pjs

 

 

אין לי מושג איך תראה ליברפול בעונה הבאה אבל אפשר כבר לומר בביטחון מלא שמתחיל שם תהליך מאוד בריא הנוגע בעיקר להתנהלות מול שחקנים. מתבגרים שם.

ליברפול אינה נמנית על אותם מועדונים עתירי הון שיכולים להציע ולהשוות כל הצעה על כל שחקן בתבל. למרות זאת, למדו שם איך לא לשקשק בכל פעם ששחקן מביע רצון לעזוב.

*

פפה ריינה, שוער בעל זכויות רבות במועדון שרשם תצוגות הרואיות לצד רגעי שפל, עשה לו מנהג קבוע. בתום כל עונה הוא משחרר אמירות רפות ועדינות המלמדות על רצונו לעבור לקבוצה אחרת, בדרך כלל ברצלונה, אבל הוא לא פוסל ולא מביע התנגדות גם למעבר לקבוצות בתוך אנגליה.

ריינה שגדל בברצלונה לא הסתיר מעולם את אכזבתו מהעדפתו של ואלדז על פניו בשער בארסה ואת רצונו לשחק שם. האמת, גם אני לא מבין, אני חושב שריינה שוער טוב יותר. כך או כך, אחרי תקופת השאלה מוצלחת מאוד בויאריאל, נקנה פפה על ידי ליברפול באחת מפעולות הרכש המוצלחות של המועדון בשנים האחרונות.

בתום העונה האחרונה נדמה היה שריינה מתקרב למימוש חלומו, עד שואלדז טרף את הקלפים והודיע כי הוא נשאר בבארסה לעוד שנה לפחות. בשלב הזה בו ריינה כבר ראה עצמו בהרכב בארסה וגם התייחס לכך כאל עובדה מוגמרת, החליטו בליברפול לא לחכות והזדרזו לרכוש את סימון מיניולה הבלגי, שוער צעיר ומבטיח בעל ניסיון בפרמיירליג, שאחראי בלעדי להרבה מאוד רגשות תסכול בליברפול, ממשחקיו נגדה בשורות סנדרלנד.

כיום פפה בבעיה ותסכוליו מובנים, אבל נדמה לי שהוא צריך לקחת על עצמו את האחריות למצב שנוצר. הוא יכול למצוא את עצמו משחק בקבוצה אחרת בהשאלה – אולי נאפולי –  ויכול גם למצוא עצמו על הספסל יחד עם בראד ג'ונס. אין כל ספק, שלפחות בפתיחת העונה הבאה, מיניולה המוכשר מאוד והצעיר יותר, יקבל את הקרדיט בהרכב הפותח.

*

לואיס סוארז רוצה הכול ויש לו את כל הסיבות הטובות לכך. הוא אחד השחקנים הטובים בעולם כשמדובר בתרומה על הדשא ואין כל סיבה שלא ישאף לשחק ברמות הגבוהות ביותר ותמורת הכי הרבה כסף שיוכל לקבל.

נכון, הוא פרובלמטי ובחשבון הסופי צריך לקזז משוויו את סך עלות הנזקים שנגרמו לקבוצה עקב היעדרויותיו ממשחקים, אבל ללא ספק מדובר בכדורגלן מחונן שתועלתו רבה.

רצונו של סוארז לשחק בריאל מדריד, ברור ומובן. לריאל שני יתרונות מובהקים על ליברפול: העובדה שתתמודד על כל תואר אפשרי באירופה ויש לה את היכולת לשלם לו הרבה יותר. על פי אסטרטגית המעבר שפיתח עבור סוארז סוכנו, האח הקצת פחות חכם במשפחת גוארדיולה, הוא סיפר קודם כל שיש לו חלום לשחק עם רונאלדו ושממילא לא טוב לו באנגליה כי התקשורת שותה את דמו.

רק מה, ההתנהלות השלומיאלית לא הסתירה שתי עובדות פשוטות: אחת, ריאל מדריד לא הניחה מעולם כל הצעה רשמית על שולחנה של ליברפול עבורו, ומנגד, סוארז וסוכנו לא הגישו כל בקשה רשמית לעזוב. הם נתנו לתקשורת לנהל עבורם את המלחמה. רק כדי לסבר את האוזן, לגבי גארת' בייל שגם הוא הוזכר כשאיפה מדרידאית, בלטה אמירתו החד-משמעית של זינאדין זידאן, בעל זכויות ותפקיד כלשהו בריאל כי הוא מצפה מבייל שישב עם הנהלת טוטנהאם ויודיע על רצונו לעבור. הסכום לא יהווה בעיה, הוסיף זידאן, רק שיגיד.

*

משתכפו אמירותיו של סוארז בדבר רצונו לעזוב, עשו שם בליברפול דבר מאוד חכם, נקבו את ערכו של סוארז במחיר של 55 מליון פאונד. אין כל סיבה בעולם שמחירו הנקוב של סוארז יהיה נמוך מזה ששולם עבור אדיסון קבאני. החל מרגע זה, אמרו במועדון, מי שרוצה את סוארז רשאי להגיש הצעה. במקביל, המשיכו במועדון להתייחס לסוארז כאל כל שחקן אחר מהסגל, כולל הצבת לו"ז ברור לחזרה לאימונים ומילוי התחייבויות.

ככל הידוע לי, אין כרגע הצעות רציניות מספיק עבור סוארז, בוודאי לא ממועדונים מחוץ לארץ שבה התקשורת שותה את דמו. אין לדעת איך תגמר הסאגה הזאת. סוארז יכול למצוא עצמו בקבוצה אחרת באנגליה עם אותה תקשורת, הוא ימצא אולי קבוצה באירופה שאינה עונה לשם ריאל מדריד או שימשיך לשחק בליברפול, רק פחות מוערך משהיה. אחרי הכול, מותר לצפות משחקן שמקבל כל כך הרבה תמיכה וגיבוי, שיידע לפחות להתנהל אחרת ברמה התקשורתית.

הניחו לבית"ר את אשר לבית"ר
למה גרייזס, למה