הפועל פ"ת – חיפה. טוב שנגמר

אל תבינו אותי לא נכון. אני לא מתלונן, אני רק מנסח את הקשרים שנוצרו בשנים האחרונות בין הקבוצה שלי מפתח תקווה לעולם התקשורת. אולי ככה זה כשאין על מה לכתוב ואת הכותרות מספקים המאמן המרביץ, הבעלים המשתולל והיו"ר ההזוי. כנראה שכשמועדון מאבד את השחקנים שלו ואת הבית שלו, הוא מאבד גם את הכבוד שלו. אין כל חשיבות למה בא קודם או למה זה בכלל קרה.

צילום: SouthWorth Sailor

הלוגיקה  בכדורגל נורא פשוטה: ככל שיש לך פחות הזדמנויות, אתה חייב להיות חד יותר. כלומר, הסיכוי היחיד שלך לצאת עם משהו ביד הוא ניצול מצבים טוב יותר.  זה כמובן לא קרה ולכן פתח תקווה לא הבקיעה. בעשר הדקות בהן פתח תקווה היתה טובה יותר, ראשונה לכל כדור והפגינה נוכחות נכונה ליד השער של דוידוביץ', לא נרשמו יותר מידי מצבים מסוכנים ועם זה אי אפשר לחזור הביתה עם חיוך על השפתיים. גם לחיפה היה אחוז ניצול מצבים זוועתי, ולכן פגיעה בול בשני מצבים מתוך  מספר גדול בהרבה של הזדמנויות בשמונים דקות בהן שלטה לגמרי במשחק, הספיקה.

חבל שהקישור של פ"ת לא הצליח לסדר לאקסברד אפילו פעם אחת את המצב הנפלא שההגנה של פ"ת הצליחה לסדר לעידן ורד, וחבל שדווקא גל כהן בחר לעמוד עם ידים על המתניים ולצפות בבישול הנהדר של משומר לגדיר. חוץ מזה, אין לי טענות. הפועל פ"ת תצטרך להמשיך לקושש נקודות אצל סכנין, הפועל אשקלון, בית"ר והפועל ר"ג.

_______________________________________________________________

ואת זה כתבתי לפני המשחק, כשעוד הייתי באופוריה (:

 

פתאום כולם חושבים עליה. פתאום היא הפכה להיות גורם משמעותי. פתאום הצחוקים על העולם התחתון והעבריינים המנהלים והמאמן העילג נרגעו קצת, לפחות עד אחרי המשחק היום.

הפועל פתח תקווה, הסמרטוט שכולם נהנים כל כך לנגב בו את הרצפה, הגורם מספר אחד למוטיבציה העיתונאית של כל זב חוטם להדחק ולבוא בשערי אחד ממדורי הספורט, מקבלת היום מעמד שונה. היום היא יכולה לצקת עוד תוכן ומשמעות למשחק העונה בין הפועל ת"א ומכבי חיפה בשבוע הבא.

כל תוצאה בה יסתיים הלילה המשחק בין הפועל פ"ת למכבי חיפה בקרית אליעזר, תפרנס עשרות כותרות כבר מחר בבוקר. זה יכול להיות משהו כמו "שובו של המנהיג" בעקבות איזה דרד'לה מוצלחת של יניב קטן, לטעמי השחקן האוברייטד ביותר בתולדות הכדורגל הישראלי יחד עם עידן טל,  "הירוקים מוכנים למשחק העונה" או "מרגלים מטעם ריאל מדריד/ברצלונה/מילאן/מנצ'סטר יונייטד באו לראות את גולסה ונהנו מרפאלוב", או משהו כזה.

זה יכול להיות גם הפוך. "הפועל ת"א יכולה לחייך", "הקהל בחיפה על הגדרות", "הירוקים אינם מוכנים לאליפות", "שחר שכר יועץ פסיכולוגי לקראת משחק העונה".

ככה זה עם הקבוצה שלי. היא בדרך כלל גורם משני. היא יכולה להפסיד או לנצח, אבל את הכותרות יקבל תמיד הצד השני. היום, כך נדמה, זה קצת אחרת ולזמן מוגבל מאוד.

אל תבינו אותי לא נכון. אני לא מתלונן, אני רק מנסח את הקשרים שנוצרו בשנים האחרונות בין הקבוצה שלי מפתח תקווה לעולם התקשורת. אולי ככה זה כשאין על מה לכתוב ואת הכותרות מספקים המאמן המרביץ, הבעלים המשתולל והיו"ר ההזוי. כנראה שכשמועדון מאבד את השחקנים שלו ואת הבית שלו, הוא מאבד גם את הכבוד שלו. אין כל חשיבות למה בא קודם או למה זה בכלל קרה.

לפני שבועיים שיחקה קבוצה אחרת שלי כנגד כל הסיכויים במשחק חוץ נגד קבוצה טובה הרבה יותר  ועשירה הרבה יותר שנמצאה אז קרובה יותר לכל תואר אפשרי באנגליה ובאירופה, שהתחמשה לקראת אותו מפגש בכוכב הגדול של קבוצתי. הסיכויים היו ברורים, התוצאה, לא. אני לא הולך למחזר את מה שכתבתי לקראת אותו משחק אבל אני בהחלט הולך לומר כאן ועכשיו שלמרות שהכול ברור, אני הולך לראות הלילה את המשחק מתוך אמונה רבה ביכולת של הכחולים שלי להפתיע.

להפתיע זה לא בהכרח לנצח. להפתיע זה לראות קבוצה שמשחקת מסודר למרות נחיתות מקצועית ברורה. להפתיע זה לראות קבוצה שיודעת מה היא רוצה, לראות קבוצה שלא מתרסקת אחרי שער חובה, לראות מחויבות והבנה של הנדרש מהם. להפתיע זה להיווכח שהמאמן המורחק  (מעניין אגב כמה מכם סבורים כמוני שכשמדובר בהפועל פ"ת ידם של הדיינים קלה יותר), יודע דבר או שניים על  מוטיבציה ואיך להכין את הקבוצה שלך למשחק, להפתיע זה אולי לסתום כמה פיות מלעגים ומלהגים ולהכריח את עורכי מדורי הספורט להיות מקוריים.

אני לא מהמר על אף תוצאה אבל אני מציע גם לכם לא להמר. מכבי ת"א לא הצליחו לעבור "משוכה קלה" בגביע, מכבי פ"ת הובילו 0:2 בדקה 28 בדרך להפסד בדרבי והפועל באר שבע הובסו אחרי תקופה בה נחשבו, ובצדק, לאחת הקבוצות הטובות בליגה.

אני לא מהמר על אף תוצאה כי אני לא נוהג להמר על קבוצות שיש לי בהן עניין וגם כי אני חושב שבמשחק רגיל חיפה יפרקו את  פ"ת בלי להתאמץ. אבל זה לא משחק רגיל. זה הקדימון למשחק העונה והלחץ כולו על חיפה. הפסד או ניצחון של פ"ת לא ישנה את העובדה שבתום העונה היא תתמודד בפליי אוף התחתון. ניצחון או הפסד של חיפה משמעותי מאוד לגבי המשך המירוץ שלה לאליפות.

בשביל חיפה זה משחק על אליפות, שזה אומר הרבה. בשביל הפועל פתח תקווה, זה משחק הישרדות שזה אומר לא פחות. זה גם משחק עבור הזכות לחנוך במשחק הפתיחה של העונה הבאה את האצטדיון החדש במלאבס, כקבוצת ליגת על.

זה לא הרבה, זה הכול.

יאללה פתח תקווה!!!

500
עבדו על כולם... כמעט

42 Comments

פרלה 21 בפברואר 2011

אני שמח שנכנסה בך קצת דרמה לקראת משחק הערב אבל נראה שקצת נסחפת.
1. נצחון של חיפה, לצערי, לא יבשר כלום.
2. לאור הקיזוזון ליג, אפילו לא בטוח שהפסד של חיפה יהיה קריטי עד כדי כך. למרות ההלשכות הפסיכולוגיות המובנות.
3. הלוואי שזה היה משחק על אליפות, כהגדרתך. קודם כל היה לי הרבה יותר מעניין ומרגש כרגע ומעבר לכך הייתי הרבה יותר אופטימי ביחס לסיכויי האליפות שלנו בכלל.
4. לחשוב שבשנה שעברה במחזור הזה היינו עם 20 נצחונות תיקו והפסד והאליפות נשמטה מידינו זו סיבה טובה לאבד אמון בכדורגל בכלל ובחיים בפרט.
חמש. על אף האמור, לא להתייאש.

בני תבורי 21 בפברואר 2011

צודק, שכחתי את עניין הקיזוז…

פרלה 21 בפברואר 2011

מהההההההההההההההההההההההה?!

שי 21 בפברואר 2011

הלוואי ואני הייתי יכול לשכוח את הקיזוז

עופר פרוסנר 21 בפברואר 2011

כולנו

אזי 21 בפברואר 2011

בנוגע לדיינים, דעתי בדיוק כמוך
ידם של הדיינים קלה כשמדובר בקבוצה שאני אוהד (אני בכלל אוהד מכבי, אבל תשאל את אלפסי, הוא בטח חושב אותו דבר על בית'ר)

הופ 21 בפברואר 2011

קודם כל זה עוד לא משחק על אליפות. כידוע הליגה לא ממש מתחילה עד הקיזוז, זו מסקנה שלמדנו בשנה שעברה. אבל כן, זה משחק חשוב, במיוחד לקראת המפגש עם הפועל.
לגבי קטן, אני מסכים שבעונה הנוכחית הוא אכזבה גדולה, במקום שהוא יהיה זה שלוקח את הקבוצה על הגב שלו, הוא אנמי לחלוטין ולפעמים יותר מזיק מאשר תורם. עם זאת הוא בטח לא "הכי אוברייטד בכדורגל הישראלי" (גם לא עידן טל, אגב, שהיה מצוין בחיפה לדעתי). הוא הביא אליפות כמעט לבד, היה שותף מרכזי באחרות והיה לו חלק גדול בקמפיין האדיר ההוא בליגת האלופות (זה שאוהדי היריבות שלנו אוהבים לשכוח). נניח שאפשר להגיד על שחקן ישראלי עם חמש אליפויות, הגעה לרבע גמר גביע המחזיקות ושתי השתתפויות בליגת האלופות (ואחת שהוא קצת אוברייטד, אבל "הכי אוברייטד"? אין מצב.
אגב, לדעתי היחס הפריבילגי שהוא מקבל משחר ומאלישע רק פוגע בו. מהר מדי הכתירו אותו למלך הקבוצה וגרמו לו להרגיש שאין לו יותר בשביל מה להתאמץ. יש שחקנים שצריכים שישימו אותם במקום לפעמים.
לגביכם – נראה שאתם בתקופה טובה. מאחל לכם להמשיך אותה גם במשחק הזה, שתשחקו מסודר ואפילו יפה, אבל שתפסידו. להמר על תוצאה זה כיף (אני מהמר אצלי על אותה תוצאה בכל משחק, תמיד אנחנו מביסים!) אבל אין לזה כמובן שום משמעות (חוץ משיכרון הכוח העצום אם ניחשת במקרה לגמרי את התוצאה הנכונה).
יאללה חיפה!

שודד 21 בפברואר 2011

מסכים איתך לגבי קטן וטל
ו…לטובת הפועלים בכלל באשר הם, בהצלחה

דורפן 21 בפברואר 2011

השחקן הכי אוברייטד בכדורגל הישראלי זו תחרות בין בנאדו לגרשון

פרלה 21 בפברואר 2011

בנאדו לקח כל כך הרבה אליפויות רצוף שאפילו הוא איבד את הספירה. אז זה בטח לא הוא. לגבי גרשון לא עקבתי.
אולי אפשר להקדיש לכך דיון אחר שיתחיל בהגדרה "אוברייטד" ויקבע אילו הישגים גורעים את שמו של השחקן מהנבחנים לקטיגוריה הזו.

שי 21 בפברואר 2011

גם אני התרעמתי רגע מהקביעה שבנאדו אוברייטד, אבל מאחר ומדובר בדורפן, נראה לי שהכוונה שכל הכדורגלנים הישראלים אוברייטד.

ירון 21 בפברואר 2011

3:0 לחיפה

יוסי האדום 21 בפברואר 2011

אני הפועל, ולכן אני תמיד שמח שהפועל שלך, כמו גם רמת גן וחיפה, מנצחת (חוץ משניים-שלושה משחקים בעונה). תמיד נראה לי מוזר שאתם משחקים בכחול, הרי זה לא ממש הפועל*.

מאוד עצוב לי לראות לאן דרדרו כל מיני חדלי אישים את המועדון הפעם כל כך מפואר. אני מכיר את זה כל כך טוב מהפועל שלי. זה קצת נס שאנחנו מצליחים כל כך בחלק מהשנים האחרונות.

כמובן שאני בעדכם היום יותר מתמיד, וכמובן שאין לכם הרבה סיכוי, אבל גם לבני יהודה לא היה… אינשאללה.

—-

* הסיפור שאני שמעתי הוא שבשנת 1950 פרצה מריבה גדולה בין מועדוני "הפועל" בארץ על הזכות להשתמש בצבע האדום. הוויכוח הסעיר את הארץ (לא פחות :-) ובסופו הוחלט שהפועל תל אביב, בתור המועדון הגדול ביותר של "הפועל", יהיה זה ששחקניו יוכלו ללבוש אדום בכל משחקיהם. בעקבות החלטה זו אימץ מועדון הפועל פתח תקווה את הצבע הכחול. הפועל חיפה בחרה לשחק בלבן או בכחול ורק 20 שנה אחר כך חזרה לצבע האדום.

בני תבורי 21 בפברואר 2011

יוסי,
למעט עונה אחת בה שיחקה הפועל פ"ת בפסים בלבן אדום דוגמת סטוק סיטי ועונה אחרת בה שיחקה בכתום זוועתי מתנת מועדון מגרמניה, היא משחקת מאז ומתמיד בכחול.

יוסי האדום 21 בפברואר 2011

אז עבדו עלי, ואפילו כתבתי את זה בספר :-)

פראליה 21 בפברואר 2011

בני, לדעתי העונה קטן הוא לגמרי אנדרייטד, בכל מקום אפשרי ובמיוחד בטריבונות ובפורומים של חיפה קוטשים אותו עד דק והוא לא כזה גרוע, הוא עדיין השחקן שמבדיל יותר מכל שחקן נוכחי בקאדר של חיפה בין הקבוצה איתו ובלעדיו. מדובר בשתי קבוצות שונות לגמרי, מה שאי-אפשר להגיד על השפעה של שום שחקן אחר כרגע. (ואני ממש לא חושב שהוא בעונה טובה).
לגבי התרומה שלו בעבר, יש עוד זמן לסכם את הקריירה שלו אבל בשלושת האליפויות של רוני לוי היה לו חלק מכריע והיחיד שנתן תרומה דומה הוא עידן טל. (וזה מבלי להכנס לקמפיין הצ'מפיונס).

דורפן, אשמח אם תסביר את דעתך, לא חושב שאף אחד מהם אוברייטד. למרות שלוש עונות בינוניות מינוס של בנאדו (כולל זו שכולם נהנים לשבח, בעיקר בגלל החולשה מסביב) השלם שלו עד כה עדיין גדול משל כל בלם אחר ב-15 שנה האחרונות.
לגבי גרשון, חושב שאין הרבה אוהדים/עיתונאים רציניים שאינם אוהדי הפועל שאי-פעם החזיקו ממנו. (ועוד הברקה של ערוץ הספורט – לשים אותו פרשן, פשוט מעורר רחמים).

בני תבורי 21 בפברואר 2011

פראליה,
אחרי עידן ברקוביץ' בנין ועטר, נולד צורך תקשורתי ליצור דור המשך לכוכבות בחיפה וקטן נבחר, כנראה בצדק, לאור הצטיינותו בנוער. מאז, למעט הבלחות פה ושם, לא ראיתי ממנו יותר מידי. מצד שני, אני לא יכול לומר שמדובר בשחקן רע, הוא פשוט לא יציב ולא מבריק, ובניגוד לסופרלטיבים הנקשרים בשמו, הוא אוברייטד.

בני תבורי 21 בפברואר 2011

ואגב, לגבי בנאדו אני חולק על רונן לגמרי. תן לי אותו או כמותו היום להפועל פ"ת. שחקן ענק בכל קנה מידה.

גלן 21 בפברואר 2011

אני חושב שיש נקודה אחת משותפת לפתח תקווה ומכבי חיפה: אנחנו מוכרים כחברי כבוד בארגון נפגעי צבי שריר. ומה באמת קורה עם התת-רמה ההוא מאז?

בני תבורי 21 בפברואר 2011

צבי שריר פנסיונר, מבלה את זמנו בהתנמלויות בפני כל הקבוצות שדפק בחייו כשופט…לזכותו יאמר שמי שדפקו אותנו בצורה הכי משמעותית הם דווקא ליפקוביץ' ועובדיה בן יצחק

בני תבורי 21 בפברואר 2011

התנמלויות = התנצלויות כמובן

הופ 21 בפברואר 2011

היי היי, עובדיה בן יצחק הרחיק את גיא גת בצדק!
הרי הכניסה הברוטלית הזו היתה יכולה להיגמר כמו מקרה רומן פץ ולשבור לברקוביץ' את הקרסול! ואז על מי היה יורק עטר? מי היה תופס לביצים באיציק זוהר? במי היה בועט הארטסון? מי היה תוקף את דני עציוני?
(שלא לדבר על הקריירה הספורטיבית שלו)

בני תבורי 21 בפברואר 2011

LOL

יוני 21 בפברואר 2011

בני, בדיוק נזכרתי בספטמבר 2003, כשנכנסתי לאינטרנט בתאילנד והייתי בהלם לראות שניצחנו אותם אחרי אולי 13 הפסדים רצופים ומשפילים.

אני שותף לאופטימיות זהירה לגבי הקבוצה. הבעיה היא שאני לא יודע מי מהשחקנים המובילים כרגע חתום לאחרי הקיץ, וכמה מזה באמת משפיע, כלומר מי מהם באמת ירצה להישאר בלי קשר לחוזה.

יש סיכוי קלוש שהתחושה של אמצע שנות ה-80 תשוב, שמדובר בחבורה של צעירים רעבים שהגיעו משום מקום (אשדוד, אילת, מרמורק ועוד) ומתגבשים. אבל זה היה טרום ימי הקפיטליזם החזירי… מי יודע…

מנחם לס 21 בפברואר 2011

בני,
לא משנה כמה רחוק אני מחיפה, ברגע שאני שומע שהפועל פ"ת מגיעים לקרית אליעזר מיד עולה לי לחץ הדם. זוהי תגובה נפשית נילמדת, שנוצרה בשנות ה-50 המאוחרות, ושנות ה-60 כשהייתי בא לחופשות ארוכות, ושמות כמו סטלמך, קופמן, האחים רצבי, וג'רי חלדי חברי היו מגיעים למשחק נגד מנצ'ל, זכר (זכריה בן-צבי), אלמני, אהרון אמר, וג'והני הרדי – כולם חברי עבר. זה תמיד היה המשחק הטוב ביותר שיכול להיות. דראמה אמיתית.
ושנים אח"כ, לא משנה כמה מכבי היתה טובה ב-30 השנים האחרונות – תמיד כשהפועל פ"ת הגיעה, משהו בבטן החל להתהפך, כמו עכשיו. אז עבורי זה תמיד היה, ותמיד יישאר מותג: המשחק הדרמטי ביותר שישראל יכולה לייצר!

בני תבורי 21 בפברואר 2011

מנחם,
רק בריאות ואושר. גם אני זוכר שהקבוצות מחיפה היו מגיעות לפתח תקווה, זה היה יום חג, במיוחד הפועל בלי להעליב כמובן. אגב, לא מזמן יצא לי לראות תמונה של וסילי האוהד הירוק הכי מוכר, והסתבר לי שאני זוכר אותו עוד כנער צעיר עם השפם והפאות הקצוצות. בחבר'ה לא ידענו מה שמו והכינוי שלו אצלנו היה סטאלין…

אנונימוס 21 בפברואר 2011

בני, האכפתיות שלך מאוסף החלאות וחסרי האישים שמתיימר להציג עצמו כמחלקת הכדורגל של הפועל פ"ת פשוט נוגעת ללב.
קבל טפיחה על השכם וירטואלית

בני תבורי 21 בפברואר 2011

אנונימוס,
תודה. אכפת לי מהמועדון, הוא חלק מהזהות שלי. המנהלים ילכו ואינשאללה יבואו אחרים טובים יותר.

תומר חרוב 21 בפברואר 2011

בני, אני מבין לגמרי את הנקודה שלא משנה מה תעשו תמיד יתייחסו לצד השני, ככה זה, מול הקבוצות הגדולות, האימפריות לשעבר באות רק לקשט את הכותרת.
גם לי יש הרגשה שהדיינים קלים על ההדק מול הפועל פתח תקוה אבל לא במקרה הזה, יובל נעים זה אדם שההתנהגות שלו היא בושה וחרפה ולמרות שהוא מאמן לא רע אני לא סובל אותו והתומר סיני הזה בכלל אמור להיות מורחק לכל החיים מהמגרשים אחרי שהרביץ לאוהד(גם לטובת הפועל תפח תקווה).
אני מת שתנצחו היום, תתנו הצגה, הכל כדי שאתם תגיעו בתור הקבוצה החמה למפגש הגביע בקופסא שהולך להיות משחק ההדחה שלנו, אתם תמיד הייתם הכבשה השחורה שלנו. בכלל יש לי סימפטיה להפועל פתח תקווה, לא יודע אם זה בגלל ההתעללות שאוהדיה עוברים או שזו ברית סודית בין שתי קבוצות שחיות על העבר שלהן.

בני תבורי 21 בפברואר 2011

תומר,
יובל נעים הוא דוגמא רעה ואני אומר את זה בלי הנחות. ההתנהגות שלו פסולה בעיני ואין מבחינתי מקום לכזו בכדורגל. גם ההישגים היחסיים שלו עם הקבוצה שאני אוהד לא יהפכו אותי לאוהד שלו אלא אם כן יבין וילמד וישנה את דרכיו.
לגבי מכבי נתניה, לא יודע אם כבר כתבתי את זה, אבל בעונה הראשונה שהפועל פ"ת שיחקה בליגה השנייה, עונת 76' – 77' אם אינני טועה, איציק ויסוקר עבר לנתניה. יצא איכשהו שכשפ"ת שיחקו בחוץ, נתניה שיחקו בבית וכך בילינו אני וחבורה של שרופים מפ"ת שבת אחת באורווה ושבת אחת בקופסא לאורך כל העונה. היינו אוהדים למופת בשני המגרשים…

עמית פרוס 21 בפברואר 2011

בני
למיטב ידיעתי קטן משחק העונה -וגם חלק מהעונה שעברה-עם שתי חוליות לא במקום בגב.
הוא מסרב לעבור ניתוח כי ניתוח כזה יגמור לו את הקריירה
וכך לצערי
משחקן שרץ 11.15 קמ במשחק נגד זלצבורג ברמת גן,הוא הפך לשחקן מוגבל מאוד בתנועה,ואיבד מאוד את הניידות שהייתה אחת מהתכונות החזקות שלו.
בלי קשר התפקיד הכי מתאים לו לדעתי הוא קיצוני,ויש המשוכנעים בכלל מגן,מה שגוטמן עשה מגרייאב.אין ס]ק שבאמצע הוא פחות יעיל.
את התשובה לעידן טל יכול במיוחד לספק דירסאו
עם טל לפניו הוא נראה כמו מסצ'רנו
בלעדיו,כמו לוקאס…

טל 12 21 בפברואר 2011

יש משחקים שזוכרים.למשל 1-4 של קריית גת נגד חיפה.כאוהד נתניה אני זוכר ניצחון 0-5 נגד חיפה בעונת אליפות שלהם.

אז אני מקווה שהערב נראה ניצחון 0-3 או משהו כזה,של הפועל פ"ת.
שיהיה בהצלחה !!

moby 21 בפברואר 2011

בני
תרעומת לי על קטן כאוברייטד. הוא שחקן ישראלי מצויין, מפונק אבל מצויין. אם היה חי בדרום הארץ (אי שם מדרום לחדרה). היה הופך להיות סמל עם כתרים ווינריות בדם. הוא לא גר שם ולכן קצת נשכח. נכון הוא לא אי של יציבות וכריזמה היא לא התכונה הבולטת אצלו. אבל את האליפות של לפני שנתיים עם ילדים בעלי חיתול (חלקם עדיין איתו) הוא לקח במו רגליו. העליה לליגת האלופות רשומה על שמו. וזה רק בשנתיים האחרונות כשהוא פצוע. הוא לא רובן או ממן או ברקו, הוא קטן והוא אחד משחקני הבית הגדולים ששיחקו במועדון. אולי הוא לא נכנס ל-11 (תלוי בגיל הבוחר כנראה) אבל הוא בקבוצה של כל הזמנים (גם מחליף ראשון בחיפה זה מעולה) אז אוברייטד?
ובנאדו? הוא היה חוליית ההגנה של חיפה לפני המעבר לבית"ר וכשהוא חזר להרכב לאחר המעבר, המגינים יכולים בשקט להתמודד על מלכות הבישולים והשערים. היסטורית חוליית ההגנה של חיפה היתה בלם או שניים ותו לא.

בני תבורי 21 בפברואר 2011

moby,
די חזקת את טענתי. אוברייטד זה על כל הקריירה עד כה, לא על משחק בודד ואפילו לא על עונה טובה אחת. קטן רחוק מלהיות ממן עטר וברקו ולכן ההייפ סביבו מופרז ומופרך. הוא בהחלט שחקן טוב לפעמים.
לגבי בנאדו, אמרתי ואני חוזר ואומר, שחקן נפלא!

moby 21 בפברואר 2011

אוברייטד לטעמי זה עידן טל, אוברייטד זה בן לוז,שטראובר, שוהם,אלברמן,טועמה,עומר גולן.
קטן? מעולם לא נטען שהוא קרוב אפילו להיות אחד מהשלושה. אבל הוא הסמל של חיפה כיום (נו כבר מי מחליף אותו? איפה היורש?) מחזיק הלפיד. לא ראיתי יותר מדי סופרלטיבים אליו, אבל אולי אני קרוב מדי.

הופ 22 בפברואר 2011

לא מסכים איתך בני, שיחקתם טוב מאוד לאורך כל המשחק ולא נפלתם מאיתנו במשך הרבה יותר מעשר דקות (אל תיתן לסו-קולד "הנעת כדור" שלנו להטעות אותך, זו לא היתה באמת שליטה שמייצרת איזושהי עדיפות).
יש לכם קבוצה טובה מאוד שמשחקת מהר ולא רע בהתקפה. אהבתי במיוחד את הגורדנה הזה, וגם דהן, חוטבה וגיא דיין היו טובים.
אתם לא תרדו ליגה לדעתי.

גלעד בלום 22 בפברואר 2011

דורפן,

צר לי אבל אני חולק עליך,גרשון בשנים שלו בהפועל היה מעולה,יציב וגם מנהיג,פנדליסט מעולה,אינטיליגנט,שחקן ליגה מצוין,סמל.

לא ראיתי אותו הרבה בבית'ר אבל הוא זכה שם בדאבל בעונה הראשונה שלו ובעוד איזו אליפות,הוא בהחלט לא אובר רייטד.

לגבי בנאדו אני גם לא מסכים,אמנם אין לו טכניקה אבל יש לו מיקום,הוא יציב וכמעט ולא עושה טעויות,תן לי אותו להפועל עכשיו והאליפות שלנו.אני לא זוכר שמישהו אי פעם אמר שגרשון ובנאדו הם יותר משחקני ליגה מעולים כך שאני לא חושב שהם אובר רייטד.

השניים הללו מעולם לא יצאו לאירופה(מהלך חכם) ולכן הם לעולם לא יוזכרו בנשימה אחת עם שחקנים ישראלים שכן הצליחו בחו'ל ולכן הם לא אובר רייטד בעיני.

לגבי קטן-אני לא חיפאי ואני רואה את קטן בעיקר מול הפועל אבל כשאנחנו משחקים נגד חיפה הוא השחקן שאני הכי חושש ממנו.מצד שני לידידיי אוהדי חיפה אין הרבה מלים טובות עליו,יש לי חבר אוהד חיפה שממש שונא אותו ולא מחזיק ממנו,זה לא נראה לי כל כך מובן כי הוא הביא להם לא מעט תארים והוא שחקן בית.

לגבי עידן טל -כשהיה בהפועל ת'א(למי שזוכר) ראיתי אותו משחק כל שבת במשך עונה שלמה,הוא היה השחקן הכי טוב אצלנו באותה עונה ואף הביא גביע,הצטערתי שעזב,שוב, מדובר בשחקן ליגה מצוין,הקריירה האירופית שלו לא משהו אבל בישראל יש לו מניות על הרבה תארים בשלוש קבוצות גדולות,קצת מוגבל בצד ימין אבל נייד ובעל רגל שמאל טובה,אובר רייטד? לא יודע,שחקן ליגה טוב וזהו.

פראליה 22 בפברואר 2011

לדעתי עידן טל היה בהפועל חצי עונה.
לגבי אריק בנאדו, קריירה של שחקן ישראלי יכולה להימדד בשקלול היחסי בין שלושה פרמטרים – קריירה בארץ, קריירה בחו"ל, נבחרת.
גם כשאתה עושה איקס על חו"ל אצל בנאדו, בשקלול הוא הבלם הישראלי הכי טוב ב-15 שנה האחרונות. אם זה נחשב אוברייטד תן לי עוד אחד כזה בדור הקרוב, לא צריך יותר.

אביעד 22 בפברואר 2011

להגיד על בנאדו "אוברייטד" זה קצת מוזר. אפשר לחשוב איזה סופרלטיבים כבר כתבו/אמרו עליו שהוא אוברייטד.
יניב קטן זה סיפור אחר. העונה הוא פשוט לא משחק טוב, אין מה לעשות. אבל על עונה רעה אחת לא הופכים לאוברייטד. גם כאן, לא ברור לי איזה סופרלטיבים הדביקו לקריירה שלו שהוא כזה אוברייטד.
כשמדברים על נמני כעל "גדול שחקני מכבי ת"א אי פעם" אפשר לדבר על אוברייטד כן/לא. אבל קטן? בנאדו? מה כבר אמרו עליהם שהופך אותם לאוברייטד הכי גדול בכדורגל הישראלי?

elad_itzhaki@ 23 בפברואר 2011

חטא הגאווה. הפועל פ"ת מחברת 3 ניצחונות וזהו, אפשר לעשות משהו נגד חיפה. אפשר להיות פקטור במאבק האליפות! להזכירך, מכבי ת"א (הקבוצה שלי) חיברה מספר גדול יותר של ניצחונות ועדיין קיבלה בראש מהירוקים. הקבוצה של אלישע לא משחקת יפה בעיניי. היא לא זוהרת והיא לא נראית כמו קבוצה שצריכה לקחת אליפות. אבל יש שם דבר אחד חשוב – וזה התכלס. איכשהו, הם מצליחים להביא תוצאות במשחקים לא מבריקים, ואנחנו כבר יודעים שזה בדיוק מה שאלופה צריכה.

בליגה גרועה כמו שלנו, בה קבוצה הנמצאת די בבטחה במקום השלישי (שוב, הצהובים) לא מסוגלת לנצח אף קבוצה מהחלק העליון של הטבלה, אין שום סיבה להתרגש משניים-שלושה ניצחונות על קבוצות פח.

עם כל ההערכה שיש לי להפועל פ"ת, אני מציע לאוהדיה לחזור ולהיות ריאלים. עדיין מדובר בקבוצה צעירה, עדיין המאמן הוא יובל נעים, שהתגרה בכם אחרי שניצח אתכם עם הפועל ר"ג בצורה מכוערת. יש עוד דרך ארוכה ואת הכסף כאמור סופרים במדרגות. בהצלחה

בני תבורי 23 בפברואר 2011

אלעד,
חטא הגאווה הוא חטא נורא. אנא ממך, האר את עיני והצבע היכן בדיוק חטאתי בו, כדי שאוכל לשוב ולתקן את דרכי.
חוץ מזה אתה צודק לגמרי.

Comments closed