מר שחר, עשה את הדבר הנכון

שחר הוא הבעלים הנדיב, הדעתן והמעורב ביותר מצפון לאשקלון). מתפקידו לקחת אחריות.

 

1. כשיעקב שחר החליט למנות את רובן עטר למאמן מכבי חיפה זה נשמע בעייתי אך טעון הוכחה. כיום, זה כבר לא נשמע, זה מוכח ונראה למרחוק. מה שהופך את זה לפחות מובן, היא העובדה שיעקב שחר לא מצטייר כמי שמנסה לעשות משהו בנדון.

יש שני אחראים לסיפור הלא סימפטי של מכבי חיפה כיום. האחד הוא רובן עטר. מה אין לעטר? בעיקר שכל. כדורגל הוא יודע ויש לו המון ניסיון כשחקן. רק שלדעת כדורגל זה לא מספיק בכדי להיות מאמן, במיוחד לא במכבי חיפה. בדיוק כמו שלא כל כנר וירטואוז מתאים להיות גם מנצח של הפילהרמונית.

כמו שחקן שהבקיע חמש פעמים ומצא את שמו מרוח בכותרות חסרות פרופורציה, ובסופו של דבר מוצא עצמו על יציע/ספסל בדרום הליגה הבלגית, כך רובן עטר היום. מאמן לא מצליח של מועדון עתיר הישגים. למרבה הצער אין אפילו את המפרום של אמא כתירוץ לחזור בו.

יעקב שחר הוא האחראי העיקרי למצב. הוא זה שצריך לנקוט צעדים שיביאו לשינוי חיובי. נכון הוא ששחר לא מצטייר בשנים האחרונות כמוח כדורגל מבריק. פעם היה לו סוכן מכירות חרוץ, שהניח לפתחו השקעות שהסתברו כמניבות. מאז השלוחה נסגרה והסוכן מצא עצמו מחוץ למשחק. שחר עדיין לא התאושש.

זה ששחר נכנע ללחצים (קהל? הבן יקיר?) ומינה את עטר להד קואוצ', מילא. אבל זה ששחר לא עושה את מה שצריך להיעשות, זה כבר די מפתיע, בהתחשב במה שאנחנו יודעים על הבעלים הנדיב, הדעתן והמעורב ביותר בכדורגל הישראלי (מצפון לאשקלון). שחר מצטייר כאן כמי שלקה בהלם ומתקשה לתפקד גם כשהתמונה ברורה.

זה שהקהל, אותו חלק קולני שזמזם ללא הרף ודרש החלפת ראשים בין לוי לעטר, הפך את עורו וכיום כועס על כל העולם חוץ מעל עצמו, ניחא. קהל עובד מהבטן והבטן היא יועץ רע מאוד כשמדובר בעסקים. במסגרת תפקידו מותר לקהל לטעות. יחד עם זאת, היו גם כאלה בקהל שחשבו אחרת, אבל אף אחד לא שמע אותם.

בכל מקרה, הרכבת עדיין לא במדרון, אפשר להשיג אותה ולהתמקם בנוחות.

2. לרצות להתקדם ולהתפתח זו תכונה חשובה. כשאתה שואף להגיע למקומות גבוהים יותר, זו תכונת אופי שמן הראוי לציין אותה בקורות חיים. אבל להיות מודע לעצמך, זו תכונה חשובה בהרבה. לעטר אין את זה. אילו היה ניחן בכך, היה דוחה בנימוס את ההצעה, ומציע למציע לחזור אליו בעוד כמה שנים. לאו דווקא כשהרזומה שלו יכלול קצת יותר מגביע המדינה ושתי סגנויות, אלא כשהאישיות שלו בשלה יותר ומסוגלת להבין ולהכיל את מה שנדרש כדי לעשות את המהפך משחקן למורה דרך.

אבל עטר עדיין שבוי בהילה שנרקמה סביבו, ובצדק רב, כשחקן מופלא ואטרקטיבי. רק מה, התלתלים ככל הנראה הסתירו לו ומנעו ממנו לראות את מגוון התכונות שנדרשות כדי להפוך שחקן למאמן.

סליחה, אבל לבנות סגל זה לא לבעוט בננה שעוקפת את החומה. למצוא את האחד עשר המתאימים למשחק מסוים זה לא סלאלום ברחבה. לדעת לדבר אל שחקנים זה לא להתפוצץ על מאמן שרוצה להחליף אותך.

עטר היה עיוור לכך. הקולות של הקהל, התמונות שהונפו ביציע עוד במהלך הקדנציה של קודמו, הפנייה של שחר והתקשורת, הו התקשורת, שתמיד יודעת מה טוב, היכו אותו בסנוורים ומנעו ממנו שיקול נבון. ככל הנראה, גם לא היו לידו חברים טובים ונבונים או אמיצים מספיק בכדי לעזור לו בכך.

3. שחקן כמו עטר, הוא שחקן של רגעים מזהירים. זה בסדר, כי זה תפקידו. שחקן אמור לספק את אותם ניצוצות שמעיפים את הקבוצה למעלה. את זה עושים בתחכום ובניצול הזדמנויות מדויק. לאמן זו עבודה סיזיפית, שדורשת תכונות אחרות לגמרי, כמו סבלנות, אורך רוח, יחסי אנוש, הבנה אסטרטגית ויכולות טקטיות. עטר כשחקן מעולם לא נדרש לאף אחת מהן. תמיד הוא היה הילד השובב הגאון שצריך יחס מיוחד כדי להוציא ממנו את המיטב.

המאמנים שלו נדרשו ליצור עבורו את סביבת העבודה הנכונה. חלקם הצליחו, חלקם אכלו חרא, והתוצאות בדרך כלל נגזרו מתוך כך. לעטר השחקן היה מאמן אחד שאכל ממנו זובור תוך כדי משחק, מאמן אחר ששיחק איתו שש בש וקיבל ממנו תגמול (כשכל אחד מהם יבדוק מה הן הסיבות להצלחה/כשלון, יגלה את טביעות האצבע שלו עליהן, בדיוק כמו שטביעות אצבעותיו של עטר מרוחות כיום על הכישלון היחסי של חיפה).

עטר לא מבין שעכשיו הוא זה שצריך ליצור את התנאים המתאימים, שיאפשרו לשחקנים שלו להיות טובים. הוא הרי יודע כדורגל ואף אחד לא יגיד לו מה לעשות. הוא גדול יותר מכל שחקן שמשחק תחתיו והוא גם ידאג שהשחקנים לא ישכחו את זה.

4. למרבה האירוניה, מכבי חיפה נמצאת כיום במצב מצוין. לא בכל הנוגע למיקומה בטבלה, אבל הסיטואציה היא הקלה ביותר לאבחון ולטיפול. רופאים היו הורגים בשביל חולים כאלה. זה שקטן לא תורם זה סימפטום, לא שורש המחלה. זה שההתקפה לא פוגעת וההגנה חדירה, זה לא טרמינאלי. יש מה לעשות, ועם הסגל הקיים מכבי חיפה עוד יכולה להתרומם ואולי אפילו להגיע לעמדת תחרות בצמרת. נכון שההפרש נראה מבהיל, אבל אם היא תתחיל פתאום לנצח, זה ימחק את החיוך המתנשא מהיריבות העתידיות, ויריב חושש הוא טרף נגיש.

את זה יודעים שם בחיפה, השאלה היא אם שחר מוכן ל"התלכלך".

שחר צריך להצמיד לעטר מנהל מקצועי. בעל ניסיון, שיודע כדורגל ויודע גם להתנהל עם משא האגו של שחקנים ושל עטר. את השם שאני חושב עליו לא אכתוב כאן כי אני לא מעוניין לסטות מן הנושא, אבל עטר צריך בדחיפות מישהו לידו, שיכול לנטרל את מטעני הנפץ באישיותו. מישהו שיניח יד קרה מתחת לתלתלים על המצח ויעזור לו להיחלץ מהמנגנונים הנפשיים, שמקשים עליו להבין את המשמעויות של להיות מאמן. מישהו שיסביר לו, שבסופו של דבר גם המאמן הגדול ביותר לא יוציא מאום משחקנים שלא ממש מתים עליו, בלשון המעטה.

5. שחר צריך לעשות את זה והזמן לא פועל לטובתו. הוא הבעלים והוא זה שצריך להוביל את המהלך ולהסתכן אפילו בכך שאופיו המרדני והעיקש של עטר יוביל אותו להתפטרות. שחר צריך להסביר לעטר לא רק את גודל הציפיות, אלא גם את המכשלות שפוגעות בקבוצה.

שחר הוא איש חכם ואמיץ שצריך לקחת אחריות במלוא מובן המילה. הוא  חייב להחליט מה קודם למה –  טובת העסק, שעולה לו הרבה כסף וכנראה גם בריאות, או השם הטוב של מכבי חיפה כמועדון שלא מפטר מאמנים במהלך העונה.

אם זה ילך, מה טוב. אם לא, עטר עוד יזכה ממש בקרוב לראות תמונות ביציע, רק שהפעם הפרצוף של בנאדו יהיה מרוח עליהן. זה יהיה צורם לעטר ואולי יחניף לאגו של בנאדו. מכבי חיפה לא תרוויח מזה והחורף שם יהיה ארוך וקשה.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

של מי הבזיון?
תרבות (ספורט) לשבת

99 Comments

חיימון 26 באוקטובר 2012

האם כתבת כאן פוסט מוסווה על ברנדן רוג'רס, ופחדת שהקהל יישאר אדיש??

חולה על גרי אקשטיין ;)

משה 26 באוקטובר 2012

אני לא מבין את ההקבלה שלך, ברנדן רודג'רס מוציא מים מהסלע בקבוצה שיש לו, עטר מוציא את החול מתחתית האגם. ברנדן רודג'רס הופך למאמן ששחקנים משחקים בשבילו, עטר מאמן ששחקנים נחשדים בסבוטאז' במשחק שלו.
רודג'רס נדפק ע"י צעדים של ההנהלה ועטר נשאר בחיים בזכות ההנהלה.

משה 26 באוקטובר 2012

רודג'רס הלך אתמול אחרי המשחק עם דאונינג לכיוון הקופ והצביע על דאונינג כדי שהקהל יודה לו אחרי התקופה הנוראית שהוא עובר(לא מצאתי קישור לזה לצערי), לעטר אין אינטיליגנציה רגשית להבין צעד כזה בכלל.

בני תבורי 26 באוקטובר 2012

משה,
שמתי לב, מחווה מכובדת ומרגשת.

אריק 26 באוקטובר 2012

מכובד כן, אבל אוי לכם אם הוא גם יחזור להרכב…

אביעד 26 באוקטובר 2012

זה אותו רודג'רס שעשה לדאונינג זובור פומבי כשאמר לתקשורת שדאונינג לא מתאמץ מספיק?

בני תבורי 26 באוקטובר 2012

כן, זה בדיוק אותו רוג'רס ועכשיו הוא עשה את ההיפך כשהגיע. מזכיר לי מישהו מעיר שכנה…

מכבי חיפה 94 27 באוקטובר 2012

סוף סוף מישהו מאשים את שחר , סוף סוף !!!

ירון 26 באוקטובר 2012

קח כל מאמן בארץ ותציע לו לאמן את מכבי חיפה ונראה אחד שאומר לא. עטר לא נשבה בהילה של עצמו, הוא פשוט קיבל אופציית קידום שבמקרה גם כוללת את הקבוצה שהוא אוהב. לסרב לא הייתה אופציה.

יעקב נקש 26 באוקטובר 2012

אני לא בטוח במאה אחוז שעטר צריך ללכת (לא חושב שמאמן אחר יצליח יותר) אני אעשה הקבלה לעולם האמיתי:
במידה ואתה נגיד טבח צעיר בתחילת דרכך ועובד בקפה קטן בלי יותר מדי יומרות להיות הטוב ביותר, ובשנה שאתה עובד בו, תפסת שם של מכין ארוחות הבוקר הטובות באזור. ואז אתה מקבל הצעה לעבוד במסעדה הכי טובה בארץ (הבעלים חבר של אבא) בתור שף ראשי, אממה אתה יודע להכין רק ארוחות בוקר, מה עכשיו קדירה וציר דגים שלא נדבר על סרוויס ערב…
היית לוקח את העבודה בידיעה שכשלון יגרום בסופו של דבר לפיטורייך ולזה שלעולם לא תעבוד במסעדה הזאת שוב? או שהיית ממשיך בקפה ובנתיים לוקח איזה קורס ומשדרג את עצמך? יש כאלה גם למאמני כדורגל, אני לא מאוהדי גרנט או גוטמן אבל מפרגן לשניהם על השתלמויות שעברו אצל מאמני על בעולם.
ולמרות כל זה אני עדיין מאשים את שחר, לא כי הוא לא מפטר, כי הוא בכלל מינה…

אריק 26 באוקטובר 2012

הבעיה של עטר זה לא להחדיר מוטיבציה בשחקנים. הוא שיחק בשיטה שעבדה לו בסדר בנתניה, ואז גילה שכשאתה נותן לשחקנים למהקבוצה השניה לעבור את אורך המגרש באין מפריע זה יותר בעיה כשאתה במכבי חיפה כי הקבוצות מתגוננות מולך ולא תוקפות ואז הן פשוט מבקיעות גול או שניים דרך הטיילת ומנצחות. הוא נכנס לפאניקה כי אין לו את האופי לאמן קבוצה גדולה, הוא לא מספיק בטוח בעצמו, ולכן רכש 3,547 קשרים אחוריים כדי לסגור את החור. עכשיו עטר אמנם מנע את הטיילת אבל הקבוצה תקועה כי הוא הפסיק לשחק את המערך היחיד שהכיר.
כאוהד נתניה אמרתי שהשיטה שלו יכולה לעבוד רק בליגה הישראלית בקבוצה כמו נתניה כי זאת אנטי-שיטה ואנטי טקטיקה. עטר בנתניה שיחק ללא קשר אחורי או 50/50 בכלל. ארבעה מאחורה והיתר קדימה (ושאף אחד לא יגיד לי שעזרא, נחום, או דגאני עושים הגנה- הם לא.)
זה היה טוב לנתניה אבל היה ברור לגמרי שיכשל בחיפה.
מי שצריך לענות על השאלות זה קודם כל האוהדים, מה רציתם מאלישע? מרוני לוי? מגרנט? זה מה שרציתם? שחקן שאף פעם לא הוביל את הקבוצה באמת ושיחק ביריבה העירונית ובבית"ר הוא הסמל שלכם? והכי חשוב, ראיתם את מכבי נתניה משחקת בכלל?

ניתאי 26 באוקטובר 2012

יפה. התעלמת מכל הפרק שלו בנתניה ומה שעשה שם.

בני תבורי 26 באוקטובר 2012

ניתאי,
מכבי נתניה היא סיר שהלחץ בו מבעבע פחות. על עטר בנתניה קרא את תגובתו של תומר חרוב למטה.

יוסי 26 באוקטובר 2012

קשקוש.
אלישע [שהגיע לחיפה בלי גביע] השאיר אחריו אדמה חרוכה, תרבות משחק של קבוצת תחתית ומנטליות של לוזרים.
רק עכשיו מתברר עד כמה עמוק הבור שהוא חפר לנו.
מדובר בקבוצה שהתרגלה להפסיד שלושה גמרי גביע בארבע שנים, לקבל באופן קבוע בראש מהפועל [הבינונית] שלישיות ורביעיות, ולהתזבות באירופה.
גם אם תחליף עשרה מאמנים זה לא ישנה את העובדה שהקבוצה גמורה.

בני תבורי 26 באוקטובר 2012

יוסי,
אז מה אתה מציע?

יוסי 26 באוקטובר 2012

המשבר כל כך עמוק שאני לא יודע אם יש בכלל מה לעשות.
קבוצה שמביאה בים כסף את ת-מ-י-ר כ-ה-ן כדי שיחזיק את הקישור האחורי שלה צריכה, חייבת, לקבל בראש. זו לא נפילה לגיטימית עם שחקן רכש. זה סימפטום של קבוצה שהופכת להיות מכבי תל אביב בימי לוני העליזים.
קבוצה שמשחררת את דבלשווילי כי היא מאמינה שבתור עומדים חלוצים טובים יותר היא קבוצה שאיבדה קשר עם המציאות.
קבוצה שעדיין בונה על קטן (שתמיד תפקיד השחקן המוביל בחיפה היה גדול עליו) שיציל אותה חיה בסרט רע.
אלוהים אדירים!בשלוש השנים האחרונות, הכאילו מוצלחות של אלישע, המועדון התבזה יותר מאשר בכל 25 השנים האחרונות שאני זוכר.

הדבר היחידי שאני יכול להגיד בוודאות שצריך לעשות זה (ואת זה אני עושה) זה להרחיק את הילדים מהמסך לכמה שנים.

חייזר ירוק 26 באוקטובר 2012

יוסי אתה כל כך צודק!!!!!
ואני ממש שמח לדעת שישנם עוד אנשים שחושבים כמוני בעניין אלישע…
גם בתקופה "הטובה" בה אלישע ניצח ולקח אליפות לא הייתי מסוגל ליהנות מרמת המשחק של הקבוצה בלשון המעטה… מכבי חיפה עבדה מאוד קשה במשך עשור או יותר כדי להפוך לקבוצה הישגית התקפית ומהנה לקהל גדול ובהתאם כמות הקהל גדלה… ומבנוניות ואפרוריות אי אפשר להיפטר כל כך מהר. יקחו עוד כמה שנים במקרה הטוב עד שמכבי חיפה תחזור לגדולתה ותיפטר מהאסון וההרס שאלישע השאיר (לא בכוונה כנראה אבל השאיר…) ולכל האנשים שתמיד אמרו לי "אבל הוא הביא אליפויות.." עכשיו אתם כנראה מבינים על מה דיברתי כשאמרתי שאלישע לוי זה האסון והטעות הכי גדולה בהיסטוריה של מכבי חיפה כמועדון. מה שמצחיק שהוא עוד מתראיין ואומר שבמכבי חיפה מעריכים עכשיו יותר את פועלו חחח. איזה שטות!!!!! ודבר נוסף… קטן חייב להסתפסל ולהיכנס רק ל20 – 30 דק כחלק מתהליך ההשתפרות ומחיקת הבינוניות.

אלון 26 באוקטובר 2012

אם מה שאתה אומר הוא נכון אז מה תגיד על השינוי של מכבי תל אביב? נכון שאת הכסף סופרים בסוף העונה, אבל הקבוצה נראית הרבה הרבה יותר חסונה.
אין דבר כזה שמאמן לא יכול לשנות מנטליות של שחקנים, אם זה קורה אז המאמן צריך להחליף מקצוע כנראה.

MG 26 באוקטובר 2012

בני שלום,
יש לי הרבה מה לכתוב בנושא, אך אעשה זאת מאוחר יותר, כיוון שהילד חולה, אז אין גן היום ואני עסוק.
כאשר בא גר להלל הזקן וביקש שילמדוֹ את כל התורה על רגל אחת, השיב לו הלל: "דעלך סני לחברך לא תעביד, זו היא כל התורה כולה ואידך פירושה הוא זיל גמור".
דווקא עליך אני מאד מתפלא שאתה קורא לפטר מישהו ולא על רקע משמעתי/פלילי.

בני תבורי 26 באוקטובר 2012

MG,
קודם כל רק בריאות והחלמה מהירה לילד. אחר כך, אנא כוון אותי למקום בו קראתי לפטר את עטר.

MG 26 באוקטובר 2012

"שחר הוא איש חכם ואמיץ שצריך לקחת אחריות במלוא מובן המילה. הוא חייב להחליט מה קודם למה – טובת העסק, שעולה לו הרבה כסף וכנראה גם בריאות, או השם הטוב של מכבי חיפה כמועדון שלא מפטר מאמנים במהלך העונה."
אתה בעצם כותב כאן שטובתה של מכבי חיפה היא בפיטורי ראובן עטר.
די לחכימא ברמיזא…
אם לא הבנתי נכון, אשמח אם תסביר.

ירושלמי 26 באוקטובר 2012

ופסקה או שתיים לפני זה הוא כתב:
"שחר צריך להצמיד לעטר מנהל מקצועי".
השאלה היא איך עטר יקבל את זה, עם אופי כמו שלו יותר מסביר להניח שהוא יתפטר.
אבל אם זה יקרה רוב האחריות לפיטורין צריכה להיות מוטלת על עטר (שהוא בעצם ישבור את הכלים כאן) ולא על שחר.

MG 26 באוקטובר 2012

תודה על ההתייחסות, אבל זה לא קרב אותי לעבר הפרשנות אחרת של המשפט שציטטתי לעיל.

בני תבורי 26 באוקטובר 2012

כנראה שלא התנסחתי כראוי. שחר צריך לעשות מה שלדעתי נכון למכבי חיפה, לא לאגו של עטר. אני לא מציע לפטר את עטר, אני ממליץ על מנהל מקצועי ולהסתכן בהתפטרות של עטר. העיקרון ש"אצלנו לא מפטרים מאמן באמצע העונה" שגוי ומיותר. הוא מסנדל החלטות רציונאליות.

תומר חרוב 26 באוקטובר 2012

רובן לעולם לא יעבוד תחת מנהל מקצועי.
אני חושב שמה שקורה במכבי חיפה עם רובן זו פשוט חוסר התאמה. לא בגלל שרובן לא מאמן טוב או לא מודע ליכולות שלו. זה חוסר התאמה שמושפע ממבנה האישיות של רובן עטר ומההתנהלות שלו. התנהלות שלעיתים קרובות היא בעייתית ומוזרה אבל זה הבנאדם, הוא השתנה לא מעט לאורך השנים אבל השינויים אצלו לוקחים זמן. בנתניה הייתה לו מערכת שיישרה קו עם כל דבר, כל דבר. וזה עבד לטוב ולרע. במכבי חיפה כנראה שאין את התנאים הללו ולא יכולים להיות למרות שכולם נורא רצו שזה יעבוד.
כנראה שלמרות שהיינו רוצים לחשוב אחרת, רובן עטר נורא מתאים לנו(בנתניה) ולמרות שהם היו רוצים לחשוב אחרת, רובן ממש לא מתאים להם.

בני תבורי 26 באוקטובר 2012

תומר,
זה בדיוק מה שאני טוען (מבלי לחפור… :) )

גל דגון 26 באוקטובר 2012

זה שונה באופן משמעותי ממה שאתה טוען.

"רובן לעולם לא יעבוד תחת מנהל מקצועי." זה טיפ'לה שונה מ"שחר צריך להצמיד לעטר מנהל מקצועי."

בכל מקרה, שניכם הגעתם למסקנות מרחיקות לכת בפרק זמן קצר מדי. עטר עוד יכול לתקן, ויכול להצליח. שחר דווקא עושה בשכל שהוא נותן גיבוי למאמן בשלב זה. לא בהכרח כי זה נכון כרגע, אלא כי זו האסטרטגיה הנכונה מצד הבעלים.

בני תבורי 26 באוקטובר 2012

גל,
כתבתי "להוביל את המהלך ולהסתכן אפילו בכך שאופיו המרדני והעיקש של עטר יוביל אותו להתפטרות." אם יחליט ללכת, הוא עם תומר. אם יבין שמנהל מקצועי יכול רק לסייע, אני רואה את מכבי חיפה עם הסגל הקיים הופכת לכוח משמעותי בליגה.

עידו 26 באוקטובר 2012

אשמח מאוד אדון בני תבורי אם תגיב למה שאומר .
רק דבר אחד חסר למכבי חיפה וזה תאמינו או לא אריק בנאדו
בצוות המקצועי . הטעות הגדולה ביותר של עטר זה הצוות מקצועי הבלתי מקצועי בעליל שהוא גרר מנתניה 30 שנה של מאמן שוערים הלכו לפח שלא תזכרו מה הוציא אותנו מהבוץ שנתיים רצוף זה אדון אריק בנאדו ועד שהוא לא יחזור שום דבר לא ישתנה

בני תבורי 26 באוקטובר 2012

עידו,
בני זה סבבה :)
מקובל בעולם שמנהל מביא יחד איתו את האנשים שלו ולפעמים זה לא כל כך עובד. לגבי בנאדו, אתה מכיר את חיפה טוב ממני ואני לא יכול להתווכח איתך.

לאון סטייל 26 באוקטובר 2012

חייבים למנות את אייל ברקוביץ' לעוזרו של עטר או תפקיד אחר בקבוצה ברקוביץ' היקפוץ על ההזדמנות וביחד הם ישתפו פעולה נהדר

בני תבורי 26 באוקטובר 2012

לאון,
אתה צוחק, נכון?

אלעד 26 באוקטובר 2012

זה יכול להיות אחלה דוקו-ריאליטי. רק להצמיד לקבוצה צלם קבוע בסגנון הסרטים שעושים ב-ESPN

יעקב נקש 26 באוקטובר 2012

האמת בני, שצחוק צחוק אבל אייל ברקוביץ' הוא אחד הווינרים הכי גדולים אם לא ה… שהיו לנו בכדורגל, וממה שרואים במשחקים של חיפה, הכי חסר שם רצון וטירוף על המגרש ולדחוף ליד השער, יש שם מין ריפיון כזה בכל הנוגע לרצינות ואחד כמו ברקוביץ' יכול להכניס "רעל" במערכת ולגרום לשינוי. אם כל הכבוד לקטן ושאר השחקנים אף אחד לא מתקרב בקצת לרמת הגאווה שהייתה לברקו כשחקן של חיפה, אם כל השטויות שעשה והאופי הבעייתי, לא לתת לו לסיים בחיפה זה הכתם הכי גדול בקריירה של שחר. מה גם שבאופן טבעי היה ממשיך כנראה לתפקיד במועדון אולי כמאמן נוער. אולי לא מאוחר…

MG 26 באוקטובר 2012

יעקב, האם אתה זוכר מה אייל ברקוביץ' עשה באותה עונה?
על קצה המזלג: הרחקה על קללות לשופט, הרחקה על דחיפות, לא מוכן להתחמם אם לא מובטח לו שיכנס כמחליף ומחנאות בחדר ההלבשה.
ההחלטה של רוני לוי בגיבויו של שחר הינה מההחלטות הטובות והנכונות שקיבלו במועדון במאה הנוכחית.

ירושלמי 26 באוקטובר 2012

נתת תיאור מדוייק למאמן ישראלי טיפוסי.
הרחקות, קללות לשופט, דחיפות ומחנאות.
חסרה לו רק קבוצה לאמן.
הבונוס של ברקוביץ' כמו שאמרו, זה הווינריות.

שלו 26 באוקטובר 2012

הייתי רוצה ליחס לשחר את מידת התחכום שהוא נותן לעטר את הבמה ולא יפטר אותו ויהי מה.
כנראה חיפה לא תרד ליגה, ושנה אחת לזרוק לפח כדי שהקהל יהיה זה שיגרש את עטר זה כנראה מחיר סביר עבורו.
שחר הוכיח בעבר שכשבאו פסיכים ושפכו טונות של כסף שהוא מוריד את הראש ומחכה שהסופה תעבור.
הוא היחידי ששרד את כל המיליונרים, בלי להשתגע.

בני תבורי 26 באוקטובר 2012

שלו,
אבל לא מדובר כאן בלקנות שחקנים בסכומי עתק, מדובר ברב החובל ששמת על ההגה של הספינה שלך והוא לא ממש מסתדר עם הגלים. נחכה לטביעה רק כדי שמישהו אחר יצעק שהמלך עירום?

שלו 26 באוקטובר 2012

הספינה לא טובעת היא תגיע לחוף בבטחה. שחר יודע זאת.
ולדעתי הוא ממש מחכה שהקהל ידחוף את עטר החוצה.
הוא ממש רוצה לדעתי שהקהל יבין שגחמות הן לא דרך לנהל קבוצה.
וכיגיע יומו גם קטן ודבידוביץ ילכו.
ולא כל פרדה תהפוך למאבק.

איציק 26 באוקטובר 2012

אני לא מבין משהו, מכבי חיפה היא הקבוצה של המאה ה-21 ובו זמנית רוני לוי הרס אותה, אלישע לוי הרס אותה, ראובן עטר הורס אותה. משהו לא מסתדר… אפשר לקבל הסבר להגיון זה.

אריה 26 באוקטובר 2012

רק גרנט מנגר

אריה 26 באוקטובר 2012

עטר עשה יותר מדי טעויות בזמן קצר כל כך לכן גרנט יכול להיות אחלה פתרון להאיר את עיניו של עטר

רענן 26 באוקטובר 2012

כל זה לא ממש משנה, איך שלא תהפכו את זה, בעוד חודש עטר חוזר לאמן את נתניה.

MG 26 באוקטובר 2012

1. מכבי חיפה לא פיטרה מאמן משנת 2000 (וגם זה לא היה על רקע מקצועי) וראוי שתמשיך בקו זה, כיוון שכך יש להתנהל. זה כדאי לטווח ארוך, כיוון שהמאמנים הבאים ידעו שיש להם שקט תעשיתי וגם כי זה הגון ומוסרי יותר.
2. מאז שנת 2000, כל מאמן שהגיע למכבי חיפה לקח אליפות או הגיע לליגת האלות כבר בעונתו הראשונה. אין זה אומר שכל מאמן חדש שמגיע צריך להימדד לפי סטנדרט זה.
3. מאז שנת 2000, למעט יצחק שום, הקהל של מכבי חיפה לא היה מרוצה מאף מאמן ותמיד מצא על מה להתלונן. כפי שלא היה נכון להתרגש מהתלונות לכיוונם של גרנט, לוי ולוי, כך אין להתרגש גם הפעם.
4. כל מלעיזי אלישע והאדמה החרוכה – נעשו טעויות ואי אפשר לברוח מזה, אך יש לזכור שלקחו לו בשנתיים 10 שחקנים, רובם מובילים בקבוצה. להאשים אותו באדמה החרוכה זה לא הוגן.
5. לשפוט מאמן אחרי 7 מחזורים זה הרבה יותר מדי מוקדם (לדעתי גם עונה לא תמיד מספיקה). אמנם המקרה אינו זכור לי, אבל הסיפורים מספרים על כך שכמות הקריאות לפרגסון להתפטר בעונתו הראשונה היו רבות מספור.
6. כשהייתי בקורס טיס לקח אותנו ערב שבת אחד מבכירי בח"א חצרים לסוג של שיחת פתיחה, בה הוא חזר והגדיש שאת טובי המכשירים והמשאבים יש להקדיש לשלב המכין (חצי השנה הראשונה). רק בכדורגל כשמאמן נוער עושה עבודה טובה ישר יש קולות להעבירו לקבוצה הבוגרת. למה? בנאדו מצליח בינתיים עם הנוער, אז שישאר עם הנוער ויכשיר את דור העתיד. אם וכאשר התנאים יבשילו הוא יכול להתקדם גם לקבוצה הבוגרת, אבל האינטרס של מכבי חיפה הוא להשאירו כמה שיותר זמן עם האפרוחים.
7. מנהל מקצועי אינו פתרון בטווח המידי ובכל מקרה אינו קשור למצבה של הקבוצה. צריך למנות מנהל מקצועי, כיוון שכך נכון להתנהל וזה ישפר את המערכת בטווח הארוך. לכן, אין להיחפז ועדיף לבחון את בעל התפקיד ולמנותו תוך התעלמות מוחלטת ממיקום הקבוצה בטבלה ו/או רמת הכדורגל שהיא מציגה. תפקידו של מנהל מקצועי היא להתוות דרך. אם המאמן הוא המנכ"ל, המנהל המקצועי הוא יו"ר הדhרקטוריון. עזבו רגע מה קורה במקומות אחרים – כך אני חושב שהדברים צריכים להיעשות במכבי חיפה. יש מי שאחראי על הפן הטכני (חנין), אך אין אחראי על הפן האסטרטגי. מנהל מקצועי צריך להיות זה שמבהיר לקבוצת הנוער שצריך לשחק באותה השיטה והאינטנסיביות בלי קשר לתוצאה, כיוון שמטרת מחלקת הנוער היא לספק שחקנים לקבוצה הבוגרת ולא לזכות בתארים. או לחלופין לראות שהחלוץ החזק והמהיר בן 10 אינו עילוי ולשבץ אותו בתור מגן, שגם ברור שזה התפקיד הבעייתי ביותר בכדורגל הישראלי.
8. חס ושלום אייל ברקוביץ'…סולחה עם שפיגל תהיה טובה. הוא האיש המתאים ביותר לתפקיד. קשה לי לראות את גרנט לא מתערב היכן שלא צריך ולא בוחש בקלחת.

איציק 26 באוקטובר 2012

MG,
אני לא מגבה את התגובות של חלק מהמגיבים אשר מלינים על כל המאמנים למרות שכולם הביאו אליפות. אני גם לא בטוח שלפטר את עטר זה הפיתרון הנכון. עדיין יש לי בעיה עם ההצהרה שלך שזה נכון לא לפטר מאמן כדי שהבאים בטור ידעו שיש להם שקט. האם בחברת הי-טק/מפעל/משרד, היתה משאיר עובד גרוע רק שידעו שלא מפטרים? יש בדרך-כלל סעיפים בחוזים המאפשרים לפטר עם הודעה מראש ואלוי גם עם פיצוי כלשהו ומשתמשים בזה לטובת החברה. למה זה לא נכון לגבי מאמן? אני חושב שמאמן צריך לדעת שהוא תחת ביקורת תמידית, עם חבל ארוך ויד לא קלה על ההדק, אבל עם חבל סופי.

MG 26 באוקטובר 2012

ראה תגובתי לבני מטה.
אני לא סותם את הגולל על פיטורין, אבל אנחנו ממש לא שם.
אין הדבר דומה לעבודה אחרת, כיוון שפה עובדים על חוזה קצוב ואפשר לחכות שהוא יסתיים. אותך או אותי, אם לא יפטרו, נמשיך לעשות נזק עד הפרישה.

איציק 26 באוקטובר 2012

טוב, אתה תעשה כנראה יותר נזק, כיוון שיש לך הרבה יותר זמן עד הפרישה :-)

ירושלמי 26 באוקטובר 2012

לגבי נקודה 4 הגיע הזמן שמישהו יגיד את זה.
מספיק עם מסע ההכפשה כלפי אלישע.
למה שלא יאשימו את שחר שמינה אותו או על זה שלא פיטר אותו?
גם עוד חמישים שנה כשלא יקחו אליפות הם יגידו שהכל התחיל בגלל אלישע… הרי לא הייתה עונה אחת שהם שיחקו רע או איבדו אליפות לפני שהוא הגיע.
פשוט עלובים.

אדום עולה 28 באוקטובר 2012

MG ,החוק הראשון במנהל עסקים זה שאין חוקים.
כל מאמן שמגיע למכבי חיפה יודע שהוא עובד במועדון שלא אוהב לפטר מאמנים , פיטורים של מאמן אחד ב12 שנה יותר משמצביעים עם המועדון מצביעים על המאמן.
חלון ההעברות של ינואר הינו קריטי לבניית סגל הקבוצה בשנה הקרובה והינו קריטי ליצירת המומנטום שצריך להביא את חיפה להחזיק בכרטיס לליגה האירופאית בשנה הבאה.
אם נפלה החלטה אצל שחר להיפרד מעטר , כדאי שיפעל במהירות וימנה היום מאמן שיוכל להתחיל להריץ את הסגל לשנה הבאה.
לחובבי הקונספירציות שמאמינים שמינוי עטר זה תרגיל של שחר להראות לאוהדים שהוא מבין יותר אני מאחל לעטר הצלחה בהמשך הליגה ויצירת "סנדול" לשחר לפטר "סמל" ששילם שכר לימוד אבל הצליח להעמיד קבוצה.

מושיקו 26 באוקטובר 2012

הודעה על מינוי גרנט כמנהל מקצועי תצא בשבוע הבא

בני תבורי 26 באוקטובר 2012

אוי ואבוי, עוד יגידו שאני סידרתי לו ג'וב… :)

בני תבורי 26 באוקטובר 2012

MG,
כל עקרון מן הראוי שייבדק ויעודכן מידי פעם. גם זה שלא מפטרים מאמנים באמצע העונה. בנושא זה הגבתי לך למעלה ואחזור בקצרה: אני לא מציע לשחר לפטר את עטר, אני מציע לו לעשות את מה שנכון למכבי חיפה, לא מה שנכון לעטר.

MG 26 באוקטובר 2012

אנחנו מסכימים על העיקרון. אני חושב שלמכבי חיפה טוב לא לפטר מאמנים על רקע מקצועי (אפשר כמובן לא להאריך חוזה), אלא במקרה של קטסטרופה. לעניות דעתי אנחנו אפילו לא קרובים לשם.

חיימון 26 באוקטובר 2012

MG אני מעריץ את האיפוק וההגיון שלך בתוך סיר הלחץ האמוציונאלי (ולרוב לא כל כך חכם, בלשון המעעטה) שנקרא הכדורגל שלנו.
נכון, כמו בני, אני מסכים שאולי העקרונות הנהדרים שהצגת כאן בעיקר בכל מה שקשור לבנייה ועיצוב נחדש לא בטוח שתקפים על רובן, אך לכל הדעות 7 מחזורים זה טיפה בים ויהיה הרבה יותר בריא לכדורגל שלנו – גם כלכלית – אם יחשבו פעמיים לפני שזורקים דמות שכל כך חשובה ליציבות המקצועית כמו מאמן.

הייתי רוצה לשתף אתכם במחקר שנעשה פה על הכדורגל האנגלי בין 2004-2008 שמראה שאין שום קשר בין החלפת מאמן לשיפור באחוזי ההצלחה, והרבה מאמנים 'מצליחים' סטטיסטית שילמו את המחיר של 'אי ההצלחה היחסית'…

http://www.icmacentre.ac.uk/files/discussion-papers/DP_2011_24.pdf

MG 26 באוקטובר 2012

חיימון, ארור אתה!
התכוונתי לנסות להתפנות בזמן הקרוב ולכתוב פוסט על סטטיסטיקה כזו בארץ. אני לא מאמין שגנזת אותו בהבלחה של תגובה אחת. :)

חיימון 27 באוקטובר 2012

תכתוב תכתוב.. אפ פעם אין מספיק.. ותמיד צריך לחדש – לפי המחקר הזה נעשה לגרנט עוול.

דובי מילר 26 באוקטובר 2012

מבלי להיכנס לויכוחים, כי מכבי חיפה (וכל הכדורגל הישראלי..) לא ממש מעניינים אותי.

חשבתם שאולי שחר עצמו מנמיך ציפיות ?
זה מה שנוח לו כרגע..

הרי מבחינתו מכבי חיפה היא עסק, כמו כל אחת משאר החברות ששייכות לו.

MG 26 באוקטובר 2012

דובי, אני מכיר מספר אנשים שמועסקים בקבוצת מאיר (בן משפחתי הוא מנכ"ל של אחת מהחברות). האמן לי שאם היא הייתה מבחינתו כמו כל חברה אחרת, היא מזמן לא הייתה בבעלותו.
הוא שחקן כדורגל בעברו ופועל באופן אמוציונלי בהרבה מאשר בשאר העסקים.
בכלכלה יש 2 סוגים של משקיעים:
1. משקיע אסטרטגי.
2. משקיע פיננסי.

שחר אינו משקיע במכבי חיפה מאף אחד מהשיקולים הללו, ולכן לא מדובר על השקעה על בסיס חשיבה כלכלית.

matipool 26 באוקטובר 2012

קראתי פעם ששחר אמר שמאז שהוא במכבי חיפה , 90% מזמן הפגישות העסקיות שלו מדברים על כדורגל ובעשרה אחוז הנותרים סוגרים בקלות את העסקה .
גם אברמוביץ' לא לקח את צ'לסי בשביל לעשות שם כסף . היא הייתה תעודת ביטוח חיים בשבילו וצינור פרסום עצום . באותה מידה הוא יכל וחשב לקחת את טוטנהאם והשמועה אומרת שמיודענו פיני זהבי המליץ לו לקחת את צ'לסי ולא את טוטנהאם .

GA'02 26 באוקטובר 2012

לא משנה בכמה דאבלים הבוגד יזכה בנוער,ג' אף פעם לא יניף שלטים בדמותו ו/או לזכותו.

לא רוצים בנאדו בחיפה!!!

רובן יוציא את העגלה מהבוץ.

ואדון מר כותב תרשה לי רגע—– פח של פוסט.רשמת ורשמת ורשמת עוד קצת,רק מה חבל שהכל הזוי.רובן לא מאמן? 2 סגנויות עם נתניה (תקציב של שקל ורבע ועם שחקנים כמו אוראל דגני וימפולסקי) גביע עם ביתר ירושלים שאחרי דרק בואטנג ושאר כוכבים.

אידיוט

איציק 26 באוקטובר 2012

אני קורא את התגובה שלך ואני חושב, אתה סתם אדם גס רוח, או שהייה לך פשוט יום קשה ואתה לא שולט על מה שאתה כותב בגלל הלחץ.
לא חבל…

MG 26 באוקטובר 2012

קוף, כמו הקוף מהתקשורת, גם אצלך אי אפשר אף פעם להתייחס לרעיון, כי השפה פשוט מגעילה.

GA'02 27 באוקטובר 2012

והינה אני חשבתי שאתה אח לנשק. אידיוט חסר הבנה מלכלך על רובן וכולה הסברתי לו שהוא אידיוט. SO B IT.

GA'02
ULTrA Or dEAD

MG 27 באוקטובר 2012

גם על אחי לנשק פשוטו כמשמעו (בסדיר ובמילואים) אני מעביר ביקורת שצריך.

GA'02 27 באוקטובר 2012

קאפיש

תומר חרוב 26 באוקטובר 2012

גם גס רוח וגם טועה. רובן זכה בשתי סגנויות, בשתיהן ימפולסקי ודגני לא שיחקו והייתה לו קבוצה עם תקציב מאוד גבוה.

GA'02 27 באוקטובר 2012

אז לא ימפולסקי ודגאני (למרות שהם כן שיחקו בעונות האלה.ימפולסקי בטוח) אני בטוח שאם תתאמץ קצת תעלה שמות אחרים. "תקציב גבוה"? LOL ואני הוא זה שטועה. מאז יאמר עזב אותם יש להם תקציב של ליגה למקומות חנייה. ומה גס רוח? לדעתי הוא אידיוט ואמרתי לו את זה.מה גס רוח בזה? עדיף להיות צבוע?

בני תבורי 27 באוקטובר 2012

GA'02,
קודם כל ברוך הבא. עזוב את גסות הרוח, אני לא מתרגש. אבל אתה מכנה אותי אידיוט ולא אומר כלום מעבר לזה. יתכן שזה בגלל שאין לך ארגומנטים רציניים לבסס עליהם דיון?

GA'02 27 באוקטובר 2012

ארגומנטים רציניים??? WTF DUDE?

2 סגנויות עם קבוצה של שקל ורבע+ גביע עם ביתר (פוסט הכסף הגדול)+שנה שעברה לקח את נתניה לאירופה על חשבוננו.מלבד עונה 1 גרועה בהרצליה (שאם שיימן היה נותן לו לסיים ולא גורן לו לקום ולעזוב אולי גם היא הייתה נגמרת סביר).כל אלה פוסלים את כל תרשים הזרימה שלך.אומנם ציינת הישגים אלה בפוסט אך משום מה פסלת אותם בהינף יד.

אתה לא באמת אידיוט,אבל אתה ודומיך הורסים לאנשים חיים עם טורי דעה/כתבות צבע/בלוגים הזויים ושקריים בעליל.בגדול זה לא מעניין אותי,כל עוד זה לא רובן

ירוק 26 באוקטובר 2012

מסכים עם אלו שמעליי – בשביל מה השפה הזו? אתה מתלהם ומוציא שם רע לאוהדי מכבי חיפה.

חוץ מזה, מה יש לך מבנאדו?? אולי תסביר לי איך העזיבה שלו שונה מהעזיבה של רובן להפועל בזמנו? או שעוד לא נולדת אז?

GA'02 27 באוקטובר 2012

הבוגד עזב בשביל הממון,וכשביתר פירקו אותנו בקריה הכלב רץ לקהל שלהם ועשה צוקהארות באוויר.

המעבר של רובן לסרדינים היה שונה.

ירוק 27 באוקטובר 2012

אתה מוכן להסביר איך המעבר של רובן היה שונה? כי סתם להגיד את זה לא ממש עוזר. הוא עבר ליריבה העירונית אחרי עונה מעולה שבה הוא היה אחד משני הכוכבים הגדולים. להזכירך הוא גם הוביל אותם לנצחון ראשון מולנו אחרי בערך 4500 שנה. בחייך, תפסיק עם הקשקושים האלו. אריק היה שחקן בית וחזר להביא לך אליפות אחר כך. אז עבר לכסף, אז מה? אף אחד לא מושלם, בטח בעידן שלנו עם הכסף הגדול. גם לא רובן.

GA'02 27 באוקטובר 2012

לא הולך לחרטט אותך,אין לי מושג למה זה שונה.אני יליד 83,עד עונת 93'-94' כדורגל לא ממש עניין אותי. מאותה עונה הזויה אני ירוק,אין לי מושג איך קרה שרובן חצה את הכביש ואין לי מושג איך הקבינט ב ג' לא שומר לו טינה.אני זורם עם העדר אם ג' לא כועס על רובן (ההיפך הוא הנכון כידוע לך) אז כנראה שמשהו שם היה שונה.

ג'ובאני בוגד-ג' לא עודד אותו ( לא מדבר איתך על הטרמיפסטים).ההארד קור אפילו שתה לו ת'דם עם קשית

בנאדו-בוגד נקודה סימן קיראה כפול 3.להזכירך הוא כבר עזב לביתר לפני כן לקדנציה ראשונה אבל חזר ועובדה שקיבלו אותו בחזרה והפכנו אותו לסמל (כמו שהגיע לו)

גם יניב יכל לעזוב לארקדי אחרי הפאשלה בלונדון אבל הוא לא,כי הוא לא בוגד.זה מה שרציתי שגם בנאדו יעשה.ואנא ממך בלי בולשיט על "הבן אדם רצה לעשות לביתו"תשיעשה לביתו רק שלא יצפה לחזור אח"כ הביתה ולהיות מופתע שהוא לא רצוי.

MOBY 26 באוקטובר 2012

רובן שיחק עבר לאדומים….. שיחק בבית"ר ועוד. מה אתה רוצה מבנאדו? מה ההבדל בדיוק? שפירא מול גידמאק?

ירוק 26 באוקטובר 2012

אל תפריע לו עם העובדות, הוא יודע רק לצעוק ססמאות כנראה.

המאמן 27 באוקטובר 2012

ומה עם השחקנים?
מקבלים מאות אלפי שקלים – ולא מביאים תפוקה.

חיפה מרבה להחמיץ מול השער.
נוצר כדור שלג והקבוצה במשבר.

שחר מתנהל מצוין!
בשייטת אומרים: "כשהגלים מתחזקים – החזקים מתגלים".
לא מפטרים, לא מביאים מנהל מקצועי שיגרום לשחקנים לא לסמוך על המאמן, לא נכנסים למרה שחורה.

צריך לשדר לשחקנים שזה מה יש – זה המאמן, זה הצוות שלו, לא מביאים אף אחד ואף אחד לא הולך הביתה.

ככה זה בספורט תחרותי.
וככה יוצאים ממשברים בספורט תחרותי.
וספורט תחרותי הוא לא הייטק, בנק או קיוסק.

sbh 27 באוקטובר 2012

זייני שכל כולכם מנתחים לי אישיות ומצעים לשחר עצות סתמו תפה

רן 27 באוקטובר 2012

נוכח התגובות האחרונות ניתן לשער שמישהו שם את הלינק של הפוסט ב- ONE…

GA'02 27 באוקטובר 2012

בא לך ללקק לכותב הפוסט הדעתן עוד קצת???

הגרביל רשם פה פוסט שלם עם ניתוח "מעמיק" על דמותו רובן,מפיץ שקרים והבלים שכל קשר בינהם למציאות פשוט לא קיים.

כל שאמרו לו זה שהוא אידיוט

בני תבורי 27 באוקטובר 2012

:)

Rocky1 27 באוקטובר 2012

ענק!!!

צור שפי 27 באוקטובר 2012

איזה שיר ענק של גרי אקשטיין, לא אופייני למהותו הרוקיסטית-גיטריסטית אבל למי איכפת. קראתי לא מזמן ראיון אתו, נאחז בחיים אחרי אירוע מוחי קשה שעבר לפני כמה שנים, מחזיק לו אצבעות. הוא היה תמיד קצת בשוליים, אינדי בימים שלא הכרנו את המלה הזו.

צור שפי 27 באוקטובר 2012

http://www.haaretz.co.il/gallery/music/1.1850129
ראיון מרגש עם גרי אקשטיין בגיליון "הארץ" מאתמול.

בני תבורי 27 באוקטובר 2012

צור,
תודה על הקישור. טריוויה: את המילים והלחן לשיר הזה כתב ראובן חיון בן קיבוץ מענית שהוא היום מפיק מוסיקלי והפיק את האלבום הזה של אקשטיין.

ערן 27 באוקטובר 2012

אני חושב שכולם פה קצת נסחפו מדיי… אם נסתכל אחורה על כל העונות של ראובן (ולא רובן) עטר בנתניה תמיד הם פתחו גרוע. לעטר יש שיטה שפשוט לא נתפסת תוך חודש בכל קבוצה ומספיק להחליף שחקן אחד או שניים (כמו שקרה לו בנתניה בכל עונה) וצריך לבנות הכל שוב פעם. לראייה קבוצות שמשחקות בשיטה דומה (בורוסיה דורטמונד היא דוגמה טובה) ומצליחות לא רע. לשחק עם קשר הגנתי בודד (מה שנקרא אנקור מן) יכול לעבוד בהחלט. הבעיה היא ששחקנים כמו חן עזרא (כשרון ענק) עידן ורד (כנ"ל) ואפילו יניב קטן (דיי כבר נמאס ממנו…) לא מבינים שהמערך הזה הוא לא 4-1-3-2 אלא 4-6-0 כל הקבוצה חייבת לזוז ביחד קדימה ולרדת ביחד להגנה. אבל הם טוב להם לעמוד בחצי של היריבה ולהתלונן שההגנה לא עובדת. בקיצור, עטר הוא לא הבעיה בחיפה. גם לא האגו של עטר… האגו של השחקנים קצת יותר בעייתי… אני חושב שעם קצת זמן, קצת ירידה לקרקע גם של ראובן ובעיקר של השחקנים (בחייאת, אף אחד פה לא מבוקש בריאל, תירגעו הא?!?!) זה עוד יכול בהחלט לעבוד, עם דמאו כקשר אחורי בודד ידין וגולסה לפניו, ורד ועזרא בכנפיים ושלומי אזולאי בחוד. ושחר? נראה לי שהוא כבר הוכיח את כל מה שהיה להוכיח… בעלים שמבין שמועדון כדורגל הוא גם עסק, ולא רק הבובה של האוהדים.

אנונימי 27 באוקטובר 2012

מי שכתב את הדעה הוא כמו כלל העיתונאים :
חתיכת אפס , סמרטוט , שלא מבין כלום מהחיים שלו ומחפש רק רוע
אני רחוק שנות אור מלהיות אוהד של חיפה
אבל מה הכותב הזה מבלבל את המוח ??????????
קורה שלא הולך , וקורה שלא מצליחים
ואם שחר ימנה מאמן "מנוסה" מעל עטר ועדיין הם יהיו גרועים ? אז תכתוב שאתה אדיוט ולא מבין כלום או שתמשיך לתת עצות מהספה ????
ואם פתאום חיפה יצליחו , יביאו גביע , יתנו הצגות ויצליחו להגיע לאירופה ? האם גם אז תכתוב שאתה אדיוט ??????????????????
אם כן אז כל הכבוד לך , אבל כנראה שתבין שאתה לא יודע כלום חוץ מלתת עצות אז תחפש נושא אחר להטפל אליו .
אגב : למה אתה בכלל כתב אם אתה כל כך מבין בהכל וכל כך חכם ???????? אולי תציע את עצמך ליועץ ליעקב שחר ? נראה לי שלאדם "חכם" ו"מבין" כמוך הוא ישלם פי 5 לפחות מהגרושים שאתה מרויח בתור עיתונאי .
בכלל נגעת בכדור פעם ? ניהלת משהו פעם ? קבוצה ? צוות בבורגר ראנץ' ? משהו ?
מי שמך לתת עצות ????????????????
ושיהיה שבוע טוב לכולם כולל הכתב המהולל .

בני תבורי 27 באוקטובר 2012

גם אני אוהב אותך.

MG 27 באוקטובר 2012

בני, אתה יודע שאני מאד מעריך אותך וקטונתי מלהכתיב לך איך לנהל את הבלוג, אך לעניות דעתי, ביצעת שגיאה.
היית צריך להסיר את התגובה ולחסום את הכותב.
לפרסם את כתובת הדוא"ל שלו ברבים היא מעשה לא ראוי.
בתור בעל הבלוג מוטלת עליך מעט יותר אחריות מהמגיב הממוצע.
טוב תעשה, אם תסיר את השרשור.

בני תבורי 27 באוקטובר 2012

MG,
אני נגד סתימת פיות באופן עקרוני ומשום כך אינני מוחק תגובות. מחיקת תגובות היא סנקציה שמעולם לא השתמשתי בה ואין בכוונתי להתחיל, כל עוד אני נשוא התגובה. את כל התגובות, גם בעילום שם, המופנות כלפי באופן אישי ואפילו אלה הכוללות קללות וגידופים, אני מאשר לפרסום. לעומת זאת, אמחק מידית כל תגובה מסוג זה שתופנה כלפי מישהו אחר מבאי הבלוג.
אני מכבד כל מגיב שיחלוק על עמדתי ואפילו ישים אותה ללעג ולקלס. אינני חייב בכבודו של מי שנכנס כדי לנאץ ולטנף. פרסום כתובתו ברבים יזכיר לו שאנונימיות היא מחסה רעוע כל אימת שהיא מנוצלת לרעה.

GA'02 27 באוקטובר 2012

מהלך גאוני…. בוא נראה איך יגיבו לך עליו.אני על אידיוט נרגמתי באבנים

בני תבורי 27 באוקטובר 2012

אבל מהתגובה שלי אליך התעלמת. בוא ננהל ויכוח. אדרבא, תוכיח לי שאני לא מבין, שאני מדבר שטויות. תקרע את הפוסט שלי לגזרים ושים אותי ללעג ולקלס. התייחס למה שכתבתי ולא לאיך שאני נתפס בעיניך. אבל אנא, עשה זאת בנימוס.

GA'02 27 באוקטובר 2012

למה התעלמתי אחוקי? תעלה קצת למעלה ותראה שהבאתי לך ארגומנט חזק מאוד

משה 27 באוקטובר 2012

בני,
עזוב אותך מכל הקשקושים המקומיים, מחר דרבי.
לפני כשבועיים התייחסת באופן תקיף להתנהגות של שלבי(לא זוכר אם פה או בחדר הנעליים). מצ"ב ציטוט מראיון איתו באתר הרשמי לגבי האירוע, לפחות בראיון נשמע שהוא מבין מה הוא עשה :
Shelvey on his Manchester United red card…

"If I had pulled out of a tackle against Manchester United, I would probably have hurt myself and the fans would have gone mental. That walk [from the field] felt like a mile but I had seen Alex Ferguson in the fourth official's ear so I said to him: 'It's your fault I got sent off'. After the game I had just picked up my friend and his girlfriend from the players' lounge and I was walking back down the tunnel towards the car park and saw him coming towards me. I pulled him and apologised for what I had done. I said it was wrong and I was frustrated. I'm a young boy and emotions got the better of me but I said I still wouldn't have pulled out of that tackle. He said it took a man to apologise. He said it is an emotional game and not to worry about it. My dad has always brought me up to respect people but, if you have opinions and if you are in the right, don't be afraid to say so."

בני תבורי 27 באוקטובר 2012

משה,
תודה על הקישור. שלבי טעה לדעתי, אבל בסופו של דבר הבין ועשה את המעשה הנכון. לגבי הדרבי, הכל פתוח.

בני תבורי 27 באוקטובר 2012

GA'02,
שמע, אנחנו לא מכירים, רק מציון העובדה שאתה יליד 83' אני יכול לספר לך שאני מבוגר ממך בשלושים שנה. יחד עם זאת מותר לך לחלוק על כל מילה שכתבתי ולרסק את הטיעונים שלי אחד לאחד. אתה מעלה בדעתך שאתה רק צריך לכנות אותי אידיוט וגרביל ואני כבר אבין שטעיתי?

איל 27 באוקטובר 2012

קודם כל לדעתי במערכת כמו מכבי חיפה צריך מנהל מקצועי שינהל את כל המערכת ויצור דרך, ותחתיו יעבדו כל המאמנים.
לא יתכן ששחקנים שגדלו בנוער לא יקבלו הזדמנות בקבוצה הבוגרת וכל ההשקעה במחלקות הילדים והנוער תרד לטמיון , נראה לכם הגיוני ששחקנים כמו עדן בן בסט , תומר חמד שמככבים באירופה לא מצאו את עצמם משחקים בקבוצה הבוגרת ,לגבי תומר חמד למי שזוכר הוא שיחק רק אחרי שלאלישע לא נותרו חלוצים .
איך כאלה כישרונות מתפספסים.
אני לא אומר שלא צריך לעשות רכש אבל שיהיה בצורה מבוקרת .

כדי ללמוד צריך לראות מועדונים גדולים בעולם ומבחינתי הגדולה מכולם היא ברצלונה שם אתה יכול לראות את כל קבוצות הגיל משחקות באותו סגנון משחק.
רוב השחקנים שם באים ממחלקות הנוער והרבה יותר קל להם להשתלב בקבוצה הבוגרת , בגלל ששיטת המשחק כבר חקוקה בשחקנים,
אומנם אנחנו לא ברצלונה אבל בהקבלה לליגה הישראלית אנחנו כן
והגיע הזמן שנתקדם עוד שלב .
מכבי חיפה הוא מועדון שבנוי לתהליך כזה והפתרון לא צריך להיות במאמן כזה או אחר אלה בדרך .
תיראו שאפילו המאמנים בברצלונה באים מתוך הקבוצה מכיוון שיש שם דרך ששום מאמן שיבוא מבחוץ לא יוכל להתאים לקבוצה.

גל 27 באוקטובר 2012

בני שלום.

לדעתי לא צריך לפטר את עטר מכיוון שהוא, כמו כל המאמנים שהגיעו לאמן את הקבוצה לפניו עשה משהו כמאמן. נא להזכיר לכולם שאלישע, אפילו את גביע השוקו לא לקח לפני שהגיע לחיפה.

הבעיה של הקבוצה היא קודם כל בשחקנים הבינוניים שהובאו לקבוצה כתוצאה מלחץ של אלישע בשנה שעברה אחרי שהרבה שחקנים טובים עזבו לחמם ספסלים בבלגיה ושות'.
הרי שחקנים כמו איציק כהן , דגני, ואילו הזר ההזוי הזה שהגיע צסראץ או איך שקוראים לו היו רק יכולים לחלום להגיע לקבוצה כמו חיפה שלפני כמה שנים, ופתאום הם מקבלים את חולצת ההרכב.

מצטער, זו לא מכבי חיפה !!! זו אסופת שחקנים שמביישים את ההזדמנות שנתנו להם.

שלא יהיו אי הבנות – עטר לא נקי מאשמה – שחקנים כמו שיימן אלקיים צעירי ( הלוואי שאני אתבדה איתו) לא ראויים ללבוש את החולצה הירוקה.גם כל הדיבורים על זה שעטר לא מפרסם הרכב לפני משחק , לא מדבר עם השחקנים – זה לא מה שציפיתי ממאמן שכבר עבר כמה דברים כשחקן וכמאמן. טבעי שיהיה לחץ אבל יחסי אנוש זה א-ב של הצלחה כמנהלאני מאוג אוהב את ראובן – הוא היה האליל שלי כנער אבל ההתרגשות על בואו התחלפה באכזבה לא רק בגלל התוצאות או צורת המשחק ( אף אחד לא בא לקבל כדור והשחקנים נראים כאילו הם לא יודעים מה לעשות, לאן לרוץ וכד')אלא גם ובעיקר מההתנהלות של ראובן עצמו. אני מתפלל שיישאר וינסה לשפר ולהשתפר.

לסיום מילה על יעקב שחר – אי אפשר לומר מילה רעה על האיש שבזכותו הפכנו לאימפריה, אבל – עטר ביקש והתחנן לקבל את אלמודו ולא קיבל. לא היה עדיף לתת לו את מבוקשו במקום להביא כל מיני שחקנים שלא מתאימים ?

נקודה למחשבה.

בואו נעודד כי אין לנו קבוצה אחרת . לקטול תמיד אפשר.

בברכת ירוק עולה

יצחק 28 באוקטובר 2012

למכבי יש שלוש בעיות קשות.
האחת זה מאמן שאינו יודע ומסוגל להתנהג באיפוק ולהתמודד בכבוד בראיון שידור חי ולענות לשאלה לגיטימית, כך אתה נוהג עם שחקניך?!
השנייה נובעת מבחירת שחקנים שגויה ונדמה כי דמאו אנדלובו דגני וצעירי אינם מספקים את הסחורה ולא מתאימים ללבוש ירוק.
השלישית זה יו"ר לא צעיר אשר זכה בכל והאם יש בכוחו להחזיר את חיפה שוב לצמרת, כאשר מיץ רמון וטביב משקיעים אירופה האם שחר ינמיך צפיות או ימשיך במירוץ.

דניאל 28 באוקטובר 2012

אני חושב שהוא קנה אותי בטיעון של הגרביל אין ספק שאני תומך בו ובכל טיעוניו .
לעניין עצמו ואני אתייחס כרגי רק לקהל כי בראש ובראשונה אני אוהד כדורגל ולא מאמן או פרשן , הקהל של מכבי חיפה (אלו ששומעים ולא האוהד השקט) מזכירים לי את הקהל של מכבי בתקופת חזרתו של נמני השפויים מבינינו ידעו שזה ילך לאבדון אבל רוב הקהל רצה וכל !! הקהל שילם . אני מעריך ששחר ראה והפנים משהו מהקנדי התמהוני (שלאט לאט לא נראה כל כך תמהוני) ויתן לקהל לבקש את הראש של עטר וישלח אותו הביתה במחיר של עונה דלילה . זה הימור שכנראה הוא מוכן לקחת

Comments closed