הבלדה על בראנדן ודייויד

ברנדן רוג'רס ודיויד מויס יכתבו את הסיפור של העונה הבאה. ואנגר ומוריניו ירקדו עם הפונפונים.

 

 

crbsusu

 

מסיבות שונות כמובן, הנוגעות למושא אהבתי ולנמסיס הגדול והמכובד שלה, ליברפול ומנצ'סטר יונייטד מעניינות אותי באופן טבעי יותר מהכול.

הסיפור של שתיהן הוא הסיפור של העונה הבאה באנגליה. את הסיפור הולכים לכתוב דיויד מויס וברנדן רוג'רס. שני מאמנים צעירים ומוכשרים אלה הולכים לעונה הנוכחית כשהם צריכים להתמודד לא רק עם ציפיות הנגזרות מאופי העיסוק, אלא גם עם מורשת דורשת ומחייבת.

זה לא מפחית כמובן מסיכוייהם של מועדונים שאפתניים אחרים באנגליה לזכות בתואר, אבל באף מועדון הסיפור אינו כולל מרכיבים אפיים כמו בסיפור של שתי היריבות הגדולות של הכדורגל האנגלי.

*

דיויד מויס מגיע למקום עם מורשת ודרך ברורות, וכדי לעמוד בציפיות, הוא צריך רק להמשיך מאיפה שפרגוסון הפסיק. קל זה לא. מה שפרגוסון השאיר ביונייטד הוא רק חלק מסך כל תכונותיו כמצביא. אינטליגנציה, יכולת תכנון וחשיבה אסטרטגית יש למויס, אך תכונות נרכשות אפשר לשכפל, תכונות מולדות זה כבר עניין גנטי. את מידת ההשפעה של מייבש השיער של פרגי, או החיבוק והתמיכה שנתן לשחקנים בדיוק בזמן הנכון כשנזקקו לו, לא בטוח שניתן לשחזר.

פרגוסון הוריש למויס ארגון מצוין בכל קנה מידה שחלקיו מתפקדים היטב. נשאלת השאלה מה מויס יעשה עם מה שלא כתוב בספרי ההדרכה, כמו למשל מה תהיה השפעתו על הגלייזרים שהלכו על קצות אצבעות ליד פרגוסון. הגישה והיחס שלהם אליו יכולים להתברר כגורמים בעלי השפעה משמעותית על עתידו של המועדון.

מנצ'סטר יונייטד לא הולכת לעוד עונה של מאבק על אליפות, כבעשרים העונות שקדמו לה. זאת אומרת, מילולית בוודאי שכן, אבל לא מאותה נקודה שבה השאלה החשובה היא: אז איך ואן פרסי ישתלב? והתשובה המעשירה והמפורטת היא: אתה דואג? יונייטד הולכת לעונה שהשאלות הנשאלות עוד לפני פתיחתה הרשמית נוגעות לאיך תראה הקבוצה בעידן שאחרי פרגוסון, הרבה יותר מאשר למשל העיסוק בסוגיית רוני ובניית הסגל.

פרישתו של פרגוסון מעמידה חלק מאוהדי יונייטד כיום על ספו של משבר זהות. כמה מהם הביעו באוזניי כבר לפני כמה שנים תהייה, אם הם אוהדי יונייטד או אוהדי פרגוסון, או אם בכלל ימשיכו לאהוד אחריו.

יש לי הרבה מילים טובות להגיד על מויס, אבל מסיבות מובנות אקצר: מויס הוציא מים מסלע באברטון. מויס יודע כדורגל ויודע לאמן, אין בכך כל ספק. הוא חכם, ג'נטלמן והוא גם סקוטי. מורשת פרגוסון יכולה להתברר עבורו כאבן ריחיים על הצוואר, אבל אולי גם כעמוד אש במובן התנ"כי. אבל איך שלא תסתיים העונה של יונייטד, אם יצליח מויס או ייכשל, זה יהיה בסופו של דבר פרגוסון, בהיותו או בהיעדרו.

*

על ברנדון רוג'רס בליברפול לא מוטל צל ענק, אבל יושבת עליו אחריות כבדה מאוד. ליברפול עומדת לדעתי בנקודת התחלה של עונה, שאם תסתיים בכישלון, יכולה להביא להחרפת תהליך התמוטטות רציני מאוד במועדון.

עשרים שנים ללא אליפות היו בהחלט "אסון" תודעתי בליברפול, אבל לא כזה שיכול להביא להתפרקות. הן לא הורידו את רמת האהדה והציפיות של מיליונים בעולם, כולל מצטרפים חדשים. גם העונה האחרונה של המקום השמיני וללא מפעל אירופי, נחשבת חריגה בשני עשורים שידעו שיאים בליגת האלופות ואופ"א, גביעים מקומיים וסיומי מרבית העונות באחד משלושת המקומות הבאים מיד אחרי המקום הראשון.

למה בכל זאת הפעם כן? בשנים האחרונות חוותה ליברפול נפילה קונסיסטנטית שנתעכבה מעת לעת על ידי פיקים מזדמנים שיצרו ציפיות ריאליות לזמנן, אך נתבררו בסופו של דבר כמשהו שלא מבטיח המשכיות. חווינו את עידן הוייה עם הגביעים ולא יותר מידי בליגה. נהנינו מאוד בלילה של איסטנבול, אבל אחר כך יונייטד צחקה. התרגשנו מעוד גמר, אבל מילאן חייכה בסוף. אחר כך הייתה העונה האדירה של בניטס עם טורס, אלונזו, מאסצ'ראנו וג'רארד בשיאם, שנגמרה בעוד כאילו. אחר כך המלך קני שב לעונה וחצי של כישלון למופת.

מה שקרה הוא שההיסטריה שהתפתחה עם כל שנה שנסתיימה בכישלון בליגה, הכתיבה את ההתנהלות. הדחף להחזיר עטרה ליושנה גבר על הצורך בלימוד והפנמה של מציאות חדשה. השיאים המזדמנים, מנעו את תהליך הלימוד הנדרש, מה גם שאף אחד לא בדק אם יש צורך ברענון ועדכון העטרה הישנה.

אחרי הכישלון של דלגליש, נפל האסימון. האדונים מבוסטון למדו ככל הנראה להתמודד עם המצב והבינו שלשפוך כסף ללא לימוד הצרכים ותכנון קפדני של ההשקעה, ואפילו הצבת דמות, גדולה ככל שתהיה, על סמך תהילת עבר מוכחת, בראש הפירמידה, אינן בהכרח ערובות להצלחה.

הם הביאו מנהל צעיר ולא מקובע שמקבל חופש יצירתי, קפצו את היד במובן החיובי ולא חששו לעמוד מול האוהדים ולהסביר כדי לקבל את תמיכתם. בשורה התחתונה זה נגמר הכי גרוע בשני העשורים האחרונים, אבל גם הכי נכון והכי תואם ציפיות. הם עצרו את ההידרדרות המנטאלית.

ליברפול של העונה האחרונה אמנם השיגה את מרבית ניצחונותיה בעיקר בזכות הצטיינותו של סוארז, אבל ברנדן רוג'רס הפך את ליברפול השנה לקבוצה ששיחקה כדורגל טוב מאוד וניצחה משחקים גם בלעדיו. תסכימו איתי שזה לא טרוויאלי בקבוצה שבה סוארז של העונה האחרונה, כשהיה, היה הוורלד קלאס היחיד באדום.

בשורה התחתונה, רוג'רס החזיר לליברפול את הצבע ללחיים. בחלק גדול מהמשחקים של ליברפול העונה אפשר היה לראות כי התודעה שהם לא "רק בטעות" לא אלופים כבר עשרים שנה, חלחלה עמוק מספיק כדי להפנים.

מה שזה אומר בעצם הוא שליברפול משחקת כדורגל כדי להתמודד בליגה קשה מאוד, לא רק כדי לרדוף אחרי מנצ'סטר יונייטד. ליברפול כבר לא צריכה להביט לאחור, כי יונייטד כבר לא שם. ליברפול של רוג'רס יכולה כבר להיות משוחררת משדי העבר ואינה כורעת תחת נטל מחויבות לא רלוונטי.

ברנדן רוג'רס מקבל כבר עתה יותר קרדיט מדלגליש, ומי שסבור שקרדיט הוא רק כיס ללא תחתית, שיחשוב שוב. אגב, אני לא חושב שדלגליש לא קיבל קרדיט, המינוי שלו התברר כטעות שנבעה משימוש מופרז באמוציות, מה שהוביל לכישלון. רוג'רס קיבל קבוצה אחרי שניסו בה כבר הכול. קנייה של וורלד קלאסים, החזרתם של גיבורי עבר להנהגה ותקציבי רכש דמיוניים. לא עוד.

רוג'רס מקבל תמיכה של ארגון שחושב נכון, שפועל בהתאם לתכנון קפדני על בסיס חשיבה כלכלית שנוסתה בהצלחה כבר במקום אחר ולאו דווקא מכורח נסיבות, ושיודע גם להשתלב במרחב הערסו/פוליטי של הכדורגל – ראו דוגמא: ההתנהלות מול סוארז ומכטריאן.

רוג'רס עומד היום במקום שבו הציפיות ריאליות יותר. כבר לא מדברים על חלומות בליברפול, מדברים על תוצאות סבירות חשובות יותר מהעקיפה של יונייטד. להחזיר את ההובלה במספר האליפויות יכול להיות בונוס נחמד, אבל לא כמצפן שצריך להתכוונן על פיו.

בליברפול היום כבר לא חושבים "רק אליפות", אלא על מקום באחד מארבע הראשונות על משמעויותיו הכלכליות, ועל חידוש האפיל של ליברפול כדי להפכה לקבוצה שגם סוארז לא ירצה לעזוב.

רוג'רס כיום תלוי רק ברוג'רס. שאנקלי לא נושם עליו ופייזלי לא עוקב מהיציע. רוג'רס טבולה ראסה, אין עוד מלבדו. אם הוא יצליח, זה הוא, בגדול. אם ייכשל, זה גם כן הוא, בענק. ואחריו, אולי המבול.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

מכבי עודפים
המשותף לניינרס לווריורס ולסיהוקס

97 Comments

נדב 12 ביולי 2013

מצויין

איתי 12 ביולי 2013

כרגיל כתבה פשוט נהדרת. בהחלט יש תחושה שהעונה זו העונה שלנו, אבל מצד שני כל עונה אנחנו חושבים ככה…נו מילא, זה חלק מההנאה של להיות אוהד ליברפול.

matipool 12 ביולי 2013

לצערי – לא שותף לתחושה שלך . ההפסד של מכטריאן הוא משמעותי מאד . הייתה יכולה להיות התקפה מדהימה עם רביעייה של סוארז , מכטריאן , קוטיניו וסטארידג' עם תמיכה מאחורה של ג'רארד . חוץ מזה – אנחנו לא מספיק טובים בהגנה ובקישור האחורי .

עזיז לייט 12 ביולי 2013

גם אגר הוא וורלד קלאס. אמנם בלם שזה פחות נוצץ, אבל ריאל ברסה וסיטי כולן התעניינו בו. זה אומר הרבה.
ג'רארד למרבה הצער כבר לא שם.

matipool 12 ביולי 2013

אגר היה על סף הוורלד קלאס עד לפני הפציעות . לא חושב שאפשר להגדיק אותו ככזה .

matipool 12 ביולי 2013

להגדיק = להגדיר .

משה 12 ביולי 2013

אגר ניצל השנה מביקורת רק בגלל שהוא היה הרע במיעוטו(לא קשה ליד סקרטל, ג'ונסון ואנריקה). הייתה לו עונה בינונית ביותר כולל כמה טעויות מביכות.

רועי מ 12 ביולי 2013

בני היקר.

ההצלחה גם לא מחייבת לדעתי מקום רביעי דווקא.
כן אירופה זה חשוב וליגת אלופות עוד יותר.
אבל אם תתפתח ליגה שקולה מאוד ונהיה בסביבת המקום הראשון בהפרש נורמאלי גם זה טוב.
אם נכבוש עוד 10 שערים. נספוג פחות 10 אז זאת תהיה התקדמות ברורה.

בקשר לדרך של בעלי הקבוצה אני לא בטוח שאי רכישה של כוכבי על נכונה דווקא.
נאלץ להמתין ולראות איך תתפתח העונה הזאת כמו בכל עונה.
אם שחקנים צעירים יעלו את רמתם ב-"20%" אז המצב יהיה בסדר וחיגת אלופות תהיה בהישג רגל.

בני תבורי 12 ביולי 2013

אמן!

matipool 12 ביולי 2013

רועי – הבעיה היא שלהיות כמה שנים מחוץ לליגת האלופות זה לא להיות בח'ברה . מפסידים הכנסות רציניות , מפסידים אוהדים פוטנציאליים מכל העולם , מפסידים כוכבי על שלא רוצים להגיע לקבוצה שלא משתתפת בליגת האלופות .
זו חייבת להיות המטרה הראשית העונה והבעלים צריכים לפתוח את הכיס בהתאם . אסור היה לנו להפסיד את מכטריאן ( גם מקצועית וגם תדמיתית ) .

יריב ס. 12 ביולי 2013

מכטריאן זו לא פשלה של הקבוצה וזו לא היתה בעיה של כסף. בקבוצה הודו שדברו עם הקבוצה אך לא הצליחו לדבר עם השחקן. השחקן העדיף את דורטמונד ואני בהחלט מבין אותו

אריק 12 ביולי 2013

לצערי (יותר ופחות) שניהם הולכים לא להצליח (רוג'רס) ולהכשל בענק (מויס). ליברפול היתה צריכה ללכת את המייל הנוסף ומהר מול מחטריאן ויונייטד מול טיאגו, אבל עם כל כמה שזה מעליב, שתיהן שימשו בעיקר כמנוף למו"מ מול קבוצות מהבונדסליגה. ליונייטד לא נשאר שום כח משיכה מול שחקנים משהלך פרגוסון. ובכדי ששחקנים יחשבו שליברפול מועדון גדול עליהן להיות בני 30+.
העולם שייך לשייחים והאוליגכים משני צידי התעלה לדואופול, הדי דוחה יש לומר, בספרד וקצת לבונדסליגה (שזה דווקא קרן אור).
ליברפןל היא נחלת העבר, ארסנל גם, יונייטד בדרך. הגיע הזמן למצוא עיסוקים חדשים.

לא יודע 12 ביולי 2013

אני חושב שמחטריאן וטיאגו הם שני שחקנים מצויינים, אבל גם אם אף אחד מהם לא יגיע לאנגליה בסופו של דבר זה לא שווה את התגובה החריפה השלך, ובטח לא את הדיבור הזה שרץ עכשיו כל הזמן שמי שלא מחתים 5 שחקנים כל קיץ לא קיים. בוודאי לא כלפי יונייטד שמוכיחה כבר הרבה זמן שהגישה האברמוביצ'ית הזאת לא בהכרח מביאה הצלחה. בינינו לפני חצי שנה – אף אחד לא העלה על דל שפתיו בכלל את השמות מחטיריאן וטיאגו, וההיסחפות הזאת כל חלון העברות אחרי שם חדש ומפוצץ היא לא יותר מעבודה מעולה של סוכנים. הגיע הזמן להרגיע קצת, אחרי הכל מדובר כולה בשני שחקנים מוכשרים, לא כאלה שמביאים את האליפות, מספיק להסתכל על שמות גדולים לא פחות כמו מאטה ואוסקר, שלא הצליחו לדגדג אפילו את קאריק לפני שנה. בקיצור אל תיפול לטריקים של הסוכנים ככ מהר.

גרבר 12 ביולי 2013

פשוט תגובה נהדרת

אריק 12 ביולי 2013

לפני שנה היה פרגי… ולא היה מוריניו… קאריק הוא לא הבעיה, הבעיה היא קלברלי ואנדרסון, איתם כשאין את פרגי, יונייטד יאבקו על מקום באלופות. ליברפול הולכת לאבד את סוארז, לא רואה מאיפה יבוא האיום שלהם. אם אני שחקן כדורגל אני לוקח 40% פחות כסף (שזה עדיין הופך את נכדיי למיליונרים) ומשחק בליברפול לפני צ'לסי וסיטי. אבל אני לא, ושחקני כדורגל הם עם גרידי ונטול עכבות. לכן הם הולכים לקבוצות מפלסטיק שמשחקות מול 6000 איש כמו פאלקאו והכדורגל לצערי מת מוות קליני.

D! בארץ הקודש 12 ביולי 2013

אריק,
אני איתך אבל אני ואתה לא שחקנים ולא עומדים בסיטואציה הזו – לכן קל להגיד.
ובכל זאת המסקנה והתוצאה הן זהות. הכדורגל מאבד זהות.
בדיוק כתבתי את זה אצל רונן בהקשר של הקריקט. חשבתי על זה שהוא משוחק ברובו (או ברמתו הגבוהה ביותר) ברמה הבינלאומית ועם כמה שאני לא אוהב את הרעיון הלאומי/לאומני זה מונע מצב שבו קבוצה אחת קונה את כל מה שזז או מפתה שחקנים של קבוצה אחרת ושומר על רומנטיקה כזו.

בני תבורי 12 ביולי 2013

אריק,
למה נדמה לי שאני נותן למויס יותר קרדיט ממך? שמע, לא מדובר באיזה אסופי מהרחוב, האיש מנג'ר מצוין שיצטרך להוכיח גם גישה לשחקנים שלו.

אריק 12 ביולי 2013

הקודם לקח גביע ארופה עם אברדין לפני שבא… הנוכחי סיים פעם רביעי

משה 12 ביולי 2013

כאוהדל ליברפול אני מקווה שאריק צודק לגבי מויס.
הבעיה היחידה שהוא שכח שעם כל הכבוד לגביע באברדין(מחזיקות לא אלופות, בוא נשמור על פרופורציות), לקח לו 5 עונות להפוך את יונייטד לקבוצה.

matipool 12 ביולי 2013

המשפט על פלקאו כל כך נכון וכל כך עצוב .

אביאל 12 ביולי 2013

יש בזה אמת, אבל תחשוב על אוסקר, מאטה והאזרד ביונייטד של פרגסון ותחשוב מה הם יכלו להשיג.

בני תבורי 12 ביולי 2013

לא יודע,
אני חושב שאתה דווקא כן יודע. מסכים אתך.

יוסי מזרחי 12 ביולי 2013

יפה.

D! בארץ הקודש 12 ביולי 2013

בני, הסיפור של צ'לסי ומוריניו לא פחות מעניין, גם אם הוא בעל היסטוריה קצרה יותר.

אני חושב שהמטרה שלנו צריכה להיות "מאבק" על כניסה לליגת האלופות. מאבק במרכאות כדי להדגיש שמה שחשוב הוא לא הכניסה עצמה אלא מאבק אמיתי עד לרגע האחרון. אי אפשר לדעת כיצד תתפתח העונה ולא צריך לשפוט אותה על פי משחק אחד ולכן מאבק השנה וכניסה בעונה שלאחריה צריכים להיות המטרות.
אבל אני אומר את זה כבר ארבע שנים לפחות.
אני לא מכיר מספיק טוב את האמרני אבל זה שהמטרה מספר אחת שלנו לקיץ הזה נפלה קצת מאכזבת. זאת אומרת ברור לי למה הוא רמה ללכת לגרמניה, גם אני רוצה, השאלה היא אם לא יכולנו בכל זאת לפתות אותו עם עוד קצת כסף. זה בטח היה טוב יותר מעוד ילד בן 19. לטעמי.
נראה לאן יתפתח החלון הזה. יש עוד הרבה חיזוקים שאנחנו צריכים (בלם דחוף, קשר איכותי) והתפתחויות מעניינות (לאן יילך סוארז ותמורת מי והאם אלונסו יבוא חזרה – מה דעתך?)

משה 12 ביולי 2013

ראיתי הרבה תקצירים שלו בחודש האחרון, אני מקווה לא לטעות אבל הוא שחקן טוב, לא יותר מזה ובטח לא שחקן שובר שיוויון סטייל סוארז.

אריק 12 ביולי 2013

לדעתי הוא יהיה שחקן העונה בבונדסליגה אבל ר הזמן יגיד

אסף שלום 12 ביולי 2013

אתמול עברתי בבורקס עמיקם בתל אביב. למי שלא מכיר זה אחד הבורקסים הטובים בארץ ובשנות התשעים היה צריך לעמוד בתור ארוך כדי לקבל בורקס חם וטעים (עם ביצה / חריף וחמוץ).
אבל היום הוא עומד בעליבותו בין מקומות טרנדים להחריד עמוסים לעייפה. עמיקם נשאר במקום וכל השאר התקדמו.

לשמחתי זה לא מה שקורה בליברפול. ליברפול של רוג'רס מנסה לעשות משהו שונה. היא לא עומדת במקום. יכול להיות שזה יצליח יכול להיות שלא. אבל יש דרך, יש חזון ופועלים על פיו. ליברפול כרגע לא מנסה לחקות את יונייטד / ארסנל או צ'לסי. יש לה את הדרך שלה. הסיכוי שזה יצליח גבוה. עוד שני שחקנים כמו קוטיניו ואנחנו בדרך הנכונה.

עמיקם לא הבין שצריך להתקדם. ליברפול כן. ולמרות כל מה שנאמר פה הטעם של הבורקס נפלא. לצערי הוא לא ישרוד.

אסף THE KOP 12 ביולי 2013

אכלתי אצל עמיקם. היה נחמד.
אני מעדיף את פינו מהעליה.

אביאל 12 ביולי 2013

מישהו מאוהדי ליברפול יכול להסביר לי למה מחטריאן (או שזה עם כ') לא חתם בסוף בליברפול ? יודעים את הסיבה ?

ואני חושב שנראה עונה מרתקת השנה עם חילופי המאמנים בצ'לסי, יונייטד וסיטי עם ההתחדשויות של ליברפול וארסנל ועם ההמשכיות בטוטנהאם, שיתחיל כבר !

D! בארץ הקודש 12 ביולי 2013

מבלי להתחייב
נראה שהוא העדיף לסגור עם דורטמונד, אצל קלופ.
יותר מהגיוני לא?
או שליברפול החליטו לא לנסות למשוך אותו בהצעה כספית הרבה יותר משודרגת או שהוא החליט שיש דברים יותר חושבים מהרבה כסף (למשל הרבה כסף ומקום בליגת האלופות בקבוצה שלפחות בשנים האחרונות היא והמאמן שלה מתמחים בכדורגל מלבב).
כמו שאמרתי – הגיוני, לא?

בני תבורי 12 ביולי 2013

אביאל,
בהנחה שכל העסק לא היה סגור מראש לטובת דורטמונד והדיבור עם ליברפול היה רק כדי לתת כבוד, אז זה פשוט מאוד. ליברפול הגישו הצעה והעלו את הסכום פעמיים. בסוף דורטמונד נתנו את ההצעה הגבוהה וליברפול החליטו למשוך ידם מהעסקה. אני חושב שבצדק. מבלי לפגוע במכטריאן, הוא עדיין לא השם שעליו מפוצצים את הבנק. ואת השאר D כתב.

D! בארץ הקודש 12 ביולי 2013

בני, מסכים שהוא לא השם לפוצץ עליו את הבנק.
מצד שני עם הוא המטרה המרכזית שלנו לעונת המלפפונים אז אני לא בטוח שלא היה שווה להמשיך לעלות.

יוסי מזרחי 12 ביולי 2013

בסופו של יום, יש מקום בו צריך להגיד,תודה זה לא בשבילי,וכך נהגו ליברפול,לדעתי בצדק אחרי שתי העלאות בהצעה.
זה הזכיר לי את יונייטד ואסיין מול צלסי .
תודה, עד כאן.

D! בארץ הקודש 12 ביולי 2013

דרך אגב, אני מסכים איתך – נראה כאילו הולכים לעונה נהדרת (שלצערי אפספס את רוב המשחקים של ליברפול) בה כל הקבוצות כמעט עם סיפורים מעניינים ורכישות מחזקות. יהיה כיף
שרק יתחיל כבר.

נתנאל 12 ביולי 2013

לדעתי כי היום דורטמונד פשוט יותר טובה ונמצאת בצ'מפיונס. לצערי ליברפול באמת כבר לא נחשבת לקבוצה מהטופ העולמי. יכול להיות שבעיניים שלנו היא תמיד תהיה בטופ, קראתי בדיחה באחד הפורומוים של ליברפול:
כמה אוהדים של ליברפול צריך כדי להחליף נורה?
אפס. הם מעדיפים לשבת בחושך ולדבר על כמה הנורה הקודמת היתה טובה.

בני תבורי 12 ביולי 2013

:)

DeVito 12 ביולי 2013

ארסנל מתחדשת ?
אני אאמין לזה כשהם באמת יחתימו שחקן במעל ל-20 מיליון לישט.
נראה לי כמו גיבובים על מנת לקנות עוד זמן לארסן בתפקיד.
ואני במקום רוג'רס הולך על טיאגו בכל הכח זה בדיוק השחקן שצריך לליברפול.
אחלה פוסט, תודה בני.

משה 12 ביולי 2013

חודשים יוני-יולי הם החודשים הנפלאים בשנה לאוהד ליברפול, אתה בונה תקווה, מפתח ציפיות, מרפא את התחלואים של העונה שעברה לפני שיגיעו אוגוסט-ספטמבר וישברו את רוחך לעשרת החודשים הבאים. אני בעיקר מתמקד בלהבין מה התרומה שניתן לצפות לה מאלברטו ואספס ומי יהיה הבלם הבא ומנסה להתנתק מהקבוצות האחרות אבל עדיין צברתי כמה תובנות :
1. אני לא בטוח שקאבאני וסוארס יודעים לאיזה מטוס לעלות, חוץ מהצהרה של שטרן חלובה שהוא רוצה אותם בצפרירים(בעיקר כי הוא כבר פירק אותם) הם מקושרים לכל קבוצה ביקום.
2. תנטרלו את הזיכרון שלכם מיורו הצעירות ותשאלו את עצמכם, האם טיאגו הוא שחקן שישדרג את יונייטד העונה ? התשובה שלי היא לא, אולי בעוד שנתיים. מדובר בשחקן ששיחק 68 משחקים ב-4 עונות בבארסה(ששיחקה בתקופה הזו להערכתי כ-220-250 משחקים רשמיים). משווים אותו לצ'אבי, גם צ'אבי עד גיל 25-26 לא היה שחקן בסדר גודל עולמי.
3. אני לא יודע מי צריך להיעלב יותר מההצעה של ונגר על סוארס, השחקן ששווה לפחות 15 מיליון יותר ממה שהוצע או אוהדי ארסנל שונגר מזלזל באינטיליגנציה שלהם. בכלל, הקיץ הזה נראה שונגר מפריח יונים ללא כיסוי(רוני, סוארס, היגוואין). אתה רוצה שחקן רציני, תשלם כסף רציני או שתפסיק לבזבז את הזמן של כולנו.
4. הסיפור של מונאקו נותן תחושה של משחק קלפים שהוציאו ממנו כמה אסים ובני מלוכה. קריירה של פלקאו במונאקו מקבילה לקריירה של ניימאר בסנטוס. אם אתה מעריך את עצמך כשחקן על, תשחק כדורגל על הבמה המרכזית.

matipool 12 ביולי 2013

אביאל – מה שעיכב את סגירת העסקה עם ליברפול הייתה העובדה שהתברר פתאום שיש הרבה מאד גורמים שיש להם בעלות כזו או אחרת על הכרטיס של מכטריאן וכל אחד משך לכיוון אחר . מאוחר יותר , נכנסה למשוואה גם ההעדפה של מכטריאן את דורטמונד . קראתי באיזה מקום שזו הייתה העסקה הכי מסובכת בכדורגל הגרמני והאחראי מטעם דורטמונד עשה עבודה מעולה .

אביאל 12 ביולי 2013

תודה לכולם, לדעתי לפחות בהסתמך על צמד המשחקים של שחטייאר מול צ'לסי בעונה שעברה (ועוד כמה משחקים פה ושם) נראה שזה היה שחקן שיכל להצעיד את ליברפול קדימה, קשר עם המון אנרגיות.

כבק במשחק ידידות הראשון של דורטמונד השבוע מול באזל הוא בישל וכבש.

אלון רייכמן 12 ביולי 2013

בני, מעולה. וכאחד שלא ממש מסמפט את מוריניו, אשמח לראות אותו אוכל חמישייה ממויס והיונייטד, סתם בשביל הכיף.

אביעד 12 ביולי 2013

אחלה שיר בחרת :) זה מה שחשוב!

Red Islington 12 ביולי 2013

ב 21 עונות הפרמייר ליג , ליברפול סיימה ב top four
12 פעמים . רק פעם אחת בלבד היא עקפה את יונייטד , במקום אחד .
לא מאתמול לא חושבים שם על אליפות , מדברים על חלומות , או על עקיפה של יונייטד . (לכל היותר מפנטזים על עקיפה של אברטון) .
וטוב שכך . קבוצה מפוכחת היא קבוצה שיכולה לעמוד בציפיות שלה , שזה התנאי הראשון לפני שמעלים את רף הציפיות . ליברפול מנסה לחזור לטופ פור זו העונה החמישית . ההתחזקות של הסיטי וטוטנהאם הופכת את המשימה הזאת לכמעט בלתי אפשרית בעבורה , משום שבשנים האחרונות יש חמש קבוצות (במקום שתיים או שלוש) שנמצאות מעליה בתחרות , זה מבלי להחשיב את אברטון הלא נגמרת ואת סוואנסי המתעוררת . מקום רביעי וכרטיס אפשרי לליגת האלופות , בלי לחשוב בכלל על המיקום של יונייטד , יהיה הישג פנטסטי עבור ליברפול כרגע . ואם זה יהיה על חשבון סיטי, צ'לסי או טוטנהאם אני אשמח מאוד . לצערי , אני לא רואה את זה קורה בזמן הקרוב .

מיכאל 12 ביולי 2013

אם ראיתה את העונה הקודמת היתה רואה שיש התקדמות ,וזו לא משימה בלתי אפשרית , אני אופטימי .פעם ראשונה מזה הרבה זמן שאני רואה ליברפול משחקת כדורגל טוב.רק המחץ היה חסר , אם רכש נכון,אני אופטימי מאוד.

מיכאל 12 ביולי 2013

אם ראיתה את העונה הקודמת היתה רואה שיש התקדמות ,וזו לא משימה בלתי אפשרית , אני אופטימי .פעם ראשונה מזה הרבה זמן שאני רואה ליברפול משחקת כדורגל טוב.רק המחץ היה חסר , אם רכש נכון,אני אופטימי מאוד.

עירן 12 ביולי 2013

בני, פוסט מצויין. עידן מויס לא מתחיל לי טוב (בראש ובלב). אולי זו רק (בתקווה) סנטימנטליות ארוכת שנים והרגל – אבל נקווה שאתבדה.

לא התאפקתי – זה המקור לשיר הפנומנלי ששמת…

http://www.youtube.com/watch?v=cNcXFy8QTC4

בני תבורי 12 ביולי 2013

עירן,
אי-התאפקותך מבורכת.

עירן 12 ביולי 2013

כן, בעיניי זה אחד השירים הכי אנדררייטד בהסטוריה (רעיון לפוסט ?…).
בשיאם הם לא פחות טובים ויותר מרגשים מהביטלס. ארתור לי לא היה רק כדורסלן בנהריה, מסתבר…

עירן 12 ביולי 2013

אז חוץ מקריירה בנהריה (של לפני שאול אייזנברג…) הוא הצליח לכתוב אפילו שיר כזה:

http://www.youtube.com/watch?v=ck8nhq7Juak

D! בארץ הקודש 12 ביולי 2013

או כזה
https://www.youtube.com/watch?v=qInF7WKOz4c

איזה דיסק נהדר

אסף THE KOP 12 ביולי 2013

הרשו לי להחזיר אתכם ל"קלקסיקו" הנהדרים (כאן, בשיתוף פעולה עם "יין ודם"):

http://www.youtube.com/watch?v=lq0JOrT7mbI

D! בארץ הקודש 13 ביולי 2013

אסף,
אם כבר אז "ברזל ויין".

ומר בים הנ"ל הוא רמה בפני עצמו, למרות שאני פחות אוהב את האחרון שלו.

אסף THE KOP 13 ביולי 2013

D!

אתה כמובן צודק.

אריק 12 ביולי 2013

הדיסק הכי אנדררייטד אי פעם. לא מכיר כמעט מוזיקאי של מת עליו.

משה 12 ביולי 2013

אני לא מוזיקאי ועדיין דיסק ענק.

יריב ס. 12 ביולי 2013

לבושתי לא שמעתי עליהם עד היום. תודה, נהנתי מאד :)

בני תבורי 13 ביולי 2013

גילוי כואב אבל נאות: פספסתי אותם בארץ לפני שנתיים. אין תירוצים. :(

עידוקוליס ליפשיץ 12 ביולי 2013

העונה הזאת ליברפול תמשיך לעניין בעיקר את אוהדי ליברפול.
אוהדי הליגה הנייטרלים יתעניינו בעיקר בצ'לסי, יונייטד ו-איך שכחת לציין בכלל?!- מנ' סיטי.

בליברפול, כך נראה, גם השנה לא יקרה שום דבר מעניין במיוחד

בני תבורי 12 ביולי 2013

ובמי אתה תתעניין?

עידוקוליס ליפשיץ 12 ביולי 2013

בתור עוקב נייטרלי בכל הקשור לאנגליה, אני אתעניין במי שיהיו בצמרת/יספקו את הסיפורים המעניינים.

כבר כמה שנים טובות שליברפול לא ממש מושכת את תשומת לבי, למרות החשיפה הגדולה והסיקור הנרחב שהיא מקבלת בתקשורת הישראלית.

לא מתכוון לזלזל, אבל מפאת גילי אני עוקב אחרי כדורגל אנגלי רק מאמצע-סוף שנות התשעים. ז"א שמעולם לא ראיתי את ליברפול בגדולתה, מעולם לא ראיתי אותה כאחת מהטוענות לתואר ולכן מעולם לא היו לי ציפיות גדולות ממנה.

בני תבורי 13 ביולי 2013

הבנתי. בצדק אין לך ציפיות.

ליבר 12 ביולי 2013

כל הקשקושים על ההוא העדיף ללכת לשם ולא לפה זה שטויות.
עשו מטיאגו שחקן מטורף… אני מאוד אשמח אם יגיע ליונייטד אבל אם לא אז לא נורא. עוד לא פתח במשחק בוגרים אחד וכבר עושה רוח כאילו יונייטד לא מספיק טובה לו… מנצ׳סטר יונייטד הקבוצה הכי אהודה בעולם עם מסורת מפוארת ואלופת אנגליה הנוכחית לא מספיק טובה למר טיאגו. שילך לחפש… מי שלא רוצה בכל ליבו להיות שד אדום מבחינתי לא צריך להגיע. בגלל זה פרגי לוקח אליפויות עם פלטשר, אבנס, קאריק, פיל נוויל, באט ועוד ועוד. שחקנים שלהיות ביונייטד זה הדבר שהם רוצים בו יותר מכל. הם יביאו אליפות ויילחמו עד טיפת הדם האחרונה. ומי שלא רוצה להיות שחקן במועדון ענק כמו יונייטד שלא יבוא. אולי אני נאיבי אבל ככה אני חושב.

לגבי ליברפול אכן יש בעייתיות כי היא בעיקר שם גדול בעבר. כבר כמה שנים שלא בליגת אלופות ואפילו לא נאבקת על האליפות. אפשר להבין שחקנים שיעדיפו מקום אחר.

ליבר 12 ביולי 2013

ולא לשכוח שלפני שנתיים כל אוהדי יונייטד האמינו שקלברלי הוא המשיח שיציל את מרכז השדה. אז שנה שעברה הייתה פחות טובה אבל שווה לתת לו צ׳אנס אמיתי כשאין את סקולס שנושף בעורפו. וחוץ מזה העמדה שהיונייטד הכי צריכה חיזוק זה קיצוני כי מנאני ולנסיה ויאנג כבר התייאשתי סופית.

אריק 12 ביולי 2013

קלברלי… אשרי המאמין…אולי גיבסון… יונייטד מועדון גדול מאוד. אבל לעזוב את ברסה בשביל לשחק אצל המאמן של אברטון ופרסטון?

סימנטוב 12 ביולי 2013

מסכים לגבי לקברלי אשרי המאמין…

תוהה בדרכים 12 ביולי 2013

אני מסכים שטיאגו הוא לא איזה סופר סטאר מוכח מסיבה פשוטה- הוא מעולם לא הוכיח את עצמו כשחקן מוביל בקבוצת בוגרים.

מצד שני בוודאי שאם הוא לא יגיע יש פה מכה רצינית ליונייטד, משתי בחינות:

1. הוא משחק בדיוק בעמדה שהיא צריכה והוא בוודאי שחקן הרבה יותר מקלברלי או אנדרסון.

2. בגלל הסעיף בחוזה שלו על מינימום של מספר דקות, העלות שלו היא נמוכה משמעותית מערך השוק הריאלי. רק בשביל לשים עת הדברים בקונטקסט, אילרמנדי, שהוא שחקן באותו גיל ובערך באותו דרג, עלה לריאל מדריד כמעט 40 מיליון יורו.

במילים אחרות, הוא אולי לא האופציה היחידה, אבל שחקן בדרג דומה יעלה ליונייטד פי 2.

גם לא ראיתי שהוא זלזל ביונייטד או בהיסטוריה שלה. אתה יודע, אפשר לחשוב שהוא הולך לשחק בהפועל ארגזים. גם אם ליונייטד יש הרבה יותר אוהדים במלזיה וסינגפור, זה לא הופך אותה למועדון שיותר מכובד לשחק בו מאשר מבאיירן מינכן, גם אם צריך להודות שמקצועית האופציה של יונייטד נראית הרבה יותר הגיונית מבחינתו.

wazza 13 ביולי 2013

יפה

Yair 12 ביולי 2013

אני בטוח שמויס שחגג לא מזמן את יום ההולדת ה50 ונכנס לשנתו ה-15 בערך כמאמן ישמח לשמוע שהוא מאמן צעיר

בני תבורי 12 ביולי 2013

חמישים זה השלושים החדש

שנייקל 12 ביולי 2013

קראתי רק את החלק (המשעמם) הרשאון. לשים את יונייטד ולוזרפול באותה פיסקה זה כמו לדבר על ברצלונה וריאל סוסיאדד. לוזרפול היא קבוצת אמצע טבלה כבר שנים. היא לא מאיימת ולא תאיים על האליפות בשנים הקרובות. הברברת עליה מיותרת. אז נפסיק לדבר עליה.

לגבי מויס, זו שנת מבחן – יותר בשליטה שלו על מה שקורה ביונייטד, מאשר בתוצאות. כמובן שלאוהדים לא תהיה סבלנות, אבל כנראה שהגלייזרים ישפטו בעיקר דרך ומנהיגות. קשה לי להאמין שיםוטר במהלך העונה גם אם יונייטד תהיה שישית, אבל הסיכוי שימשיך להרבה שנים תלוי ביכולת שלו לשלוט על מה שקורה.

אריק 12 ביולי 2013

נו במשפט אחד, הצלחת לזלזל גם בכותב גם בכתוב וגם באחד המועדונים היותר חשובים בתולדות המשחק. מרשים!

משה 12 ביולי 2013

יהיה יותר מרשים את הוא יצליח למצוא את פירורי הלחם שפיזר בדרך ולחזור חזרה ל-ONE.

D! בארץ הקודש 12 ביולי 2013

+2

אסף the kop 12 ביולי 2013

קוראים למחלה שלו תסמונת second best. זה עשוי להיות סופני.

סימנטוב 12 ביולי 2013

בני, למה שלבי נמכר?

D! בארץ הקודש 12 ביולי 2013

כי אין לא מקום בסגל.
אין לו את הבגרות בחלק ההתקפי ואת היכולת בחלק האחורי.
וכי הוא לא לקח אף הזדמנות שנתנו לו בעונה שעברה.
צריך לפנות מקום בסגל.

יואב 12 ביולי 2013

בני,
פוסט יפה.

כניסתו של מוייס לתפקיד ממש מרתקת אותי. כל מחזור ליגה יהיה סיפור גדול בהקשר הזה. בוודאי שגם פרגי(בהיותו או בחסרונו).
המינויים של באט(מילואים), פיל (עוזר מאמן) וגיגסי(מאמן שחקן) מרגשים ומעידים על רצון לשמור על המשכיות לצד צוות מקצועי חדש לגמרי. מוייס בא לעשות את הקטע שלו וזה מובן ואמיץ אבל גם לא מנותק מהעבר הקרוב של המועדון, מקלאס 94 המופלא.
מוייס סיפר שכלל לא נשאל לגבי התפקיד. פרגי הזמין אותו לביתו ואמר לו-אתה הבא בתור.
וכפרגוניסט(זכויות לדורפן על השם)-אין טבעי יותר מפרגי מחליט וממנה את יורשו. ממש מרגש.

בני תבורי 12 ביולי 2013

יואב,
שילוב של שחקני עבר בפקידים במועדון בהחלט מרגש ויכול לתרום רבות. אני חושב שמויס יורש ראוי, לפחות על סמך מה שראיתי ממנו באברטון, אבל יהיה מעניין בכל מקרה.

אופיר 12 ביולי 2013

מהמעט שראיתי מחטריאן שחקן נפלא.

כיף לראות שיורגן קלופ הפך להיות אטרקציה בפני עצמה עבור שחקנים מוכשרים. כל הסימנים מצביעים עליו כפרגוסון של דורטמונד.

מנחם לס 12 ביולי 2013

"האדונים מבוסטון" הביאו מאמן צעיר, מודרני, המבין ומאמין במאניבול, ואולי סוף-סוף תיכנס מעט מודרניזציה באירופה (ואנגליה) המפגרת בספורט.

אסף THE KOP 12 ביולי 2013

האם לדעתך הכדורגל האירופאי מפגר אחר הכדורגל בארה"ב ?

מנחם לס 13 ביולי 2013

לא רק הכדורגל. גם הכדורסל.

באבא ימים 13 ביולי 2013

מנחם – קומולי כבר לא מאמן. למען האמת הוא אף פעם לא היה.

roei034 13 ביולי 2013

ליברפול הגיעה למשהו עם הוייה ואחר כך כך עם בניטז ,כאשר צלסי הייתה בהתחלת שושלת אברמוביץ ומנצסטר סיטי הייתה בליגה השנייה. המצב של ליברפול הדרדר מאותו רגע שנוספו תותחים חדשים לליגה. ליברפול עברה להיות דרג שני באנגליה עם אברטון וטוטנהם אחרי דרג אחד שזה צלסי,יוניטד סיטי ו… ארסנל ,שכמעט כל שנה מסיימת לפניה ומגיעה לליגת האלופות.
"ארגזי הכלים" של הקבוצות מהדרג הראשון באנגליה הרבה יותר כבדים ואיכותיים מליברפול. יש להם פשוט שחקנים ואפשרויות להביא שחקנים הרבה יותר מאשר לליברפול. כמו שאמרתי ליברפול של ה5 השנים האחרונות היא קבוצה דרג 2 יחד עם אברטון וטוטנהם.
שלא תצפו לנסים כי מה שהיה עם בניטז -השתחלויות לליגת האלופות- יהיה בגדר נס.

בני תבורי 13 ביולי 2013

roei034
מסכים עם הדרך בה אתה רואה את הדברים, לא בהכרח מקבל את המסקנה. ראינו כבר רכש יקר שהתגלה כפלופ יחד עם התנהלות צנועה שהצליחה. נחכה ונראה.

אריק החדש 14 ביולי 2013

בני בוא נחשוב בצורה ריאלית לגבי הסיכויים של ליברפול בעונה הקרובה ללא קשר למה שכתבת בטור הנפלא שלך ( ולא בציניות!)
במיקום ארבעת הראשונות השינוים יכולים להיות בזהות האלופה
והמקום הרביעי .
רוצה לאומר ייתכן שיונייטד לא תהיה אלופה אך די בטוח שהיא לא תצא מחוץ לארבעת הגדולות .
סיטי וצלסי כנ"ל.
ייתכן שארסנל לא תסיים רביעית .
על המקום הרביעי יתחרו אברטון טוטנהם ארסנל וליברפול בהתאמה .
למשוואה הזאת צריך כמובן להכניס גורם נוסף והוא מי מהקבוצות תתחזק ברכש ומי תנזק מעזיבת הכוכב ( טוטנהם וליברפול בעיקר)
בוא לא נשכח איפה ליברפול סיימה את העונה האחרונה ובעיקר את ההפרש מהמקום הרביעי.
אגב אני בתור אוהד יונייטד ואוהב הליגה האנגלית מייחל שליברפול תרוץ בחלק העליון ( חס וחלילה אליפות )
כך שהטור מעולה בהתיחסות הכוללת אך לא לגבי המסקנה לצערך.

בני תבורי 14 ביולי 2013

אריק החדש,
בדקתי שוב ולא מצאתי היכן הסקתי מסקנה כלשהי לגבי מיקומה של ליברפול בתום העונה. אני בדרך כלל לא נוהג להתנבא, מה שאתה דווקא כן עשית.
מה שכן, פרשתי את מחשבותיי שאינן מחייבות איש מלבדי…

באבא ימים 14 ביולי 2013

אני מסכים שהתחרות של ליברפול תהיה מול טוטנהאם, ארסנל. אנחנו עוד לא יודעים באיזה מידה אברטון תפגע מן העזיבה של מויס, במיוחד אם פלאיני יבוא בעקבותיו.

אני חושב על הטווח הארוך – ליברפול לא תוכל להתחרות בסיטי וצ'לסי. זה רק יונייטד תוכל לעשות וגם זה רק אם יהיה לה יתרון בולט בעמדת המאמן. אני מאוד מעריך את מויס. יתכן שבתנאי תחרות שוים הוא היה מצליח לתת פייט למוריניו אבל תנאי התחרות לא יהיו שווים. מה שיכול לעבוד לטובת יונייטד זה שיש מערכת מתפקדת כח משיכה של שחקנים איכותיים שנובע מן השם והתארים והרבה מאוד כסף, שבניגוד לצ'לסי וסיטי הוא כסף שהיא מרוויחה. זה די דומה למצב של ליברפול אחרי הפרישה של פייזלי. אתה לא באמת יודע אם פייגן ו(סלח לי אבי כי חטאתי) דלגליש היו מאמנים גדולים בזכות עצמם או שהם רכבו על אדי הדלק של המכונה שבנו שנקלי ופייזלי (לזכותו של דלגליש עומדת אליפות עם בלקבורן שהיתה הקבוצה העשירה ביותר באותה עונה אז קשה לדעת). יכול להיות שיונייטד תזכה בתואר מכח האינרציה. מנגד – מוריניו כבר שבר את האינרציה של יונייטד בעבר.

החדשות הטובות ליונייטד היא שאני לא מאמין שחוסר האחריות הפיננסית של צ'לסי וסיטי ימשך לנצח. השאלה עכשיו היא מה יותר סביר שיקרה – שיונייטד תכנס לחמש שנים רעות (דהיינו – ללא אליפות) או שלבעלים של צ'לסי וסיטי ימאס מהצעצוע. אם יונייטד תכנס לחמש שנים רעות היא תהיה במצב די דומה (לא זהה כי היא עדיין עשירה יותר) לזה של ליברפול.

עידן פרגוסון תם. עכשיו צריך לחכות לתום עידן האולגרכים והשייחים. נעבור גם את זה.

עבורי אגב, הרעיון של למצוא עיסוקים אחרים איננו אופציה. זו פריבילגיה של לקוחות. אני אוהד.

אריק 14 ביולי 2013

אחח. הגאווה בה אנשים מבוגרים אומרים "אני אוהד!". מה זה אומר בעצם? שהם אוהדים טובים יותר ממי שהם קוראים להם "לקוחות"! השאלה האם זה הופך אותם לאנשים טובים? לבעלים נאמנים יותר? להורים טובים יותר?. כנראה שכן…
"אני אוהד!" = אני מסור יותר, נאמן יותר, חיובי יותר… ביחס למה? לקבוצת כדורגל במרחק רבע עולם ממני, שנשבעתי לה אמונים!
אני לא כמו אלא שמקטרים ומבקרים. הם = לקוחות.
אין ספק שגברים הם עם פאתטי.

אריק 14 ביולי 2013

אלא = אלה

באבא ימים 17 ביולי 2013

1. צודק – אנחנו אכן פאתטים (לאו דווקא גברים – אוהדי/ות כדורגל)

2. יש הבדל בין לקטר לבין למצוא עיסוקים אחרים. לקטר זה לחם חוקו של אוהד. למצוא עיסוקים אחרים כי הצעצוע לא בצבע הנכון של ורוד זה לחם חוקו של לקוח.

תתנחם בעבודה שאתה תמיד צודק.

אריק החדש 15 ביולי 2013

בני סליחה על האיחור בתגובה
אני כמוך לא מתנבא כי ידוע למי ניתנה הנבואה …..
אני מנסה להסיק מסקנות .
כתבתה בצורה פשוטה ומובנת כי היום חושבים בליברפול
על מקום ברביעה המובילה.
אני לא רואה איך זה קורה בטח לא בעונה הקרובה לפי המסקנה
וההבנה האישית שלי בניתוח העונה שחלפה והפגרה הנוכחית.
זה לא נבואה זה הגיון .
כתבתי שלצערך זה לא יקרה .
העונה תתחיל וגם תסתיים נראה עם המסקנה וההגיון שלי צודקים
או הרצון של הנהלת ליברפול (ושלך כמובן ) לסיים בין ארבעת הראשונות ריאלית.
ואכתוב שוב כאוהד יונייטד חשוב לי שליברפול תרוץ למעלה.
בהצלחה

אריק החדש 15 ביולי 2013

בני סליחה על האיחור בתגובה .
גם אני לא נוהג להתנבא כי ידוע למי ניתנה הנבואה……..
כתבתה בצורה ברורה כי הנהלת ליברפול רוצה ושואפת לסיים את העונה הקרובה בין ארבעת הראשונות.
לפי ההגיון שלי והמסקנות מהעונה החולפת והפגרה הנוכחית ליברפול
לא תסיים בארבעת המקומות הראשונים.
הגיוני ולא נבואה.
העונה תתחיל וגם תסתיים ונראה מה יקרה האם הסקת המסקנות שלי הגיונית או הרצון של הנהלת ליברפול לסיים בין ארבעת הראשונות יקרה .
בהצלחה

בני תבורי 15 ביולי 2013

אריק החדש,
אני לא משוכנע שנכון לשער תוצאות של ליגת כדורגל שיתבררו רק בעוד כמעט שנה, על חשיבה או תכנון מבוססי הגיון. לטעמי נדרשים עוד כמה נתונים שעדיין אין לפנינו, למעט ההיסטוריה הלא סימפטית של ליברפול בשני העשורים האחרונים. כפי שאמרת, נראה בתום העונה.

moshe 7 באוגוסט 2013

היו דברים מעולם (אומרים את זה כל עונה כאוהד ליברפול)

moshe 7 באוגוסט 2013

הבעיה האמיתית היא שליברפול לא יודעת את מי להביא אם וכאשר סוארז יעזוב כי תכף נגמר חלון ההעברות וקשה למצוא בקלות סטרייקר כמו סוארז

Comments closed