רמון, לך הביתה! למען הסמל

איזה מסכנים האוהדים של הפועל תל אביב. הם מאוד מתוסכלים. הקבוצה שלהם לא תהיה אלופה, לא מחזיקת גביע ולא בטוח שתשחק באירופה בעונה הבאה. הם גם לא יודעים למי להפנות את הטענות שלהם.

לאוהדים של הפועל תל אביב יש קבוצה עם התקציב השלישי בגודלו בליגה, שמאפשר החזקת סגל חזק מאוד. על הנייר, חוליית התקפה שכוללת את תמוז, בן חיים ודמארי, צריכה לדרוס את הליגה.

*

אז למה זה לא יקרה? כי בשלב מסוים החליטו בהפועל תל אביב שנגמר להם. אבוקסיס פוטר, בצדק או לא, על רקע כישלונות יחסיים. מה זה כשלון יחסי? מצב נתון שעומד בניגוד לציפיות. אבל כשהמחליף שנבחר הוא פרדי דוד, המסר של ההנהלה לאוהדים הוא: עזבו אותנו באימש'כם.

פרדי דוד עלה ליגה עם הפועל רמת גן, לקח גביע טוטו עם מכבי הרצליה והציל את הפועל פתח תקווה מירידה. לא רע למאמן צעיר. אבל לא טוב למי שצריך להחזיר מועדון פאר למסלול הישגים. כשבוחנים היטב את התאמתו לתפקיד וכישוריו המקצועיים, אפשר לציין רק היכרות טובה עם בן חיים ודמארי.

*

הציפיות של הפועל תל אביב מדוד היו ברורות: גביע ואירופה. גביע לא יהיה כאמור, ואירופה עלולה להתרחק עוד יותר כשמכבי תל אביב דורסת, כשחיפה מתעוררת וכשקריית שמונה חזרה לתמונה.

אני לא יודע לומר בוודאות שהפועל תל אביב משלמת את מחיר הדחתו/עזיבתו של טביב. אני רק יכול לומר שחיים רמון היהיר והמתנשא לא יביא אותה למקום טוב יותר. הוא אולי נראה טוב יותר בטלביזיה, אבל לראות אותו משתלט על מסיבת עיתונאים חגיגית שנועדה להצגת המאמן החדש והופך אותה לטור דה פורס פרטי, מסביר בדיוק את עומק הבור.

חיים רמון היה אמור להביא כסף ושקט. את שניהם הוא לא הביא. וכשהוא נוזף בשחקנים על זה שהם לא משחקים למען הסמל, רק מראה עד כמה הוא מנותק.

*

והנה תשובה למי שמתכוון לשאול אותי: אז איך זה שאריק בנאדו מצליח בחיפה, הרי הקוריקולום ויטה המקצועי שלו נחות משל פרדי דוד? ובכן, זה קל. מכבי חיפה הייתה על הקרשים אחרי רובן עטר. הציפיות היו סבירות, להחזיר לקבוצה קצת צבע ללחיים. בנאדו כנראה לא הבין מה רצו ממנו, והיום הקבוצה שלו במקום שני עם שלושה עשר ניצחונות, הפסד אחד ושלושה תיקו. בגביע, יחד עם קריית שמונה של עוד מאמן צעיר ולא מנוסה, הם כבר בכניסה לבית הנשיא, עם כל הכבוד ללחמן ולאורדונים.

*

פרדי דוד האומלל קיבל קבוצה מרוסקת מנטאלית, עם חדר הלבשה מסוכסך, שחקנים עמוסי אגו, יו"ר יהיר ואוהדים על הגדר. נכון שהוא קיבל גם את אלמוג כהן כצעד של ייאוש שנועד להוריד לחץ. הציפיות ממנו לא ריאליות ונובעות מתחושת גדלות די מוצדקת. בכל זאת, הפועל תל אביב. אבל כבר בתחילת העונה הבאה אף אחד לא יזכור שם איך מאייתים את שמו. חיים רמון, לעומת זאת, ימשיך וייקח אותם, כמו את קדימה, אחורה.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

מדינת חלם
הניצחון על רדינג

11 Comments

בני תבורי 15 במרץ 2013

חברים,
בטעות ובתום לב עשיתי שימוש באיור של ליאו אלטמן מבלי לקבל את רשותו ואני מתנצל על כך. משום זאת הוסר הפוסט המקורי הכולל את תגובותיכם והועלה שוב.
אתכם הסליחה.

אסף THE KOP 15 במרץ 2013

בני,

כעונש, אתה נדרש להעתיק מחדש את כל התגובות המקוריות שהיו בפוסט.

בני תבורי 15 במרץ 2013

שמע, ניסיתי להבין איך עושים את זה ולא הצלחתי…אבל הפוסט מופיע בצורתו הקודמת ואפשר להיכנס.

אוהד הפועל 16 במרץ 2013

אדון בני היקר , עד כמה שחיים רמון אדם שלא מחובר לכדורגל הוא בא להפועל תל אביב אך ורק ממקום של דאגה ואכפתיות ולא ממניעים של רווח פרסום ורדיפת בצע כמו מי שקדם לו , על היכולות שלו להיות "בעל בית" של מועדון בסדר גודל של הפועל אני גם חולק.
אבל להגיד לו שהוא נכשל ? על מה ולמה הבנאדם בא רק ממקום של אכפתיות עם רצון לעזור , לצערי השחקנים לא ממש סופרים אותו את המאמן או כל איש מקצוע אחר להזכירך היינו במצב של התפרקות בקיץ האחרון
הפתרון שהפועל צריכה זה להביא מנהל קבוצה אמסטף שהשחקנים ישקשקו ממנו ושלא יפחד לקנוס אותם על כל היציאות שלהם התמונות ברשתות החברתיות וההתנהלות הלא מקצוענית בלשון המעטה שלהם המקרה ששחקן כמו אלרואי כהן יצא ממשחק של הקבוצה בדקה ה80 כדי להספיק להגיע להופעה של זמר למשל . אצל שחר או ג'ורדי שחקן כזה באותו רגע לא מתלבש יותר עד סוף העונה.

הפועל צריכה רס"ר אבל כל עוד אין אף אחד אסור להאשים את רמון שמתמודד עם כל האש לבדו

בני תבורי 16 במרץ 2013

אוהד הפועל,
איך אתה מסביר את ההחתמה של פרדי דוד בשלב הזה של העונה?

אורן 16 במרץ 2013

לגבי פרדי דוד-
אבוקסיס לא יכל להמשיך דקה יותר בהפועל.זה לא הזכיר קבוצת כדורגל.היו כמה אופציות-שייע,לנדאו,איווניר ודוד.כאשר קבוצה גדולה מצוייה בכזה בלגן,חשבו שכל מה שהקבוצה זקוקה לו זה שקט.היתה יכול לחלוק אם זב היה הדבר החשוב ביותר ,אבל לי זה נראה סיבה הגיונית.המחשבה היתה להביא שקט לקבוצה שישאיר את הקבוצה במקום השלישי עד סוף העונה.מה לא הגיוני בהחלטה הזו?
אם הוא היה משאיר את יוסי ,הרי גם אז היית כותב שרמון אשם שהשאיר אותו.אם הוא היה ממנה את איווניר ,היית כותב למה רמון הכניס טירוף לקבוצה.די עזוב את רמון.אולי ההחלטות בדיעבד לא היו נכונות,אבל הוא רחוק מאד מלהיות האשם המרכזי.הוא כנראה אשם על כך שלא אוהבים את דמותו הציבורית ולכן שופטים אותו גם בדברים שלא קשורים.

אורן 16 במרץ 2013

ועדיין לא ענית לי עניינית,למה לגולדהר ,בשנים הקודמות,לא זעקו "לך הבייתה" וזילזלו כל כך.

בני תבורי 16 במרץ 2013

אורן,
אנא סלח לי על הסגנון הבלתי מעונב, אבל אתה מבלבל בביצים. אתה לא יודע עלי כלום ומניח שאני אוהד מכבי ת"א. אתה לא יודע למה אני כותב ומניח שאני מגויס מטעם גולדהר. אתה יודע לנחש מה הייתי כותב בכל תרחיש שמוחך הוזה. אתה רוחש קונספירציות פרנואידיות וממקם אותי כדמות מרכזית בהן. ואני עדיין תוהה, אם כל התשובות ידועות לך, מה בעצם אתה רוצה ממני?
אם אתה רוצה לפתוח בדיון הגיוני אז ראשית, אל תסיק מסקנות שמתאימות לאג'נדה שלך. שאל ואענה בכנות. שנית, נסה לקרוא שוב את הפוסט ולהבין על מה בעצם אני מלין. על מנת לעזור לך, אני אוהב כדורגל ומתעב את מה שעושים בו פוליטיקאים ובעלי ממון. רמז: הקבוצה שאותה אני אוהד כבר עשרות שנים, התרסקה בשל מעלליהם של כאלה.

אורן 16 במרץ 2013

בני,אני יודע שאתה אוהד הפועל פתח תקווה(ורונן הלל היה סוג של אליל בשבילי בשנות ה80).
לרגע לא טענתי שאתה אוהד מכבי.וגם אם היית אוהד מכבי,זה לא ממש אמור לשנות.הטענה היחידה שלי,והרי אתה לא אוהד מכבי ולא אוהד הפועל,היא הסגנון.הבאתי את גולדהר כדוגמא.הוא נכשל פה שנים ולא קיבל כותרות באתרים השונים של "לך הבייתה".הוא לא זכה לזיזול שזוכה לו רמון,וטוב שכך.שניהם באו עם כוונות טובות.הדיבור נגד רמון השנה הוא דיבור קופמני שהוא לעגני ומזלזל.כן הוא נכשל,לטעמי הוא לא האשם המרכזי.

בני תבורי 16 במרץ 2013

אורן,
בוא נפתח דף חדש. כתבתי על רמון כאדם שאינו מביא כל תועלת למועדון שעליו פרש חסותו. ההחתמה של פרדי דוד מהווה לטעמי הצהרה חד משמעית לכך. לא ברור אם רמון סומך על השחקנים שיביאו גביע ויגיעו לאירופה גם עם מאמן חסר ניסיון ברמות האלה, או שהוא מנמיך ציפיות ורק לא מספר לאוהדים. אולי כוונותיו טהורות הוא בא מהאהבה, אבל רמון ידוע כמי שריסק והרס כל מה שהיה מופקד עליו – יו"ר הסתדרות, שר בריאות – ואני חושש שכך הוא עלול לעשות גם להפועל ת"א. כאמור, אני אוהד כדורגל ושונא לראות מועדונים מתרסקים בגלל פוליטיקאים ואנשי ממון.
לגבי גולדהר, מעולם לא כתבתי עליו ואם אחשוב שיש צורך, אעשה זאת. אין צורך לבוא אלי בטענות על מעשיהם או אי מעשיהם של אחרים.

שלו 16 במרץ 2013

ההבדל המרכזי בין גולדהאר לרמון הוא שגולדהאר בא כלוח חלק, לא הייתה לו היסטוריה של ריסוק כל דבר שנגע בו.
רמון הוא נבוא שמגשימה את עצמה.
אני מניח שאם צחי הנגבי היה לוקח את מכבי, הייתה שומע לא מעט אנשים שמחים לנפילתו.
רמון מייצג כל כך הרבה דברים רעים ומושחתים, שההמתנה לנפילתו היא של כל כך הרבה גורמים לאו דווקא אינטרסנטים נגד הפועל.
הפועל החליפה אדם לא ראוי אחד בשני.
רבים מאיתנו שאינם אוהדי הפועל לא רואים את ההבדל.
השאלה מתי יגיע משהו ראוי, אם בכלל.
למכבי לקח קצת זמן עם שניידר באמצע ועוד כמה אופורטוניסטים שניסו בדרך.
רמון הוא בדיוק אותו סוג של אופורטוניסט.
ראה סיטואציה וחשב שיוכל לנצל אותה (ואולי תוך כדי להועיל להפועל).
אופורטונסטים לא כל כך אהובים על אנשים, כמו כאלה שדוחפים את הלשון שלהם לנערה בת 20 כי חשבו שבגיל 50 זה מה שהיא רוצה מהם.
זה רק לשון זה לא אונס, אבל זאת העובדה שהם אף פעם לא נשארים לאסוף אחר כך את הלכלוך שעשו, כמו בהסתדרות או בחוק הבריאות.
גם במפלגת העבודה, קדימה או התנועה.

Comments closed