ההתרסקות של הפועל פ"ת: על קוזאק נגזל ובטלנים בתקשורת

למה למשל לשאול את מאיר שמיר איך נוצר חוב של 17 מליון ₪ ממש מיד לאחר שבעלי הקבוצה עוזב ומשאיר אחריו שולחן נקי מחובות? למה להקשות עליו בשאלה מי אחראי לכך שמועדון שנודע בסטנדרטים של מצוינות ניהולית במשך עשרות שנים מגיע למצב של ריקבון ערכי? למה לתהות בקול רם וצלול ולבקש את תגובתו לאיך נעלמה כלא הייתה אחת ממחלקות הנוער המפוארות שידע הכדורגל הישראלי?

 

לשקר אין רגליים, אבל יש לו סוכנים. אני משוכנע שעיתונאי הספורט ועורכיהם אינם נמצאים על הפיירול של מאיר שמיר, אבל ללא ספק הם עושים את מלאכתו נאמנה.

את השאלות הנוקבות המתעוררות בעקבות הסאגה העגומה של הפועל פתח תקווה שנסתיימה בירידת הקבוצה לליגה השנייה – כשירידה נוספת כבר בתום העונה הבאה אפשרית ומוחשית – מעדיפים במערכות העיתונים, ובתכניות הרדיו והטלביזיה, להצניע. למה לשאול שאלות שיחייבו חיפוש רציני ומעמיק של תשובות? לא עדיף לראיין את ג'רי חלדי שיבכה על מה שהיה או גברי לוי שיגיד שזה כמו שהילד שלו מת?

למה למשל לשאול את מאיר שמיר איך נוצר חוב של 17 מיליון ₪ ממש מיד לאחר שבעלי הקבוצה עוזב ומשאיר אחריו שולחן נקי מחובות? למה להקשות עליו בשאלה מי אחראי לכך שמועדון שנודע בסטנדרטים של מצוינות ניהולית במשך עשרות שנים מגיע למצב של ריקבון ערכי?  למה לתהות בקול רם וצלול ולבקש את תגובתו לאיך נעלמה כלא הייתה אחת ממחלקות הנוער המפוארות שידע הכדורגל הישראלי?

כך, כפועל יוצא של חיפוש המטבע מתחת לפנס ולא במקום בו אבד, מספרים לנו שהצרות התחילו כשהאוהדים כפויי הטובה גירשו את מאיר שמיר. הם אשמים.

סליחה ומחילה, אבל זו לא עבודה עיתונאית. זו חלטורה. עיתונות אמיתית היתה חופרת לעומק ומנסה להבין. ה"אכל מהם מרורים עד שנשבר" זו כותרת מוכרת ומוכרת שמטרתה רייטינג. רייטינג זה לא מגונה, זה רק לא כל האמת.

*

באחד מימי ברית המועצות העליזים הגיע קומיסר פוליטי לשיחה עם החברים באחד הקולחוזים. כשסיים את הרצאתו, איפשר הפוליטרוק שאלות.

האם נכון שהחבר מישה זכה במכונית מדגם וולגה במפעל הפיס…, שאל אחד החברים. נכון מאוד מאוד, ענה השליח מהמפלגה, רק עם כמה אי דיוקים קטנטנים וחסרי משמעות. קודם כל, זה היה לא היה החבר מישה, זה היה החבר גרישה. שנית, זו לא הייתה מכונית מדגם וולגה אלא מדגם מושקוביץ', והוא לא זכה בה, הוא נדרס על ידה.

מבינים לאן אני הולך?

*

מאיר שמיר הגיע לקבוצה כאוהד בנשמה, על פי הגדרתו. נכון מאוד. שמיר אוהד הקבוצה משחר ילדותו. אבל הוא לא בא מאהבה, הוא בא מתאווה. מהר מאוד הוא הפך להיות בעליה של פיסת נדל"ן מניבה, וכל פעולותיו במסגרת המועדון מעידות על תכנון כלכלי קפדני שמטרתו עשיית רווחים. בראש מעייניו עמדה רווחתו הכלכלית, לאו דווקא התקדמות המועדון.

לא מגונה וככל הנראה חוקי לחלוטין. רק  שבמציאות הישראלית בעלים של מועדון כדורגל לא מרוויח. לא בשלב הזה. וכאן נדרשת החלטה: האם אני משקיע בדבר שיכול להביא לי לכל היותר כבוד, לפחות בשלב הראשון, ועוסק בתהליך בנייה ושיפור מתמיד – נגיד יעקב שחר? או שאני יוצא מהמשחק, עכשיו.

 

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

שמיר ניסה, וככל הנראה גם הצליח, ליצור מודל בעלות חדש. כזה שמחזיר לעצמו את ההשקעה פלוס, מבלי שהמועדון יתקדם אפילו צעד אחד לכיוון של מצוינות. אני לא מצוי בספרי החשבונות של שמיר, אבל הסכומים אותם קיבל עבור שחקני המועדון, כמו גם אלה שאותם השקיע ברכש, פורסמו ברבים, ולא צריך היה להיות גאון גדול כדי לראות לאן נוטה הכף. גם הסכום אותו שילם שמיר עבור האורווה פורסם. גם הפוטנציאל העסקי והרווח הטמון בהשקעה הזאת פורסם.

האוהדים מצידם קיבלו את שמיר בזרועות פתוחות, מתוך תקווה וציפייה כי מעבר המועדון לידיים פרטיות יביא לצירופה של הפועל פתח תקווה אל מועדון הקבוצות הגדולות של הכדורגל הישראלי, וישים סוף למכירות החיסול של כוכבי הקבוצה למכבי חיפה.

זה לא קרה כמובן, ומיטב הנוער המשיך לנדוד צפונה. מה שהיה המשיך להיות. רק הקצב התגבר. הקהל, שזיהה את המגמה, הגיב במנעד מגוון של תגובות, מתהיות ועד קללות.

תגובתו של שמיר הייתה מהירה ונחרצת. הוא העביר את זכויות הניהול בפועל לידי ראש המגדפים שהורד מהיציע, והוכתר להיות יו"ר העמותה בעלת המועדון. דני לוי. מעניין בראש איזה עסק אחר שלו, היה שמיר מציב את דני לוי בהסתמך על סגנונו ויכולותיו הניהוליות.

באחת העונות נרכשו קלמי סבן ושלומי ארבייטמן, אדורם קייסי חזר ודרור קשטן הופקד על ההגה. האוהדים לא ידעו נפשם מרוב אושר ואלפי סווטשירטס בצבע כחול עם הלוגו "תודה לך שמיר" הציפו את היציעים. העונה החלומית הסתיימה בזכייה בגביע הטוטו ומיד לאחריה קשטן התפטר בשל חילוקי דעות עם הבוס. קייסי, סבן וארבייטמן הלכו לחיפה. האוהדים התפוצצו ושמיר, עאלק, הלך הביתה.

תמיד, אבל תמיד כשאלה הלכו, אחרים באו. על כל שחקן בית שנמכר לחיפה, הובא זר, בדרך כלל מהזן האיכותי שצמח במה שפעם קראו יוגוסלביה. גם מצרפת וארגנטינה והונגריה הגיעו, אבל לא הושיעו. בעוד המהגרים לכרמל זכו לקשט את ביתם החדש בתארים לרוב ובכניסה מכובדת למסגרות אירופיות, העניקו המחליפים הזרים לאוהדי הפועל פ"ת עוד סגנות ועוד כמעט ועוד אולי ועוד איי איי איי. הרבה תפילות לעתיד טוב יותר נשמעו ביציעי הפועל. שמיר שמע ונעלב.

מבט מחוייך אבל נוקב על הדיאלוג בין האוהדים לגבי שמיר: 

 

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

כמה (ואני מתכוון כמה – לא יותר מעשרה בני נוער, בדוק) אוהדים הרחיקו לכת והפגינו ליד בית הכנסת בו נוהג שמיר להתפלל. מעשה מטופש, חסר אחריות ושאינו במקום באף קנה מידה. מעשה זה של כמה נערים הפך בפי שמיר וסייעניו הבלתי רשמיים בתקשורת לקש ששבר את גב השמיר.

עד היום הם מפמפמים את המנטרה הזו, איש איש בסגנונו. על זה הם חוגגים. מגיע לכם, הם מטיחים בכל הזדמנות, היה לכם את הכי טוב שיש וגרשתם אותו. היה יכול להיות נחמד אילו מישהו מאותם נערים היה מגיש תביעת דיבה נגד שמיר או אחד מאותם עיתונאים.

שמיר, שהשקיע רבות בניסיונות לרכוש מקום של קבע בליבות האוהדים וקושאן על אהבתם, החליט בפעם המי יודע כמה, כמו ההוא מהארטיקים בים, שהוא הולך. מאחורי הקלעים, בדיוק כמו אותו איש ארטיקים, הוא דווקא נשאר, והמשיך באמצעות נציגיו בהנהלת העמותה למכור שחקנים ולפרק את המועדון מנכסיו. הוא גם המשיך להזרים כספים, שכמובן יחזרו אליו דרך שמונה מאות יחידות הדיור אותן יבנה על חורבות האורווה.

*

אחר כך הגיע רונן אלעד. רשעים אומרים שהוא לקח את המועדון מתוך תקווה שזה יהיה רק שיתוף הפעולה העסקי הראשון שלו עם שמיר. אני לא חושב ככה. בכל מקרה, כלום לא השתנה, שחקנים המשיכו להימכר והמועדון ירד ליגה.

אחרי שאלעד עזב, הסתבר שהבעיה אינה נעוצה במי שהלך, אלא דווקא במי שנשאר. את מקום הבעלים החדשים תפסו, מלבד דני לוי, תומר סיני וגל חצור. כולנו ראינו את האורות ושמענו את הקולות.

*

אם הפועל פ"ת תרד ליגה זה יהיה על שולחן הדיונים. על הדשא היא דווקא נשארה בליגת העל. הירידה נובעת מכוחה של סנקציה חוקית, כנגד מועדון שאינו מסוגל לעמוד בהתחייבויותיו ומגיע להליכי פירוק. העונש כבד ובלתי מידתי, במיוחד כאשר אופן יצירת החוב והכשלונות הכלכליים אינם נבדקים לעומק. נחקרים חשדות להטיית תוצאות משחקים, וחשדות אינן משהו שניתן להעניש בגינו.

מאיר שמיר יצא מהרפתקת הפועל פ"ת שלו עם אגו חבול, אבל בוודאי לא עם הפסדים כספיים. היום צצות שאלות קשות הנוגעות לאחריותו של שמיר לניהול הכושל שתחתיו נוצרו החובות, עליהם איש לא לוקח אחריות, להתעלמות מיצירת הנורמות הפסולות תחת אותם גורמי ניהול, ולסיבות בשלן הפכה מחלקת הנוער של המועדון לעסק כושל (קבוצת הנוערמבלה כבר כמה שנים בליגה השנייה ואף אחת  מהקבוצות האחרות לא זכתה בתארים).

כל אלה אינם מעניינים את התקשורת, ומאיר שמיר כמובן שותק. אף אחד לא מקשה עליו, אז למה שיתנדב? ממילא אומרים שהוא לא אוהב לשתף פעולה עם התקשורת והתיק הנושא את שמו במערכות העיתונים ריק למדי. ניתן היה לצפות שגורלו של מועדון כזה יסקרן מספיק כדי לפתוח בבדיקה מקיפה. אבל כלום. כמה פרשנים קולניים מעדיפים לשתף פעולה עם המועדון ולהמשיך להאשים את מי שידם אינה במעל. את האוהדים, שבניגוד למאיר שמיר, באמת כואבים את מה שקורה.

הפועל פתח תקווה תתאושש או לא ותחזור לליגת העל או לא ולאוהדי הקבוצה יהיו סיבות טובות להיות מאושרים או לא. כל אלה ימשיכו להתקיים. מאיר שמיר גם הוא ימשיך להתקיים. והיום, כשעל סדר היום הציבורי מרמה, גזל ועושק, מישהו צריך לשאול ומישהו אחר חייב לענות. צריך רק יושרה מקצועית וסקרנות בריאה, תכונות שככל הנראה אינן נדרשות עוד במקצוע העיתונות, כשמדובר בטייקונים.

השיר הזה הוקלט במופע שנקרא "הוולס האחרון"…תגדירו אירוניה.

 

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 *

"דה באזר" בפייסבוק

האריה השקט: פרידה מרגשת מאדווין ואן דר סאר
להפוך את הפירמידה

73 Comments

MOBY 5 באוגוסט 2011

חלומות, כשהתקשורת מגויסת אי אפשר לבלבל אותה עם עובדות.
אבל למה אתה לא מראיין את הקוף אצלך בתוכנית? הוא הרי לא ישן בלילות.
שמיר הוא טפלון (הוא לא אוהד מכבי תל אביב?)

Asaf the Kop 5 באוגוסט 2011

לראיין את הקוף ? איך אפשר לראיין אדם שתחום ההתמחות שלו הוא ניהול מונולוגים קולניים ובשפת גוף אלימה ?

בני, אני מבין את הכאב שלך, אני חטפתי אותי ב-96, שבית"ר ת"א ירדה ליגה אחרי תקופת ארצי בן-יעקב (שדווקא היה מנהל מצוין). כם לנסות להיות מצחיק אני יכול לרק להרעיף שבחים ל הליגה הלאומית, בכך שהיא מקדשת ערכים כמו משפחתיות, ולכן המשחקים נערכים בימי שישי, כיבוד דת (כמעט ולא משחקים בשבתות), שיוויון ללא הבדל דת, מין וגזע (משחקים בה קבוצות ערביות רבות), תמיכה בצעירים מקומיים (היות והם לא מוצאים את מקומם בליגת "העל"), אי אלימות (אין אוהדי הפועל עם שירי שואה וקומץ בית"רי אלים), ואת בנות המין האחר, שנכנסות חינם במרבית המגרשים.

כמו אצל Avis, אצלנו בלאומית We try harder.

B. Goren 5 באוגוסט 2011

מכל חבורת השמות שהזכרת (קופמן, פרימו, שורר, איינשטיין & יצהר), היחיד שאולי יכול לעשות עבודה עיתונאית זה רסקין. כל השאר הם ליצנים בשקל. קופמן גם זה לא. אני בטוח שניתו ליצור איתו (עם רסקין) קשר להעביר לו את השאלות. אולי אנסה.

שלו 5 באוגוסט 2011

הפעם האחרונה שרסקין היה עיתונאי ושאל שאלות קשות הייתה אחרי משחק האליפות של חיפה כשאמיר רנד נדרס, ואז יו"ר ההתאחדות מר לוי צרח עליו בניסיון לברוח מאחריות ומודי בר-און (אישיות טלוויזיה ופיגורה מוערכת על-ידי) עמד מנגד ושתק.
אין היום עיתונות אמתית וחוקרת.
ישנם עיתונאים טובים (מעט מאוד), ישנם הרבה חלטורסטית ואנשים מטעם.
ויותר מדי אינטרסים ופחד.

B. Goren 5 באוגוסט 2011

רסקין היה זה שחשף את פרשת שופטים באדום ובכל מקרה הוא זוכה אצלי לקצת יותר הערכה מיתר השמות שתבורי הזכיר.

שלו 5 באוגוסט 2011

כן, רק שאין לו ביצים.
קל לחשוף דברים כמו שופטים באדום, הוא ילך נגד הזרם כמו מיקי רוזנטל כי המחיר שהוא ישלם יהיה גדול מידי, כמו הרבה אחרים הוא נשאב לביצה ומשחק לפי חוקיה, אז בערוץ הספורט הוא משדר כדורסל (אולי השדרן הבכיר היום), בגל"צ יש לו תוכנית יומי, הוא ממתג את עצמו כמיין סטריים, מתעסק בצהוב, משתדל לא להתלכלך, לא להסתכסך.
הוא לא האיש שישאל, שאלות את ש. מזרחי על מוני פנאן.
הוא לא יחקור קבוצות כמו מכבי או הפועל.
הוא יהיה שם למחזר ידיעה עש שחיתות לא יותר.
כמו שפתחתי אין לו ביצים, משהו אם ביצים היה עוזב שידור של ערוץ הספורט אחרי שגברי לוי מאיים עליו ועושה מזה סקנדל שיו"ר ההתאחדות מתנהג כמו ראש חבורת מאפיה.

מצד שני גם מודי בר-און שעבר דבר או שניים בחיים עד אז לא זיהה את הרגע (ליתר דיוק ניתן לראות בשידור את חוסר הנוחות שלו) לא ניצל את הרגע להיות רגע מכונן.

גיא זהר 5 באוגוסט 2011

לבקש מעיתונאים, חלקם אינטרסנטים, לשאול שאלות נוקבות זו תמימות. אף אחד מאלו שקונה קבוצה לא עושה זאת מפילנטרופיות גרידא. תמיד צריך לחפש את האינטרס. ותיקון טעות: קבוצת הנוער שעלתה לפניי שנתיים לליגה הראשונה מדשדשת שם בתחתית אבל עדיין בליגה הראשונה ולא השנייה. וההסכם עם טוברוק – שערורייה.

בני תבורי 5 באוגוסט 2011

גיא,
שערוריה מצידי ששכחתי להתייחס להסכם טוברוק. תודה.

קובי 5 באוגוסט 2011

גיא, אין שום טעות במה שבני כתב.
קבוצת הנוער של הפועל פ"ת סיימה בעונה שעברה במקום השלישי בליגה הארצית, אחרי מכבי הרצליה והפועל עכו.

גיא זהר 5 באוגוסט 2011

צודק. טעות שלי. הפועל פ"ת נוער הפכה להפועל כ"ס של לפני עשור. מה שבטוח שהיא מביישת את השם שעליו היא קרויה (נחום סטלמך).

אזי 5 באוגוסט 2011

עיתונות הספורט הישראלית היא בדיחה.
כמו שאף אחד לא שואל לפשר העובדה שכל חלוצי מכבי פתח תקווה בנבחרת
כמו שאף אחד לא צייץ כששנה שעברה שבחון ואלרוי כהן, הכוכבים הגדולים של לפני שנתיים, לא ראו דקת משחק.
כמו בעוד עשרות פרשות שונות ומשונות הם לא מתעניינים, כך גם בסיפור שלכם.
הם יודעים לתקצר משחקים. אין מה לצפות מהם לשום תחקיר בשום נושא

דן 5 באוגוסט 2011

שבחון כוכב????
כוכב גדול???
חוץ משער אחד בדרבי אחת האכזבות הגדולות…

אזי 5 באוגוסט 2011

אני מנחש מהתגובה שלך שאתה אוהד הפועל…
אם רק היית יודע כמה כתבות היו וכמה חתכו את מכבי על זה שהיא מעיזה לשחרר את השחקן הזה.
על זה שלא נתנו לו להצליח במכבי… ועוד ועוד…
כשבהפועל הוא אפילו לא בסגל… אף אחד לא מתלונן…
בהפועל יודעים הכי טוב…

B. Goren 5 באוגוסט 2011

אזי, הוא לא שוחרר אלא סיים את החוזה עד תומו.

החזית הכחולה 5 באוגוסט 2011

מיקי רוזנטל

matipool 5 באוגוסט 2011

משום מה ואחרי הכל – יש לי הרגשה שביום ראשון ההתאחדות תחליט להשאיר את הפועל פ"ת בליגה ע"ח הפועל כפ"ס ( ששנתיים רצופות אכלה את הסיפור של הקיזוז ועכשיו אחרי שהודיעו לה שהיא עולה לליגת העל והיא עשתה כל מה שצריך תוך 24 שעות בשביל להוכיח את היכולות שלה להיות שם , מחזירים אותה שוב לאי הוודאות ולסיכוי לא קטן של יוטרן ) .
זה המקום לציין שעוד לפני היותי אוהד ליברפול , הייתי אוהד הפועל כפ"ס בכל רמ"ח אבריי ( פוגל , שום , איינשטיין , יאני , יפה וכו' היו אליליי לא פחות מקיגאן , דלגליש , ראש וכו' ) עד לפני מס' שנים . היום אני רק עוקב אחרי התוצאות ולא מכיר את מרבית השחקנים .
חוץ מזה – לא טעים השמיר הזה … איזה סיבוב עשה עליכם !

בני תבורי 5 באוגוסט 2011

matipool
בהתחשב בזהותו של היו"ר, לא הייתי סותם את הגולל על סיכויי כפ"ס לחגוג בסופו של דבר. אני תוהה אם תקדימים של קבוצות שאיחרו בהגשת התקציבים לאישור ובכל זאת נשארו בליגה, ישפיעו הפעם.

אריאל 5 באוגוסט 2011

פיהקתי קלות. לא משעמום חלילה, אלא מכך שעוד באים בטענות לעיתונות שלא עושה עבודתה, כאילו אי פעם היא עשתה זאת. בך זה פגע כאוהד פתח תקווה, מה אוהד הפועל כפר סבא כמוני יגיד, שבא בן אדם, מכר את המועדון לשטן, לקח את השחקנים הטובים איתו בחינם לקבוצה אחרת – ועכשיו הוא הבעלים הגאה שלה בלי שהתקשורת תגיד מילה נגדו?

בני תבורי 5 באוגוסט 2011

אריאל,
באופן טבעי הצרות שלי כואבות לי יותר, אבל שערוריית טביב כפ"ס אינה פחות מעוררת תהיות על עצם התרחשותה ושתיקת התקשורת. זו ואף זו לא היו צריכות להרחש ובוודאי לא לעבור בשתיקה. אני מעלה השערה זהירה: בניגוד לעמיתיהם הכותבים על פוליטיקה/כלכלה/חברה/, רואים עצמם חלק מעיתונאי הספורט כעוסקים במשהו טרוויאלי חפיפי שלא ממש חשוב איך הוא מתנהל. ממילא השחקן שזיין או לא חשוב יותר מהבעלים שגנב או לא. יש יותר מצדיק אחד בסדום שכותב על ספורט כבעל מקום מרכזי ומשמעותי בחיי החברה, אבל לך תיצור מצב שבו כתבה על ספורט בכלכליסט למשל, תתחרה בהצלחה עם שאגת אימים קופמנית בפריים טיים טלביזיוני או עם כותרת צהובה באתר אחר.

תומר חרוב 5 באוגוסט 2011

לא רק שאתה צודק אלא שמקרה כפ"ס אפילו צורם יותר משום שהכול נעשה על השולחן ואפילו עם שיתוף פעולה מסוים של התקשורת. אני זוכר ששכטר חתם בהפועל אז הוא התראיין אצל אופירה וביקש להודות לכולם וגם לאלי טביב(בזמן בו אסור היה לו להיות בעלי הפועל).לא שאני מצפה ממנה לאחרת אבל במקום להישאל אם טביב היה במשא ומתן היא וברקוביץ נשפכו מצחוק על כך ששכטר הדפוק לא "מסתיר" את מה שכולם יודעים.

שלו 5 באוגוסט 2011

חוץ מלוני (שהוא באמת טמבל), אף בעל קבוצה לא באמת נפגע מהחשיפה כבעלים של קבוצה.
אחדים שמו כסף וקיבלו פרסום שבעולם האמתי היה עולה להם הרבה יותר.
אחרים קיבלו עמדות השפעה וכוח.
ברגע שהם זיהו שהנזק גדול על התועלת הם נטשו (אפילו כאלה שהיו אוהדי הקבוצה שלהם, ושעשו שם דברים טובים עבורה).

תומר חרוב 5 באוגוסט 2011

רובי שפירא?

אביעד 5 באוגוסט 2011

מה שקרה לרובי שפירא היה קשור כמעט לחלוטין לעסקי הדגים שלו בניגריה. לא להפועל חיפה.

שלו 5 באוגוסט 2011

תומר אני מכיר את הסיפור של רובי והפועל חיפה, הוא בדיוק אוהד שהחליט שהקבוצה שלו צריכה לקחת אליפות, הוא ידע בדיוק שזה יעלה לו הרבה כסף והוא עשה את זה בכיף.
כל השאר הם ענייני עסקים פרטיים שממש לא היו קשורים לכדורגל, גם לא בסדרי גודל של הכסף.

קובי 5 באוגוסט 2011

רון קופמן יודע לזעוק את הצורך בעירוב גורמים כמו האינטרפול ויחב"ל בהקשר של המכתש, אבל בהקשר של האורווה הוא נאלם משום מה.

שלו 5 באוגוסט 2011

לפי פרסומים זרים הוא פושט רגל, הוא טוען כנגד כל העולם אבל לא מסתכל במראה.

Avg. Joe 5 באוגוסט 2011

היפה והמבעית בכל העניין הזה הוא שהרמה (מקצועית וערכית) של עיתונות הספורט בישראל נמוכה יותר מאשר רמת הכדורגל אותו היא מסקרת

אלון 5 באוגוסט 2011

פ"ת היא אחת הערים הגדולות בארץ, היו לה עד השנה שתי קבוצות בליגת העל ועדיין רוב מוחלט של אוהדי הכדורגל בעיר אוהד את אחת מ-4 הקבוצות הגדולות בארץ. מבחינתי זה מה שהכי עצוב כאן.

ניינר 5 באוגוסט 2011

בני, שמיר לא החזיק את הקבוצה בשביל הבן שלו וברגע שהבין שהקינדער הוא לא שחקן כל כך מוצלח, החליט להיפטר מהקבוצה?

בני תבורי 5 באוגוסט 2011

ניינר,
לך תדע. יש האומרים שחלק גדול מהסכסוכים ופיטורי מאמנים, גוטמן למשל, כמו גם מכירות שחקנים ששיחקו על המשבצת של גיא שמיר, נבעו מהשיקול הזה. לא הייתי מזדרז להדביק גם את זה לשמיר.

עמית 5 באוגוסט 2011

אני חושב ששמיר הבין שהילד שלו הוא לא שחקן כל כך מוצלח הרבה בשלב די מוקדם. אולי לא מוקדם כמו שאר הקהל, כי בכל זאת הוא הבן שלו, אבל זה היה ברור למדי. כך או כך, גיא שמיר היווה כנראה בונוס, אבל אני חושב שרווחים עצומים מקרקעות האורווה היוו תמריץ חשוב יותר.

אבל אל חשש, גיא שמיר עדיין מסודר. וגם אם יש מי שלא מרוצים מעלויות השכר או מכך שהתפקיד הנוכחי שלו לא היה קיים לפני צירופו, לפחות הפעם זה לא נעשה לעיני אלפי אנשים שצריכים לצפות בכך שבת אחרי שבת:
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000670849

נלסון מנסה 5 באוגוסט 2011

רבים מחבריי אוהדי הפועל פתח תקווה ואני בהחלט יכול לכאוב את כאבם כמו את כאבך.
אבל לצפות מתקשורת הספורט בישראל לתחקיר נוקב ואמיתי זה כמו לשמוע מאברהם גרנט את המילה "נכשלתי" – פשוט לא יקרה.
יותר דחוף לפשכצקי לפרסם שדה סילבה ושכטר בדרך ל10 שנים בכלא השבדי, או לאופירה לסקר את הרגלי הבילוי של מיטב בחורינו הכדורגלנים.
מאחל לך ולכל אוהדי הפועל פתח תקווה שקבוצתכם תחזור במהרה לבמה הראוייה לה, כמובן תחת ניהול טוב ושפוי.

בני תבורי 5 באוגוסט 2011

נלסון,
תודה. לידיעתך גרנט הודה השבוע בראיון כי הכשלון בווסטהאם כולו שלו. עכשיו נחכה שהתקשורת תרים את הכפפה…

תומר חרוב 5 באוגוסט 2011

אני מסכים עם אריאל, אין מה לצפות מהתקשורת. אבל אחרי שכבר טחנו והבנו את סיפור שמיר-דני לוי-אלעד-סיני חצור- הפועל פתח תקווה. יש לי איזו שאלה. מה עם האוהדים?
להפועל פת יש עמותת אוהדים, כמה חברים יש בה? אם יש הרבה חברים, אז לעמותה יש כוח ולגיטימציה להגיע לעמדת השפעה. אם אין לה מספיק חברים, אז איך אפשר לבוא בתלונות לתקשורת על כך שלא איכפת לה כשגם לאוהדים עצמם לא איכפת.
שלא תטעו, כבוגר מאבקי אשר אלון, אני יודע עד כמה זה קשה אבל הכוח היחידי שיש לכם זה קהל מאוחד ומאוגד שיש לו מטרה ברורה לנגד עיניו.
הוידאו מצחיק, בלאדי דני לוי.

moby 5 באוגוסט 2011

המשעשע בסיפור פה הוא שרוב הכותבים באתר זה הם הם חלק מעיתונות הספורט בישראל.
אותם האנשים "שידעו ולא פירסמו" על פי אותה עיתונות בפרשת פנאן (דורפן אני זוכר שאתה אמרת שלא ידעת, אבל לוינטל, אברהמי, זנדר, קרמר ועוד כנראה ידעו ולא כתבו)ועכשיו מה הבעיה? אלי סער מצנזר? בקרמן לא נותן לפרסם?
אני לא מכיר את הפרטים(בשערויות השונות), אני לא יודע את עומקה של הביצה, אני מופתע (כן אני נאיבי קלות) כל פעם מחדש.
מה לא פורסם עדיין (על פי זכרון שהולך ומטשטש).
הנבחרת והנערות
שופטים באדום (מה לא הצליחו להוכיח משפטית)
כפ"ס
פ"ת
בית"ר ירושלים על כל גלגוליה.
מוני, הבנק והמשקיעים.
ובטח יש עוד

S&M 5 באוגוסט 2011

לא מובנת הטרוניה שלכם נגד העיתונאים. לפי הוידיאו למעלה, במשך השנים היו המון כתבות וחשיפות של המניעים הכלכליים והרווחים הצפויים ממכירת הקרקע. אין מה לשאול ומה לחשוף, הכל לכאורה ידוע. ואם זה נכון יש רק שני אשמים אפשריים במחדל – ההסתדרות מוכרת/מוסרת הקרקע והאוהדים שיושבים ורואים איך מפרקים להם את המועדון ולא עושים כלום.

אולי עכשיו מישהו יעריך את אוהדי מכבי ת"א שלבשו שחור (מהמניעים הלא נכונים) והעיפו בעלים (שהיה טוב לדעתי). לכם יש גם את המניעים הנכונים וגם דרכי פעולה מעשיות – ואתם לא עושים כלום חוץ מלקטר.

פניתם לבתי משפט? פניתם למבקר המדינה? הפגנתם תחת הבית שלו 24/7? לא עשיתם כלום, ומה אתה חושב שכתבה של ניב רסקין או מיקי רוזנטל תזיז למישהו משהו? תסלח לי, זה בולשיט. וזה גם חלב שנשפך. אף אחד לא יאסוף אותו בשבילכם.

יש לכם (ולאוהדי בית"ר) הזדמנות בלתי חוזרת להשתלט על המועדון. לא בעל הון יציל את המועדון, אלא רק בעלות אוהדים. תיכנסו לעמותה כחברים, תקיימו בחירות, תעיפו את הבעלים, תשנו את התקנון, ותוך שנתיים גג תהיה קבוצה בבעלות אוהדים. גם אם היא תהיה בליגה השלישית, תוך 3-4 שנים היא תגיע לליגה הראשונה.

במקביל אפשר להוליך מהלך של חקירה פנימית שבסיומה העמותה תתבע את הבעלים הקודם על הפרת התחייבויות – הוא התחייב להקים על חשבונו אצטדיון של 20,000 צופים (באמת?! לא ידעתי…) – אז שישלם על זה. ואם מישהו פטר אותו מההתחייבות הזו – שגם הוא ישלם על זה.

זה מצחיק שבמקום דרכי הפעולה האלה, אתם מחפשים כתבה בעיתון. אפילו הדגים כבר מתביישים להתעטף בעיתונים של היום, וזה מה שאתם חושבים שיחזיר את הקבוצה לליגת העל?

כפיר 5 באוגוסט 2011

S&M היקר.
פנינו לבית המשפט (יגיל מנוביץ', 2008)
הפגנו לו מחוץ לבית 24/7 (2004)

החרמנו משחקים, פוצנו אימונים.
הרמנו מהלך לקניית הקבוצה (במהלכו אספנו מיליון וחצי שקלים, מאוהדים בלבד) שקיבל התעלמות כמעט מוחלטת בעיתונים, מלבד כתבה נהדרת של ניר שועלי במעריב.

כשלא מדובר באחת מ4 הגדולות, עיתונות הספורט מעדיפה את השתיקה.

אי אפשר להרים מהלך ללא תמיכה בתקשורת. אי אפשר להגיע לכל מקום דרך האינטרנט.

S&M 5 באוגוסט 2011

בלי להעליב אף אחד, לצפות משהו מהתקשורת זה ילדותי. זה להתחבא מאחורי הסינר.

אני לא מכיר את ההליך המשפטי מ-2008 שאתה מדבר עליו. לא שמעתי עליו. כנראה שלא כתבו על זה בעיתון (קצת לועג לכם, מתנצל)… ;-)

אם אספתם כסף ויש לכם כוונה להפוך לבעלים, תיכנסו לעמותה. תהיו חברים בעמותה שמנהלת את האגודה, ותשתלטו עליה מבפנים אם זה אפשרי מבחינה תקנונית.

לחילופין, תפנו לבית המשפט, באמצעות או נגד דעת המפרק, ותבקשו לרכוש את הקבוצה. הנושים לא יזלזלו בתשלום של 1.5 מ' ש"ח מתוך 4 מ' ש"ח חובות. מאוד יכול להיות שהם יעדיפו הסדר נושים מול האוהדים. ומאוד יכול להיות שאם זה יהיה מעשי, בית המשפט יקבע לכם סכום מעט יותר גבוה, אותו תצליחו לגייס מהאוהדים שעוד לא נרתמו לזה.

עוד דבר – בתיקי פירוק יש משקל גם לעמדת העובדים. כאן אולי אין עובדים, או שיש מעט עובדים. אבל באנלוגיה, מאוד יכול להיות שתיתכן פסיקה עקרונית ותקדימית שתכיר בעמדת האוהדים בתיקי פירוק אגודת ספורט. יש בזה הרבה הגיון. זה בתנאי שתהיו מסוגלים להראות התארגנות אמיתית של כלל האוהדים.

כל מה שצריך זה משוגע לדבר וכוח רצון שיארגן אתכם. אני בטוח שיש מספיק אוהדים להפועל פ"ת שמסוגלים להנהיג כזה מהלך.

עמית 5 באוגוסט 2011

התקשורת היא משמעותית מכיוון שהיא זו שבסופו של דבר מעצבת את דעת הקהל, בין אם מדובר בכלל אוהדי הספורט בארץ ובין אם באוהדי הפועל פ"ת שאינם מאד מעורים בפרטים ובהתרחשויות לאורך השנים.
וכשהתקשורת מאדירה את שמו של שמיר הכביר, התוצאה היא שאפילו בקרב האוהדים שלנו יש אחוז לא מבוטל שעד היום מאמין ששמיר הוא צדיק. אפילו שהרווחים שלו כיום הם ברורים ואפילו כשברור שחובות הענק הנוכחיים היו חייבים לצמוח בתקופתו.

ואוהדי הפועל פ"ת גייסו כספים וניסו להעביר את הקבוצה לידיהם. כרגע הצעד לא צלח מכיוון שהמשא ומתן עם המפרקים כשל לאחר שאלו לא הסכימו לדרישות לגבי זכויות האוהדים בקבוצה (אגב, אחד המפרקים מקורב לאפי צפריר. זה לא יכול להיות סימן טוב). אבל האוהדים ימשיכו לנסות ואני מאמין שבסוף זה גם יצליח.

http://www.nrg.co.il/online/71/ART2/264/096.html

שלו 5 באוגוסט 2011

S&M
לוני היה טוב אולי להפועל ולחיפה, לא למכבי.

הבדיחה עליו מספרת שהוא הפך את אבא שלו למיליונר כי לפני שניכנס לעסק אבא שלו היה מליארדר.

הוא דיבר על תרבות ניהול וזרק אנשים בצורה הכי לא מנומסת.

הוא דיבר על אימפריה והביא את מכבי למצב שצופים בה 4000 איש במשחק.

בתקופתו לא צמח אף שחקן ראוי מהנוער.

אפילו רובן עובד שפנרבחצ'ה רצתה לקנות במליון יורו (וחצי מזה במזומן) הפך פשוט לסחבה בלי מחיר. הוא לא ידע לנצל מומנטום, לא לקרוא את המפה, ולא מבין בעסקים וכדורגל.

למכבי ייקח עוד הרבה שנים עד שתצליח להתגבר עליו.

S&M 5 באוגוסט 2011

לוני פעל בתקופה בה נמני הסית נגדו. גם יעקב שחר היה קורס מול הארגון של נמני, והיית אומר עליו בדיעבד שהוא כישלון.

ריקי רומא 5 באוגוסט 2011

בני תמיד עניין לדעת מה אוהדי הפועל פ"ת חושבים על מכבי חיפה ועל יעקב שחר

* אם אני זוכר נכון חיפה קנתה את קייסי מיד אחרי שנפצע ופה לדעתי המכירה שלו היתה לגיטימית מצד פ"ת

בני תבורי 5 באוגוסט 2011

ריקי,
ממש בקיצור: אני מקנא באוהדי מכבי חיפה על שיש להם את שחר. אני חושב ששחר הוא דוגמא למצויינות קפיטליסטית, אבל אין לי טענות נגדו. הוא רצה לקנות ומישהו רצה למכור. אשמח לקרוא בספר שיכתוב לקראת פרישתו בגיל מאה, מה הוא באמת חשב על שמיר. שחר איש חכם והבין ששמיר מפרק בשבילו מועדון.

בני תבורי 5 באוגוסט 2011

ריקי,
אני לא מנסה להתחמק משאלתך, שחר שווה פוסט נפרד ואבל חשוב לי להתמקד כעת במעללי שמיר ולא להתפזר עכשיו.

יוני 5 באוגוסט 2011

בני, זה עונג שבת שאתה נותן לנו? איפה היית ב-48?

אפשר להקים מאהל ברוטשילד, ואפשר להגיש תביעה על 162 מיליון שקל. זה ייגמר בפשרה של 10-20 מיליון ונוכל לחדש ימינו משם.

קטעי הוידאו מעולים.

בני תבורי 5 באוגוסט 2011

יוני,
גם אני תוהה מתי אגמל…

מאשקה 5 באוגוסט 2011

בני, ליבי איתך,
כך עוברת לה לאיטה תהילת עולם ספוטיבית מפ"ת.
זרוק כפפה לאיתן בקרמן ידידנו, הוא ידע לשאול שאלות.

איציק אלפסי 5 באוגוסט 2011

בני ידידי,
עם כל הכבוד אבל נדמה לי שתוך כדי מסע הצלב שלכם נגד מאיר שמיר לא שמתם לב שהקבוצה שלכם הולכת לאבדון. אני מבין שאתם רואים בשמיר את מקור כל הצרות אבל העובדות הם פשוטות – מאז שמאיר שמיר כבר לא עמוד בפרונט של המועדון הוא הידרדר מדחי לדחי עד למצבו הקליני הנוכחי. כל עוד הוא היה בפרונט הפועל פ"ת היתה מועדון לגיטימי ומכובד בצמרת הכדורגל הישראלי.

תומר חרוב 5 באוגוסט 2011

מסע צלב? הולכת לאבדון? מישהו הוביל אותה לשם. הבנאדם עשה אקזיט של מאה שישים מליון שקל על חשבון הקבוצה. בני מכין בשישי בצהריים שקשוקה אם אני לא טועה, אז אם תחבר את כל השקשוקות שבני הכין בעשרים שנה האחרונות היא עדיין לא תהיה גדולה כמו השקשוקה של מאיר שמיר.

בני תבורי 5 באוגוסט 2011

איציק,
אתה ממחזר את הטענות הקופמ-יצהריות כלפי אוהדי פ"ת. הפועל פ"ת התרסקה בתהליך ששמיר אחראי עיקרי לו. כשמאיר שמיר עמד בפרונט, הפועל פ"ת המשיכה להיות מועדון לגיטימי ומכובד מכוח אינרציה עד שתוצאות מעשיו הביאו את המועדון להיות מה שהוא היום. תימצות עיקרי הפוסט שלי: שמיר המשיך והעצים את מכירת שחקני הפועל פ"ת במיוחד למכבי חיפה, הוא זה שמינה את דני לוי ליו"ר פעיל, ואחריו, המבול.

עמית 5 באוגוסט 2011

לגבי שמיר וההפגנה מול בית הכנסת – יש לציין כי ההפגנה היתה ב-2009 (http://www.one.co.il/Article/132785.html), בטענה ששמיר עדיין מנהל את ההצגה מאחורי הקלעים, בזמן ששמיר הודיע על עזיבתו הסופית והמוחלטת כבר ב-2005 (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3098923,00.html).
אבל איכשהו, התקרית הזו הפכה להיות אחת מאבני הדרך ב"גירוש" של שמיר מהמועדון, תוך התעלמות מהסדר הכרונולוגי של ההתרחשויות.

בוזו 6 באוגוסט 2011

כמו שכתבתי לך בפוסט הקודם,אני אוהד כפ"ס שרוף ולכן "אהנה" מהחלטה שתוריד אתכם ותעלה אותנו. אני גם מסמפט את אוהדי הפועל פ"ת וחושב שמגיע להם יותר מהזבל (מילה עדינה) שהם אכלו בשנים האחרונות. יחד עם זאת יש לי 3 נקודות שחשוב לי להעלות:

1) כתבת ש"עליתם על הדשא". אמת. אבל אין קשר. גם כפ"ס עלתה על הדשא ונשארה מכורח תקנון שקבע שמקזזים נקודות בחצי. ובניגוד לפ"ת, פה אי אפשר היה לערער 10 פעמים. יש חשיבות גם לתקנון.

2) אחת הסיבות שעליתם על הדשא היא כי יש לכם שחקנים טובים יותר. אבל אם הייתם משלמים את החובות (18 מיליון ש"ח,לפי ההערכה) הייתם יכולים לבנות קבוצה עם סגל כזה (לא שהוא כזה נוצץ,אבל הבנת את הרעיון)??

3)שמעתי ברדיו אוהד שלכם שבא בתלונות על ההורדה וטען שהגל חצור דאג להשלים את הסכום החסר. אם זה נכון אז אין לי רחמים עליכם כבר. אם בשביל להשאר בליגה אתם מוכנים לקבל אותו שוב אז מגיע לכם לרדת. אני שמח להיות בליגה השנייה עם רייכמן ולא בראשונה עם טביב.

ובכל זאת, שיהיה לכם בהצלחה אם תשארו בליגה. מבחינתי אני יודע שלא משנה אם נשאר או נעלה, אנחנו בדרך הנכונה. עם בעלים שמשקיע בנוער (מקום רביעי בליגת העל שנה שעברה!!)ולא מתחמן וגונב כמו השרץ שלפניו, פנינו קדימה. מאחל לכם שגם אתם תצאו בקרוב מחושך לאור.

בני תבורי 6 באוגוסט 2011

בוזו,
אנחנו חולקים "טרגדיה". שתי הקבוצות שלנו חובלו קשות על ידי חארות ועכשיו אנחנו צריכים לחכות להחלטה של שלושה דיינים. אם זה תלוי בי, אני הולך על משחק.

יוני 7 באוגוסט 2011

לא רוצה משחק, רוצה אחד כמו רייכמן. הוא מתנהג כמו אחד שאין נגדו חשדות. אנחנו פשוט לא יודעים לאכול חיה כזו.

בוזו 7 באוגוסט 2011

לצערי אני קורא הבוקר שגל חצור בא למאהל המחאה והתקבל כמו מלך.

עד שלא תבינו שעדיף להפטר מאנשים כאלה במחיר של ירידת 3 ליגות אפילו,לא תהיה לפ"ת תקומה. גם אם יוחלט היום שהיא נשארת.

בני תבורי 7 באוגוסט 2011

בוזו,
אני מצטער שאוהדי הפועל פ"ת לא מצליחים להשביע את רצונך. גם אני חושב שגל חצור כלול בעסקת החבילה הכושלת ובוודאי שאינו ראוי לכבוד מלכים, אבל כאן מדובר במועדון הפועל פ"ת על אלפי אוהדיו ולא בגל חצור. נכון שפ"ת, גם אם תצלח היום את התהליך ותשאר בליגה, תצטרך להפטר מספחות כמותו אם ברצונה לחזור לדרך המלך, אבל אי אפשר להפוך את זה לתנאי מיידי. תהליכים כאלה לא מתרחשים בהבל פה.

קובי 7 באוגוסט 2011

בוזו, יצא לי לשמוע הרבה בימים האחרונים את אוהדי הפועל כפ"ס מתאוננים על שיטת הקיזוז שבעטייה לא העפילו לליגת העל ושכביכול הפועל כפ"ס נפגעה מהתקנון. טיפש שכמותי, יכול להיות שרק לכפר סבא קיזזו בחצי את הנקודות וליתר הקבוצות לא? או שאולי לכפר סבא לא הודיעו על הקיזוז והם קיבלו את זה בהפתעה? אי אפשר לטעון שכפר סבא נפגעו מהקיזוז. זו שיטה עיוורת, אם אתם יצאתם נפסדים כתוצאה מהשיטה הבעיה טמונה אצלכם. גם הפועל פ"ת היתה אמורה להבטיח את הישארותה הרבה לפני המחזור האחרון לולא הקיזוז. בקיצור, להוריד את הטיעון הזה מסדר היום. אלא אם כן אתם מעוניינים בלהתבכיין. במקרה כזה אנא תמשיכו.

בוזו 8 באוגוסט 2011

בשורה התחתונה זה לא משנה. אף אחד לא מתבכיין על הקיזוז,זה החוק וככה זה. מי שמתבכיין (ובדי בצדק,אגב) אלה הפועל פ"ת על כך שמפעילים נגדם עונש כי לא עמדו במשך תקופה ארוכה בתקנון.

האם אני חושב שצריך להוריד אותם ליגה? כן.
האם אני חושב שהיו עושים את זה לבית"ר/מכבי ת"א/מכבי חיפה? לא

אין לי ספק שהעסק מושחת ולגדולות לא עושים מה שעשו לקטנות. ולכן אני מרגיש קרוב לאוהדים של הפועל פ"ת ולגמרי מזדה עם הכאב והכעס.כמו שכתבתי לבני (שהגיב לי בציניות,משום מה), הבעיה שלי היא שמצד אחד מאשימים את מנהלי העבר בכשלון ומצד שני סוגדים לגל חצור ולדעתי זה מראה שמישהו אצל האוהדים לא מפנים שלהפטר ממנו זה יותר חשוב מבאיזה ליגה אתה.

בני תבורי 8 באוגוסט 2011

בוזו,
אתה מתלונן על הציניות שלי אבל ממשיך לתייג את גל חצור כראש שמחתם של אוהדי הפועל פ"ת. מה לעשות, אבל אוהדי הפועל פ"ת עסוקים כיום בלרצות את הקבוצה שלהם בליגת העל, לאחר שבמבחנים חוקיים ניצחו את הפועל כפ"ס 1:5. נכון, הם אחרו בהגשת התקציב ביום אחד! זו לא סיבה להוריד קבוצה ליגה ובוודאי לא סיבה שקבוצה אחרת תהנה מכך. לגבי שיטת הקיזוז, אילולא שיטה זו לא היינו צריכים בכלל להתמודד נגדכם במבחנים, נשארנו בליגה הרבה לפני כן.

בוזו 8 באוגוסט 2011

שיהיה לכם בהצלחה. נסכים שלא להסכים.

אני לא מתייג כלום – גל חצור הוא מי שייצג אתכם אתמול ושם את הכסף. אתה מעדיף להשאר בליגה ולא משנה מה – אין בעיה. לדעתי יום יבוא ותצטער אבל זו בחירה שלך ואני מכבד אותה. מה שכן – אם עד היום כל התלונות שלכם על מאיר שמיר,דני לוי, חצור והשאר היו נכונות ואמיתיות, אם תשארו עכשיו עם חצור לא תוכלו לבוא בסוף השנה הבאה ולבכות איך הרסו לכם את הקבוצה.

מכל הלב אני מאחל לכם שתשתקמו ותחזרו להיות אימפריה. באמת.

בוזו 8 באוגוסט 2011

ורק עוד דבר קטנטן – להגיד שקיזוז זו שיטה עיוורת ושכולם "נדפקים" בה אותו דבר זו שטות מוחלטת,כמובן. הקיזוז,מטבעו, פוגע במי שהשיג יותר נקודות והיה יותר טוב "על הדשא" (או במקרה שלנו בליגה הלאומית בשנה שעברה, פחות גרוע על הדשא….)

בני תבורי 8 באוגוסט 2011

בוזו,
אתה לא יודע את העובדות. גל חצור, גם אם תמך כספית, אינו בעל מעמד כלשהו בקבוצה שנמצאת בהליכי פירוק. לא משנה באיזו ליגה נהיה, אין לו כיום ולא תהיה לו בעתיד כל נגיעה לקבוצה. אני מודה שההתנהגות של ההתאחדות גורמות לי לרצות שנשאר בליגה למרות הסיכונים. כך או כך, תודה על האיחולים, אני מקווה שגם אתם תתאוששו, העתיד שלכם כבר היום נראה ורוד בהרבה משלנו.

בוזו 8 באוגוסט 2011

יאללה,נשארתם.

אין לי בעיה עם ההחלטה, אני נגעל מהאופן שבו היא התקבלה. הרסו פה 2 קבוצות.

שוב, שיהיה לכם בהצלחה העונה ושתפטרו מכל הספחות למיניהם.

בוא נסכים שמי ייתן ובסוף העונה נראאה את קינג קני חוגג אליפות. אז שנינו נשמח בלי שום חילוקי דעות.

צור שפי 6 באוגוסט 2011

הסיפור של הפועל פתח תקווה גדול על עיתונות הספורט שלנו. הוא ראוי לתחקיר רציני ומעמיק, רצוי בטלוויזיה, כי רק כלי התקשורת הזה מייצר סדר יום וניתן לקוות שאחרי התכנית יהיה פולו-אפ. הכתובת הטבעית היא "המקור" שאחת משתי הצלעות שלה, עופר שלח, גם מבין דבר או שניים בספורט.

בני תבורי 6 באוגוסט 2011

שלח אכן עיתונאי מצוין ומבין גדול בספורט, אבל הפועל פ"ת? קטן עליו. בארץ הוא עוסק, אם בכלל, רק במכביסל ת"א.

שי 6 באוגוסט 2011

טור נהדר בני אני רק מקווה שלפחות חלק מעיתונאי הספורט יקראו את מעללי (התעללות) מאיר שמיר בהפועל פ"ת אולי זה ישנה קצת את אופי התגובות שלהם כאשר השם הפועל פ"ת עולה בתקשורת.

אסף THE KOP 7 באוגוסט 2011

בני,

בהצלחה שיהיה לכם היום.

יורם אהרוני 7 באוגוסט 2011

הואלס האחרון, או כפי שכינו אותו בעברית – המופע באחרון. בשנת 1978 עשו לסרט מסע פרסום נרחב והלכתי עם אחותי לראות אותו בקולנוע בטיילת הרברט סמואל. הלכנו באלנבי והיו תורים ליד קולנוע אלנבי שם הוצג באותו זמן שגעון המוזיקה עם טרבולטה. באולם היו מלבדנו אולי עוד ששה אנשים וזה בעידן שהיו אולמות קולנוע גדולים… ראיתי את הסרט עוד כמה פעמים כולל הקרנה שעשינו באולם הספורט בקיבוץ כאשר משטח הכדורסל שימש כרחבת ריקודים ובצד היו מזנונים.
הפועל פתח תקווה, הקבוצה שכולנו בקיבוץ אהדנו כאשר היינו ילדים בתקופת חמש האליפויות. סטלמך היה בשבילנו יותר מאלוהים. כאשר הקימו את האורווה דאגו לבנות שם מסלול אתלטיקה ושם רצתי 600 ב – 1:38 בתחרות בין מחוזית של הפועל כאשר הייתי בן 15. באותו יום רצה שם אביבה בלס, סרינטרית לשעבר לראשונה 800 ב – 2:17. כעבור כמה חודשים היא כבר הייתה על 2:09. איפה היא ואיפה רמת הריצות הבינוניות של הנשים בישראל כיום. כולן רצות 10 ק"מ ולא מסוגלות להתקרב לקרסוליים של שזיפי את בלס מודל 1970. בשנות השמונים עוד הייתה אתלטיקה בפתח תקווה והיה גם כדורגל בהפועל. כולם השמיצו את הניהול של מועצות הפועלים ומרכז הפועל. ידע אישי: זה לא היה מופת לניהול מקצועי אבל לפחות היו פה ושם אנשים שאפשר היה לדבר איתם.

איציק 8 באוגוסט 2011

בני,
ברכות על השארותכם בליגה.

בני תבורי 8 באוגוסט 2011

תודה.

בני תבורי 8 באוגוסט 2011

בוזו,
תודה. ועכשיו YNWA!!!

Comments closed