ראויה. לגמרי ראויה

קריית שמונה לא צריכה לשאת על גבה את כל המאווים הכמוסים והגלויים של החברה הישראלית ולא את צקצוקי הלשון המתוסכלים של אלה שקבוצותיהם לא זכו באליפות. ניתוחים מהסוג הזה עושים מאוחר יותר. היום יום חג ושמחה לכולנו!

 

 

 

 

 

 

 

(כאן הייתה צריכה להיות תמונה…)

פעם סיפרו שרבין לא מסוגל להוציא מפיו את השם שימון. כל כך לא אהב אותו. ש..ש…ש..בייגה. ש..ש..ש..ש..פואד. זה מה שיצא לו מהפה.

כשקמתי הבוקר לעבודה, כשעוד היה חושך בחוץ וכולם ישנו והסיכוי שאתפס על חם היה זעיר עד לא קיים, נכנסתי לאתר מסוים וחיפשתי לדעת מה אומר עמנואל רוזן על האליפות של קריית שמונה.

למה דווקא הוא? אני אוהב לקרוא איך הוא מתפתל.

והוא סיפק את הסחורה. ביג טיים. בשבילו, לפרגן למישהו, זה כמו לרבין להגיד שימון. כבר בכותרת הוא כותב: מגיע להם, מגיע לנו. ובהמשך: מצדיע לאלופה, אבל בעונה רגילה היא הייתה מסיימת במקום שלישי והפועל הייתה זוכה.

אה.

ולמקרה שלא הבנו, הוא מבאר: יש צדק פואטי מוחלט בעובדה שקריית שמונה לקחה את האליפות מול הפועל תל אביב. כי הרי לכולם ברור, אפילו לאיזי שירצקי, שזה לא רק עירוני קריית שמונה שלקחה, אלא גם הפועל תל אביב שנתנה.

אה. פעם שנייה.

*

פעם תהיתי איך נקבעת זהות האלופה. חכמים הסבירו לי בסבלנות מרובה שבתום העונה סופרים את הנקודות שנאגרו אצל כל קבוצה וזו שלרשותה מספר הנקודות הגדול ביותר, היא האלופה.

בדקתי, ומסתבר שלזכות קריית שמונה נרשמו שישים ושבע נקודות כבר לאחר המחזור השלושים ושניים, כשלצועדת אחריה, באותה נקודת זמן, יש רק חמישים ואחת נקודות. עובדת השיטה, ואפילו לא צריך לחכות לסוף.

רוזן מקבל את הדין בפנים חמצמצות. אבל שבוי בהתחייבותו לפרגן ולהצדיע, הוא משבץ דברי שבח במשורה בין האמירות על עונה חלשה ועגומה, מציאות עצובה, קבוצה טובה ונחמדה אבל לא הרבה יותר מכך. לבן שמעון הוא מפרגן בצמוד לאזכור חלקו ב "אקורד הסיום הצורם שתרם בן שמעון לקריירה שלו" ולשירצקי הוא מצדיע למרות "ההתרברבות של השבועיים האחרונים שמתאימה יותר לקבוצה שהוא אוהד, מכבי ת"א".

ש..ש..ש..בייגה. אמרתי לכם.

בכלל, נהיה טרנד לגמגם בכל הנוגע לאליפות של קריית שמונה. אומרים שזו לא עיר של כדורגל. שהפריפריה לא תתרומם. שהכדורגל שלה משעמם. שאין לה קהל. שהיא קבוצה מלאכותית. די מפתיע שחלק מהמתקשים לפרגן נמנים על אלה שלא הוטרדו מהקיזוז כשקבוצתם זכתה באליפות או שמתרעמים על קיומה של "מדינת תל אביב" המנציחה את פריפריותה של יורושולאאיייים.

רוזן, אתה לא לבד.

*

סליחה, אבל קריית שמונה לא צריכה לשאת על גבה את כל המאווים הכמוסים והגלויים של החברה הישראלית ולא את צקצוקי הלשון המתוסכלים של אלה שקבוצותיהם לא זכו באליפות. ניתוחים מהסוג הזה עושים מאוחר יותר. היום יום חג ושמחה לכולנו!

קריית שמונה היא אלופה נהדרת וראויה, עם בעלים נהדר ומאמן ענק למרות שהוא חבר של גרנט. היא גם צברה הכי הרבה נקודות.

כדאי שתתרגלו ומהר, כי אוטוטו דני עמוס ילחץ למסי את היד.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 

 

 

קרית שמונה אלופה, ולי יש דלקת בשקדים. סיכום המחזור ה-32
הדמיון עולה על כל מציאות. וגם - תוצאות דה-בראקטס!

32 Comments

מוזגטס 3 באפריל 2012

אתמול פלירטטתי עם מי שיכולה להיות המאהבת שלי. היא צעירה, כמעט על הגבול הלא חוקי. מקרינה המון ביטחון. כמו שכל הצעירות אוהבות להראות כשהן מפלרטטות. אבל ממרומי גילי אני יודע שהתדמית החיצונית היא כיסוי נהדר לפנימיות העדיין צעירה. זאת שתצטרך להתגבש בשנים הקרובות.
פלירטטתי כי רציתי להיזכר בך לפני עשרים שנה. רציתי להיזכר בי בשנים הראשונות שלי. רציתי להיזכר בנו. איך שהיינו פעם.
אין לך מה לדאוג, אני לא הולך לבגוד בך, הפלירטוט של אתמול אולי אפילו יחזק את הקשר בנינו. כי אני זוכר טוב מאוד אילו ניצוצות קורים ששנינו בכושר. תמיד עבדנו על הקשר בנינו ונמשיך גם היום. אבל אתמול סובבתי לשנייה את הראש.. כי היא מזכירה לי אותך.

Roobie 3 באפריל 2012

נהדר בני

יובל שהוא אחר עד כדי כאב 3 באפריל 2012

מערכון של זהו-זה זה "פעם סיפרו ש"?

בני תבורי 4 באפריל 2012

לא, חיקוי ענק של טוביה צפיר כשרבין ופרס ישבו בשורה ראשונה, כשבניהם מאבטח, ונקרעו מצחוק.

טל בן יהודה 3 באפריל 2012

מעולה!

(עדיין לא הצלחתי להבין מה זו ״עונה רגילה״… חיפשתי בוויקיפדיה ולא מצאתי הסברים)

אסף THE KOP 3 באפריל 2012

חכה לטור של עמיר פלג.
פולניה שלא קיבלה היא אדם חמים ומפרגן לעומת היאחנה הזאת.

גלן 3 באפריל 2012

מצויין. מדוייק . בדיוק הפוך מהטור הקודם. אוופס יצא לי השימון. לא מפרגן עד הסוף…..

גלן 3 באפריל 2012

חידה. עובדים איתי שני איטלקים. אחד מרומא שני ממילנו. לפני כמה דקות אחד מהם צרח וה פנקולו. נחשו ילדים מי מהם זה היה ?

בני תבורי 4 באפריל 2012

אוהד הפועל ת"א?

קורא אדוק 3 באפריל 2012

אוי בני איזה טור נפלא
נהנתי מאוד לקרוא
תודה רבה!

פנדלוביץ 4 באפריל 2012

זו אליפות מעוררת השראה. קבוצה יציבה באופן בלתי רגיל. קבוצה שהוציאה מעצמה את המקסימום ויותר מכך. קבוצה מסודרת, מאורגנת טקטית, שיודעת להניע כדור בלי שיהיו אצלה שחקנים נוצצים. בלי קהל גדול מאחוריה. לא קרסה ולא נסדקה ולו פעם אחת מהתרגשות, עד המשחק מול בני יהודה.
סגל של שחקנים שעובדים קשה, שעובדים יחד, בלי טיפת אגו, פוזה, התנשאות ורברבנות. זה אולי ישתנה בקיץ, אבל נכון לעונה זו- וואו עצום.
הקבוצה הזו והאליפות שלה צריכים להיות מודל לדוגמא וחיקוי. צריכים להיכתב מאמרים ולעשות מחקרים איך סגל שחקנים בינוניים פלוס מגלה יציבות ומיקוד מטרה במשך עונה שלמה.
קבוצות ושחקנים צריכים להפיק לקחים איך אפשר להצליח בלי שמות ענקיים, אפילו בלי קהל משמעותי. איך עבודה קשה, חכמה, שיתוף פעולה וקור רוח יכולים לקחת אותך, בכדורגל לפחות, רחוק מאוד מאוד.
בוואלה יש טור יפה (נדמה לי של חסדאי) שמסביר איך החולשה של חיפה והפועל נגזרת מהנהירה של שחקנים ישראלים בינוניים פלוס לאירופה. אני מסכים שזה חלק חשוב בצלילה של השתיים. אבל לקריית שמונה מגיע בעיניי קרדיט עצום לא דווקא ביחס ליריבות שלה בצמרת אלא ביחס למה שהוציאה מעצמה.
יש לי כמה אחיינים צעירים שמתחרים בשחיה. כשהם מסיימים תחרות, אנחנו תמיד שואלים אותם קודם – "שיפרתם שיא אישי?" ואח"כ – "באיזה מקום גמרתם"?
קריית שמונה נתנה בעצם שיעור לכולם לא רק בכדורגל, אלא גם שיעור לחיים. זו עונה באמת לפנתיאון בעיניי.

פנדלוביץ 4 באפריל 2012

נ.ב. אורטל בן דיין היא מה זה פאתטית ברמות…

אורטל בן דיין 4 באפריל 2012

דווקא אתה נראה לי מעניין.

רפאל 4 באפריל 2012

אהבתי. רק מה קורה כשבאמת עושים מעל למצופה אבל יש קבוצה אחת או שתיים שקורעות את הליגה ונותרים הרבה מאחור.
מישהו נותן יחס בתקשורת? יש סיכוי לעקוב אחר קבוצה כזו לאורך זמן?
ישדרו משחקים שלהם? האם תהיה כדאיות להשקיע בהם?
שיעורים לחיים דרך הספורט זה יפה, אבל למה רק פעם בשלושים שנה?

הופמן 4 באפריל 2012

או! סוף סוף. תודה בני.

יוני 4 באפריל 2012

בני, כתבת נהדר. למרות שאני לא מבין למה אתה טורח לקרוא את רוזן. בעצם, אם הפרי של הקריאה הוא הפוסט הזה, אולי כדאי שגם עמנואל יכתוב עוד.

לא רק שנאה מעוורת. גם כשלון. הגדולה של האליפות הזו היא לא העובדה שקבוצה מהפריפריה לקחה את האליפות, אלא שקבוצה לא עשירה לקחה אותה, בעידן בו מנסים ללמד אותנו שכסף הוא הגורם הראשון, השני והשלישי בהצלחה. מספיק עם השטויות האלה. ברור שצריך משאב מינימלי, אבל חריצות, כשרון, ערמומיות – על אלה בנינו מדינה. וגם 3 סגנויות. שזה כמו אליפות וחצי…

תולעת 4 באפריל 2012

נהדר. אין על ההתפתלויות של רוזן ואוהדי הפועל.

אהוד 4 באפריל 2012

אלופה ראויה, אבל משעממת. ראויה, בליגה עלובה. אני אוהב כדורגל ישראלי, הולך כמעט כל סופ"ש למשחקים (אוהד מכבי חיפה), ק"ש והפועל ת"א היו היחידות השנה ששיחקו כדורגל, ק"ש לאורך כל העונה. לא מלהיב, אבל מסודר, רואים שיש יד מכוונת. כל שאר הקבוצות, כולל אשדוד שכל כך אוהבים להחמיא לה, משחקות אותו דבר. סוגרות מאחורה עם 9 שחקנים ומעיפים כדורים למעלה. אם המצב בסדר באיזור הדקה ה-60 אז פותחים טיפה את המשחק ויאללה בלאגן.
אבל היא לא ריגשה, ולא סחפה, ולא הצליחה לעניין, לטעמי, את הרוב שאוהד את הגדולות. היא לא ייצרה לעצמה איזו סימפטיה של "קבוצה שנייה" שאנשים שמחים בשבילה שהיא לקחה את האליפות. אולי הבעיה היא אצלנו, האוהדים שלא פירגנו כי לא התלהבו, ואולי הבעיה היא בליגה ובכלל בכדורגל הישראלי, שיותר אפור ומשמים לא יכול להיות. חולה על הקבוצה שלי, ומזמן כבר לא על הליגה. אני מניח שאני לא לבד.
וכל הכבוד לק"ש, שרצקי ורן בן שמעון, רק אל תגיע אלינו.

צור שפי 4 באפריל 2012

בדיוק אהוד, בדיוק. ובמילים אחרות, נחמד להתעלק על רוזן אבל צריך להישאר מרחב לגיטימיות לביקורת על האלופה, בצד הפרגון המובן.

בני תבורי 4 באפריל 2012

צור,
ביקורת בוודאי, אבל מה בוער? למה בצמוד לפירגון?

צור שפי 4 באפריל 2012

או קיי, אם זה הכל עניין של טיימינג אז אני מקבל.

בני תבורי 4 באפריל 2012

אהוד,
תאר לך מצב בו מכבי חיפה משחקת בדיוק כמו ק"ש מול יציעים מלאים ויורם ארבל צווח ככרוכיה, או את ק"ש משחקת בדיוק כמו מכבי חיפה מול יציעים ריקים. אתה מבין לאן אני הולך? בסיכומו של דבר, זו לא רק שיטת המשחק ולא רק הטקטיקה. זה גם המון פרומו, המון קד"מ והמון הייפ מסביב.

אהוד 4 באפריל 2012

מסכים איתך. החוסר הייפ נובע מהתקשורת המזלזלת בלבד או מזה שפשוט אנשים ברובם פחות מתעניינים בכדורגל פה אם זה לא נוגע לקבוצה שלהן? בכל מקרה זו בעיה.
תראה, אני הייתי צעיר מדי מכדי לזכור איך הייתה ההתייחסות פה כשבני יהודה לקחו אליפות ב-90, התחלתי לעקוב אחרי כדורגל רק שנתיים שלוש אחר כך ברמה של לקרוא עיתונים ולראות טלויזיה ואז ללכת למשחקים.
אולי גם כשבני יהודה לקחה אליפות זה היה ככה, למרות שכל התקשורת הייתה שונה אז, קשה לעשות את ההשוואה.
יש רק עובדות והשאר תאוריות מסביב – ק"ש אלופה, אלופה ראויה. ולצד זה, אין יותר מדי פירגון כי לאנשים לא מספיק איכפת ממה שלא קשור לקבוצות שלהן ומהכדורגל הישראלי בכלל.

יואב 4 באפריל 2012

בני,
מעולה.
אני סבור שלגוש המרירות הפרובקטיבי והחסר מושג המתקרא רוזן(מייצג נאמנה את הדנא והנראטיב של קבוצתו), אין באמת זכות להיכנס לפוסטים שלך אבל קלעת בול. צחקתי בקול.

טל 12 4 באפריל 2012

אחלה אליפות,אחלה שיר – אני מאד אוהב לשמוע את טריייסי צ'פמן.

יוסף בנאי 4 באפריל 2012

יפה מאד .
רוזן מייצג את כל הרוע שהפועל ת"א מייצגת .

אשר לק"ש יש לה 70 אחוזי הצלחה .
בדקתי מה אחוז ההצלחה של כל אלופה מתחילת העשור.
מסתבר שיש לפחות 5 אלופות אם מאזן דומה או נמוך מהמאזן של ק"ש.
1. מכבי ת"א 2003 70 אחוזים.
2. מכ חיפה 2004 60 %
3. בית"ר 2007 67 %
4. בית"ר 2008 68 %
5 מ חיפה 2009 68 %

ק"ש מסוגלת עוד לחלוף ע"פ הפ" ת"א של 2000 (73 % ) או ע"פ מ.חיפה 2001 או 2005 (72 % )
בקיצור האלופות היחידות שזכו באליפות באחוז הצלחה הגבוה משמעותית מ ק"ש היו
1. מכבי חיפה 2002+2006+2011 שזכתה ב76 % בכל המקרים.

2. מכבי ת"א 2003 (76 % )

3. הפ" ת"א 2010 (80 % אמנם האחוז הכי גבוה אך אלמלא הקיזוז התואר היה הולך לחיפה עם 83 % )

מעניין שעל האליפות של הקיזוז רוזן לא מדבר ….

רפאל 4 באפריל 2012

אתה רוצה לדבר על הקיזוז?
החלטה לא רעה שנעשתה בצורה לא טובה.

אסף THE KOP 4 באפריל 2012

חייב חציין – דווקא אוהדי הפועל שאני מכיר, וחלקם שרופים מאוד, גילו אצילות נפש והעבירו מסרונים שמברכים את ק"ש על זכייתה.

עמנואל רוזן/עמיר פלג בודאי רואים בהם בוגדים.

פנדלוביץ 5 באפריל 2012

מי שמתחיל את היום שלו מוקדם מוקדם טרם צאת הקמה עם עמנואל רוזן..
…החילזון הדביק והחלקלק
…המדוזה הארסית
..העקרב העוקץ
..התולעת חובבת הרקב
..לטאת קומודור עם הרוק הארסי הממית
..הג'וק המתרוצץ בזוהמת התחנה המרכזית הישנה

צריך טיפול גמילה מאינטרנט, הרבה חיבוקים אוהבים ושעות צפיה ארוכות בטלטאביז.

YNWA

אורטל בן דיין 9 באפריל 2012

בני, כתבתי על קריית שמונה ועל האליפות מפרספקטיבה של בת המקום. אשמח אם תקרא. http://www.haokets.org/2012/04/08/%D7%9E%D7%94-%D7%90%D7%AA-%D7%9E%D7%A7%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%A9%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%94/

ולגברברים שכבר הגיבו פה בגסות על חשבוני, מפרגנת לכם את זה, אם אישה שמגיבה בטוקבקים מערערת על הגבריות שלכם,כנראה שמצבכם שברירי במיוחד, לכן לא אכפת לי לנדב לכם כמה רגעים של נחת.

בני תבורי 9 באפריל 2012

אורטל,
תודה על הקישור. מי שמגיב בגסות, מגיב מתוך עצמו, אין לזה כל קשר אליך.

Comments closed