ד"ר LIVER ומיסטר POOL (אחרי צ'לסי לפני סיטי)

סיטי באים אצלנו לאנפילד. פעם הייתי חושב שזה יתרון. לדאבוני זה כבר לא. יש שיר, יש אחלה קהל, יש התרגשות, הנרי והאישה באדום ביציע, הקופ הוא הקופ, אבל האפקט נעלם. אנפילד כבר לא מפחיד. הוא מרגש, אבל לא מבצר.

 

קטע עם המשענות ראש...

 

הכותרת היא ניסיון לטייק אוף. לא מוצלח במיוחד, אבל אם אני צריך בשביל טייק אוף מוצלח איזה יונייטד או סיטי בצמוד לשם המפורש, אז אני הולך על טייק אוף לא מוצלח במיוחד.

*

ליברפול היא לא קבוצה לבעלי לב חלש. התנודות שהיא מייצרת יכולות להוציא סביבון משיווי משקל. עזבו רגע את הציפיות לאור המינוי של דלגליש והרכש וסוארז והבעלים. תתמקדו רק במשחק. מצד אחד, הם לא משחקים מאוד רע, הם כבר לא מעוררי רחמים כמו בעונה האחרונה של בניטז והחצי של הודג'סון. רואים שיש שיטה, רואים שהשחקנים מבינים פחות או יותר מה רוצים מהם, המבט של האיילה הנרדפת כמעט נמוג מהעיניים – חוץ משל לוקאס, הוא נראה מבועת תמידי – ויש התלהבות.

מצד שני, זה לא מספיק כדי להציב את הקבוצה איפה שהיא צריכה להיות, וקשה לפתח אמונה שזה יקרה גם אם אתה נורא אופטימי. לצד משחקים לא רעים, יש משחקים שגורמים לי לתהות אם לא עדיף מנזר בהימלאיה בלי חשמל בלי חרות ובלי מק"י. בתחילת העונה סיכמנו שמקום ארבע יהיה מצוין. חלמנו מקום שלוש, פנטזנו מקום שתיים, דיברנו על מקום ראשון בעוד שנתיים שלוש, אבל עכשיו אנחנו שש, ולפנינו יש ניו קאסל טובה, צ'לסי עצבנית וטוטנהאם אללה יוסתור איזו יופי של קבוצה. זה עוד מבלי להתייחס לשתי המנצ'סטריות וארסנל.

*

ליברפול ניצחה את צ'לסי בלונדון. אני לא יודע אם אתם זוכרים, אבל בעונה המצוינת עם בניטז לפני שנתיים, נשבר רצף אי הצלחות ארוך בברידג' משער של צ'אבי אלונסו, האחד והיחיד מהעוזבים אליו אני באמת באמת מתגעגע. מאז כבר ניצחנו שם בעונה שעברה, דווקא בבכורה של טורס, והשבוע שוב חגגנו שם. זה מעיד כמה דברים על צ'לסי, אבל הם לא הנושא.

במחצית הראשונה נשמטה לי הלסת. ליברפול שיחקה כמו קבוצה גדולה. אולי המחצית הטובה ביותר שלה העונה. שטף משחק מדהים, לחץ מטורף כבר באמצע, אחוז הצלחה גבוה בתיקולים (אחוז הצלחה טוב בתיקול זה שאתה לוקח לו את הכדור, לא את הרגל), הגנה מתפקדת בצורה כמעט מושלמת, התקפות שוטפות ושער ברצלונאי. זה מתחיל עם לחץ ותיקול מוצלח של צ'רלי אדם על אובי מיקל ונגמר בכדור חכם ומדויק של מקסי רודריגז לרשת. בין לבין גם בלאמי וסוארז נגעו בכדור כשבלאמי מגיש אסיסט שהיה מדובר בו יובלות, אילו היה יוצא מרגלו של אינייסטה נניח, או גיגס. ארבעה שחקנים בנגיעה אחת לכל אחד. ביצוע מושלם שצריך להילמד. הנה תראו:

szólj hozzá: Che 0-1 Liv

 

צ'לסי נראו רע במחצית הזאת, אבל זה בגלל שמישהו גרם להם להיראות כך. ליברפול של המחצית הראשונה היא ליברפול שאליה אני עורג כבר שנים. ליברפול של המחצית השנייה, האואבר, היא זו שמאכילה אותי קש וגבבה כבר שנים.

אולי זו עייפות, תירוץ לא משהו לאור העובדה שאימוני הכושר לקראת העונה כבר נגמרו והשחקנים אמורים להיות כשירים לתשעים דקות בפול פסה, אולי קצת פאניקה ולחץ מיותרים, אולי זו בעצם היכולת האמיתית של ליברפול העונה. יתכן והשוויון הקליל של סטארידג' – מי אמר הגנה מבולבלת ששווה שער חובה בכל משחק ולא קיבל – כך או כך, זה לא נראה טוב. בטח לא מצד קבוצה עם אטיטיוד. צ'לסי מחזיקים בכדור, צ'לסי תוקפים, ליברפול לא עוברים את החצי. כבר השלמתי וייחלתי לתיקו, ורק ג'ונסון הלא ממושמע מקבל פתאום מסירה פנטסטית מאדם, שוב הוא, ומבקיע שער שלוינטל קורא לו שער מסי. הנה לכם:

szólj hozzá: Che 1-2 Liv

 

  בניגוד גמור למה שהתרחש על המגרש בארבעים ושלוש דקות של המחצית השנייה ליברפול הולכת הביתה עם שלוש נקודות. אם אני חושב על כדורים שלא נכנסים לשער של נוריץ' וסוונזי למרות ניסיונות חוזרים ונשנים לעומת הגול המשוגע הזה של ג'ונסון באחת הפעמים הבודדות שליברפול עברו את החצי, אז אני לא מרגיש כל כך רע עם הביקור הזה של פורטונה.

אבל זה מה שעושה את ההבדל בין קבוצה טובה לקבוצה לא מספיק טובה. קבוצה טובה היא קבוצה שפורטונה עובדת אצלה. לא קופצת לקפה ככה בהפתעה. קבוצה טובה היא קבוצה שהמשחק שלה לא נגמר גם כשהיא חוטפת שער. קבוצה טובה משחקת בלי להוריד הילוך ומתעלמת מהמציאות. קבוצה לא מספיק טובה, זו ליברפול. כיום. קבוצה שהדורסנות ממנה והלאה, שסובלת ממחסור חמור בקילר אינסטינקט, קבוצה שאופי חזק אינו אחד ממרכיביה הבולטים, קבוצה שנשברת מהר מידי וסובלת מבעיות של בטחון עצמי ירוד. בין ליברפול של המחצית הראשונה לבין זו של השנייה מתקיים דיסונאנס בלתי נהיר. לצערי, יותר מידי פעמים העונה ראינו את זו של השנייה.

*

מחרתיים אנחנו נגד מנצ'סטר סיטי. הקבוצה הדורסת ביותר בפרמייר ליג העונה. קבוצה שיש לה שחקנים טובים מאוד שכל אחד מהם יכול להיות זה שיבעט לך בתחת בכל רגע נתון. קבוצה שמבקיעה בלי סוף ובקלות מעצבנת. על הספסל שלה יושבים שחקנים שהיו מאיישים מקום קבוע באחד עשר של כל קבוצה אחרת בליגה. אדם ג'ונסון הוא רק דוגמא אחת. אגווארו נכנס שם כמחליף. טבס  נעדר וזה משפיע עליהם כמו דו"ח סבא"א על אחמדיניג'אד.

סיטי באים אצלנו לאנפילד. פעם הייתי חושב שזה יתרון. לדאבוני זה כבר לא. יש שיר, יש אחלה קהל, יש התרגשות, הנרי והאישה באדום ביציע, הקופ הוא הקופ, אבל האפקט נעלם. אנפילד כבר לא מפחיד. הוא מרגש, אבל לא מבצר. לא כדאי לבנות על זה.

על מה כן הייתי בונה, על דם ויזע כמו בחצי ראשון בלונדון. זה הכול פסיכולוגי. אם יתנו יותר מידי כבוד, יקבלו בראש. אם לא יציקו לבארי באמצע ולא ילחצו על טורה ואם אף אחד לא יכנס לסילבה מתחת לחולצה ואם יפלו בפח הפרובוקציות של באלוטלי (לוקאס, בלאמי, סקרטל), זו תהיה רק שאלה של כמה נחטוף. יישארו רק הדמעות.

*

למרות עדיפות ברורה של שחקני הסיטי על ליברפול בכמה עמדות קריטיות, במיוחד במרכז ובכנפיים, אני לא ממש פוחד. זה הכול עניין של הסתכלות מפוקחת. המחצית הראשונה בלונדון הראתה שליברפול יודעת להוציא מעצמה את מה שנדרש כדי לקחת את המשחק אליה. להכתיב את הכללים. אני חושב שצריך להקרין לשחקנים את המחצית הזאת כדי שיבינו שאפשר, שיראו כמה טוב הם יכולים לשחק ואז מיד להקרין את המחצית השנייה כדי שלא יתפסו תחת. המשחק נגד הסיטי יכול להיות רגע מכונן בדיוק כמו שהוא יכול להיות הרגע בו כל העולם ידבר על השישייה שחטפת.

השוער של הסיטי וההגנה שלפניו נהנים מההצלחות חסרות התקדים של הקישור וההתקפה של הקבוצה שפשוט מוציאים ליריב את החשק אפילו לנסות משהו. מצד שני, אני חושב שעד כה הם לא התמודדו עם שחקן כמו סוארז. זה לא שהוא ינצח לבד, הוא לא עשה את זה אפילו נגד נוריץ' וסוונזי, אבל הוא סוג של איום לא מוכר להם. בעצם, אולי כבר כן מוכר, קבאני משלשום. סוארז בכושר טוב למרות שהרשת קצת התרחקה ממנו, בלאמי מוסיף תנופה ומהירות, מקסי רודריגז הרוויח מקום באחד עשר וקאוט, למרות איטיות ופיזור בזמן האחרון, הוא לא זה שהייתי מדיח מההרכב. כולם יכולים להתמודד יפה עם לסקוט ריצ'ארדס ודה יונג. ואם כבר הזכרנו את דה יונג, אז תעשה לי טובה לוקאס, אל תהיה פרובוקאטור ואל תעשה הצגות. גם בזה אתה לא ממש טוב.

*

אני מאמין שננצח כי אני צריך להאמין, זה תפקידי כאוהד. אני מאמין שננצח כי בליברפול יודעים שהרכבת אוטוטו יוצאת מהתחנה ואם לא יתפסו מקום יצטרכו לחכות לרכבת הבאה שתגיע רק בעונת 2012-13 ואני מאמין שננצח מפני שעד כה, נראינו לא רע מול הגדולות של הליגה, למעט תאונה איומה בוויט הארט ליין.

ההימור שלי 0:1 לנו. ולא אכפת לי איך.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 

 

 

 

שבת של דרבי. לפני
יומן אליפות של הניינרס. ההפסד בבלטימור

18 Comments

סער 25 בנובמבר 2011

אחד לאחד ההרגשה שלי.
המחצית בצ'לסי הוכיחה שיש לנו קבוצה, גם שהכוכב הכי גדול בקושי הולך (סוארז) וג'רארד פצוע.

אני אופטימי נגד סיטי, חבריי צוחקים עלי כמובן, אבל אני בשלי.
אנחנו עוד נעצור אותם

פנדלוביץ' 25 בנובמבר 2011

1. סיטי מכירים טוב מאוד את סוארז. התאום שלו נמצא אצלם כבר עונה שלישית, שמו קרלוס טבז.

2. יש אפקט אנפילד והוא תקף דווקא למשחקים מול הגדולות. יעידו המשחקים מול יונייטד וצ'לסי בשנים האחרונות.

3. אם נאפולי (סוג של ליברפול איטלקית) עשתה את זה, גם האדומים יכולים. קארול בתפקיד קבאני?

4. סטיבן ג'רארד הוא כבר רשמית שחקן עבר. כואב מאוד לכתוב את זה אבל זו המציאות.

gיא 25 בנובמבר 2011

כל משחק שעובר מקרב בהכרח את עצירת הריצה של הסיטי.
בהצלחה

גיל מזימבבואה 25 בנובמבר 2011

תעצרו את סילבה ואין סיטי, הוא הקוסם. חוץ מזה תפסיקו לשמור את ג'רארד רק למשחקים מול יוניטד.
אני לא מאמין שאני אומר את זה אבל שיהיה לכם בהצלחה מחר.

ניינר 25 בנובמבר 2011

אני בונה על תיקו. טוב לספרס

matipool 27 בנובמבר 2011

ניינר – לפי איך שאתם נראים לאחרונה ובהנחה שתנצחו את המשחק החסר , אתה אמור להחזיק אצבעות לליברפול .

נעל 25 בנובמבר 2011

קשה לי לראות את הסיטי מנצחת באנפילד,המגרש הזה גהינום לקבוצות העל
איזו קבוצה מהטוף ניצחה שם לאחרונה?

פנדלוביץ' 27 בנובמבר 2011

טוטנהאם בסוף העונה שעברה.

טל 12 25 בנובמבר 2011

גם אני מאמין.אפשר לנצח את המשחק הזה.

אני חושב שצריך לשחק עם שלושה בלמים (לוותר על אחד משלושת החלוצים ששיחקו נגד צ'לסי) כדי לאפשר לגלן ג'ונסון ואנריקה לצאת קדימה שאפשר.

יוסי מזרחי 25 בנובמבר 2011

אם הייתי צר מוחין הייתי אומר שמהמשחק הזה יצא רק טוב, בכל תוצאה שתהיה.
אבל הרגשתי היא שתעשו משהו מול סיטי כי זה מסוג המשחקים שיכול להעיר את ליברפול,בהנחה שתרצו לשחק, לא כמו במשחק ההוא נגד צלסי.

אסף 26 בנובמבר 2011

מסכים אחד לאחד וחושב שיש לנו סיכוי מצוין לנצח. רק לא מבין למה היית צריך להדביק תמונה של האידיוט ואשתו ולהכתים מאמר מצויון על קבוצתי האהובה. אופס רק שלא יתבעו אותי על לשון הרע

בני תבורי 26 בנובמבר 2011

אסף,
התמונה הזו שווה פוסט נפרד. היא צולמה על ידי צלם של לשכת העיתונות הממשלתית ופורסמה לראשונה במוסף הארץ בשישי שעבר. מה שלא רואים בתמונה בפוסט, בגלל הגודל, ניתן לראות בתמונה המקורית, וזה הכיתוב על משענות הראש. מאחורי ראשה של שרה כתוב "ראש הממשלה" ומאחורי ראשו של ביבי כתוב "הגב' נתניהו". באמריקה היו קוראים לזה Honest mistake. בישראל זה תשקיף אירוני של המציאות.

אסף THE KOP 26 בנובמבר 2011

בטח פוטו-שופ של שוקןו שות'…

matipool 27 בנובמבר 2011

גדול הסיפור הזה .

צפריר 26 בנובמבר 2011

מסכים לגמרי עם הנאמר כאן,אין ברירה הנשק של ליברפול חייב להיות באופי ורוח לחימה כי באיכות השחקנים אנחנו נופלים כרגע מול המתחרות האחרות מהטופ סיקס.נאפולי היא דוגמה מצויינת לאיך אפשר לנצח יריבה עדיפה בעזרת רוח לחימה וטקטיקה,למרות שלדעתי השלישיה הקידמית שלה לא נופלת כמעט משל אף קבוצה בטופ האירופי.
יש לי תמיד התלבטות קשה את מי מהשלושה הייתי לוקח לליברפול, כרגע זה קבאני כמובן,אך זה יכול להשתנות(וכאילו שמישהו שאל אותי…)

דובי מילר 26 בנובמבר 2011

תבורי- בפוסט הקודם על ליברפול גרמת לבן הגדול שלי להיות מעריץ שלך.
הוא קורא את הפוסטים שלך עוד לפניי, מסתבר.

מחר הוא מגיע הביתה מהצבא, במיוחד למשחק ואני מקווה גם לניצחון.
יכול להיות מושלם – יונייטד לא ניצחו, אנחנו ננצח מחר ו=YNWA.

בני תבורי 27 בנובמבר 2011

דובי,
בעזרתכם ננצח…
לצערי אחמיץ את השידור החי, אני סגור באולפן הקלטות בספריה לעיוורים. מתנחם בספר מרתק "משחקי הכס".

כושי 27 בנובמבר 2011

מנצחים היום את הסיטי, אין כאן בכלל שאלה.

Comments closed