קח את הכסף וברח

ככל שזה נוגע למייקל אואן, "אחרי מות, קדושים אמור" - בתחת שלי.

 

האוהדים של מנצ'סטר יונייטד נורא רגישים. סדר היום שלהם מתערער לנוכח עוולות חברתיות הזרות להם, וחשוב להם לתקן את העולם. בגלל זה הם כועסים כשמייקל אואן נחשב בוגד בקרב חלק עצום מאוהדי ליברפול.

מה פתאום בוגד, הם אומרים, הנה, תראו אותנו: כריסטיאנו רונאלדו עזב ואף אחד מאיתנו  לא מחשיב אותו כבוגד וכשהוא מגיע עם קבוצה יריבה, הוא זוכה לכבוד מלכים. מה שנכון.

אבל העלבון של מייקל אואן מעניין להם את התחת. פשוט נפלה לידיהם עוד הזדמנות לטפח מיתולוגיה על חשבון הנמסיס. הנטייה לעסוק באחרים, ובמיוחד באותן תחושות ליברפוליות  שאפשר לצרף בקלות למרירות, בטלנות  וגניבת טאסות, גם היא חלק מאופי שנובע מתחושת שניות שנצרבה עמוק עד כדי חוסר יכולת להירפא, אפילו אחרי תשע עשרה נקודה תשע אליפויות.

*

 כריסטיאנו רונאלדו שיחק במנצ'סטר יונייטד שש עונות. שלוש העונות הראשונות שלו הניבו רק גביע. אבל בשלוש הבאות הוא הביא – וכשאני אומר הביא אני לא מתעלם מתרומתם של עוד שחקנים בקבוצה, אני מתכוון ככינור ראשון וסולן ראשי בתזמורת – שלוש אליפויות אנגליה רצופות, אליפות אירופה, מגן קהילה, ואם מתעקשים לעסוק בזוטות, אז גם אליפות עולם אחת לקבוצות, עוד גמר ליגת אלופות וגביע הליגה באנגליה.

ובימים ההם בדיוק, בעיר מדריד אשר בחצי האי האיברי, שרתה העצבות על מועדון הכדורגל המלכותי. הימים ימי בצורת תארים – אם לא לוקחים בחשבון סופר קאפ ספרדי בודד – וסניור רמון  קלדרון, שהיו לו חלומות גבוהים וארנק רחב ועמוק יותר מכלי עבודה של כוכבת פורנו בגמלאות, שאף לשקם את גאוות המועדון על ידי שחזור פרויקט הגלאקטיקוס.

*

זה היה בדיוק אחרי האליפות השנייה של כ. רונאלדו עם היונייטד, זו של עונת 2007-08, אז הגיעה הצעה רצינית מריאל מדריד. דובר בה על סכום גבוה באופן משמעותי יותר ממאה ועשרים אלף פאונד אותם הרוויח בשבוע אחד אצל פרגוסון.

אפשר לייחס את זה להשפעה מאגית של סר אלכס שיחסיו עם רונאלדו היו כשל אב ובן, אפשר אולי לתת את הקרדיט דווקא לשחקן שחשב שיש לו מחויבות למועדון שבמסגרתו הפך לשחקן ענק בכל קנה מידה. העובדה היא אחת: רונאלדו נשאר לעונה נוספת. להזכירכם, שחקן רכש מפורטוגל שכבר תרם את שלו, לא יליד ולא בוגר האקדמיה.

*

כשהלך, בתום אותה עונה, הלך כגיבור מוערך. בצדק נחשב לאגדה. אני סבור שהיה הולך ככזה גם אילולא זכה באליפות נוספת ואפילו אם לא היה מביא את היונייטד לגמר אליפות אירופאי נוסף. אם יחזור, כאילו לא הלך מעולם.

אני לא אוהד של רונאלדו, לא הייתי, אינני ולא אהיה לעולם אוהד של יונייטד או ריאל מדריד, אבל תרומה של שחקן למועדון, לטעמי – רומנטיקן חסר תקנה שכמוני – נמדדת לא רק בכמות שערים ותארים, אלא גם בנאמנות ואפילו קצרת מועד. את הישארותו במועדון לעונה נוספת, אחרי שכבר תרם כל כך הרבה ולמרות הצעה מפתה ביותר, אני יודע להעריך.

*

מייקל אואן הגיע לליברפול כשהיה בן שתיים עשרה ונהיה כוכב ענק. לא כוכב עם אליפויות, אבל יכולת הבקעה מרשימה ביותר כבר מגיל צעיר, בתוספת גביע אנגלי וגביע אופ"א, עם  הצטיינות בנבחרת, הקנו לו בצדק מעמד של אחד שכשהוא מדבר, ההנהלה מקשיבה.

שנים ארוכות ומתסכלות ללא התואר המשמעותי ביותר באנגליה, הביאו את אואן להגיש רשימת מטלות להנהלת ליברפול, כתנאי להישארותו בקבוצה. כוכב שמקשיבים לו, אמרנו, וההנהלה הקשיבה ועשתה.

*

שני הסעיפים הבולטים באותה רשימה נגעו להחלפתו המיידית של ז'ראר הוייה במאמן אחר ותוספת נכבדה לסגל הקבוצה על ידי רכש מתאים. הנהלת המועדון נעתרה לדרישותיו הסבירות ביותר של הכוכב. הוייה הלך ובא רפאל בניטס, מאמן מעוטר שזכה בשתי אליפויות רצופות וגביע אופ"א עם ולנסיה, לא משתי הקבוצות הגדולות של הכדורגל הספרדי.

דרישתו השנייה של אואן מולאה אף היא, ארבעה שחקנים ספרדיים הצטרפו לקבוצה. יחד עם הכוכבים המקומיים הצעירים קראגר וג'רארד העתיד נראה מבטיח, כפי שאפילו אתא טורק יכול להעיד.

ובדיוק כשזה קרה, בדיוק כאשר נקבע סדר יום חדש בליברפול על פי דרישתו הצודקת, אואן בחר לעזוב לאותה ריאל מדריד, שאת גודל שאיפותיה ועומק כיסיה כבר הזכרנו.

*

שאל אותי דובי מילר, אוהד ליברפול וכותב מחונן, מה ההבדל בין מייקל אואן לסטיב מקמנמן שעשה את אותה דרך מליברפול לריאל מדריד. וזה ההבדל: מקמנמן לא בחר ללכת, ז'ראר הוייה שהגיע בנובמבר 98', החליט לבנות את הקבוצה מחדש ללא נוכחותם של הספייס בויס שמקמנמן נמנה עליהם, ולשיטתו של הוייה היוו גורם מעכב ואפילו מפריע. הצטיינותו ויכולתו של מקמנמן, הביאו אליו הצעה מפתה שעליה עט, ובצדק רב.

אואן לעומתו, הלך כשהקבוצה נבנתה סביבו ועל פי דרישותיו כשהסיבה היחידה היא הכסף הגדול של מדריד. בוודאי שכל אחד רוצה להתקדם ולהרוויח יותר, אבל אני אוהד, לא שחקן. אני לא מרוויח גרוש מאהדתי לקבוצה, אבל אם יש דבר אחד שאני זכאי לו, זו הפגנת נאמנות. לא משהו חריף כמו נשיקת סמל, משהו פשוט וקטן כמו קיום התחייבות.

אני לא מכנה אותו בוגד, השימוש בטרמינולוגיה תנ"כית מאוסה עלי, אבל לא רציתי שיחזור לקבוצה, גם לא לעונת פרישה ומבחינתי הוא פרש כבר בעונה בה עזב. לא כעסתי עליו כשבחר ללכת ליונייטד ולא כששמעתי את הצהרות האהבה שלו למועדון החדש.

זכותו של כל אוהד לעצב לעצמו מדרג התנהגות על פי תפיסתו וערכיו ואואן נמצא לטעמי בתחתית הסולם, יחד עם רודפי הבצע. הצקצוקים המיוסרים של אוהדי מנצ'סטר יונייטד וחלק מחברי אוהדי ליברפול, מיותרים. הזיכרונות מהשערים היפים שלו דהויים מאוד לנוכח התנהגותו ואני לא חייב בשמירה על מעמדו. גם לאוהד יש זכות בחירה ובדיוק בשביל זה אני אומר: ככל שזה נוגע למייקל אואן, "אחרי מות, קדושים אמור" – בתחת שלי.

   וכל האמור לעיל נכון גם לגבי טורס.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

הטרייד על כרמלו - האם באמת שקל עדיף על שני חצאי שקלים?
רק תשואות

71 Comments

IDO 22 במרץ 2013

בני, קראתי את כל מה שאמרת, ואז נזכרתי שמדובר בעיר שהיא חור ה- XXX של אנגליה. המקום הכי מפורסם בכעיר הזאת זה מעבר חצייה!!!

איפה השאלה בדיוק? כל אחד שיש לו 10 אצבעות בידיים ועוד 10 ברגליים היה עושה אותו דבר.

בני תבורי 22 במרץ 2013

IDO,
אין שאלה.

בני תבורי 22 במרץ 2013

ורק בנינו עדו, מעבר החצייה בכלל בלונדון…

רועי מ 22 במרץ 2013

יצאת חומוס לא כשר לפסח בגדול. מילא אתה לא אוהב את ליברפול אבל לא להכיר את ההיסטוריה של החיפושיות??. בני כבר ענה לך אבל לא יכלתי שלא להגיב.
האם אתה אוהד של רוחות הרפאים מהעיר של אואזיס. אם כם הרי שהפתיחה של בני קולעת בול. אתם עדיין מתוסכלים.

דורפן 22 במרץ 2013

גרתי 100 מטר מהמעבר חציה הזה. בשלב מסויים חשבו למחוק אותו כי התיירים המצטלמים הפריעו לתנועה

Asaf the Kop 22 במרץ 2013

רועי מ,

ברצינות, חומוס הוא לא כשר לפסח ?

אדם בן דוד 23 במרץ 2013

כשר לספרדים, לא לאשכנזים (קטניות)

MOBY 22 במרץ 2013

כבוד.
ותודה

ברמן 22 במרץ 2013

השכל הישר וההיסטוריה אומרים שבמאזן "מי יותר חרא" הקבוצות תמיד היטו ויטו את כף המאזניים. בדרך כלל הקבוצה בועטת את כוכב העבר או לפרישה מוקדמת או העברה לקבוצה אחרת כל עוד אפשר לעשות עליו כמה ג'ובות. אבל אנחנו האוהדים כ"כ אנוכיים שאנו לא מוכנים לקבל מה שכמעט כל אחד מאתנו היה עושה לו היו מציאים לו לעבור מקום עבודה תמורת יותר כסף.
דבר אחד אני יכול להבטיח לך בני, החבורה מהקליפ בחיים לא יעזבו את האומנות לטובת בצע כסף, מקסימום איזה חלטורה בטלוויזיה כדי לגמור את החודש.

בני תבורי 22 במרץ 2013

ברמן,
אילו באמת היה לו קצת אינטגריטי כמו של החבר'ה מהקליפ…

ברמן 22 במרץ 2013

תאמין לי, אואן מלאך לעומתם. אלו חארות חארות.

דובי מילר 22 במרץ 2013

אהבתי !!!

שלו 22 במרץ 2013

לעומת כריסטיאנו, השוואה לבקהאם אולי יותר טובה,
גדל על בירכי הפרגסון, קיבל ממנו רק חום ואהבה לאורך השנים, עד שהגיע הפוש-ספייס ופתאום נהיה דוגמן…
העזיבה שלו אומנם הייתה מצד המועדון,
אבל באמת זה היה פשוט רגע לפני שהוא היה נוטש בכל מקרה.
לדעתי, כל עוד הסר במועדון, הוא לא יזכה לעונת פרישה.
עכשיו השאלה מי יפרוש ראשון,
בקהאם, סר אלכס, גיגסי או פרס?

פאקו 22 במרץ 2013

אתה בטח מתכוון לפלורנטינו פרס (אני לא מצליח לחשוב על אף אחד אחר).

שלו 22 במרץ 2013

שמעון פרס…

איציק 22 במרץ 2013

פרס הוא מספר 2 אולטימטיבי. הוא לא יפרוש ראשון

אריק 22 במרץ 2013

אני לגמרי איתך. אפילו קצת (ממש קצת, אל תדאג) שמחתי ממה שקרה באיסטנבול כשחשבתי על הצופה מייקל אואן. בגלל זה לעולם ון פרסי לא יהיה מהשחקנים החביבים עליי והראשון אותו אני מקלל. היה פה דיון בו אנשים שמפרשנים את סר אלכס הסבירו למה רוני (רוני!!!!!) צריך להיות על הספסל לטובת שכיר החרב. מצטער, לא מקבל את זה ושחקנים שמתנהגים כך בדרך כלל קורה להם מה שקרה לנסרי, פברגס, פלאמיני, אואן ולצערי מה שקרה לון פרסי שעמדה בפניו משימה של להבקיע מול שער ריק עם המון זמן במדריד. קארמה איז א ביץ'. (ומי שטוען שון פרסי מביא אליפות שישכח מזה, הוא כבר חודשיים לא מבקיע רוני בעונה בינונית נצח כבר שישה משחקים בחודשיים האלה.) אבל אואן הוא הדוגמא הכי טובה גם ראה שני גמרים של ליברפול בטלבזיה גם הבין את יכולותו האמיתית כשחיפש מקום בהרכב מול ראול ורונאלדו חזר על ארבע לניוקאסל(:)) ולעולם לא התאושש

ניצן פלד 22 במרץ 2013

רק נקודה אחת:
אואן לא פתח על חשבון ראול (המלך המקומי) ועל חשבון רונאלדו (החלוץ הגדול בכל הזמנים), כל העונה כמעט עלה מהספסל…
ומה אתה יודע? עדיין הבקיע הרבה יותר מראול באותה עונה אחת, בה הוא האאוט-סיידר שעולה מהספסל, בעוד ראול הוא בעל הבית שהכל נוח ומוכר ועובד בשבילו.

יכולתו האמתית? המ.

אריק 22 במרץ 2013

אם היה כל כך טוב למה שוחרר לניוקאסל? למה לעזוב את ליברפול בשביל להתחרות בבחיר ליבם של האוהדים במדריד (וגם שחקן ברמה מעל לטעמי, כזה שמוסר, משתתף במשחק וגם מבקיע)? האם התארים באמת חשובים כל כך חשובים כשאתה לא שחקן מוביל? האם נסרי מבחינה מקצועית מרגיש טוב יותר כשחקן שולי שהקהל לא סובל בקבוצה שזכתה באליפות מאשר בארסנל שלא זוכה בכלום?

אופיר 22 במרץ 2013

אריק: לגזור ולשמור.

אוהדים שמתייחסים לכדורגל כמו לביזנס מגעילים אותי.

ניצן פלד 22 במרץ 2013

אני דיברתי על למה הגיע ולמה עזב?

אתה אמרת משהו שהוא לא נכון עובדתית כי חשבת שזה מתאים למה שאתה חושב.

העובדות – כפי שאני הראתי לך אותן – אחרות לגמרי.

אז במקום להתמודד איתן אתה חוזר לדבר על דברים לחלוטין לא קשורים, עניינים סובייקטיביים של הלב וספקולציות.

טעית או המצאת משהו, הראיתי לך שטעית, וברחת לנושא אחר.

אכן לגזור לשמור.

אריק 22 במרץ 2013

ניצן מה אתה בדיקטטורת מחשבות? לדעתי הוא נכשל. בריאל לדעתך לא. דעתך לא עדיפה על דעתי ולהפך. אתה טוען שהבאת עובדות, על סמך מה?העובדה היא שהוא נבעט/נחתך/הודח כי היה טוב מדי/נמכר – אחרי שנה. לא מכיר אוהדי ריאל שחושבים שהוא הצליח, אגב. רובם לא רצו שיגזול דקות מראול, הוא היה לא קשור ולא מחובר ובנתיים הקבוצה שבה גדל ואותה עזב הגיעה לשני גמרים.
העובדה שציינתי היא כי לא הצליח לחדור להרכב. אני לא חושב שאפילו אתה תוכל להתווכח עם זה. לא המצאתי ולא טעיתי ואני אף פעם לא בורח.

ניצן פלד 22 במרץ 2013

לא הבנתי את הקטע של דיקטטור מחשבות.

זה היה מאוד פשוט, ולא התייחסתי לכל הדברים האחרים שכתבת, ולא לדעה שלי על הנושא ולא לדעה שלך על הנושא, אלא רק לדבר אחד מאוד פשוט:

אתה כתבת שזה שהוא עזב אחרי עונה את ריאל מוכיח את רמתו. זו דעה אישית שלך.

אני כתבתי לך שבעונה ההיא, למרות ששיחק פחות (עובדה), למרות שהיה האאוטסייד מול ראול המלך הביתי (עובדה) הוא עדיין כבש יותר מראול (עובדה), והרבה יותר ממנו אם משווים שער-לדקות (גם עובדה).
וזה, אם כבר, "מוכיח את רמתו" הרבה יותר מאשר הסיבה בגינה הגיע או הסיבה בגינה עזב – כי להניח את סיבות ההגעה/עזיבה ואז לקשר אותן ליכולתו, שזה מה שעשית, זו ספקולציה על ספקולציה.

זה הכל.

צפריר 22 במרץ 2013

בני,מסכים איתך לגמרי,אם כי בכול זאת אני זוכר לו את השנים היפות שלו בליברפול,הוא עשה שם כמה דברים יפים…
נראה לי שהבעיה בכול העזיבות הללו היא שמדובר בשחקנים צעירים ומוכשרים שמוקפים בסוכנים עם תאוות בצע שכול רצונם הוא לגזור קופון על הקליינטים שלהם ומילים כמו נאמנות ואהדה לא קיימות אצלם בלכסיקון.
חוץ מזה שאואן כנראה העדיף שיהיה לו תארים ברזומה על פני באמת לשחק כדורגל אחרת קשה להסביר את הישיבה על הספסל ביונייטד במשך 3 שנים.

בני תבורי 22 במרץ 2013

צפריר,
בוודאי שזוכר ומתוך כך אפשר להבין את התרעומת שלי עליו.

רועי מ 22 במרץ 2013

במקרה של אוואן זה הכל הוא ולא אף סוכן הסכונים זה המשפחה שלו.

אוואן השיג כמה דברים אישיים בחייו הבקיע בחסד שערים רבים, המעבר המטופש למדריד, הסירוב המוצדק של ראפא להחזירו במחיר יותר מכפול במכירה שלו היה הכי נכון. ואז הוא הגיע לעורבי הנחלים ונעלם עם פציעות לא נגמרות.
אין בי שם חמלה לזה שלא השתקם. הבחור מבסוט ככה הוא מציג את זה ומפוצץ בכסף.

כמו שבני אמר, ואני אומר כבר הרבה זמן לא משלמים לי לאהוד את הקבוצה, אני אוהד לא מקצוען אלא חובבן. הולך עם הלב.

ובני סטיבי ומייקל אפשר לומר בני אותו הגיל. קארא הגיע מוקדם יותר מה לעשות הגיל מדבר

D! בארץ הקודש 22 במרץ 2013

בני כתבת יותר מיפה כהרגלך. טפילו מי שלא מסכים יצטרך לקבל את תפיסת העולם הזו.

רק לגבי השיר המצורף – בחייאת תצרף אזהרה להחליש רמקולים למי ששומע דברים…. איך לומר… קצת יותר שקטים באותו הרגע

בני תבורי 22 במרץ 2013

D,
אלה חברים טובים מקיבוץ מגל, גדי אלטמן ועמית קבסה שהוא בכלל צייר אמן. תקשיב למילים (אחרי שתחליש קצת)…

wazza 22 במרץ 2013

גדי אלטמן זה לא זה מבוטן מתוק בקרקס?

בני תבורי 22 במרץ 2013

לגמרי

wazza 22 במרץ 2013

אז עכשיו אני מבין את העטיפה של הדיסק שלהם עם הצינורות השקייה

משה 22 במרץ 2013

בני,
נפלא, לא יכלתי להביע את רגשותיי טוב יותר.
אני רק לא מבין למה לא פירסמת את אותו טור כשטורס פרש :)

בני תבורי 22 במרץ 2013

משה,
טורס כוכב ענק ורודף בצע, אך עדיין לא מזוהה עם המועדון כמו אואן בזמנו.

משה 22 במרץ 2013

ברור לחלוטין, זה היה בצחוק.
כאוהד ליברפול המעשה של אואן היה נבזי. בקיץ של בניה והתחדשות שתוכננה סביבו וסביב הדרישות שלו הוא בחר ללכת עם הכסף והותיר אחריו(לפחות במחשבה של אוהד) ישימון. בניצחון באיסטנבול הייתה ללא ספק תחושה שניצחנו גם אותו.
כוכבים גדולים עוזבים קבוצות, גם קבוצות שגידלו אותם ובנו אותם אבל במקרה שלו הוא נטש קבוצה ברגע כ"כ קריטי שמשול בעיני לקרדיולוג מומחה שנוטש חולה על שולחן הניתוחים באמצע ניתוח לב פתוח. הדיבורים על הבאה שלו מניוקאסל היו מיותרים לחלוטין, לא היה לי רצון לסלוח לו. לגבי אוהדי מנצ'סטר שנזכרים בנצחונות שהביא להם בגמר גביע הליגה ועל הסיטי, להחזיק שחקן כזה על הספסל שלוש שנים זו פריבילגיה של עשירים.

אופיר 22 במרץ 2013

בני, אנחנו כנראה שייכים לאותה אסכולה ישנה, למרות שמפרידים בינינו 2 עשורים (כמדומני).
גם אני ממאן לקבל את חוקי המשחק המודרניים לפיהם אף אחד לא חייב כלום לאף אחד והכדורגל – כמו החיים עצמם – מונע משיקולי עלות-תועלת ותו לאו.

יש רק חריג אחד: כשמנג'ר (נו, נגיד וונגר) והנהלה (נו, נניח זאת של ארסנל) מפגינים חוסר אמביציה גמור בהישגיות ובתיקון הליקויים, עונה אחרי עונה, אני קצת מתפלל שסמל כמו ווילשר יעמוד על הרגליים האחוריות ויגיד: "עשו כאן משהו עכשיו, או שאני עוזב", ויגרמו גם לאוהדים לנקוט בצעדי מחאה כמו נטישת האצטדיון או מהומות מול מתקן האימונים.

במקרה ההוא של אוואן, ההנהלה בנתה את הקבוצה הטובה ביותר ב-20 שנה אולי. אין ספק שהוא יצא טונה בשמן.

טל המנצ'סטרי 22 במרץ 2013

מעולם לא שמעתי אוהדי יונייטד שאכפת להם בכלל או מתעסקים בשאלה האם זה בסדר או לא בסדר שאוהדי ליברפול רואים במייקל אואן בוגד.

אני חושב שההשוואה לרונאלדו היא לא נכונה,
רונאלדו לא היה שחקן בית של יונייטד, היה שכיר חרב מצטיין ושם זה נגמר.
אם כבר כשהיינצה רצה לעבור ישירות מאולד טראפורד לאנפילד, פרגי אמר על גופתי המתה ושלח אותו לספרד.
"התרומה" האחרונה שעברה ישירות מיונייטד לאיזור ביירות (מרסי סייד) היתה ב 95, כשקונצ'לסקיס עבר לכחולים של אברטון, בתור עונש שהוא רצה לעזוב את יונייטד הקריירה שלו התרסקה מאז אותו מעבר.

אי אפשר למצוא מישהו מתאים להשוואה כי אף שחקן בית של יונייטד
סטייל אואן לא עבר לליברפול בתקופה של עשרות שנים.
הכי קרוב למעשה אואן, כזה שעבר בין אנפילד לאולד טראפורד ועם תחנות ביניים באמצע הוא פול אינס שעשה סיבוב בין אולד טראפורד לאנפילד ודרך סן סירו והוא נחשב למאוס בעיניי אוהדי יונייטד בגלל הסיבה הזו. גם בגלל שחגג כאילו אין מחר כשהשווה נגדנו באנפילד לתיקו 2 בדקה ב 90 בעונת הטרבל של יונייטד כשחשב שזה מה שידפוק לנו לנו את האליפות, ועל זה נאמר צוחק מי שצוחק אחרון.
האמת שהייתי מת שהבן שלו, תום אינס יגיע ליונייטד, כישרון גדול ועושה חיל בבלקפול וכשכיום אבא שלו הוא גם המנג'ר שלו.
אינס הצעיר בכלל גדל ב…אקדמיה של ליברפול, היום כבר מדברים שם על רכישה מחודשת שלו.
פול אינס עצמו ידע לבגוד עוד בתחילת הקריירה בקבוצת האם שלו, ווסטהאם כשהצטלם במדי יונייטד כשדובר על מעבר לשדים האדומים ועוד כשהיה שחקן של ווסטהאם, באפטון פארק לא סלחו ולא יסלחו לו לעולם.
זו בגידה!

אם אואן היה שחקן בית של יונייטד, סמל לאורך שנים ומגיע לאנפילד, גם אם לא ישירות אלא דרך תחנות ביניים, בוודאי שהייתי רואה בזה בגידה. נכון שזו מילה חזקה אבל ככה זה כשמעורבים רגשות.

אואן וכשחתם ביונייטד הסביר זאת בפשטות, הוא מקצוען, אנחנו אוהדים, רגשות אחרים לגמרי, תפיסת עולם שונה ובסופו של דבר, העבודה שלו זו האהבה שלנו ולכן מבחינתו זה היה לגיטימי, מבחינת אוהדי ליברפול לא וזה בסדר גמור גם אם יש כאלה שרואים זה כחטא שאין עליו סליחה.

בני תבורי 22 במרץ 2013

טל,
בדיוק כפי שאני אומר: ההשוואה לרונאלדו מדברת על שחקן שכיר חרב מצטיין שמתוך כבוד למועדון, למנג'ר ולאוהדים, החליט להישאר עונה נוספת לעומת אואן "עצמנו ובשרנו". ההבדל ברור.

צור שפי 22 במרץ 2013

בני, כתוב ומנומק היטב. אהבתי.

amitpros 22 במרץ 2013

פיל נוויל עבר אחרי קנצ'לסקיס,גם לואיס סאהה,גם טים הווארד :)

טל המנצ'סטרי 22 במרץ 2013

בהחלט, השמות הללו ברחו לי מהראש ואולי פיל נוויל זו דוגמא מצויינת כי אוהדי יונייטד ממש לא נוקפים כנגדו את המעבר לאברטון ועדיין מכבדים ואוהבים וגם הוא לנצח יישאר אחד משלנו.
יש תמונה מפורסמת כשאברטון הדיחה את יונייטד בפנדלים בחצי גמר הגביע האנגלי ב 2009, לאחר הפנדל המכריע כל שחקני אברטון רצו בשמחה ופיל נוויל נשאר עומד משלב ידיים עם פרצוף עצוב.
מצד שני, אברטון זו לא ליברפול, אומנם סקאוזרים אבל נחמדים יותר, בטח אחרי הניצחון שלהם במחזור שעבר על סיטי…

באבא ימים 22 במרץ 2013

אואן הוא (אולי) הנבל. האידיוט הוא ריק פארי. איך לכל הרוחות אתה מגיע למצב שלכוכב הגדול ביותר שלך נשארה שנה בחוזה? הבעיה הגדולה בעזיבה של אואן היתה שהוא עזב בשמונה מיליון פאונד (רק לשם השוואה – שנה או שנתיים קודם יונייטד שילמו 30 מיליון פאונד עבור ריו פרדיננד). זו מכה אמיתית לקבוצה וזה ההבדל העיקרי בינו לבין טורס.

בני תבורי 22 במרץ 2013

מסכים לגמרי, אם כי זה לא משנה את הסלידה שלי מהמעשה של אואן.

טובטוב הגמד 22 במרץ 2013

אז ככה.
מה שקרה עם אואן זה תהליך פשוט. הוא התחיל לקבל כסף מכדורגל אז הוא התחיל לעסוק בכל מיני תחביבים וכשהוא הגיע לישיבה ממושכת על הספסל של ריאל מדריד ואחכ יונייטד אז התחביבים האלו הפכו להיות חייו והכדורגל הפך למשני. ממה שאני זוכר הוא עמוק מאד בעסקי מירוצי הסוסים ודברים כאלה.
אני עדיין אוהב אותו מאד. הוא הסיבה שהתחלתי לאהוד ליברפול ואני מחשיב את זה מעשה טוב כנגד כל השטויות המטומטמות שהוא עשה.

אני מאחל לו רק דרך צלחה.

בני תבורי 22 במרץ 2013

טוב טוב,
מבין אותך. הבן שלי, לעומת זאת, תלש בזעם פוסטר ענק של אואן מהקיר אצלו בחדר והפסיק ללכת עם החולצה שלו (היה אז בן 14).

kirma der faux 22 במרץ 2013

אמנם באיחור של כמה שנים, אבל הנה הפיתרון לחולצות של כוכבים בוגדניים:
http://www.youtube.com/watch?v=HFOl2BVCTGE

גבי 22 במרץ 2013

קודם כל, מסכים עם כל מילה (כמעט).
מייקל אואן, מכל אלה שעזבו אל ליברפול, נשאר (ויישאר) הכי שנוא.
לעומת אואן, טורס היה שכיר חרב ספרדי שבא, שיחק (טוב), נפצע, שיחק (רע) והלך תמורת סכום דימיוני.
אואן, כפי שמצויין, גדל במועדון. העזיבה שלו היא בערך כמו שג'רארד או קארגר יעזבו מרצונם, כשהמועדון רוצה שישארו.
המקרה של מקמנמן הוא כמובן שונה לגמרי, ולכן אוהדי ליברפול לא שונאים אותו. העזיבה שלו מזכירה יותר את פאולר, שעדיין נחשב אליל – אבל צריך לזכור שבשני המקרים מדובר במצב שהשחקן "הועזב" ע"י הקבוצה ולא להיפך.

אגב, קווין קיגן (שעבר להאמבורג) ואיאן ראש (ליובנטוס) היו שני כוכבים שבשיאם עברו ל"אירופה". שניהם נחשבים כמובן לסמלי המועדון, ובטח לא "בוגדים" או משהו דומה לכך…
האם זה בגלל שמדובר בתקופה אחרת? או בגלל שהם (כמו רונאלדו ביונייטד) עשו את שלהם והביאו מספיק תארים?

איציק 22 במרץ 2013

בני,
כתוב יפה, וכאוהד ליברפול אני אפילו מבין אותך. ועדיין כאוהד ליברפול אין בי כעס על אוון:
1. הוא נתן לי כמה שנות חיוך, וזה שווה משהו.
2. כסף מדבר, ונכון שאפשר לומר שגם בליברפול לא היה חסר לו, ובכול זאת כשמישהו רוצה לתת לך הרבה יותר, אתה מרגיש שמגיע לך ורוצה את זה. זה לא רק רודף בצע, זה גם סטטוס של התקדמות והערכה.
3. הוא לא עזב לסוונסי, הוא עזב לריאל מדריד. הוא עזב בית, אבל בית שבו אולי לא היה לו על מה להילחם, והוא רצה להילחם על תארים במקום שבו יהיה לו סיכוי. הוא רצה לשחק במקום הכי גבוה. אני זוכר את עצמי, כשעוד לא היתה ליגת על, והיתה לי אפשרות לשחק כדורסל בארצית (מה לעשות, אני לא כוכב) רציתי זאת, לבדוק האם אני מסוגל, במקום להשאר בליגה א'. אז אם ספורטאי ליגה… כמוני רוצה להגיע לטופ אז עבור ספורטאי עם דרייב כמו של אוון, זה מובן. כשכספי רצה לעזוב בית ל-NBA כולם החזיקו לו אצבעות (חוץ ממני, ומסיבות אחרות שרואים אותן עכשיו) למה הרצון של אוון להתקדם לא הגיוני. אני כאוהד נותן את בירכת הדרך למי שיכול ומוכן להתקדם.
מה שאני בה לומר הוא שאני לא שומר לו טינה, אך בוגאי שהיתי שמח לו היה נשאר.

amitpros 23 במרץ 2013

הוא עזב בית אחרי שהוא הודיע לבעל הדירה שהוא רוצה שיפוצים,פרק אתה קירות ואז אחרי שהכל נגמר החליט ללכת…
הוא רצה ללכת? שילך,אבל אי אפשר גם לאיים,גם לבוא בדרישות וגם אחרי שממלאים א תהדרישות שלך להתנהג כמו חלאה.
בסופו של דבר,מכל הרדיפה אחרי תארים,יצא לו בדיוק תואר אירופי אחד פחות מליברפול.

איציק 23 במרץ 2013

לא אמרתי שאני מצדיק אותו כי אם מבין אותו.
אני גם לא בטוח שהדוגמא שלך נכונה. תאר לך שהדייר ביקש שיפוץ עם צביעה בירוק ועשו לו כחול. אז הוא לא מבסוט והולך. אני לא אומר שזה מה שהיה, רק שיש אולי דברים שאנחנו לא יודעים. בכול מיקרה גם אני לא יודע אבל לא שומר טינה. אם הוא היה עובר לנוטינגהם פורסט תמורת אותו הסכום היתי כועס מאוד, לריאל הרבה פחות.

משה 23 במרץ 2013

איציק,
מה זאת אומרת רצה שיפוץ בירוק ועשו לו כחול ? זה נשמע כמו מערכון של הגשש, "אנחנו נקווה מי יהיה השחקנים, מי יהיה המאמן, מי יהיה השופט ומי יהיה המגרש". הוא רצה שיפוץ, הביאו לו את אחד המאמנים הכי מבטיחים בכדורגל העולמי דאז אחרי אליפויות מדהימות בספרד כדי להתחיל את השיפוץ והוא עזב עוד לפני שראה את התכניות.

באבא ימים 23 במרץ 2013

מה זאת אומרת "נשמע כמו" זה באמת מערכון "הסיידים" של הגשש "אני בקשתי ירוק בהיר ואתה עשית לי כחול כהה"

איציק 23 במרץ 2013

משה,
אני מת על הגשש ומבין את האנלוגיה, אך מה לעשות, שחקן בתום חוזה או בתנאים מוסכמים על שני הצדדים רשאי לעזוב. הנהלת הקבוצה גם רשאית לעשות את אשר החליטה. אני רק מציין שכל אלו שאומרים שההנהלה עשתה את כל מה שאוון ביקש לא יודעים מה הוא בידיוק ביקש הם רק יודעים מה ההנהלה עשתה. אני כמוך חושב שההנהלה לא מחויבת לעשות כל מה שהשחקן מבקש, גדול עד כמה שיהיה. למרות זאת אציין שלפעמים חכם גם שההנהלה תקשיב לשחקן הבכיר, אך אף פעם לא תהיה השפוטה שלו.

משה 23 במרץ 2013

כנראה הייתי במתח מהיום הספורטיבי העמוס אתמול :
נקווה = נקבע. מביך.

איציק 23 במרץ 2013

משה, אני ובך, אוי אוי אוי
זכיתה בסיפולוקס על הצלחתך עם התגובה המבריקה.

איציק 23 במרץ 2013

*מובך*

משה 23 במרץ 2013

איציק,
המבוכה כולה שלי :)

רבלינו 23 במרץ 2013

אולי לעבור קבוצה זה דבר שכן תורם לכדורגל העולמי
לדעתי,רונאלדו היה פחות טוב היום אם היה נשאר ביוניטד
לדעתי,גיגס וסקולס היו יותר טובים בריאל מדריד או ברצלונה
לדעתי,ג"רארד היה הרבה יותר טוב בריאל מדריד או ברצלונה
וגם את מסי היתי רוצה לראות באנגליה
דוד סילבה ויאיה טורה השתפרו באנגליה
לצופה האוביקטיבי נדידת כוכבים היא מבורכת לענף
חו ממקרה טורס כמובן

בני תבורי 23 במרץ 2013

וקאקא…

בני תבורי 23 במרץ 2013

רבלינו,
אני בעד חופש העיסוק ובעד ששחקן ישחק היכן שמתאים לו. אבל אנחנו מדברים על מעשה נבזי של אואן, לא על הזכות שלו להתקדם. וברוח הפסח: אילו היה עוזב מבלי להגיש דרישותיו…וגו'.

איציק 23 במרץ 2013

בני,
אני מבין אותך ואת הכאס על אוון. אני רק לא מבין איך אתה יודע אילו דרישות הוא שם על השולחן, ואיזה מולאו כדי שתחשוב שהוא ניבזי? אני חושב שההנהלה לא מחויבת לענות לדרישות כוכבה (למרות שזה חכם להקשיב לו), ואולי הוא לא סובל את בניטז ולהפך והבין שלא יוכל למצות את עצמו תחתיו? לא יודע, סתם הפרכת השערה, אבל אם זה כך, מה זה חשוב שהוא מאמן גדול?

בני תבורי 23 במרץ 2013

איציק,
אני חושב שלא טוב לבזבז חיים על תהיות מאיפה מי שכתב יודע את מה שכתב, אתה רשאי להניח שאני יודע מפרסומים שהיו בזמן אמת, או שהמצאתי משהו ובהתאם לכך לקבוע את יחסך לפוסט ואפילו אלי. לגבי בניטס כמאמן גדול, הטענה הראשית של אואן כוונה כלפי הוייה שלא היה מאמן טוב מספיק לטעמו.

סימנטוב 23 במרץ 2013

(בכדי להקצין) איפה הגבול, אם הקבוצה באמת נופלת אז זה בסדר ששחקן יעזוב? (למשל אם טוטו תמוז היה נשאר בפ"ת)

בני תבורי 23 במרץ 2013

סימנטוב,
ראה תגובתי לרבלינו. זה בסדר לעזוב, זה לא הוגן להתנות תנאי להישארות ואז ולעזוב. זכותו של אואן לעזוב מכל סיבה שייחפוץ בה, וזכותי לחשוב שהוא דרעק.

אסף שלום 23 במרץ 2013

בני יכול להיות שאני זוכר את ההיסטוריה אחרת אבל בנטיז ממש לא ספר את אוואן ודי רצה שהוא ילך, או לפחות לא התאמץ שישאר

בני תבורי 23 במרץ 2013

אין לי בעיה שלכל אחד תהיה ההיסטוריה שלו… :)

באבא ימים 23 במרץ 2013

בניטז רצה שאואן ישאר. הוא לא רצה שאואן יחזור אחרי התקופה שלו במדריד. אגב – אואן אולי רצה לחזור אבל לא התעקש יותר מדי. הוא תמיד היה יכול לומר לניוקאסל שלא משנה מה הם מסכמים עם מדריד, הוא לא מוכן לחתום אצלם.

בני תבורי 23 במרץ 2013

כך גם אני זוכר.

משה 23 במרץ 2013

בניטז רצה את אואן, הוא לא כ"כ התלהב מבארוש(ובצדק) שהיה אז מלך שערי היורו.

matipool 23 במרץ 2013

אני חושב שאסף צודק .
בניטז קיבל את סיסה שהיה כוכב ענק אז ולא ממש התאמץ להשאיר את אואן .

amitpros 23 במרץ 2013

למיטב זכרוני משה צודק,בניטז מאוד רצה את אואן ומאוד לא התלהב מבארוש,אבל כשהבין שאואן לא מתכוון להישאר בשום מצב,התחיל לבנות את ההרכב בלעדיו.

jordan shoes 26 ביולי 2013

Its like women and men aren't interested unless it is something to do with Woman gaga! Your personal stuffs excellent. At all times maintain it up!

Comments closed