בני יהודה ורעננה ואתם מתנפצים על ההגנה שלהם ואז כולם רואים את בועות סימני השאלה מעל הראש של בלבול ואת התקפי העתבים של שחר ואת מכבי 15 נק לפניכם.
אבל אם אתם חושבים שאותה קבוצה של שנה שעברה, עם אותו דוס סנטוס ואותו גרשון ואותו בלבול ובלי פריי ומנדג'ק ועם זרים חדשים שאולי יהו טובים ואולי לא פתאום תהיו מועמדים לאליפות, אז שיבושם לכם

holden 23 באוגוסט 2019

אורי, למה להרוס לי את הפנטזיה? תן להנות , הרגשה כמו של מילוי טופס ווינר או לוטו, כל עוד לא התק'יימה ההגרלה הכל פתוח,
אכן צדקת לגבי רעננה, מסוג הקבוצות שקשה נגדם ממש,

מרקו עלול לפתוח גם נגדם עם 3 בלמים חח מי שישמע איזה חלוצים אימתניים יש בסגל של רעננה,

מרקו יפתח במערך : 3—5—-2 — וקורצקי יעלה במערך הפוך כמו תמונת ראי וישחק במערך של :5—-4—-1,, מבחן לא קל לנצח רעננה ואני לא צוחק

פאןפאן 25 באוגוסט 2019

ברור שלעשן על הרי הכרמל זה יותר אפקטיבי מאשר גובה פני הים אצלנו במהביליה :)
עד שלא תביאו בלם ומגן שמאלי אין לך מה לפתח ציפיות – חבלבל
לגבי בלבול – דחוף לסדנת אומץ כי ככה לא תתקדמו , מקסימום תלקטו נקודות מול קבוצות מרכז טבלה ומטה…

נולי 23 באוגוסט 2019

גיל, האופטימיות שלך נהדרת.
אני כהרגלי פסימית. במיוחד לאור מפגן האימים באירופה והחולשה הכללית של כל מערכי הקבוצה, לרבות איביץ'.
אשמח כמובן להתבדות.
יאללה מכבי!

צהוב בלב 23 באוגוסט 2019

רעננה תרד ליגה השנה.
הפועל או אשדוד יירדו איתה.
שיהיה לנו חזרה מוצלחת לבלומפילד.
גם המנוי שלי חיכה לי היום בדואר.
לא יכול לחכות

השמן 23 באוגוסט 2019

בגדול, מסכים איתך גיל. מכבי היא המועמדת הבכירה לאליפות, אבל האופטימיות, הו האופטימיות, אני מקנא בך.
מאז שג'ורדי הגיע, הדבר האחד שהוכח לטובת הניהול הזר היא יכולת ההכלה וההתמודדות עם משברים כמו האחרון. בעוד שקבוצות כמו באר שבע ובוודאי חיפה קרסו ללופ ממנו יצאו, אם בכלל, רק שהעונה הסתיימה באופן מעשי. מכבי תמיד ידעה לייצר מספיק יציבות כדי לייצר סוג של מאבק אליפות, ולהגיע, לרוב, לשלבים המתקדמים של הגביע.
אבל למשפט כמו "צריכים להתרחש הרבה מאוד צירופים כדי שקבוצה כלשהי תסגור את הפער מהעונה הקודמת" אני פחות מתחבר. במצאי הנוכחי של הכדורגל הישראלי, הפער הוא אף פעם לא בלתי מחיק. אין פה הבדלי כישרון עצומים בסגלים או שחקני על. כל קבוצה שתצליח להתמקד בעיקר, לייצר מתח בריא בסגל, ולהכיל נקודות משבר ולחץ במהלך העונה יכולה לתת ריצה יפה מאוד. ההדחה מאירופה מאפשרת לאיביץ' להתמקד במה שהוא עשה כל כך טוב שנה שעברה ולייצר בדיוק את האווירה הנכונה, כשהגיבוי הברור של מנספורד, אנגלידיס ומיטש צריך להספיק לשם כך.
היריבות שלנו אגב, עברו קיץ מצויין לדעתי. שלושתן משחקות כרגע בהתאם לרמתן, אם מפלס רעב נכון,
וסוג של יציבות. בשביל שלושתן אלו חדשות טובות מאוד. זה בדיוק מה שאפשר לצפות בשלב זה. ולראשונה אחרי הרבה שנים לשלושתן יש מאמנים סבירים ומעלה, ולא ליצנים כמו גיא לוזון. אם הייתי צריך להמר מי מסוגלת להעלות עוד מדרגה זה, לפי הסדר, ב"ש חיפה וביתר.
מה שצריך לקרות כדי שמכבי תאבד את האליפות, זה לא הרבה מאוד צירופים, אלא שהשחקנים שלה יאמינו שצריך הרבה מאוד צירופים כדי שזה יקרה

יואב 23 באוגוסט 2019

השמן, תגובה יפה.

השמן 23 באוגוסט 2019

תודה :-)

yaron 23 באוגוסט 2019

לא חושב שהיריבות שלנו עברו קיץ מצויין, מקסימום קיץ טוב.
אז ב"ש (ובני יהודה) עברו את הסודובה שלהם רק כדי לראות שאין להם מה למכור בפלייאוף.
אני לא טוען שאין ליריבות שלנו מה למכור בליגה ושהאליפות בכיס, רק שלא רואה אף אחת שעשתה מהלך שהוא game changer.
למכבי הסגל הטוב בליגה ואין ספק שאנחנו פייבוריטים. מה שיקבע זה היכולת של איביץ' (ומנספורד, ויצחקי) לדרבן, להנהיג ולשלוט בחדר ההלבשה.
מכבי עם מוטיבציה ומנטליות נכונה בבלומפילד אמורה לשמור על התואר.

השמן 23 באוגוסט 2019

לא טענתי גיים צ'יינג'ר. אתה יכול להגיד טוב ולא מצויין, לא נכנס לדקויות. בעיני לקבוצות שפחות או יותר נבנו מחדש, וששתיים מהן בחרו להוציא כספים במשורה, לעבור את הסודובה שלהם זה מצב מצויין. (עזוב את זה שבעיני, קייראט, נורשופינג ושטראסבורג משמעותית טובות מסודובה) כמו שמכבי הראתה, זה לא טריוויאלי.
שלושת הקבוצות עברו עונה די טראומטית. חיפה וביתר רגילות לזה אומנם, ובכל זאת.
לדעתי, להצליח להיצמד לצמרת, ולהיראות כמו קבוצה שיודעת מה היא רוצה, משחקת בשיטה ברורה, ושומרת על יציבות זה אחלה, ואפילו מעבר לכך. ברור שלפני תחילת הליגה יכול להיות שזה סתם אשליה

yaron 24 באוגוסט 2019

אם חיפה או בית"ר יצמדו לצמרת, ישחקו בשיטה ברורה, יידעו מה הן רוצות מעצמן וישמרו על יציבות זה בהחלט מצויין. אני בספק אם זה יקרה. לגבי ב"ש, זה המינימום המתבקש.

Ollie Williams 23 באוגוסט 2019

אני אכתוב משהו קצת לא פופולרי
ואולי זה רק כי יש לי תינוק בן כמה ימים בבית ואני קצת מנותק מהמציאות ומסתמן שגם כך לא אגיע לבלומפילד בקרוב

אבל הקיץ הזה של מכבי איכזב אותי קשות.
זה לא רק הפן המקצועי, הפאדיחות באירופה והרכש המאכזב.
משהו ביחס לאוהד, ענייני פוראבר, ההתנהלות ותמחור המנויים סביב החזרה לבלומפילד, קצת טרחני אבל זה שאפילו אין איזה מכתב עם כמה מילים לצד המנוי אלא רק מעטפה עם כרטיס – מאוד מאוד הוריד לי מהציפייה לעונה הקרובה. קיבלתי הרגשה שמזלזלים בי כאוהד, במיוחד כאחד מאלה שהטריח עצמו לנתניה בכל העונות האחרונות.

וזה אמנם לא קשור למכבי, אבל יש לי הרגשה שבלומפילד יהיה אסון תעבורתי. למזלי אני יכול להגיע באופניים אז פחות אכווה מזה. מצד שני יש לצפות מכות בין אוהדים עם קורקינטים להשכרה לאור הכמות הפסיכית שלהם שתהיה פזורה סביב האצטדיון.

השמן 23 באוגוסט 2019

מזל טוב Ollie,
שתזכו לגדל אותו בנחת, בריאות ואושר, ושיזכה להמון אליפויות של מכבי :-)

Ollie Williams 23 באוגוסט 2019

*אמוג'י ידיים בסימן של תודה* :)

אורי 23 באוגוסט 2019

שווה להגיע עם אופניים חשמליים או שיגנבו/יפורקו כבר במשחק הראשון?

Ollie Williams 23 באוגוסט 2019

לטענת העירייה יהיו עמדות חניה והפקדת קסדות ובטריות. קשה לי לצפות כמה זה יהיה בטוח.
אישית אני עוד מהפרימיטיבים האלה שנוסעים באופניים בלי בטריה…:)

גיל שלי 23 באוגוסט 2019

מזל טוב, תהנו גם מהקשיים

Ollie Williams 23 באוגוסט 2019

תודה רבה

פאןפאן 25 באוגוסט 2019

מזל טובבבבב.

yaron 23 באוגוסט 2019

מזל טוב!

Ollie Williams 23 באוגוסט 2019

ויותר בנוגע לטור, "קשה לי לראות תסריט שבו הכל יתחרבן" – אני מעריך את האופטימיות היהירה משהו שלך, אבל זו גם הייתה התחזית שלך לכל משחק באירופה השנה ותראה איפה אנחנו עכשיו….יש הרבה מאוד מוקשים ואני רק מקווה שאיביץ' את מנספורד ידעו לנטרל אותם כל אחד בתחום אחריותו. בינתיים שניהם כמו גם השחקנים נחלו כשרון חרוץ על אף ההישג המרגש של גמר גביע טוטו שלישי רצוף.

יוניק 23 באוגוסט 2019

אני האוהד של מכבי פ"ת ואני קורא גם הפעם..
לצערי הניהול שפעם היה היתרון שלנו נשאר דורך במקום בעוד כולן התקדמו. כ"כ הרבה טעויות מסביב לכדורגל עצמו שאני כבר מתחיל לאבד את העניין.
לשמחתי לפחות לא יוכלו העונה להגיב אל הידיעה שאני אוהד מ. פ"ת ב "אה, אז איך אתה קשור ללוזון", כי הלוזונים נהיו יריבים…
ולפחות יש לנו דרבי, גם משהו..

מצפה לפוסט על הליגה הלאומית..

:-)

שלו 24 באוגוסט 2019

והתייחסות לשאר הליגה:

2. ב"ש – הלקח הגדול של בכר משנה שעברה הוא שכדי להצליח בליגה לא צריך סופר סטארים, צריך שחקנים סבירים שאפשר לאמן. כך נראית ב"ש. כיוון שבכר מאמן טוב היא תהיה חזקה. יש לה שוער נהדר, ההגנה שתלויה בברך של ויטור, היא מעולה אתו וטובה בלעדיו. קישור טוב יחסית לשאר קבוצות וההתקפה תלויה ביום. לי זה נראה כמו מקום 2-3, אם מכבי תפשל היא הראשונה לאיים על האליפות, כי היא נראית הכי יציבה, אם בית"ר וחיפה יהיו חזקות באופן משמעותי התחתית שלה הוא מקום רביעי.

3. חיפה – מבחוץ שילוב של שרי ושועה נראה קטלני ביחד עם רוקביצה זו התקפה שיכולה לחלק חמישיות לחצי ליגה. אבל אני לא בטוח שגם בלבול חושב ככה (לי נראה שהוא לא מת על שועה, ושרי מבחינתו זה על שועה ולא יחד עם שועה). הקישור האחורי קצת חלש ואין בלם דומיננטי. ההגנה באופן כללי נראית לא מוכנה. במשחקים מול חצי ליגה אם הבקעת ראשון זה לא משמעותי, אבל אם לא ההגנה שווה גול במשחק. זה לא אמור להפריע להיות 2-4, זה כן יפריע אם העונה הולכת להיות צמודה.

4. בית"ר – לדעתי רוני לוי לא רצה את פציעת אוחנה, אבל מרגע שזה קרה, מבחינתו יותר קל להעלות את איבינדר ועלי באותו הרכב, ויהיה קצת פחות מרמור על הספסל. הוא יוכל לשחק משהו שיותר קרוב לכדורגל שלו, פחות יצירתי ויותר הגנתי ואף אחד לא יבוא אליו בטענות.

5. נתניה – מאמין שתהיה בפלייאוף העליון כי שוב העניין של קבוצה מאומנת ושחקנים ממושמעים עובד יותר טוב מכישרון. גם שקט מוסיף. וגם הרכב השחקנים לא רע, בטח יחסית לשאר.

6. בני יהודה – אני מאמין שגם השנה היא תצליח להתברג לפלייאוף, שוב בגלל אותו מוטיב. אני חושב שתהיה פחות חזקה מעונה שעברה ועדיין יותר טובה מרוב הקבוצות. לדעתי תאבק עם רעננה, וק"ש על המקום האחרון בפלייאוף.

7. רעננה – ראשית היא הצטרפה לקו החלוקה של מכבי, מה שמחזק אותה באחד משניים, שחקנים להשבחה או כסף ממכירת שחקנים למכבי. היא יודעת להוציא את המיץ לקבוצות אחרות. ויודעת להוציא נקודות. לדעתי אין סכנת ירידה, יש שלוש קבוצות חלשות ממנה משמעותית ואחת נוספת שמנסה.

8. ק"ש – מספיק טובה כדי לא להילחם נגד הירידה מספיק שרצקי כדי שלא תצליח באמת.

9. ה.חיפה – ? למה. אין דבר יותר מבאס לאוהד מקבוצה כזאת. מחסן חלפים למחיפה (ושאר הליגה) חוסר רצון מופגן להצליח. ועדיין לא מספיק גרועה לרדת ליגה.

10. אשדוד – קצת התחזקה, נכנסה לפנקס של מנספורד כיעד להשאלת שחקנים. אם יאניוטיס ייחתך, הקשר יחודש על ג'פרי עד סוף השנה משל היה טב"ח הבת.

11. נס ציונה – וזה עוד לפני דילול הסגל של מכבי. לדעתי זה היתרון המרכזי שלה על מי שמתחת. וזה לא מעט.

12. חדרה – בחרה לא נכון במאמן שא' לא יקדם אותה כי הוא לא באמת ראוי, ב' ניתק אותה מהעטין שהניק אותה כל כך טוב בשנה שעברה. היא ממש תלויה בקריזות של הניסנובים, שיכולים להציל לה את העונה. אם הבלגאן בהפועל ירגע היא היורדת השנייה.

13. הפועל – כמועדון, בעייני (וכנראה עוד לא מעט אוהדי מכבי) היא נקודת היחוס. חיפה / בית"ר זה נחמד ב"ש זה חדש וצריך להתרגל. אבל אנחנו שצר עולמנו כעולם נמלה, תמיד מסתכלים על הפועל. הוויכוח הגדול בין אוהדי מכבי הוא האם לנצל את התקופה לכמה שיותר דרבי ולהתפלל שהפועל יישארו אני בצד השני שבהחלט ישמח אם הפועל תבלה מס' שנים בליגות המשנה. זה עניין היסטורי, גדלתי על כדורגל של שנות השמונים, הפועל הייתה (יחד עם חיפה המתפתחת) ה"קבוצה" ואנחנו היינו הבדיחה.
כל כך הרבה השפלות, וימים בבית-ספר מוקף אוהדי הפועל שזכיתי להגנה כי הייתי זן נכחד.
מי שגדל קצת לפני (בוגרי הדאבל של 77, ואליפות של 79) או קצת אחרי (תקופת "מופת" עד "דאבל" קשטן כולל) רואים זאת אחרת.
הפועל נראית איום ונורא, וזה לא נראה בכיוון טוב.
אם אנחנו נחלשנו, הפועל עשתה אקזיט בקיץ, אבל זה לא נראה שהחברה תחזיר מעמד.

14. כ"ס – אף שחקן של מכבי בהרכב של חיפה שלך, באמת שום הקרוי שומי? ומה זה אומר על ראיית המציאות שלך?
כי אם אני זוכר נכון הפסדת אליפות לקבוצה שלא היית לוקח אף שחקן לקבוצה שלך. שהייתה כל כך טובה שהגיע למחזור האחרון והאליפות לא הייתה תלויה בה. מה ראית במאמן העתיד (אליבא די ניסנובים) שגרם לך לחשוב שהוא מתאים להשאיר קבוצה שרק עלתה ליגה, אולי שהוא עושה מה שהבעלים אומר. עדיין ניצחה את הפועל ו"זכתה" במקום ה 13 המכובד בגביע הטוטו.

בלייק 25 באוגוסט 2019

רק אתקן קצת על שומי. הוא לא טען שאף שחקן שאי פעם שיחק במכבי לא היה נכנס להרכב של חיפה שהוא אימן.
זה הציטוט מספורט5: "מכבי חיפה שלי הייתה קבוצה גדולה והוכיחה את זה. 7 נקודות ו-12 שערים בשלב הבתים של ליגת האלופות, צריך להגיד לכולם שאפו על זה גם היום. ממכבי תל אביב שלקחה אליפות בעונה החולפת אף אחד לא היה נכנס להרכב של הקבוצה ההיא".
ואחרי כל זה, הסתכלתי על ההרכב של מכבי חיפה בשני המשחקים נגד יונייטד ואיך לאמר? לא בטוח שהזיכרון של שומי לא מתעתע בו.
הרכב שבמשחק החוץ: דודו אוואט, אלון חרזי (רפי כהן 74), אריק בנאדו, אדורם קייסי, אריק אג'יפור, איל אלמושנינו (אבישי ז'אנו 56), ואליד באדיר, ננאד פראליה, ג'ובאני רוסו, מיכאל זנדברג. בחוד: יניב קטן.
הרכב במשחק "הבית": דודו אוואט, אבישי ז'אנו, אריק בנאדו, אלון חרזי, אדורם קייסי; ריימונדס ז'וטאוטאס (זנדברג, 81), וואליד באדיר, ג'ובאני רוסו, ננאד פראליה, יניב קטן; איגביני יעקובו (אלמושנינו, 84).
אם נתיחס לשחקנים שפתחו באולד טראפורד אז הייתי מותר על אג'יפור ואלמושנינו בודאות (יני וגלזר?). לא בטוח שמיכה, עטר או יונתן כהן לא עדיפים שלושתם על זנדברג כשחקני קו.
במשחק בקפריסין פתחו קייסי (שםתח גם בחוץ) וז'אנו. על המשבצות של סבוריט ודסה. אני אישית הולך עם סבוריט ודסה, אבל זה כנראה מפוזיציה. זה בטח לא אמור להיות קל לטובת החיפאים.
אישית, אני גם הייתי מוותר על קטן במקום שחקן ממכבי שגם עובד. מבין שיש לא מעט שיחלקו על זה.
בכל מקרה, מבחינתי זהו. איזה הבדל באיכות של הזרים! לא בין חיפה למכבי כמו בין אז להיום. אם במכבי הנוכחית היה חלוץ כמו יעקובו….. אפשר רק לדמיין.
יש אולי שיעדיפו את רייקוביץ' על אוואט (בעיני לא, בטח לא אוואט מהשנים האלה), אולי פרץ על באדיר…. ויש כמה שיתעקשו שיני עדיף על בנאדו או חרזי (אוהב את יני, אבל בעיני זה מופרך).

פאןפאן 25 באוגוסט 2019

רק אליי המנוי טרם הגיע? כל שעה שולח את הילד לבדוק את הדואר :-)
שלי – פוסט אופטימי כמו בעונה שעברה , מקובל עליי הפורמט הזה כל עוד אין יומן אליפות :-)
לדעתי הפרזת עם הגמלים לטובה ועם רעננה לרעה.
גם ההנחה שלך שהכל תלוי במכבי היא קצת מגלומנית אך מובנת , אל תשכח שאנחנו חיים בלבנט ושחקן הכדורגל הישראלי הממוצע איך שמרימים לו על איזה שיא שהוא שובר אז הוא נח על זרי הדפנה חצי קריירה…
בוא…
נקבל בשמחה , רינה ודיצה את בלומפילד המחודש ונקווה שאיביץ' ימשיך לא לספור את הקוטרים הפריכים והעצלנים שמתאמנים תחתיו עד לסוף המתוק אינשאללה בז'דללה אמן סלה

Comments closed