יובל רץ הוא זיכרון מופלא

זהרה היימן כותבת על בנה סג"מ יובל היימן ז"ל, שנפל ב"צוק איתן". המשפחה מזמינה את רצי מרתון ירושלים (בכל המקצים) לרוץ לזכרו של יובל.

מתוך דבריו האחרונים של יובל שנמצאו בכיס המדים שלו לאחר מותו –

… אני שני קילומטר משם. הרגע שכל לוחם מחכה לו – שייקראו לו לדגל. להגן על עמו. ..בעצם האירוע אנו מייצגים קבוצה קטנה של לוחמים בצהל שיוצאת להביא את השקט לכלל הלוחמים ולכל אחד שגר פה באזור…"

יובל רץ הוא זיכרון מופלא. כזה שמכיל שמחה בעיניים, מרץ, חיות, התלהבות ותחושת סיפוק. זכרון של חופש. של נופים ואדמה, של קריאות שמחה. של חיים. חבריו מבהד 1 סיפרו כי לפני שהיה מתחיל לרוץ היו כולם מכוונים את השעונים ויוצאים לצפות בו רץ. לפני בוחן לורן המפורסם מבהד 1 יובל הוציא לבקשת חבריו הנחיות לקראת הריצה, וסיים אותן במילים: "שנייה לפני ההתחלה, לוקחים כמה נשימות עמוקות להסדיר נשימה, נותנים חיוך, ויוצאים לדרך."

ריצה כדרך להניע את הנפש, כדרך לסלק מחשבות של תסכול וייאוש. ריצה לנשמה. כזו שמחכים לה, ולהרגשה הבאה בעקבותיה. שאין לה תחליף. סם חיים.

לרוץ בכל מקום בארץ. באילת, באשדוד, בבא"ח הצנחנים, בבה"ד 1, בבי"ס למכ"ים, בוינגייט, בנאות קדומים, בירושלים, בגוש עציון, בקרית ארבע, בזכרון יעקב, בתל אביב, בקרית שמונה. לרוץ כדי  לזכור, לרוץ כדי לשכוח. להכיר את הדרך, להרגיש את האדמה. להפוך ולהיות חלק מהנוף, מהארץ. לדעת אותה, ואת אלה שהיו כאן, וכבר אינם.

לרוץ בבגדי ספורט, או עם מדים ונשק. לרוץ בקיץ, לרוץ בגשם. לרוץ לבד, לרוץ עם חברים קרובים, לרוץ עם מפקדים, לרוץ עם פקודים. והכי  – לרוץ עם אבא ועם ארבל.

בתחילת דרכו הפיקודית השווה יובל את ההתרגשות מהפיקוד להתרגשות שלפני ריצה חשובה. ".. וכמו לפני ריצה חשובה, אני מאמין כי אוכל לתרגם את כל האנדרנלין הזה להצלחה שלי כמפקד,…"

יובל נהרג במהלך מבצע "צוק איתן" בקרב מול חוליית מחבלים בגבול רצועת עזה בכ"ג בתמוז תשע"ד. בן 21 שנים היה. ואנו מתגעגעים יותר ויותר כל יום.

(זהרה היימן, אמו של יובל)

יובל היימן 2

 

סגן משנה יובל היימן, צוער צנחנים בהשלמה החילית של קורס קציני חי"ר בבה"ד 1, נהרג בגבורה במבצע "צוק איתן" בקרב מול חוליית מחבלים בגבול רצועת עזה בין ניר עם לשדרות. בן 21 היה. אהבתו הגדולה של יובל לריצה התחילה כבר בגיל צעיר, וגם בתקופת שרותו בצבא רשם לזכותו שיאים שונים בכל מקום אליו הגיע. הריצה שילבה אצלו את הספורט עם המשיכה הגדולה לכבוש ברגליו את שבילי הארץ שאהב, הרגיש חלק ממנה, ומסר נפשו על אדמתה.

יובל נלחם ונפל לצדם של מג"ד "גפן" סא"ל דולב קידר ז"ל, רס"ב בייניסיאן קסהון ז"ל וסמל נדב גולדמכר ז"ל.

(חברי הטוב עמיחי היימן, דודו של יובל)

משפחת היימן היקרה מזמינה את הרצים באירועי מרתון ירושלים (רצי כל המקצים) לרוץ לזכרו:

יובל היימן 1

 

 

 

מנטליות פריכה של מכבי
הרפתקאות שחקני הצמרת בקטאר וגיברלטר

5 Comments

נדב 8 בפברואר 2016

אדם יקר. הרגע שהודיעו לי שיובל נהרג באותה היתקלות הוא מהרגעים הקשים ביותר שהיו לי בכל התקופה הזו של שובו אחים וצוק איתן

7even 8 בפברואר 2016

יהיה זכרו ברוך. בתור אבא לילד קשה לי אפילו לדמיין סיטואציה כזו.
אמן אמן ונביס את אוייבנו בקרוב ולא נדע עוד צער.

אביאל 8 בפברואר 2016

יהי זכרו ברוך.

סימנטוב 8 בפברואר 2016

יהי זכרו ברוך

ריצ'י מקאו 9 בפברואר 2016

עצוב. מפעל יפה לזכרו. יהי זכרו ברוך.

Comments closed