ההצהרה שונגר חייב להפנים

לא רק היכולת הפנטסטית של שחקני מנצ'סטר יונייטד הביאה לתוצאה הזו שנדירה אפילו במוקדמות הגביע בין קבוצות פרמייר ליג לקבוצות מליגה שלישית ורביעית. לשחקני ארסנל היה מסר, אותו העבירו בצורה בוטה וחד משמעית.

הפרצוף של פרגוסון אמר הכול. הוא, ג'נטלמן שכמותו, זע בחוסר נוחות על מושבו כבר אחרי השער הרביעי של קבוצתו נגד ארסנל. הוא, שמעורר את קנאתי ביכולת שלו לצאת מהכלים ולצהול כילד אחרי גול או לחילופין למלא את אזנו של הקוון או השופט הרביעי בחיידקים כשהוא משוכנע שעוול נעשה לקבוצתו, ישב שם שלשום קפוא, נמנע מלהביט בחבריו לצוות האימון ונדמה כי יותר מכל אוהד, שחקן או מאמן ארסנל, חיכה לשריקת הסיום הגואלת.

מבין אותו, פורנוגרפיה אינה עיסוק קל לצפייה יחד עם עוד כמה עשרות אלפים…

אמרו שחיטה, אמרו טבח, אמרו התעללות. אני אומר גנג בנג. המפגש המבעית ביותר שיכול להתרחש בהסכמה. לא רק לא כוחות אלא גם ויתור על שארית הכבוד העצמי.

כאוהד ליברפול אני צריך לשמוח ששתי היריבות הגדולות שלנו במאבק על המקום הרביעי נראות כפי שהן נראות, אבל גם כניעה צריכה להיראות מכובדת.

*

שבוע לפני כן ארסנל הפסידה בביתה לליברפול 0:2 במשחק בו ליברפול ממש לא הייתה טובה. שלשום ארסנל הובסה ברגלי קבוצה טובה בהרבה ממנה ועדיין, ההפרש מוגזם. כלומר, אני לא חושב שההבדל בין מנצ'סטר יונייטד, מבחינתי המועמדת הראויה ביותר לאליפות הפרמייר ליג – ראויה לא רק בגלל הסגל והיכולת המקצועית אלא גם בגין מצוינות ארגונית שאינה כוללת פירוק קבוצות אחרות על ידי רכש פראי וחסר מעצורים כמו זה של צ'לסי והסיטי –  לבין ליברפול, מתבטא בשמונה שערים במשחק אחד נגד אותו יריב. רוצה לומר, לא רק היכולת הפנטסטית של יונייטד הביאה לתוצאה הזו שנדירה אפילו במוקדמות הגביע בין קבוצות פרמייר ליג לקבוצות מליגה שלישית ורביעית. לשחקני ארסנל היה מסר, אותו העבירו בצורה בוטה וחד משמעית.

השבוע למיטב הבנתי, כבר בתחילתה של העונה, הצהירה ארסנל כי מבחינתה העונה נגמרה. כן כן, ונגר עוד מדבר ומספר את מה שהוא מספר בראשיתה של כל עונה, אבל המכירה של נסרי והצורה בה נראו שחקניה של ארסנל באולד טראפורד, מחזקות את טענתי.

זה היה מביך במקרה הטוב, לראות את שחקני ארסנל לא מנסים אפילו להפריע. מנצ'סטר עלתה אתמול עם הרכב הגנה די משני ועדיין למעט הפנדל לטובתה, שלא היה ולא נברא, ושני השערים היפים, לא הצליחו שחקני ארסנל לייצר אפילו מצב ראוי אחד ברחבה של דה חאה. שלושה צהובים ואדום אחד נרשמו לחובתם, אף אחד מהם לא תוצאה של פעולת הגנה המצהירה חד משמעית שאין ארוחות חינם. אפילו כמעט קטטה הגונה לא התפתחה, איזו עבירה מלוכלכת שתבהיר את המצוקה, אפילו לא ויכוח רציני עם השופט.

זה לא אומר כלום על היונייטד כמובן, הם את שלהם עשו בצורה מעוררת כבוד ואימה, אבל זה אומר הרבה על ארסנל. אני לא מצליח להבין מה השתנה אצל ונגר. הוא בטח לא שכח לאמן. אני חושב שיש דברים שהוא לא אומר בקול רם. יתכן והכנפיים שלו בכל הנוגע לרכש, קוצצו, גם אם בקול רם מדברים על תקציב של מאה מליון פאונד. יתכן ואין לו מנדט לבנות סגל כהבנתו. יתכן והוא לוקח על עצמו אחריות שאין לו בפועל, מן נאמנות כלבלבית לאדוניו. כך או אחרת, את האמון של השחקנים שלו הוא איבד. הם כבר לא משחקים בשבילו.

בארץ הקודש קוראים לזה סבוטז'ה. אני לא יודע איך קוראים לזה באנגליה, אבל כך זה נראה אתמול. אם ונגר לא הבין עד היום מאדוניו, מהקהל ומהתקשורת שזמנו תם, באו השחקנים והבהירו לו: מסייה ונגר, לך הביתה.

***

בלי כל קשר, נהלל חוגגת 90 שנים. כבוד.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 

 

 

.

  

מנחם, לזה אתה קורא הוריקן? בשבילנו זה יום רביעי
תגיד לי מי הם חבריך, ואגיד לך מי אתה

32 Comments

אביעד 30 באוגוסט 2011

בני, אם זה היה סבוטאז', אז זה היה הסאבוטז' הכי מטופש בהסטוריה של הכדורגל.
רונן כתב למשל על השוויוניות הפנימית במשכורות בארסנל. התוצאה של זה היא שלשחקנים שהתרוצצו על הדשא באולד טראפורד במדי ארסנל לא יהיה ביקוש גבוה במיוחד בפרמייר ליג ובטח שאף אחד לא יתקרב להציע להם את מה שהם מרוויחים בארסנל. אני לא מאמין שהייתה כאן יריה קולקטיבית ברגל.

בני תבורי 30 באוגוסט 2011

רונן צודק, לא רק שלא יהיה ביקוש, גם אף אחד לא יחשוב שכדאי להצטיין כי ממילא כולם מקבלים אותו דבר. רגע, דיברתי על הקיבוץ…
(:

אסף THE KOP 30 באוגוסט 2011

בני,

זאת תמונת האילוסטרציה הכי טובה שהשגת לגנג-באנג ? (-:

דורפן 30 באוגוסט 2011

בני – אני עדיין מתלבט. מצד אחד הנטיה שלי במצבים כאלו הוא להגיד "בלי קשר למנג'ר שהשחקנים יתביישו". בכסף שהם מקבלים עושים בונקר במצב כזה. אבל וונגר שלח אותם במערך התקפי נואש. הוא שובר אותם נפשית. הוא משאיר ילד בן 19 שהביא מצ'רלטון באגף עם אברה ואשלי יאנג. ועוד אומר לו ללכת קדימה ולתקוף. הוא פשוט ירד מהפסים. אני מצטער – זה לא "לתת אמון בצעירים". זה לנטוש אותם במגרש ולגמור להם את הבטחון.

בני תבורי 30 באוגוסט 2011

זה בדיוק מה שהוא עשה ובאיזשהו שלב היה נדמה לי שגם השחקנים שלו הבינו ופשוט הפסיקו לשתף פעולה.

עמית 30 באוגוסט 2011

"פורנוגרפיה אינה עיסוק קל לצפייה יחד עם עוד כמה עשרות אלפים"-מצויין.

צור שפי 30 באוגוסט 2011

לא נראה לי שהיה סבוטז' מצד השחקנים. היה שילוב של מאמן שהלך לאיבוד, הרכב חסר מאוד (מדהים הנתון שהביא דורפן בפוסט אחר על כך שכל המחליפים עוד לא שיחקו אף פעם בפרמייר)ויריבה חזקה במיוחד.

צור שפי 30 באוגוסט 2011

נ.ב. מת על השיר והקאוור מהזמנים שקאוור היה קאוור.

בני תבורי 30 באוגוסט 2011

אולי סבוטז' איננה המינוח הנכון, אבל בשלב מסוים גם השחקנים הבינו שהם רודפים אחרי הרוח ופשוט עצרו.

גיל מזימבבואה 30 באוגוסט 2011

בני, כל הכבוד על הנקודה בחיפה (ניראה לי שאתה ואח שלי נשארתם היחידים בתנועה הקיבוצית שעוד מאמינים בפ"ת).
הניצחון של יוניטד על ארסנל מזכיר את הקפיצה ההיא של בימון – המון דברים טובים (בצד אחד והמון גרועים בצד השני) חוברו ביחד לתצוגה כזו. לא ניראה לי קנוניה נגד ונגר.
שים לב גם לאחוז הגולים ביחס לבעיטות למסגרת, אני חושב 15 – 8 , גרי ביילי אמר פעם שעל כל 8 בעיטות למיסגרת צריך להבקיע אחד.

בני תבורי 30 באוגוסט 2011

גיל,
DNA זה לא משהו שדורש הנמקות. זה מה שיש ובגלל האופי שלי אני מאמין.
לגבי יונייטד, בחלקים רבים של המשחק רציתי לתלוש את השיער מקרקפתי (מטאפורית, אין לי כזה) כשראיתי איך הם משחקים. מפחיד ממש.

amit pros 30 באוגוסט 2011

בני,אי אפשר להתווכח שארשבין וואן פרסי לא נראים כאילו הם רוצים לשחק בארסנל יותר,אבל אני עדיין מנסה להבין איך וונגר הוציא את הקשר האחורי היחיד שהיה לו והכניס קיצוני ילד,וכמו שרונן אמר שם אותו מול אברה ויאנג.זה פשוט טמטום.אני לא אומר שארסנל לא היו חוטפים,אבל הם קיבלו שלישייה תוך איזה חמש דקות,ומכאן הם כבר התפרקו לגמרי.
ובכלל גם רדנאפ עלה בלי אף קשר אחורי מול ההתקפה של הסיטי.
אני ממש לא מצליח להבין את ההגיון,לא של וונגר ולא של רדנאפ.
מה שאני כן משוכנע,שארסנל תביא כמה שחקנים,הפצועים שם יחזרו,ונגד צ'לסי והסיטי הם כבר יראו כמו קבוצת כדורגל.

בני תבורי 30 באוגוסט 2011

עמית,
אין להם הגנה כבר ארבע שנים. מה ונגר מבין היום מה שלא הבין עד כה?

amit pros 30 באוגוסט 2011

יפה,מי אמר שוונגר לא לומד?הנה הוא בדרך לפרק את צ'לסי.אמנם את ההרכב השלישי,אבל זו התחלה.

מנחם לס 30 באוגוסט 2011

אולי אני היחיד שראיתי כמה התקפות יפות מאד של ארסנל שכמעט הגיעו עם הכדור לשער יונייטד. תוריד את שני שערי העונשין של רוני (תן לו עוד 50 בעיטות, והוא מכניס אולי שתיים), ועוד שני שערים לא מחוייבי מציאות, והיה יכול להיות 2-4. במחצית הראשונה היו לארסנל כמה התקפות מצויינות ממש. נכון, אני אוהד ארסנל, אבל אני כותב עם הראש, לא עם הלב.

אביעד 30 באוגוסט 2011

בוא נוריד את כל השמיניה של היונייטד – כל אחד היה יכול להימנע איכשהו. נוסיף עוד 2 גולים שדה חאה עצר ואת הפנדל ונראה שהתוצאה הנכונה היתה צריכה להיות 5:0 לארסנל.

מנחם לס 30 באוגוסט 2011

לא הייתי אומר 5-0 לארסנל. זה כבר קצת מוגזם.(אבל 2-1 קטן לארסנל יהיה במשחק הבא).

שיפוד רץ 30 באוגוסט 2011

נו באמת
אתה לא באמת אוהד ואתה ממש מנותק מהמציאות אם זה מה שיש לך להגיד

אביעד 31 באוגוסט 2011

מצטער מנחם, אבל התגובה שלך הייתה נטו מהלב ולא מהראש. ההתקפה הראשונה של ארסנל הייתה כשכבר הייתה בפיגור. הגולים של ארסנל באו בדקות בהן היונייטד נרגעה והייתה שאננה. 8:2 זה עוד רגוע יחסית למה שיכל לקרות אם היונייטד באמת היו "הולכים לגרון".
עד המשחק הבא יש עוד זמן והרבה מים בתמזה.

אלעד 31 באוגוסט 2011

איך אמר שייע פייגנבוים אחרי הפסד 8:1? "קיבלנו 8 גולים לא מחוייבי המציאות"…

סימנטוב 30 באוגוסט 2011

אני עדיין בשוק מהנקודה בחיפה, זאת היתה הנקודה הכי כייפית משה שנים!

סימנטוב 30 באוגוסט 2011

משה = מזה :(

משה 30 באוגוסט 2011

מזה מה?

גלן 30 באוגוסט 2011

בני לצערי אתה משתמש בדמגגוגיית הרכש וההרס ובעדינות נאמר שיש בה יותר מקורטוב צביעות.
קודם כל זאת ארסנל. רווחית כמו כלום ולא אחת שאמורה להתפרק מכסף . את זה שמור לוילה או טוטנהם.
אבל זה ניחא ארסנל כי זה מקרה קל יחסית. הצביעות היא כי יצרו פה תוך שנים מפלצת כסף שבה לקבוצות כמו פורסט או וילה או נניח שדרבי שלקחו פעם משהו אין שום תקומה ועתיד. איך פעם רונן בציטוט מזיכרון על סיטי ״ מעכשיו יהיו להם שאיפות לנצח שני דרבים ואולי להתברג באופא״ . פאק איט אני אומר. קבעת כללי גונגל ועכשיו אתה מאשים את הטיגריס? שמונה אחת היה למידלסבורו חודשיים לפני שהשייחים קנו. שמונה אחת. לבנות קבוצה בדרכים ה״נאצלות״ וחסרות התועלת שלך לא היה מוביל אפילו לטוף 4 ב 10 שנים. תשנה את הכללים ואז לקיטורים תהיה אולי איזה משמעות מוסרית.
 

בני תבורי 31 באוגוסט 2011

גלן,
אני אחראי לכל מה שכתבתי ולכן מקבל כל ביקורת, אבל לא נראה לי שההערה שלי לגבי הרכש של הסיטי וצ'לסי היתה מהות הפוסט. ארסנל בוודאי לא הגיעה למצבה בגלל מדיניות הרכש של צ'לסי והסיטי. הרכש של ונגר הוא הבעייתי וכמובן ההצמדות העיקשת שלו לפילוסופית משחק שאינה מתאימה לסגל שלו ואינה עומדת במבחן כבר כמה שנים. מצד שני הייתי צריך לדעת שההערה הזאת שלי תהיה כמו אצבע בעין שלך ושל אביאל ורק משום כך יתכן והיא מיותרת בפוסט שעוסק במשהו אחר לגמרי.

גלן 30 באוגוסט 2011

יונייטד עושה אחלה אבל כמו שרונן אמר. אין פה גרם מוסריות שכמו שכתבתי לא פעם זה מנגנון מעוות אבל יעיל לאוהדי כדורגל. באמביאנס היום אין שום יתרון לשיטה של ברצלונה על ריאל או של יונייטד על צלבי וסיטי. מאחר ועוד אמרתי את זה ב 2007 באיזה פוסטים על אוסמנוב ואו אברמוביץ וגרנט אני אפילו לא חש בחוסר נוחות קל כשזה נוגע לסיטי. יצא הגורל שזה הם. זה יכל להיות מועדון אחר. בקיצרהגם כאן צריך מ ה פ כ ה לאחור. אולי אפילו אסף דה קופ יצטרף זה בכל זאת ריאקציונרי משהו ( סתם סתם אל תתחילו עד יום שבת) 

אביאל 31 באוגוסט 2011

בני – צ'לסי לא הרסה קבוצות בדרך זה דבר ראשון. כל קבוצה שהיתה במעמד של צ'לסי והסיטי היו מקבלות בחיבוק את האוליגרך או השייח הזמין, כולל ליברפול. ארסנל התיימרו לצאת נגד אוסימנוב וללכת עם הראש "השקול" של קרונקי אז ברצלונה הנאורה לקחה להם את פאבראגס וסיטי את נאסרי ודיי פירקה אותם לעונה הקרובה, עכשיו הם משתגעים שם בארסנל ומציעים לצ'לסי 15 מיליון פאונד על אלכס ומאלודה, בלם וקיצוני מהטופ של הליגה פשוט בדיחה מדיניות הרכש של הקבוצה הזאת.

ולגבי המשחק מול היונייטד, גם בסגל סופר חסר ובמצב בעייתי של קבוצה, לא באים לאולד טרפורד ומנסים לשחק פתוח, זו הגישה המתחסדת של ונגר והיא גם צריכה להסביר לכל אלה שמתיימרים שהקבוצות שלהן תשחק פתוח ולא משנה מה, שהן יקבלו שמיניה הם יפסיקו לדבר ככה מאוד מהר.

בני תבורי 31 באוגוסט 2011

אביאל,
התגובה שלי לגלן כוללת גם אותך…
בנוסף, אני מאוד שמח שליברפול קיבלה את ג'ון הנרי והחברים שלו ולא אוליגארך או שייך ואני מקווה שלא יגיע יום בו אצטרך להוכיח את אי שביעות רצוני אם יגיע בעתיד אחד כזה. אני מעדיף את הקבוצות שלי נבנות בתהליכים מסודרים ולא ברכש המבוסס על "אני קונה כי אין לי מגבלות תקציב", שזה המקבילה של "אני עושה כי אני יכול ושכולם יקפצו בייחוד מי שקבע את הפייר פליי". למשל.

גמאני 1 בספטמבר 2011

גלן-הכל כמובן בגדר השערה בלבד אבל אתה לא רואה איזו תוכנית מאחורי הרכישות של סיטי שמסתכלת גם מעבר לבניית הקבוצה עצמה?
יש הרגשה שסיטי סימנו את ארסנל ויונייטד(אולי צ'לסי פשוט עדיין יכולה להם במובן מסויים) בכל הנוגע למדיניות ההעברות שלה.אדביור,נאסרי,קלישי,קולו טורה-שחקנים טובים שתרמו ויתרמו לכם אבל על הדרך פירוק של הקבוצה המתחרה העיקרית עד השנה(מהשנה אתם כבר מכוונים גהוהה יותר)
ואת טבז כל קבוצה הייתה רוצה אבל הרגריבס זה שחקן שלמטרות שלשמן הובא היה אפשר למצוא מישהו טוב וזול ממנו,עוד כמה שקלים נזרקו כדי לעצבן את יונייטד.שלא נדבר על סיבוב הראש לרוני בשנה שעברה.
וזו לדעתי הבעיה של הסיטי כרגע-הם עדיין משווים את עצמם לאחרות

יואב 3 בספטמבר 2011

פוסט יפה ומדוייק בני.
אהבתי את ההתייחסות להתנהגותו האצילית של פרגי. זה הדבר הראשון שתפס אותי לאחר שעיכלתי את מה שראיתי.

Comments closed