נולד לתהילה, חי כמו כלב

בני רצון היה גיבור ילדות, עד שנפגשנו בנסיבות אחרות

Hapoel_Mahne_Yeuda

ב 63' האוהדים של הפועל מחנה יהודה הפכו את המכונית של אורי קרני – מזכיר הפועל פתח תקווה אז – כשהוא בתוכה. אקט יעיל להפליא, שהרי מיד לאחריו שוחרר זכריה רצאבי בחזרה למחנה.

אורי קרני, גם בשכבו על צידו, בין ההגה לבין ידית ההילוכים של הפיאט שלו, הוגה רעיון מבריק ולכן, בדרבי הרשמי הראשון בין שתי הקבוצות, שנה לאחר מכן, זכריה לא שיחק.

חסרונו לא הפריע לקבוצה מהליגה השנייה לנצח 0:2 את קבוצת הפאר שזה עתה סיימה רצף של חמש אליפויות, בביתה. בני רצון ואחריו יגאל רצאבי הבקיעו ולקחו את מחנה לעוד סיבוב בגביע המדינה.

*

בלילה אמר רפ"ק ונטורה שצריך לטפל במועדון של ארול. מילא מהמרים שם, הוא אמר, אבל התחילו למכור שם סמים. נסענו עם האסקורט הירוקה עד הברון הירש מהצד של השוק והלכנו ברגל לכניסה למועדון. הקצין אמר לי שבגלל שאני חדש ולא מוכר, אני צריך לעלות במדרגות לקומה שלישית, לדפוק בדלת, כשישאלו מי זה להגיד שיעקב שלח אותי וכשייפתחו, להיכנס מהר ולשים את הידיים על כל הקלפים והכסף שעל השולחן.

המטומטמים פתחו ואני מרוב התרגשות עפתי פנימה על השולחן שנשבר מכובד משקלי. בסרטים אין דברים כאלה. ישבו שם כמה אנשים מבוגרים וצפו בתדהמה בניסיונותיי להתרומם ממקום שכבי בין שברי השולחן ולאסוף את כל הז'יטונים הכסף והקלפים שהתפזרו על הרצפה. נסו את זה פעם בבית, רק כדי להבין כמה זה מסובך ומגוחך.

לא הייתי מהיר מספיק כדי לסיים את זה לפני ששאר חבריי נכנסו, והסצנה הדרמטית של חדירה נועזת למועדון הימורים לא חוקי הפכה לבדיחה על חשבוני.

*

בני רצון היה שחקן מהסוג שאין הרבה כאלה. זאת אומרת, הכדור והוא דיברו באותה שפה. אני רואה היום דריבליסטים מדהימים בליגות השונות באירופה אבל מתקשה למצוא דמיון. יכול להיות שזה בגלל איכות ההגנות של היום שאינן מאפשרות יותר מידי פנטזיות כאלה, אבל נראה שאין עוד שחקנים מסוגו. אולי במגרשי חול בשכונות.

כשבני רצון לקח כדור, הוא נדבק לו לרגל. הם כאילו הפכו למשהו אחד שלם. קשה ממרחק של זמן להעביר את התחושות, אבל נדמה היה שהיריב לא נספר. מה שנדרש לשחקנים מצוינים אחרים באותם ימים עבד בהרבה יותר קלות אצל בני רצון. על הפרצוף שלו היה מן חיוך נינוח, לא העוויית מאמץ. הוא פשוט השתעשע. אולי העובדה שמעולם לא לקח את הכדורגל כמשהו חשוב במיוחד, כמו את החיים בכלל.

*

אספנו את האנשים והציוד וירדנו למטה. נחשון עמד שם עם ארול בעל המועדון. עבריין מכובד כזה. לא התעסק עם שטויות ונתן כבוד. שילם למי שהיה צריך לשלם את המס עוונטה שלו ובתמורה לכך ניהל די בשלווה את המועדון. ארול, אגב, זה לא שם תימני. אהרון, אם אני זוכר נכון, היה שמו האמיתי, ארול היה הכינוי שהוענק לו על שום דמיון מסוים לכוכב הקולנוע של אז, ארול פלין.

המהמרים עלו לזינזנה שנסע לתחנה. הקצין אישר לארול לעלות למעלה לכבות אורות ולנעול לפני שיילקח לתחנה. לך אתו ושים עין, הוא אמר, ותיזהר על השולחן. החבר'ה נקרעו. ארול עלה לפני. הוא אסף ניירות שהיו שם והחל מכבה אורות. בדרך החוצה עברנו ליד דלת פנימית.

פתחתי את הדלת לתוך חדרון קטנטן ובתוכו מיטה, מסריח כמו גהינום. מישהו שכב שם מכורבל בשמיכת צמר צבאית. לא היה אור בחדרון וקשה היה לראות. תעיר אותו, אמרתי. עזוב, הוא חולה, אמר ארול והקול שלו נהיה קצת רך יותר.

טוב, זו דילמה. חשבתי שאכלתי מספיק פדיחות ללילה אחד ולא רציתי להסתכן בנוספת. הדלקתי פנס. אלומת האור העירה את הישן שהתרומם לאיטו והתיישב על המיטה. לא מגולח, קירח כמעט לחלוטין, לבוש בבגדים מזוהמים, עיניים כבויות. כשניסיתי לפנות אליו הוא מלמל משהו לא ברור ונשכב שוב על המיטה. הבנתי שלא ניתן ליצור אתו קשר.

*

באותו דרבי ב 64', הפועל פתח תקווה שיחקה עם ההרכב החזק ביותר שלה, אולי למעט עמדת השוער שם החליף מיקי שיינפלד את איציק ויסוקר שנפצע שבוע קודם לכן. מלבדו היו בהרכב סטלמך, קופמן, נהרי ואריה רדלר הותיקים, עם רוזנטל ודרוקר הצעירים יותר. לא הייתה סיבה שבני רצון ייקח כדור ואף אחד לא יפריע לו, אבל בדיוק בשביל זה יש את ההיסטוריה שיודעת לספר על אירועים שהתרחשו בדיוק כשמישהו החליט לעשות משהו ואף אחד לא הפריע לו.

בני רצון קיבל, או לקח את הכדור בערך באמצע המגרש ויצא לטייל. אחרי כמה שניות הכדור היה ברשת. נדמה כי הייתה פאוזה של שנייה או שתיים עד שששת אלפי הצופים במגרש באברבאנל הגיבו. אבא שלי אמר אוי ותפס את הראש, החברים שלו שתקו עם המבטים למטה וחלק מאוהדי מחנה עזבו את היציע וקפצו לבריכה. בני רצון הפך להיות הגיבור שלי.

השער של יגאל רצאבי אחר כך, שלא היה פחות יפה, היה כבר לפרוטוקול. מחנה עשו במגרש ככל העולה על רוחם. משולשים, מרובעים, טרפזים, מפגן כדורגל מרהיב שהופך לסיוט בנפשו של ילד בן עשר. ההתאוששות באה רק לאחר כמה שבועות, כשמחנה טחנו בדרבי השני גם את מכבי. בעונה שאחרי הם כבר עלו לליגה הלאומית – הראשונה באותם ימים, ואת מה שנכתב על "ברזיל הקטנה" תוכלו לקרוא אם תחפשו בנרות ברשת, כי כדורגל היה שם, אבל יחסי ציבור מעולם לא.

*

מי זה, שאלתי את ארול. אח שלי, הוא ענה. איך קוראים לו?  בני, הוא אמר, בני רצון.

קודם חטפתי צמרמורת, אחר כך התפללתי  שמדובר בצירוף מקרים. השותף שלי נחשון הגיע לראות למה אנחנו מתעכבים ואמר לי שלא.

הבנאדם מחוק, אמר ארול, הוא לא מדבר בכלל. איך זה קרה, התעניינתי. קרה, מה לעשות, ענה ארול. שתה, עישן, הריח, אף פעם לא עבד. כל החיים שלו חגיגה. מהכדורגל לא קיבל כסף, אבל הרבה כבוד היה לו. בכל מקום שהגיע נהייה מלך. האכילו אותו, השקו אותו, הזמינו אותו, שילמו עליו, בחורות באו אליו, עד שנגמר מהסמים. עכשיו הוא ישן כאן ואני מביא לו אוכל.

וגמילה, אני שואל. מה גמילה איזה גמילה, אומר ארול בחיוך עצוב, ניסינו, לא עובד. ככה טוב לו. השארנו אותו שם ונסענו לתחנה. היה לי קשה להירדם בלילה.

*

מאז ראיתי עוד כמה פעמים את בני רצון. אף פעם לא סחי. תמיד מסטול מהתחת, מזוהם וחסר כל יכולת לתקשר. אפילו פעם אחת לא מצאתי אותו במצב בו יכולתי לומר לו שהוא היה הגיבור של אלפי ילדים ושהוא יבין על מה אני מדבר. הוא לא שיתף פעולה עם אף ניסיון שיקום. שנתיים אחר כך עזבתי את פתח תקווה ואין לי מושג עלה בגורלו.

ניסיתי למצוא אזכורים לבני רצון ברחבי הרשת וכל מה שמצאתי היה הקטע הבא אותו גזרתי מפוסט של דורפן שגם הוא גזר אותו ממקור אחר:

המשחק של מחנה יהודה הזכיר מאוד את המשחק של ברזיל, פאר הכדורגל העולמי. השחקנים שיחקו עם כל הנשמה והעלו את הפועל מחנה יהודה לצמרת של הליגה הגבוהה. בני רצון היה שחקן וירטואוז ששלט בכדור בצורה מוחלטת. לא היה אפשר להוציא ממנו את הכדור והוא היה נכנס לשער עם הכדור. זו דמות אגדית ונצחית שגם הוא לא יודע עד כמה הוא השפיע על הכדורגל בארץ

בשבוע הבא עוד פעם דרבי. שוב גביע. הפעם, מחנה מארחת במגרש העתיק שלה בשכונה. מחנה, מקום 13 בליגה א' דרום, כבר

אינה אותה "ברזיל" שהייתה פעם. הפועל פ"ת, מקום שני בלאומית, גם היא רחוקה מאוד מימי הזוהר שלה. שתי קבוצות אפורות ודי מדכאות הולכות לשחק על שאריות המיץ של הנוסטלגיה, כי ממילא ברור שגם המנצחת במשחק זה, תסיים את דרכה במפעל ממש אחריו.

אני אוהד הפועל אבל מת שמחנה ינצחו. כי הפועל, מדברים עליה כך או כך. אם ישכחו את מחנה, מישהו עוד עלול לחשוב שלפני לוזון היה כאן תוהו ובוהו.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

נעליו, אצבעותיו.
חידון מספר 376: איזה ספורט הם שיחקו?

43 Comments

פ איתמר 3 בינואר 2014

סיפור יפה. אתם עוד תעלו מהמרתף. רק שאתה במצב ביש אמיתי אתה יודע מי חבריך. קבוצה כושלת יודעת מי באמת אוהדיה.

אסף THE KOP 3 בינואר 2014

יופי של סיפור.

ממש עשית לי חשק ללכת לראות את המשחק.
גם לקבוצה שאני אוהד, שהשאריות שלה משחקות בליגה הלאומית היה פעם מזמן עבר מפואר. אני בטח אלך לראות אותם בגביע מול הפועל אזור.

נוסטלגיה.

http://www.youtube.com/watch?v=juc2lUs1i_Q

matipool 3 בינואר 2014

דרך אגב אסף – שני הבנים של יו"ר הקבוצה שלכם ( בעלים ? הכוונה ל-ש.ש. ) שבאופן עקיף הוא למעשה הבוס שלי , הם אוהדי ליברפול שרופים . את הבן הבכור שלו אני מכיר כבר 10 שנים ורק לפני חודש כשישבנו במקרה אחד ליד השני במסעדה וברקע שודר משחק של ליברפול , נפל האסימון ומאז כל מפגש מקרי שלנו מתחיל ונגמר בליברפול .

אסף THE KOP 3 בינואר 2014

ש.ש. הוא איש מצוין. משכמו ומעלה.
חבל שאנשים כמותו וכמו דב לאוטמן הולכים ונעלמים מהנוף הישראלי.

סימנטוב 4 בינואר 2014

יופי של ביצוע!

אסף THE KOP 4 בינואר 2014

תודה על הפידבק.
הן ממש נהדרות בעיני. אני מת על ה-R המתגלגלת שלהן.

אריאל גרייזס 3 בינואר 2014

נהדר, בני. התגעגענו

אהד 3 בינואר 2014

מרתק. עם זאת, תרשה לי לציין שלדעתי פספסת שתי נקודות חשובות – האחת, השעה שנקבעה למשחק היא מזלזלת, לא פחות. מי שמוכן לוותר על יום עבודה או על יום לימודים כדי להגיע ביום שלישי בשעה 13:00 למשחק, מוזמן. הייתי מת ללכת, אבל החיים מפריעים, מה לעשות. הזלזול הזה של ההתאחדות הוא פשוט שערורייתי.
הנקודה שנייה היא שהסיפור של בני רצון הוא לא ייחודי לצערי. כמי שחי בשכונת שעריה הסמוכה, אני יכול להעיד שכמוהו היו המון צעירים מוכשרים ששיחקו בקבוצה ושאת "השלמת ההכנסה" קיבלו בדמות סמים, דבר שפגע לא רק בעתידם המקצועני או הפרטי, אלא גם במרקם של השכונה.

בני תבורי 3 בינואר 2014

אהד,
אתה בהחלט צודק. שעת המשחק היא שערוריה וכל הפסטיבל סביבו עם השירים והזיקוקים נועד לפאר את לוזון. גם הערתך השנייה מדויקת וחבל מאוד.

red sox 3 בינואר 2014

אהד, אתה צודק בקשר לשערוריית השעות אבל טועה אם אתה חושב שזה התחיל בסיבוב הזה. ידעת שכל סיבובי הגביע המקדימים של הליגות הנמוכות שוחקו במהלך נובמבר-דצמבר באמצע השבוע בשעות הצהריים? ושבמרבית הפעמים הקבוצות קיבלו הודעה על המועד והמקום רק 4 ימים ולפעמים אפילו 48 שעות לפני המשחק?
עכשיו עזוב את האוהדים שלא יגיעו – למה מאות שחקנים לא מקצוענים צריכים להפסיד 4 ימי עבודה בחודש בשביל לשחק?

אהד 3 בינואר 2014

פשוט מקומם. העיקר שאבי לוזון יושב בערוץ הספורט ומותח ביקורת על כך שוועדת לוביצקי רוצה לפגוע בליגות הנמוכות..

סימנטוב 3 בינואר 2014

כרגיל כיף לקרוא, הסיפור הזכיר לי קצת את מערב בולטימור אני צריך לצפות שוב בסמויה.

נתנאל 3 בינואר 2014

בני חסרת לנו

אורי 3 בינואר 2014

נהדר!

עידוקוליס ליפשיץ 3 בינואר 2014

לא יאומן. זאת אומרת, גדל ילד בצלמו של דמות מדהימה ומעוררת השראה. באמת, אין הרבה כמוהו. שואב כל פיסת מידע, כל סרטון שיכיל עוד קצת על הגאון הזה. ואז בא אתה בא, בני, ומנפץ לי הכל. הרי שנים ידעתי שהביצוע המקורי הוא זה של בוב מארלי:
https://www.youtube.com/watch?v=U54n_s8oB4Y

ובעצם כל כך אהבתי את הגרסא האותנטית-אקוסטית שלו (00:41)
https://www.youtube.com/watch?v=QbJ4S1TdblM

ופתאום רפרוף קטן ברשת מגלה לי שכל אדם שמכבד את עצמו והחזיק בעבר גיטרה, כנראה הקליט ביצוע לשיר הזה.

ובאמת, סיפור אדיר. כל פעם שאתה מגלה ומתגלה ככה, אני שואל את עצמי מה אמינות הדברים. הסיפורים שלך ממקור ראשון, כאילו דרמטיים מדי מכדי להיות אפשריים במציאות. אבל כולנו כבר יודעים שהחיים יותר הזויים מכל סרט.

בני תבורי 5 בינואר 2014

עידו וכו'…
מסתבר שלשיר הזה אין הורים, לפחות לא ידועים. התחיל איפשהו בטוונטיס' של המאה הקודמת, ביצוע ראשון ידוע של Sister Rosetta Tharpe
http://en.wikipedia.org/wiki/Sister_Rosetta_Tharpe
וההמשך כפי שאנחנו יודעים, מבול של ביצועים אדירים. זה ששיבצתי כאן, אם אני מבין נכון, הוא החדש מכולם והוא פאקינג מקפיץ שזה תענוג. חוץ מזה אני די חולה על מאמפורד ובניו. וחוץ מזה, בוב מארלי לא מת, הוא רק נח.

פאקו 3 בינואר 2014

פשוט נהדר. הייתי אומר נוסטלגיה, אבל לא בטוח שזאת המילה הנכונה כאן.

באבא ימים 3 בינואר 2014

עונג שבת.

Amir A 3 בינואר 2014

אני מניח שכולם כבר ראו את העמוד הזה. בני, אולי תזהה את רצון. קצת מדכא לקרוא על ולראות תמונות כאלו על זמנים שלא יחזרו יותר. נותן הרגשה שאפשר לגעת בזמנים האלו שוב עם קצות האצבעות.
http://doublepass.sport5.co.il/story.php?id=3538

בני תבורי 3 בינואר 2014

שם נפשי בכפי ומהמר: רצון הוא האמצעי בשורת היושבים.

זוהר 3 בינואר 2014

בני, רצון הוא האמצעי….

גדלתי על מחנה יהודה. לאימא שלי ז"ל היו 8 אחים גדולים (משפחת טביב, משפחה תימנית) ושלוש מהם ניהלו או מילאו תפקידים כלשהם במחנה יהודה של שנות השישים והשבעים.
במהלך שנות השבעים והשמונים שנסענו פעם בחודש עם הטרזניט פורד מהקיבוץ לבלות שישי שבת ברחוב חגי אצל הסבתא והחמולה הם היו לוקחים אותי לבית כנסת איתם (את הזאטוט הקיבוצניק) ואני הייתי רואה את כול הגדולים מהסיפורים שלהם לילדון שחולה על כדורגל וחולם להיות יוהאן קרויף. בשבת בבוקר הייתי הולך איתם למגרש של "מחנה" ועולה על הדשא ומנסה לכדרר כאילו אני בני רצון או מינימום זכריה רצבי. ותמיד הייתי כובש מול שער ריק צועק לדוד שלי שלמה אחרי שכבשתי "רצון כבש רצון כבש, מחנה ניצחה את הפועל" לאור הסיפור של הניצחון בגביע ששמעתי כול כך הרבה פעמים והוא היה מתמוגג ממני ומהסיטואציה. הוא הבין כמה אני חיי את הסיפורים שלו. אני לא אמשיך לתאר כי לקח לי שעה וחצי להחזיר דופק אחרי שקראתי את הפוסט שלך. אני גדלתי על האגדות של מחנה.
כול יום שישי אני מחכה לפוסט שלך על ליברפול אבל ממש ממש בפנים אני מקווה שתספר על פתח תקווה של פעם, על הילדות. אתה עושה את זה בצורה מופלאה ואתה פורט לי על כול נימי הנוסטלגיה וההתרגשות מציפה אותי ומחזירה אותי לתקופה הקסומה של ילדותינו.
ראיתי המון אלבומים של תמונות מהתקופה ההיא שדוד שלי שלום ערך, של שחקנים,של משחקים בשחור לבן ובתור אוהד הפועל היום אני יכול לומר ש"מחנה" היא האהבת ילדות שלי, אהבת הבוסר של ילדון בן 6.
כול הסיפורים שלך על פ"ת של פעם הן יצירות מופת אבל עבורי באופן אישי זה היה המרגש מכולם.
תודה תודה ושוב תודה.

זוהר 3 בינואר 2014

ועוד משהו אפרופו אהבת בוסר….בשבוע הבא גם אני, אוהד הפועל פ"ת, משתוקק ומייחל שמחנה ינצחו. בשבילי זה המשחק הזה הוא כמו לבוא עם האישה לכנס מחזורים של הבי"ס ולראות את זאת שאהבתי לראשונה ולהרגיש כול מיני תחושות שמציפות את הבפנוכו שלנו. זהו, אז שבכדורגל מותר לנו לבגוד בחוקית פעם אחת….יאללה מחנה. ועקנין תעשה לנו שער כמו של רצון….לזכר הימים.

בני תבורי 3 בינואר 2014

זוהר,
נהדר. תודה על התגובה המרגשת!

אהד 4 בינואר 2014

בני, מצטרף לרעיון של זוהר, יש פה מספיק פנאטים של ליברפול. הרבה יותר מרגש לקרוא על הפועל פ"ת ביום שישי (שלא לדבר על מחנה).
זוהר, אתה בטח יודע אבל דוד שלך שלום (זה שגר מול המגרש, נכון?) היה אחד האנשים הכי מצחיקים שהכרתי. אדם נהדר.

שרדר אוריגינל 3 בינואר 2014

יפה מאוד בני
ריגשת לקראת השבת

matipool 3 בינואר 2014

כיף שחזרת עם סיפורים לפני שבת ( למרות המקרה המצער ) .

שלו 3 בינואר 2014

מצויין, בעצם.

שרון רז 3 בינואר 2014

מעולה, בני, סיפור מעולה, כתיבה נהדרת. בכלל הבלוג שלך כאן מצוין ואני עוקב מדי פעם גם אחרי האחרים כאן באתר דה באזר, די מרתק לקרוא, אתם עושים עבודה טובה כאן, וזה לא רק לפנאטים של ספורט, אלא לכל אדם שאוהב לקרוא על החברה כאן ובעולם. תודה, שרון

בני תבורי 3 בינואר 2014

תודה שרון, שמח שאתה כאן.

בני תבורי 3 בינואר 2014

יקירים,
מי שאוהב נוסטלגיה היסטורית או היסטוריה נוסטלגית צריך להיכנס לכאן:
http://sharonraz.wordpress.com/

red sox 3 בינואר 2014

בלוג מעולה שכבר כמעט שכחתי מקיומו. טוב לדעת שעדיין קיים ומתעדכן.

מאשקה 4 בינואר 2014

בני, כרגיל ריגשת אותי בסיפורי פ"ת שלך
תודה לך

אלון רייכמן 5 בינואר 2014

בני, גדול.
מת על סיפורים כאלה.

Avnas 5 בינואר 2014

נכון לעכשיו ערוץ הספורט משדר את משחקי הערבים בערוץ הקיבוץ

07/01/14 הפועל מחנה יהודה – הפועל פתח תקוה מחנה יהודה/ע"ש זכריה רצאבי ז"ל 13:00
07/01/14 הפועל חדרה ערן – בית"ר תל אביב רמלה הפ' חדרה 13:00
07/01/14 הפועל עירוני בקה אל גרבייה – הפועל מגדל העמק בקה אל גרבייה 13:00
07/01/14 הפועל אזור – הפועל נצרת עילית אזור 13:00
07/01/14 מכבי סקציה מעלות תרשיחא – הכח מכבי עמידר רמת גן מעלות 13:00
07/01/14 הפועל דלית אל כרמל – הפועל ראשון לציון דלית אל כרמל 13:00

07/01/14 מכבי עירוני בת ים – מכבי יפו קביליו בת ים אצטדיון 19:35
07/01/14 מכבי נתניה – מועדון כדורגל אחווה עראבה איצטדיון נתניה-חדש 19:40
07/01/14 הפועל עפולה – מכבי דלית אל כרמל נצרת עילית גרין 19:45
07/01/14 הפועל בני לוד רכבת – מכבי עירוני נתיבות לוד 19:50

08/01/14 הפועל ירושלים – מועדון ספורט כפר קאסם טדי 19:35
08/01/14 הפועל כפר שלם – הפועל קטמון ירושלים שכונת התקוה 19:40
08/01/14 הפועל אשקלון – מכבי שעריים אשקלון 19:45
08/01/14 מכבי הרצליה – הפועל כפר סבא הרצליה אצטדיון 19:50

עלו בהגרלה
07/01/14 מכבי אום אל פאחם – חופשית
07/01/14 מכבי יבנה – חופשית
07/01/14 הפועל רמת גן אסי – חופשית
07/01/14 מכבי אחי נצרת – חופשית

רק תראו את הדרבי..

אמנון 7 בינואר 2014

והנה קישור לכתבת וידאו קצרה על המפגש ההיסטורי. בכתבה מופיע, בין היתר, בני רצון האגדי שנראה דווקא בסדר.
http://www.one.co.il/Article/227764.html

בני תבורי 7 בינואר 2014

אמנון,
תודה על הקישור. כתבה מרגשת ועוד יותר משמח אותי לראות שבני רצון בסדר.

יוסי מזרחי 10 בינואר 2014

בני. אתה משאיר אותי בלי מילים.
כתבה שכולה אהבת אמת.
תודה ושבת שלום.

בני תבורי 11 בינואר 2014

תודה יוסי.

D! בארץ הקודש 11 בינואר 2014

http://www.youtube.com/watch?v=MwBzaXphrMs

רק עכשיו ראיתי את זה בני
אולי אתה כבר מכיר
אבל ישר חשבתי עלייך

בני תבורי 12 בינואר 2014

בצדק…

Comments closed