אוליגרכיה, מריטוקרטיה וספרינגסטין

בשני המשחקים הוגדרו באופן ברור שני הקטבים של הכדורגל האנגלי. שתי המנצחות הן קבוצות בעלות מסורת עשירה בהישגים. מסורת כזו הופכת עם השנים לכוח מניע מחייב, ובמילים אחרות, מורשת.

חשבתי להקדיש פוסט לעזיבתו של יובל נעים את הפועל פ"ת, אבל לא. לא בגלל שלא כואב לי מה שקורה שם ולא בגלל שאני לא מעריך את העבודה היפה שעשה עם חבורת ילדים מוכשרים, אלא בגלל שעושה רושם שהתחתית עוד רחוקה ויש עוד הרבה לאן ליפול עם הקבוצה הזאת, ומה שיסב את תשומת הלב מהפרשה, היא פרשה מטורפת עוד יותר שתגיע מן הסתם מיד כשהקבוצה תצליח לחבר כמה רגעי שפיות מקצועית. אני גם מכבד את דה באזר והבאים בשעריו מכדי להשחית זמן ומילים על חבורת אידיוטים נפוחי אגו עם זין קטן.

**

ולכן, הנה מספר מחשבות שעלו אצלי השבוע אחרי שני המשחקים שהפגישו את ליברפול עם מנצ'סטר סיטי ואת מנצ'סטר יונייטד עם צ'לסי. חשבתי שכמה יפה שכסף לא תמיד קונה נשמה ולא מבטיח הצלחה.

במשחק הראשון הבחירה שלי הייתה ברורה, רציתי וקיבלתי. בשני קצת פחות. אחרי התלבטויות ולמרות שחברים הפצירו בי ללבוש כחול, החלטתי שניצחון של יונייטד יתאים לי יותר. לא בגין אהדה חס וחלילה, אלא בזכות האהבה לכדורגל אמיתי, שורשי, עשוי כהלכה. לא אינסטנט.

מארבעה טעמים היה חשוב לי שיונייטד ינצחו:

רשעות טהורה – לא רוצה שטורס ינצח. ברור? יבקיע או לא, העיקר שלא תהיה לו סיבה לחייך אחרי משחק. לא רוצה אותו בליגת האלופות. אני רוצה אותו עצוב ומתוסכל. אני רוצה אותו חולם להחזיר את הגלגל אחורה ומתעורר מזיע ומיוסר כי הוא מבין שזה אבוד. טורס הכבוי והפתטי של היום הגיע לליברפול צעיר, רעב, כוכב–על במועדון בו גדל  ושיחק כל השנים. המיתולוגיה מספרת שהגיע גם כאוהד שרוף. התוצאות, כל זמן שהיה בריא, היו טובות מאוד. הפתיחה, מסחררת והמקום בלב נשאר שמור לו גם כשנעדר מההרכב. הסיבות והנסיבות בהן עזב, מכעיסות אותי. אין לי, כאוהד, דרך אחרת מלבד כעס, טינה ושמחה לאיד. כל אלטרנטיבה אחרת מבחינתי כאוהד, אינה מוסרית. כל האמור לעיל נכון גם לגבי בניון.

צדק (בכלל, וספורטיבי בפרט) – תראו, צדק הוא מרכיב חשוב מאוד בעולם שלי. חוסר צדק מערער לי את הביטחון ומעכיר את שלוותי. בעולם האידיאלי שלי אין יותר מידי מקום להתחכמויות כמו אל תהיה צודק תהיה חכם. הצדק אומר שהמצוינות והעבודה הקשה צריכות לנצח, אחרת אני הולך לאיבוד. יונייטד קבוצה טובה בהרבה מצ'לסי. עובדה. יונייטד היא ארגון למופת של עובדים מצוינים שתחת ניהול מצוין ממצים יכולות למימדי אסון ליריב. גם ללא ברקים ורעמים או ניצוצות מסנוורים, המכונה עובדת. צ'לסי עשירה, זקנה, עייפה, לא מחוברת ובעיקר לא מנוהלת. אברמוביץ', כמו תומר סיני, ברלוסקוני ויואל לביא (שאפו על הטרבל אבל שיהיה לך ברור שלא אתה הבאת אותו), נכנס לתחום שאינו מספיק נהיר לו וגורם נזקים. זאת בדיחה וככל שתפיסת הצדק הטבעית שלי מגעת, הניצחון צריך להיות של המצוינים והחרוצים, לא של העשירים. זה צדק. זה קרה, ואני יכול להמשיך בשגרת חיי.

מורשת – בשני המשחקים הוגדרו באופן ברור שני הקטבים של הכדורגל האנגלי. שתי המנצחות הן קבוצות בעלות מסורת עשירה בהישגים. מסורת כזו הופכת עם השנים לכוח מניע מחייב, ובמילים אחרות, מורשת. ביונייטד זה עובד כבר עשרים שנה, בליברפול זה נכנס להקפאה על הדשא, אבל עדיין עובד ברמת התודעה והמיתוס. לשתי המפסידות אין מורשת. יש כסף והרבה. אני לא אומר שכסף זו מילה גסה, אחרי הכול גם אנדי קרול לא הגיע בחינם, אבל לבנות על כסף כיסוד עיקרי שעליו תושתת מורשת, זו טעות, גם אם בנקודה מסוימת על ציר הזמן, בשילוב עם מאמן מעולה, זה מצליח. מורשת בונים עם עבודה קשה, תכנון לטווח ארוך, אקדמיה וסקאוטינג, לא עם "תחפשו את הכי תותחים בכל קבוצה על הגלובוס ותביאו לי אותם. עלי."

אוליגרכיה – לא אוהב אוליגרכים. אוליגרך נתפס אצלי כמי שעשה את הונו בחאווה, לא בעבודה קשה. האוליגרכים החדשים של עידן פוסט בריה"מ די מאששים את התיאוריה שלי. אוליגרכיה היא עיוות של הטבע והדברים שם נעשים הפוך ממה שצריך להיות. אוליגרכיה זה עשירים שקונים צעצוע ששייך גם לאחרים ועושים בו מעשים מגונים בכפייה. בצ'לסי זה מקבל מימדי בדיחה כשהאוליגרך גם מתעקש לקבוע את הסגל. במונחים שלי צ'לסי היא אוליגרכיה ויונייטד היא מריטוקרטיה. הסיטי  מהבחינה הזו היא אסון עתידי שתביא תאוות רכש בלתי נשלטת שלא נסמכת על הגיון מקצועי, וסליחה, בלוטלי הוא לא הגיון מקצועי. גם לא יא יא טורה ואדביור לפניו.

**

 

אפילו הקונסוליירה של סופראנו עובד בשבילו

עכשיו תיקון. לאחד הפוסטים הקודמים של רונן דורפן שבו שיבץ שיר של ברוס ספרינגסטין, הגבתי באמירה שיכולה, רק אצל מי שלא מכיר אותי ואת חוש ההומור הציני שלי, להתפרש כזלזול בבוס וביצירתו.

ובכן, לא מני ולא מקצתה. ספרינגסטין בשבילי הוא אבן מאבני היסוד של הרוק, גיבור מעמד הפועלים של הרוק ויוצר ומבצע אדיר, יהא ניינר עדי. העובדה שלא נכחתי מעולם בקונצרט שלו שווה בפדיחותה רק לעובדה שטרם ביקרתי באנפילד…

ולאחר שנצטוויתי להישבע בשם כל אל מהודו ועד כוש, מיהוה ועד זראטוסטרא וגם באימא שלי ואבא שלי שכל כוונתי הייתה דאחקה מהסוג הנחות ביותר, אני מצרף לעיונכם את אחד השירים הגדולים שלו.

שבת שלום וחג שמח וטעים.

 

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 

 

 

  

 

 

יומן ספרדי (1): אהיה מה שהקלאסיקו יעשה ממני
אם כבר חגים אז תחגגו

55 Comments

לוינטל 15 באפריל 2011

בני מענג כרגיל. כיף לקרוא. חג שמח

עמית פרוס 15 באפריל 2011

מצוין-אבל ברשותך שני תיקונים קלים…
הראשון-יא יא טורה הוא דווקא קנייה ראויה ושחקן מצוין שגם מתאים לליגה האנגלית,חלק גדול משאר הרכש של סיטי-ממ-לא ממש מובן לי.
שני-שיפסלו לו שלא בצדק,שיחטיא ממטר,שיפול על התחת בפנדל,שיעבור שישה שחקנים ויצא מקו הרוחב,שתחרבן עליו ציפור רגע לפני שהוא מגלגל את הכדור לשער,אבל לעזאזל,שלא יבקיע….

בני תבורי 15 באפריל 2011

עמית (הפעם פרוס),
תודה. את יא יא טורה הייתי שמח מאוד לראות בליברפול, אבל אני זוכר אותו בארסנל יעיל יותר, תורם יותר ובעיקר שמח יותר.

נינו 15 באפריל 2011

זה היה קולו טורה בארסנל, אחיו. היום הם שניהם משחקים יחד בסיטי, כשיאיא מרוויח את השכר הכי גבוה באנגליה 0או אחד מה-3 הכי גבוהים)

בני תבורי 15 באפריל 2011

נינו,
אתה כמובן צודק, תודה על התיקון.

בני תבורי 15 באפריל 2011

תודה עמית, חג שמח.

בני תבורי 15 באפריל 2011

תודה עמית, חג שמח.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 15 באפריל 2011

בני,
כל כך יפה, כל כך מרגש.
הופעה של הבוס זה גם אחד מהמאסטים שאני חייב לעשות. התנקנקתי בטור האירופאי האחרון שלו, מצדה לא תיפול שנית.

יואב 15 באפריל 2011

אנונימי זה יואב.

בני תבורי 15 באפריל 2011

יואב,
יש לנו עוד צ'אנס לראות אותו? הוא לא הולך ונהיה צעיר…

יואב 15 באפריל 2011

נותר רק לייחל ובנתיים,להסתפק בדיוידי הנפלא שלו מהייד פארק.
בני, מצדה לא תיפול שוב.שוברים את קופת החיסכון בשביל זה ואולי מוכרים כליה.אי אפשר לעבור חיים שלמים ללא זה.
את בואי(האליל הגדול שלי) ראיתי כמה פעמים.את איאן קרטיס אני כבר לא אראה.ססעמק, מה נשאר?(ואת גיגסי ראיתי).

niner in the usa 15 באפריל 2011

benny this is his best song! I saw him live a year and a half ago in New Jersey-I can not think of a better live show.he is truly the king

בני תבורי 15 באפריל 2011

ניינר,
יש לי את הויניל הזה…
זוכר איך הורקתי מקנאה כשסיפרת לי על ההופעה במדולנדס זצ"ל…

matipool 15 באפריל 2011

תבורי – פוסט מצוין . ממש הופתעתי מהמשחק שלנו נגד הסיטי והוא הלך בניגוד לכל הציפיות שלי ( לשמחתי הגדולה כמובן ) .
לגבי ספרינגסטין – נשמתי לרווחה מההבהרה שלך . אני כל כך רוצה ומחכה שהוא יגיע להופעה אצלנו וממש חבל שאין אפילו מחשבה בנושא של אחד המפיקים הגדולים כאן . אני מייחל גם לאיחוד של פוליס שיגיעו לכאן .
יואב – בואי היה אליל הנעורים הגדול הראשון שלי החל מגיל 14-15 בערך . האיש שבשבילו הייתי נוסע באוטובוסים לרעננה ( בהוד השרון של אז לא הייתה חנות תקליטים ראויה ) לקנות תקליטי ויניל שלו כל פעם כשהיו לי כמה גרושים . הסתובבתי עם חולצות עם הדפסים שלו עליהם וסיכות שלו על החולצות . עד היום אני חושב ש"זיגי סטארדאסט" הוא אלבום הרוק הגדול בכל הזמנים אבל להופעה שלו בארץ לפני כמה שנים לא הלכתי בגלל האכזבה הגדולה שלי מרשימת השירים .

בני תבורי 15 באפריל 2011

matipool
ככל הידוע לי, גם ללא המצב המדיני המעיק, יש בעיה עם מחירי הביטוח להופעות של אמנים בסדר גודל כזה בארץ. ידוע לי ממקור מוסמך מאוד שהופעה של הסטונס נפלה על הנושא הזה.

יואב 15 באפריל 2011

מאטיפול,
ימי בית התקליט העליזים. עשיתי את אותה דרך(רק מכיוון ראשלצ)בכל הזדמנות שהיה לי קצת כסף.סיכות, חולצות, תקליטים, וידאו, כל החבילה…
זיגי אכן פתח אותי לכל מה שאני מכיר היום אם כי אני לא בטוח שהוא המועדף עלי מהקטלוג של בואי.
ההופעה בארץ היתה טובה עם מינון נכון של חדש(אאוטסייד אז)וישן.במקרה שלו,לא ממש משנה לי מה הוא שר(:…

דובי מילר 15 באפריל 2011

תבורי – הפתרון המושלם מבחינתך- הופעה של ספרינגסטין באנפילד…אם זה קורה אני מגיע.
אגב, התקליט (כן, היה לי את זה בתקליט) המועדף עליי שלו הוא "נברסקה".

עמית פרוס 15 באפריל 2011

דובי-הפתרון המושלם בשביל כולנו -הופעה של ספרינגסטין לפני משחק האליפות בעונה הבאה באנפילד…אם זה קורה גם אני מגיע…

matipool 15 באפריל 2011

עמית פרוס – אכן , חלום מושלם אבל אחרי כל כך הרבה שנים בלי , לי יספיק משחק אליפות גם בלי שום הופעה . שום מחסום כספי / משפחתי לא יעצור אותי .
סביר יותר שמי שיופיע לפני או אחרי יהיו אקו והבנימן שהם גם מקומיים וגם אוהדים שרופים .

ירון ב. 15 באפריל 2011

בני, אני מצטרף בנשימות הרווחה וההקלה ל matipool מתגובה 4. לקחתי באופן אישי את ההערה בפוסט של דורפן ובאופן עוד יותר אישי את ההבהרה בפוסט (המעולה) הנוכחי.

אסף 15 באפריל 2011

בני – אם אתה מצרף לינק לשיר, עדיף לשים אותו בתחילת הדף, כך שנוכל להנות מהטעם המשובח שלך כפסקול לפוסט.

גיל שלי 15 באפריל 2011

אחלה פוסט. ברם, הגיע הזמן להכיר שבין התעשרות ובין עבודה קשה, קיים קשר רנדומלי בלבד. אנחנו גדלים תחת הרושם שרק חריצות תוביל אותנו לארץ המובטחת. זה בולשיט. מערכת זו של ערכים נועדה כנראה לשרת את אלה שנהנים באמת מהעבודה הקשה שלנו. קוראים להם גם עשירים

בני תבורי 15 באפריל 2011

גיל,
נכון, אבל יונייטד נותנת פייט אדיר עם רכש שפוי ומוצלח מאוד ועבודה קשה ונכונה. אני מקווה גם ליברפול בשנים הקרובות יוכלו להתנאות בתארים באותה דרך. פרוייקטים גלאקטיים כגון צ'לסי וסיטי ישרדו ככל שתותיר להם סבלנותו של בעל הבית, ובאין תשתית ארגונית מסודרת, הם יקרסו.

גיל שלי 15 באפריל 2011

אני כמובן מסכים איתך לגמרי. המונח שהייתי משתמש בו הוא השקעת מחשבה ללא קיצורי דרך. הכוונה שלי היא שרבים חושבים שחריצות מובילה או הכרחית להתעשרות. מספיק להתבונן במציאות כדי לראות שמדובר בהמצאה של עשירים כדי שעובדיהם ישרתו אותם טוב יותא

יוסי האדום 15 באפריל 2011

ליבי ליבי להפועל פתח תקווה, אני לא אוהד ליברפול (וגם לא יונייטד או משהו דומה) אבל כיף לי לראות את טורס סובל, גם למדתי מילה חדשה :-) (מריטוקרטיה) וגם אני מאחל לך חג שמח וטעים

בני תבורי 15 באפריל 2011

תודה יוסי, חג שמח גם לך.

הופ 15 באפריל 2011

אני מצטער לומר שהכדורגל הולך (בעקבות כל השאר) יותר לכיוון של צ'לסי וסיטי מאשר לקטמון והפועל אוסישקין. העולם נהיה קפיטליסטי וכל התחומים מיישרים קו. כך שבסוף – בעצם כבר עכשיו – ההתמודדויות הן בין עשירים יותר ופחות, ולא בין העשירים ללא עשירים. לנו נשאר להחליט אילו עשירים מוצאים חן בעינינו יותר ואלו פחות (בזמן שאותם עשירים מותירים לנו לראות משחקים).

דובינסקי 15 באפריל 2011

פוסט מעולה בני,
אני חולק עלייך לגבי בניון. בניטז עשה לו את המוות, יוסי מת על ליברפול. הוא לא עזב בשביל כסף ולא דיבר על צ'לסי כעל מועדון גדול יותר מליברפול. אני רוצה לראות אותו מצליח בצ'לסי.
לגבי טורס, אני מאחל לו שישבור רגל, יד וראש. ועדיין, אני לא יכול להיות בעד יונייטד בשום סיטואציה.

בני תבורי 15 באפריל 2011

יובל,
תודה. נכון שבניטז לא הנעים את זמנו של בניון בליברפול, אבל כשיוסי ביקש ללכת, הוא ידע שזמנו של בניטז קצוב ובכל זאת הלך. הריח לי לא טוב אז ובמיוחד לא אחרי כמה ראיונות שנתן לתקשורת שהרימו יותר מגבה. בעניין החשוב יותר, אני לא בעד יונייטד כמובן, יחד עם זאת אני מעריך מצויינות ועבודה קשה גם אצל יריבים.

גלן 15 באפריל 2011

בני, מה יהיה איתך?
בוא נתחיל מזוטות. לא היה מבין כברלסקוני. למה לערב אותו עם השאר? מילאן שלו הייתה חזקה. כמעט כל מאמן היה פגז. וגם אלו שלא היו פגזים הביאו תוארים. ונזכרתי, מאז סטלמך ורצאבי ועד אולי לכח העולה עכשיו מקטלוניה לא ראינו עצמה כמו של מילאן. אלא אם כן התכוונת לזה שהוא נכנס לעסק של ראשות ממשלה ויש בזה משהו ששם הוא לא מבין כל כך.
אבל בלי קשר, מה שאתה אומר בהחלט מתאים לאתוס ממנו ינקת בתת המודע ועוד בקיבוץ!- נובו רישים לא עושים לך את זה. רק כסף ישן מרמת-אביב רחביה או אפקה מספיק טוב.

בלי אברמוביץ היה פה הרבה יותר משעמם. 2 אלופות שונות לאיזה 15 שנה. מיליון מחמאות למוייס או אוניל או רדנאפ או קיגאן (או גרנט?), דיבורים על תהליך, אקדמיה ועבודה קשה. 0 אליפויות ותוא לא.

אני לפחות מקווה שאתה קונה אצל רמי לוי.

בני תבורי 15 באפריל 2011

היי גלן,
ברלוסקוני אולי פגע בול במינויים שלו, אבל זה לא הופך אותו למבין גדול, ולראייה השנים האחרונות של מילאן, גם הן תחתיו. אין לי בעייה עקרונית עם נובו רישים, יש לי בעייה עם כאלה, כולל מאפקה ורחביה הסבורים שהכסף = תבונה וידע בכל תחום. זה מזכיר לי את הותיקים בקיבוץ שהיו בטוחים שמשהו עומד לקרות רק בגלל שחזן ויערי אמרו. אברמוביץ' הביא אמנם כמה אליפויות, אבל יתכן שאילו היה מתעסק בנעלים ולא בבניית סגל על ראש המאמן, היה יכול לייצר כאלה שהיו מונעות את ההחלקה של טרי. אשתי קונה אצל רמי לוי , אני קונה אצל פלדשטיין…

גלן 15 באפריל 2011

אני חושב שהוא מבין גדול. קודם כל אי אפשר לנצח בכל מפעל כל הזמן וגם בעת בינונית הוא קיבל סחורה לא רעה באירופא. בהמשך פרשת השחיתות בכדורגל האיטלקי וירידה כללית של הליגה שם כמו גם דעיכה כלכלית של איטליה יחסית לזינוק באנגליה. הבנתי שאתה לא אוהב אותו אבל אולי תחשוב לשנייה- אריגו סאקי משום מקום כמעט (ליגה שנייה). זוהי החלטת הניהול בכדורגל הטובה ביותר בהיסטוריה EVER. אוקי אני מסיר כפפות. בני , הוא מבין הרבה יותר ממך וכרגע אני מוסיף לרשימה של אלו שהוא מבין יותר מהם את:
מנציני
אנצלוטי מודל 11
אותי

גיל מזימבבואה 15 באפריל 2011

בני ידידי,
בסוף "נגייר" אותך ותעבור לאהוד את הקבוצה הנכונה…

יש בדיחה על בן של שייך סעודי שנסע ללמוד בסורבון והיה מגיע כל בוקר ללימודים עם פרארי מזהב בעוד כל שאר התלמידים והמורים מגיעים ברכבת, הוא היתקשר לאבא שלו ואמר לו שלא נעים לו שכולם מגיעים ברכבת ורק הוא עם פרארי מזהב, אז האבא ענה לו: "בני היקר בזה הרגע העברתי לך עוד כסף גש תיקנה גם אתה רכבת".
מוסר השכל…

שיהיה חג שמח ואל תדפוק יותר מדי תורניות בחדר אוכל.

בני תבורי 15 באפריל 2011

גיל,

…When Hell Freezes Over

חג שמח.

רפאל 15 באפריל 2011

בעוד עשר שנים קרוב לוודאי שזה יעניין הרבה פחות את החבר'ה הצעירים מבין הצופים איך הגיעו לגדולתן קבוצות וכמה זמן קיימת המסורת הזו.
היכולת להוסיף לעצמך יוקרה ואוהדים נובעת כיום בעיקר מהאפשרות לגייס הון גדול יותר מהיריבות. גם אם בעונה נתונה זה לא הולך לפי הציפיות, ההישגים כן יבואו ובכמויות. אפילו לא ללכת עד הסוף בעונות הראשונות, אולם עצם העובדה שנמצאים במירוץ ומתמודדים על ליגת האלופות עושה את המועדון ליעד מועדף עבור השחקנים בשוק והאוהדים הקטנטנים.

הבעיה בשיטה של הכדורגל היא שלא ניתן להתחרות ולעשות לעצמך שם אם אתה לא שופך הרבה מאוד כסף בבת אחת. נכון שישנם מקרים ספורים פה ושם אבל כולם מסכימים שהם היוצאים מן הכלל ולא הנורמה.
ו90 אחוז מהפעמים הקבוצות המפתיעות האלו לא מצליחות לשמור על המומנטום ובאמת לשנות את הסטאטוס שלהם לקבוצה שבצמרת ונאבקת על תארים.
זהו חיסרון מובנה, כזה שבין היתרישאיר לנצח את הפועל פ"ת ודומיה באזור דמדומים כזה בו מדברים על נוסטלגיה ומוותרים על ההווה והעתיד, אפילו מבלי משים לב.

גלן 15 באפריל 2011

רפאל בהחלט צודק. אני מניח שאם נבדוק איזה קבוצה הכי הגדילה בפרופורציה את כמות האוהדים שלה באנגליה בעשור האחרון זאת תהיה צלסי. עוד X שנים זה יחשב לאותה מורשת חשובה שבני כך כך מרומם.
בכל מקרה אנחנו מחכים למחר מאז 1926. זאת המורשת שלנו ואיתה נבוא מחר (ובלי התמיכה של בני תבורי). אם ננצח? נראה לי שהכי מתאים
לשיר INDEPENDENCE DAY מ THE RIVER. לפחות בגלל השם.

גלן 15 באפריל 2011

מי זה פלדשטין? חבר של בוז'י?

בני תבורי 15 באפריל 2011

לא, זה הקצב שלי…

היו זמנים במערב 16 באפריל 2011

רק לשם הזכרון ולגמרי off topic, היה פעם שוער בליגה שלנו בשם הזה. אני זוכר אותו מתקופת טרום ימי הזוהר הקצרים של הפועל חדרה.

באבא ימים 15 באפריל 2011

בני: נראה לי שהעונש הקודם שנתתי לך לא הספיק. מה יהיה…

http://debuzzer.com/dorfan/609

בני תבורי 15 באפריל 2011

באבא,
אני צריך עו"ד?

בעז 15 באפריל 2011

יוניטד של השנים האחרונות ( הרבה שנים אחרונות מאז קנטונה) מזכירה מאוד את ליברפול של שנות השמונים.

ניהול נכון, מסורת, מנגר גאון, שחקנים מחויבים למועדון, רכש נכון. כמו כן אלמנט נוסף היריבה שנושפת בעורף ולרוב לא מצליחה להשוות את ההישגים, שזורקת כסף על ימין ושמאל ועדיין רואה רק את העשן שפייזלי / פורגסון משאיר עכשיו זו צלסי אז הייתה זו………..יוניטד.

לגבי הפועל פ"ת יקירתך. מה שקורה שם זה מטורף. ההנהלה של הפועל פתח תקוה זו ההנהלה היחידה בארץ שהשאיפה שלה זה להיות כמו הלוזונים. בנוסף לכל הם כ"כ אידיוטים מונעי אגו ושופוני , שכל מה שהם לוקחים מהלוזונים זה השחצנות ולא סנטימטר מהניהול המקצועי של הקבוצה .

בני תבורי 15 באפריל 2011

נכון לגמרי.

גלן 15 באפריל 2011

למה לא מצליחה? אברמוביץ עד עכשיו עשה 3 אליפויות, 3 גביעים אנגליים 0כולל דאבל), גביע ליגה והחלקה של ג'ון טרי. נוסיף מרתוניים אפיים עם ברצלונה וליברפול באירופא. אני מניח שבסוף העונה יונייטד מאז בוא אברמוביץ תהיה עם אליפות אחת יותר מצ'לסי וצמפיונס שבאמת נסגר על המילימטר. זה ממש לא איזה שחור-לבן מובהקץ
אפשר לבקר את אברמוביץ אבל התאור של כשלון מוחלט הוא פשוט מגוחך. הרבה הרבה יותר הצלחה מכשלון.
ושוב, יש כל שנה רק אלופה אחת.

סעיף האליפויות לא היה רלבנטי אז ליונייטד. ההשוואה לא במקומה לשנות ה70.

בני תבורי 15 באפריל 2011

גלן,
כשלון מוחלט אינו ביטוי שלי, גם לא לגבי הסיטי. אני רק לא מאמין בקיצורי דרך.

בעז 15 באפריל 2011

ראשית דיברנו על שנות השמונים היוניטד רצו ניסו ולא הצליחו.

בהשוואות לא הכל צריך להיות אחד לאחד. לדוגמא ליברפול הפסידה אליפויות לנוטיגהם פורסט ( דבר בלתי אפשרי בכדורגל של שנות האלפיים) ועדיין היריבה הגדולה של ליברפול הייתה היוניטד. ועדיין במבט לאחור צלסי היא הרודפת אחרי היונייטד ולא להפך.

אביאל 15 באפריל 2011

כמה דברים, רומן אברמוביץ' הפך לעשיר לפני שברית המועצות נפלה, התהליך שהתרחש לאחר מכן רק תרם להונו לגדול.

בקשר לתפיסת הצדק שלך, אם הצדק שלך בו "המצוינים והחרוצים" הם המנצחים אין טעם בספורט כי הכל יקבע מראש, עכשיו, עוד משהו לגבימצוינים וחרוצים, החל מהשחקנים ועד אחרון עובדי המועדון, הם שם כי מצוינים ומקצועיים (וגם מקבלים הרבה כסף בשביל זה), אז לא מגיע להם ? אפשר לחשוב שליברפול לא היתה פעם הכי עשירה, האם זה פגע במצוינות והחריצות שלה ? אני מניח שלא. גם בכלל לא הבנתי את ההקבלה של המצוינים והחרוצים, האם השחקנים של צ'לסי פחות חרוצים ומצוינים משחקנים של יונייטד או קבוצה אחרת ?!

כמו שמוריניו ענה פעם, צ'לסי בונים את המסורת שלהם בשנים האלו, ליברפול חיה על העבר, עשרים שנה בלי אליפות ועוד יודעים לזלזל בקבוצה היחידה שעוד נותנת תחרות לאויבת הגדולה שלהם.

בקשר לאוליגרכיה, אולי זה המושג שבו משתמשים לתיאור של רוסים עשירים, אבל זה ממש לא הכיוון של ההגדרה.

בני תבורי 15 באפריל 2011

אביאל,
אברמוביץ', כמו גם אוליגרכים אחרים, עשו את הונם מהשתלטות על נכסים ומשאבים ציבוריים. התפרקות בריה"מ רק עזרה להם להמלט מדין.
בתפיסת הצדק שלי אין קיצורי דרך. כולם צריכים להיות טובים ומצויינים, כמו צ'לסי של עידן מוריניו, והטוב יותר ינצח. לפני שליברפול היתה הכי עשירה, היא הסתובבה בעיקר בליגה השניה ורק אחרי ששאנקלי הכתיב מצויינות, היא נסקה ועל הדרך הפכה לעשירה. אני לא מזלזל בצ'לסי, אבל לא רואה אותה הולכת לשום מקום בלי הכסף של אברמוביץ' בהיעדר בסיס מקצועי.

ניר 15 באפריל 2011

מחול מחול מחול, שנאמר, במקום שבו לא יעמדו צדיקים גמורים וגו'.

ואת ספרינגסטין יש לראות לא באירופה אלא בארה"ב, ולא בחוף המערבי אלא במזרחי, ולא במיאמי ואורלנדו ושכמותן אלא במה שמכונה חגורת החלודה, האזור התעשייתי ההולך ומתפרק שם גדל, עליו שר ובו חזר לחיות בשנים האחרונות אחרי ששב מגלות לוס אנג'לס.

הופעה של ספרינגסטין באמת דומה יותר למשחק של ליברפול מאשר הופעות רוק רגילות. לא ענין סקטוריאלי של רוקרים, צעירים או היפים מזדקנים או מה שלא יהיה, אלא מקום שאליו הורים הולכים עם הילדים, שיספגו את המסורת וימשיכו את השושלת.

גלן 15 באפריל 2011

בני- יש איש מאד נחמד (לא בציניות) שקוראים לא אלוביץ. הדרך שבה הוא קיבל את בזק וצדדיה היא סופר-אוליגרכית. אבל אתה לא תקרא לו אוליגרך. נדמה לי שלא במקרה בחרתי את בזק אבל ניחא. בעז-לשמחתי גם בשנות ה80 יונייטד לא לקחו אליפות. אני לא חושב שצלסי רודפים אחרי מישהו באמת כי גם עוד 40 שנה הם לא ימתגו את מה שליברפול או יונייטד עשו. אבל הם כן בנו ובונים איזה מורשת משלהם. יצא שהיריבה המרכזית שלהם היא יונייטד ופלוס מינוס התוארים בשנות אברמוביץ לא כל כך שונים.
בני-לגבי סיטי אני יותר מחצוי אבל שוב לא הכל היה חדגוני. הייתה אקדמיה מצויינת. הכל טוב ויפה אבל חומר מספיק למשהו הישגי לא היה. כעת יש קיצור דרך. הרבה אוהדים לא מרוצים. גם אני לא מבסוט. האם הייתי מוותר על הקניות? אולי. מצד שני, ייתכן שגם הוא לא מספיק להגיע לכלום אבל בלעדיו בטוח שלא נגיע לכלום. ועם יד על הלב אולי תתאר לי איזה עשור של ליגה אנגלית היה לנו בלי אברמוביץ?
מעבר לזה- הנקודה המעניינת בבעלים שלנו שבניגוד להמון שקצה נפשו במנציני הם עשו את הלא צפוי ולא פיטרו אותו. זה סוג של אור בקצה המנהרה על התנהגות יותר שפוייה. אבל אני מסכים, יש לצפות ללא צפוי.

בני תבורי 15 באפריל 2011

גלן,
אתה מסיק מסקנות נמהרות לגבי. אלוביץ הוא אוליגרך פר סיי והדרך שלפיה כל הכלכלה והמסחר בישראל נמסרות לידים פרטיות, היא הנקודה בה אוליגרכים נפגשים עם אלה שאיבדו את הדרך. הנה אמרתי.
בכל הנוגע למורשת, צ'לסי בהקפאת בניה כרגע. הפועלים מזייפים, המנהל איבד שליטה ונכנע לתכתיבים ולבעלים עלה השתן לראש. בכל השאר אני מסכים איתך.
רגשותיך לגבי הסיטי מובנות לגמרי. אני לא שמח לאידו של מישהו (למעט טורס כמובן), אבל כשהבעלים של הסיטי יסגרו את הברז, לא ישארו שם מספיק שחקנים לסטנגה בשכונה. כל הכוכבים עתירי החוזים יעזבו במהירות האור. אני לא משוכנע שיש כרגע לסיטי תשתית מקצועית שתחזיק מעמד בפרמייר ליג כתוצאה מאותו תרחיש.

שלו 16 באפריל 2011

מבין קטן אני במוסיקה, אבל כשאושיה כמו ג׳ילברטו ג׳יל מבקרת בארץ ונותנת הופעה.
וכולם מתעסקים עם איזה ביבר בן שש עשרה אני מבין את הרדידות התרבותית בה אנו חיים.

גלן 16 באפריל 2011

שלו- היבנתי מחברי בתל אביב שהייתה הופעה טובה. האמנם?
בכל מקרה ביברמניה יש בכל העולם והייתה תמיד. פעם קראו לה קליף ריצרדס
ופעם מישהו אחר. לא השתנה הרבה. יש רק יותר באזזז.

שלו 16 באפריל 2011

אבל מול ג׳לברטו ג׳יל, ואין אף כתבה בטלבזיה, בעיתון, כלום.

בני תבורי 16 באפריל 2011

שלו,
זה כי גם הכותבים מכירים רק את ביבר.

Comments closed