קום התנערה עם

אם נסיר לרגע את הציניות, המוצדקת כמובן, ונקדיש כמה רגעים למחשבה פיקחת, נמצא כי צריך שיהיה שידור ציבורי.

HS

 

אם נסיר לרגע את הציניות, המוצדקת כמובן, ונקדיש כמה רגעים למחשבה פיקחת, נמצא כי צריך שיהיה שידור ציבורי. אחרי הכול, מישהו אמור לספק לנו מידע בלתי תלוי, לעורר דיוני עומק בשאלות הרות גורל, להגיש לנו הפקות מקור איכותיות. ובכלל, זה מאוד דמוקרטי.

חיכיתי מאוד למשחק אנגליה – אורוגוואי. לא לתוצאות האלה פיללתי, אבל סברתי שאין עוד משחק שיכול להציב כאלה סטנדרטים גבוהים בכל הנוגע לפיקנטריה. עקבתי בדבקות אחר הכותרות שליוו את ימי ההמתנה למשחק ואלה לא הכזיבו. סטארידג' קשקש משהו על שימוש נלוז בחלק מאברי הגוף, רמז להצלה המופלאה של סוארז נגד גאנה, סוארז אמר שכבוד לו לשחק עם ג'רארד וג'רארד אמר שהוא מאוד אוהב את סוארז אבל לא רוצה להתייחס.

*

בלית ברירה המתנתי למפגש הראשוני במנהרת השחקנים, מפגש שסיפק אך מעט מתאוותי. לואיס חייך את החיוך הביישני שלו ונראה קצת עצור. אחר כך הוא התחבק קלות עם סטרלינג והחליף כאפה עם הנדרסון. שום דבר דרמטי שיכול להזכיר את עברם המשותף עד לפני חודש. מנהרה של שחקנים היא מקום קר ואפלולי שמאפשר התעלמות גורפת זה מנוכחותו של זה.

אחר כך השחקנים יצאו לדשא, אל אור השמש המחטא והחושף. חיכיתי למעמד לחיצות הידיים. שם, אין אפשרות להתמקד בילד המלווה או בשופט, שם זה אחד על אחד וכל כך חיכיתי לראות מה יילד המפגש פנים אל פנים של ג'רארד וסוארז.

*

 עצביי המרוטים בקושי החזיקו מעמד עד  עבור ההמנונים, וזה של אורוגוואי טרחני באופן מיוחד, ומיד כשניתן הסימן מעם השופט לתחילת תהליך לחיצות הידיים, נעלמה התמונה. וכאילו לא מספיקים לי ארבל ונוימן, הופיע על המסך פרצופו המיוסר של מישהו שמחזיק שלט ובו תלונה לראש הממשלה הנוגעת למקום עבודתו.

ברגע הזה נגמרו לי האמפטיה והסוציאליזם. אני לא יודע מה מרכיב את ההנאה שלכם מטורניר כמו מונדיאל, אבל אני מאוד מאוד אוהב את אותם סיפורים קטנטנים שאין בינם לבין כדורגל כמעט כלום.

הנבחרת שאני אוהד אינה נבחרת מפוארת לרוץ אתה טורניר שלם, מקסימום רבע גמר פעם בכמה שנים – בכל זאת אנגליה, ולכן אני שומר על הנאתי מאותם תרחישי משנה אלטרנטיביים כמו אותו מפגש בין שני הכדורגלנים האהובים עלי בעולם. אבל לא, מישהו החליט שבדיוק בזה הרגע אני אמור להתעצב אל לבי בשל צרותיו של מובטל עתידי. וזה לא שאני לא מזדהה, אבל שאלת העיתוי מעולם לא נראתה כה קריטית.

*

אי אפשר לקיים מוסד ציבורי על סמך Vox populi vox Dei אבל גם אי אפשר שלא להתייחס לביקורת שנשמעת. הבריחה של המוני בית ישראל למחוזות ערוצי הטפשת המסחריים, מעידים על שינויים בהרגלי הצריכה. טוב או לא טוב זה לא הדיון. מה אנחנו עושים כנגד כדי לשמור את הצופים אצלנו, זו השאלה החשובה ואולי אנחנו לא עושים מספיק, זו שאלה חשובה הרבה יותר.

והתשובה? כלום. ממש כלום. עלעול בכותרות שמייצר מטה המאבק למען הצלת השידור הציבורי בישראל מגלה כי הדמוקרטיה מאוד חשובה להם. עד כדי כך חשובה, שאפילו פעם אחת לא מוזכרת אצלם המילה ועדים. שלטר. חזי קוקה המנוח. ההסכמים הקיבוציים השערורייתיים, שכר הבכירים והכיבודים. אף פעם לא עולה שאלת התכנים הירודים, השידור המעפן, האולפנים עם הלוק של הסיקסטיס והציוד המיושן, או העובדה שהם אינם מצליחים לייצר איזה תוכן מקורי ראוי.

ובימים אלה, כשהמוני בית ישראל צובא על מסך הטלוויזיה בכמיהה לניצחון גיבוריו, מרשים לעצמם קברניטי השידור הציבורי להמשיך ולנעוץ אצבע בעינם של הצופים, דרך התעקשות על הגשתם הבלתי נסבלת בעילגותה ובחוסר המקצועיות של הצמד ארבל @ נוימן, בתקצירים בלתי ערוכים ובפספוס כל נימה של דרמה הסובבת את המשחק.

אין צורך לספר לנו על דמוקרטיה כשכל מה שאנחנו רוצים זה שידור ראוי של משחק כדורגל ולא חובה לנצל את המשאבים במלואם לניהול מאבק עובדים. את שמות הספונסרים אפשר להריץ בכתוביות בתחתית המסך תוך כדי תמונה ואפילו את תמונות העובדים העומדים בסיטואציה מאוד לא פשוטה, אפשר לצמצם לכמה פיקסלים על השידור במקום תמונה בפול פריים. אפשר לנסות, לפחות למראית עין, למצוא אנשים שיכולים לדבר על כדורגל מתוך ידע והבנה ואין חובה למחזר את אבי רצון.

*

ואומר מתן גילור: "מאיר, מה אתה עושה כאן?" (יורם ארבל מסתכל במראה…)

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

ספרי ספורט (בדיוניים) מומלצים - 2014
חרפת חיחון 1982: לקראת גרמניה-ארה"ב

75 Comments

חז 23 ביוני 2014

לא אוהד ליברפול, ההפך הגמור, ולכן לא כ"כ רלוונטי המפגש בין סוארז לרעיו. אבל תודה לך על הפוסט הזה.

יוני ג 24 ביוני 2014

כל מי שמחפש הוכחה לניצחת לחובבנות של ערוץ 1 ולזלזול בצופים מוזמן לצפות בכל אחד מהתקצירים של שני המחזורים הראשונים בשלב הבתים.

וזאת כשהאתר של רשות השידור הוא המשדר הבלעדי של התקצירים.
מישהו שם מתעקש לא לעשות את העבודה כמו שצריך.

אביאל 23 ביוני 2014

בני, אני אוהב במשחקי נבחרות את לחיצות הידיים בין השחקנים, במיוחד לראות כמו שאמרת חברים לקבוצה או יריבים בליגה ואת התגובה של כל אחד (בטח שזה רץ מהר ואין מקום לבדיקות ותהיות), הערוץ הראשון גוזל את זה במונדיאל הזה וזה ממחיש עוד יותר הנתק, לכאורה בעניין לא כזה חשוב אבל בדברים האלה נמדדים.

אם זה מנחם אותך באיזושהו אופן אז יש באתר שלהם את שלב לחיצות הידיים בתוך התקציר של כל משחק.

עידוקוליס ליפשיץ 23 ביוני 2014

חחחח וואו זה השדרוג הכי הזוי ולא צפוי למשפט הנשי השנוא "אז תראה בשידור חוזר מחר, מה קרה"

רועי מ 23 ביוני 2014

לנו זה כן רלוונטי.
ולמה אתה שונא את ליברפול ולא אוהד אחרת?

חז 24 ביוני 2014

אם התכוונת אלי, אני אוהד יונייטד. ונשמטה המילה "בשבילי"- לא כ"כ רלוונטי בשבילי המפגש של סוארז. מהשורה האחרונה שלי אפשר להבין שאני מאוד אוהד את האמירה בפוסט הזה.

בני תבורי 24 ביוני 2014

אוהד יונייטד שמחמיא לי הוא אח :)

מיכאל 23 ביוני 2014

בני,
אין ספק שהערוץ הציבורי עושה עבודה מחורבנת בכל אספקט (ואין צורך להרחיב, הוא כשל בהכל). אבל, האם יש לך ספק שהערוץ שיבוא במקומו לא ישלח ידו בקומבינות מסריחות? האם יש לנו הרגשה שהערוץ הבא יעשה עבודה טובה יותר? האם הוא יהיה זול/בחינם? האם צריך לסגור הכל ולפטר את כולם? למה אי אפשר פשוט לשפר את כל האספקטים בהם הוא כושל פטאלית? למה לפטר את כולם? מה ההגיון בכך? לי בכל אופן יש תחושה של מהלך של הפוליטיקאי על מנת לנפנף בכך בבחירות הבאות כאחד שלחם למען הציבור. להיות הכחלון הבא בכל מחיר. מצטער על החפירה, אבל יש לי הרגשה שמשהו מאוד פישי פה ואנחנו מתמקדים בעיקר באזלת ידו של הערוץ במקום לנסות להבין ולשאול מה ולמה זה באמת קורה

בני תבורי 23 ביוני 2014

מיכאל,
אני כמובן לא יודע מה מתחולל בערוץ הראשון וגם לא יכול לדעת מה יעולל המחליף. ברור לי, יחד עם זאת, שהשידור הציבורי בפועל אינו קיים. יש הרבה מה לעשות שם ולמען האמת אני לא רואה את המצב משתפר במיוחד לא לנוכח ניסיונות הממשלה להפוך את התכנים לשידורים מטעם.

אייל 24 ביוני 2014

מיכאל, אני מבין למה זה מראה תמוה שמפטרים את כולם אבל בשורה התחתונה אין דרך אחרת, כל דבר אחר שתעשה יצור שם בעיות ובסוף הם עובדים יותר מגרועים מכמה סיבות:
– במשך שנים הערוץ והוועדים בתוכו עשו כל מה שהם יכולים על מנת לעשות כמה שפחות ולשמור על מקום העבודה שלהם (עד רמה כזאת שהם לא אשרו לאנשים להשתמש בדיסק און קי!)
– שיטת העבודה שהנחילו להם היא עקומה מהיסוד עד כדי כך שאפילו לראיון פשוט עם אדם אחד שלזה נדרש מקסימום חמישה עובדים (בתכלס שתיים זה גם מספיק) הם שולחים מעל עשרה אנשים כי אין מה לעשות איתם.
3- אבל מבחינתי הדבר הכי גרוע וזה מכה שהם נתנו לעצמם אלו השידורים בזמן המונדיאל ולא בגלל שהם מפריעים, האנשים האלה עבדו במשך שנים בתחנת טלויזיה עם תקציב של כמעט מיליארד שקל בשנה, הם מכירים פרסומאים, צלמים, במאים, עורכים, מפורסמים או כל אחד אחר שעושה משהו בתחום, הם נלחמים על החיים שלהם מול סגירה והדבר הכי טוב שהם יכולים לעלות לטלוויזיה זה אדם עומד עם שלט וכתובות של ערוצים קהילתיים, פשוט בושה ודוגמאות נהדרת לחוסר היכולת של כולם שם

מיכאל 24 ביוני 2014

בני ואייל, אין ספק שהשידור הציבורי האובייקטיבי לא קיים, אבל אני, ספקן וסקפטי ברגע שזה נוגע לפוליטיקאים, לא מאמין שהערוץ החדש יצליח לא להיות מטעם. אני גם מסכים בהחלט שצורת המחאה היא נלוזה וכנראה יש בערוץ בעיות שפושות בכל מקום. עם זאת, אני לא בטוח שיש מקום פשוט לפטר את כולם. ברור שיש מקום לעשות שידוד מערכות מרמת השורש. העובד הקטן, הטכנאי או מי שזה לא יהיה לא אשם ולא צריך לספוג את האש הפוליטית או את השינוי שנעשה. לא נראה לכם מוזר שפשוט מפטרים את כולם?

בני תבורי 24 ביוני 2014

אני מתקשה למצוא נימוק לא להסכים אתך…

איציק 24 ביוני 2014

עד כמה שאני מבין אלו פיטורין דה-יורה ולא דה-פאקטו. כלומר רבים מהעובדים יפוטרו ומיד יועסקו בחוזה חדש. זו דרך נוחה יותר, כנראה, להפטר ממי שלא רוצים, להיפטר מהחוזים השמנים וכפל תפקידים, אך בו זמנית להשאיר את אלו שיראו ראוים. בעייה בפני עצמה, מי מחליט מי ראוי, ומה השכר הראוי לתפקיד הראוי (פלוס תנאים ראוים/רעוים).

גל 24 ביוני 2014

מיכאל,

אני באמת לא מבין את המשפט "העובד הקטן, הטכנאי או מי שזה לא יהיה לא אשם" – האם עובד שהתקבל לעבודה בזכות קרוב משפחה או קרבתו לבעלי שררה אינו אחראי ?
האם עובד שאינו עומד בסטנדרד מקצועי מינימאלי לא אשם ?

לא מבין את הגישה "הסוציאליסטית" לכאורה שמבטלת את האחריות האישית.
עצם העובדה שבכל מקומות העבודה הממשלתיים ( מעוזי ההסתדרות ) נפוטיזם הוא סטנדארד מנוגדת לכל רעיון סוציאלסטי.

גל ד 24 ביוני 2014

הייתי מעדיף שיעמידו את כולם אל הקיר, אבל מה לעשות, זה כנראה לא יעבור בג"צ.

יובל 23 ביוני 2014

למה לצאת מנקודת הנחה שצריך שידור ציבורי בישראל?
ולמה אתה חושב שערוץ ששייך *לממשלה* יספק לך מידע בלתי תלוי?

בני תבורי 23 ביוני 2014

שאלה טובה יובל. שידור ציבורי בהגדרתו הוא שידור עצמאי שאינו פועל מתוקף שיקולים מסחריים. אם אי אפשר לקיים כזה בהגדרתו, אולי באמת אין בו צורך.

omer 24 ביוני 2014

באופן כללי, גם אם השידור עצמאי ובלתי תלוי באף גורם מדוע צריך שידור ציבורי בתשלום?

כמובן שצר לי על אותם עובדים שיפוטרו, אבל אני לא רואה סיבה הגיונית, בטח בעידן האינטרנט, להכריח מישהו לשלם עבור ערוץ טלוויזיה או רדיו (וזה בכלל לא משנה מהו גובה התשלום). גם אם איכות ההפקה ורמת השידור במונדיאל היו מושלמות עדיין אין הצדקה לכפות תשלום בגין ערוץ טלוויזיה.

באופן ספציפי לגבי השידור הציבורי בישראל, אני מקווה שערוץ 1 ייסגר ולמען האמת אינני רואה צורך בתחליף עבור ערוץ שלא רלוונטי ל90% מהאזרחים בישראל.

אי תלות? אני לא מכיר גוף תקשורתי משפיע וגדול שחף לחלוטין מאינטרסים. לגופי תקשורת שעוסקים באקטואליה לרוב תהיה אג'נדה פוליטית כזאת או אחרת, גם אם לא מוצהרת. בספורט, הסיקור בגוף תקשורת X במרבית המקרים יהיה מוטה בהתאמה לאם זכויות השידור לאירוע מסויים שייכות או לא שייכות לאותו גוף. דוגמאות? ידיעות, מעריב, ישראל היום, ספורט5, CNN, SKY, FOX ,BBC, NEY YOTK TIMES וכו'.

דניאל 23 ביוני 2014

אין לי טלוויזיה בבית ואני רואה את המשחקים באינטרנט דרך האתר של רשות השידור. האיכות של התמונה טובה מאוד, במיוחד בהשוואה לכל מיני אתרים אחרים אבל השידור כל הזמן נתקע!!
יש למישהו הצעות לשיפור?

wazza 23 ביוני 2014

wiziwig.tv
עם תכנה הקראת acestream

D! 24 ביוני 2014

דווקא לא נתקע אצלי בכלל
אולי זה עניין של מהירות גלישה

אצלי הפוך. דווקא עם אייססטרים יש לי די הרבה בעיות במונדיאל הנוכחי לעומת העונה החולפת.

איציק 23 ביוני 2014

אני חצי יום בארץ אחרי שעד עכשיו ראיתי את השידורים מפינלנד. מה אני אגיד לכם, השידור בפינלנד לא משהו להתפאר בו, ואולי גם שם השדרנים הם סוג של ארבל ונוימן (בפינית זה פשוט לא כל כך ברור), אך משחק אחד שהספקתי לראות בערוץ 1 הוריד לי את החשק שלא היה לי מראש לתמוך במאבק שלהם. העובדים שעומדים עם השלטים וכל אחד מספר כמה הוא מסכן, נכה, מרובה ילדים הוא פאתטי. לא בגלל שלא חבל עליהם כי לא משאירים עובד כיוון שיש לו הרבה ילדים, כי המוסד הזה מתפקד גרוע, כי יש שם סטגנאציה ואולי אף דגרדציה, וכיון שצורת המאבק שלהם יוצרת המון אנטגוניזם. מצד שני, חובה ליצור שידור ציבורי איכותי. חלק מהאנשים מקצועיים אליהם צריך להוסיך עוד אנשים איכותיים, וצריך רגולציה עם השפעה מינימאלית של הפוליטיקאים, הם כבר הוכיחו שלא ניתן לסמוך עליהם.

martzianno 23 ביוני 2014

אין ספק שניהול מאבק העובדים הנוכחי כושל כמו בערך כל דבר שעשו ועושים בערוץ הזה כבר שנים.
אבל שלאיש לא יהיה ספק – גלעד ארדן הוא האחרון שמעניין אותו שידור ציבורי בלתי תלוי.
האיש שבשעת ראיון עם רזי ברקאי אמר את המילה "סלקום" 54 פעמים.
מי משלם לך את המשכורת מר ארדן?

אלון 66 23 ביוני 2014

לא מבין על מה הבכי והנהי.
גם השבתת שידורים היא מחאה לגיטימית וגם מחאת העובדים לגיטימית.
מה אשמת העובדים בצורת הניהול של הפוליטרוקים שמונו לנהל ב-40 שנה האחרונות את רשות השידור ?

מה רוצים , שידור ציבורי שמתאים לזנות שהוציאו ערוץ 2 + 10 את תרבות הטלוויזיה בארץ ?

ומי יפקח על הערוץ החדש ? מי שמפקח על עמידת הערוצים המסחריים בתנאי הרשיון שלהם שבכל מדינת חוק היה נלקח מהם מזמן עקב אי עמידה במרבית סעיפי הרשיון.

לא חסר מה לשפר בערוץ הראשון, אבל קודם שידי הפוליטיקאים לא יבחשו בקערה.

אנחנו מקבלים מונדיאל במחיר סביר, בשידור HD, בשידור אינטרנט,
עם אולפן וללא פירסומות.
אם החלופה היא ערוץ מסחרי שכל מטרתו מכירת פרסומות ורייטינג, אני מעדיף להשאר עם הערוץ הראשון.

איציק 23 ביוני 2014

לא הבנתי, יש רק שתי אופציות, או את הרדידות של הערוצים המסחריים או את הכלום ושום דבר של השידור הציבורי? עד כמה שאני יודע, הערוץ הציבורי בבריטניה לא כל-כך גרוע, אפשר גם אחרת. אז למה שלא נדרוש. ואיזה ערוץ HD חינם? כדי לקבל אותו אני צריך לשלם עבור ממיר HD בהוט (לא יודע איך בייס). חלק מהכסף שאני משלם להוט הולך גם אליהם בנוסף לאגרה שגם אותה אני משלם (ואני לא פרייר, אני סתם שומר חוק). אז שלא יספרו לי שזה בחינם, זה ממש לא, ואנו זכאים לדרוש תמורה בעד האגרה.
ושביתה או מחאה היא לגיטימית, וזו זכות בסיסית, רק שגם אותה הם עושים בדרך הכי עלובה שאפשר.

אריק 23 ביוני 2014

אני ראיתי בסטרימינג בשידור בריטי והקלוז אפ הראה שהוא אומר לו: "תודה על הרגעים היפים, אבל אני לא חוזר…"

בני תבורי 23 ביוני 2014

נייס

matipool 24 ביוני 2014

! you wish

אריק 24 ביוני 2014

מתי הטקסט המקורי היה: "אני לא חוזר, לא סובל אותך את הקבוצה ואת העיר… סופסוף השתחררתי" ואז אחרי שהמשיך עוד שני צעדים סוארז הסתובב חזר אל ג'רארד סגר את לסתו השמוטה בעדינות ולחש "ואתה לא ראוי לשרוך את נעליו של סקולסי… לוזר, אם לא היית מחליק כל הזמן אולי הייתי נשאר"
אבל אמרתי שזה יהיה יותר מדי, מה אתה אומר? ;)

matipool 24 ביוני 2014

אריק – צריך לדעת להודות בכישלון .
ניסיתי לנסח טקסט תגובה ראוי אבל יצא שבלוני מדי או ארוך מדי . שח-מט !

אלעד אחד 24 ביוני 2014

אני הבנתי דווקא: "חפש אותי, אני פנוי מימין"

איציק 24 ביוני 2014

:-)

אריק 23 ביוני 2014

נקודה נוספת תן לי את הטמטמת של נוימן כל יום אל מול משחקי המילים של מלר ועלאק פסדו טרטיקה של כהן הבלצי נסבל, כל יום! לפחות זה משעשע אותי.

D! 24 ביוני 2014

יותר טוב להשאר בסטרימינג הבריטי

בני תבורי 24 ביוני 2014

אריק,
למה זה או זה? למה לא זה ולא זה?

אריק 24 ביוני 2014

כי אין אופציה אחרת כרגע, חוץ מכמובן סטרימינג.

גל 23 ביוני 2014

מצטער, אבל המקרה של רשות השידור הוא לא עניין של סוציאליזם מול קפיטאליזם, הוא פשוט שחיתות עמוקה.

רק לסבר את האוזן תקציב רשות השידור ( רדיו + טלויזיה ) הוא כמיליארד שקל
המחזור של הוט לדוגמא ( שכולל רשת ארצית וחברת סלולאר ) הוא כ ארבעה מיליארד.

המקום האחרון בישראל להיפתר מהפילם ולעבור לוידאו היה רשות השידור "כצריך לספק עבודה לעורך הפילם" במהתל התקופה הרשות הוציאה מליוני שקלים עבור תיוד שעבר מהעולם כדי לשמר משרה אחת – וזו לא הדוגמא הגרועה ביותר.

לדעתי, אדם לא יכול לעבוד במשך שנים בסביבה כל כך מושחתת ( וכן יש נקודה שחוסר מקצועיות הוא שחיתות ) ולטעון שאין לו אחריות ( בעיקר בארגון שמוגן בחוזי העסקה ממשלתים ) כאשר נדרש מחיר.

אדם בן דוד 24 ביוני 2014

כמו להיכנס הביתה ולמצוא פורץ שוכב לך על הספה ואוכל לך מהסיר ואתה כזה "מה אתה עושה לי בבית? תעוף מפה!" והוא כזה "אבל אני מחנזר פה כל שבוע כבר שנים על שנים, מה נפלת עלי? לאן אני אלך עכשיו?" (פוסט ששורשר אליי בפייסבוק ואני מצטט במלואו)

בני תבורי 24 ביוני 2014

גל,
אני מסכים אתך. מדובר בארגון שאיבד את הצפון. את נושא הפילם שכחתי.

גל 24 ביוני 2014

נזגרתי בעוד דוגמאות למכביר,

המלבישהצלם שלא יודעים למה לא מלבישים בחולצת פסים ( דופק את הוידאו ), חוסר המקצועיות שם הוא בלתי נתפס

פו 23 ביוני 2014

אני רואה את השידור הארגנטינאי שניתן בחינם, בHD ובאינטרנט
והוא הרבה יותר מקצועי ואיכותי מהשידור בערוץ הראשון
הפרשנות לא פרובנציאלית/מזלזלת ובטח לא לועגת כמו מה שהולך אצל נוימן/נמני ושות'…

עידוקוליס ליפשיץ 23 ביוני 2014

לינק בבקשה???

עידוקוליס ליפשיץ 23 ביוני 2014

תבוא ברכה על ראשך.
יודע מה, מאחל לך לגלות יום אחד מה זה HD ;)

פו 23 ביוני 2014

הלו הלו…"סוס שקיבלת במתנה…"(אתה יודע את ההמשך)

פו 23 ביוני 2014

חוץ מזה
כל מה שהוא לא ארבל נוימן מבורך…

עידוקוליס ליפשיץ 23 ביוני 2014

לגמרי.
ושוב תודה. לא ברור למה כל השנה הערוץ יוטיוב של פוטבול פארא טודוס פתוח לכלל ודווקא במונדיאל הפסיקו עם זה.

cookie-monster 24 ביוני 2014

לא יודעת מה זה פוטבול פארא טודוס אבל זה מריח כמו הסיבה שבמונדיאל הקודם (או אולי זה שלפניו ?..) עשו שלג על הערוץ הירדני (מחבילת הבסיס שכולם משלמים עליה) בזמן שידור המשחקים שמה.

איציק 24 ביוני 2014

לראות את ארבל ונוימן ב-HD, מי צריך כדורגל…

D! 24 ביוני 2014

גם השידור של 2DF מקצועי ואיכותי.
אני די בטוח שבהרבה מדינות השידור הציבורי אם לא מעולה אז לפחות משתדל.
אני כן יגיד לזכותם שזה הערוץ הפתוח היחידי שלפחות טורח לשדר ב-HD ושאתר האינטרנט שלהם מעביר את השידורים באיכות טובה מאד. חבל שאי אפשר לבחור שם להשתיק את המלל.

D! 24 ביוני 2014

ודרך אגב, לפחות בבאווריה אתה משלם אגרה גם על המחשב שיש לך.
אבל אני תמיד הרגשתי שיש תמורה בעד וכו.. לא הייתה לי בעיה עם זה.

פו 23 ביוני 2014

אולי הסכם עם פיפ"א…?

cookie-monster 24 ביוני 2014

גם בהעתק של השידור של ITV שיש לי יש רק כמה שניות ממעמד הלחיצות ידיים. קצת מוזר האמת, בהתחשב במצב.

ואגב איכשהו מרגיש קצת שעכשיו אורוגאי הצטרפה לארגנטינה בסטטוס המפלצת שמעבר לים שהאנגלים ממש ירצו לנצח בכל מפגש. למרות שזה מועדון פרטי של ארגנטינה וגרמניה.

אייל הצפון 24 ביוני 2014

שידור ציבורי חשוב לדמוקרטיה ולכן חובה לסגור את רשות השידור (במבנה הנוכחי שלה).
במדינות דמוקרטיות הערוצים הציבוריים ממומנים ע"י השלטון למען הציבור, כלומר שלמוסדות השלטון אין שום סמכות ניהולית. ב"דמוקרטיות" בולשביקיות, הערוצים הציבוריים ממומנים ע"י הציבור ופועלים כשופר התעמולה של השלטון.
בישראל, רשות השידור תלויה במוסדות השלטון, הם קובעים מה יהיו התכנים, מי יהיו השדרים והפרשנים, וכמה כסף יועבר ובאילו תנאים.
היחידים שיפגעו מסגירת רשות השידור הם הפוליטיקאים ואותם אנשים שמרוויחים עשרות אלפי שקלים לחודש על שעות נוספות פיקטיביות, על כך שהם מונעים חידוש ציוד והפעלת מערכות מתקדמות, ואלו שהתקבלו לעבודה על סמך קשרים אישיים במפלגות הנכונות ולא על סמך יכולות מקצועיות, ואי אפשר לפטר אותם.
הבעיה היא שהשלטון, באופן טבעי, לא מוכן לוותר על הכוח שלו. ולכן רק התקוממות עממית רחבת היקף תוכל להביא לשינוי בחוק השידור שימנע מפוליטיקאים ומפלגות כל אפשרות להשפעה על השידור הציבורי.
ובנתיים בעולם המקביל, נבחרת ישראל בברידג' החלה את דרכה באליפות אירופה בחמישה נצחונות מחמישה משחקים וכרגע מדורגת במקום הראשון בבית, המטרה המוצהרת היא מקום שישי שיבטיח העפלה לאליפות העולם, אבל לא נתנגד למדליה נוספת. אבל הנקודה היא שהתאגדות הברידג' האירופית שמארגנת את האירוע מארגנת ומממנת שידור בוידאו של המשחקים. אז נכון ששידור כדורגל הרבה יותר מסובך טכנית משידור ברידג', אבל מצד שני לפיפ"א יש הרבה יותר כסף וגם פוטנציאל ההכנסות מפרסומות הרבה (הרבה הרבה) יותר גדול. לא יהיה הרבה יותר קל פשוט ונוח לעקוף רשויות שידור מקומיות בכך שפיפ"א יפתחו (לתקופת המונדיאל) ערוץ תקשורת פתוח בלוויין יעודי לטובת כולם, שכחלק מהפרסומות יהיו של נותני החסות הרשמיים של פיפ"א וחלק יהיה רשות השידור המקומית, ולצרכן תהיה אפשרות בחירה, לגבי שפת השידור וזהות הפרשנים (כלומר מי שרוצה לשמוע את פרשני הערוץ הראשון ולראות את התשדירים שלהם שיהיה בריא, אבל תהיה אופציה גם לשדור בשפות אחרות וגם לפרשנים אחרים באותה שפה. מובן שהפוליטיקאים יתנגדו לס(ש)ידור הזה, אבל מי אמר שהוא חובה? כלומר הוא רק יהיה תנאי להשתתפות במפעלים של פיפ"א.

קירון בטון 24 ביוני 2014

מה שבאמת מטריף, הוא שבערוץ הראשון (כמו גם תחנות הרדיו שהן חלק מראשות השידור) עדיין יש לא מעט תכנים משובחים. סתם לדוגמא- רואים עולם, או 88FM

אז רק אפשר לדמיין, מה היה קורא לו התקציב הפסיכי שלהם, גם היה מנוהל כמו שצריך, ובאופן שמנותק, ככל האפשר, מהשפעות פוליטיות גסות.

אבי גלברט 24 ביוני 2014

לגמרי ….88 נתנו לצערי מקפצה גדולה מידיי גם בכמות הפרסומות …

בני תבורי 24 ביוני 2014

88 נאלצו להתפשר או להיסגר.

איציק 24 ביוני 2014

זה נכון ומצער… הגם התפשרו באיכות המוסיקה כדי שיאפשרו להם להשאיר גם את הטובה.

אלעד אחד 24 ביוני 2014

ורשת ב' היא רשת האקטואליה הטובה ביותר ברדיו.

איציק 24 ביוני 2014

נכון, אך יש שם עכשיו יותר מידי תוכניות שבהם מאודדמים כל מיני עיניני רוחניות של עבנים שעושות טוב, קבלה כמסבירת חיים עבר/הווה/עתיד, כוכבים עם השפעה קוסימית ;) הכל במקשה אחת, ובנספ הורסים שבת עם יהורם גאון (הפאטוס שלו הורג אותי ללא קשר לתוכן, ולכן הוא אצלי פרסונה נון גראטה בלוח השידורים).

אלעד אחד 24 ביוני 2014

התכניות האלה כנראה בשעות בהן איני שומע רדיו. צר לי עלייך.

איציק 24 ביוני 2014

פעם ניסיתי, נגמלתי ;)

פאקו 24 ביוני 2014

מוכן לסבול את נוימן כל יום בכדי ש-88 תישאר בחיים

כוכב עליון 24 ביוני 2014

הבעיה של הערוץ הראשון שאפילו מחאה הם לא יודעים לעשות כמו שצריך. כמה מהציבור מתעניינים בעוד איזה עובד שאולי יהפוך למובטל? מצד שני אם המחאה שלהם תתבטא בזה שהמונדיאל הבא בלעדיהם יהיה בתשלום אם יסגר או שיזכירו לנו שבלעדיהם אנחנו תקועים עם האח הגדול לנצח וכו'. יש להם איזה יתרון אחד או שניים, אבל כמו הערוץ הראשון אין להם מושג מה לעשות עם זה

חז 24 ביוני 2014

ככל הידוע לי משלמים כמה מאות טובות בשנה כדי לצפות במונדיאל "חינם" הזה (בטח אם בשאר הזמן לא צופים כלל בערוץ הראשון). יותר אפילו מתוספת של 60 שח בחודש לפתיחת שני הערוצים האלה שמשדרים את רוב הליגות באירופה (לא הערוץ של ליגת האלופות).

כוכב עליון 24 ביוני 2014

דבר ראשון הגזמת התשלום אליהם נמוך ממה שאתה משלם לצ'רלטון לשנה (ואני כמובן לא משווה בתכנים), שנית לדעתי כמות האנשים שמשלמים להם נמוכה מהאנשים שעושים מילואים ושלישית, שלא יהיה לך ספק מונדיאל בצ'רלטון למשל ואתה חוזר לשלם 300 ש"ח נוספים (נכון לשנת 2006) עבור המוצר הזה בלבד.

איציק 24 ביוני 2014

זה שלא משלמים זה לא תרוץ, זה ביזיון שמתייחסים לזה כך. ערוץ השידור צריך לדאוג לטפל בכך. או להכריח לשלם או לפטור בחוק. במדינת חוק, כל אחד חייב לשלם עד שיוחלט אחרת, אחרת זו אנרכייה.

אבי גלברט 24 ביוני 2014

בני ,פוסט גאוני ! גם לי היתה ציפיה בדיוק לרגע הזה של לחיצת הידים עם המבט לעשירית שניה . רק מהמבט אתה יכול לראות איך כל אחד בא למפגש הזה . מי חזק ומי חלש ….ראבק 5 שחקנים שלנו מול סוארס שלנו . מה יותר מעניין בזה . כתבתי פוסט בפייסבוק בוקר המשחק בעיניין . ליברפול לאורך כל העונה שיחקה כדורגל שמח יצירתי עם הרבה שערים בזכות היחסים הטובים בין השחקנים (על פניו לפחות ) ופתאום מאבק על כל הקופה ומה הם מראים ? עלובי נפש ,ערוץ פטתטי ומיותר עם דני נוימן ….יש לי בעיה גדולה עם מכירת כל המשחקים הטובים לערוצים העשירים והמסחרים שמוציעים לך את החשק לראות משחק עם מיליוני פרסומות . כדורגל או גם משחקים אחרים צריכים להיות משודרים בערוצי ספורט נטו . גם בזכיית מכבי באליפות אירופה או אפילו במשחקים הרגילים שנייה אחרי המשחק עוברים לפרסומות שמוציאות אותך מתוך המשחק לחלוטין ואותי גם מוציאות מין הדעת .אין ספק שחווית הצפיה בערוץ המיותר והפאתטי כמו גם בערוץ 2 היא בלתי אפשרית ,לא פחות ! אני מעדיף לפעמים לראות בערוץ 5 את התכניות המלוות כולל השערים מאשר לראות שידור ישיר עד כדי כך .
חוץ מזה עזבו שטויות . כל החמישה שלנו נחים היום חוץ מסטארידג ,שיחזרו בשלום בלי פציעות ושינוחו לקראת העונה הבאה .

אלעד אחד 24 ביוני 2014

תהיתי באמת מתי יעלה פוסט על אופן המחאה הבזוי שמעלים בערוץ 1.
הם כנראה לא מבינים שזה רק גורם ליותר אנטוגוניזם נגדם.
ואני חושב שבהחלט יש מקום לערוץ שידור ציבורי, שיכול, גם בתקציב לא גדול במיוחד, להביא ערך מוסף לטלוויזיה.
אבל אני לא רואה דרך אחרת חוץ מאשר לפרק את החבילה (רק הטלוויזיה ללא הרדיו), ולבנות מחדש משהו קומפקטי ומקצועי יותר, ומי שאיכותי שישכרו את שירותיו מחדש.
ושאורי לוי ילך לחפש לו עבודה… (לא יודע למה, סולד ממנו עד מאד).

כסיפוביץ 24 ביוני 2014

הערוץ הראשון הוא אנלוגיה נפלאה לתחנת הרכבת בלוד.
אתה מגיע, יוצא מהמזגן ואריחי חרסינה בתחנה אל צחנה לאומית ומראות של שנות השמונים.

כסיפוביץ 24 ביוני 2014

דרך אגב, העובדה שערוץ 2 לא משדר HD היא לא פחות בזיונית.

אבל שם אנשים קונים קוטג ומכונות כביסה אז למי אכפת.

אריק 24 ביוני 2014

Life time ban!!

בני תבורי 25 ביוני 2014

בדיוק! ארבל ונוימן ללשכה.

אריק 25 ביוני 2014

איוניר ויעקובי פספסו את הנשיכה ואת הפאול של מרקיסיו… לא יאומן!

יוסי מזרחי 26 ביוני 2014

איחלו הייתי ציני הייתי אומר לסגור, רק כדי שגם נוימן וארבל יפוטרו,אבל הנושא רציני מדי.
.
צריך לסגור את הרשות הזו לפטר את כל עובדיה ולקבל חזרה לרשות חדשה, רק את הטובים מקצועית.
רק את מי שבאמת צריכים ושיש בו ובהעסקתו תועלת לציבור. אין מקום לרחמים והפרצופים המיוסרים עם שלטי האזהרה/איום, לא צריכים להטעות אף אחד.
אני לא מתומכי השר ארדן אבל הוא פועל כאן נכון וכמו שמצופה מנבחר ציבור שלפניו בעיה. לגבש פתרון מתאים ולבצע.
והסירו כל דאגה מליבכם.תהיה רשות חדשה, יעילה עם פחות פוליטיקאים ושלוחיהם(וכדאי לקרא את בן כספית מהשבת האחרונה ואת תגובת השר)ואולי היא תצדיק את קיומה.
אבל עכשיו בלי רחמים ובלי רחמנות.
והאמינו לי, הייתי במצב דומה כשאירגון מסוים שבו עבדתי נסגר. אני יודע מה עובר על האנשים שם. אני יודע שאין ברירה, כי מה שיש שם היום צריך להמחק מעל פני האדמה וסליחה על הברוטאליות.

Comments closed