סוף טוב. סוף עצוב

משומר נשכב על הדשא והיה על תקן מת. כשראה שיפת הטוב לא קנה את ההצגה, הוא הבריא לפתע ורץ כמו פקידה בעיריית קריית מלאכי שראש העיר בעקבותיה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

צריך סיבה טובה לשבת לראות משחק בין שתי קבוצות שאתה לא אוהד. בוודאי כשמדובר במוצר האשפתי המכונה כדורגל ישראלי.

למרות שזהות הזוכה בגביע לא תשפיע על מצב הרוח שלי – אני בכלל בליגה שנייה, זוכרים? ניסיתי לערוך ביני לביני מאזן שיוביל אולי לתיעול הסימפטיה שלי לאחת מהמשתתפות.

בהפועל ת"א משחק שחקן שאני נורא נורא אוהב. הוא גם הקפטן. זה לא פוסט של קווים לדמותו, אבל וואליד באדיר שגדל בהפועל פ"ת ועזב בלי ללכלך, בדיוק כמו שעזב את חיפה בלי ללכלך, שלא יורד מהדשא מבלי שהשאיר עליו דם ויזע ושתמיד יעשה את הדבר הפשוט והנכון, אפילו לאט, נחשב לסיבה טובה להיות בצד של לוינטל.

מצד שני, טביב. אגב, כדאי לא להתבלבל, ההבדל בין טביב למאיר שמיר הוא רק בסגנון.

*

חיפה לעומת זאת, מעמידה בטור של הזכות את אלישע לוי שאכל כל כך הרבה חרא במהלך העונה כשהוא נשאר ג'נטלמן למופת גם בסיום, את יניב קטן שכל כך קיוויתי שהנפת הגביע תהיה סיום הולם לקריירה אוברייטדית במיוחד, את הופמן והפרוסנרים ופראלייה ואפילו את וסילי שאיכשהו נהיינו אבות לנשק.

בגזרת הקהל יצא תיקו. אם היה דבר במשחק הזה שהזכיר ולו במעט את מה שמכונה אצל הגויים כדורגל, אלו הקהלים (תקני?) של שתי הקבוצות. הם לא רק נתנו הצגה, הם גם הצליחו לטשטש את הלוק הבולשביקי של המקום הראשון אותו תחריב רעידת אדמה, אם אין ברירה כמובן ובתנאי שזה יהיה בלילה, שהמקום ריק.

אז הלכתי עם חיפה. סורי.

*

אבל בסוף, כמו בקלישאות, זה התהפך ובניגוד לתכנון המוקדם, אפילו יצאתי מגדרי מרוב שמחה.

ברור שאני תמים ולא מתוחכם במיוחד, ולא מבין את גודל הטריק. אולי זה בגלל שאף פעם לא הייתי טוב בקומבינות, אולי זה בגלל שהייתי האחרון בקיבוץ שעוד הניף דגל אדום באחד במאי כשכולם כבר הבינו שהסוציאליזם מת, אולי סתם בגלל שאני שונא שקרנים.

ואייל משומר הוא שקרן.

אייל משומר החליט לרמות. ביודעין. יכול להיות שנגמר לו האוויר, יתכן וקיווה שיעברו השניות ותהיה הארכה, זה לא הצליח לו, וטוב שכך.

לא הרבה פעמים יוצא לנו לראות רשע שחוטף בדיוק ברגע הנכלולי שלו. אין רגע משמח מזה בעיני. הרמאי, הקומבינאטור, מאחז העיניים, בא על עונשו.

מעשי נוכלות מתועבים בעיני. אף פעם לא אהבתי את המתחזים והמתגלגלים והמצווחים והצוללים למיניהם. כדורגל, יקיריי, זו אסטרטגיה, זה מערך טקטי, מילוי הוראות, כושר גופני, השקעה גופנית ומנטאלית, מחויבות, יעילות, ניצול הזדמנויות ולפעמים גם טעויות שופט. כדורגל זה לא קריצת עין ובוא נעשה ונראה מה יצא בסוף.

 משומר נשכב על הדשא והיה על תקן מת. כשראה שיפת הטוב לא קנה את ההצגה, הוא הבריא לפתע ורץ כמו פקידה בעיריית קריית מלאכי שראש העיר בעקבותיה.

לא ברור איך היה המשחק מתפתח בהארכה, אבל ללא ספק חיפה הייתה ראויה לה, ואם מישהו בטיפשות מנע זאת ממנה, אז שיפרעו ממנו. לו אני שחר, משומר מחר בלשכה.

 ******

קני דלגליש פוטר. אני מודה שקיוויתי שזה לא יקרה, אבל אני מבין את הרציונל.

דלגליש מאמן ענק שהיה ראוי לעוד זמן בתפקיד, למרות הכישלון. את הקבוצה שאתגרה את שיא האליפויות של ליברפול, מאמן מישהו שידע כמה עונות גרועות הרבה יותר, לפני שהפך למנג'ר הגדול בהיסטוריה, באותה קבוצה.

לא ברור מה נאמר בשיחה בפנווי עם ג'ון הנרי וטום וורנר. יתכן והוצע לקני מודל שלא הסכים לקבל בדמות  סמכות מקצועית לצידו, יתכן גם שהוא הביע רצון ללכת והם החליטו לא לעמוד בדרכו. יכול להיות שמבחינתם אי עמידה ביעדים היא עילה ראויה להחליף רב חובל.

כך או כך, ליברפול תיאלץ עכשיו למצוא מנג'ר רציני. בארגונים כאלה לא מחכים יותר מידי זמן עם הכתרת היורש. השם של מרטינז עולה, אני מאוד מקווה שלא. מרטינז אינו שדרוג. הדבר האחרון שליברפול זקוקה לו הוא הימור פרוע על מאמן ללא ניסיון ברמות הגבוהות.  בסוכנויות ההימורים מדברים על קאפלו. אולי. לא הייתי שולל גם שמות רותחים אחרים, כולל אחד שממש לא בא לי לראות בליברפול.

דבר אחד בטוח, מבחינתי כאוהד, למרות הכאב, עדיפות כותרות המספרות על פיטורי מנג'ר, מאשר כאלה המספרות כי הבעלים מחפשים קונה.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

יומן האליפות של הסלטיקס (3)
לקראת גמר ליגת האלופות 1: אם כל הגמרים... טוב, לא ממש.

35 Comments

עמית 18 במאי 2012

מצטרף לגמרי לאבחנה שלך.
בתור אוהד חיפה שצפה במחזה המחפיר הזה מין היציע ברמת גן, אני יכול להגיד לך שמשומר זה השחקן הכי שנוא בקהל שלנו. אין משחק שלא מייחלים שהוא יעזוב. הוא מסמל את כל מה שרע בספורט שלנו, שחקן רכלן, בליין, לא נשמע להוראות טקטיות, שובר נבדלים סידרתי, מתחזה, כניסות מפגרות לאמצע שתמיד נגמרות באיבוד ומתפרצת באגף שלו, חוסר שליטה מינימלי בכדור, חוסר יכולת משווע להגביה טוב לרחבה מישהו זוכר הגבהה טובה שלו? אי פעם? אני זוכר ממשחק החוץ מול זלצבורג שם כבש גאדיר שער נגיחה חשוב. מאז לדעתי אף כדור של משומר לא נכנס בכלל לרחבה. שחקן בינוני מינוס עם חוזה די גדול וארוך. ממש מבעס לראות אותו לובש את המדים של חיפה.
עלי עותמן שהיה הבטחה לא פרץ ודגני פצוע. בעונה הבאה משומר חייב להפוך למחליף בלבד. הוא וטאלב זאת הסיבה שההגנה שלנו כל כך פרוצה השנה. מגינים שלא יודעים להגן. איפה נשמע דבר כזה?
הבושה שלנו זה שהוא היה קפטן לכמה משחקים.. מקווה שהנוכלות הזו בגמר תפגע לו בדקות בעונה הקרובה. אחרת נמשיך לסבול ביציע.

ניתאי 18 במאי 2012

הבעיה עם משומר רחוקה מלהיות ההגנה שלו. וכשהוא טוב הוא אחלה ממש. ומה שבני אמר על באדיר בעניין הדם ויזע נכון גם לגביו.

עמית 18 במאי 2012

אתה חי בהזיות קשות? תן לי משחק שמשומר היה ממש טוב?
הבעיה שלו היא כללית. הוא גרוע בהכל. גם בהגנה. זכור לי במיוחד משחק הבית נגד באיירן מינכן ואז לרוע מזלו של משומדבר, הוא היה צריך לשמור על רובן (או ריברי אני תמיד מתבלבל בינהם). הסצנה באגף הייתה מגוחכת: רובן עם הכדור בדרך לשער שלנו אלכסונית לרחבה, השומר שלו משומר עם הגב לכדור (!!) בריצת אמוק לכוון דבידוביץ. רובן היה המום ואפילו עצר טיפה. טמבל כזה הוא לא ראה הרבה זמן כנראה. איכשהו מאותו מצב לא יצא שער למזלנו.

אלי 18 במאי 2012

הזדהיתי עם כל מילה. באדיר הוא בהחלט מודל לחיקוי ודמות של שחקן ואדם כאחד. ומהצד השני כמובן יש את אלישע, שאני מקווה שטקס הפרידה המרגש ממנו יחפה ולו במעט על היחס המחפיר שהוא זכה לקבל שלא בצדק מאוהדי חיפה העונה. מרגש מאד. חבל ברמת שעניין משומר העיב על האירוע היפה הראשון שהכדורגל הישראלי שיווק העונה.
בתור אוהד יונייטד יש לי רק שאלה: נראה לך שבעידן העכשוי, פרגוסון היה יכול לשרוד שש שנים ללא אליפות? עם כל הכבוד לגביע המחזיקות שהגיע אחרי חמש שנים?

בני תבורי 18 במאי 2012

שאלה טובה אלי, פרגי קיבל את הג'וב כשאת היונייטד ניהלו "הותיקים" עם המסורת האנגלית שמאפשרת למנג'ר לעבוד לאורך זמן. כיום, עם הגלייזרים, לא בטוח.

פאלאסיו 18 במאי 2012

גם מזדהה לגבי באדיר. פשוט מדהימה הקריירה המוצלחת והשקטה שהשחקן הזה עשה: היה בקבוצות הגדולות של מכבי חיפה והפועל תל אביב ומכיוון שאני לא אוהד של הקבוצות האלה, אזכור לו בעיקר כמה שערים מכריעים בנבחרת, אני זוכר אחד בדקות האחרונות נגד קפריסין.
כנראה שהוא גם זה שהביא לגל השחקנים הערביים שכל כך פופולריים בקבוצות (מאז טורק עברו הרבה שנים).
שתי אנקדוטות שפתאום נזכרתי לגביו:
– באחד המשחקים הראשונים שלו בפ"ת וכנראה בגלל שלא היו אז הרבה שחקנים ערביים, השדר בתקציר המחזור קרא לו ולרי באריד או משהו כזה… חשב שהוא רוסי.
– באחד המשחקים של הנבחרת בשנות האינתיפאדה באדיר התחממם ליד דגל הקרן. 2 ערסים עמדו לידו ביציע והתחילו לקלל אותו קללות נוראיות. אין מילים לתאר את הגועל נפש (בלי קשר לדעות פוליטיות)

צור שפי 18 במאי 2012

רגע רגע ומה עם הגול המזהיר ההוא בווימבלדון נגד מנצ׳סטר יונייטד? לא לשכוח.

צור שפי 18 במאי 2012

אגב, לדעתי שם המשפחה שלו הוא בדיר כשהב׳ בשוא, הד׳ במשהו בין צרה לסגול ואת הי׳ כמעט שלא מבטאים.

צור שפי 18 במאי 2012

רק כדי להיות נודניק עד הסוף – אני חושב שבלועזית התעתיק הכי נכון היה צריך להיות BDER.

דגל הקרן 18 במאי 2012

אתה צודק.מבטאים את זה bder ולא badeer.

IDO 18 במאי 2012

כל הדרכים מובילות לגרנט 1:6 שייקח את ליברפול,
1:8 שייקח את קריית שמונה

אריק 18 במאי 2012

אני אוהב את מרטינז, אבל מאמן שעיקר הצלחתו בלהציל את הקבוצה שלו מירידה שהכל נראה אבוד, זה לא משהו שליברפול צריכה. גם לא דינוזאורים. אני הייתי יורד על ברכיי ומציע לקלופ פרוייקט ארוך טווח עם משכורת שהוא יחליט.

בני תבורי 18 במאי 2012

אריק,
קח אותי איתך.

גלן 18 במאי 2012

קני דלגליש, ליברפול ופיטורים. זה שילוש בלתי אפשרי מבחינתי. ומכאן ברור שב EPL12 זה יקרה!

2 השורות האחרונות בפוסט- מסכים בהיפוך 180 מעלות.

סימנטוב 18 במאי 2012

זוכר לפני שנים ראיתי את פ"ת שלנו בהפסד, התעכבנו בדרך לאוטו ויצא שעברנו ליד כשהשחקנים יצאו כולם קיבלו 'ברכות' כמיטב המסורת אך כשבדיר יצא נהיה שקט מופתי כזה והאוהדים לחצו לו את היד.
חבל לי על דלגליש הבנאדם הכה בנו בשנותיו הטובות, איש כדורגל והייתי רוצה לראות אותו נאבק בטופ.

שלו 18 במאי 2012

1. משומר יכול היה להתגלגל החוצה ולא לפגוע במשחק ההגנה (הנבדל) כך גם היה מקבל טיפול וגם הייתה אפשרות להגנה לשחק על נבדל (ולא בדקתי אם היה באמת נבדל ללא משומר). מה שבטוח שהוא הוסיף חטא על פשע בקפיצת הנינג'ה וגם לא הציל את הכדור, יצא מהאירוע הכי גרוע שאפשר.
2. באדיר הוא באמת דוגמה לרצינות והשקעה.
3. פיטורי קני הם נזק, אין בכדורגל הוקוס פוקוס, כדורגל הוא יודע, הרבה יותר מרוב מכריע מהאנשים שמקבלים החלטות בעולם הכדורגל. את מה שהוא שכח 95% מהכדורגלים ברמה הגבוהה לא ידעו לעולם.
אכן סבלנו, תהליך ודרך הפכו למילה גסה.
אנחנו מעריכים מאמנים שלקחו ארבע אליפויות שונות (כלומר בליגות שונות, או בקבוצות שונות) ולא כאלה שעשו זאת באותו מועדון.
זאת לא חכמה לזרוק את השם של פרגי, השאלה כמה עוד כאלה ישנם?
אני באמת מאמין שאם היו נותנים לקני עוד חמש שנים הוא היה מביא אליפות בזמן הזה.

צור שפי 18 במאי 2012

אני נמצא בסיטואציה שבה היית בגמר היום במשחק בין הפועל ר״ג ללוד אבל כבר החלטתי בעד האורדונים בגלל ה-0-6 מהשבוע שעבר, בגלל קרלוס צ׳אקנה, בגלל שזו העיר שלי ולמרות ח״כ בן ארי.

צור שפי 18 במאי 2012

הפועל רמת גן ניצחה בצדק. עכשיו נגיד שיימצאו שהיתה מכירה ב-6-0 אז מה? יענישו את רמת גן במשחק חוזר נגד הרצליה?

אדום בדם 20 במאי 2012

הקומבינה היא יותר גדולה ממה שאתה חושב.
אחרי שבני לוד תיפסל,יטענו שאי אפשר לקיים משחק בין ר"ג להרצליה,
כי העונה הסתיימה.
ואז יחליטו שליגת העל,תשאר במתכונת של 16 קבוצות ולא 14 כמתוכנן.

ומי 3 הקבוצות שיעלו לליגת העל? הפועל ר"ג,הרצליה,מכבי פ"ת…

אסף רביץ 18 במאי 2012

מה שהכי הדהים אותי באותו מהלך אחרון היה שאף אחד לא שם לב למשומר. ההגנה יצאה לנבדל כששחקן שלה שוכב מטר מהשער- פאשלה אדירה, גם בהפועל ת"א אף אחד לא שם לב לזה ואגיבור ניסה להתחמק מהנבדל של קו ההגנה (בלי הצלחה). היחיד שזיהה את הסיטואציה שקל היה לפספס היה המקצוען הרציני ביותר בכל הגמר הזה- הקוון שבתאי נחמיאס.

טימי 18 במאי 2012

היחיד שזיהה את העניין זה דוידוביץ' שצעק לטוואטחה (נראה לי) להעיף החוצה , אבל הוא רץ קדימה ומשם חגיגת הסיום האדומה.
ראו את זה יום אחרי בחדשות הספורט שהם עשו כתבה עם צילומים מגובה הדשא.
אגב, דוידוביץ' שהיה עסוק בלנסות לסמן לחבריו להעיף את הכדור איחר 2 שניות ביציאה בגלל זה. לא יודע אם היה מצליח לקחת גם ככה אבל אולי היה משפר זוית בסגירה.

מוזגטס 18 במאי 2012

חייב לצאת להגנת משומר.
לפי מה שאני ראיתי וחזרתי לבדוק את זה בהילוכים החוזרים לא נראה שהוא מחכה שיעצרו את המשחק עבורו. נראה יותר שהוא מתאושש – במרכאות או לא, עומד על שש אבל לא מחכה שיעצרו את המשחק.
אפשר לבוא אליו בטענות כשחקן באופן כללי. אבל נראה לי שדי מוציאים את דיבתו במהלך הזה.

בעז 18 במאי 2012

" אגב, כדאי לא להתבלבל, ההבדל בין טביב למאיר שמיר הוא רק בסגנון."

אמן ואמן מפרקי קבוצות בע"מ

הופמן 18 במאי 2012

נכון מאוד, לגבי משומר. והטעות פה היא, כמו שציינו, גם של ההגנה של מכבי שיצאה לנבדל בלי לשים לב שיש "פצוע" בשטח.
משומר באופן כללי הוא אחד המגנים הימניים הטובים בארץ (ושכל אחד יבחר אם זה מעיד רמתו או על רמת המגנים בארץ). הוא מגן טוב יותר מטוואטחה, הוא מאיים בהתקפה, הוא יודע להרים (אחד היחידים במכבי), הוא בועט לשער לא רע, ואפילו הטכניקה שלו טובה יחסית למגן. שתי הבעיות היחידות הן שלפעמים הוא לא יודע מתי להפסיק לנסות לעבור שחקנים ופשוט לשחרר את הכדור, ושהוא אידיוט.
אם זה מה שהיה צריך להקריב בשביל ששחקנים יחשבו פעמיים על בזבוזי הזמן המגוחכים והמעצבנים האלה, אני מוכן להקריב את הגביע הזה.

עמית 18 במאי 2012

אפשר להבליג על כל מה שכתבת. אבל יודע להרים? אתה מגיע למשחקים? רואה תקצירים? איפה ראית הגבהה שלו? אני שואל מסקרנות כי זה משהו שלא קיים. אז מעניין אותי איפה ראית את זה?

הופמן 18 במאי 2012

זה לא קיים פה למשל (החל מ 1:22):
http://www.youtube.com/watch?v=uw65PCcws7A
וזה סתם בשלף.
זה נכון שרמת ההגבהות במכבי לא גבוהה במיוחד אבל הכל יחסי.
(כן, אני רואה משחקים).

דורון (אחר) 18 במאי 2012

פפ לליברפול?

תומר חרוב 18 במאי 2012

אהבתי שחיפה לא ממש התבכיינה על הגול הזה, לא בזמן שזה קרה ולא אחרי. אני חושב שיש התבגרות בנושא הזה גם של הקהל וגם של השחקנים בנושא הזה, אתה רואה קהל שכועס על שחקנים מהקבוצה שלו כשהם נופלים סתם, ואכן הגיע הזמן.
אני כמובן שמחתי על הניצחון של הפועל וגם חגגתי אותו עם אוהדי הפועל ביציע כי זה מוביל אותנו לאירופה. אבל היה גמר פשוט נוראי.

עמית 19 במאי 2012

יש סיבה מוצדקת מאד לחוסר ההתבכיינות שלנו- פשוט לא היה לנו איכפת!
אני יודע שאיני מייצג של כלל אוהדי חיפה, אבל אני כן יודע שיש עוד רבים וטובים המחזיקים בדעתי. לא היה לנו איכפת יותר מדי, מכיוון שפשוט לא רצינו את הקבוצה הזאת באירופה בקיץ הקרוב. אין לנו אמונה בסגל הזה וביכולת שלו לעשות חצי מהלך של כדורגל. אלה חבורת אפסים חסרי מחויבות וחוט שדרה, אולי הקבוצה הגרועה ביותר שידענו בעשרים שנה האחרונות. התאכזר הגורל וזו היתה שוב הפועל ת"א בגמר.. רבים מאתנו רצו בכלל לעוף בחצי, רק מידיעה ברורה כי אין סיכוי שננצח את הפועל. אך כשבוחנים רוחבית את העונה הארורה הזו, ניתן לשים לב כיצד כל פעם מחדש הקבוצה הזאת בניצוחו של גראנד-מאסטר-לוזר-אלישע, בועטת כל פעם מחדש בדלי (גנק, הליגה האירופית, גביע, גביע, גביע, קיזוז 2010, מינסק ועוד רבות וטובות).
אז בשורה התחתונה, נהיינו אדישים כי רבים מאתנו פשוט התייאשו מהקבוצה הנוכחית. אין לנו אמונה בחבורת הכלומינקים שקובצה לה יחדיו באחד הסגלים המבחילים ביותר שידעה מכבי חיפה בכל שנותיה. שני צדיקים בסרום- ניר דוידוביץ' ויניב קטן, אשר מהווים את הזכר היחידי מהדבר האמיתי הקרוי- מכבי חיפה.

י–א–ל–ל–ה ר–ו–ב–ן !!!

תום 18 במאי 2012

בתור אוהד כמוך, של הפועל פ"ת שגר ליד חיפה ראיתי את הקבוצה האהודה עלינו הרבה פעמים בקרית אליעזר, גם נגד הפועל חיפה וגם נגד מכבי. לכן, להגיד שבגזרת הקהל יש שיוויון (אני יודע שהתכוונת משחק הספציפי הזה) בין שתי הקבוצות האלו זה אחד הדברים הכי רחוקים מהאמת לפי דעתי. מהמשחקים שהייתי בקרית אליעזר למדתי שלמכבי חיפה יש את אחד הקהלים הכי גרועים ולא מסבירי פנים שיש לנו בכדורגל הישראלי וזה גם לא הפתיע אותי הדרך בה הם דאגו להסביר לאלישע לוי ולרוני לוי מה הם חושבים עליהם אחרי הישגים שאנחנו היינו חצי מדינה בשבילהם. בגלל נסיון מר זה אני מקווה שמכבי חיפה תפסיד כל פעם שהיא עולה על המגרש חוץ מהפעמים בהם היא משחקת נגד מכבי פ"ת.

אדם 18 במאי 2012

אני אצטט פה מהבלוג, "שירת הסבאנה":

""הָיְתָה עָלַי יַד-הָאָדוֹם הָגָדוֹל, וַיּוֹצִאֵנִי וַיְנִיחֵנִי בְּתוֹךְ הָאִיכְסְטֲדְיוֹן; וְהִנֵה בְּרָחֲבַת חֵיפָה מְשוּמָר גָל עֲצָמוֹת. וַיֹּאמֶר אֵלַי בֶּן-אָדָם, הֲתִחְיֶינָה הָעֲצָמוֹת הָאֵלֶּה; וָאֹמַר, אֲדֹנָי הָאָדוֹם הָגָדוֹל אַתָּה יָדָעְתָּ. וַיֹּאמֶר אֵלַי, הִנָּבֵא עַל-הָעֲצָמוֹת הָאֵלֶּה; וְאָמַרְתָּ אֲלֵיהֶם הָעֲצָמוֹת הַיְבֵשׁוֹת, שִׁמְעוּ דְּבַר הָאָדוֹם הָגָדוֹל. כֹּה אָמַר אֲדֹנָי הָאָדוֹם הָגָדוֹל, לָעֲצָמוֹת הָאֵלֶּה: הִנֵּה אֲנִי מֵבִיא בָכֶם בְּעִיטָה של נוסָא לֲמִסְגֶרֶת, וִחְיִיתֶם. וְנִבֵּאתִי, כַּאֲשֶׁר צֻוֵּיתִי; וַיָבוֹא נוסָא, וְיִבְעָט לֲשָעָר. ויְהִי-קוֹל כְּהִנָּבְאִי, וְהִנֵּה-רַעַשׁ, וַתִּקְרְבוּ עֲצָמוֹת, עֶצֶם אֶל-עַצְמוֹ. וְרָאִיתִי וְהִנֵּה-עֲלֵיהֶם גִּדִים, וּבָשָׂר עָלָה, וַיִּקְרַם עֲלֵיהֶם עוֹר, מִלְמָעְלָה, וּבִּגְדֵי מִשְחָק יְרוקִים וְנֲעָלֵי סְטוֹפֶּקְס; וְרוּחַ, אֵין בָּהֶם. וַיֹּאמֶר אֵלַי, הִנָּבֵא אֶל-הָרוּחַ; הִנָּבֵא בֶן-אָדָם וְאָמַרְתָּ אֶל-הָרוּחַ, הָכָּדוּר עוֹד מְעַט קָט בֲּרֶשֶת יָא אַהְבָּל. וְהִנַּבֵּאתִי, כַּאֲשֶׁר צִוָּנִי; וַתָּבוֹא בָהֶם הָרוּחַ וַיִּחְיוּ, וַיַּעַמְדוּ עַל-רַגְלֵיהֶם חַיִל, גָּדוֹל מְאֹד-מְאֹד, וְהָּיוּ לְמְשוּמָר שָּלֶם. וֲיָרוּץ הָמְשוּמָר כְּשֵד מִשָחָת וְיִצְלוֹל כְּדָג לֲרֶשֶת, וְיָעָלֵה חֶרֶס בְּיָּדוֹ, וְיִשְרוֹק הָשוֹפֶט וְיָצְבִּיעֲ לְמֵּרְכָּז הָמִגְרָש. וְיִתְּעֲצְבְּנוּ הָקוֹפִים הָיְרוקִים עֲד מאֹד וְיאֹמְרוּ אָבָל רֶגָע, פָּצוּעַ אָנוּש הָיָה, וְיאֹמָר לָהֶם סָלִים טוֹעָמָה פּחחחח, בָּרוּך מְחָיֶה מֵתִּים בָּרוּך הוּא" (יחזקאל ל"ד, בלומפילד, שם, ביפו)"

בני תבורי 18 במאי 2012

מצוין וברוח התקופה.

סימנטוב 18 במאי 2012

מצויין
נזכר בפוסט של דופן על סולשיאר

Comments closed