מתקדם

רוק מתקדם. עפר שלח. אין קשר.

 

לפני כמה שנים קיבלתי את הטלפון של עפר שלח. מישהו שהתארח אצלי בתכנית סיפר לי שהיה איתו בצבא והיו חולי פרוג.

פרוג, שידע מי שלא יודע, זה קיצור חיבה לפרוגרסיב רוק. רוק מתקדם בעברית. הייחוד שלו, באופן מאוד כללי, נובע ממקורות ההשפעה של יוצריו: מוסיקה קלאסית על כל סוגיה ורוק.

הנה אבחנה סוציאלית שמצאתי במהלך שנות התעניינותי בפרוג: מרבית הפרוגיסטים דפוקים. ברמה שקשה להבין. מדובר בחבר'ה עם מנת משכל העומדת ביחס הפוך ומנוגד  לאיכויות הרגשיות שלהם. החבר'ה האלה מתייחסים לפרוג כמו אל דת ולתובנות הפרטיות שלהם, כמו אל פתווה. זה פחות או יותר, קנה המידה לסובלנות שהם רוכשים אחד אל השני.

הם גם נראים מוזר, שילוב של מקרי קיצון מטאליסטים ו/או היפסטרים.

*

בקיצור, אמרתי, יופי. עפר שלח אחד שלא מתאים לסטריאוטיפ. בחור שקול, נבון, רהוט, לא מתלהם, רציני, שולט בחומר בו הוא מתעסק, מתמקד בעיקר. הנה, מתאים וראוי. נזמין אותו לתכנית.

צלצלתי אליו.

לא, הוא אמר, אפילו קצת קצר רוח. מאיפה יש לך את הטלפון שלי?

אמרתי.

אה, לא ראיתי אותו שנים, הוא אומר, ובכלל, אני כבר מזמן לא שם.

כן, גם הפרוג כבר מזמן לא שם. אני, במפגן של הומור זבל.

לא, הוא אומר. תודה.

לא אולי, לא בהזדמנות אחרת, לא אני אחשוב על זה. לא תודה. קצר ולעניין.

כמה שנים אחר כך שמעתי שהבן שלו בא איתו לראות את הגמר של מכבי נגד פאנאתנייקוס עם צעיף ירוק.

מאז אני בכלל לא סובל אותו. את החלק הזה שלו.

*

חלק אחר של שלח, הוא הדבר הכי טוב שקרה לעיתונות הספורט המשודרת בארץ, בדיוק מאותן סיבות שבגללן רציתי להזמין אותו לתכנית. הרשימה למעלה.

עפר שלח לוקח את הכדורסל הישראלי, נושא משמים לכל הדעות, ומתייחס אליו ברצינות גמורה. הוא לא הופך אותו לדבר הכי חשוב בעולם, בוודאי לא הטוב מסוגו, אבל הוא לא מתנשא ולא מזלזל. אם היה מבין מספיק היה עושה את זה גם לכדורגל.

הוא שולט היטב בנעשה ואין פינה בכדורסל שהוא לא מכיר, אבל נמנע מלהיכנס לסמטאות חשוכות של רכילות צהובה.

הוא נותן כבוד לכל בן שיח. הוא לא יחתוך מישהו בגסות, לא ייכנס לדבריו ולא יציג אותו ככלי ריק. הוא גם לא משתתף ביציע העיתונות של בן טיפוחיו. הוא מגיע לאולפן נסמך על ידע, לא על  אגו. ההגשות והפרשנויות שלו הן מפגן של איכות.

זה לא אומר שהוא לקקן. להיפך. הוא יכול להיות גם ברקודה. עם השיניים, לא עם האטיטיוד. שואל לעניין ומבקש תשובות לעניין. הוא לא המציא כלום, אבל עושה את זה הכי טוב שאפשר.

*

ככל שמגוחך בכלל להתייחס לעניין, שלח מדבר עברית תקינה, מה שלא ניתן לומר על מרבית עמיתיו. הוא חף מפאתוס ואינו עוטה את פוזת מחנך הדור כשהוא מנתח מהלך על המגרש, או משוחח עם יו"ר של קבוצה שהוא לא אוהב.

ניכר הדבר במעשי ידיו, כי שלח שואב את התנהלותו המקצועית מעולם תרבותי וערכי מלא ועשיר, שמקרין על עיסוקו. הוא כבוד למגזר שעושה די הרבה כדי להיות לא ראוי לכבוד.

ואתם יודעים מה הכי אהבתי, שהוא אמר שבכל מקום אליו הגיע בעולם, תוך כמה שעות יש לו קבוצה אחת שהוא אוהד ואחרת שהוא שונא, ויש לו נימוקים.

מה זה אם לא תמצית התשוקה לספורט.

*

לא אצביע עבור עפר שלח מהטעם הפשוט: אני חושב שאת הערכים שהוא מייצג אפשר למצוא גם במפלגות קיימות. אני לא בעד התנהלות על גלגלים של קיצורי דרך פוליטיים שמתבססים על הכמיהה שלנו ל- ישן מפני חדש תוציאו רק כי נשבר לי כבר.

המפלגה שלו לא מייצגת שום ערך בעל משמעות שלא קיים כבר במצע של מפלגות אחרות כמו העבודה ומרצ, ואפילו לא כיוון מחשבה ייחודי מקורי. הוא אינו חולק שום דבר משותף בראייה חברתית ביטחונית מדינית עם העומד בראש מפלגתו, שאינו שותף לו עם שלי יחימוביץ' או זהבה גלאון, מלבד אולי, הערכה לסינגל מאלט.

הריצה שלו עם הלפיד דומה לקוצר הרוח שמפגין כדורגלן ישראלי שהבקיע בשלושה  משחקים ברציפות והסוכן שלו כבר שולח קלטות לחו"ל. תן לי בלגיה. אפילו ליגה שנייה, לא חשוב, העיקר מהר. הכי גרוע, לא ילך אחרי קדנציה אחת? נחזור למפרום של אימא.

*

עכשיו שלח הולך לפוליטיקה. הבור שהוא משאיר בטלביזיה יתמלא בגלל חוקי הטבע, אבל הטבע לא נותן אחריות. אנחנו, מי שהורגל על ידו לסגנון אחר מזה השכיח בשידורי הספורט בארץ, נרגיש בחסרונו. אבל אם את מה שהוא לוקח מהעיסוק בעיתונות הספורט הוא יביא איתו לפוליטיקה, זה עשוי להפוך את הכנסת למקום קצת פחות ציני ואופורטוניסטי. כי אחרי הכול, במקום בו עומד אחד עפר שלח, יש פחות מקום לאחד רון קופמן. או שלמה שרף.

*

השיר הזה לא קשור לתוכן הפוסט. הוא מאסטר פיס:

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

נעשה להם עוול!
משהו מעניין קורה שם

81 Comments

משה 11 בינואר 2013

בדיוק בגלל הפסקה האחרונה שלך כן צריך להצביע ליש עתיד. נכון, יש מצעים דומים. יש מפלגות דומות. זאת הבעיה, הכל כבר נראה אותו דבר וגרוע מאוד. אבל אם לפחות נוכל להכניס לשם בן אחד נורמלי, שיודע לדבר, שיודע לחשוב, זה כבר שיפור על מה שהיה עד עכשיו.
ובגלל זה מצביעים לעפר שלח. לפיד שם במקרה. :)

אביאל 11 בינואר 2013

משה – מה שמצליח לדבר בצורה חכמה על ספורט לא אומר שהוא יצליח מבחינה פוליטית, בדרך כלל אותם "מוצלחים" לא ממש מצליחים בפוליטיקה, זה תחום אחר לגמרי.

סימנטוב 11 בינואר 2013

שלח עשה עבודה נהדרת והידע שלו בזירה האמריקאית מרשים מאוד.
לגבי פרוג, לפני כחודשיים הלכתי להופעה של להקת חידוש (2/5 מהלהקה המקורית) של להקת פרוג נהדרת בשם gentle giant משנות השבעים. היה מרתק וקסם לא נעלם התחלתי להתעניין בלהקה שוב ומסתבר שיש המון קבוצות מתחת לשמיכה הווירטואלית – וכן הם די מוגבלים הרגשיות לצד דיונים חביבים הם מעלים המון תמונות מהופעות מהשנים ההם מהצד זה נראה כנעורים שלא נגמרו
לגבי יס אהבתי מאוד את close to the edge היו ימים… הריח של הויניל העטיפה היפות (נזכר גם בג'טרו טול stand up) עדיין אין אפליקציות כאלה…

Amir A 11 בינואר 2013

תהיה לי בריא סימנטוב. הלהקה הזו היא אחד הסודות הגדולים ביותר. הידעת שהבסיס שלהם זה שלושה אחים? אתה יכול לדמיין באיזה משפחה דפוקה צריך לגדול כדי ששלושה אחים יקימו כזו להקה.

סימנטוב 11 בינואר 2013

הם באמת מדהים. שלושה אחים יהודיים ועוד מסקוטלנד… מ'זה דפוקים רק מלשמוע את השירה של דרק אפשר להבין שהמשפחה הזה היא dysfunctional :)
בסוף ההופעה קשקשתי עם קרי מיניר (ענק, קלידן כל כך מיוחד) גארי גרין ומלקולם מורטימור דבר שלא חשבתי שיקרה בביצה שלנו.

אדם 11 בינואר 2013

סוד שמור?
איך יכול להיות שסוד שמור מושמע מפעם לפעם ב-88?
אחלה להקה.

פלה קוטי 11 בינואר 2013

איזה בעסה חשבתי שהפוסט על פרוג…….
אפרופו פרוג, קוטנר החליט לסכם גם הוא את השנה במוזיקה ברדיו הקצה.
שנת 1972.
האזנה צרופה: kzradio.net

בני תבורי 11 בינואר 2013

פלה,
רוצה פרוג? הכנס לקישור למעלה, העולם על פי אורי ברייטמן.

באבא ימים 11 בינואר 2013

אצלנו בחברה היו קוראים ל – selling england by the sound

"selling"

חוץ מבני יש עוד מיהו כאן שזוכר שאנשים היו פעם יושבים ביחד בבית של מישהו לשמוע מוזיקה? עוד עושים את זה היום?

סימנטוב 11 בינואר 2013

בהחלט! אצלנו זה היה קרב בין האחים מה מקשיבים קודם ג'נסיס, יס, ג'טרו, לד זפלין 3 או 4. אפילו את selling זוכר פעם בביקור אצל חבר בקיבוץ וכל פעם משהו אחר צועק איזה משפט (איזה אלבום מופתי)

בני תבורי 11 בינואר 2013

היינו מעבירים שמירות בלשיר את Thick as A Brick מהתחלה עד הסוף ואחר כך את Selling…

באבא ימים 11 בינואר 2013

יש לי תחושה שזה לא קורה היום. ואם אני צודק אז זה מאוד עצוב.

זה לא שאני לא אוהב את קינג קרימזון, אבל אני מעדיף את ג'נסיס, ג'טרו טול ויס. אני חושב שזה עניין של מה ששמעתי קודם. האמת היא שגם לג'אז ספק אם הייתי מגיע אלמלא הפרוג.

ועוד דבר גם בתחום הזה לביטלס יש מניית יסוד.

איציק 11 בינואר 2013

כן, אבל יותר לשמוע ג'ז

רועי 15 בינואר 2013

Kמה חוץ מבני.
גם בזמני , לפני הצבא ובתוך הצבא היינו יושבים ומאזינים למןזיקה מקלטות או דיסקים. ומתלהבים מהעטיפות.

טל המנצ'סטרי 11 בינואר 2013

בני,

אומנם אתה סקאוזר אדום אבל לעולמים אני אזקוף לזכותך שלפני כמה שנים טובות בשעת לילה מאוחרת, בפעם הראשונה שהתוודעתי לפרוגרסיב היתה בתוכנית שלך ברדיו. לא יודע מה הייתי עושה היום בלי לברוח מדי פעם למחוזות של יס או קאמל, אז אם לא אמרתי קודם לכן אומר עכשיו, תודה רבה!

לגבי עופר שלח, אני לא אוהב ולא מאמין בפרשנים האלה "שיודעים הכל" וכשנותנים להם מיקרופון לספר לנו גם על פוליטיקה, ביטחון, כלכלה, כדורסל והוא גם היה הפרשן לצד רמי וייץ בגמר הגביע האנגלי ב 96 בין יונייטד לליברפול…
אין לי מושג בכדורסל אז לא יודע אם הוא פרשן סטייל שגיא כהן, יודע להתנסח יפה אבל בתכל'ס חסר מושג, קשקשן וממציא דברים.
הוא גם לא כוס התה שלי פוליטית.

בני תבורי 11 בינואר 2013

טל,
תודה. קצת זנחתי את הפרוג בשנים האחרונות אבל עדיין נאמן למורשת ומשמיע מידי פעם בתכנית.
לגבי שלח, מבינים טוענים שהוא מבין. הוא בוודאי מבין יותר בתחום שלו משגיא כהן ולא זכור לי שהוא מתעקש להיכנס לתחומים שונים אגב פרשנות משחק כדורסל. הוא מכבד את האינטליגנציה של הצופים ואינו מתנשא ובכך גדולתו כפרשן בעיני.

שמעון כסאח 11 בינואר 2013

אני מבין ואני טוען שהוא לא.

מי שאמר את המשפט "מוטי דניאל הוא החותך דרך האמצע הכי טוב באירופה" הוא לא מהענף.

סתם אחד 12 בינואר 2013

שלח גם טען שקווינסי לואיס יותר מתאים ל-NBA מאשר אנתוני פארקר…
הוא גם הילל את וונטיגו קאמינגס ששיחק במכבי בעונת 2007-8 ולא בהצלחה רבה.
אולי כדי להוכיח שקאמינגס שחקן טוב הוא התעקש להחשיב לו סלים של 2 נקודות בתור שלשות…
http://www.youtube.com/watch?v=f4Zgu0-KETs

Lior NYC 11 בינואר 2013

טל
שלח הוא בדיוק "פרשן סטייל שגיא כהן, יודע להתנסח יפה אבל בתכל'ס חסר מושג, קשקשן וממציא דברים"

אלעד 11 בינואר 2013

אוהב מאוד את שלח כאיש תקשורת. לא כל כך רואה איך הוא, ומרבית חבריו למפלגה, מצליחים להשתלב בהצלחה בפוליטיקה בארץ. הרשימה של לפיד נראית כמו קבוצת פנטזי – אלו באמת אנשים מצויינים אחד-אחד. הבעיה היא שבשביל להיות טוב בפוליטיקה, על אחת כמה וכמה בפוליטיקה הישראלית, אתה צריך להיות – נו – פוליטיקאי. ואין אחד ברשימה שם עם הרזומה הזה.
אני מאמין ששלח יותר יחסר לנו בשידורי הספורט, מאשר יוסיף לנו במושבו בכנסת. אני בכל מקרה מאחל לו הרבה בהצלחה.

ניינר 11 בינואר 2013

בני כידוע לך אני מחזיק מעצמי מומחה פרוג (ואפילו הוצאתי פעם אוסף פרוג לא רע בשם "רוחות בלילה"). להגיד שמקור הפרוג הוא מוסיקה קלאסית זו אמירה לא מדוייקת. הפרוג מושפע ומשלב בתוכו השפעות של קלאסי,ג'אז ופולק בהתאם לאמנים השונים שיצרו פרוג. יש להקות יותר קלאסיות ברוחן (רנסנס למשל), יותר ג'זיות (ג'נטל ג'איינט), פולקיות (גרייפון) ויש כאלו שמשלבות הכל יחד (ג'נסיס, ג'טרו טאל ועוד).
עם ההבחנה שלך שהפרוגיסטים דפוקים אני ממש לא מסכים.
בדיעבד עם השנים נטו לרדת על הפרוג ובהרבה מקרים בצדק. בשלב מסויים הרבה להקות הפכו לפומפוזיות וטרחניות והמוסיקה שלהן הפכה חלולה או פלטפורמה להפגנת איכויות הנגינה של החברים (ELP הם הדוגמא הטובה ביותר). כאן באמת כדאי לציין שלהקות הפרוג הוציאו מתוכן כמה נגני ענק כמו ביל ברופורד, ריק וייקמן, סטיב האו, כריס סקוייר, רוברט פריפ, קית אמרסון וזה רק קצה המזלג כמובן.
ועם כבר פריפ, אין ספק שקינג קרימזון היא להקת הפרוג הגדולה בכל הזמנים והיחידה שכל היצירות שלה עומדות בענק במבחן הזמן (וציון מיוחד גם ל ואן דר גראף ג'נרייטור).
יכולתי לבלבל פה במח עוד שעות על פרוג אבל אני לא רוצה להפוך לטרחן ופומפוזי ולכן אסיים בהמלצה על אלבום הפרוג הגדול מכולם RED של קינג קרימזון!

בני תבורי 11 בינואר 2013

ניינר,
אני מומחה קטן מאוד לפרוג ובהחלט מקבל את ההגדרה שלך. לא חשבתי שיש מקום בפוסט להרחיב יותר מידי בנושא. לגבי הפרוגיסטים, זו כמובן הכללה מרושעת, אך נשענת על בסיס עובדתי רחב ומהימן.
התמונה שבחרתי לפוסט היא של האלבום שנמצא בראש רשימת 250 אלבומי הפרוג הגדולים על פי טעמו של אורי ברייטמן, איש פרוג עתיר ידע ובעל האתר http://www.mitkadem.co.il שיכול לשמש בית ספר לפרוג. גם הוא, אגב, מסייג את רשימתו בטעם אישי.
וחוץ מזה, מה פירוש "יכולתי לבלבל במוח עוד שעות על פרוג…" איפה תעשה את זה אם לא כאן?

ניינר 11 בינואר 2013

הנה בלבלתי את המח, ראית מה הוספתי על RED
בעניין אורי ברייטמן, אני מכבד אותו כאושיית פרוג אבל היו לי כמה ויכוחים נוקבים איתו. מסכים שCTTE של YES הוא בטופ טן של הפרוג בכל הזמנים

סימנטוב 11 בינואר 2013

עכשיו לא רק גולדן סטייט היא נקודת השקה בינינו

ניינר 11 בינואר 2013

:)

עדי אבני (הרבי מיעוטו) 11 בינואר 2013

אתה הוצאת את הדיסק הזה? לדעתי הקסטה הזאת היתה הראשונה שהכניסה אותי עמוק לפרוג שהוא לא סלינג או קרימזון. אם אני לא טועה היו שם ואן דר גראף ג'נוריישן וגונג.

ניינר 11 בינואר 2013

עדי, אני ערכתי, הפקתי וכתבתי את הטקסטים בעטיפה של "רוחות בלילה".
זה סדר השירים:
yes-yours is no disgrace
genesis-firth of fifth (גם בטופ טן של הפרוג)
elp-lucky man (שיר זוועה של להקה זוועות)
rick wakeman – catherine howard
king crimson – epitaph (טופ טן ברור)
manfred mann's earth band – spirits in the night קאבר הפרוג הגדול ביותר
jethro tull – aqualang
wishbone ash – throw down the sword אהבה אישית שלי למרות שלא פרוג קלאסי
roxy music – song for europe
vdgg – my room רצינו את רפיוג'יז, האמיל לא הסכים
greenslade-spirit of dance אות הפתיחה לתוכנית הפרוג של רשת גימל

תשאלו איפה פינק פלוייד? הנבלות לא נותנים שירים לאוספים וממילא הם אוברייטד ומאוסים

עדי אבני (הרבי מיעוטו) 12 בינואר 2013

כן, ללא ספק. זאת הקלטת אוסף שקניתי בצבא (המשביר לצרכן בקרית שמונה, נראה לי, שפתחה לי לרווחה את הצוהר של הפרוג. נראה אם כך שאני חייב לך תודה על כך, וגם אתה חייב לי סליחה על העובדה שבעקבותך הפכתי למכור למוסיקה, התמכרות שסופה ניהול חנות דיסקים במשך 5 שנים (היה מקצוע כזה פעם כזה פעם, כמו גלב או חלבן).

עדי אבני (הרבי מיעוטו) 12 בינואר 2013

ולתגובה מפורטת על התוכן:
yes- אף פעם לא ממש התחברתי. תמיד העדפתי מריליון או גונג עליהם.
ג'נסיס- הכי טובים בפרוג. מן הסתם השיר (והאלבום ממנו הוא לקוח) בטופ 5, לא רק בטופ 10
ELP- שיר זוועה אכן, אבל את הלהקה, ובייחוד את גרג לייק אני מאוד מחבב. לדעתי, התקופה הטובה של קרימזון היתה כשהוא איזן את פריפ
קרימזון- אולי נופלים מהמקום הראשון בגלל איסטניסטיות, אבל בתכלס, court הוא אלבום הפרוג ששמעתי הכי הרבה פעמים
מנפארד מאן- מסכים. אכן קאבר פרוג ענקי
ג'טרו טל- אף פעם לא התחברתי לאיש המוזר עם החליל. סורי. למרות שבחבר'ה שלי הם היו מאוד נחשבים
רוקסי מיוזיק- אהבתי יותר את פאזת הגלאם מאשר את פאזת הפרוג שלהם
ואן דר גרף- אכן, רפיוג'יז הוא ה-טראק שלהם

ושוב- תודה על האוסף. לי אישית תרמת הרבה

ניינר 12 בינואר 2013

עדי, קודם כל תודה. באיזו חנות עבדת?
אני עוסק כל החיים במוסיקה אבל הכי כיף היה לעבוד בחנות תקליטים (אז עוד לא היו דיסקים). חבל שהענף הזה הולך וגוסס אבל אני, שבתחום כבר מעל 30 שנה, מאד נהנתי ועדיין מצליח להנות!

עדי אבני (הרבי מיעוטו) 16 בינואר 2013

אני תושב מודיעין, ועבדתי ואח"כ ניהלתי את חנות הדיסקים הראשונה שהיתה פה (חנות פרטית, לא חלק מרשת). כך, מן הסתם, העברתי הלאה חלק מהידע שאתה ושכמותך העבירו לי

רפאל 11 בינואר 2013

אני מאמין שמייקל ג'ורדן יחסר לי.

Fluttershy 11 בינואר 2013

איזה יופי, פוסט שעוסק (גם אם בקצרה ובאופן עקיף) בפרוג! אני נדבדקתי בחיידק הפרוג לפני כ9-10 שנים, בעקבות חשיפה לאתר של ברייטמן, מאז חרשתי על מאות אלבומים, מקלאסיקות של קרימזון ויס ועד לאלבומים של להקות איזוטריות מקוויבק ושבדיה. עכשיו רק חסר שמישהו יתחיל לכתוב על וורלד אוף וורקראפט בדה-באזר, אז בכלל לא תהיה לי סיבה להיכנס לאתרים אחרים. :)

לגבי עופר שלח – אדם ראוי ללא ספק, אבל אני לא אצביע למפלגתו. אני מתלבט בין מרצ, שהצבעתי לה בכל הבחירות מאז גיל 18, והם הכי קרובים אלי מבחינה אידאולוגית, לבין "ארץ חדשה", שאם יעברו את אחוז החסימה, יהפכו את הכנסת הבאה למאוד מעניינת.

אגב בארץ יש סצנה די נחמדה, אם כי כמובן קטנה, של פרוג, הנה שיר של להקה שהוציאה אלבום ממש טוב לפני כמה חודשים, אמנם מוגדר כפרוג-מטאל, אבל אין מה לחשוש, אין כאן הרבה רעש.

http://www.youtube.com/watch?v=XAni8JZcWX8

רועי 11 בינואר 2013

איבדת אותי בוורלד אוף וורקראפט ;)

בני תבורי 11 בינואר 2013

Fluttershy,
תודה על הקישור, אצור קשר עם הלהקה בקרוב.
הסצנה הישראלית של הפרוג אכן כוללת מספר הרכבים ומוזיקאים מוכשרים ביותר. הבעיה של הפרוג היא עולמית ולאו דווקא מקומית, זוהי מוזיקה מורכבת ולא להיטית בהגדרתה ומשום כך לא צוברת רייטינג גבוה.

משה(המקורי) 11 בינואר 2013

פרוג – גם אני לא יכול לדמיין את חיי SELLING, FOXTROT ו-THE LAMB LIES DOWN ON BROADWAY(עושים לו עוול הסטורי בעיני), ג'טרו טול וקרימזון קבועות ב-IPOD שלי ואפילו המוקדמים של DEEP PURPLE עונים להגדרה.
שלח – האיש פירשן את הגמר האיום של 96(הצרפתי ה!@$%# כובש לאחר עוד הדיפה גרועה של ג'יימס), גם שם הוא עשה עבודה טובה יותר מאוחנה, ברקוביץ' או שלמה שרף.
אני לא אצביע למפלגת גאלקטיקוס, כבר נכוויתי בעבר מכאלה, מהר מאוד הם מגלים שהעבודה שלהם זה לבוא בבוקר ולשבת במזנון עם דני דנון ומירי רגב והם עפים משם עוד לפני שאתה מספיק להגיד ציפי חוטובלי.

אסף THE KOP 11 בינואר 2013

או יותר גרוע – לשבת אחד עם השני.

אסף THE KOP 11 בינואר 2013

אני לא מת על פרוג.
אבל אני יודע שבלי הפרוג כנראה שלא היה נוסד הפאנק.
אז תודה לכם נגנים בחסד, בשיער ארוך ופנים לא מגולחות.

עדי אבני (הרבי מיעוטו) 11 בינואר 2013

היסטורית אתה צודק. הפאנק היתה תגובת נגד לפרוג, וניסה להכניס מחדש את האטיטיוד הרוקנ'רולי לתמונה. חבל רק שהוא חי רק שנתיים לפני שנהפך לחלק מהשיטה

ניתאי 11 בינואר 2013

אני לא אצביע יש עתיד כי כמו שכולם אומרים כאן מעליי, הוא צריך להוכיח את עצמו בעשייה לפני שיזכה בקול שלי, ויש חשש לא קטן שתוך קדנציה אחת מנבחרת הפנטזי שלו יישארו רק הוא וראשי הערים או משהו כזה.
אבל, לפחות בחלק התאורטי של המצע בכל הנוגע לספורט (וזה מה שחשוב תכלס), ליש עתיד יש יתרון גדול על מרצ והעבודה (וכמובן הליכוד), שאלו המפלגות שהתלבטתי ביניהן. מישהו אשכרה ישב ועשה שם עבודה רצינית ראויה. אולי הכל חרטא, אבל ההתחלה היא בתכנית.

ניינר 11 בינואר 2013

מאמר שכתבתי פעם על RED:

עד קצה הסקאלה האדומה

להקת קינג קרימזון עברה במשך שנות פעילותה בשנות השבעים תהפוכות רבות, הן מבחינת חברי הלהקה שבאו והלכו והן מבחינת הסגנונות המוסיקליים שהשתנו מאלבום לאלבום. האלבום RED משנת 1975 הנו היחיד בו פעלה הלהקה כשלישייה והפאוור טריו שכלל את רוברט פריפ, ג'ון ווטון וביל ברופורד סגר את הפאזה הראשונה בתולדות הלהקה עם אלבום עוצמתי שבעיני הוא הטוב ביותר שהוציאה קינג קרימזון מעודה.

הבאסיסט והזמר ג'ון ווטון הגיע לקינג קרימזון מלהקת פמילי בשנת 1973 ועמו הצטרף גם המתופף המופלא ביל ברופורד שעזב את להקת יס המצליחה על מנת לחבור לרוברט פריפ, הגיטריסט שהוא נשמת אפה של קינג קרימזון. השלושה, עם נגנים נוספים, הקליטו שני אלבומים משובחים, LARKS TONGUES IN ASPIC בשנת 1973 וSTARLESS AND BIBLE BLACK בשנת 1974 ובשנת 1975 נכנסו לאולפן כשלישייה להקלטת RED.

התוצאה הייתה אלבום מופת ברוק המתקדם ובכלל, אלבום המורכב מחמישה קטעים ההופכים אותו ליצירה אגרסיבית, מורכבת ועתירת דיסטורשנים אשר מטלטלת את המאזין גם בפעם המאה.כבר מקטע הפתיחה האינסטרומנטלי הנושא את שם האלבום אפשר להבין מה הכינו לנו פריפ וחבריו. הסאונד אכזרי ומאיים, המוטיב החוזר על עצמו הולך ונבנה לקראת שיא גועש, הבאס של ווטון בשרני ומפוצץ דיסטורשנים, התיפוף של ברופורד מעולם לא היה כה אגרסיבי והגיטרה של פריפ חודרת אל מתחת לעור. הקטע RED שהפך כבר לקלאסיקה קרימזונית מכין אותנו לשיר הבא , FALLEN ANGEL, שדווקא מתחיל בצורה רגועה, כמעט פסטורלית. ווטון שר בקולו היפה על רקע שטיחי מלוטרון רכים ומוביל מלודיה נעימה הנקטעת לפתע על ידי הגיטרה המאיימת של פריפ המנגנת ריף מלא מתח אשר מוביל את השיר מכאן ואילך. ככל שהמתח הולך ונבנה מצטרפים לשיר נגנים אורחים, בהם דייויד קרוס בכינור מל קולינס ואיאן מקדונלד בסקסופונים (כולם חברי עבר בלהקה) והאנסמבל הזה יוצר קקופוניה מאורגנת להפליא המפגינה את איכותם הגבוהה של המוסיקאים המשתתפים באלבום. השיר השלישי ONE MORE RED NIGHTMARE נשען אף הוא על ריף גיטרה שבא והולך ובין ריף לריף ממלא ברופורד את החלל המוסיקלי בתיפוף וירטואוזי ומלא השראה ודמיון עד לעוד שיא אדיר המעוטר בסולו סקסופון מבריק של מל קולינס.

הצד השני בתקליט המקורי נפתח ביצירה אינסטרומנטלית, הפעם ברוח כמעט מופשטת המושפעת ממלחינים קלאסיים מודרנים, קטע ללא מוטיב ברור אך עם הרבה שאר רוח מוסיקלי. הקטע הזה PROVIDENCE הנו חריג באלבום ומביא אותנו אל היצירה הנועלת את RED, STARLESS , אחת מיצירות המופת של קינג קרימזון בפרט והרוק המתקדם בכלל. היצירה שארכה כמעט שלוש עשרה דקות הנה מיני סוויטה המורכבת משלושה חלקים שונים אשר לכאורה אינם שייכים אחד לשני אך הגאונות של פריפ, ווטון וברופורד יוצרת מהם יצירה מאוחדת, רבת פנים ומרתקת. ג'ון ווטון מגיע כאן לשיאו כזמר ומגיש את הטקסט המסתורי של ריצ'ארד פלמר-ג'יימס באופן מרגש ביותר והעיבוד העשיר ליצירה כולל שימוש במלוטרון, סקסופונים, קורנט וכינור. הפתיחה היפהפייה המעוטרת במלוטרון הופכת בהדרגה לאגרסיבית ומורכבת כשהכלים השונים נאבקים זה בזה במורכבות נדירה עד לשיא המזכך – פשוט יצירת מופת מבחינת הלחנה על ידי מוסיקאים אינטליגנטיים ביותר וביצוע על ידי קבוצת נגנים מבריקה.

RED היה האלבום האחרון של קינג קרימזון בפאזה הראשונה של הלהקה. למרות שהאלבום זכה להצלחה מסחרית סבירה החליט פריפ לפרק את הלהקה, בעיקר בשל סכסוכים חוזרים ונשנים עם המוסיקאים שעבדו אתו. הגיטריסט התמהוני משהו נטל פסק זמן מעולם המוסיקה והתמסר לעיסוקים אחרים עד שחזר בתחילת שנות השמונים עם הרכב חדש של הלהקה שכמובן פעל ויצר בסגנון מוסיקלי שונה לחלוטין מזה של קינג קרימזון הקלאסית של שנות השבעים. RED נשאר עד היום עדות לגאוניותם של פריפ, ווטון וברופורד כמוסיקאים בעלי אופקים רחבים וכנגנים עילאיים. זהו אלבום רוק מתקדם מופתי שנותר חדשני ומרתק גם אחרי שלושים שנה מיום הוצאתו.

המהדורות הראשונות של RED על גבי דיסקים סבלו מאיכות צליל נמוכה עד שפריפ עצמו ערך מחדש את כל אלבומי הלהקה מהמאסטרים המקוריים. ההוצאה המומלצת ביותר היא משנת 2000 שהוצאה בשיתוף הלייבל דיסיפלין של פריפ במהדורת עטיפת קרטון עם חוברת יפה הכוללת קטעי עיתונות מהתקופה ומדגישה את הצילום המקורי היפהפה של העטיפה המקורית וכל זאת בסאונד איכותי ביותר.

רוברט פריפ – גיטרה, מלוטרון
ג'ון ווטון – באס , שירה
ביל ברופורד – תופים וכלי הקשה

נגנים אורחים:
מל קולינס – סקסופון
איאן מקדונלד – סקסופון
דייויד קרוס – כינור
רובין מילר – אבוב
מארק צ'ריג – קורנט

הפקה – קינג קרימזון

רשימת השירים :

RED 6.20
FALLEN ANGEL 6.00
ONE MORE RED NIGHTMARE 7.07
PROVIDENCE 8.08
STARLESS 12.10

בני תבורי 11 בינואר 2013

שפתיים ישקו!

סימנטוב 11 בינואר 2013

לא ידעתי ביל ברופורד הנפלא עזב בכדי לחבור לרוברט פריפ מבחינתי להפסיק לנגן עם סטיב האו זה קצת הזוי.

ניינר 11 בינואר 2013

ברופורד סיפר שאחרי CLOSE הוא הרגיש שYES תקועים מוזיקלית והופכים למפלצת שמנה ופומפוזית. לכן הוא עזב כי חיפש אתגר חדש שמוזיקאי כמו פריפ יכול היה לתת לו. זה אחד המעברים המשמעותיים ביותר בתולדות הפרוג כי אי אפשר לתאר אלבומי מופת כמו RED ו- LARK"S TONGUES IN ASPIC בלי התיפוף הגאוני של ברופורד והתרומה שלו להלחנה.
נכון שסטיב האו הוא גיטריסט וירטואוז ונגן יותר גדול מפריפ, אבל פריפ הוא גאון מוסיקלי שאין שני לו ומבחינה זו האו לא מגיע לקרסוליים שלו. אני מבין את ברופורד כי החיבור בינו לפריפ וג'ון ווטון הניב יצירות הרבה יותר חשובות מאלו שהנפיקו YES לאחר שברופורד עזב

סתם אחד 11 בינואר 2013

תרשו לי לנפץ את הבועה שנקראת "עופר שלח".
אם לסכם את הקריירה של שלח במשפט: כתב ספורט, מריץ דחקות על ג'יפים ובחורות בבלייזר ו-הופ! סמכות צבאית ומדינית בעיתון ובטלוויזיה ואולי גם בכנסת.
בכדורסל הוא מבין מצוין. בשאר הדברים…לא כל כך.
שבוע לפני מלחמת לבנון השנייה, שלח פירסם מאמר שמדבר על כמה שנסראללה כבר לא מתעניין בישראל…
http://www.latma.co.il/Image/large/4860-1.jpg
הכותרת היתה: "מי מפחד מחסן נסראללה". נו רק מיליון תושבי צפון ישראל.

השערוריה האחרונה היתה אחרי עופרת יצוקה, פרסום דברי החיילים בוגרי המכינה על שם רבין. בכתבה שפורסמה בערוץ 10, סיפרו קולות מפוברקים בתיאטרליות שמזכירה את השיר 'גבעת התחמושת' כיצד ירו באזרחים חפים מפשע. עבודה עיתונאית אלמנטארית, שכוללת תשאול רציני של העדים ובדיקת עדויותיהם מול מקורות אחרים, לא נעשתה.
הכתבה שגרמה לנזק תדמיתי עצום לישראל לישראל בעולם, התבררה במהירות כברווז עיתונאי די צולע. חקירה קצרה יחסית של הפרקליטות הצבאית גילתה כי ה"עדויות" המזעזעות לא היו אלא שמועות שהסתובבו בין החבר'ה, ללא מקור מהימן, ועם קשר מעורפל בלבד למציאות.
לא מספיק שחקירה צבאית רשמית נפתחה בעקבות חצאי שמועות שפירסם בעיתונו כעדויות מוסמכות, שלח אחר כך גם פיקפק בתוצאות החקירה
בטור נוסף בעיתון. אבל מה אפשר לצפות ממי שביסס את הסקופ שלו בנוגע לפשעי מלחמה כביכול, על עלון בוגרים של מכינה קדם צבאית?

והסיפור האחרון, שלח נבחר על ידי יאיר לפיד בהרמת טלפון, בלי פריימריס. נסו לנחש מה שלח חושב על חברי כנסת שנבחרו ללא פריימריז בכתבה הזאת?
http://www.latma.co.il/Image/large/6275-1.jpg
אותו שלח שכתב בזמנו על המיאוס בציבור מהפוליטיקאים מסביר יפה מאוד מהיכן התופעה מגיעה. כשפוליטיקאי שעוד לא קרע זוג אחד של נעליים בהתרוצצות פוליטית כבר הספיק למען כסא בכנסת לסתור את הבחירה הציבורית לה הטיף, מה הפלא שאף אחד לא מאמין לפוליטיקאים?

אביאל 11 בינואר 2013

מסכים עם הכל, אבל בקשר לפריימריס, אין לצפות ממפלגה חדשה לקיים כאלה אלא החל מהסיבוב הבא של הבחירות, כאשר המפלגה והמנגנון שלה בנויים ומנוסים.

שמעון כסאח 11 בינואר 2013

לגבי כדורסל כתבתי כבר למעלה.

לגבי בטחון אז בתקופת הפיגועים הגדולים של מלחמת אוסלו הוא פירשן שצבאית לא ניתן לעצור אותם וזה כמו נסיון לרוקן את הים בעזרת כפית.

הגולנצ׳יק 12 בינואר 2013

אתה מתלונן על תחקיר עיתונאי ? הבאת תמונה של כתבה ממאי 2003 (לפי הכותרת ״3 שנים לנסיגה״) וביססת את הטענה שלך נגדו על כך שהכתבה היא מסוף 2006.

לא זוכר את הסיפור על התחקיר שנבע מעלון של ישיבה תיכונית אבל נראה לי שקשה לקבוע ששלח לא עושה עבודה עיתונאית או מעמיק בתחקירים. אתה מוזמן לקרוא את ״המגש והכסף״ שהוא כתב לפני כמה שנים והוא סוג של יצירת מופת בניתוח המצב הצבאי והצבאי-חברתי.

מעבר לכך, להבנתי האישית, יהיה קשה להיות גרוע כמו מרבית הח״כים הנוכחיים ולכן אני בעד לתת צ׳אנס לשלח וחבורתו. וזה למרות שהוא צנף !

בני תבורי 12 בינואר 2013

צנף? נמק והסבר בבקשה.

הגולנצ׳יק 12 בינואר 2013

צנף – כינוי ספק-גנאי לצנחן. יש הטוענים שאלה ר״ת של צנחן נפל, אבל בגולני זה פשוט השם הנפוץ והמקובל לצנחנים (בדרך כלל, כמו במקרה הנוכחי, נאמר באופן טבעי ולא מתוך רצון להעליב או כוונת זדון)

בני תבורי 12 בינואר 2013

תודה, למדתי משהו. אני מעולם אחר…

גיל שלי 12 בינואר 2013

צנף זה קיצור של החיבור צנחן ונפל בעגת גולני

סתם אחד 12 בינואר 2013

נכון, הכתבה מ-2003. טעיתי התבלבלתי בתאריך. זה עדיין לא משנה את העובדה ששלח טעה לחלוטין בניתוח שלו שטען שנסראללה בכלל היה מעוניין בשקט ושלווה.
באותה כתבה הוא גם כתב "אפילו ברמה הצבאית הטקטית השתנה המצב לטובה מאז הנסיגה. כדאי יהיה לזכור זאת כשיבקשו להלך עלינו אימים ביחס למשמעותן של נסיגות נוספות". כן, ההתנתקות עבדה יופי.

לגבי התחקיר מעלון של ישיבה, מדובר בסיפור הזה:
http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/868/232.html
וכאן הסתיימה החקירה בלי כלום
http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/873/212.html?hp=1&loc=1&tmp=1350

וכאן עופר שלח מסביר למה הוא צודק גם כשהוא לא צודק:
http://www.latma.co.il/Image/small/3513-1.jpg
אז מה אם החקירה לא גילתה כלום, האמת נמצאת אי שם…

ואם כבר הזכרת את "המגש והכסף", האם בספר זה שלח לא הילל את
תפישותיו של דן חלוץ וחבריו והספיד את הצבא הקונווציונאלי?
ואילו אחרי המלחמה, אחד הלקחים של צה"ל ממלחמת לבנון השנייה היה חזרה למודל המלחמה הקונוונציונאלית ושיבה לאימונים של סדרי כוחות גדולים.

קשקשן בקומקום 15 בינואר 2013

למה אתה מציין את זה שהוא רשם שמצבנו יותר טוב אחרי הנסיגה כחוסר הבנה? למרות מלחמת לבנון השניה אני חושב שהוא צדק.
אנשים שוכחים מה חיילים עשו בלבנון לפני הנסיגה. בתור אחד שהיה שם – הם לא עשו כלום חוץ מלהגן על עצמם, והם בטח לא הגנו על תושבי הצפון. וכנ"ל בעזה.

השאלה היא לא אם ההתנתקות עבדה יופי. השאלה היא אם מצבנו היום יותר טוב ממה שהוא היה לפניה. זה עניין של דיעה – אבל לדעתי בהחלט כן. ההתנתקות היתה קודם כל צעד של פינוי התנחלויות. אני לא חושב שיש רבים שיש להם בעיה אידאולוגית (בניגוד לטקטית או אפילו אסטרטיגת) בלהכניס לעזה צבא אם צריך להגן על ישראל, אבל מצבנו הרבה פחות גרוע (ומוסרי) ממה שהיה קודם. שוב – לדעתי.

סתם אחד 15 בינואר 2013

הוא השתמש "במצב הטוב" בתור תירוץ לנסיגות הבאות והוא כתב שנסראללה לא מתעניין בישראל. המציאות הוכיחה שהוא טועה.
ובכלל ההערכה שלו לגבי המערכה המודרנית וסדרי הכוחות קיבלה בעיטה – ראה לקחי צה"ל שציינתי מלבנון השנייה.
מצב טוב זה דבר נזיל וכמו שבלבנון זה התפוצץ עם מלחמה,
גם בעזה זה התפוצץ עם שני מבצעים ועם אלפי רקטות על הדרום. ובכלל, אם תשאל את תושבי עוטף עזה ושדרות אם מצבנו יותר טוב
בעקבות ההתנתקות אתה תקבל תשובה שלילית + אגרוף לפנים.
מנסיון, כל פעם שאנחנו נסוגים משטח אנחנו חוטפים משם, וכשהמדינה
מחליטה סוף סוף להפסיק להבליג, מיד קופצים עלינו בעולם שנפסיק,
וגם בתוך ישראל לא חסרים כאלה שמיד מתנגדים למבצע או שלא רוצים להכנס קרקעית כי יהיו לנו הרבה הרוגים (וגם זה הופרך בעופרת יצוקה, אבל מי זוכר). התוצאה של כל אלה היא כבילת הידיים של צה"ל ואחר כך מתפלאים שהסיפור חוזר על עצמו – כשלמעשה אף פעם לא ניסו באמת לגמור את הסיפור ברצועה.

אזי 11 בינואר 2013

כתבת שאין ביש עתיד שום דבר שלא ניתן למצוא במרץ או העבודה…
אז זה לא נכון, כי מפלגת יש עתיד הבינה שהיא לא מספיק גדולה כדי שיהיו לה עמדות מדיניות מהותיות.

כבר אמרתי בשתי הבחירות האחרונות שאם למרץ לא היתה דעה מדינית, אלא רק חברתית, הייתי מצביע לה.
יש עתיד, לטעמי, היא הש"ס של החילונים. היא תשב בימין, תשב בשמאל… זה לא משנה. היא באה על טיקט של חינוך, כלכלה, מיסים, ספורט.
פעם אחרונה שהם דיברו על מצע מדיני היה כשהסקרים חזו להם 20 מנדטים.

לציפי לבני אני לא מבין מי מצביע. איך אפשר להצביע למפלגה שהאותיות של הפתק שלה הן צפ?! כמה מגלומנית אשה אחת יכולה להיות?
הרי ציפי לא תהיה ראש ממשלה. זה כבר ברור.
אז אפשר לחזור לממשלה הקודמת לראות כמה כח הצליחה קדימה בראשות ציפי להפעיל על ביבי…
התשובה היא: 0.
להצביע לציפי נשמע לי כמו קול שהולך לפח…

אריק 11 בינואר 2013

אם הייתי צריך לבחור בין השלושה, ותודה לאל אני לא, אז ברור ששלי. מה יש בציפי? ומה יש בחבר של נוני?
והם רוצים לדאוג למעמד הביניים, אחת שחתומה על הפרטת ים מלח והתמלוגים שיש לשלם ואחד שהוא חבר של אחד מבעלי ההון הכוחניים ביותר במדינה של ממש ישמח לבצע המלצות של ועדת הריכוזיות.
שלי לפחות עומדת בראש מפלגה עם היסטוריה, ונדמה שיש לה כוונות כנות יותר.

אריק 11 בינואר 2013

עופר שלח מבין קצת בהמון תחומים, אבל תמיד יש את הצחושה שהוא לא מבין המון בשום תחום (בטח לא בכדורסל). קצת פחות מעצבן משגיא כהן שלפחות למרות שאין לו מושג בכדורגל ובאוכל, יודע היסטוריה.
אף פעם לא הבנתי מה מוצאים בו, חוץ מהעובדה שהוא יודע לרצות את בעלי היתון והרוץ שהוא עובד בהם.

אריק 11 בינואר 2013

העיתון והערוץ

matipool 11 בינואר 2013

אני מעדיף את שלח בכנסת על 90% מהאחרים שנמצאים שם . מעריך מאד את האיש .
כמו שכתבת בני – שלח בכנסת זה פחות אקוניס / דנון / חוטובלי וכו' .
אני יודע איזה סוג אני מעדיף . שווה את הניסיון .
דרך אגב – שלח לא נבחר ע"י לפיד בהרמת טלפון . הם מכירים שנים ומקורבים .
ההתלבטות שלי היא בין "העבודה" ל"יש עתיד" . יש לי הרגשה לפי הסובבים אותי , שיש עתיד יצליחו יותר ממה שמסתמן כרגע .
לצערי , ההצטרפות התמוהה משהו של הגב' ציפורה לבני למירוץ , הפחיתה משמעותית את הסיכוי להפיל את שלטון האימים של ביבי וליברמן .

k_700 11 בינואר 2013

טור מצוין בני.

אני גם לא אצביע לשלח ומפלגתו אבל אין ספק הוא משאיר חלל עצום לתקשורת הספורט הישראלית.

כל כך אהבתי את הפרשון שלו וההתיחסות לכדורסל, אפילו בNBA שהוא לא כל כך מתמצא הרבה יותר כייף לשמוע אותו מכל השימי ריגרים שהדבר היחיד שהם יודעים זה באיזה מכללה שיחק שחקן X.

D! בארץ הקודש 11 בינואר 2013

אני מאלה שניסו אבל לא מצא כמעט כלום בפרוג, חוץ מכמה אלבומים של קאמאל ואולי של קיפוד שאהבתי.
מה שכן, ךשבת עם חובב פרוג ולהקשיב לו (סליחה אבל לא מכיר 'לה') מתלהב מקטע כזה או אחר – חוויה מרגשת ביותר. ללא ציניות.

גיל 11 בינואר 2013

עפר שלח הוא אחד האנשים האינטליגנטיים ביותר בעיתונות וטוב שיהיו יותר ממנו בפוליטיקה. הוא חכם, רהוט, מבין על מה הוא מדבר (דווקא בפוליטיקה הוא מעורה יותר מבספורט בשנים האחרונות). הוא גם חי בארה"ב תקופה מסוימת ולמד תואר בספרות אנגלית ואבא שלו היה היסטוריון כך שנקודת המבט שלו הרבה יותר רחבה משל הרבה אנשים אחרים.

שמעון כסאח 11 בינואר 2013

יש מצב שגם על נתניהו אתה כותב "אבא שלו היה היסטוריון כך שנקודת המבט שלו הרבה יותר רחבה משל הרבה אנשים אחרים"?

גיל 11 בינואר 2013

נתניהו, עם כל הביקורת עליו הוא איש חכם מאוד ונקודת המבט שלו בוודאי רחבה יותר משל רוב האנשים מעצם התפקיד שלו. לא צריך לזלזל סתם ככה באנשים.

הגולנצ׳יק 12 בינואר 2013

לא יודע אם זו דוגמא נפוצה אבל זכור לי ששלח הפנה במאמר שלו למאמרים שכתב אביו (כהערת שוליים או כנקודה להתייחסות).

איציק 11 בינואר 2013

בני,
נראה לי שאתה לא בוחר ביש עתיד לא בגלל שאתה נגדה. אתה פשוט רוצה להמשיך לראות ולשמוע את שלח בערוץ הספורט.
לעובדה שניתן למצוא את הכול במפלגות אחרות, יש לך שני באגים מובנים:
1. האנשים שי במפלגות האחרות הינם כה גרועים שגם אם יש במצה משהו טוב, הם כבר ידאגו לקלקל. אני לא יודע אם יש עתיד תצליח, אבל להיכשל יותר מהקיימים קשה (אם כי אפשרי).
2. מזה יש במפלגות אחרות. בו נניח מסעדה אחת מציע קרואסון עם קפה, והשנייה בראוניס עם תה, ואתה רוצה בראוניס עם קפה. במי תיבחר? ברור, ביש עתיד. זה שלכל אחד יש חלק ממה שאתה רוצה ולאחר חלק נוסף, לא עונה על הדרישה הלך. זו בידיוק הסיבה לבחור יש עתיד (למי שזה מתאים כמובן).

ברמן 12 בינואר 2013

למרות שיש לי בספרייה קרימסון אחד, יס אחד, טאל אחד וג'נסיס אחד ןלמרות שאני שומע אותם מדי פעם, לא נכנסתי יותר משתי בהונות למימיי הפרוג. בדור שלי, כל מי שהכרתי שהיה עמוק בפרוג היה או שמן עם חצ'קונים, או בעל קוקו וחצ'קונים או שמן בעל קוקו וחצ'קונים. ןלכולם היה את המבט הזה בעיניים שאתה יודע שאם בארץ היה אפשר לקנות אמ-16 בסופר, הם מזמן היו קוצרים את כולם- מה שכן, ביום של הטבח הם היו לובשים חולצה אחרת מאשר השחורה עם הפרצוף המצוייר של In the Court of the Crimson King כדי לא ללכלך חס וחלילה את הקודש קודשים.
את עופר שלח פעם הייתי קורא לפני כל השאר במוסף ספורט אבל אז התחלתי לקרוא sports illustrated ומאז אני לא יכול לפתוח מוסף ספורט בלי לעקור לעצמי את העיניים ולקונן איך עם שהוציא מתוכו גאונים דוגמת של סילברסטיין, בשביס-זינגר, שלום עליכם, אלן גינצבורג, מוריס סנדק, רחל, עגנון ועוד ועוד ועוד, לא מנפק אפילו משורר ספורט אחד. לא הייתי מצביע לשלח בגלל שההיסטוריה הפרלמנטרית שלנו מלאה בגברים אשכנזים אינטילגנטים מוצלחים שמעולם לא חוו קושי אמיתי והם חסרי רגש וחמלה לאחר ולחלש בין אם הוא פלסטינאי, אשה, עני, ילד, זקן, פליט, מחוסר דיור או חולה.
מצב הפוליטיקה בארץ הוא כ"כ עגום שלו הייתי בארץ בזמן הבחירות כנראה שהייתי מצביע דעם.
דרך אגב, מחר אני הולך לgun show ואם אני רואה שם מישהו לובש את החולצה ההיא של קרימסון, יש מצב שאני מחייג 911

בני תבורי 12 בינואר 2013

ברמן,
אבחנות מעניינות. יחד עם זאת, אתה צעיר מידי לפרוג. אפילו את גבע הצלחתי לשכנע שבשביל להיות פרוגיסט אמיתי, לא כזה עם קוקו וחצ'קונים, צריך להיות מיוצר ממודל חמישים עד חמישים וחמש, לא מאוחר יותר.

באבא ימים 15 בינואר 2013

כמודל 67 אני מוחה.

בני תבורי 15 בינואר 2013

עול ימים…

גלן 12 בינואר 2013

אחח ימי הפרוג. זה שלא הזכירו את eloy זאת שערורייה!
ומצטרף לגבי שלח- לא מוצא בו הרבה מעבר לעברית תיקנית. לא כל שכן דיוני הפוטבול ושאר האמריקנה (גילוי נאות הכרתי לתקופה קצרה בשיבא וחיבבתי את זוגתו) . מצד שני אני אדיש לכדורסל ואולי שם הוא יותר תותח.

בני תבורי 12 בינואר 2013

גלן,
תבורך! Eloy המופלאים, להקה שעד היום זוכה למקום של כבוד באוסף הצנוע שלי. הפיבוריט שלי הוא DAWN.

גלן 12 בינואר 2013

מה השאלה. ברור שזה הפייבוריט.

גלן 12 בינואר 2013

מי שהכיר לי אותם בחיפה היה מארק רייך הסולן של קילר הלוהטת. אין לי ספק שהעיר הכי אנגלית בישראל (זה אנחנו עוד מהמנדט והימאים) הייתה הסביבה הכי טובה (לא עשירה, בכל זאת פרובינציה) לכל העניינים האלו של כדורגל אנגלי ופרוג. אפילו אם eloy בכלל היו גרמנים.

kirma der faux 12 בינואר 2013

יומיים לפני שאנחנו מגיעים לאולד טראפורד אתה מעלה פוסט על זוטות כמו פרוג ובחירות…
אכן ימים קשים

בני תבורי 13 בינואר 2013

הדחקה, אח שלי

סימנטוב 13 בינואר 2013

ד"א באבל בת' מופיעים בערב מחווה לענקי הרוק המתקדם במועדון המיילסטון 24/1

https://www.facebook.com/events/392194920874600/

איתמר 13 בינואר 2013

תודה רבה על הפוסט ועל התגובות שבאו בעקבותיו
רק אל תעבור לפוליטיקה..

ניר 16 בינואר 2013

התגובות האוהדות לשלח (כפוליטיקאי, ככותב גם אני מחבב אותו) מלמדות על השפל שאליו הגענו. אם מחר שמעון מזרחי היה מודיע שהוא ממנה את עפר שלח למאמן מכבי ת"א, דבאזר ואתרים אחרים היו רותחים – נכון ששלח רהוט ואינטליגנט ורחב אופקים, אבל מה מכשיר אותו להיות מאמן? אבל כשמדובר על להיות שר, דרישות הסף שלנו יותר נמוכות.

בני תבורי 17 בינואר 2013

ניר,
תפקיד שר הוא מינוי פוליטי שאינו מצריך כישורים מקצועיים בתחום הרלוונטי. שר הבריאות לא חייב להיות רופא ושר השיכון לא חייב להיות קבלן. הם צריכים להיות מוכשרים לדעת לעמוד בראש תחום שמנוהל על ידי אנשי מקצוע. נכון שאין לנו יכולת לדעת אם שלח מצויד בכישורי ניהול, אבל את זה לא יכולנו לדעת גם על משה כחלון שעושה עבודה מצוינת במשרדו ועל גלעד ארדן כנ"ל.

Comments closed