מדברים מהבטן

אוהדים ואלה שחולקים עליהם, משתמשים באותו בית יוצר לטענות שלהם.

בטן

 

 

אריאל גרייזס כתב אחרי הדרבי של ליברפול – שבו הביסה הקבוצה "השנייה בטיבה בעיר" (ע"ע לוינטל ואחרים) את "הטובה יותר", שנשרכת אחריה בטבלה מאז תחילת העונה ויש לה מאמן גאון, באופן כל כך משכנע, ששארית המשחק מאז  הדקה ה 36 היה גארבג' טיים –  וקצת התלהם.

הוא כתב שם בין השאר שברנדון רוג'רס הפך את הנדרסון לוורלד קלאס.

מיד התלקח דיון ער ותוסס שבמהלכו הצליפו כמה מהמגיבים בגרייזס וכדי לצקת נופך אינטלקטואלי בתגובותיהם, הם התלהמו עוד יותר.

אחד המגיבים – מגיב רהוט ואינטליגנטי מאוד – ניסה באופן חינני ונוגע ללב לשכנע את גרייזס כי טעה לגבי הנדרסון, ולצורך זה השתמש באמירה הבאה: בליברפול הנוכחית אין כלום חוץ מסוארז.

וזה הזכיר לי סיפור. לפני כמה שנים כשלתי בניסיון לקבל את אישור הקיבוץ למהלך חברתי אותו ניסיתי להוביל. אחת החברות המבוגרות שתמכה בי וברעיון התאכזבה מאוד והטיחה בפני כי היא רואה בי אחראי לכישלון. אמרתי לה שאני רואה בה סמל מין, אבל זה לא אומר שמישהו מאיתנו צודק. אחר כך היא התנצלה ואמרה שדיברה מהבטן. גם אני התנצלתי ואמרתי שדיברתי מאותו מקום בדיוק.

רוצה לומר, שתי האמירות הללו מופרכות מהיסוד, נכון לעכשיו. אין כמובן לדעת לאן יגיע הנדרסון אם ימשיך בהתפתחות הדי מטורפת שלו, אבל מוקדם מכדי להגדיר אותו כוורלד קלאס כבר היום. לא פחות מופרכת היא האמירה של אותו מגיב המקדשת בצדק רב את תרומתו של סוארז אך מתעלמת משחקן כמו ג'רארד, שהיה מקבל מקום בהרכב פותח של מרבית המועדונים הגדולים באירופה כיום. די פתטי הניסיון לסתור התלהמות אחת באחרת.

*

ואני אסביר. גרייזס הוא אוהד ליברפול ומתוקף היותו כזה שמורה לו הזכות להתלהם ולצאת מפרופורציות. באותה מידה שבה הוא רשאי לראות בהפסד הקבוצה בשורה לקץ האנושות, כך הוא רשאי לראות בשחקן מצוין שעשה כברת דרך מדהימה בכמה חודשים, וורלד קלאס. כאוהד, זה תפקידו וכל גישה אחרת מצידו אינה מוסרית. זה לא אומר, כמובן, שכלל דבריו מופרכים מהיסוד. במילים אחרות, הוא מדבר מהבטן.

אותו מגיב חרוץ מדבר בדיוק מאותו מקום. על אף ניסיון משעשע להציג עצמו כמי שחף מכל הזדהות, כלומר אינו אוהד ומשום כך דבריו נכונים יותר. אין ברשותו כמובן עובדות אמפיריות כאלה שיאפשרו לקבל את תקפות דבריו –  לא מחמת היותו "נייטראלי" אלא משום היותם מוכחים מדעית. כלומר, גם הוא מבסס את דבריו על רגש ואינטואיציה שאולי מגיעים מקוטב נוגד לזה של גרייזס, אבל ללא ספק אין לייחס לדבריו משמעות אחרת.

*

ואלה החדשות. פרשנים אינם חפים ממעורבות רגשית בבואם לסקר מיצג כלשהו ואין זה משנה אם מדובר ביצירת אמנות, מהלך פוליטי-מדיני-צבאי, ספר, סרט או משחק כדורגל. פרשן נוהה אחר נטיות לבו, עמדותיו הפוליטיות, השקפת עולמו החברתית והקבוצה אותה הוא אוהד או שונא. הוא גם חשוף לטרנדים אופנתיים שהשפעתם מוכחת.

גרייזס כתב את הפוסט כשהאדרינאלין שוצף עדיין בעורקיו ולבו הומה על גדותיו מאושר. זה בדיוק הזמן הנכון לכתוב פוסטים כאלה והם נובעים מאותו מעיין רגשות ממנו היה יונק אילו היה כותב על הפסד של יונייטד. המגיב הנבון לא חי על הירח ולא עשוי מחומרים אחרים. ההתרגשות של גרייזס מהנדרסון עוררה בו התנגדות שמקורה בדיוק באותם מיצים מעוררים שהפיחו אושר גדול כל כך בגרייזס. אין בתגובות שכנגד שום דבר שכלתני יותר או רגשני פחות. הניסיון להציג את הדיון כמאבק בין אינפנטיליות רגשית לבגרות רגשית, מגוחך.

*

וזה בסדר גמור. הבעיה בכלל אינה נוגעת לנאמר בדיונים כאלה אלא לאופן בו מתעטפים המשתתפים בנוצות לא להם כדי להכמין את עמדותיהם הטבעיות ולהסתיר את המובן מאליו. בגלל זה הדיונים יוצאים משליטה ובקצה של כל דיון מסתובב מישהו עם צרבת.

אני לא מציע דרך לתיקון העולם, אני פשוט ממליץ על אופן הסתכלות על דברים בצורה הרבה יותר פשוטה. לפעמים צריך גם לתת לעובדות להכתיב את הלך הרוח ואין צורך להפוך כל אמירה לתכתושת אינטלקטואלית. לפעמים גם אפשר לעמוד סתם בצד וליהנות כשמישהו יוצא קצת מפרופורציות. אחרי הכול, גרייזס דיבר על ליברפול, לא הקים מאחז בלתי חוקי.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

ווייד רייט כקו מנחה לסופרבול הקרוב
הסקנדל - אמיר אשכנזי

97 Comments

cookie-monster 31 בינואר 2014

זה בדיוק בדיוק בדיוק הזמן הנכון לכתוב פוסטים כאלה.

כל מילה תענוג.

Fluttershy 31 בינואר 2014

אני כבר התרגלתי שהאדון "זורק מילה" (שהיה ידוע בתור גפן? או שזה "התוהה בדרכים", אני כבר לא עוקב) כותב בסגנון שאתה מגדיר אותו, "מהבטן". האמת שלא נראה לי שהוא יכול אחרת, זה הסגנון שלו גם כשהוא רגוע ומחושב. אני כבר התרגלתי ולי זה לא מפריע, אבל זה לא אומר שזה בסדר, זה באמת פוגע בדיונים שמתקיימים כאן.

אסף THE KOP 31 בינואר 2014

הוא אוהד ארסנל שמנסה לנחס.
קחו אותו בפרופורציות.

זורק מילה 31 בינואר 2014

מה יש לנחס בדיוק?

אסף the kop 31 בינואר 2014

אתה מרגיש את הנשיפות בעורף.
זה בסדר לנסות להילחם בזה.

זורק מילה 31 בינואר 2014

בניגוד אליך, אם ארסנל לא אלופה אז לא אכפת לי אם היא מסיימת מקום שני או עשירי. רוצה לומר, אתם מוזמנים לעקוף את ארסנל.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 31 בינואר 2014

זה יקרה לדעתי גם בלי ההזמנות שלך.
לגבי ארסנל במקום 10. אפילו אתה לא מאמין לעצמך.

זורק מילה 31 בינואר 2014

רשמתי עשירי וזה יכול להיות כל מיקום אחר, הנקודה היא, והכוונה היא שאם ארסנל לא אלופה זה לא משנה לי המיקום שלה. עשירי, רביעי, שישי, שמיני, who cares

אסף the kop 31 בינואר 2014

אוהד הצלחות קלאסי.

זורק מילה 31 בינואר 2014

פחחחחח

ארסנל כבר אוטוטו עשרים שנה רצוף בצ'מפיונס, אבל גם אוטוטו עשור ללא תואר, אז כן בשבילי עד לאליפות הבאה של ארסנל מקום שני /שלישי /רביעי שווה ערך למקום עשירי.

לא מצפה שתבין זאת…

אסף the kop 31 בינואר 2014

אני באמת לא מצליח להבין אוהדים של מיקום בטבלה ולא של קבוצה.

איציק 31 בינואר 2014

טוב, אז שתרד ליגה…

רועי מ 31 בינואר 2014

הכי חוקי שיש

MOBY 31 בינואר 2014

עכשיו אני צריך ללכת לקרוא על מה מדובר? ואין ספק שאתה אשם במהלך שלא צלח, תהיה הקיבוצניק הראשון שלוקח אחריות וזה כבר תיקון עולם:)

Amir A 31 בינואר 2014

כן, גם אני הלכתי לקרוא את הפוסט של אריאל רק בגלל הטור הזה. לא מכיר את השמות, לא ראיתי משחק של ליברפול מאז ימי טרי מקדרמות' ובכל זאת קראתי הכל. לא לעניין, הדבר הזה.

אסף THE KOP 31 בינואר 2014

גרייזם אומנם הפוך ממני אדיאולוגית, אבל הוא כותב וורלד-קלאס.

oded 31 בינואר 2014

חזק

זורק מילה 31 בינואר 2014

בנימין

באיזה מועדונים מהגדולים באירופה הנדרסון היה מקבל נכון להיום מקום בהרכב הפותח? או שהתכוונת לג'רארד? על סטיבי רוב אוהדי ליברפול כאן באכסניה כותבים שהוא צריך לרדת לספסל ואתה שולח אותו להרכב הראשון של הקבוצות הבכירות באירופה… נו שויין.

סוארז שחקן על, סטארידג היה מחמם ספסל בתשעים אחוז מהקבוצות הבכירות באירופה, ושאר הפותחים ב 11 של ליברפול לא נכנסים ל 16 של הקבוצות הבכירות באירופה. אז כן, בליברפול אין כלום חוץ מסוארז ולכן ההישג שלהם השנה, נכון להיום לפחות, הוא לא פחות מקסום.

זורק מילה 31 בינואר 2014

ורק הבהרה –

שאני כותב שאין שם כלום חוץ מסוארז (וסטארידג') אני מתכוון שאין שם כלום לבנות עליו לקבוצה אלופה ובטח לא לאחת מהבכירות באירופה, לא הכוונה לשחקנים ששויים ליגת לוזון.

מי מההרכב הנוכחי של ליברפול (למעט מי שציינתי) נכנס להרכב הראשון של אחת הבכירות באירופה (באיירן, ריאל, בארסה, סיטי, יובה וכדומה)

אני אשאל אחרת – מי משחקני ליברפול הנוכחיים (למעט סוארז) שמשחק העונה ב 11 מבוקש אצל קבוצה בכירה יותר מליברפול?

גורביץ' 31 בינואר 2014

אני לוקח את הנדרסון על פני ווילשר או ראמזי בכל זמן נתון, לכל קבוצה שאני בונה. סטרלינג מתקדם בצעדי ענק לעקוף את ת'יאו. ושכחתי שג'ירו את פודולסקי, אימת ההגנות של הפריימר ליג, יותר קטלניים מסטארידג'..
עכשיו מה שכן יש לארסנל זה מאמן גאון, שפיצח את הנוסחה להגיע לטופ 4 באנגליה, אבל אם הוא לא עושה את הקפיצה שלו השנה/שנה הבאה לאליפות, זה כנראה יהיה הסוף, ואז נראה איך מועדון כמו ארסנל מתמודד עם אובדן של החלק הכי חשוב במועדון (ליונייטד זה לא הולך כל כך טוב..)

אריק 31 בינואר 2014

לא את קלברלי?

זורק מילה 31 בינואר 2014

את הנדרסון על ראמזי? זה כאילו שאני אכתוב שאני לוקח את ג'ירו על פני סוארז Any Day. ראמזי השנה טופ 3 בפרמיירליג רק אחרי סוארז ואגוארו.

ראית אותי אי פעם כותב שלארסנל יש שחקנים גדולים? רחוק מזה, ועדיין יש לה שחקנים יותר טובים (קאסורלה, אוזיל, ראמזי, וולקוט,קוסיילני, ושחקני הגנה סבירים) מליברפול כמעט בכל עמדה במגרש.

גורביץ' 31 בינואר 2014

עניין של מה אתה מעדיף בשחקן ותקרת זכוכית. לא רוצה להפוך את הדיון למי יש יותר גדול ראמזי או הנדו, אבל ראמזי שחקן שביר ומועד לפציעות ואין ספק שהוא עכשיו בשיא שלו, שזה לא רע, אבל אני לא מחזיק מזה שהשנה כמה כדורים נכנסו לו, נראה אותו נשאר שחקן יעיל כמה שנים רצוף. התקרה של הנדו מבחינת פוטנציאל זה להפוך לג'רארד הבא.
ועדייין קח את כל השחקנים שהגדרת כ"טובים יותר", עם כל מאמן אחר הם מדגדגים טופ 4 מלמעטה.
BR מתקדם בצעדי ענק, ואם, וזה אם גדול, השנה יש טופ 4 לליברפול, השמיים הם הגבול. אצל ארסן זה כבר מאוחר מדי, ושנה כמו שיש העונה הוא כבר לא יתפוס יותר (צ'לסקי וסיטי עם התחלות עונה גרועות, יונייטד במשבר…).
בוא נראה את הסגל ה"טוב יותר" של ארסנל יוצא מחודש מרץ בחיים (טוטנהאם, צ'לסי ואברטון בחוץ, סיטי בבית).

אלי 31 בינואר 2014

משום מה אי אפשר להגיב לגורביץ', אז זה בשבילך:
http://www.bbc.com/sport/0/football/25976438

matipool 31 בינואר 2014

גורביץ' – קצת הגזמת עם תקרת הזכוכית של הנדרסון ( ג'רארד בשיאו היה שחקן נדיר . הטופ שבטופ העולמי לאורך 5 עונות לפחות והוא כל הזמן השתפר והוסיף אלמנטים למשחק שלו בעיקר בנושא כיבוש שערים והחלק ההתקפי . לא רואה את הנדרסון מגיע לשם ) אבל אין ספק שהוא השתפר בצורה מדהימה ואבן יסוד בעל חשיבות עצומה להצלחה של ליברפול .

matipool 31 בינואר 2014

זורק – ראמזי היה מס' 1 בפתיחת העונה . אח"כ הוא נעלם גם כשלא היה פצוע ( אני מניח שלא התאושש כמו שצריך ) .
בינתיים גם טורה והזארד עקפו אותו מזמן .

גורביץ' 31 בינואר 2014

ל matipool אתה צודק, תן לי רק לחדד את מה שהתכוונתי – התקרה של הנדו זה להיות הממלא של מקום של סטיבי בליברפול, בתור המנהיג והסמל. סטיבי היה שחקן מושלם, הנדו לא יגיע לרמות האלו זה ברור.

Fluttershy 31 בינואר 2014

קבוצה בכירה יותר מליברפול? מה זה? :)
https://www.youtube.com/watch?v=igVbyufw908

משה 31 בינואר 2014

אני מת על האמונה המלאה שלו במה שהוא אומר, זה נראה שהוא בהלם טוטאלי שמישהו חושב אחרת. מלך העולם.

D! בארץ הקודש 31 בינואר 2014

לגמרי.
אחד הגדולים.

בני תבורי 31 בינואר 2014

התכוונתי לג'רארד והנדרסון כבר היום בהרכב קבוע של אחת הקבוצות הגדולות באירופה, אם כי לא מהטובות בניהן עדיין.

ריצ'י מקאו 31 בינואר 2014

לא יודע אם הנדרסון הוא וורלד קלאס אובייקטיבית. אני יודע שני דברים:
1. הוא וורלד קלאס עבורנו
2. יש לנו את הקבוצה הכי מלהיבה באנגליה

לעת עתה זה מספיק כי אני מסתובב כבר כמה חודשים עם חיוך על הפנים.
כן, אני יודע שבזה הרגע הזמנתי תגובות בנוגע ללוזריות והסתפקות בסקונד בסט אבל בשבילי אנחנו הווינרים הכי גדולים בעולם ואין לאן לעלות מליברפול. שיחקת בליברפול? מכאן אפשר רק לרדת. מהבטן? לגמרי. ככה אוהבים את זה בליברפול.

סימנטוב 31 בינואר 2014

לא קראתי את הפוסט של אריאל, אני דווקא נהנה לקרוא תא התגובות של זורק מילבה ושל תוהה בדרכים שניהם יודעים המון וענייניים.
אריאל קצת חידה בעיני מצד אחד כותב דברים נהדרים (ערכיים, אנושיים, ותרבותיים) והואי ודע המון על ספורט, אבל מדי פעם מתפלקת לו איזה אימרה אומללה שכל תכליתה להכניס אצבע לעין.

אריק 31 בינואר 2014

בני. תוהה וזורק הם בבחינת ריאליטי צק לאנגלופילים. ולמרות חיבתם המוזרה ללא ליגה, אני מאוד אוהב שהם נותנים קונטרה. אני חושב שהם קרובים למציאות האובייקטיבית יותר מאוהדי יונייטד/ליברפול והם מנומסים ומקפידים בכבודם של המגיבים והכותבים. חבל שהתגובות פה "מסמנות" אותם.
אני באופן אישי אוהב לקרוא את אוהדי ליברפול אחרי נצחונות ואז אחרי הפסדים. מאניה דיפרסיה וגרייזס מוביל את זה. לעניינו, קוטיניו לא מספיק טוב לדעתי לאן שאתם רוצים להגיע. מה שרוגרס עושה עם הנדרסון וסטאריג זה פשוט פנטסטי. הנדרסון הפך להיות שחקן שכיף לראות משחק, למרות סגנון הריצה. וורלד קלאס גם גרייזס יודע שהוא לא… מחכה לשורה " עם הנדרסון לא נגיע לכלום"…

D! בארץ הקודש 31 בינואר 2014

אני מצטרף לאריק בעניין הזה.
אני אוהב את הזוית שזורק מכניס, גם אם לא מסכים לרוב עם הדברים. היא בדרך כלל מגובה – הבעיה היחידה, והיא לא קשורה רק אליו, או רק למגיב אחד, היא הכניסה למסלול אין סוופי של התנגשות בין אהבות שונות. לפעמים זה פשוט מתיש.
גם בפוסט המדובר לא הרגשתי שהוא לוקח את הדיון למקום לא מתאים.

matipool 31 בינואר 2014

גם אני מצטרף וגם אני אוהב את הזוית של זורק וגם של תוהה ( למרות היותי אנגלופיל ואולי דווקא בגלל זה ) ואת הידע העצום שמשתקף בדיונים שבהם הם משתתפים ( איך יש לכם זמן לראות כל כך הרבה כדורגל ? ) .

זורק מילה 31 בינואר 2014

רוב רובן של התגובות דווקא כן מכובדות, ומי שלא מכבד כמו מגיב 2 אני אפילו לא טורח לענות לו

אהבתי מאוד את הפוסט של בני, חבל רק שלא ציין את היוזר שלי.

הבעיה הכי גדולה של האנגלופילים היא שהם רואים רק כדורגל אנגלי, והרבה מהם רק את הקבוצה שהם אוהדים, ואז יוצא שהנדרסון זה וורלד קלאס, וכדומה.

ובכלל, אני חושב שאנשים כאן באכסניה לוקחים ספורט בכלל וכדורגל בפרט, יותר מדי רציני…..

בני תבורי 31 בינואר 2014

זורק,
אכן התכוונתי אליך ובמיוחד כשציינתי שאתה מגיב רהוט ואינטליגנטי מאוד. לא רק שאיני חוזר בי, אני לא מוכן לוותר על נוכחותך אצלנו. הסיבה שלא נקבתי בכינוי או בשם נעוצה בעובדה שאני לא אוהב אאוטינג וחושב שזכותך המלאה לכתוב בכינוי או בשמך המלא.

טובטוב הגמד 1 בפברואר 2014

אני חושב שאתה אוהד ליברפול ואתה רק לא יודע את זה. צא מהארון כבר.

בני תבורי 31 בינואר 2014

אריק,
אני חושש שהחמצת אותי, הכוונה לא הייתה לסמן מגיב אלא לציין שכל תגובה, כולל שלי, הינה פרי בטן ולאו דווקא תולדה של מחקר אמפירי.

בני תבורי 31 בינואר 2014

ואגב אריק, אני חושב ששלושה ימים מהדרבי אמורים להספיק בשבילך לצאת מההלם ולברך אותי… :)

אריק 31 בינואר 2014

בני. קודם כל ברכות.האמת שחששתי שמשהו כזה עשוע0י לקרות. לצערי המשחק של קבוצתי המגמגת התחיל רבע שעה קודם ועשרים דקות לתוך המשחק שלכם כבר הייתח עסוק בנחירות, כך שפספסתי… אבל שוב ברכות. לגבי זורק, לפעמים ריאליטי צק זה דבר חשוב. אצלנו כבר קראו לקלברלי צאבי ולוולבק וורלד קלאס…

איתן מסוארי 31 בינואר 2014

1. כשגרייזס מתרגש אז גם אני.
2. בני, מציע לך לשקול אישור כתיבת תגובות רק בשם מלא. לא ראיתי כאן עבירות על החוק, אז אני לא מבין איזו סיבה יש לאנשים להתחבא מאחורי כינויים.
3. מה היה המהלך בקיבוץ? רכישת מקררים לרווקים בני 30 פלוס?

אסף the kop 31 בינואר 2014

החזרת המתנדבות.

D! בארץ הקודש 31 בינואר 2014

זה צריך להיות מהלך לאומי, חבל שעם כל הלך הרוח נגד זרים זה יהיה קשה.
מסתננות בלונדיניות במעצר זה משהו שלא נראה מי יודע מה.

אסף the kop 31 בינואר 2014

יש במאים שעשו קריירה על בלונדניות בכלא.

D! בארץ הקודש 31 בינואר 2014

צודק. אבל היום בארץ יהיה מותר לשדר דבר כזה רק בפריים טיים ובגירסת ריאלטי (אולי זו הדרך של הקיבוץ לחזור למיינסטרים)

בני תבורי 31 בינואר 2014

איתן,
אין לי בעיה עם מגיבים שמעדיפים לחסות מאחורי כינוי, כל עוד התגובות ראויות ותורמות. לגבי המהלך בקיבוץ זה היה משהו הקשור לפנסיה, בתוך דיון ארוך ומעמיק בנושא שתוצאותיו הבטחת פנסיה ראויה לכל חבר.

איתן מסוארי 31 בינואר 2014

פנסיה זה חשוב…
אני כבר דמיינתי סצנה ממבצע סבתא.

matipool 31 בינואר 2014

הבעיה היחידה מבחינתי בנושא שם מלא יכולה להיות שאם הבוס שלי ( שבתקופה האחרונה אנחנו לא ממש ביחסי ידידות כמו פעם ) יגגל את השם שלי , הוא יראה פתאום כמה תגובות שלי נכתבות במהלך שעות העבודה .. ( במיוחד למחרת משחקים של ליברפול ) .

באבא ימים 31 בינואר 2014

מה זאת אומרת בשם מלא? אנשים יטרכו להציג תעודות זהות בזמן הרישום לאתר?

ילד ז' 31 בינואר 2014

גואל נפש

משה 31 בינואר 2014

החלפת הדעות היא הבסיס לכל דיון מן הסתם למרות שאני לא תמיד אוהב את הסגנון. אני נמנע לעיתים להביע את דעתי על פוסטים של דורפן שאני לא מסכים איתם (המחמאות המוגזמות לינוזאי וחמור מכך לפיל ג'ונס לדוגמא) מפני שהוא כאוהד מנצ'סטר רואה את הדברים בדרכו וכנראה שהוא גם מתעסק בקבוצה שלו וצופה בה הרבה יותר ממני. אני לא מצפה מכולם לנהוג באותה צורה אבל לחלק מהאנשים נדמה שיש להם מונופול על החוכמה וזה משעשע לקריאה.

wazza 31 בינואר 2014

מסכים אתך לגבי ינוזאי וג'ונס אבל אל תגלה

משה 31 בינואר 2014

יישאר בינינו.

בני תבורי 31 בינואר 2014

למה משה? אני דווקא מבין ומכבד את הגישה הזאת. אוהד זה אוהד, אנחנו עפים על הקבוצה שלנו ועל שחקנים שלנו ואין דבר יפה מזה. הנקודה שלי היא שזה הדבר הנכון לאוהדים לעשות וכל דבר אחר אינו מוסרי.

משה 31 בינואר 2014

לא כ"כ הבנתי את כוונתך. דורפן עף על שחקנים ביונייטד שכאוהד ליברפול אני מאחל לו שיהיו שם עוד שנים רבות, אני מרוצה מהם…עם זאת אני לוקח בחשבון שהוא רואה אותם הרבה יותר ממני ואולי אני מפספס משהו. כאוהד אני מצפה ממנו לעוף עליהם, בשביל זה הוא אוהד. הביקורת היחידה שלי היא כלפי אנשים שמבקרים מבלי שבאמת ראו את המשחקים, זה חובבני.

בני תבורי 31 בינואר 2014

אנחנו מדברים על אותו דבר. לאוהד מותר לצאת מפרופורציות וזה נכון גם לגבי דורפן.

משה 1 בפברואר 2014

מסכים בהחלט.

אסף THE KOP 31 בינואר 2014

*** Offtopic ***

מרגש ברמות חואן מאטיות כמעט.

https://www.youtube.com/watch?v=npASETLRyRI

*** Offtopic ***

D! בארץ הקודש 31 בינואר 2014

לגמרי
ולא אופטופיק
זה לגמרי מהבטן

בני תבורי 31 בינואר 2014

הרסת אותי עם זה אסי, בהחלט מרגש למרות שלא הבנתי אף מילה.

אסף THE KOP 31 בינואר 2014

התודה ל"וואלה ספורט".

בא בלילות 31 בינואר 2014

יפהפה. תודה!

עוד מתן אחד 1 בפברואר 2014

מעולה אסף!
אני חושב שאני אוהב כדורגל איטלקי קודם כל בגלל הרומנטיקה,כמה רגש יש בליגה הזו רואים את זה על השחקנים בכל רגע אפילו על אלו שבאים מבחוץ (זוכרים את פאבל,מאורו ודוד? וזלאטן שלא רצה לעזוב את מילאן והיה מוכן לוותר על הרבה מאוד כסף בכדי להישאר?) איפה יש טוטי ובופון? מלדיני ונסטה? אנשים שגם שהכסף קרה לא רצו לעזוב? יש משהו באיטליה שגורם לשחקנים להתאבד על המגרש ולהתאהב בקבוצה…

איציק 31 בינואר 2014

בני,
אני אוהב לקרוא את הפוסטים שלך, אבל לא ידעתי שיש בך את הפן של חוסר רגישות מוחלט לנשים. מילא שפגעת בגברת כשזרקת לה שהיא סמל מין, אבל לא היתה חייב להשפיל אותה בזה שהודת שזה לא באמת כך. תן לה את שביב התקווה לחשוב שהיא באמת כזו, תהיה ג'נטלמן ;) גם אישה מבוגרת היא אישה…

בני תבורי 31 בינואר 2014

צודק, וההתנצלות שלי כללה גם עוגה ופרחים.

אריאל גרייזס 31 בינואר 2014

מעולם לא נאמר גרייזס כל כך הרבה במקום אחד..
ורק לצורך העניין, שיהיה ברור – אני מאוד מכבד את דעתו של זורק מילה (וגם של תוהה), שנותנים פרספקטיבה אנטי-אנגלופילית מאוד עניינית.
ועוד דבר שיהיה ברור – אין קבוצה היום בפריימרליג, למעט אולי הסיטי (שפשוט יש לה וורלד קלאס בערך בכל עמדה) שלא היתה לוקחת היום את הנדרסון. היונייטד, למשל, משוועת לסוג כזה של שחקן

אריק 31 בינואר 2014

יונייטד לא מחתימים שחקנים שרצים ככה בגלל זה ויתרו עליו. וגם יש לנו את קלברלי. בצלסי וארסנל הוא לא רואה מגרש עמוס בעמדה שלו. אבל שחקן מעולה וחכם שאני אישית מאוד אוהב. קרדיט לBR

עידוקוליס ליפשיץ 31 בינואר 2014

יפה, עברנו מלתת פרשנות על אירועי הספורט – ללתת פרשנות על דיונים בדה באזר, כותבים ומגיבים.

אהבתי.

איציק 31 בינואר 2014

לא מסכים עם הפרשנות שלך לגבי הפרשנות. אתה לא מפרש את זה נכון ;)

עידוקוליס ליפשיץ 31 בינואר 2014

כתוב טור פרשנות על הפרשנות שלי לפרשנות של בני על הפרשנות של תוהה בדרכים (או זורק מילה? אני מסתבך) לגבי הפרשנות של גרייזס את ליברפול ונגזרותיה. :)

red sox 31 בינואר 2014

המממממם, לא אוהב את הביצוע הזה.

באבא ימים 31 בינואר 2014

גילוי נאות – אני כאן (גם) בשביל התכתושת האינטלקטואלית.

אני מת על הנדרסון אבל הוא וורלד קלאס כמו שמייקל קאריק הוא וורלד קלאס. משהו שרק אוהד יגיד. זה היה צריך להיות ברור.

ואני אוהב את התגובות של זורק ותוהה. גם אם אני לא תמיד מסכים איתן. הן מנומקות ותורמות לדיון.

בני תבורי 31 בינואר 2014

"משהו שרק אוהד יגיד" – זו בדיוק רוח הפוסט. את ההמשך ציינתי גם אני.

D! בארץ הקודש 31 בינואר 2014

הלוואי והנדו יגיע לגיל 32 עם 5 אליפויות בשבילנו
(ואם הוא גם יכבוש שמונה-עשרה בעונה בנוסף לזה….)

cookie-monster 31 בינואר 2014

+1

ריצ'י מקאו 31 בינואר 2014

זורק, מה שיפה ומצדיק את הטיעון של בני, הוא שאין לך בכלל ספק שהשחקנים הבינוניים שלכם הם וורלד קלאס ואילו שלנו הם סתם בינוניים. כלומר, היופי הוא בעייני המתבונן.
בנוסף, כולנו שוכחים את הקבוצה בדיון. כלומר, את המקום של השחקן בקבוצה ספציפית בזמן נתון וההפריה ההדדית בינהם. אוהדי ליברפול ישמחו לציין כאן שחקנים כמו אוון וטורס שנבלו מחוץ לערוגה הקבוצתתית של ליברפול. אם לקחת את זה קצת לתחילת הפוסט של בני, הרי הקבלה טובה לדעתי היא לקיבוץ. בתור מי נולד, גדל וחי יותר ממחצית חייו בקיבוץ, אני יכול להעיד שגדלתי בתוך חברה תומכת, ערכית, מחנכת, יוצרת, מובילה, עמלה, ציונית, יצירתית ועוד מעלות רבות וטובות. היום כשאני מזדמן לקיבוץ בו גדלתי שעבר הפרטה, אני רואה המון פרטים בודדים. חלקם מצויינים. רובם בינוניים ומקצתם גרועים ממש. הדיסוננס בין הקבוצה של פעם לבין האינדוודואלים הבינוניים של היום, גורם לי לטעם מר מאוד בפה.
אז איפה נמצא הנדרסון? אצלינו בקבוצה, הוא וורלד קלאס!

D! בארץ הקודש 31 בינואר 2014

המשפט המסכם – מצויין
כל השאר – סתם עצוב מאד

ריצ'י מקאו 1 בפברואר 2014

מסכים. עצוב. אבל עדיין נכון לפחות לדעתי.

גיל 31 בינואר 2014

כל הדיונים לגבי וורלד קלאס או לא וורלד קלאס לא רלבנטיים. אנשים שוכחים שכדורגל הוא משחק קבוצתי ומה שחשוב הוא מה שהקבוצה משיגה. גם יוון השיגה אליפות אירופה בלי שחקן אחד וורלד קלאס אז מה?

יואב בורוביץ' 31 בינואר 2014

גם בשיא שמחתי לא אגדיר את ג'ורדן הנדרסון וורלד קלאס. אבל אנשים שמחים מאוד, ואנשים מאוד אוהבים לעשות גלוריפיקציה, ואנשים בכלל מאוד רומנטיים כשזה נוגע לכדורגל ולקבותם האהובה- וזה נורמלי. זה כמובן לא הופך את הנאמר לנכון. גרייזס, אנחנו קוראים אותך לסדר. תן להנדרסון לקרוע כמה זוגות נעליים ולכבוש ולבשל כמה עשרות רבות של שערים בקבוצתנו לפני שנכנה אותו וורלד קלאס. וזאת למרות שהוא שחקן חשוב ביותר.

רועי 31 בינואר 2014

מהיוצרים שהביאו לכם את גלוריוזי, קבלו את

גלוריפיקציה

משה 31 בינואר 2014

גם לי יש קצת נפט בג'ריקן, כאנגלופיל אני אומר בלי למצמץ, השחקן הגדול ביותר שאני ראיתי בימי חיי.

עוד מתן אחד 1 בפברואר 2014

תנסו לעשות קוקאין ואז לעשות משהו שאתם ממש טובים בו, אתם פשוט תיהיו טובים עוד יותר ברמה של כפול 100 לא בגלל שהו משפר את הגוף, הקוקאין משפר את המח!!!

אסף THE KOP 1 בפברואר 2014

אם זה מה שהקוקאין משפר, אז גם השימוש בו לא היה עוזר לאנגלים.

אריאל גרייזס 31 בינואר 2014

לא יודע איך אף אחד לא כתב את זה – רבאק, בני, לא יכולת למצוא פופיק קצת יותר אסתטי, איזה בר רפאלי?

אסף THE KOP 31 בינואר 2014

או פופיק ארנון ?

cookie-monster 31 בינואר 2014

נכון! אפילו ניסיתי לחסום את התמונה אבל לא הצלחתי :)
חשבתי להציע אתמול שהיה אולי נחמד לראות איזה בטן גברית קובייתית שרירית אבל לא הצלחתי להעביר צגובות משום מה

בני תבורי 31 בינואר 2014

אתם לא תזהו פופיק וורלד קלאס גם אם יבעט לכם בישבן…

Fluttershy 31 בינואר 2014

אוף, מושכים את עיסקת קונופליאנקה עד הרגע האחרון. אני הולך לישון ומקווה לראות מחר בבוקר שהוא חתם.

Fluttershy 1 בפברואר 2014

לא חתם…

D! בארץ הקודש 1 בפברואר 2014

אני מקווה שהחלון נסגר לאייר על האשך

פאןפאן 2 בפברואר 2014

אני מבקש לא להשתמש בצמד המילים "תיקון עולם" לשווא
והמבין יבין :-)

רפאל זר 2 בפברואר 2014

אין בעולם זמרת גדולה ממרגו טימינס ולהקה מרגשת מהג'אנקיז. אוי קנדה קנדה..

ארצי בן יעקוב 3 בפברואר 2014

דה באזר הוא פשוט אתר נפלא לאוהד כדורגל ויכוחים על רמה גבוהה מאוד לדעתי
טוב שבעל טור פה מגזים בערך של שחקני הקבוצה שהוא אוהד פה,ונחמד מאוד שתמיד יש פה מישהו שמעמיד אותו במקומו
בקייצור יש פה בלאנס

Comments closed