ז'דאנוב מת והוא חי בת.ד 3591

מסתבר שבכדי להגן על שמה הטוב, מערכת הצדק והשפיטה של ההתאחדות מפרגנת לעצמה הקלות. היא גם מרשה לעצמה להניח הנחות ולקבוע עובדות טרום משפט, ולא על פי איזה קנה מידה חוקי מקובל וידוע.

 

היום הורשע ג'קי בן זקן בבית הדין של ההתאחדות ונדון לשנת הרחקה מכל פעילות בקבוצה אותה הוא מממן, מ.ס אשדוד, ומכל פעילות במסגרת ההתאחדות לכדורגל שבה הוא אינו נושא בכל תפקיד רשמי.

בן זקן הורשע בגין ביזוי והעלבת המערכת המשפטית של ההתאחדות. הסעיף בתקנון על פיו הורשע הפוחח, הוא סעיף 19(כו) לתקנון המשמעת. בנוסף, מסתבר שהוא גם שהה בחדרי ההלבשה של קבוצתו בעת משחק, כשהוא נושא בעונש הרחקה מארבעה משחקים.

והרי לפניכם דבריו כפי שהובאו כחומר הראיות שעל פיו התבסס כתב האישום:

"בית הדין הוא גוף רקוב מהיסוד. כל עוד הוא כפוף להתאחדות, והוא כפוף, התובע מעביר בירושה את התפקיד לבן שלו, והדיינים לא מתחלפים שלושים שנה – הכול ימשיך להיות רקוב. כשאני מגיע לדיון אני יודע מה יהיה העונש שלי, הכול נקבע מראש. האבסורד הוא שהמטרה של בתי הדין היא להפחית את האלימות, אבל ככל שיש יותר בלגן, זה יותר טוב להם. בית הדין חי מהקנסות שהקבוצות משלמות". (הפושע בראיון למעריב 15.4.12).

האמת, לא מנומס. אבל מדויק.

הפכתי והפכתי וחשבתי והתאמצתי ודנתי ביני לביני והבאתי תקדימים ונסיבות מקלות ולהלן תגובתי הרשמית והמנומקת שהתקבלה לבסוף:

פחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח.

הדבר המפתיע ביותר היא העובדה שאני מופתע.

*

אני בכלל לא מכיר את ג'קי בן זקן. לא יודע איפה למקם אותו על הסקאלה שבקצה אחד שלה יעקב שחר ובשני אלי טביב. לעומת זאת, אני יודע מי הוא, מה תוארו ואפילו נהניתי לקרוא את מה שהוא חושב ואומר על ההתאחדות ועל זה שעומד בראשה.

אני גם לא מוכן להיכנס לדיון אם הוא צודק או לא. אני רק חושב שצריך להיות גבול לז'דנוביזם.

זילות היא עבירה רגישה. כלומר, הנפגעים הוא שמו הטוב ויושרתו של הנפגע. הגיוני. צריך שיהיה כבוד לממלאי תפקידים ובכלל זה גם בית משפט. אפילו חוק העונשין קבע סעיף מיוחד (255) העוסק בהעלבת שופט:

"האומר או כותב דבר על שופט או דיין בכוונה לפגוע במעמדו, או מפרסם דבר גידוף נגד שופט או דיין כדי להחשיד או לבזות את דרכי השפיטה, דינו – מאסר שלוש שנים"

הדברים של בן זקן, לא שהוא מחדש משהו למישהו, בגדר המיית לב המה. זה לא שהוא זרק נעל על השופט באולם בית המשפט., הוא פשוט אמר, בראיון עיתונאי להזכירכם, את מה שלדעתו, הוא הבסיס להתנהלות הקלוקלת של ההתאחדות ובית הדין שלה.

בטח שאפשר היה לומר את זה במילים אחרות. בוודאי שניתן היה לנסח את הנאמר בלשון רכה יותר. אבל זה בן זקן ככל הנראה.

*

העניין כאן הוא לא אם מותר לבן זקן להתבטא בצורה כזאת ואפילו לא חומרת העונש. הנקודה היא האם מותר להעביר ביקורת על מוסד של ההתאחדות ואפילו מוסד שיפוטי.

אני חושב שכן. לאיש שמשקיע זמן ומשאבים בעסק, יש זכות להעביר ביקורת על הגורמים המשפיעים מבחוץ על העסק אותו הוא מנהל.

זה לא אומר, כמובן, שמותר לו לעשות ככל שיחפוץ. יש תקנונים לפעול במסגרתם. אבל להוציא לאור את מחשבותיו בנוגע להתנהלות אותו מוסד שעלה על ראש שמחתו, מותר ואפילו צריך.

הבעיה היא שבית הדין של ההתאחדות אינו רק בעל הזכות לדון עבריינים בתחום הכדורגל, הוא גם תובע לעצמו חסינות מפני ביקורת ויחד עם זאת הוא מעניק לעצמו את הסמכות לדון ולהעניש את המבקרים.

וכל זה, כשנגד מישהו אחר שאמר את הדברים הבאים: "אני לא מאמין בדיינים של בית דין עליון ולא בית דין תחתון, וגם לא בבתי משפט", לא הוגש אפילו כתב אישום, בטענה שהדברים נאמרו בסערת רגשות.

מסתבר שבכדי להגן על שמה הטוב, מערכת הצדק והשפיטה של ההתאחדות מפרגנת לעצמה הקלות. היא גם מרשה לעצמה להניח הנחות ולקבוע עובדות טרום משפט, ולא על פי איזה קנה מידה חוקי מקובל וידוע.

יותר מזה, היא גם קבעה כלל מחייב שלפיו כשמישהו יעלוב בבית משפט, לעולם יהיו קשריו ומעמדו ולא חומרת מעשיו, עילה לשבט או לחסד.

*

מה שעמד למשפט אינם הדברים שבן זקן אמר, אלא זכותו לומר אותם. במשפט הזה ניצחו שוטרי המחשבות, מתנגדי המנהל התקין, עושי מעשה זמרי ומבקשי שכר כפינחס.

ובמילים אחרות, הכותרת.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

ליגת שוקי ההון: לברון ופייסבוק
מיד ליד (העתיד העצוב של הפועל תל אביב)

25 Comments

ויכסלפיש 29 במאי 2012

כדי לנתח את העניין צריך סט מושגים חדש שממזג בין הפסיכואנליזה של פרויד לתורת נקמת הדם של חמולות בעולם השלישי

מאור 29 במאי 2012

ג'קי בן זקן לא טלית שכולה תכלת, כל רעיון המנהלת והמאבק שלו נראה בעיקר כמו אמצעי למינוף הכוח שלו וטובתה של קבוצתו. אבל בכל זאת מעצבן חוסר הצדק והשיוויון. בגלל שג'קי מוחה נגד ההתאחדות הוא נענש, בזמן שאבי לוזון מזלזל בפהרסיה בבית הדין אבל מזוכה בגלל שהדברים נאמרו בסערת רגשות. אם שניהם היו נענשים אז מילא, אבל להעניש אחד ולזכות את האחר זה עוול גדול.

ריקי רומא 29 במאי 2012

סססמעק

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 29 במאי 2012

כשדיין ותיק כותב בהחלטתו (סעיף ו): "אלמלא ידעתי שמדובר בבוגר, הייתי חושב שטענותיו אלו ראויות לגנון של ילדים מפגרים" הציפיות אינן גבוהות.
כשדיין כותב "גנון של ילדים מפגרים" ואין להתבטאות שכזו כל התייחסות , אנחנו בקאנטים.

בני תבורי 29 במאי 2012

נכון מאוד!

תiמר 30 במאי 2012

הלוואי והוא היה מבין את המשמעות של המשפט הזה….

אזי 29 במאי 2012

מוזר שלא פתחו מחדש את העונש של אבי לוזון והרחיקו אותו משלושה משחקים כדי לתת עונש גם לבן זקן.

בן זקן לא נראה לי טלית שכולה תכלת. אבל אם נחלק בצורה גסה ל"טובים" ו"רעים". הייתי שם אותו בטובים.
הוא אדם גס עם התנהגות סמי-עבריינית, אבל נראה שהוא באמת משקיע מה שיש לו בכדורגל (בניגוד לטביב, אזגי, יצחקי וחבורתם).

המקרה הזה מזכיר לי ששבוע אחרי התמונה המפורסמת של לוזון מקלל את השופט במשחק של פ"ת, הוא בעצמו קבע תקנה שאסור לקלל עובדי התאחדות כי קיללו אותו באחד המשחקים.

שנו חז"ל: יש דין, יש דיין ויש את אבי לוזון.

בני תבורי 29 במאי 2012

אזי,
בן זקן ואישיותו אינם נשוא הפוסט. ההתנהגות של בית הדין ושולחיו, כן.

תולעת 29 במאי 2012

יש ימים בהם נדמה שהכלים בהם אנו משתמשים כדי לנתח או להבין את המציאות הישראלית פשוט לא תקפים. המילים אותן מילים אבל המשמעות אחרת לגמרי.

הגולנצ'יק 29 במאי 2012

מה שמדהים (כלומר אמור להיות מדהים, שוב דבר כבר לא מדהים בהתנהלות הכדורגל שלנו) זה שהם אפילו לא צריכים להצדיק את ההחלטה להעמיד לדין את בן-זקן בעוד אבי לוזון לא הועמד לדין על עבירה דומה.

נראה שהכדורגל שלנו בדרך לאבדון, מקימים ועדות שבראשן בעלים מכהן של קבוצה ושחקני עבר שנועדו לשמש כעלה תאנה, מקימים ועדות כפולות, בתי הדין ממשיכים לעשות מה שבא להם ואין בעל תפקיד רשמי שיקום ויעצור את הביזיון.

דורון 29 במאי 2012

בני,

זו מציאות אלטרנטיבית, מקבילה ליקום האמיתי. תסתכל על מקבץ האירועים והדמויות שאיכלסו את הכדורגל הישראלי רק בהשנה האחרונה, ותנסה לדמיין אותם בכל עולם תוכן אחר. מפרוספר אזגי ועד טביב, מאבו סובחי עד גל יוסף, מהקטטה ליד הספארי עד השלכת המוטות בדרבי, מלוזון ועד לוזון, אלי אוחנה מאמן נבחרת הנוער, הפועל פ"ת שלך מתפרקת ומפורקת, רב"ש ומר איתוראן מתקוטטים בלייב, אתה יודע יותר טוב ממני.

מציאות אלטרנטיבית. הדבר המפחיד הוא שאני לא בטוח מי בעולם האמיתי, הם או אנחנו.

שלו 29 במאי 2012

מעניין שאף אחד לא שאל איך ייתכן שלכל הקבוצות יש עבר בבית-הדין, חוץ מקבוצה אחת, מכבי פתח-תקווה.
האם ייתכן שאין לה הרשעות בגלל שבאמת התנהגותה למופת או אולי שכולם מפחדים מהבעלים.
האם חוסר התלונות הוא שורש הבעיה.
ולעניין עצמו – השופט / דיין צריל לבלות יום בגנון של ילדים מפגרים ואני מאמין ומקווה שיבין שעליו להתפטר מיד.
החיים והמוות ביד הלשון, שימוש באוכלוסייה כל כך חלשה על לא עוול בכפה, הוא כל כך בזוי שאני אפילו לא יודע מהיכן להתחיל.
האם מהעובדה שאנחנו מוציאים אותם מן הכלל רק בגלל שרואים מה לא בסדר אצלם (לעומתנו "הנורמליים") או מתוך פחד (פרימיטיבי) שזה מדבק. ואולי סתם רשעות.
אני חושב שסתם רשעות.

גיל מזימבבואה 29 במאי 2012

כל מילה סלע. כשקראתי מה הוא אמר עמדו לי דמעות בעיניים. הרי ילדים זה הדבר הכי קדוש בעולם אז ככה להיתבטא, שאותו דיין יעבוד יום אחד בגן של ילדים מיעוטי יכולת ויבין על מה מדובר.

צור שפי 29 במאי 2012

פוסט מדוייק ורק להוסיף שממש בו זמנית, ביקום מקביל אבל לא כל כך רחוק, החליט קונסיליירי (=יועץ באיטלקת) משפטי לסגור תיק נגד מי שכתבו ספר על הכשרות ההלכתית של רצח לא יהודים.

childish 29 במאי 2012

טוב שיש פגרה ועוד שנייה מתחיל היורו כי כל פעם שאני מאמין שאי אפשר לרדת יותר איכשהו הכדורגל שלנו מצליח להפתיע אותי מחדש. זוז לוזון פורצה איטליה

בני תבורי 29 במאי 2012

תן לאוקראינה צ'אנס, לפי הסיפורים עוד נתגעגע לניהול התקין וערכי המוסר של לוזון.

Yavor 29 במאי 2012

For the good (actually bad) record – what are the names of these Dayanim (especially the one commented on the children)? thanks

בני תבורי 29 במאי 2012

דיין יחיד, חיים אלחדיף.

ג'נובי 29 במאי 2012

לא האמנתי שככה מתבטא דיין. לא הופתעתי כשהעניין לא זכה לכל התייחסות.

אין דין ויש דיין לצערי.

בני תבורי 29 במאי 2012

דווקא שמעתי התייחסות מובהקת בגל"צ הבוקר.

ג'ון מקינטייר 29 במאי 2012

בישראל היום נכתב שבן זקן בעקבות העונש, לא יוכל להפקיד ערבויות על שמו.
מישהו אמר קונספירציה שמורידה את אשדוד ליגה ומעלה את היורדת מהמקום ה 14???

אזי 30 במאי 2012

אני חושב שמכבי פ"ת צריכה להשאר בליגה רק כדי שיפסיקו כבר עם הקונספירציות :)

אריק 31 במאי 2012

רוג'רס?? אני חושב שהוא יהיה בסדר, אבל כל אוהדי ליברפול שצוהלים לאליפויות שצלסי וסיטי לוקחות ליונייטד מדי פעם (ואני יודע שאתה לא בינהם), לא מבינים שהן פוגעות בכם הרבה יותר מביונייטד. מקווה שיתנו הפעם קצת זמן למנג'ר החדש הוא אולי יחזיר אתכם למעלה.

בני תבורי 31 במאי 2012

אריק,
עושה רושם שכן ואני די מרוצה. לא בטוח שמי שהיה טוב לסוונזי יהיה טוב לליברפול, מצד שני, לא בטוח שליברפול צריכה היום מישהו שלא רכש ניסיון במועדון בסדר גודל של סוונזי. אני מקווה כמוך שיקבל זמן וסבלנות. משום מה יש לי תחושה שהחברה של הרד סוקס רוצים שליברפול תצליח, לפחות כמוני…

רועי מ 31 במאי 2012

ומה יקרה אם לא יקשיב להם ויגיע בכל זאת?
מ יעו יעצרו אותו?
אין להם כות כזאת, הם לא יכולים לקבוע למשטרה מה לעשות.

Comments closed