סוארז לא מבין

סוארז לא מבין שבגבולות המגרש באנגליה מתרחשת ההצגה הגדולה בתבל של צביעות, ששותפים לה כולם. ואני מתכוון כולם, מקברניטי ההתאחדות, התקשורת, השחקנים ואלה שאומרים להם מה לעשות.

.

.

.

.

.

.

.

.

***

הכינוי נגרו לעבר אברה, הביא לסוארז עונש הרחקה משמעותי של שמונה משחקים. עכשיו הוא גם סרב ללחוץ את ידו וכנראה שייענש שוב.

זה בסדר כי אלה כללי הטקס. זה לא בסדר שסוארז לא מבין.

סוארז למשל, לא הפנים שבמדינה שראש ממשלתה מצהיר על כשלון מדיניות הרב-תרבותיות, קיימים עדיין איים של טוהר. למשל, כל מה שקורה בתוככי הקו הלבן המגדיר את גבולות מגרש הכדורגל.

סוארז לא מבין שבגבולות המגרש באנגליה מתרחשת ההצגה הגדולה בתבל של צביעות, ששותפים לה כולם. ואני מתכוון כולם, מקברניטי ההתאחדות, התקשורת, השחקנים ואלה שאומרים להם מה לעשות.

סוארז לא למד שבמגרש הכדורגל קיים קוד של חוקים שאינו כולל שום דבר שאינו נעשה בתחומי המגרש. כלומר, למעט מה שיכול לגרור את מבצעו לדין פלילי, שום תועבה אנושית אינה אסורה, ובלבד שנעשתה מחוץ לקווים.

*

כך יכול להמשיך ולשחק באותה מסגרת איש אשר במשך שנים בעל את אשת אחיו עד שנתפס ונתגלה קלונו. לא, הוא לא הפסיק לשחק משנתגלה קלונו, הוא הפסיק לזיין אותה אז. לעומת זאת, הוא המשיך לשחק ולהיות מודל לחיקוי גם אחר כך. גם את החולצה שלו עוד מוכרים בחנות הרשמית של המועדון.

שחקן אחר ממשיך להתנהל על המגרש גם כשנחשפה עובדת ביקוריו התכופים אצל זונות בגילה של אימו, כאשר הוא נושא מחויבות למסגרת נישואין. זה לא מפריע שם לאף אחד. גם את החולצה שלו מוכרים במועדון ושמו אפילו מוזכר בהקשר לתפקיד ראש הקבוצה של הנבחרת הלאומית.

כך יכול, להתוודות באוטוביוגרפיה שלו, שחקן עבר שביצע מעשה אלים ומכוער שסיים קריירה מקצועית של קולגה, כי רק חיכה לרגע הזה, כי הכדור בכלל לא עניין אותו וכי נכנס בו בכל הכוח כדי לנקום. כיום הוא הוא מאמן אגב. סוג של מחנך ודוגמא אישית.

המנהל של שלושתם, שממש בעצם ימים אלה האריך את חוזהו של הנואף עם גיסתו, אומר שליברפול צריכה לזרוק את סוארז כי לא לחץ את ידו של אברה. הוא לא אמר שום דבר דומה על המזיינים והמרסקים.

האוהדים שלהם בכלל הגיבו בחמת זעם על המעשה. או אי המעשה.

מה שסוארז לא מבין הוא, שמבחינתם, טקס לחיצת היד נועד לסמל אקט סופי של תהליך הכנעה. הם לא רצו לראות שולם שולם לעולם. הם רצו לסמן באגודלם מטה. גידפת, נענשת, עכשיו גם תביע את כניעתך בפומבי.

אבל מה שהכי הורג אותם, זה איך שסוארז פגע בדלגליש. איך איך יא רבאכ, העזת לפגוע באדם שאנחנו כל כך מעריכים, כל כך אוהבים. שני הוא רק לפרגוסון אצלנו.

*

כל הפרסה הזאת יכולה הייתה להימנע אילו מישהו, באחד המועדונים או בשניהם, היה מזהה את חוסר ההבנה. ניתן היה לדאוג לקיומו של מפגש אישי, רחוק מעין המצלמות בין סוארז לאברה. שם, אפשר היה לדבר על שלום.

אבל אז לא הייתה לנו הצגה ולא היינו  יכולים לחזות במופע ההלקאה הפומבי שמובילים חלק מאוהדי ליברפול ולא בתחרות "מי שונא אותו יותר והאם כבר מהיד במונדיאל או מהנשיכה באייאקס" שמובילים חלק מאוהדי השכנה.

וסוארז, הוא לא מבין. ובגלל זה הוא עוד יחטוף.

******

אני כועס ולכן אחוד חידה די קשה שאין לה כל קשר לספורט:

בקליפ המצורף מופיעה להקת אינדי-רוק-פולק-ניאו-פסיכאדליה וכו' מסן פרנסיסקו. את שמה תקראו בגוף הקליפ. השיר שלה, הנפלא לטעמי, שאף את שמו תוכלו למצוא בקליפ, צריך להיות מוכר לאלה מכם אשר…..

משפט התשובה צריך להתחיל במילים: "אני מכיר את השיר, כי גם אני….."

בהצלחה למנחשים.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

צ'יפולופולו - ההבטחה לנצח
ההוא שחוזר וההוא שהולך (ארמסטרונג וקונטאדור)

133 Comments

הופמן 13 בפברואר 2012

כתבתי בעבר ואני כותב שוב שהעונש של סוארז מוצדק כי מכל הפשעים שהזכרת, גזענות וחינוך לגזענות הם בעיני הפשעים הכי נוראיים.
עם זאת, את הסערה סביב אי לחיצת היד אני מתקשה להבין. סוארז ריצה את עונשו ולא בא לו ללחוץ את ידו של האיש שבעיניו הוא שטינקר עלוב ונכלולי*. אז למה להכריח אותו? הרי הוא לחץ את ידיהם של שחורים אחרים אז אי אפשר להגיד שזו גזענות. הבנאדם זועם על אברה ומסרב לתת לו כבוד בלחיצת יד. הרשעתם אותו על גזענות, לפחות תנו לו את האפשרות להביע את כעסו.
אחד הרגעים שאני הכי שונא בתרבות האנושית הוא הרגע בו ביקורת נכונה הופכת לציד מכשפות.

* האמת? אני עצמי רואה את הושטת היד של אברה, ובמיוחד את האחיזה שאחריה, כמניפולציה עלובה שתכליתה היתה להשחיר עוד יותר את סוארז.

תומר חרוב 13 בפברואר 2012

להשחיר עוד יותר את סוארז :)

הופמן 14 בפברואר 2012

גול בפוקס :)

amitpros 13 בפברואר 2012

כאילו כתבתי בעצמי….
איך פרגוסון הקשוח מסקוטלנד כל כך רותח על אי לחיצת יד..אוי הרחמים….מעניין מה היה קורה אם אישתו היה שואלת אותו האם כדאי נניח להעלות בהרכב את נאני ולא א תולנסיה.תוך כמה זמן היא הייתה מקבלת נעל בראש כמו בקהאם,והוא מטיף לליבפרול לזרוק את סוארז.
מה שכמובן מוביל למסקנה היחידה האפשרית,פרגוסון לא רתח ולא בטיח,הוא שמח ללבות את האש,כנראה שעדיין המועדון הבינוני מליברפול מאוד מפחיד אותו.

old timer 13 בפברואר 2012

בני:

כידוע לך אינני שש ללמד סנגוריה על פרגוסון אבל לדעתי מה שקרה באולד טראפורד היה שעף לו הפיוז והוא דיבר שטויות. הרי אם הוא היה מתכוון לכך ברצינות מן הסתם יונייטד לא היתה מוציאה הודעה לפיה היא שמחה שליברפול התנצלה ורואה בכך את סיום העניין.

אגב – קראתי היום את הדיילי מייל. ונתקלתי במילה GROVELLING (מתרפסת) יותר מפעם אחת. וזה מעיתון שקרא לליברפול להתנצל. נראה כאילו הם ממש כועסים על סיום הפרשה.

אריק 13 בפברואר 2012

בני. חבל שלא ציינת שדאונינג מכה את חברה שלו וג'רארד מכה אנשים בברים, שני דברים חמורים בהרבה ממה שעשה סוארז ופרגי לא קרא להעיף אותם מפול. זה פשוט היה נראה מאוזן יותר.

בני תבורי 13 בפברואר 2012

בחיי שאתה צודק, האיזון הקדוש. הידד לפרגי.

אריק 13 בפברואר 2012

אתה יודע שאני לא מסכים עם מה שהוא אמר. פשוט היית יוצא פחות ממורמר.

amitpros 13 בפברואר 2012

אתה צודק.
לפוצץ את חברה שלך במכות זה הרבה יותר חמור מלקרוא נגרו לשחקן שעושה לך פרובוקציה על המגרש.אם זה היה תלוי בי דאונינג היה לפחות מושעה מליברפול.

אריק 13 בפברואר 2012

מה שמדהים שעל המקרה של דאונינג התקשורת לא התעכבה בכלל. זה הרבה יותר חמור ממה שעשו גיגס או רוני ואפילו קינו סוארז נראה ליד זה כמו ילד קטן שהפריע קצת בשיעור. ועדיין העליהום הוא עליו. זה מראה הרבה על העולם שבו אנחנו מתנהלים

בני תבורי 13 בפברואר 2012

אריק,
המקרה של ג'רארד דווקא כוסה בהרחבה בתקשורת. למה לדעתך התקשורת סלקטיבית בהתייחסות לנושאים האלה?
ואגב, להגיד שאני ממורמר זה בסדר, רק שזה מוציא את הדיון מהקונטקסט.

אריק 13 בפברואר 2012

אבל זה מה שאני אומר, ג'רארד נקלע לקטטת ברים, זה דבר שיכול לקרות, בודאי שרצוי שזה לא יקרה וזה מעיד עליו דברים לא טובים וכולי. אבל לפוצץ את חברה שלך זה הרבה יותר גרוע. אבל הוא לא ג'רארד (ולא ממועדון גדול.. סתם) אז החליקו את זה ועכשיו עושים מהומת אלוהים מלחיצת יד

אריק 13 בפברואר 2012

התכוונתי הוא = דאוניניג

יריב ס. 13 בפברואר 2012

הייתי משעה אותו לתקופה מוגבלת – נגיד 10 שנים…

סער 13 בפברואר 2012

לפי מה שהבנתי אין שום הוכחות לגבי מה שדאונינג עשה, שמעתי שזה דיי חרטא.

יריב ס. 13 בפברואר 2012

עדיין הייתי משעה אותו, נגיד לתמיד

סער 14 בפברואר 2012

בתור סקאוזר, אני בעד.

רועי מ 14 בפברואר 2012

חחח גם אני.

the mighty reds 13 בפברואר 2012

הלחץ מספונסרים הוא זה שהביא להתנצלות המועדון.

Standard Chartered, which pays around £20m a season to sponsor Liverpool, went public with its criticism in a brief statement, saying: "We were very disappointed by Saturday's incident and have discussed our concerns with the club." A person familiar with the matter said: "It was a very robust conversation

http://www.guardian.co.uk/football/2…?newsfeed=true

הכל כסף ויחסי ציבור , האוהדים המקומים מRAWK עוד רגע הולכים לשרוף את הבנק.

————–

הממשלה הבריטית מצאה פתרונות לסיבות שהביאו לפרוץ המהומות הבין מעמדיות והבין גזעיות שהיו בקיץ האחרון , שיש לה זמן להתעסק בסוארז.

The British government will host a summit in the next few weeks to discuss the issue of racism in soccer after two high-profile stories this season.

———-

בסוגיית קני-לואיס , זה דבר שהיה צריך להשאר בין השחקן למנג'ר , ליברפול תמיד היה מועדון שמשאיר הכל בתוכו ולא מוציא כמעט שום דבר החוצה.
אם אלה היו פניי הדברים , ראוי להעמיד לדין משמעתי פנימי את השחקן (דיון פומבי בנושא רק יכול להחריף את הקרע והתקשורת תשמח לעשות זאת).

אני ממש לא מסכים עם דבריו ודעתו של פרגסון , אם הוא היה רוצה להיות סר או ג'נטלמן הוא יכל להגיד את הדברים ב4 עיניים לקני , אולי לשיחה כזאת היה יותר משקל וערך חינוכי וחברי , כי למעשה הוא רק גרם לקני להראות נאיבי וחסר סמכות בסוגייה הזאת.

————-

וזה פוסט שכתבתי במקום אחר….

בליברפול המועדון והעיר יודעים מהי סולדריות ולתמוך באחד משלנו כשכולם מסביבו מתקרנפים ומנסים לפגוע בו בכל דרך, נשכב עבורו גם על הגדר.

התקשורת וההתאחדות המתחסדת לקחו מילה שנזרקה בין 2 שחקנים והפכו אותה למלחמת עולם, אנחנו לא כאלה שנוותר אלא נשען על שתי רגלינו האחוריות ונצא למאבק על שמו של המועדון והעיר.

הנבחרת האנגלית, ההתאחדות האנגלית והתקשורת לא אמורה להזיז לנו, אנחנו לא מרגישים שייכות לאלה שעולבים בנו רק ברגע שיתנו להם סיבה.

עוד יותר פתאטי שעכשיו מחפשים להחזיר לסוארז על עצירת היד מול גאנה המסכנה.

We're not English we are Scouse

——

מי המנג'ר של הסקאם או הפרשן הטלביזיוני התורן שיקבע איזה שחקן הוא בושה למדים של ליברפול? שיתעסק במועדון שלו.

ששחקן של הסקאם גמר לשחקן קריירה בכוונה מהללים אותו.
ששחקן של הסקאם בעט באוהד היריבה הוא הופך ליקיר המועדון.
ששחקן של הסקאם לא הופיע לבדיקות סמים הוא קדוש.
ששחקן של הסקאם בוגד באישתו עם זונות מבוגרות זה מרגש.
ששחקן של הסקאם בוגד באחיו הוא ממשיך להחשב כסמל.

מוזר שגם כולם היו קפטנים בשלב זה או אחר, זה נחשב אצלם טוהר הספורט והמוסר, גם כן עוד מועדון שמטיף מי יכול להוות שימוש למודל לחיקוי.

הנה מקרה פרגי קלאסי …

http://www.independent.co.uk/sport/ferguso…el-1280049.html

—-

ידענו מי השחקן ומה אנחנו מקבלים , ככה שזו לא הפתעה (קונים את כל החבילה לטוב ולרע) איך שזה נראה כרגע , בסוף העונה לואיס לא ישאר בגלל שהאמריקאים חושבים על נושא השיווק (לגבי התדמית , את רוב אוהדי ליברפול במרסי סייד זה רק מדרבן).

הנזק היחיד שייצא לנו הוא ששחקנים דרום אמריקאים / לטינים, לא יגיעו לפה אם הם יראו שהמועדון ממהר להיפטר מהם בגלל לחץ תקשורתי (בליברפול המצב שונה לחלוטין, קריאה חטופה בRAWK תבהיר את הלך הרוח).

למכור את השחקן היחיד הטכני שיש לנו בגלל העליהום בתקשורת ומה שחושבים אצל מנצ'סטר יונייטד?! זה הריי בדיוק מה שהם רוצים וכיוונו אליו מתחילת הפרשה (שלא יכלו להתמודד איתו על המגרש ישר ניסו לתייג אותו כצוללן/בכיין וכו').

קני קודם צריך להעמיד בתור המכירות שורה של שחקנים שהוא נכשל איתם מקצועית, לפני שהוא חושב אם למכור את סוארז (אנחנו יודעים טוב מאוד איך אנחנו נראים בלעדיו).

לגבי המועדון והתנהגות של שחקנים נוכחים שלנו:

מה עם מקרה בלאמי ששוחרר מליברפול אחרי שרדף שיכור אחרי ריסה ותקף אותו עם מקל הגולף, ידענו למנף את הפרשה לעלייה לגמר לג"א, לאחר 5 עונות זה לא מנע מקני להחזיר אותו למועדון ששחרר אותו בגלל המקרה הזה.

אני לא חושב ששחקן כמו אנדי קארול שלפני 3 עונות באותה תקופה ששיחק בניוקאסל, האושם בתקיפה אלימה של בחורה בת 19 ברחוב (תמונה קשה של הבחורה אפשר למצוא בנט) ו2 עונות לאחר מכן תקף את החברה שלו , היו מקרים פעוטים יותר.
היחס שהוא זכה לזה בתקשורת ,מההנהלות ומהצוותים המקצועים בעבר ובהווה היה מינורי ומחוייך.

זה מראה על ההבדלים והניאונסים לגבי זרים ומקומיים.

דורפן 13 בפברואר 2012

מייטי רד היקר – סוארז משחק באנגליה בגלל שיש ספונסרים. הם הפכו אותה לליגה הכי עשירה ולכן הוא גם בא אליה – הוא לא אוהד כדורגל אנגלי או ליברפול מנעוריו. הוא שמח לקבל את המשכורת מהספונסרים אז אם הם רוצים שינהג בדרך מסויימת זה רק נראה לי הגון. לא?

red sox 13 בפברואר 2012

לא יודע מה השאלה אבל התשובה היא בורדווק אמפייר.
BJM מעולים. אחלה לינק.
ואין צורך לומר שהפוסט מדויק לגמרי. בעצם יש צורך, אז שיתפתי אותו. רק כדי לאזן קצת את התקשורת העוינת.

בני תבורי 14 בפברואר 2012

נכון לגמרי! שאפו! סדרה טובה, לא?

אמיתי פוקמן 13 בפברואר 2012

מסכים עם כל מילה. נמאס כבר מהזגזוג הערכי של פרגסון.
אני אישית ממש לא יכול לסבול את סוארז מהרגע שהוא נגע ביד נגד גאנה. אין לי ספק שהשחקן הזה גדול אבל הוא ספורטאי קטן מאוד. אז מה עכשיו כולם מתפלאים ומעלים את זה שוב ?! שפרגסון באמת יתעסק בקבוצה שלו ויהיה ג'נטלמן אמיתי שלא מתבכיין ומביך מאמנים אחרים. בושה וחרפה! גזענות היא טינופת לא מהעולם הזה – אבל גם בגידה זה חרפה שאין לה קלון כל כך מהר, בטח לא במהירות של הג'נטלמן הסקוטי מאפשר.

אופיר 13 בפברואר 2012

מה אתם רוצים, אתם חיים בעולם של פוליטיקלי קורקט ולא רוצים לשלם את המחיר? הרי מספיק שמנחם ישים תמונה של בחורה יפה בבלוג שלו ואפילו הגברים כאן יתחילו ליילל על ה"בהמיות".

ניינר 13 בפברואר 2012

סוארז מתבזבז בליברפול ובכלל ברור שהוא צריך לעבור דחוף לספרד. אברה הוא כזה נבלה שהיה צריך להיענש על מה שעשה במשחק, אבל כמובן ששום דבר לא ייעשה.
שאלה לאוהדי ליברפול-הרי ברור שדאונינג הוא בלוף ורכישה נוראית. מדוע לא לנצל את ההזדמנות ולהשעות אותו על הכאת חברתו? הנה ההזדמנות להיפטר ממנו וגם לצאת גדולים

יריב ס. 13 בפברואר 2012

אני בעד

אמיר ענבר 13 בפברואר 2012

על מה בדיוק אברה צריך להיענש? לא שהפרובוקציה שלו לא היתה די ברורה, אבל עוד אין חוק שמונע מכדורגלן לחגוג עם האוהדים שלו, גם אם שחקן יריב נמצא בסביבה. ואברה חגג מול כל היציעים, לא רק כשסוארס היה שם.

פרגי לקח את זה רחוק מדי, הגם שאפשר להבין את הכעס שלו. אני לא יודע מאיפה הגיע הרעיון שסוארס נהג לכאורה בגזענות כשהוא סרב ללחוץ את ידו של אברה, לא נראה לי שמישהו חושב שזו היתה הסיבה. אבל היתה פה אפשרות לגמור את הסיפור ולהמשיך הלאה, והטמבל הזה מתעקש להמשיך, לשחק את הקורבן.

לא יודע מה יש בליברפול – העיר, המועדון – שגורם לכולם לחפש מלחמות. אולי אם זה לא היה פטריס אברה לפני כמה חודשים אלא אנדרה סנטוס – במלים אחרות, לא שחקן של מנצ'סטר יונייטד – אז הם היו פועלים מהראש ולא מהלב. סוארס אמר משהו מטופש. אולי זה באמת נבע מרקע תרבותי שונה ולא בקטע של גזענות. אבל את זה הם היו צריכים לומר בזמנו פומבית ולא לחכות עד לדיון בוועדת המשמעת.

התנצלות אחרי המשחק באוקטובר היתה סוגרת את הסיפור מהר מאוד, וגם אם זה היה מגיע לעונש, הוא היה קטן הרבה יותר. אבל בליברפול התעקשו להפוך את זה למלחמה, נתנו לסוארס את התחושה שהוא באמת קורבן ומסכן, אז פלא שהוא מסרב ללחוץ לאברה את היד כאילו שנעשה לו עוול? אם מישהו עשה לו עוול זה המועדון והמנג'ר שלו.

רנדה 13 בפברואר 2012

תודה בני, בדיוק מה שרציתי להגיד (רק כתוב הרבה יותר טוב..)
הגזענות היא חמקנית ונסתרת, היא לא עשויה ממילים. מי שעיניו ואזניו רגישות רואה גזענות דוקא ביחס לסוארז.
אני אוהד יונייטד ארבעים שנה והייתי נותן שלוש אברה ומוסיף כסף בשביל סוארז אחד.
לא כועס על פרגוסון. מדי פעם יש לו התקפים של עיוורון אבהי..

סימנטוב 13 בפברואר 2012

מסכים עם כל מילה (ואתה כתוב הרבה יותר טוב ממני…)

אריק 13 בפברואר 2012

ברור לחלוטין שהקורבן הכי גדול של גזענות כאן (מצד המדיה בעיקר) הוא סוארז

איתן בקרמן 14 בפברואר 2012

רנדה, אי אפשר היה להגדיר זאת טוב יותר :)

יואב 13 בפברואר 2012

בני,
מה שסוארז לא הבין זה באיזה מועדון הוא משחק.ביג טיים.
הוא גרר את המועדון למסע צלב מטופש(העונש היה חמור מידי בלי קשר)וגמל לדלגליש באי כיבוד הבטחה.הכל היה נמנע אם היו יודעים מראש שלא תיהיה לחיצת יד ופשוט לא היו מקיימים אותה.טיפש ואנוכי אפילו לא מתחיל לתאר את הדביל הזה.

אין שום רלוונטיות לדוגמאות יונייטד שהבאת כמו שלהתייחס לפרגי זה סתם עיקוף נוח במקום להתמודד עם הפרחח שלך(ולי אין עניין להגן על יונייטד בפוסט על הטיפש).
זאת לא משטרת המחשבות שאמורה להחליט אם תשחק או לא כי זיינת מישהי כי זה לא רלוונטי למשחק. כל פרשת סוארז-רלוונטית מאד למגרש.
אגב, התקשורת היתה מאד סלקטיבית בפרשת ג'אררד. למזל אוהדיו.אולי מייטי רד יוכל לשפוך קצת אור על צו איסור הפירסום בזמנו.בניגוד לגיגסי.

להקה נפלאה, שיר נהדר(שני חלקיו) ואימפריית הטיילת שולטטט(מצויינת).וגם המוסיקאי שהוא המקור לשם הלהקה היה "בסדר"(:

יואב 13 בפברואר 2012

נ.ב
וכל הפסקה הראשונה אמורה להפריע לך ידידי.מצידי, הטיפש הוא יכול להמשיך לגרור אתכם לאן שבא לו.אני אשמח.אבל כשיש חפיפה עם המועדון שלי, באיצטדיון שלי, עם שחקן שלי-אני אגיב.
הרי את המהות(וחוסר הערעור) כבר שכחנו מזמן אז אפשר להתרכז במה שהאיש על המרפסת אמר. שלא יגמר…

קורא 14 בפברואר 2012

שאבין – הטיפש ונושך האזניים זה אותו אחד?

יואב 14 בפברואר 2012

גם הדביל והסקאוזר.

בוזו 14 בפברואר 2012

סתם לידע – אתה אותו היואב שבכה על השימוש במונח "זבלים" בבלוג של עמיחי…???

דורפן 13 בפברואר 2012

בני – אתה מתקשה להבין משהו. סוארז לא נענש כי הוא המנוול הכי גדול בעולם. הוא נענש כי יש שחקנים שחורים שבאים לעבוד במגרשי ליגה אנגלית וזכותם שלא יהיו הערות גזעניות בזמן המשחק.

ואין לזה קשר לתעשיית המין ואין לזה קשר למוסר המיני הכללי באנגליה.

בני תבורי 14 בפברואר 2012

וגיגס מתקשה מגיסתו… :)

old timer 13 בפברואר 2012

ברור שאם יש צביעות מצד פרגי אין לזה קשר לגיגס או לרוני משני טעמים: ראשית, מה שנעשה מחוץ למגרש איננו חלק מן הדיון. חוץ מזה – אם נואף יכול להיות נשיא ארה"ב אז בכל הכבוד יכול להתרוצץ על מגרשי הכדורגל באנגליה. זה לא העניין של פרגי. קין וקאנטונה זה עניין אחר – מה שהם עשו היה על המגרש, ואין ספק שאם מעשהו של סוארס מצדיק אליבא דפרגי שסוארס לא ישחק יותר בליברפול אז קל וחומר קין וקאנטונה לא היו צריכים לשחק ביונייטד.

לדעתי הוא לא היה צבוע, הוא סתם דיבר שטויות.

אגב – לא שזה רלוונטי כאמור אבל ג'רארד לא הואשם בפלילים ואם אני זוכר נכון גם לא יצא חייב בעניין האזרחי. לגבי דאונינג הוא אפילו לא הואשם כמו שאני מבין.

יואב – אני מסכים אתך שאין קשר בין זה לבין הצורך לאפס את סוארס. אני לא חושב שבני סבר שיש קשר. הצביעות של פרגי, אם היא קיימת, עומדת ברשות עצמה.

יואב 13 בפברואר 2012

באבא,
בדבר אחד אני בטוח-פרגי רוחש כבוד רב לליברפול.

טל המנצ'סטרי 13 בפברואר 2012

זה שיש צביעות בהתאחדות, בתקשורת באנגליה,
זה שראש הממשלה של אנגליה הצהיר על כשלון מדיניות הרב-תרבותיות (והיא כישלון)
האם אלו צריכים לנקות את סוארז ואת מועדון הכדורגל של ליברפול מההתנהלות המטומטמת שלהם בחודשיים האחרונים?

ראיין גיגס יכול להמשיך ולזיין את אשתו של אחיו עד מחר, זה עניין משפחתי פרטי.

ויין רוני יכול להמשיך ולחפש לזיין סבתות במכוני ליווי, אם למישהו צריך להיות בעיה עם העניין זו אשתו, לא אף אחד אחר
ומי יודע, אולי יש לו אישור מהאשה כמו איזה מאמן ישראלי אחד.

רוי קין לא גמר את הקריירה של האלנד, רוי קין פגע לו ברגל אחת של האלנד סיים את הקריירה הרבה לאחר מכן בגלל פציעה ברגל השנייה, חבל לעוות וכשלא יודעים את העובדות באמת.

סוארז כינה את אברה נגרו או ניגרטו או מה שזה לא יהיה,
זה שבדרום אמריקה זה כינוי חיבה זה לא אומר שכך הם פני הדברים באירופה, שם יודעים טוב מאוד למה התכוון המשורר וסוארז נמצא מספיק שנים באירופה בכדי לדעת זאת.
אף אחד לא יכול ולא צריך להחליט בשביל אברה אם הוא צריך או לא צריך להפיגע מהעניין, לאף אחד מאיתנו את את הרקע שממנו אברה הגיע ועם מה הוא היה צריך ועדיין להתמודד בחיים ובגלל צבע העור שלו!!!

לו סוארז היה מתנצל לאחר מכן כל הסיפור היה נשטף עם המים,
הוא לא התנצל.
אם מועדון הכדורגל של ליברפול היה בוחר לפעול אחרת אז שם המועדון לא היה נפגע לרעה, בחרו שם באנפילד,שוב, ללכת על הקו של האכלו לי שתו לי.
קני דלגליש בייש את עצמו, אגדת כדורגל עם יציאות טיפשיות והזויות לתקשורת כולל שיתוף פעולה של אקט טי שירט אידיוטי ובמקום לעצור לרגע ולחשוב מי פה הצד הנפגע באמת!

ג'ון בארנס וגם לאחר המשחק בשבת ודווקא הוא שנפגע אולי יותר מכולם מהגזענות ביציעי הכדורגל באנגליה, דווקא הוא מנסה לטשטש את העניין ואת הצעד האידיוטי של סוארז כשלא לחץ לאברה את היד וכל זה בגלל העבר שלו בליברפול, גועל נפש!

קני דלגליש בעוד ראיון הזוי ומביש מיד לאחר המשחק, עד לאן הוא התדרדר?

מזל, באמת מזל שהספונסרים של ליברפול לחצו והגיעה התנצלות מצד סוארז ומועדון הכדורגל של ליברפול, אקט שאולי יעצור את ההתנהלות
המבישה הזו של אחד מועדוני הפאר של העולם.

הייתי במשחק בשבת, האולד טראפורד שאג לאורך כל המשחק לעבר יציע האוהדים האורחים כמו גם לעבר שחקני ליברפול וספסל הקבוצה:

it's never yout fault, it's never your fault,
always the victims, it's never your fault

מקופחים, נמאסתם!!!

נ.ב

טוב היה עושה פטריס אברה אם לא היה חוגג מול סוארז, זה לא היה חכם ולא במקום.
טוב היה עושה אם היה חוגג עם אוהדי יונייטד בלבד, הוא היה יוצא גדול יותר.

gdana 13 בפברואר 2012

אולי דווקא התגובה של ג'ון בארנס (לא ראיתי או קראתי מה אמר, אבל אפשר לנחש) דווקא מצביעה על כך שכל הספטיבל סביב הנושא קצת מוגזם? קל להבין איך כשאתה נמצא במקום אתה נסחף בהמולה אבל השאגות שאתה מצטט מרמזות על השוואה לאירועים בקנה מידה אחר לחלוטין, באמת טרגיים, ורק מוסיפות אש מיותרת. סוארז היה צריך להתנצל על האירוע הראשוני, או שהיה צריך לפחות לנסות להגיע בעזרת ליברפול לאיזה סולחה עם אברה, אבל הדרמה הבלתי נגמרת על פני חודשים והתגובות על מה שקרה אתמול חרגו מכל פרופורציה.
ובלי קשר ספציפי לתגובה שלך, המאמר הזה http://www.football365.com/john-nicholson/7517822/When-Did-Football-Become-So-Hysterical- מנתח את המצב באופן מדוייק, לדעתי.

avigol 14 בפברואר 2012

אתה מאוד אובייקטיבי.

באבא ימים 14 בפברואר 2012

בלי להכנס לשאלה האם היה קשר בין הפציעה הזו לסיום הקריירה, אין מחלוקת על כך שקין שבר לשחקן רגל בכוונת מכוון על מנת לסגור חשבון אישי ישן. על פי כל סטנדרד של התנהגות, זה חמור יותר מאי לחיצת יד. לכן – מי ששומר אצלו בסגל שחקן שהודה ששבר לשחקן אחר רגל בכוונה על מנת לסגור חשבון אישי לא יכול לקרוא למנג'ר אחר לזרוק שחקן שסירב ללחוץ יד לשחקן אחר.

הקביעה שלך שג'ון בארנס אמר את מה שאמר בגלל העבר שלו בליברפול היא שרירותית ולא מנומקת. על סמך מה אתה קובע שהסיבה איננה זה שדווקא הוא שמבין דבר או שניים ב – racial abuse, יודע לזהות את ההבדל בין מתי זה אמיתי ומתי זה זיוף?

אגב- אני מוכרח להודות שדווקא השני סנט שלך מסקרנים אותי. הרי מבחינתך שירי משכנות העוני או הקריאות נגד יהודים במשחקי טוטנהאם זה בדיחה לא מזיקה. מה יש בביטוי negro שמצדיק התנצלות בעיניך?

אביעד 14 בפברואר 2012

באבא – לא שזה הופך את המעשה של קין לפחות נתעב, או שזה משנה במשהו את הטיעון שלך, אבל קין לא שבר להאלאנד שום רגל. האלאנד סיים את אותו משחק על המגרש. הוא שיחק גם במשחק הבא של הסיטי 4 ימים לאחר מכן.

cookie-monster 15 בפברואר 2012

"לו סוארז היה מתנצל לאחר מכן כל הסיפור היה נשטף עם המים,
הוא לא התנצל." <

לא נראה לי. אברה לא חיפש ולא מחפש התנצלות ולכן זה לא מה שהיה מסים את זה.
גם התקשורת לא חיפשה ולא מחפשת התנצלות. הם רוצים להתפלש בבוץ כמה שיותר ומה שהכי מצחיק, זה שאנגליה איבדה כתוצאה מכל זה את המאמן שלה, והם עדיין מעוררים מהמומות והולכים עם הצדקנות והראש בקיר ללא סוף.

אדי 13 בפברואר 2012

איך החלטת שרב התרבותיות באנגליה היא כשלון? גרת שם? אחרי שמונה שנים בלונדון אני יכול להעיד שהרב תרבותיות עובדת

בני תבורי 14 בפברואר 2012

אדי,
אם שאלת אותי, לא אני החלטתי, הבאתי ציטוט מדברי ראש ממשלת אנגליה.

טל המנצ'סטרי 13 בפברואר 2012

אדי

גרתי במנצ'סטר, ממה שאני ראיתי וחוויתי אני יכול להעיד שהיא נכשלת.

אסף THE KOP 13 בפברואר 2012

סוארז סתם יצא דביל.

לא בגלל לחיצת היד, שם הוא יצא בסדר גמור.

הוא יצא דביל כי הוא היה צריך להעליל על הצרפתי שהוא קילל אותו על רקע המוצא הדרום אמריקאי שלו, ולכן, ורק מכיוון שכך, הוא הגיב בקללה גזענית משל עצמו.

אברהלאה הוא ביזיון למועדון כמו היונייטד, סוארז היה צריך להילחם נגדו באותם הכלים.

אחרי הכל, כל הסיפור הזה בנוי על מילה מול מילה, אז למה מאמינים לאברה ? כולם זוכרים את הסבוטאג' שהוא עשה לנבחרת צרפת, ממתי הוא הפך לדוגמא ומופת של אמינות ויושר ?

אביעד 14 בפברואר 2012

אתה יודע, אם אתה טוען שלא צריך להאמין לאברה בגלל העבר שלו (שאני מתקשה להבין במה הוא קשור), אז גם לסוארז יש "הסטוריה".

אסף THE KOP 14 בפברואר 2012

אני טוען שאברה לא בוחל מטראש-טוק משל עצמו, רק שבניגוד אליו, הקולגות שלו לא נוהגים להשטנקר.

אביעד 15 בפברואר 2012

או שהטראש טוק של אברה נשאר בגבולות הלגיטימיים. אבל אתה ממילא החלטת שקללות גזעניות זה לא נורא. העיקר לא להלשין.

אביאל 13 בפברואר 2012

בני – שכחת איזה פרשה שנעלמה על גיגס מתחילת הקריירה, הקאה של איזה אישה או משהו, או לחלופין עוד איזה עסקת טיעון לגבי ג'וני אוונס במסיבה של אחד החגים ואיזה בחורה שהתלוננה על אונס, אבל תן לפרגסון לחנך את העולם עם המוסריות שהוא יצר לעצמו.

יואב 14 בפברואר 2012

אביאל,
מה שבני שכח, הוא תמיד יכול לשאול את אדון טרי(שאגב, ההבדל בינו לבין אחרים שבמקרה לו מחפשים, לא בציניות).

אביעד 14 בפברואר 2012

כמובן שרלוונטי להזכיר את הפרשיה של ג'וני אוואנס. כמובן שלא תזכיר שכמה ימים אח"כ הוא הושאל לסנדרלנד ולא שיחק ביונייטד עד שהוא לא זוכה מאשמה לחלוטין.

כוכב עליון 14 בפברואר 2012

בעלי הבלוגים בדה באזר מקבלים אחוזים על כמות התגובות? אם כן, הבנתי את מטרתך…

בני תבורי 14 בפברואר 2012

כן, אבל רק בתנאי שיהיה איזון עם תגובות סתמיות…

דולבסקי 14 בפברואר 2012

לכן אתה ממשיך להגיב גם בבלוג עצמו…

אביאל 14 בפברואר 2012

הופמן – האם לשבור לשחקן רגל או לתת בעיטה לאוהד, כלומר אלימות, היא פחות גרועה מגזענות ? בפעם האחרונה שבדקתי אלימות היא הביטוי המוחשי ביותר של גזענות.

יואב 14 בפברואר 2012

קינו כתב על זה ללא מיצמוץ(ולא חיכה לאדום במשחק עצמו) קאנטונה נענש ולא התפתל וגרר מועדון אחריו.
מה יש לך להציע בתמורה? מירמור אינסופי? בכיינות על שיפוט
לפחות יש ריאל, תתעודד.

יואב 14 בפברואר 2012

וזה המעט שאני אכתוב בהקשר אהדתך את צלסי(כי אני מכיר אוהדים שזה כל חייהם והם לא כותבים כאן ושומו שמים, גם אין להם קבוצה אחרת).יחי הגשר….

הופמן 14 בפברואר 2012

אביאל – בעיני כן. ריב בין בני אדם שמוביל לאלימות יכול לקרות לכל אחד בכל מקום והוא דבר נורא, אבל בעיני יותר נוראית התייחסות לאחר כאילו הוא פחות בן אדם, וזה עוד יותר נורא כשזה נעשה על ידי מודל לחיקוי של אנשים וילדים בכל רחבי העולם.
אלימות היא אכן ביטוי מוחשי (גם) של גזענות, וגזענות שמופגנת על ידי כוכב בסדר גודל כזה עלולה לגרום בעקיפין (וגורמת כל הזמן) להרבה יותר מקרי אלימות נקודתיים.

אסף THE KOP 14 בפברואר 2012

בני, האם הקליפ מהסרט דיג ?

בני תבורי 14 בפברואר 2012

אסי,
לא הכרתי את הסרט ויתכן שהקליפ מופיע בו.

טל 12 14 בפברואר 2012

זה לא בסדר שסוארז לא מבין אבל לדעתי, אלו שמנהלים את הענינים,הם לא בסדר.

לא אהבתי את ההתנהלות של המועדון בכל הפרשה.אם בליברפול היו יוזמים מהלך כדי להביא לידי סיום הפרשה הזו,כמו שצריך, הם היו גומרים עם כל הסיפור הזה מזמן.

קורא 14 בפברואר 2012

אני לא חושב שזאת צביעות של פרגי. לא יודע איך אף אחד לא מציין זאת אבל פרגי בתקשורת הוא סוג של מוריניו מנומס ואצילי.
זה חלק מאסטרטגיה כוללת – תמיד שיש הזדמנות תלונות על שופטים, אף פעם לא מודה אם הם לטובתו, תמיד מגן על השחקנים שלו (וזה בסדר גמור), אם או בלי קשר לאמת.
הוא ומוריניו, שני מאמנים גדולים, מבינים את חלקה של התקשורת במשחק. פשוט אף פעם אי אפשר לייחס מימד של אובייקטיביות ללא אינטרס לדברים שהוא אומר.

דודו פ. 14 בפברואר 2012

אני מקווה שיהיה לנו מפגש בעוד שנתיים במונדיאל בין אורוגוואי וצרפת ואז נראה איך המפגש הזה קורה בלי התקשורת האנגלית המתלהמת (אם אברה הבינוני יהיה בכלל בסגל).

טל המנצ'סטרי 14 בפברואר 2012

אני מקווה שהפעם התגובה הזו שלי תעלה כי 2 קודם לכן פשוט לא עלו, אולי בגלל תקלה באתר.

באבא ימים

אני לא בטוח שרוי קין שבר את הרגל של האלנד אבל כן פצע אותו
והוא נענש על כך!
סגירת חשבונות יש כל הזמן ובכל משחק, אם קין לא כותב על זה מישהו היה יודע שהיתה כוונה מיוחדת מצידו? לא.
אגב, מייקל אואן בספר שלו שנתיים לאחר מכן כתב כי לפני משחק של ליברפול באולד טראפורד הוא היה במצב רוח קרבי וחלם ותכנן לכסח שחקן של יונייטד בהזדמנות הראשונה שתהיה לו, פחות מ 5 דקות של המשחק והוא השבית את רוני יונסון שיצא על אלונקה וסיים את המשחק,
על משקל הדברים שכתבת, מה זה אומר על מועדון הכדורגל של ליברפול שלא עשה דבר בנדון לאחר מכן?
אואן לא נענש ע"י ההתאחדות בעקבות הדברים שכתב בספר שלו, גם לא ע"י ליברפול…

אלכס פרגוסון בראיון לאחר המשחק לא אמר שום גנאי כלפי מועדון הכדורגל של ליברפול, להיפך אבל כן ידע ובצדק להגיד שסוארז בייש את המועדון הזה עם ההתנהלות שלו לפני המשחק ודווקא לאחר החודשיים האחרונים.
עובדה היא (באיחור) שסוף סוף נפל של האסימון באנפילד ולא משנה למה והגיעה התנצלות של סוארז, של מועדון ואחרי חודשיים של התנהלות שהכתימה את מועדון הפאר הזה.

לגבי ג'ון בארנס, הבחור היה פעיל במשך שנים ותוך כדי קמפיינים וכל המסביב במלחמה בגזענות במגרשי הכדורגל.
הוא מזוהה עם ליברפול יותר מהכל וחבר קרוב של קני דלגליש,
לא צריך להיות גאון בכדי לחבר 1+1 ולהגיע לתוצאה הנכונה של מדוע הפעם הוא בחר ובצקצוק שפתיים להמעיט מהעניין.

גם אותי מעניין ה 2 פני שלך באבא בימים ובוא תענה לי על השאלה הזו,
בכל הפעמים שנסעת לליברפול לראות את ליברפול משחקת באנפילד,
האם לא יצא לך להריח מקרוב, לדבר עם מקומיים בפאבים או ברכבת או איפה שזה לא יהיה, להבין את התמונה וכל המסביב לגבי הסקאוזרים ואיך הם מתייחסים ומרגישים כלפי הבדיחות עליהם?
להבין מקרוב מאיפה זה מגיע, למה זה מגיע?
אתה יודע, להבין את המציאות יותר טוב.

אני לא נעלבתי בשביל אברה, זה הוא שחום העור שקראו לו כושי.
אני לא הייתי נעלב עבור בניון לו היו מכנים אותו יהודון ואפילו שאני יהודי, אני בהחלט הייתי מבין אותו אם זה היה מפריע לו ואם היה בוחר לעשות מזה עניין.

אסף THE KOP 14 בפברואר 2012

יש נקודה שכולם מצניעים בסיפור הזה –

אברה הוא שטינקר, מלשן, מוייסר, מאנאייק, מודיע, ובאנגלית ספרותית: Rat.
הוא לקח טראש-טוק מתוך תחומי המגרש והוציא אותו מחוץ לגבולותיו. אני בטוח שגם הקולגות שלו נגעלים ממנו.

על ההתנהגותו העכברושית רצוי לכנותו בשם Patrice Ev-rat.

אביעד 14 בפברואר 2012

אין ספק, טיעון הגנה מאוד משכנע ובוגר. האשם בפרשה הוא לא מי שאומר משהו בעייתי, אלא מי שהעז להתלונן.

אסף THE KOP 14 בפברואר 2012

קודם כל, אני מתנצל – בטעות פירסמתי פה ולא אצל עמיחי.

דבר שני – אברה הוא לא איזו דוגמא ומופת לנימוסי מבית היוצר של חנה בבלי. הוא פרחח שלא בוחל בטראש-טוק משל עצמו. מעבר לכך הוא שטינקר, ומלשנים נחשבים לבזויים בכל גילדה או ארגון – במקרה שלנו, אני די בטוח שהקולגות שלו חושבים שהוא חלאה. היום הוא השטנקר על מה שנאמר במגרש, ומחר הוא יוציא החוצה דברים מתוך חדר ההלבשה.

אי אפשר לסמוך עליו, פלא שהוא הקפטן של מנצ'סטר יונייטד.

אביעד 14 בפברואר 2012

כן, גם ההסבר מאוד ראציונלי ובוגר. בייחוד השורה האחרונה. לא בא לי לשחק במשחקי הילדים של "הקפטן של מי עשה מה".

אסף THE KOP 14 בפברואר 2012

אז למה אתה כותב כל-כך הרבה על סוארז, שאפילו לא משחק בקבוצה שאתה אוהד ?

אביעד 14 בפברואר 2012

סליחה. טעות שלי, אני מתנצל. נראה לי שהבנתי לא נכון את השורה האחרונה.
דעתי האישית היא שכל ניסיון לפטור אדם מעוולה שנטען שהוא ביצע בטענה שהצד הנפגע הוא "מלשן" הוא בעייתי. מה שצריך להישאל זה האם המעשה הנטען בוצע והאם הוא עבירה כלשהי ולא אם הצד השני היה צריך לדבר.

אביעד 14 בפברואר 2012

האם בכל הסיפור הזה, איש לא חשב לשניה שאולי, רק אולי, סוארז לא היה בסדר?
כשסוארז לא לחץ את ידו של אברה למרות שאמר לדלגליש שיעשה זאת, הוא יצר מהומה במשחק מתוח ממילא והוא פגע במועדון ובמנג'ר שתמכו בו לאורך כל הדרך (וכל זה יכל להימנע אם סוארז היה מודיע מראש). זה שהוא לא היה היחיד שהתנהג לא בסדר זה לא רלבנטי. כל קו ההגנה של "אבל המורה, גם הם אשמים" רק גורם לכל הסיפור להתנפח.
אז במקום להאשים (או שמישהו יאשים במקומו) את אברה, פרגוסון, התקשורת, קין, קאנטונה, גיגס, רוני ומי לא, סואז היה צריך מההתחלה לקחת אחריות על מה שכן עשה. קמפיין ההתקרבנות שליברפול ניהלה עבור סוארז התפוצץ לה בפנים בסוף.
עלו כאן כמה טענות מאוד נכונות. הבעיה היא שבחיים לא ניתן יהיה לדון בהן ברצינות כל עוד סוארז לא לוקח אחריות על מה שהוא מודה שעשה. זה פשוט מאפיל על השאר.

אסף THE KOP 14 בפברואר 2012

על איזה קמפיין התקרבנות אתה מדבר ? ליברפול סתמו את הפה, לא ערערו וסוארז שילם את המחיר. תם ונשלם.

הוא לא חייב ללחוץ את היד לאברה, זאת החלטה שלו. תרדו לו מהגב.

אביעד 14 בפברואר 2012

פויט, דלגליש, הטי שירטים, ההצהרה אחרי ההרחקה, ההשמצות על אברה וקלף הגזע.
סוארז לא חייב ללחוץ את היד לאף אחד. מוגזם לבקש שיגיד את זה מראש?

אסף THE KOP 14 בפברואר 2012

הוא חייב להגיד את זה מראש ? למה, כי פרגי רוצה ?

בקלף הגזע השתמש Ev-rat למיטב זכרוני.

מי שמתעסק בסיפור ומשאיר אותו בכותרות הם בעיקר ה"נשמות הטובות" מהיונייטד. שיתעסקו בקבוצה שלהם.

טל המנצ'סטרי 14 בפברואר 2012

הוא הבטיח לדלגליש, הבטיח ולא קיים.

ביונייטד מתעסקים ביונייטד ובהצלחה, במשך החודשיים האחרונים לא דיברו על העניין, זו ליברפול שדאגה להשאיר את עצמה בכותרות.

אביעד 14 בפברואר 2012

אברה לא השתמש בקלף הגזע. זה שקר. זה שאתה חוזר עליו כאן בקלילות מבלי דעת שזה שקר, רק מעיד כמה הוא השתרש.
והאשמה של היונייטד בסיפור היא סתם עוד דרך להסיט את האש.

אביעד 14 בפברואר 2012

וסוארז צריך להגיד מראש כי אז אפשר לבטל את הטקס הזה ולא להעמיד אף אחד בסיטואציה המביכה הזאת. אבל העיקר להאשים את פרגוסון.

אסף THE KOP 14 בפברואר 2012

טל,

מה אכפת לך מה הוא הבטיח לדלגליש ? איך זה קשור לך, כאוהד יונייטד ?

אם עצות לדלגליש נחשבות אצלך "יונייטד מתעסקת ביונייטד", אז אני לא יכול לדמיין מה יקרה ביום שתחליטו שכן להתעסק במדיניות של יריבות.

אסף THE KOP 14 בפברואר 2012

אביעד – סוארז לא צריך להודיע כלום מראש, זה לא תור אצל רופא. הוא יכול ללחוץ יד למי שבא לו.

ומה לעשות – אברה הוציא החוצה סיפור על קללות גזעניות שכביכול נאמרו נגדו על ידי סוארז. סוארז הטיפש לא הכחיש, ומכאן הסיפור התפתח וצמח.

אברה השתמש בקלף הצבע, וסוארז נפל בפח.

אביעד 14 בפברואר 2012

אסף, העובדות הן שהתקיים טקס לחיצת הידיים. העובדות הן שבעבר טקס כזה בוטל עקב הודעת אחד הצדדים על סירוב (קווינס פארק נגד צ'לסי) ושהטקס הזה התקיים ביום שבת כי 2 הצדדים המעורבים הודיעו באמצעות המנג'רים שלהם שהם ילחצו ידיים. סוארז פעל בניגוד למה שהבטיח למנג'ר שלו. זכותו. אבל גם לפעול בניגוד להבטחה שלו ואז שוב לתפוס את עמדת הקורבן, להאשים את התקשורת ולהתכסות בכיסוי ה"מותר לי, זו זכותי, זה לגיטימי"?. למעשים יש השלכות. סוארז פעל בדרך מסויים, שיידע להתמודד עם ההשלכות. "תרדו לו מהגב"? שייקח אחריות למעשים שלו.

אביעד 14 בפברואר 2012

ו"קלף הגזע" הוא האשמות שגויות של אוהדי ליברפול לפיהן אברה "מתלונן סדרתי". לקרוא לתלונה על קריאה גזענית כנגד אדם "שימוש בקלף הצבע" זו דרך אחרת לומר שכל תלונה על גזענות היא ניצול מצד המתלונן. האם לטעמך גם טום אדיימי השתמש בקלף הצבע?

באבא ימים 14 בפברואר 2012

אם ג'ראר הוייה היה קורא להעיף את קין לצמיתות תוך כדי שהוא מותיר את אואן בסגל לאחר שהדברים הללו היו נעשים ידועים לו הייתי טוען שהוא צבוע – עכשיו זה בסדר מצידי להאשים את פרגוסון בצביעות?

לעשות 1+1 זו אופציה שלא חייבים לבחור בה. האם קיימת אפשרות שהוא עשה את זה בשם החברות שלו עם דלגליש? יתכן. מצד שני, דווקא בגלל המעורבות שלו בפעילות נגד גזענות יש לו לא מעט לסכן אם הוא לוקח עמדה שהיא נגד הבון טון. למה החלטת שהוא מעדיף להסתכן עבור דלגליש ולא עבור משהו שהוא מאמין בו?

אם אני מבין נכון את מה שאתה אומר -אין בעצם הבדל עקרוני בין ההתבטאויות השונות אלא שאוהדי ליברפול עצמם לא נעלבים משירי משכנות העוני ולכן אין סיבה להפסיק את התופעה. האם כל מה שצריך להתופעה הזו תפסק זה שליברפול תגיש קובלנה ל- fa?

טל המנצ'סטרי 14 בפברואר 2012

באבא ימים

זכותך לחשוב שפרגוסון צבוע, זכותי לחשוב שמה שהוא אמר היה במקום ובעקבות אקט אידיוטי של שחקן שממשיך את אותו קו מביש שהחל איתו בהולנד והמשיך איתו לאנגליה, גם כלפי שחקנים יריבים (שם נשך אוזן של שחקן יריב) . לי לא זכור שחקן זר שבשנה אחת כבר המאיס את עצמו באנגליה על כל-כך הרבה אוהדי כדורגל כולל כאלה של ליברפול.

לגבי ג'ון בארנס, אי אפשר שלא לעשות את ה 1 + 1 ובגלל החברות הקרובה עם דלגליש (מימי ליברפול וסלטיק)
למה הוא "הסתכן" למען דלגליש? כי ככה עושים חברים.

שוב אתה מתייחס לאוהדי ליברפול המקומיים ונעלבים או לא נעלבים והבדלים בין התבטאויות שונות ומגיע לקובלנה שאולי ליברפול צריכה או לא צריכה להגיש קובלנה ל FA ומבלי לענות לי על השאלה ולכן פעם נוספת אני אנסה,
בכל הפעמים שנסעת לליברפול לראות את ליברפול משחקת באנפילד,
האם לא יצא לך להריח מקרוב, לדבר עם מקומיים בפאבים או ברכבת או איפה שזה לא יהיה, להבין את התמונה וכל המסביב לגבי הסקאוזרים ואיך הם מתייחסים ומרגישים כלפי הבדיחות עליהם?
להבין מקרוב מאיפה זה מגיע, למה זה מגיע?
אתה יודע, להבין את המציאות יותר טוב.

old timer 14 בפברואר 2012

As an Israeli who lives in the US I don't get to frequent anfield (as I assume, most of the readers of this blog as to th respective teams they support), does this mean that we are not entitled to an opinion?

More importantly- what is your point? Anti scouse songs are OK because scousers are not offended by them, or because they represent an accurate description of reality?

טל המנצ'סטרי 14 בפברואר 2012

באבא

האם כתבתי שמישהו לא זכאי להביע עמדה?
אני כן חושב שמשלט רחוק ומעמדה כל-כך החלטית ומבלי להבין את המציאות משם ולעומק זה צולע הרבה יותר.

ולנקודה עצמה, אין הומור עצמי בשירים גזעניים או באמירות גזעניות וכשמכוונים לצבע עור של בן אדם ובטח כשמדובר בשחקן שחום עור, פה אין אפור, אין באמצע!

ביציעי הכדורגל באנגליה יש שירים, יש הומור, יש ציניות בין כולם ואל מול כולם.
כשאוהדי קבוצות יריבות שרים לאוהדי גרימסבי שהם שרים רק כשהם דגים אז זה צריכה להיות עם זה בעיה? האם אוהדי גרימסבי או תושבי העיר גרימסבי צריכים להעלב מכך?
מה לעשות וזה מה שמאפיין את העיר עצמה.

לגבי ליברפול והשירים העוקצניים נגדה הגיעו ממציאות שהיתה ועדיין ישנה בעיר עצמה.
אבטלה, פשע(דברים שמאפיינים גם ערים נוספות באנגליה ובצורה קיצונית יותר, כמו גם את העיר מנצ'סטר, לגבי הפשע אפילו עוד יותר אבל במנצ'סטר הקישור שתפס כמאפיין הוא יותר הפשע הגנסטרי, המאורגן ועל זה "קשה" יותר לצחוק, זה יותר "גזעי") המבטא השונה וכל מיני, אגב, תושבי העיר ליברפול מתגאים בחוש ההומור היחודי שלהם ויודעים לצחוק גם על עצמם ולכן אל תיפגע ואל תחפש להיפגע בשבילם ואין פה שום גזענות שיכולה בכלל להיות שווה לקללות גזעניות נקודתית כלפי מישהו.

old timer 14 בפברואר 2012

אם אני מבין נכון את הטענה שלך היא פשוט טענה אמפירית. הם לא נעלבים מזה.

התשובה המיידית שלי לשאלה שהצגת הייתה, אהיה שם בתחילת מרץ למשחק נגד ארסנל ואברר זאת אם יזדמן לי. אני חושב שיש דרך מהירה יותר. נראה לי שאני אציף את השאלה בפורומים של אוהדי ליברפול כמו RAWK. נראה לי שיש שם מספיק סקאוסרים מעניין מה יהיו התגובות.

באבא ימים 14 בפברואר 2012

אביעד:

לא ברור לי – סוארס התנצל על אי לחיצת היד.והוא עדיין חושב שאין פגם במה שהוא מודה שעשה. למה זו לא עמדה לגיטימית לקחת?

טל המנצ'סטרי 14 בפברואר 2012

ובהמשך להודעה הקודמת שלי באבא,
האם יצא לך לדבר על העניין עם האוהדים המקומיים סביב אנפילד בביקורים שלך שם(כשהתאפשר לך בעבר)?
האם נתקלת במקומיים שממש לא חיו בנוח עם העוקצנות הזו?
באמת אני שואל כי אני קיבלתי תמונה אחרת לגמרי מהשיחות שלי עם הסקאוזרים באנגליה.

אגב, עוקצנות שלא מתאפיינת רק מקרב יושבי היציע, גם בתוכניות טלוויזיה, מופעי סטנד אפ ועוד.

אביעד 14 בפברואר 2012

באבא, זה נראה כאילו העמדה של סוארז היא של הקורבן. זה שכולם חטאו כלפיו. בלי ההבנה שגם לו יש איזשהו חלק בעניין, אז יהיה קשה להתייחס לשאר הדברים שמסביב.

טל המנצ'סטרי 14 בפברואר 2012

אסף THE KOP

להזכיר לך למשל את הטי שירטים הטיפשיים שאיתם עלו שחקני ליברפול וגם קני דלגליש לבש?

אסף THE KOP 14 בפברואר 2012

ממש נורא.

אביעד 14 בפברואר 2012

בני, כל עונש נוסף שיושת על סוארז (אם יושת) בשל אי לחיצת היד הוא פנימי מצד ליברפול. ה FA כבר הודיעו שאי לחיצת יד היא נושא שאינו נתון לדיון משמעתי.

the mighty reds 14 בפברואר 2012

מאמר מצוין של רורי סמית' (תורגם ע"י straw donkey ):

צביעות: המחלה האנגלית

הערת המחבר: נושא המאמר אינו לואיס סוארז, או ליברפול, או ההתאחדות האנגלית, או הנכון/לא נכון שבמקרה שהוביל להשעיית השחקן לשמונה משחקים ולקנס של 40,00 פאונד. נכתב די ויותר בנושא על-ידי עמיתיי למקצוע במה ששניתן אולי לכנות 'טריבונל הפרשנים'; יש לי מעט מאוד להוסיף לנושא, ואפילו כדובר ספרדית ותושב לשעבר של דרום-אמריקה, אין לי סמכות לעשות זאת.

מה שהיכה בי כיוצא-דופן, בימים מאז פרסום גזר-הדין, הוא כמה אנשים 'יודעים' מה סוארז אמר, ואפילו למה הוא אמר את מה שאמר. זה חתיכת הישג, כשהעדות, משום מה, עדיין לא פורסמה. הויכוח נותר כזה שהוא בעל אופי של בורות מתלהטת. איני רוצה להסתבך בדיון חסר-ידע לגבי מה נכון או לא נכון, או של טענה וטענת נגד. הנושא הוא לא סוארז, או ליברפול, או ההתאחדות. זה על מה זה להיות אנגלי, ומה שהימים האחרונים הראו לנו לגבי ארצנו.

עליי, כמובן, להכריז כי אני משוחד; לא במובן הזה שהביא להערכה קוטבית של המקרה ושל השיפוט, בין אלו שללא מחשבה מודים כי לא נעשה שום דבר שאינו כשורה מצידו של גיבור, לעומת אלו שביקשו לראות מקבל תווית של גזען כך שקבוצת כדורגל יריבה תהיה עשדויה לאבד את השחקן הטוב ביותר שלה, אלא זה של האנגלי המתעב-עצמו, וזו של ההיספאנופיל, וזו של המשקיף מן הצד. כל השיקולים הנוספים, אני מקווה, הוסרו.

שלושת האנשים הלבנים ישבו בחדר.האור החורפי החלבי דלף דרך החלונות. ההכרה התעוררה במוחם. לפניהם היה מונח מקרה מסובך מעין כמותו, אבל כזה שעליהם להתיר. הם היו פוסקי-דין לא שגרתיים. מנג'ר לשעבר. יו"ר התאחדות כדורגל מקומית. פרקליט מוערך של מערכת המשפט המלכותית. כל אחד מהם היה איש חשוב בתחומו,אך כעת הם היו בתפקיד שהיה, באופן מובן, מעל ומעבר לנסיונם.

למקרה לא היה תקדים: לא רק עבורם, אלא, ככל שזה נגע לכל אחד מהאנשים בחדר, לכל אחד. על פני השטח, ככל שניסו להפוך בו, הייתה זו מילה של אדם אחד לעומת זו של אדם אחר. מעבר לכך, לפחות לפי פרשנות אחת, זה היה סבוך בענייני יחסיות תרבותית שנדרש אדם משכיל כדי להסביר אותן. אותם שלושה, הפרקליט, המנג'ר, האדמיניסראטור, נבחרו בידי גורל אכזר להתיר את הסמנטיקה, לתמרן בין הניואנסים, ולהגיע להכרעה.

מה חבוי במשמעותה של מילה? לא משנה איזו משתי המילים היא זו שהשתמשו בה, אין לה מקבילה באנגלית. השתמשו בה כאמצעי הגנה וגם כאמצעי להרשעה שבשתי המילים – נגרו ו-נגריטו – ניתן להשתמש ככינוי חיבה. כאן, אולי, ניתן למצוא מקבילה. המילה pal היא כזו שניתן להשתמש בה בחיבה. אכן, אם היית רוצה להסביר אותו לאדם שאינן דובר-אנגלית, היית מתאר אותה, אולי, כמילה ידידותית. אם מישהו היה מסנן אותה כלפיך ב'גלזגואית', בתוך המשפט “You looking at me, pal?”. , אין בה חיבה כלל. משמעותה של מילה, תלויה לא מעט בנימה שבה היא נאמרת.

אבל מה לגבי ההתייחסות לצבע-עור? באנגליה זה כמעט בלתי-נסבל. אין כאן שאלה. אבל בעידן שבו אנו חיים, במידה רבה בשלום, בחברה רב-תרבותית, אנחנו לא ארץ שאוהבת להזכיר את צבע עור של אדם. והעבירה, כמובן, נעשתה באנגליה. הבית שלנו, החוקים שלנו? בסדר. חשוב מכך, זה זמן רב שאת הטענה לגבי מה ניתן או לא ניתן להגדיר כגזעני אי אפשר לראות ככוונת המבצע אלא כפרשנות הקורבן.

אבל אז, להגנת הנאשם, יש את המורשת התרבותית שלו, ההבנה שלו עצמו לגבי מה מקובל. במולדתו, כך נראה, מילים שכאלו הן פושט מילות-תואר, ולבטח בלי נימה מעליבה קשות. הארגנטינאים, למשל, מתבלים את דבריהם במילה "che".אחי, אחשלי, גבר. אומרים את הביטוי הזה כמעט בלי לשים לב. ניתן להחליף אותו במונח אישי יותר. רוביו. גורדו. כפי שאחד מבני-ארצו של הנתבע אומר, זהו מקום שבו, אם יש לך אף ארוך, הכינוי שלך הוא 'אף גדול'. ראש גדול וזה 'ראש גדול'. אם יש לך צבע עור כהה יותר – לא שחור – פשוט כהה יותר – אתה negro. לא a Negro. רגיש? ממש לא. אבל מעליב בכוונה תחילה, מתאים כמונח לפגוע ולפצוע? לא ממש.

לשני הטיעונים יש את הערך שלהם. אם שחקן אנגלי לבן מכנה שחקן אנגלי שחור בתואר "******n", הדיון סגור. אין דיון. אין 'אם' ו'אולי'. כולנו יודעים את ההשפעה, את המטען, שיש למילה הזו. איך שלא תסתכלו על זה, לטעון שהמקרה הזה הוא לא עם ניואנסים רבים יותר, מורכב יותר, מסובך יותר הוא תולדה של אי-הבנה או של התנשאות.

במקרה שכזה, כל עונש שיינתן – או בעצם כל המתקה שניתן לנסות ולהשיג, מכיוון שנראה שהנתבע אכן הודה בשימוש באחד מהמונחים הנדונים – צריכה, יש לשער, לשקף את הניואנס. אולי הרחקה קצרה והרחקה ארוכה יותר, כזו שתבהיר שלא ללמוד מחוסר-היכולת לקבל את הרגישות התרבותית שלנו יהיה דבר בלתי-מקובל, על תנאי?

לא, למרבה הצער. הפרקליט, המנג'ר, האדמיניסטראטור התבוננו בפלונטר הזה, בטיעון של כוונה ובפרשנות וסוגיית היחסיות התרבותית, והנחיתו עליו את חרב הצדקנות המתנפנפת. עונש דרקוני, מסר שהועבר. זוהי ארצנו. אתם תשחקו לפי החוקים שלנו. הטמעו או מותו. זהו האי אלביון (השם הקדום של האי המכונה היום אנגליה, s"d). מושלם. מעילה באמון.

הפאנל העצמאי של התאחדות הכדורגל האנגלית אינה, כמובן, גוף מחוקק. ה-FA תופס מקום מוזר בחברה; זו מדינה בתוך מדינה. אדם הכפוף לחוקיה יכול לעבור עבירה כזו שבה אדם עובר עבירה פלילית, פשע, על אדמה אנגלית, ועדיין לא עומד למשפט בפני בין דין אזרחי. שאלו את רוי קין ואת הברך של אפלה-אינגה האאלאנד.תקיפה חמורה? לא. קנס והרחקה? כן. כרי הדשא הללו, לאורכה ולרוחבה של אנגליה הם בעצם שגרירויות של ההתאחדות האנגלית בפועל. מה שמתרחש שם נמצא תחת תחום השיפוט שלהן. רק כאשר אלו שביציעים מתערבים בנעשה המשטרה מתערבת. אלו שעל המגרש נהנים מחסינות דיפלומטית.

וזה הופך למוזר יותר; ההתאחדות איננה רק שופט וחבר-מושבעים, אלא גם התובע. כך היה בערעור על האדום של רוני מול מונטנגרו. אדום, לפי ההתאחדות האנגלית, שווה הרחקה לשלושה משחקים. חוץ מכאשר מנגנוני הענישה המתדרדרים של אופ"א מרשים זאת, ואז זה יכול להיות רק לשני משחקים. ניגוד האינטרסים הללו הוא בלתי-נמנע, הודות לדרך שבה הצד האדמיניסטרטיבי של הכדורגל בנוי, אך הוא גם בלתי-ניתן להכחשה. התירוץ של ההתאחדות האנגלית הוא שהמועדונים לא רוצים ערכי עונשין בירידה, שאופ"א מרשה את זה, שיש אמות-מידה שונות ומנהגים שונים. עם זאת, ההסבר הפשוט ביותר הוא ההגיוני ביותר: להתאחדות האנגלית יש תפקיד כפול.

באף אחד מהתפקידים הללו היא אינה קובעת את החוק. למרות זאת, במקרה של סוארז, היא קבעה מה שניתן לכנות כתקדים תיקשורתי. התגובה לפסק הדין, ההרחקה והטינה מליברפול שבאה בעקבותיהן, מצד אלו שיוצרים את החדשות הייתה שההתאחדות האנגלית נקטה בצעד חשוב, כדי להראות לעולם שגזענות בכל צורה שהיא אינה מקובלת במדינה הזו. נכון בהחלט. אבל זה יותר מכך: עלינו לקבל כי אנו מאמינים, כתקשורת, ובהרחבה, כאומה מייללת, שהעקרון הבסיסי של החברה הוא שמהגר חייב לציית לחוקי המדינה שבה הוא מוצא את עצמו.

זה בסדר גמור. עקביות, עם זאת, היא מילת המפתח. בפעם הבאה שזוג בריטי נעצר בדובאיי על החזקת ידיים בקניון או נשלח לכלא בגלל שהתנשקו בפרהסיה, אנחנו יכולים רק להניח שאפילו לא אחד מאמצעי התקשורת הללו שנתנו גיבוי לבבי כל-כך להחלטת הפאנל העצמאי של ההתאחדות האנגלית יבקר את מערכת המשפט של איחוד האמירויות.

הם כן יבקרו, כמובן. צביעות היא מחלה אנגלית. היא נמצאת בכל חלק מחיינו. זה היה ברור בקמפיין הבינלאומי מעורר-הגיחוך שתמך בכך שמדי הנבחרת האנגלית יישאו את פרחי הפרג על החולצה, ומיד לאחר-מכן הזעם על מחשבה זהה שיאפשרו לארגנטינה לענוד על המדים האולימפיים שלה סמל לזכר ההרוגים שלה באיי מלוינאס (המוכרים כאיי פוקלנד, s"t).

זה מותר, כמובן, משום שהתרבות האנגלית משוכנעת כל-כך בעליונות שלה. פסק הדין במקרה סוארז הראה זאת לעולם. הפאנל שקל את הרעיון, שאולי, במקום אחר בעולם, המילים אינן כל-כך טעונות, צבע-עור אינו כל-כך מזהה שהוא בגדר טאבו, והסיק שגישה כזו היא מיושנת. אנחנו מתגאים בעצמנו, ובמידה רבה בצדק, בכך שאנו עומדים על המשמר במאבק בגזענות. אבל בעשותנו זאת אנחנו גם מוצאים עצמנו מטיפים לכך שאחרים ילכו בעקבותינו. אולי לא כדאי שהם יעשו זאת; אולי באמריקה הלטינית סוגיית האפליה הגזעית תופסת צורה אחרת ולפיכך דורשת טיפול אחר.

חוץ מזה, הגישה שלה אינה ללא רבב. יש טענה לפיה פאטריס אברה, המטרה של סוארז, כינה אותו 'דרום-אמריקאי'. זה מונח מוזר לכדורגלן להגיד. עלתה סברה כי אברה, דובר ספרדית וחבר קרוב של קרלוס טבז, השתמש במונח sudaco, מילה המשמשת דוברי ספרדית לתאר דרום-אמריקאים, וכזו שהיא מעליבה מאוד.

לא באנגליה, עם זאת. המסקנה של ליברפול לפיה יש להעניש את אברה בשל ההעלבה זכתה, ובצדק, לזלזול כנסיון האחרון והנואש של הארור, כנסיון תפל להכפיש את שמו במטרה להקל על השליליות שסביב סוארז.

אם נשים את זה בצד לרגע אחד, לא הייתה מעולם מסקנה הגיונית שתביא לסימפטיה שכזו. יכול להיות שאנחנו לא אוהבים להזכיר צבע-עור בארץ הזו, אבל היכן שאתניות נחשבת לטאבו, אין הדבר כך לגבי לאומיות. דוגמה לא-מושלמת: יש לי חבר סקוטי, וברור לפיכך שהעור שלו כמעט שקוף. יש לי חבר אחר, והוא שחור, ולפיכך ברור שהוא אינו השחיין הטוב ביותר. שתי ההערות הללו משפילות, דיעות קדומות ומבוססות על סטריאוטיפים מעוותים, מרושעים ולא-נכונים (ו, אין צורך לומר, היפותטיות לגמרי ולא משקפות את דעותיי). אחת מהן גרמה לכם להצטמרר. השניה לא.

מדוע צבע עורך צריך להיות מושא לעלבון, אבל הארץ שבה נולדו הורייך לא? גזענות הייתה מזה שנים כתם על חברתנו, אך כך גם שנאת-זרים. זו וגם זו הביאו למקרי-מוות אין-ספור ולאימה לאין שיעור. זו שאלה שאין ביכולתי להשיב עליה: אולי התפתחנו מעבר לאומת-המדינה. או שמא תרבות שממשיכה להתייחס כטאבו לסוגיית הגזע גופא, שהיא כל-כך מודעת לצבע-העור עד כדי כך שלא תיתן להזכיר אותו בשמו, סובלת מצביעות אולטימטיבית: היא אינה ממש מפותחת כפי שהיא טוענת שהיא.

http://www.theanfieldwrap.com/2011/12/hypocrisy-the-english-disease/

יואב 14 בפברואר 2012

אסף דה קופ,
אם היה מודיע מראש, היו פונים בצורה מסודרת להתאחדות ומבטלים את הטקס. זה קרה רק לפני שבועיים במפגש בין טרי לאנטון.הכל היה בסדר.הוא ואברה הבטיחו למנג'רים שלהם שלא תיהיה בעיה.
ומה קרה אז? סוארז התנהג בטיפשות ואנוכיות, שם עצמו מעל המועדון(הוא כנראה מת על תפקיד הקורבן) והצית את האווירה.
אבל אלה באמת צרות שלכם.מה שחשוב זה שהוא הפסיד את המשחק וקיבל חגיגה לפנים. זה באמת המעט שאברה יכל לעשות והייתי מאושר בשבילו באותו הרגע.ודש מרונייייי.

אסף THE KOP 14 בפברואר 2012

יואב,

סוארז התנהג כמו בן אדם שרואה מולו שטינקר.
אני מאמין שהוא חשב ללחוץ את היד, וברגע האמת, בגלל היותו בשר ודם, הוא החליט שלא ללחוץ את היד ל-Ev-rat.

הוא לא שם עצמו מעל המועדון וכו'. זו פרשנות של אוהדי יונייטד למעשה (פתאום הם דואגים לכבודה של "ליברפול" שאר ירקרות).

הטיפשות של אברה היא לא בעניין לחיצת היד. הטיפשות שלו באה לידי ביטוי בכך שהוא לא הכחיש את מה שאברה אמר, מייד לאחר שהדברים התפרסמו. הוא שתק, ובכך הפך לאשם – טעות של טירון.

יואב 14 בפברואר 2012

אם אני לא טועה, אברה טען שלדעתו סוארז לא גזען(אבל אל תתפוס אותי במילה, נדמה לי שקראתי את זה).
היותו בשר ודם-יכול להיות הסבר לכמעט כל עוולה שמתרחשת תחת לשמש.
אני לא שונא את סוארז. דעתי לא השתנה-שחקן מחונן עם בורג קצת משוחרר.הוא טעה וגם אברה טעה.אתה יודע, לשניהם יש מוניטין.

אביאל 14 בפברואר 2012

יואב ואביעד – ההבדל הוא שהמאמן של צ'לסי או ליברפול או כל קבוצה אחרת לא לקח לעצמו את התפקיד של איש המוסר שבא לחנך את יתר המאמנים כמו שפרגסון עשה בשבת האחרונה. זה בדיוק ההבדל, אני לא ביקשתי להרחיק אף אחד וככה גם המאמן של הקבוצה שלי אז הדוגמאות של טרי או של אוואנס שנתתם לא כל כך מחוברות לעניין. אצל פרגסון כפי שהוכח כאן יפה מאוד, יש הבדל בין לדבר לבין לעשות בפועל, אם המוסריות הגבוהה שלו היתה אמיתית הוא היה נוהג בשחקניו כמו שהוא מצפה מקני דגליש לנהוג בשחקניו וזה בדיוק עניין, לא ג'ון טרי ודוגמאות אחרות, אני בניגוד לפרגסון ולאיך שאתם מגנים עליו כאן לא מתיימר להיות הדמות המוסרית, שפרגסון ילמד שיעור או שניים ממוריניו איך להיות קצת יותר אמיתי.

הופמן – אז כאן דעתנו חלוקות בהחלט, אני חושב שאלימות היא דבר גרוע בהרבה מאשר גזענות (שהיא דבר נוראי בפני עצמו), על אותו משקל שאלימות יכולה לקרות לכולם, כאן בלהט המשחק ובעצבים, במיוחד במשחקים גדולים יכולה להיפלט מילה, אני לא חושב שלא סוארז או ג'ון טרי הם כאלה גזעניים גדולים שמשתייכים לאיזה פלג קיצוני, גם קללה גזעית יכולה לצוץ משום מקום בהקבלה שלך לאלימות חד פעמית.

אביעד 14 בפברואר 2012

אביאל, הדוגמא של אוואנס מחוברת לעניין כי אתה נתת אותה. אתה נתת אותה כדוגמא של "מדוע פרגוסון לא היה צריך לדבר". זה הפריע לי כי טפלת על אוואנס עבירה שהוא זוכה ממנה לחלוטין.

אביאל 14 בפברואר 2012

נכון אביעד, אבל כולנו יודעים גם איך הרבה מהדברים האלה באמת נגמרים (לרוב בצ'ק), אבל גם אוואנס לא עשה כלום, פרגסון לא יבש אותו ביציע הוא שלח אותו לשחק בקבוצה אחרת.

אביעד 14 בפברואר 2012

אז אם אני מבין אותך נכון, אחת הטענות שלך נגד פרגוסון היא שבמקרה בו שחקן שלו הואשם באונס, הוא שלח את אותו שחקן למקום אחר בעוד שלטעמך היה צריך לשלוח אותו ליציע. סלח לי, אבל זה בולשיט. אם היה שם את אוואנס ביציע, אז היית מתלונן שהוא השאיר אותו בקבוצה.
פרשת אוואנס נגמרה במסקנה של הפרקליטות לפיה אין כנגדו ראיות ולא בתשלום שוחד כפי שהוספת וטענת כנגדו.

אביאל 14 בפברואר 2012

אביעד – ממש לא, אני לא מצפה שיזרקו שחקנים בכלל, כמו שכתבתי למטה, אני בעד ששחקן של הקבוצה שלי ישחק כל עוד זה חוקי ולא ממש מעניין אותי מה הוא עשה בכלל. אני רק בניגוד לפרגסון ולתגובות כאן לא מתיימר להגיד איך צריך להתנהג לאחרים וזו כל הנקודה, הויכוח כאן בכלל לא על אוונס או גיגס או על כל מקרה אחר, אין לי בעיה גם עם שחקנים אלימים (כמו שכתבתי בזמנו על פפה), הבעיה שלי היא ברגע שמתנהגים בצורה שונה לכל מקרה ולצביעות של פרגסון בראיון אחרי המשחק בשבת.

וכדי שזה יובן – לא ברור לי למה פפה הוא חלאת המין האנושי שהוא דרך על היד של מסי (אפילו לא פצע אותו) וקין הוא גיבור מהולל שמחכים לממשיך דרכו.

לא ברור לי למה פרגסון מציע לדגליש לזרוק שחקן מהקבוצה שלו בגלל שהוא לא לחץ יד (על העניין הגזעני הוא לא אמר כלום) ושהוא מבייש את ליברפול, בעוד הוא מגן על ווין רוני שהתנהג כמו כפוי טובה כלפי המועדון (בדיוק לפני שנה להזכירם), שהוא לא העיף מהקבוצה את קנטונה וקין על אלימות ורק "השאיל" את אוואנס לקבוצה אחרת (כאמור במקום לשלוח אותו ליציע) או התעלם מהסיפורים של גיגס. אני חושב שכוכב עליון כאן בתגובה 34 סיכם את העניין, למה יונייטד צריכה בכלל להתעסק בבעיות משמעת של ליברפול ? מה הצורך הזה של פרגסון לחנך את העולם, זה מה שעושים שלקחת תארים כבר לא מספק אותך ? דרך אגב, זה תסמין די חזק גם אצל ברצלונה והאוהדים שלהם, הניסיון לחנך את העולם איך צריך להתנהג.

יואב 14 בפברואר 2012

אביאל,
אז אתה לא מבין את פרגי. יש טרגדיות גדולות מזה.
ומה העניין עם קין ופפה? מישהו צריך לבקש את רשות את מי לאהוב?

יואב 14 בפברואר 2012

נ.ב
ובלי קשר לאלימות של שניהם,
קינו היה כדורגלן נפלא. פפה הוא כדורגלן רע וחסר מושג(ניבאלדו לעשירים).

אביאל 15 בפברואר 2012

יואב – אל תגזים לגבי פפה, הוא לא היה מגיע לריאל מדריד ומשחק אצל מוריניו אם הוא לא היה בלם טוב, אני לא מכיר עוד בלמים עם מהירות חוזק ואתלטיות כמו שלו.

אביעד 15 בפברואר 2012

אז תן לי להבהיר את זה שוב – לגבי אוואנס ספציפי, אני חושב שזו חוצפה לבקר את פרגוסון לגבי הטיפול שלו בפרשה תוך שאתה מתעלם לחלוטין מכך שאוואנס נוקה מאשמה. ובלי קשר לכך – זה שיש לך טענות לגבי זה שהוא שלח אותו לקבוצה אחרת ולא ייבש אותו ליציע פשוט מפליא אותי. מבחינתך, העונש היחיד הראוי במקרה כזה הוא היציע? למה?

אביאל 14 בפברואר 2012

יואב, מצטער מאוד אבל זו תגובה של ילד בן עשר, מה קשורה אהדתי לצ'לסי ? אני שונא את יונייטד בדיוק כמו שאני שונא את ליברפול (וכמו שכתבתי אצל דורפן העדפתי שדווקא ליברפול תאבד כאן נקודות כי זה יותר קריטי למיקום של הקבוצה שלי), פרגסון בא לנסות לחנך את דגליש, זה מה שמפריע לי, לא ראיתי מאמנים אחרים מדברים על פרגסון בהקשרים שבני ציין ושלדעתי יש להם ביסוס.

וכן יואב, יש כאן מרמור אינסופי, אני לא רוצה לחשוב בכלל מה היה קורה כאן בדה באזר או לאוהדי יונייטד אם הם היו חווים חצי מטעויות השיפוט נגד צ'לסי בשנים האחרונות. שלא נדבר על זה שאתה מוזמן לעבור בפוסטים של דורפן על משחקי יונייטד, אני חושב שאני מציין שם בקביעות ואדיקות את טעויות השיפוט הקבועות לטובת יונייטד.

וכן תודה על הפרגון על ריאל, בית"ר לעומת זאת הורסת לי את המצב רוח, הפטריוטס הפסידו בגמר ואתה יכול כמובן לפרגן בינתיים על העונה הטובה גם של יובנטוס או על העונה הבינונית של הלייקרס, גם באיירן לא מבאסים יותר מדי :)

יואב 14 בפברואר 2012

אביאל,
אני לא צריך לעבור, אני יודע שאתה מתעסק רק בטעויות שיפוט בהקשר של יונייטד. קצת חבל לי שאף פעם לא יצא לי לקרוא אותך כותב גם קצת על כדורגל. בטוח שפרגי לא רע גם בתחום הזה(אבל יכול להיות שאני טועה).

בני תבורי 14 בפברואר 2012

פורצה יובה!!!

יואב 14 בפברואר 2012

אביאל,
אני מציע שהשיעור הראשון יהיה התגרות בספסל יריב. משם כבר נתקדם.

אחחח לאובססית פרגי ויונייטד אין קץ. מעניין אם הוא מצליח לעשות משהו נכון, האפור הזה עם חוסר המוסריות, השופטים והמזל.

טל המנצ'סטרי 14 בפברואר 2012

אביאל

מה אתה רוצה מג'וני אוונס?
היתה מסיבת חג מולד, לאחריה איזו בחורה חיפשה לעשות עליו כסף ולטעון שהוא אנס אותה, הטענה הזו שלה פרחה לה מהעולם תוך זמן קצר,
ואתה עוד משווה באותה נשימה בין זה לבין ג'ון טרי והמעשים שלו וכשאלו שלו הן עובדות רסמי שעליהן נענש?!
כנ"ל לגבי עניין ראיין גיגס והכאת בחורה לפני שנים רבות, גם הסיפור הזה לא הגיע הרבה מעבר לכמה צהובונים, זו העדות שלך לעניין ועל זה אתה מסתמך כהבאת עובדות לדיון הנגדי שלך?

פרגוסון לא בא לחנך אף אחד אלא אמר את דעתו וזו זכותו, אולי כדאי לך להתמודד עם הדעה שלו עם פחות מרמור ושנאה ולראות מעבר.

כוכב עליון 14 בפברואר 2012

בתור אוהד יונייטד, מודה הויכוח פה מטופש, אברה לא גאון גדול, שגיגס יזיין כל מי שרוצה, גם רוני. סוארז קילל ושיישאר בליברפול וימשיך להוביל אותם להצלחות כבירות.מי אנחנו שנחנך? בלי ציניות. 2-1 יונייטד. יונייטד מקום 2, ליברפול 6. גיים אובר. נקסט!

רועי מ 14 בפברואר 2012

כוכב תחתון ופחות מזה למען האמת.

אביאל 14 בפברואר 2012

יואב – אני חושב שאני כותב כאן הרבה על כדורגל ועל עוד כמה דברים, אתה מוזמן לבדוק בעצמך.

וכן יואב אני בהחלט אובססבי לגבי פרגסון ויונייטד, כי יש כאן צד שבעיקר מקבל הטבות, מתיימר להציג את עצמו כנדפק הגדול (אינספור יציאות והתנהגויות דוחות על שופטים), זה רק מזכיר לי איך בעונת אליפות האחרונה של צ'לסי שהיתה עבירה (שלא היתה) והיא הובילה לגול של טרי הזכרת את זה בכל ויכוח, בעוד שאת הפנדל מול רמירז בדקה ה90 בחצי גמר בליגת האלופות, שני גולים מנבדל במשחק הראשון השנה ושני פנדלים מפוקפקים מאוד מהמשחק האחרון לא ממש עלו לדיון. פרגסון בא לקני דגליש ומנסה לחנך אותו איך להתנהג עם שחקנים בעוד הוא לא פעל נגד שחקנים שהתנהגו בחוסר מוסריות ואלימות, זאת הבעיה, עם כל המסביב אין לי ממש בעיה. מעולם לא קראתי לפרגסון אפור, ההישגים שלו והתארים של יונייטד הם בזכות ולא בחסד ברוב הפעמים ואני גם מכבד את המלחמה הפסיכולוגית שהוא מפעיל על היריבים כטקטיקה ראויה, הבעיה היא שהוא צבוע גדול, כמו שכתבתי אין לי בעיה עם ההתנהגות הזאת רק עם הדרך בה הוא מסתתר מאחוריה כאדם חביב והוא ממש לא כזה, הוא חביב שהוא מנצח ושהוא עליון על היריב, אם הוא מרגיש מאוים כל האמת יוצאת החוצה, זה קרה מול בניטז, ונגר ואפילו נגד מוריניו שהיום מנסים להציג את זה כאיזושהי חמימות בין שניהם, כמו שאמרתי שילמד שיעור או שניים ממוריניו איך להיות עם אמת אחת בלב ובפה.

טל המנצ'סטרי – את ההערות השובנסטיות שמור לעצמך, אתה לא יודע מה הלך שם באותו ערב ואני מניח שאם היה מדובר במישהי שאתה מכיר (ושלא ישתמע שאני מכיר) לא היית כותב ככה. מה בדיוק ג'ון טרי עשה ? הוא התנהג באלימות ? הוא בגד עם אשתו של חבר לקבוצה, זה גועל נפש אחד גדול, אבל זה הרבה פחות גרוע ממה שגיגס עשה לאשתו. הקטע הוא שאני לא בוחר את גיבורי הספורט שלי לפי רמת המוסריות שלהם (אלא לפי הקבוצה שבה הם משחקים), אם הייתי אוהד יונייטד סביר להניח שהייתי מעריץ גדול של גיגס ולראייה כתבתי כאן הרבה פעמים בכל הנוגע למוריניו וההתנהגויות שלו וגם לגבי פפה שהם לא יגרמו לי לשנוא אותם. כל מה שלא היה ברור לי ועל זה כתבתי ועדיין אף אחד לא טרח לענות לי בצורה ישירה היא למה פרגסון חושב שהוא יכול לבוא לדגליש ולהגיד לו איך להתנהג עם שחקן שהוא בעצמו לא מתנהג באותה צורה כלפי השחקנים שלו שעשו דברים קצת יותר נוראיים מלקרוא לשחקן בלהט המשחק שחור או לא לחצו לו את היד (הם היו חשודים באונס והשתמשו באלימות נגד שחקן או אוהד), על זה אף אחד לא טרח לענות רק להגן על קדושת פרגסון, ככה שאני עדיין מחכה לתשובה ולא להתקפה אישית על זה שאני צריך להתנחם באהדתי לריאל מדריד העונה כי צ'לסי מציגה כדורגל גרוע.

יואב 14 בפברואר 2012

לא זכורה לי התבטאות אחת שלך בנושא יונייטד-כדורגל(רק בכיות על מזל,שופטים ושאר ההמצאות הרגילות).זכותך.
לא מתיימר להבין ולהסביר כל משפט של פרגי.גם את קפקא אני לא מבין במאה אחוז.לא טרגדיה גדולה. אוהב אהבה עזה את האיש בדיוק כמו שהוא(אני פרגוניסט).
מצחיק האיזכור של המיוחד בהקשרו כי הוא מאד- מיודד, מעריך ומכבד(והוא גם יהיה יורשו תוך קבלת ברכת הדרך מהסר).אולי הוא לא מודע לצביעות שאתה מישראל מודע לה.סחתיין.

טל המנצ'סטרי 14 בפברואר 2012

אביאל

הערות שובניסטיות?
הלו, מדובר בעובדה, בחורה התלוננה ולאחר תקופה קצרה ולאחר בדיקה המשטרה זרקה אותה ואת התלונה שלה לעזעזל מכל המדרגות,
אתה הוא זה שעדיין חי בדעה כאילו היה שם משהו.

ג'ון טרי בנוסף למה שכתבת גם זיין מישהי ברכב וכשהיא היתה מתחת לגיל המותר.

מה שגיגס עשה לאשתו זה בין גיגס לאשתו, זו לא עבירה על החוק, זה לא אונס, אשתו של גיגס לרגע לא עזבה אותו למרות הכל, מי יודע מה ולמה.

לפרגוסון מותר להביע את הדעה שלו בראיון אחרי משחק ובדיוק כמו שלכל אחד אחר יש את הזכות הזו.
מה הקשר ששחקן שלו היה נאשם באונס(ושוב, לא יצא מזה שום דבר) זה צריך למנוע ממנו לדבר על אירוע שהעיק ובייש את הכדורגל והקבוצה השנייה?
אגב, באותו ראיון הוא גם אמר שאברה לא היה צריך לחגוג לאחר המשחק כמו שחגג, אז גם פה הוא לא היה בסדר?
ורגע, אם שחקן שלו זו

רועי מ 14 בפברואר 2012

יש באירופה בעיה. הם מבוהים מכל מה שמריח גזענות כן או לא.
הם כל כך טובים בזה גם היום. רק שאסור לדבר על זה בכלל. אס מלהזכיר הבדלי תרבות בין אנשים/מדינות. כי זה לא קיים. כולם אותו הדבר , זהו שלא אנשים שונים , כי הם גדלו במקומות שונים. האמירה שהוא כבר משחק הרבה באירופה וצריך לדעת את "חוקי המשחק", לא כל כך נכונה. עובדה בני מהגרים דור שני ושלישי לא מתנהגים לרוב כמו המקומיים . הם שונים. וזה למרות שנודלו אפיול במדינה.
הרב תרבותות מתה כי היא מעולם לא הייתה. הסיבה היא כי אנשים רוצים להמשיך במסורת שלהם במוקר והחם.
אתם רוצים לשנות את השפה של סוארז. שנמאת בו עלה גדל.
אני מאמין שהוא לא גזען. אני בטוח שהיה דין ודברים בין שני השחקנים סוארז שחקן התקפה אברה חלק אחרוי. יש תקלים. יש טראש טוק. זה מה שהיה לדעתי הוא ידע שה ירגיז אותו ואמר לו את זה.
פרגסון צבוע וזה ידוע אני אוהב לשנוא אותו ממש ככמו את כל הקבוצה שלו.
ושוב לדעתי פגיעה פיזית בשחקן בכוונה על המגרש הרבה יותר חורה. או באוהד, ואח"כ הוא גם עשה מזה כסף עם הומר אפילו.
אני מקווה שהוא ישאר אצלנו. כי הוא שחקן טוב. שחקן שהקהל נקשר עליו.

old timer 14 בפברואר 2012

אני לא מקבל את הטענות על השטנקרות. להלשין זה דבר רע רק אם קיימת חובה לשמור על אישזהוא קשר שתיקה. מה מחייב את אברה לשתוק? הוא חייב משהו לסוארס? אני אומר יותר מזה – אם הגרסה של אברה היא נכונה וסוארס אכן אמר לו את זה מספר פעמים לרבות "אני לא מדבר עם שחורים" "בעטתי בך בגלל שאתה שחור" ו"יאללה, יאללה כושון" אז טוב עשה שהתלונן.

הבעיה עם אברה, אם קיימת בעיה בכלל, היא זה שהוא עשה פרובוקציות ושיקר, לא זה שהוא השטנקר. השטנקרות לכשעצמה היא החלק הכי חסר חשיבות בפרשה הזו.

אסף THE KOP 14 בפברואר 2012

קשישא,

בוא נשמור את הדיון לגבולות עמיחי.
זו הייתה כוונתי מלכתחילה, אולם ברשלנותי כי רבה, הגבתי פה בטעות.

אביאל 15 בפברואר 2012

old timer – לצערי אני לא מסכים איתך בכלל. כן יש גבולות מסוימים שנפרצו, אם כל שחקן ירוץ לשופט או יתלונן על כל מהלך במשחק הכדורגל פשוט יהרס, זה גנון ? או משחק כדורגל ?

אביאל 15 בפברואר 2012

יואב – זה שלא זכור לך לא אומר שלא היה.

אני לא מבין משהו, כל מה שכתבת כאן כביכול הוא בלי שאתה מבין למה פרגסון התכווןן ? אז מה הטעם בהודעות שכתבת כאן לאורך הדרך. העניין כאן פשוט מאוד, התלונה היא נגד פרגסון שהוא מרשה לעצמו (מעניין כמה פעמים אני יצטרך עוד לכתוב את זה) לבוא למאמן של היריבה הגדולה שלו ולהגיד לו מה לעשות עם שחקן שלו, זה העניין, אותי מעניין מה היתה התגובה אם כל מאמן אחר היה אומר לפרגסון כיצד לנהוג בשחקנים שלו, זו הנקודה וזהו. אם אתה בתור אוהד פרגסון מוכן לקבל את זה הכל טוב ויפה, אבל יש אנשים שזה קצת מפריע להם לשמוע אנשים שמתיימרים להיות מוסריים ולהגיד לאנשים כיצד להתנהג בעוד שהם לא נוהגים באותה צורה וזו כל הנקודה. אז אל תפתור את העניין ב"לא מתיימר להבין" אם אתה לא מתיימר להבין אני לא רואה סיבה לויכוח כאן, כי מי שכתב כאן דווקא כן מתיימר להבין.

טל המנצ'סטרי – שוב בקשר לאוואנס, אלה העובדות שידועות לך כיום, אני דיברתי מנקודת המבט של פרגסון שאם אכן היה מדובר באונס (ובאותה עת לא באמת ידעו) אז הוא היה בכלא, לא דיברתי בדיעבד אלא מנקודת המבט הקודמת. וכן הערות שובנסטיות, אתה לא יודע מה קרה באותו ערב בבר ולהציג את הסיפור כאילו מדובר באיזה חפץ ולא באישה זו הערה שובנסטית. אין בכלל ויכוח על זה שפרגסון יביע את דעתו, אבל בתור אדם שאוהב להתנהל בתוך איזה קוד התנהגות הוא הפר אותו שהוא החליט להתערב בנעשה בתוך קבוצה אחרת ועוד ביריבה הגדולה שלו, זה שהוא התייחס לכך שאברה התנהג לא קשורה זה יפה מאוד, מילים קל להגיד, אם הוא יעניש את אברה אני יסתום טוב מאוד את הפה שלי ויחזור בי מדבריי וזו בדיוק הנקודה, שקל לדבר וזה גם העניין עם התגובה שלי כאן, שפרגסון אוהד לדבר ולצפות להתנהגות מאחרים בעוד שהוא לא עושה את זה לשחקנים שלו, שתיהיה לך תשובה על העניין הזה ולא על נושאים נקודתיים ודוגמאות שנתתי אני ישמח מאוד, כי זאת אולי הודעה עשירית שלי כאן שאני ממחזר לגבי הנושא ותמיד עונים לי מסביב.

יואב 15 בפברואר 2012

ההודעות שלי בעיקר התייחסו לסוארז, לא לדברי פרגי. אתה מוזמן לפרשן את דבריו(שחור ולבן בלבד למרות ההתיימרות) כאוות נפשך.לי יש את הפרשנות שלי והיא אחרת(ניואנסים שאתקשה להסביר עכשיו-ללא התיימרות) אבל בכל מקרה- זה לא העניין המרכזי בכל הפרשה הזאת שהתגלגלה כבר יותר מידי.
בדבר אחד אני בטוח-פרגי מכבד מאד את מועדון הכדורגל של ליברפול ואת דלגליש.ואני חושב שזה הדדי.

יואב 15 בפברואר 2012

נ.ב
ואולי היה עדיף שפרגי לא היה מתייחס לעניין באופן שבו הוא התייחס-בגלל הפרשנות(האוטומטית) של מניעיו.אבל זה פרגי, הוא כבר ילד גדול.

יואב בורוביץ' 15 בפברואר 2012

למה כל העולם כותב על הבגידה של גיגס באחיו ובאשתו ואף אחד לא כותב מה היחסים בין גיגס לאחיו היום? זה לא מעניין? אף אחד לא יכול לחקור את זה? זה כל כך קשה?
ואם זה נכתב באנגליה איפשהו למה לא קראתי על זה בישראל?!

טל המנצ'סטרי 15 בפברואר 2012

יואב בורוביץ'

לפני כמה שבועות רודרי האח של ראיין לבית גיגס העניק ראיון לסאן
לגבי זה שהם לא מדברים וגם על ניסיונות של להחזיר את החיים למסלולם
עם אשתו נאטשה והיו גם כמה תמונות תקריב של נשיקות בינהם (ומי יודע כמה כסף הוא קיבל על הראיון וכמה כסף הם קיבלו בשביל התמונות)

יוסי מזרחי 16 בפברואר 2012

קצת באיחור.
הדרך שבה אתה מציג את הדברים, מרשימה.
אף אחד לא יכול לקבל את ההתנהגות של אלה שהזכרת והאמת היא, שמלבד המקרה של רוי קין, שקשור למגרש ולמשחק,אין שום ערך או משמעות לדוגמאות האחרות אלא כדי להגיד (גם) הם לא מוסריים.
סוארז אינו צדיק והעבר שלו לפני ליברפול, מאיר את התנהגותו הנוכחית.
תאמין או לא, קני דלגליש הוא בעני (אוהד יונייטד מצוי)אייקון.לא פחות מכך. הוא דמות חשובה, וכששיחק נגדנו, רעדתי ממנו, קיללתי אותו רציתי שימתח שריר ומיד בסיום חשבתי עליו דברים אחרים.
לכן, אין כאן צביעות כשאנשים כמוני אומרים שהפגיעה שלו בדלגליש חמורה יותר מהטיפשות של אי לחיצת היד.
אתה מנסה להציג אותו כסתם טמבל שינזק מהמערכת הצבועה ואני אומר לך, שאין לאחד כזה מקום בליברפול, היריבה הגדולה ביותר שלנו.

בני תבורי 16 בפברואר 2012

יוסי,
חס ושלום. סוארז לא צדיק ולא שמעת את זה ממני באף מקום. אני טוען שהציפיות ממנו להתנהג כבוגר איטון, צבועות בכפוף לקבלה וההשלמה עם השתיקה הפרגוסונית ביחס מקרים שהזכרתי.

יוסי מזרחי 16 בפברואר 2012

בני,
על זה אנחנו מסכימים.

Comments closed