יהיה מעניין

אין כל סיבה בעולם למה ריאל מדריד לא תלטוש עיניה לסוארז שרשם עונה פנטסטית בכל היבט.

CUD

 

אולמרט בוגד, טורס לא.

למה אולמרט כן, כי הוא בגד בעקרונות עליהם היה מופקד. כראש ממשלה הוא מחויב לשמירה קפדנית על ערכי יסוד של המערכת המדינית הנתונה לאחריותו. במדינה דמוקרטית לא רק מי שמגלה לאויב איפה מייצרים "גופיות" הוא בוגד, אלא גם מי שאינו ממלא אחר הקוד החוקי שעליו מושתתת למעשה המערכת הממלכתית.

טורס לא מסר סודות ולא בגד בעקרונות ולכן הוא לא בוגד. רודף בצע אולי, אבל לא מעבר לכך. גם אואן לא.

אבל לא על זה בכלל רציתי לדבר היום, רק שהמילה בוגד הפכה פופולארית לאחרונה וחשבתי שתדעו להעריך התייחסות אינטליגנטית.

*

במרתפי הבנקים המממנים את הפעילות הפיננסית של ריאל מדריד בכל הנוגע לרכש, מונחת פיסת נייר ועליה משורבטים שמות שחקנים. כמו חמון, קוטג' ושש עגבניות, רק סוארז וכאלה.

נכון שפלורנטינו פרס כעס מאוד על ג'רארד פיקה וטען לעומתו שאף בנק לא מממן את ריאל, וזה לא באמת חשוב לצורך הדיון מי מספק את הכספים למימון רכש שם, העיקר שהעיקרון ברור: מידי עונה מסמנת ריאל את הטובים ביותר וקונה אותם, בדרך כלל כי היא יכולה.

ומשום כך אין כל סיבה בעולם למה לא תלטוש עיניה לסוארז שרשם עונה פנטסטית בכל היבט. אלו לא רק השערים והבישולים, אלא גם פעולות שעושות לשחקנים לידו חיים נוחים יותר כמו התרוצצות בלתי פוסקת באזור רחבת היריב שמחייבת שמירה צמודה עליו ויותר שטח פנוי לאחרים. כל זאת, להזכירכם, בפחות מעונה.

*

המונדיאל הקרב ובא הוא שמעכב במידה מסוימת את חרושת השמועות. זו, בדרך כלל, מבעבעת על רקע של כלום ושעמום ומונדיאל זה לא כלום ובוודאי לא שעמום, אלא אם כן אתה אוהד את נבחרת אנגליה שזה אני.

תפוחי האדמה הרותחים שממקדים עכשיו את תשומת הלב הם נאסרי וטבז. לגבי הראשון, אני די מבין את דשאן. נאסרי הוא לא שחקן טוב עד כדי כך שאפשר להבטיח לו מקום באחד עשר. לגבי השני, אשכרה לא יודע. טבז סיים עונה יפה מאוד ביובה, ובנינו, היכן ששיחק סיפק את הסחורה פחות או יותר.

סוארז יהיה אלוף עולם רק אם אורוגוואי תגיע לגמר נגד ברזיל, אבל אני לא חושב שהוא זקוק לאישור נוסף על היותו ממתק נחשק. ברור לי שגם אם יאלץ לחזות בכל שלב מתקדם  של הטורניר יחד עם דלפינה ובנק'ה בסלון, זה לא יפגע באפיל שלו כמועמד לריאל.

יהיו עוד, כמובן. מונדיאל זה כמו גשם ראשון שמצמיח פרחים יפים. עוד שמות אלמונים יחסית כיום, יהפכו למטרות נחשקות של ארגוני קניות כמו ריאל ואולי אפילו מישהו מהם יזכה להניף את הגביע הדי מכוער לטעמי, אבל אף אחד מהם לא יאיים על מעמדו של סוארז כראשון במעלה.

*

ונשאלת השאלה מה יכולה ליברפול, אם בכלל, לעשות כנגד. הרי ברור שליברפול, ובמיוחד עם התיאבון שהתפתח אחרי עונה כל כך מוצלחת, לא תרצה לאבד את היהלום המאותגר אורתודנטית שלה. זאת על אף שיש כאלה הגורסים שסוארז הוא רק חלק בפאזל – הכי חשוב ללא כל ספק – אבל עזיבה שלו לא תמוטט לחלוטין את המערכת שם. בכל זאת סטארידג', סטרלינג, ג'רארד, הנדרסון ומעל כולם רוג'רס. כבר העונה זה לא היה באופן מוחלט סוארז ועוד עשרה.

ליברפול נגד ריאל ביכולת תשלומים זה לא כוחות. כמובן שסוארז לא ישחק בליברפול בחינם, ושכרו – מאתיים אלף פאונד לשבוע –  שכבר כיום אינו מהנמוכים, עשוי לצמוח באופן משמעותי כבר בעונה הבאה, אבל אין סיכוי שליברפול תסכים, אפילו אם תוכל, להשוות את ההצעה.

מה שליברפול כן תוכל להציע, זו ההזדמנות להיות הראשון לשמו. למה אני מתכוון, לאפשרות לרשום שושלת חדשה על שמו, מה שלעולם לא יקרה לו בריאל, לפחות לא כל עוד רונאלדו שם, ועד כמה שאני מבין, סוארז לא מוצע כתחליף לרונאלדו.

*

בקיצור, נשאלת השאלה האם רק כסף נמצא בראש מערכת השיקולים המלווים קריירה של שחקן, או גם דברים נוספים. אני נוטה להאמין שסוארז, בניגוד לטורס ואואן (לא בוגדים, סתם חארות רודפי בצע), מקדש עוד היבטים של המשחק בנוסף לכסף. הוא פחות ציני ויותר רומנטי. סוארז, כך נדמה לי, מעניק חשיבות רבה גם למהות של המשחק במשמעות של האפשרות לעשות את מה שלא עשו לפניו, וודאי לא בשניים וחצי עשורים. בריאל הוא אולי יהיה עוד פעם אלוף, בדגש על עוד פעם, אולי אלוף אירופה פעם נוספת. בליברפול הוא יכול להיות קדוש. אולי משיח. יש הבדל עצום בין להיות עוד שחקן מעולה בין מעולים, לבין להיות הראשון שיש ברשותו מניות בהחזרת עטרה ליושנה.

לאואן וטורס זה לא היה מספיק חשוב. גם לבקהאם אולי לא, רק כדאי שנזכור שבקהאם הגיע לריאל אחרי שכיכב במועדון קודם ויצא משם כגיבור עטור תהילת עולם כשבבעלותו מניות רבות מאוד בהצלחה.

*

מצד שני, גם אני מחכה לשמוע כמה ריאל מוכנה להציע תמורתו כי בסכומים מסוימים אפילו עסקה שתעביר את סוארז למדריד, תהיה כדאית ומשתלמת.

יהיה מעניין.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

הגיע הזמן אומרת אימי
שני פיינל פורים

75 Comments

אסף THE KOP 16 במאי 2014

"בתי הקברות מלאים באנשים שאין להם תחליף" (שארל דה גול*)

לגבי אולמרט – אני שמח שהוא נכנס לכלא, יחד עם זאת לגבי המילה "בוגד" (1) השופט לא אמר "בוגד" כמו בהקשר שהיה בשימוש גורמים מסוימים נגד רבין ז"ל, אלא בהקשר של "בוגד באמון הבוחרים" (2) ועדיין – לא היה צריך להשתמש בביטוי זה.

לגבי סוארז – כאוהד ארגנטינה אני אהיה יותר ממאושר אם הוא יגרום להדחת אנגליה משער ביד, מעמדת נבדל ברורה, שיובקע בתוספת הזמן המוגזמת של המשחק.
אם ריאל מוכנה לשלם, ע"פ פרסומים זרים, סך של 100 מ' אירו (ובעולם בו לוק שואו שווה כ-30 מ' אירו, סוארז צריך להיות שווה 200) אז אני אומר: למכור ! למכור ! למכור !

* שארל דה גול: מלך שערים צרפתי פנומנלי.

http://www.youtube.com/watch?v=RJqimlFcJsM

היסטוריון של ספורט 16 במאי 2014

לצערי שמחתך מוקדמת מדי ולהערכתי לאחר הערעור אולמרט לא ייכנס לכלא .
בוא נגיד ככה אם הייתה סוכנות הימורים מה הסיכוי הגבוה יותר האם אולמרט יחזור לראשות הממשלה או ילך לכלא הייתי מהמר על האפשרות הראשונה .
מדוע ? כי אולמרט וצוותו לא פריירים ויש להם אי אלו חברים כולל שופטים ושופטים לשעבר .
בנוסף יש להם קייס טוב בדמות פטירת העד לפני חקירה נגדית .
זה יספיק לזיכוי בעליון והזיכוי יכשיר את השרץ ויאפשר לנהנתן לחזור ולהתמודד על תפקידים ציבוריים .

בני תבורי 16 במאי 2014

היסטוריון,
שיהיה ברור: אולמרט ראוי לעונש ואינני סבור אחרת. יחד עם זאת, הבעתי את דעתי בהזדמנות קודמת, תהיה בעיה להגן על ההרשעה בעליון. אני לא משפטן אבל מעריך שבג"צ לא ימהר להכשיר מצב על פיו נמנעה מנאשם זכות בסיסית לחקור את עד התביעה הראשי נגדו.
לעומת זאת, משפטנים הסבירו לי שבג"צ רשאי לא להתערב בהחלטה ולא יעסוק בבדיקת כשרות הראיות. בנוסף, נדמה לי שעדותה של שולה זקן אתמול תקעה עוד כמה מסמרים בארון.

ערן 16 במאי 2014

הוא ישב בכלא גם ישב. היה נשמע טוב לכתוב "ישב כמו גדול", אבל מתאים יותר להוסיף "ישב כמו קטן שהיה עסוק בלקיחת שוחד במזומן".
אל תקנו את הספינים של החבורה העצומה והחזקה של תומכי אולמרט. שופט מחוזי יסודי ושיטתי טוען שיש ראיות ברזל. ואתמול שולה זקן הערימה עליהם עוד ועוד כל טוב. מצב בו בית המשפט העליון (שתפקידו אינו שמיעת עדים וקבלת ראיות, אלא שאלות משפטיות) יהפוך את החלטת המחוזי כאן היא לחלוטין בלתי סבירה. הוא יישאר מורשע בשוחד.
ואני לא רואה דרך בה גזר הדין על שוחד, אפילו יומתק, יהפוך למשהו שלא כולל ישיבה בכלא. הוא ישב היכן שישבו דרעי, וחברים רבים מש"ס.
ובנוסף, ייתכנו ויצטרפו גם הרשעות חדשות (בערעורים על ראשונטורס, טלנסקי) בזכות הגברת זקן.
מה שכן, חבריו הרבים והחזקים של אולמרט לא ינוחו (וכוחם רב מאד). השלב הבא יהיה לבקש מכבוד הנשיא הבא (ריבלין? הנשיאה איציק?) לדאוג זריז לחנינה. מקווה שזה לא יקרה.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 16 במאי 2014

העבריין הנהנתן ישב בכלא , אין לי ספק. יחד עם זאת הוא יישב פחות שנים, כי בג"צ הוא בושה.

תענוג לראות את ההתפתלויות של התעמולן בן כספית. כל החברים שלו, אולמרט, אשכנזי, בניהו, מסובכים מעל הראש, והוא מפרפר נואשות כמו כמו סרדין שנלכד ברשת. תענוג לראות אותו סובל.

אוהד 16 במאי 2014

אין קשר לבג"צ – בית דין גבוה לצדק.
התכוונת לבית המשפט העליון.

אסף the kop 17 במאי 2014

נכון, למרות ששניהם חרפה.

MOBY 16 במאי 2014

אולמרט לא ישב בכלא.
ספר הזכרונות שהתכשיט יכול לחבר על 70% לפחות 120 נבחרינו בהווה ועל יותר בעבר. כולל השמנה (לא סלטה) של ארצנו לא יתנו לו את האפשרות הזו.
כדאי לשים לב שמקהלת המגנים של המושחת שטען שלא היו מעטפות (ושכח שבית המשפט שזיכה אותו אמר שהיו גם היו) ואחר כך טען שלא לקח שוחד (נכון הוא לקח כסף ומתנות לא היה שום אזכור לשוחד, מבחינתו זה יד רוחצת יד ופרוטקציה למקורבים [ דבר שנגוע בכל חלקה בארצנו מהסיירת ועד ועד העובדים]). אז הם נתפסים לשורש ב.ג.ד ושוכחים את המשך המשפט.
הם סומכים על הרדידות שלנו. ואנחנו נופלים בפח.

גיא זהר 17 במאי 2014

נשיא יכול לחנון רק בעקבות המלצת הדרג המקצועי במשרד המשפטים. חנינה יכולה לבוא רק כעבור לפחות שליש מתקופת המאסר ובעקבות הודאה בעבירה. בקיצור סיכוי קלוש בשלב הזה.

פה איתמר 17 במאי 2014

בקו 300 הנשיא חנן אותם טרם המשפט.

בני תבורי 16 במאי 2014

אסף,
מסכים. זו בדיוק הפרשנות הנכונה לשימוש במונח בוגד. גם לגבי המחיר של סוארז. לגבי אנגליה, אני לא אתך, אבל למה לדעתך טבז לא זומן? יש נכון בשמועות על כך שמסי מאחורי ה(אי) זימון?

אסף the kop 16 במאי 2014

בני, די ברור, אפילו למי שמתעקש לא להאמין, שהפרעוש לא היה ולא יהיה מראדונה.
הוא לא השחקן שאני בונה עליו בגביע העולמי.

משה 16 במאי 2014

אני בחור נאמן, לאישה, לחברים, לקבוצה, למדינה ובכלל, קצת מיושן. המילה בוגד היא אחת המילים הקשות בעיני והשימוש של השופט רוזן מעיד לדעתי יותר על השופט מאשר על אולמרט.
אני לא מחסידיו של אולמרט אך מדובר על אדם שעשה רבות בחיים הציבורים בארץ. אפשר להתווכח על פועלו ועל החלטותיו אך אף אחד מאיתנו לא היה מחליף אותו תמורת טובות הנאה כמו בראשונטורס (וזה גם מה שמגוחך ומקומם בהתנהלות שלו). אני גם לא משפטן אך אני מקבל את הרושם שמדובר בשופט שנהנה מאוד מאור הזרקורים ומהפרסום ומנצל את הבמה לצרכיו האישיים.
ולנושא החשוב יותר, לואיס סוארז. מזמן התייאשתי מלהבין את ההגיון של הספורטאים. אני יכול להבין את הרצון למקסם את הרווח של קריירה קצרה אבל אני עובד בשכר נמוך ממה שיכלתי להרוויח במקום אחר בגלל האתגר והמעמד שיש לי במקום העבודה הנוכחי. מעבר כמו של לברון למיאמי, קבאני לפסז', פאלקאו למונקו וכד' נראים לי בינוניים ומאכזבים. אני מקווה שסוארז יבין את הפוטנציאל המיתי שיכול להתפתח מהשארות ארוכת שנים שלו בליברפול.
לגבי מכירה אם תבוא, בזבוז הכסף של טוטנהאם במקרה בייל מראה שלא בטוח שיש מחיר משתלם לשחקן בסדר גודל כזה. לאחר רווח כזה ליברפול תמצא את עצמה משלמת 30 מיליון פאונד על לאלאנה (ע"ע קארול) ובלי לשים לב הכסף יתעופף. אם אני לוקח את אחוזי הפגיעה של רוג'רס (כ-50 אחוז) ברכש מול המניה הבטוחה שנקראת סוארז אני לא הייתי שש להמר על זה גם במחיר גבוה מאוד. אבל אם יחליט לעזוב (בוגד :)) אני שמח שיש לנו את רוג'רס שהוכיח בשנתיים האחרונות שהוא יודע להתנהל ולהנהיג גם במצבים קשים.

MOBY 16 במאי 2014

אולי די כבר עם עשה רבות…
עשה הרבה נזק! גם לו מתאים השיר של חפר על הפשפש.
רק לראות את אנשי סביבתו מעורר תהיות.
להבדיל כל עובד מדינה תורם למדינה רבות וכל משלם מיסים תורם רבות (ובאחוזים יותר) מבעל הון או שלטון או שניהם.
תחרות התרומה הרבה מסיאה לי את הסעיף.
אני זוכר לפחות 33 בחורים צעירים ויפים שתרמו יותר.

משה 16 במאי 2014

כן, עשה רבות, גם אם לא מוצא חן בעיניך והזלזול הכ"כ ישראלי הזה מקביל להתנהגות חסרת התרבות של קהל ישראלי בספורט שלנו.
אני לא אוהב את ביבי אבל גם עליו אני אגיד את אותו דבר. זו חוכמה קטנה להשוות כל אחד למי שנתן את חייו פיזית. יש הרבה הקרבה בחיים ציבוריים בכלל ולבטח במתח של התפקיד הבלתי אפשרי הזה. הוא צריך לקבל עונש חמור מאוד ואת כל קיטונות הכעס שהוא מקבל אבל הוא עשה כמה דברים חוץ מלגנוב כסף.

MOBY 16 במאי 2014

משה, אז תמנה בבקשה את העשייה שלו.

אביאל 16 במאי 2014

אני לא יודע מה זה בדיוק משנה אם השופט רוזן אוהב או שונא את אור הזרקורים, הוא עשה את העבודה שלו נאמנה, שאל וחקר ושאל וחקר בלי סוף, אפילו אתמול מול שולה זקן הוא דיבר, שאל וחקר לעומק.
אני מעדיף שופט אוהב זרקורים מאשר את אלה (ראו השלישיה במשפט טלנסקי) שהעדיפו להיות שקטים ולעצום את העיניים.

בקשר לסוארז, לברון למיאמי ? סתמי ? 2 טבעות זה סתמי ? וסוארז יעבור לריאל מדריד, זו לא פ.ס.ז. ובטח לא מונקו עם כל הכבוד. תחשוב על בייל-סוארז-רונאלדו, מישהו יכול לעצור את זה ? זה יכול להיות היסטורי לא פחות.

משה 16 במאי 2014

א. אני לא משפטן אבל להבנתי מה שאתה מציין לטובה אצל השופט הוא בדיוק מה שהופך את ההתנהלות שלו לבעייתית. הוא אמור להתנהל בתחום שמוגדר לו בחוק והחקירה של זקן הייתה צעד לא מקובל. כולנו רוצים לראות מושחתים בכלא אבל מה שהוא עשה מקביל להוצאת וידוי באלימות משטרתית (אשמח אם מישהו שמתעסק בתחום ייתן התייחסות לנושא). אם השופט רוזן מנסה להתפרסם כדי להיות בעליון או יועץ משפטי זה קביל לדעתך ?
ב. גם 5 טבעות של לברון בקבוצה שבנה לעצמו יהיו סתמיות בעיני, לבטח פחות מאחת של ריפ המילטון, דירק נוביצקי או כל אחת מאלו של פרקר ודאנקן. ספורט הוא הגעה להישגים דרך עבודה ובנייה, לא דרך קומבינות של סוכני שחקנים. גאלקטיקוס זה לא ספורט, זה קרקס (וזה תופס מבחינתי לשילוב שאותו לא מרגש בעליל בין רונאלדו-סוארז-בייל או כל אחד אחר).

משה 16 במאי 2014

* שאותי

משה 16 במאי 2014

דרך אגב, אם אני זוכר נכון אתה אוהד בית"ר. תשאל את עצמך אם ההישג של אוחנה-מלמיליאן-סמי מלכה או שאלוי-פישונט-אוחנה-חרזי זהה להישג של הקבוצות של גאידמק (בעיניך כאוהד, לא מבחינת הרישום היבש והמתכת).

בני תבורי 16 במאי 2014

משה,
העבר של אולמרט חשוב לעניין הטיעונים לעונש, לא לעצם פסק הדין. מבחן בוזגלו, נדמה לי, לא יכול להיות נכון יותר מבעת הזאת.
לגבי השופט, יתכן והוא פוזל למושב בעליון, יתכן והוא נהנה מאור הזרקורים, אבל לא מגיע קרדיט לאדם העושה מלאכתו נאמנה מבלי שיוכתם?

משה 16 במאי 2014

אני חושב שאין לי את הכלים לשפוט את האמירה "עושה את עבודתו נאמנה", ולהבנתי גם לך לא (תקן אותי אם אני טועה). אם ההתייחסות של רוזן לאולמרט חרגה מגבולות הסמכות שלו (ושמעתי לא מעט פרשנויות כאלה) הוא לא עשה את עבודתו נאמנה. בארה"ב יש חרדה גדולה לזכויות הפרט ולכן הטכניקה של המשפט מקבלת התייחסות רצינית עד כדי ביטול משפטים. לי יש תחושה שרוזן היה נלהב מאוד להרשיע אותו וחמור מכך גם להשפיל אותו בתהליך (כמו הכינוי בוגד).

בני תבורי 16 במאי 2014

משה,
בדומה לך גם אני איני משפטן והכלים העומדים לרשותי אינם עדיפים על שלך. בהחלט יתכן ויסתבר בעתיד כי היה טעם לפגם באופן בו הגדיר השופט את אולמרט ויתכן אפילו שתוצאות הערעור יקבעו כי שגה קשות כשנתן משקל רב מידי לתחושותיו בהיעדר ראיות ישירות ומוצקות – זו גם תחושתי. אני רק תוהה אם ניתן כבר היום להסיק כי לנגד עיניו עמדו טובתו ומושב בבית המשפט העליון?

משה 16 במאי 2014

ייתכן והרחקתי לכת, את החלק הזה אני לוקח בחזרה.

Martzianno 16 במאי 2014

בתי הקברות מלאים בשחקנים שנטו להאמין שחשובים להם דברים נוספים, מלבד כסף.
ועדיין, מקווה שלא יילך ריאלה.

אהד 16 במאי 2014

+1

ערן 16 במאי 2014

מסכים, בני,לאפשרות של סוארז ליצור מעמד מיתי ולהירשם בספרי ההיסטוריה. מקווה שזה ייכנס לשיקולים שלו. לגבי השיקולים אחרים והברורים:
1) מבחינה כספית, מדריד תציע יותר, אבל לא בטוח עד כמה (זה ישפיע גם על הציפיות של כוכבים עתירי אגו אצלה).
2) מבחינת תרבות ושפה, כדרום אמריקאי, מן הסתם יש למדריד יתרונות רבים על המרסיסייד.
3)מבחינת הישגיות, בשונה מהקיץ הקודם בו היה ברור לכולם שכדי לקחת אליפות (ואפילו כדי להגיע לצ'מפיונס) צריך לעבור למדריד, הרי זה השתנה כרגע. לריאל אין אליפות בטוחה אף שנה, בגלל בארסה. ועכשיו גם סימאונה.
שאלת המפתח: האם ליברפול תבטיח לו שיש בשנה הבאה סיכוי להיאבק שוב על התואר (תוך ידיעה שהיריבות לצמרת יתחזקו הקיץ בוודאות)? היא תוכל לעשות זאת רק על ידי רכש איכותי שישדרג מאד עמדות חלשות בקישור ובהגנה.
להערכתי, סוגיית הרכש תכריע את שאלת הישארותו של סוארז. ולדעתי כולם במערכת, כולל רוג'רס והבעלים, יודעים זאת. עכשיו נראה מה יעשו עם זה.

MOBY 16 במאי 2014

אולמרט לא ישב בכלא.
ספר הזכרונות שהתכשיט יכול לחבר על 70% לפחות 120 נבחרינו בהווה ועל יותר בעבר. כולל השמנה (לא סלטה) של ארצנו לא יתנו לו את האפשרות הזו.
כדאי לשים לב שמקהלת המגנים של המושחת שטען שלא היו מעטפות (ושכח שבית המשפט שזיכה אותו אמר שהיו גם היו) ואחר כך טען שלא לקח שוחד (נכון הוא רק לקח כסף ומתנות, לא היה שום אזכור לשוחד, מבחינתו זה יד רוחצת יד ופרוטקציה למקורבים [ דבר שנגוע בכל חלקה בארצנו מהסיירת ועד ועד העובדים]). אז הם נתפסים לשורש ב.ג.ד ושוכחים את המשך המשפט.
הם סומכים על הרדידות שלנו. ואנחנו נופלים בפח.

אולמרט לא ישב בכלא. ולא נפל דבר בישראל אנחנו רק חושפים את קצה הקרחון. הרקב חודר עמוק עמוק עמוק(מי אמר הרשות המחוקקת השופטת והמבצעת?)

MOBY 16 במאי 2014

סלתה

גלן 16 במאי 2014

מצד שני אפשר לעשות הימורי אולמרט לצד הימורי מונדיאל. אני מהמר שבטוטאל אחרי כל המשפטים זה ייגמר בשבע שנים נטו. בכללים של ההימורים חשוב לציין, שמצב בריאותי ושחרור מוקדם לא נחשבים.

בני תבורי 16 במאי 2014

מרים את הכפפה: אני מהמר שבג"צ יחצוב להבות בהחלטתו אבל העונש יצטמצם לשלוש עד ארבע שנים מקסימום.

אוהד 16 במאי 2014

שוב, לא בג"צ אלא בית המשפט העליון.

בית המשפט העליון יושב גם כבית משפט גבוה לצדק (בג"ץ), בו הוא שומע עתירות נגד רשויות המדינה, ובכלל זה הממשלה והכנסת, עתירות נגד בתי דין דתיים, בתי דין לעבודה, ובתי דין צבאיים. בנוסף יש לבית המשפט העליון בשבתו כבג"ץ, סמכות שיורית במתן "סעד למען הצדק".
אבל זה לא רלוונטי.

בני תבורי 16 במאי 2014

אוהד, צודק.

פה איתמר 17 במאי 2014

גזר הדין לא יוקל.
או שהוא יזוכה או שגזר הדין ישאר על כנו.

MOBY 16 במאי 2014

מרים את הכפפה ואומר שאולמרט אולי יצא חייב אבל לא ישב יום בכלא. מבחן בוזגלו לא יעמוד.
תהיה לו "החמרה במצבו" ואם את השייח יאסין שחררנו אז :)

גלן 16 במאי 2014

החמרה במצבו לא נחשב בכללים כמו שכתבתי גם לא מוות לא צפוי.

אייל הצפון 16 במאי 2014

לגבי זוארץ, אין ספק שריאל רוצים ויכולים לשלם תמורתו סכום של מעל 100 מיליון (ולא משנה אם זה יורו, פאונד או צדפים). השאלה היא מה הוא רוצה.
יש אנשים, אולי אפילו רובם, שכשהם מצטיינים בתחומם הם רוצים עוד ועוד כסף ועוד תהילה ופרסום, ואם הם יכולים להרוויח X+, הם לא ישארו במקום בו הם מקבלים X.
יש כאלו שעבורם לא משנה עם הם מקבלים X מיליון או X+1 מיליון, אם הם לא נהנים מהעבודה.
אם אני מכר של זוארץ, אני אומר לו תדבר עם קאקה, תחליף מילה עם חדיירה, תדבר גם עם אטו, עם איברהימוביץ' ועם וייה. תסתכל על מה שהם עברו אצל ריאל מדריד או ברצלונה.

בני תבורי 16 במאי 2014

בדיוק! אואן הגיע ככוכב והפך לשחקן מחליף, כנ"ל מקמנמאן ובמידה מסוימת גם בקהאם. לא נראה לי שסוארז יררצה את זה.

no propoganda 16 במאי 2014

חדיירה הוא שחקן הרכב ראשון בריאל מאז שהגיע. לא הבנתי איך הוא קשור. גם אטו עשה שנים יפות מאוד בברצלונה ולא רצה לעזוב אבל פפ לא רצה אותו בגלל האופי או כי הוא הסתדר איתו.

אביאל 16 במאי 2014

ובו נחשב לעומק קצת, סוארז ישב על הספסל שהמתחרה שלו הוא בנזמה ? ברצינות ?

בני תבורי 16 במאי 2014

אביאל,
בנזמה לא ינגן כינור ראשון כשסוארז על הספסל, אבל לך תדע מהם שאר השמות ברשימת הרכש של ריאל. אני לא משוכנע שבנו שם על אואן כחלוץ פותח וככל הנראה גם לא על קאקא.

wazza 16 במאי 2014

בני בקצרה אני מאחל לך שסוארז ישאר אצלכם ולעצמי שיעבור כמה שיותר מהר לריאל, נראה לי שבקרוב ריאל תהפוך לספונסרית רשמית של הליגה האנגלית רק מהכסף שהיא שילמה ליונייטד לאורך השנים אפשר להציל מדינה באפריקה.

בני תבורי 16 במאי 2014

:) אשכרה ככה

ערן לוי 16 במאי 2014

אני מביט על סאגת סוארס כעל ביזנס. גם כדורגל הוא ביזנס. ג׳רארד הוא רומנטיקן, אבל גם רומנטיקנים מתוגמלים בהתאם, ולא בשל הרומנטיקה, כי ללא יכולת מקצועית גבוהה הוא מן הסתם לא יכול היה לממש את שאיפותיו הרומנטיות. זה הכדורגל, ורומנטיקה משרתת את האוהדים. קשה לי לדעת מה אני הייתי עושה אם היו מציעים לי שכר גבוה יותר, אם היו רודפים אחריי כדי שאגיע למקום עבודה זה או אחר, ולכן המילה ״בוגד״ ( שהשימוש בה לגיטימי לחלוטין, גם אם יש מי שנתפסים לקוצו של יוד) לא תופסת במקרה זה. רודף בצע? אולי, אבל כשיש מי שמציע – למה לא לקחת? מסתבר שכסף מעוור עי אנשים, גם אם מרוויחים מאות אלפי פאונד לשבוע, כי אם אפשר מאתיים אלף, למה לא יותר?

גלן 16 במאי 2014

אולמרט לא ראוי שנדבר בו, בשבילו נוצר הדחקה. וגם לא בנסרי הגם שבהשוואה לנבחרות צרפת האחרונות ההתנהגות שלו ואחרים בקמפיין הזה היא כשל מקהלת פרחי לונדון.

בני תבורי 16 במאי 2014

גלן,
בין כל הוינילים של פסיכדליה חוף מערבי, פרוג רוק על ז'אנריו השונים, פולק בריטי בלוז וג'אז, תמיד היה מקום נכבד למוסיקה חסידית ובכלל אלה פרחי לונדון. שריטה עמוקה שלי.

glen 16 במאי 2014

מת עליהם, אני מנסה להזכר אם זה הם שמסומפלים בכמה
יוסי?

בני תבורי 16 במאי 2014

נדמה לי שלא, אאל"ט מדובר במקהלה ישראלית שגם שלמה בר שיתף בכמה מיצירותיו. אם זה ממש חשוב, אוכל לחפור…

TD 16 במאי 2014

"האם רק כסף נמצא בראש מערכת השיקולים המלווים קריירה של שחקן"? לצערנו כן, במיוחד שמערכת השיקולים מושפעת מסוכנים ובעלי עניין. ל"קדוש" ו"משיח" אין כבר משמעות בימינו. גם אם סוארז קצת יותר רומנטי והוא יודע שלא יהיה בעל הבית בריאל, יהיה מי שילחש באוזנו שתוך שנה שנתיים הוא שם את רונאלדו בצל וזוכה בתהילת עולם בקבוצה הכי גדולה שיש והוא פשוט חייב לעבור לשם ולהוכיח לכולם (ועל הדרך לרפד את חשבונו בהון). בקיצור, ממליץ להישאר מציאותי בעניין זה.

בני תבורי 16 במאי 2014

TD,
צודק לגבי הסוכנים. אלה חפים מכל שיקול שאינו מתייחס ישירות לגודל העמלה.

איתן מסוארי 16 במאי 2014

יוסי בניון וויתר על שכר גבוה בכדי לשחק בליברפול. אז הוא קצת פחות עשיר (ליבי ליבי על ה"מסכן"), אבל יהיה לו המון מה לספר לנכדים.

200 אלף פאונד לשבוע אל מול כמה? כפול? בואו נניח שכפול.
נניח 25% מיסים.
לשנה בליברפול – 40 מליון ש"ח. (בואו נדבר בש"ח.. יותר קל)
לשנה בריאל – 80 מליון ש"ח.

אולי אני קטנוני, ואולי אני לא יודע מה זה הרעב לעוד כשאתה איש עשיר (כי אני לא עשיר)… אבל מה לעזאזל ההבדל ברמת החיים בין קריירה שתביא לך 100 מליון ש"ח לכזו שתביא 200 מליון?

בני תבורי 16 במאי 2014

מסכים, אימא שלי תמיד שאלה : "כמה חמאה אפשר כבר למרוח על פרוסת לחם?"

D! 16 במאי 2014

עוד 50 מטר ביאכטה?

MOBY 16 במאי 2014

זה כאב ראש.
זו כבר לא יאכטה ואתה צריך לעבור קורס חובלים…

D! 17 במאי 2014

אתה מתכוון לקנות שני חובלים

אריק 16 במאי 2014

אין ספק שסוארז רומנטיקן גדול והוא הוכיח את זה בקיץ שעבר כשרדף אחרי חלומותיו. חלום מדריד בגלל הסלידה מאנגליה ואז חלום ארסנל בלי הסלידה מאנגליה. אביר התקופה הרומנטית… צאו מהסרט.

אופיר 16 במאי 2014

אריק, תן תחזית לעונה הבאה…

אריק 17 במאי 2014

אם יונייטד תנצח את כל משחקים עד לסיום העונה היא תיקח אליפות.

בני תבורי 17 במאי 2014

יוחזר מויס!

הקדוש ברוך who 17 במאי 2014

למה לצאת מהסרט? זה סרט בן זונה.

אופיר 16 במאי 2014

כסף זה הדבר האחרון שמשנה בסיפור הזה (של סוארז, לא אולמרט).
קראתי לא מזמן ראיון עם ארון ראמזי, שעשה העונה קפיצת מדרגה פנומנלית, והוא אמר דברים בסגנון של: "אני מאוד שמח להיות חלק משמעותי בארסנל היום, ואין לי שום מועדון אחר בראש, אבל אין שום ספק שזה יהיה חלום לקבל יום אחד הצעה מאחת משתי הגדולות בספרד…".

צריך להבין שבשביל כדורגלן לקבל הצעה מריאל או מבארסה זה כמו שאקדמאי יקבל הצעה מסטאנפורד או שמהנדס יקבל הצעה ממחלקת המחקר של IBM או מייקרוסופט – בכל המקרים לא בטוח שזו החלטת הקריירה הנכונה, אבל זו התגשמות של פנטזיה ומשהו שמרעיד את היסודות של עולמך. די היה לראות איך אנצ'לוטי עזב ברגע תקציב לא מוגבל ואת העיר הנפלאה בעולם כדי להגשים חלום (צריך לסייג ש-4 שנים לפני הוא דחה הצעה מריאל).

על זה צריך להוסיף את אורח החיים הלטיני שסוארז בוודאי מתגעגע אליו, את השפה (מיותר לציין) ואת מדריד העיר לעומת ליברפול (למרות שהאוהדים בליברפול הם בוודאי 10 רמות מעל המדרידיסטות). קשה לי להאמין שבמקרה כזה אישתו של סוארז לא תצטרף למכבש הלחצים.

בקיצור, כחובב פרמיירליג מושבע אני מקווה שתצליחו לשמור עליו, אבל הסיכויים לא לטובתכם.

אופיר 16 במאי 2014

דרך אגב, הסיכוי הטוב ביותר שלכם הוא השפיות של אנצ'לוטי, שאולי יצליח לשכנע את פרז שחבל יהיה לפגוע בכימיה שנוצרה בהתקפה בין בייל, רונאלדו ובנזמה.

בני תבורי 16 במאי 2014

אופיר,
אני חושש שאתה צודק וכך יהיה, ומשום כך אני מייחל לתמורה כספית גדולה ככל האפשר.

red sox 17 במאי 2014

בקשר לטבס – החלטה טובה, או לכל הפחות מתקבלת על הדעת, של סאבלה. שום מחאה אמוציונאלית של חסידיו בתקשורת הארגנטינאית ושל מעריציו בבאריוס העניים של בואנוס איירס לא תשנה את זה. לא בגלל שהוא יהרוס את חדר ההלבשה, לא כי הוא לא מוכן לעלות מהספסל ולא כי הוא לא מספיק טוב. פשוט כי יש מספיק חלופות לא פחות טובות טובות בעמדה הזו, שהופכות את כל הסיכונים הנ"ל ללא כדאיים.
זה כמובן בניגוד גמור להתעקשות ההרסנית של מראדונה לא לקחת את קמביאסו וזאנטי לדרום אפריקה.

נאסרי זה סיפור אחר. הוא עף מהסגל בגלל בעיות משמעת, קיבל צ'אנס מחודש מדשאן במשחק הפליאוף מול אוקראינה והחזיר לו עם… בעיות משמעת.
על טעויות משלמים.

red sox 17 במאי 2014

באותו עניין – אם הארגנטינאים היו חושבים מהראש ולא מהבטן הם היו עושים קמפיין לתת לווילי קבאז'רו את חולצת השוער הראשון. אם אתם מחפשים את הפרינציפ המפגר שיפסיד להם עוד טורניר, עזבו את טבס וחפשו אותו פה.

הקדוש ברוך who 17 במאי 2014

אני לא מכיר מספיק את תיק אולמרט כדי לדעת מה הסיכוי שבית המשפט העליון יהפוך את ההרשעה.

מה שכן – אני לא מאמין שהתסריט לפיו בית המשפט העליון יותיר את ההרשעה על כנה אבל יקל בעונש הוא ריאלי. לא סביר שדווקא בית המשפט העליון שכל כך רגיש לניקיון ציבורי (ורואה עצמו כבלם האחרון בפני ניצול לרעה של הסמכות) יהיה זה שיקל בעונש שהוטל על איש ציבור שהורשע בפלילים.

הקדוש ברוך who 17 במאי 2014

בני,

להקת אבבא? הלסדום היינו? לעמורה דמינו?

בני תבורי 17 במאי 2014

הקדוש וכו',
בקליפ מופיעה פרידה שהיא אכן מלהקת אבבא, אבל עצמאית. הלהקה אינה משתתפת.
ומכאן לשאלת טריוויה: מי מתופף בשיר הזה?

הקדוש ברוך who 17 במאי 2014

ההוא מג׳נסיס…

הקדוש ברוך who 17 במאי 2014

שגם הפיק את התקליט…

בני תבורי 17 במאי 2014

"ההוא"…גדול ידידי. פיל קולינס והחברים.

אסף the kop 17 במאי 2014

בלי שמץ של ציניות או בושה – אבבא היא להקה גאונית. ג א ו נ י ת.

תקרוס 17 במאי 2014

אני דווקא חושב שעדיף לתת לסוארז ללכת.איכשהו קשה לי להאמין שיוכל לתת עוד עונה כזו ואני גם לא זוכר הצטיינות שלו מול הקבוצות הגדולות העונה.
הסוגיה של מה מעדיף ספורטאי, כסף או מורשת תמיד העסיקה אותי והיא מרתקת. אני מאמין שלא הכסף הוא המניע היחידי של אדם ממוצע בעבודתו, אבל לך תבין נפש כוכב אגואיסט ואגוצנטרי( בד״כ )….
בעידן המודרני מעטים הכוכבים שנאמנים לקבוצתם לאורך כל הקריירה תוך ויתור מסויים על כמה מיליונים.
אף פעם לא הבנתי מדוע בארה״ב,תחת תקרת שכר, כוכבים לא מוכנים להורדת שכר מסויימת כדי לגייס לצידם שחקנים מוכשרים שיעזרו להם לזכות באליפות ראשונה,למשל.
וכן, גם סוארז וגם אולמרט די טובים בהתחזויות ….

מאשקה 17 במאי 2014

אולמרט יצעד לכלא בשורה אחת יחד עם חבר מרעיו המושחתים כמו גדול ב – 1.9.2014.
הערעור לעליון יהיה מתי שהם ישבו בכלא וישחקו ראמי אחד עם השני.
באותו היום גם שולה זקן תצעד בגאון לכלא, לא לפני שתפקוד את כל קברות הצדיקים הצפון ובדרום.

צור שפי 17 במאי 2014

אני מאמין שאולמרט ראוי ללכת לכלא אבל כך גם פוליטיקאים אחרים שהתעשרו באופן מטאורי ותמוה.אף אחד לא ישכנע אותי בגאונותן הפיננסית של בנותיהן של איווט ליברמן ואהוד ברק, הראשון ניצל מהליכה לתא בזכות הרבה מזל ורפיסותה של המערכת ובשני אף פעם אפילו לא נגעו. גם אריק שרון המנוח ניצל כנראה רק בזכות נכונות בנו ללכת לכלא במקומו. בקיצור, אני בטוח שמעבר לעניין החוקי נטו יש כאן אקלים מושחת שהניב תופעות שגם אם הן חוקיות פורמלית אין ספק שהן פסולות מוסרית. צריך גם לתת מקום לדעות של אנשים כמו יורם שפטל, מבחינה פוליטית אויב מר של אולמרט, שטוען שפסק הדין הוא פארסה ועל השופט היה לזכות אותו. 

Comments closed