"כשהשחפים מלווים את סירות הדיג…" צפריר בשן

EBYU

 

הקדמה קצרה (בני תבורי):

הסיפור של לואיס סוארז נדון כבר בכל ממד שהאנושות הצליחה לתת לו שם. ומאחורי כל עמדה ודעה עומד אחד שאוהב או אחד ששונא, אחד שמבין או אחד שרק רואה, אחד שמרחם או אחד שלא יבוא על סיפוקו עד שייקוב הדין את ההר.

ואז קראתי את מה שכתב צפריר בשן, והבנתי עד כמה חד ממדיים ומשעממים יכולים להיות חיינו בלי צייר גאון שכרת את אזנו, בלי פסיכואנליטיקן מכור לקוקאין, בלי פסנתרן חירש ובלי כדורגלן שאומר את מה שלא מצפים ממנו, מבקיע בידו או נושך. כל אותם מקרי קיצון שרק בעזרתם אנחנו יודעים איך להגדיר את עצמנו.

ומכאן ואילך צפריר בשן, שהוא סופר, עורך, מתרגם ואבא לשלושה ילדים.

***

אחח סוארז, סוארז, איך הלכת? וכמה שמגיע לך ללכת – ככה כואב הלב.

 לואיס סוארז הוא גאון. חבילה שלמה של שחקן כדורגל מושלם. יש לו הכל: כדרור, בעיטה בשתי רגליים, משחק ראש, יכולת מסירה, יכולת סיום, קבלת החלטות משולמת… טוב, אז אולי לא מושלמת.

 לואיס סוארז הוא גם פסיכופת. טיפוס שהרצון שלו לנצח קצת מסתיר לו את ההבדל בין טוב לרע, ושהג'ננה עולה לו ומוציאה משם דברים באמת מוזרים. אז נכון, העונש שלו מוצדק לגמרי, אבל לי פה כואב עליו הלב. ממש ממש כואב.

 הכדורגל היום כל כך נקי, כל כך מצוחצח, עם נעליים ורודות וזרחניות ומשפחות ביציע ונשים שבטוחות שהן מבינות בכדורגל (טיפ: אתה לא יכול להבין את ההווה אם אין לך את הקונטקסט, והקונטקסט הוא 84 שנות מונדיאלים, למשל. וגם הפועל יהוד באייטיז. ולא, זו לא מיזוגניה, זו טריטוריאליות) ובירה ונקניקיה בהפסקה. לעזאזל, הכדורגל נהיה כמעט אמריקאי. וזה לא תמיד היה ככה.

 לואיס סוארז, גאון, משורר כדורגל, פסיכופת מושלם, הוא מצבה נפלאה ועצובה לכל הגאונים המטורפים של הכדורגל. ותאמינו לי, היו הרבה כאלה.

*

 קחו את דייגו מראדונה, למשל. דייגו, את זה כל ילד יודע, הוא אולי גדול שחקני הכדורגל בהיסטוריה. דייגו היה האיש שלקח את ארגנטינה כל הדרך לגביע. יש אפילו מי שזוכר שהוא רימה קצת בדרך. משהו עם היד, נדמה לי.

 מי שזוכר את דייגו היטב, זוכר גם שהוא היה פסיכופת. תקרית היד היתה מהאירועים היותר הוגנים שלו במונדיאלים. את 1982 הוא סיים עם כרטיס אדום אחרי שדפק את הפקקים ישר לביצים של שחקן ברזילאי. מהמונדיאל של 1994 הוא נבעט אחרי שהשתמש בסמים.אבל איזה הצגה שהוא נתן שם בארצות הברית ב-94 לפני שבעטו אותו. תאמינו לי, היה שווה כל רגע.

 ואף מילה על דיאגו עושה סמים, דייגו מבקר את פידל בקובה, דייגו יורה בעיתונאים ועוד כמה ששכחתי.

 קחו את פול גסקוין למשל, הכדורגלן היחיד שהצליח להביא את אנגליה העלובה עד חצי גמר המונדיאל, רק כדי לבצע הורדת זקיף בשחקן גרמני ולחטוף צהוב שני רגע לפני השוקת. ובכלל, על כל פעולה גאונית של גאזה על המגרש (והיו מאות כאלה), אפשר למצוא תמונה שלו עם בקבוק אלכוהול או סיגר. הוא היה כל כך פסיכי, שהוא השחקן היחיד שהיכרתי שהוציא כרטיס צהוב לשופט. באמת.

 ואריק קנטונה? אולי גדול שחקני מנצ'סטר יונייטד, שברגע נהדר שבו שהשתחרר לו הפיוז, ביצע בעיטת מספרת מפוארת ישר לתוך אוהד ביציע, רק כדי להיות מורחק לקרוב לשנה מכדורגל? "כשהשחפים מלווים את ספינות הדיג," פסק אז הגאון הצרפתי,"זה מפני שהם חושבים שכמה סרדינים יושלכו לתוך הים." נסו פעם לגרום לדני נוימן להבין את המשפט הזה. מובטחים לכם חיים שלמים של שמחה.

*

 והיו עוד המוני מטורפים. הנה, זיזו הנפלא עם הנגיחה לתוך חזהו של מטראצי, שהעיר לו משהו על אחותו בגמר הגביע העולמי של 2006, צ'ילברט הפסיכי, היגיטה ובעיטת העקרב (וגם הגולים הכי אידיוטיים ששוער יכול לספוג). לזלאטן עדיין יוצא הג'יני לפעמים וקסאנו האיטלקי הוא בכלל מופת לפסיכוזה מתמשכת בשחקן כדורגל. אני יודע, יש מי שיעיר עכשיו על פול פוגבה מצרפת ומריו בלוטלי מאיטליה, אבל הם עוד צעירים. עוד אין להם מקום בהיכל התהילה של הטירוף.

קל נורא לשנוא את האנשים האלה, אבל כמה יופי וטעם הם הביאו לכדורגל. תארו לעצמכם את ארגנטינה בלי מראדונה, את יונייטד בלי קנטונה, את אנגליה בלי גאזה, את הפועל יהוד בלי שלום רוקבן. הכדורגל פשוט לא היה כדורגל בלעדיהם. וסוארז הוא ממש שם. ברשימת הגאונים המטורפים הזאת, שנותנים לכדורגל את הטעם והריח של ציפורן וקינמון וכוסברה. הטעם שבשבילו כמה מאיתנו עדיין רואים כדורגל.

 אז ממשיכים עד ה-13 ביולי בלי לואיס סוארז. יהיה הוגן יותר, אבל הרבה הרבה פחות שמח.

 

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

סוארז, ללנה ובכלל
אין כמו הדראפט

57 Comments

רועי 27 ביוני 2014

לא דשנו בזה גם בפייס?

Rondi 27 ביוני 2014

נכון.
וכמה כואב הלב, ככה מגיע לו ללכת

אריק האדום 27 ביוני 2014

אני מתרעם על ההשוואה בין קינג אריק לבין לואיס מלתעות. ממש כפירה בעיניי.

אריק האדום 27 ביוני 2014

אותך לדורפן!

אריאל גרייזס 27 ביוני 2014

צודק, קנטונה הרבה יותר גרוע

משה 28 ביוני 2014

הרבה יותר, לקייליני זה עבר אחרי עשר דקות.

אריק האדום 28 ביוני 2014

קנטונה הוריד אתכם מהעץ המ…

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 28 ביוני 2014

האקט של קאנטונה היה יותר אלים אבל לפחות היה משהו מאחוריו.
מה בדיוק עומד מאחורי האלימות של סוארז?

יוסי מזרחי 29 ביוני 2014

+2

בני תבורי 29 ביוני 2014

שמע ידידי האנונימי, את מה שאני כתבתי בתגובה למטה על קנטונה אף אוהד יונייטד לא כתב מעולם ואני לא מחפש אצלך הצדקות לסוארז, אבל אתה באמת מחפש איזו תבנית הגיונית מאחורי שני המעשים? אתה באמת יכול להצדיק אחד ולגנות את השני?

MOBY 27 ביוני 2014

פופוליזם זול.
מלתעות חייב לחזור ולשחק. ניפוח של מלחמה על מקום משיכה בשערות צביטות וממשיכות מזמן כבר לא שייכים רק למכות של בנות.

בתיקי 27 ביוני 2014

כל כך הרבה חורים בתזה הזו, שאני מכבד. אבל יש אחת מרכזית, והיא ההגדרה שלך לגאון: לשים את סוארז בשורה עם מראדונה וזידאן היא חוסר הבנה פראי בכדורגל במקרה הטוב.

סוארז דוחה. פסיכופת דוחה וחלוץ טוב.

יוסי מזרחי 29 ביוני 2014

צפריר בשן הוא משורר ולא פרשן ולכן….

בני תבורי 29 ביוני 2014

יוסי מזרחי,
עליך אני קצת מתפלא.

בני תבורי 29 ביוני 2014

בתיקי,
לא מכיר אותך אבל התגובה שלך מרושעת ומכוערת. לפחות היית טורח לתת איזה ארגומנט שאפשר לדון לגביו.

אדם בן דוד 27 ביוני 2014

רוני קלדרון. גדול שחקני הכדורגל בישראל בכל הזמנים. הדפקט הגדול מכולם- החל בפעם ההיא שחייל אוהד בית"ר ניסה לעצור אותו והוא עוד העביר אותו וכלה בוף הלא ידוע שלו (לדעתי מריץ שורות עם אלוויס).
שלום רוקבן הוא הבעלים של סקס סטייל- שזה הגיוני בהתחשב בעובדה שהוא נהג לזיין את שחקני היריב :)
תודה רבה על הטור.

אביאל 27 ביוני 2014

מה שתמיד מוזר לי, זה איך שהאנשים שאוהבים כל כך את כל הרשימה הנ״ל מתקשים לאהוב את מוריניו, המאמן היחיד שעושה (טוב חוץ מדי קאניו) שעושה מה שבא לו.

גרמת לי לחשוב פעם נוספת על סאגת סוארז, אבל בכל זאת, במבט לאחור כל הרשימה הזאת נראת כסופר רומנטית היום אבל בזמן המעשים שלהם הוקיעו אותם כי בסופו של דבר פגע באנשים ובמשחק.

יותם 28 ביוני 2014

אביאל, אתה מתעלם מהדבר השני שמאפיין את הרשימה. גאוני כדורגל, מהסוג ההתקפי. זה שגורם ל*רוב* האנשים לרצות עוד מהמשחק. מוריניו בעיניהם (ובעיניי) מסרס את המשחק ומעלה כדורגל מזוויע. הכל סובייקטיבי כמובן, אבל אני חושב שזו הסיבה.

איציק 27 ביוני 2014

הכל נכול רל לא מתאים לעולם הפוליטקלי קורקט המבוסס על טרנדים. זה לא שהוא לא אמור להענש, רק שזה נעשה בראש ובראשונה כדי לרצות את כל צלמי הסלפי והפפראצים ולא כדי באמת להעניש. וכך נראה גם העונש, חמור באופן לא הגיוני, ושול באופן בו התקבל. בעולם של היום מוצארט לא היה מלחין, אולי ואן-גוך לא היה מצייר, ונסטסה עם המטריה לא היה מתקרב למגרשי הטניס. ואם כן, אז כנראה הם היו עושים זאת אחרי סרוס, ולא כימי כי אם פיזו, הכל כולל הכול.

no propoganda 28 ביוני 2014

לדעתי בדיוק הפוך. העונש לא חמור מספיק כדי לאפשר לשחקן מצויין להמשיך לפרסם את הכדורגל. בכל הרשימה של השחקנים בפוסט אין אחד שעשה משהו יותר מפעם אחת בטח יותר מפעמיים. עם עונש כזה סוארז כמעט ולא נפגע מקצועית, בפועל זה עונש לאורוגוואי ולליברפול יותר מאשר לסוארז. היו צריכים להרחיק לשנה לפחות.

איציק 28 ביוני 2014

מראדונה היה נופת צופים כל הקריירה, וגם גאסקוין. נו באמת… שלום רוקבן עיצבן עולם מלא, והספיק לעוד מספר עולמות דימיוניים. חוץ מזה, אתה רוצה להעניש, או אתה רוצה כדורגל איכותי? עם עונש זו המטרה (במקום האמצעי) תרחיק אותו לצמיתות. אם זה אמצעי, אז יש אמצעים הרבה יותר טובים אך פחות קלים, אבל מפיפ"א לא ניתן לצפות לכך. הרי סוארז זה שחקן "בעייתי" במגרש בלבד ולא פרא אדם בכול מסגרות חייו, וכך צריך להיות מטופל, תוח לקחיה בחשבון עובדה זו. הוא לא יורה באנישים בנוסף להתעסקות באשכי שחקנים, הוא לא אלקוהוליסט בנוסף להתנהגות פרועה… לכן הייחס אליו צריך להיות בהתאם. אבל מה לעשות, רק להרחיק מכל המסגרות וכנס נשמע ומצטלם טוב ומרשים.

אלי 28 ביוני 2014

תבדוק כמה אדומים זידאן קיבל בקריירה שלו.
וזה עוד לשחקן התקפה, ובנוסף שחקן ששופטים לא נוטים להוציא כרטיסים.

דוני דארקו 28 ביוני 2014

מסכים .ואני חייב להוסיף משלי ,כי זה עומד בגרון מאז התחיל העליהום על סוארז.
אוהדי ליברפול צריכים לשלוח את שאר הקנאים והמתוסכלים לעזאזל .
סוארז שחקן ענק ,מהשחקנים שמשחקים עם כל כך הרבה תשוקה ועם כל כך הרבה כשרון .הוא לא פילוסוף ולא פוליטיקאי ,מותר לו לאבד את הראש ולקבל את העונש .תסתכלו על עצמכם בראי ותשאלו אם גם אתם כאלו מושלמים ,ולא אין בכם טיפה של גאונות .ועדיין אתם בוגדים ,או אולי רק משקרים פה ושם – קנאה וצרות עין .הפריע לכם שהוא לא בעט ככה בקילייני בצורה חכמה שלא תראה מרומזת מדי .אולי יצליח לשבור לו רגל ,או אולי רק פציעה קטנה .וזה חכם ,כי מקסימום יהיה אדום .ויגידו ככה וככה ,אבל אף אחד לא יקרא לו חולה נפש .
כי אנחנו אוהבים לכאורה את הנורמליים .אין לנו בעיה לבקש מהגוף שבין שאר התרומות שלו למען האנושות עזר בפועל בעצם קיום המונדיאל בארגנטינה -למשטר אפל להעלים ולרצוח אנשים בזמן שגביע העולם מתנהל לו ברקע -להעניש בחומרה את אותו בן בליעל ,שקפץ לו הפיוז וחשף לפני כל העולם שאנחנו בעצם חיות .ואולי עדיף כך ,כי חיות מן הסתם לא היו חושבות על פתרונות חלקיים וסופיים כפי שבוצעו שם בארגנטינה על ידי בני אדם נורמליים לחלוטין.
לא אנושי . אז יש לי חדשה בשבילכם ,זה הכי אנושי שיש . כי ככה אנחנו – רחוקים מלהיות מושלמים ולפעמים צועקים ומתפרצים על בת הזוג שבתכלס אנחנו נורא אוהבים . ולא ,זה לא כמו להרביץ לאישה ,תעשו לי ולעצמכם טובה .זו דרך לפריקת תסכול ,של בחור מאוד מוכשר ,שככה הוא .והוא תאמינו לי ,הרבה יותר הוגן מרבים אחרים שם על אותו משטח דשא – הוא פשוט לא מאוד מתוחכם .כמו הבחור שחיב סכום כי הסתבך ועכשיו הוא אויב המערכת ,ההוצאה לפועל כבר אחריו והאנשים מתנערים ממנו לאט אבל בטוח -ומולו ,אותו "דנקנר" מתוחכם (והוא ממש לא היחיד) שיודע לעשות את הדברים לפי הספר ,והולך בחזות מכובדת ומקבל כבוד כי הוא יודע לשחק את המשחק .אבל בעיקר הוא יודע לפצוע ולפגוע כשצריך ולצאת תמיד ללא רבב . בני אדם הם לא רציונליים ,מעולם לא היו -אבל הם חושבים שהם כאלו ,וזה נחמד אבל עצוב.
פגע בהם שבחור מבוגר לפתע נשך ,כאילו מה אנחנו חיות .תסתכלו קצת בחדשות מהעולם ,ואולי תצאו קצת לסייר בארץ חמדת אבות .מלחמות ,רציחות ושאר זוועות אבל אנחנו בני אדם .חס וחלילה לנשוך.
ויהיו שיקפצו ,אבל זה ספורט ,הוא נקי ויפה .ומסמל את כל ה…. תעצרו פה ותסתכלו טוב טוב לעצמכם בעיניים .ספורט -פיפ"א ,נקי ,יפה ? FAIR PLAY אלק .והליגות ? מה הם מסמלות ? תחרותיות ,נקיון כפיים ? ספרד ,אנגליה ,איטליה והרשימה ארוכה ארוכה .וזה בסדר לראות ,לאהוד ,זה כיף טהור .מודה באשמה .אבל דחילק ,באיזה עולם אתם חיים ,שדווקא נשיכה של תסכול אצל שחקן כדורגל מקפיצה אצלכם את ההומאניות המזויפת ממרתפי השכחה?

נדב 28 ביוני 2014

+1

cookie-monster 28 ביוני 2014

+1

no propoganda 28 ביוני 2014

קשה לי להאמים שזה מה שהיית כותב אם קייליני היה נושך את סוארז. כל הבולשיט של התשוקה לא קשור לעונש. ואני לא רואה סיבה להרוס את המשחק רק בגלל שהעולם מסביב דפוק. זה מקפיץ לאנשים את הפיוז בגלל שהם ראו את זה בלייב. אם הם רואים את הדברים האחרים שאתה מדבר עליהם בלייב הם מזדעזעים הרבה יותר.

תומר 28 ביוני 2014

+1000

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 28 ביוני 2014

עאלק נשיכה של תסכול. אקט אלים שנועד לגרום לקייליני לתפוס ממנו מרחק. זה לא אקט שעושה אותו אנושי (הוא אנושי גם בלי זה). זה אקט שמוציא אותו קטן.

זוהר 28 ביוני 2014

+1000

זוהר 29 ביוני 2014

+1000 על התגובה של דרקו ולא על משתמש אנונימי…אני 100% ליברפול ולצערי 50%סוארז היום אבל התגובה של דארקו נהדרת.
בני…הטור נפלא….סידר לי קצת את המגירות בראש מאז הנשיכה….לא יכול להסכים איתה אבל כ"כ אוהב את השחקן הזה ואת הסיכויים שהוא נותן לליברפול בזכות כשרונו (שברגליים) שחיפשתי איזה הסבר בשביל כול החברים פה מהאזור שצחקו והקניטו (וכמובן שהפוסט הועבר אליהם זה מכבר)

בני תבורי 28 ביוני 2014

אני אוהד ליברפול ומאוהבי סוארז, אך מבין שהמצב אליו הוליך את המועדון הוא כפי שאומרים Up shit's creek without a paddle…
מצד אחד מכירתו הצפויה תחליש באופן וודאי את הקבוצה ותצריך פתרון מאוד איכותי שעולה המון כסף ומצד שני הוא מוצר פגום שהקונה יתעקש להפחית במחירו.
סוארז הרוויח ביושר את היחס כלפיו. חבטו בו, ליטפו אותו, הצדיקו אותו, גינו אותו, איחלו לו, ייחלו לו, קול המון כאגודל ביציע זירת הגלדיאטורים. הטקסט המקסים של צפריר בתוך שטף המלל והרגשות שנחשפתי אליהם בעקבות פרשת סוארז, היה מצנח המעצור שבלם את הסחרור הרגשי שלי.
אני רוצה להסביר את הבחירה שלי בתמונתו של קנטונה דווקא, שגם הוא עשה מעשה שלא ייעשה, מעשה חסר אחריות שפגע מאוד בקבוצה שלו ונענש בעקבותיו באופן חסר תקדים לזמנו. מעבר להערצה שלי אליו ככדורגלן, אפילו במדי הקבוצה המנוולת ההיא, אהבתי מאוד כשהחליט לסמן לאותו אוהד גזען את גבולות המעטפת של זכות הביטוי שלו. במילים אחרות, הדמוקרטיה שלך, טינופת גזענית, מסתיימת במקום בו מתחיל האף שלי.
אין ויכוח על חוסר שיקול הדעת מאחורי המעשה, על חומרתו ומופרעותו ואין ויכוח על כך שהעונש היה הולם. אבל גם אין ויכוח על כך שאת קנטונה זוכרים כמי שצבע את הכדורגל, יותר מאשר הכתים אותו.

אלעד (האחר) 28 ביוני 2014

כל הכבוד דארקו – חבל שאתה לא מגיב יותר.
רק שמשהו קטן חסר – כמו כל אלו שהזכרת הוא צריך עזרה (טיפולית), והצרה היא שכזאת איננה נתנת תמיד. אם ידחה אותה – אין מה לעשות, אלא שהתיוג שלו כ"הוא ככה ואין מה לעשות" – גם הוא מוטעה. להיות אנושי משמעו בעיקר להתקדם ברמות-המודעות, וסוארז נושך משום שלואיס מרגיש איום אמיתי בסיטואציה שאיננה כזו. את האיום הזה שמקורו אינו ידוע אלא לאיש עצמו – אותו צריך להכיר ולהתמיר.
כי אחרי ככלות הכל (ואל תקפוץ זו איננה טעות(-:) – והתמונה – אם מחר יעיף סוארז את ידו בטירוף ויוציא למישהו עין, אין לי ספק שלא היית רוצה להיות אותו העוור – וגם אני לא. למעשה, גם סוארז לא רוצה להיות בסיטואציה כזו, ובטח שלא אשתו וילדיו.
כדי שלא יגיע הרגע שבו חלילה ישאר לבד עם האשמה, בוא לא נעשה אותו גיבור ולא נבל – פשוט איש מוכשר מאוד במקצועו והנאה גדולה לכל חובבי-המשחק – שמפחד עמוק בפנים וזקוק לעזרה.

איציק 28 ביוני 2014

הוא לא ידחה טיפול אם זה יהיה חלק מהעונש המותנה. כלומר או טיפול ונניח 9 משחקי נבחרת בחוץ בלבד (ללא מסגרת שאינה קשורה למונדיאל) או סילוק לצמיתות מהנבחרת וכנס כספי כבד (ושוב ללא עונש על מב שמחוץ למסגרת הנבחרת). תאמין לי, הוא היה בוחר באופצית הטיפול. פיפ"א היתה מרויחה פעמים, גם טיפול בשחקן שיש לו בעיות וגם את הכישרון שלו על המגרש. משהו יכול להבטיח שאחרי העונש הוא לא יחזור על מה שעשה? עונש לא פותר זאת.

אייל הצפון 28 ביוני 2014

בלי להתחיל לנקוב בשמות, יש שני סוגים, יש את אלו שהגאון/מטורף אצלם, או במילים אחרות תחרותי יתר על המידה, ולא מסוגל לחשוב חמש דקות קדימה, מתקיים בכול תחומי החיים, ויש את הסוג השני, שברגע שהם יורדים מהמגרש הם בחורים טובים וכאלו שכולם רוצים להיות החברים הטובים ביותר. מובן שלכל סוג יש סקאלה של דרגת חומרה, וסוארז הוא בסוג השני, קרוב לקצה הסקאלה. סוארז לא האיש שיקנה מכונית וירסק אותה אחרי יום, ולא יפנה לשירותי מין של קטינות. אף אחד לא נולד פסיכופת. אנשים נולדים עם פוטנציאל של תכונות, וכל היתר תלוי בחינוך. מכיוון שלפי כל העדויות סוארז שמחוץ למגרש הוא אחד האנשים הכי נדיבים, חברותיים ואכפתיים שיש, ליברפול צריכה לעזור לו לקבל עזרה. לגבי המשך המונדיאל אין מה לעשות, פיפ"א רוצה שהאירוע יהיה בידור להמונים ולכן צריך להעניש בחומרה על התנהגויות מסוימות, לגבי המשך דרכו של סוארז, כיוון שזה לא מקרה ראשון או שלישי, צריך לדעתי, להשעות אותו עד לקבלת טיפול מתאים.

בני תבורי 28 ביוני 2014

מחשבה נכונה.

איציק 28 ביוני 2014

אייל, אתה צודק וכתבתי הרבה מאוד שהיתי מעדיף שפיפ"א תתן עונש מותנה. כלומר, אם סוארז ילך לטיפול העונש יופחת. היו פה מגיבים, במיוחד גיל, שטענו שאין זה מתפקידה של פיפ"א ותפקידה להעניש ולשמור על הסדר. מה שאני לא מסכים איתך זה לגבי בידור להמונים, כיוון שחסרה מילה. היא רוצה בידור סטרילי להמונים. כיוון ששחקן שנשך הוא אחלה אטרקציה ובידור נפלא. ראה כמה הולכים לרואת WW משהו. זו הופעה שכולם יודעים שמבוימת לפחות חלקית אך עדיין ממתינים מתי ינשוך, מתי ישבור כסא, או מה שלא יהייה. פיפ"א פשוט צבועה במוסרנות יתר למראית עין, ובמציעות זהו גוף מושחט עד לשד עצמותיו. וגוף זה לא יחשוב לרגע מחוץ לכופסא, כי אם יחשוב מהו הפתרון הפופוליסטי ואותו תאמץ.

בני תבורי 28 ביוני 2014

איציק,
מסכים אתך, רק רוצה לסייג: פיפ"א לא רוצה בידור להמונים, פיפ"א רוצה בידור לעשירים בלבד וסטרילי זה מושג שנתון לפרשנות. עם מה שקורה סביב המונדיאלים – שחיתויות, תשלומי שוחד, פגיעות בגוף ובנפש – נשיכות הן החלק הפחות גרוע. זה כמובן לא אומר שלא צריך לטפל בנושכים.

איציק 28 ביוני 2014

בני, צודק, היתי צריך לכתוב סטרילי למראית עין. זה שבחצר האחורית (או בחצר בקידמית אך מגודרת היטב שלא יראו) הכל לזוהם ומסריח, זה לא מעניין (אפילו רצוי מבחינת פיפ"א).

אריק 28 ביוני 2014

אני כמובן חושב שכל עוד לואיס סוארז הוא שחקן של ליברפול יש להרחיקו לעד. (לא באמת, מאוד נהנתי לצפות בו השנה). קראתי בגארדיאן שנגח בשופט כשהיה בן 16. וכנראה שמקרי האלימות והנשיכות לא נגמרו פה. ראיין גיגס בגיל הזה כבר תקרב לבכורה בבוגרים באולט טרפורד. לואיס ניקה רחובות במונטיבידאו. חודש לפני זה סופיה אהובת נעוריו ואשתו לעתיד עברה עם משפחתה לספרד. השאלה איך מסתכלים על העניין ולפי מה שופטים. גיגס עם החינוך הבריטי שלא קיבל אדום אבל היה בן לאבא חרא לנשותיו. וגדל להיות כמוהו. או סוארז שהחליט להיות כדורגלן כדי שיוכל להשיג את אהובתו, אבל נימוסי מנקה הרחובות מעולם לא שוייפו שלו.יש את עניין השיפוט שלמגופי הכדורגל-בסופו של דבר ברור לי שהעונש ראוי. אבל לא הייתי ממליץ לשפוטנאותו מעבר לכך באופן חמור מדי. בכל מקרה, הסיפור על לואיס חייב להמשך, עדיף בברצלונה.

בני תבורי 28 ביוני 2014

אהבתי מאן!

איציק אלפסי 28 ביוני 2014

הטקסט הכי יפה והכי נכון שקראתי בנושא!

מאשקה 28 ביוני 2014

סוארז הוא שחקן נפלא, אבל הג'אננה שיוצאת מתוכו היא של חיה ולא אדם.
רק חיה נושכת ( וגם טייסון ) חיה אחרת.
מעשה שלא נישלט וחוזר על עצמו צריך טיפול.
חבל לי עליו.

אלי 29 ביוני 2014

בני האדם הם חיות.
כל הילדים נושכים וגם אם תגיד להם להפסיק ותתן להם עונשים עדיין לא תצליח למנוע את זה.

דוני דארקו 28 ביוני 2014

מסכים לגמרי שטיפול פסיכולוגי היה צריך להיות מרכיב מרכזי בעונש .ואני מעריך שכל קבוצה שתבחר בשירותיו בעונה הבאה תדרוש ממנו משהו דומה .

גלעד בלום 28 ביוני 2014

מסכים עם הנקודה הכללית של הטור, אני דווקא אוהב מאד את ה״משוגעים״ הללו, כולל את סוארס שאני מעריץ (ככדורגלן), העונש די מידתי, אני הייתי נותן 5-6 משחקים בחוץ, לא צריך להגזים, הנשיכה (עם כל המשמעויות הפרימיטיביות) היא כולה נשיכה, העונש הוא יותר על טימטום (או מחלה נפשית), מישהו פעם אמר שטירוף זה לעשות את אותה פעולה שוב ולצפות לתוצאה אחרת (נדמה לי שאיינשטיין), זו דוגמא קלאסית.

ועכשיו ברוח הטור נבחרת מקבלי הג׳ננה של כל הזמנים:

שוער- רנה היגיטה (שוער שני טוני שומאכר)

מגן שמאלי- שלמה שירזי(מחליף-גבי לסרי)

מגן ימני- פליקס חלפון(מחליף עמרי קנדה).

בלמים-אלי כהן (קוקוס) שגם שיחק כקשר אחורי, מוצי ליאון (שגם יכול לשחק מגן שמאלי מחליף)

קשרים-רוי קין, פול גאסקווין, אריק קאנטונה, זידאן (למרות שזידאן היה די שקט לאורך הקריירה הוא קיבל הרכב בגלל תקרית משצ׳רנו). מחליפים- שלום רוקבן, ערן לוי.

חלוצים- מאראדונה, סוארז (מחליפים-ג׳ורג׳ בסט,רוני קלדרון, מריו באלוטלי)

הייתם משלמים כסף לראות את ההרכב הזה? אני כן, איך היה נראה עןלם הכדורגל בלי השחקנים הללו.

הערה- גאזה וקאנטונה גם יכלו להיות חלוצים אבל יש עומס של מטורפים בעמדה הזאת.

איציק 28 ביוני 2014

צריך גם להכניס את וורלד מטה פייס, לא משנה לאיזה תפקיד, אבל בלעדיו הרשימה לא שלמה גם אם אין לו מושג מה לעשות על כר הדשה…

Matipool 28 ביוני 2014

בסט חייב להיות בהרכב ע״ח זידאן שחוץ מאותה נגיחה היה די רגוע ( תקרית מטארצי , לא מסצ׳ראנו ) .
יש העדפת יתר לישראלים בחלק האחורי .. ( היו מספיק בלמים אנגלים ואיטלקים חמומי מוח ובטח יש מלא דרום אמריקאיים שאני לא מכיר ) .

אלי 29 ביוני 2014

זידאן לא היה כזה רגוע.
קיבל 14 אדומים בקריירה שזה מספר מטורף ועוד לשחקן בתפקיד שלו.

D! 28 ביוני 2014

רק שוערים יכלו להרכיב נבחרת שלמה

גלעד – הרבה זמן לא היה פוסט שלך
אולי עכשיו, לטובת וויימבלדון, תעלה פוסט של נבחרת המופרעים – התגובות יפרנסו את כולנו לשעות ארוכות. אני מציע שהמגיבים יצרפו סרטוני יוטיוב כדי לגבות.

beckham 28 ביוני 2014

מה עם ג'ואי בארטון??

סתם אחד 28 ביוני 2014

אני רוצה למחות בשם הגאונים "הנורמליים". לא חסרים שחקנים אדירים וגאוניים בהיסטוריה של המשחק שלא היו מטורפים/פסיכים
ולא סבלו מהג'ננה: פלה, קרויף, יוזביו, פושקש, סוקרטס, זיקו, חוליט, ואן באסטן וכיום מסי ורונאלדו (הוא שחצן ומוחצן אבל לא פסיכי).

לא חייבים להאדיר את המטורפים, בסופו של דבר הם פוגעים בעצמם.

(ואני אפילו לא הולך לעשות השוואה לגאונים בתחומים אחרים,
שאם הם היו נושכים מישהו היו שולחים אותם להסתכלות).

איציק 28 ביוני 2014

פלה שרוט על כל הראש, זה רק התגלה לאחר שעזב את המשחק. כל הגאונים שרוטים, יש כאלו שהשריטה מוחצנת, יש כאלו שהיא תצא החוצה מאוחר יותר ויש כאלו שזה יהיה חבוי לכל החיים, יאכל אותם כל החיים אבל מבפנים.

wazza 28 ביוני 2014

עשיתם מסוארז ממש מסכן והוא אולי באמת מדובר בחוסר מזל משווע עכשיו הוא טוען שהוא נפל על קילייני, תארו לכם מה זה ליפול 3 פעמים עם השיניים על כתף של מישהו אחר, אכן מקרה מובהק של חוסר מזל וחוסר צדק משווע מצד פיפא והחברה.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 28 ביוני 2014

D, אין לי זמן לראות ווימבלדון , יש מונדיאל..או לכתוב חד באזור , יש מונדיאל..:)

D! 28 ביוני 2014

גם לי אין זמן לווימבלדון – צריך מישהו שיעשה את זה עבורינו ;)

יואב בורוביץ' 28 ביוני 2014

טקסט נפלא

משה אהרון 28 ביוני 2014

באופן אישי, ממש לא היה איכפת לי עם לא היה מראדונה בעולם הכדורגל, בשל התנהגותו על המגרש ומחוצה לו. ויחד עם זאת, זה לא אומר שאני מסוגל להעריך את הכשרון שלו ואת המהלכים היפים שעשה לאורך הקריירה.
יש מס]יק דברים מעניינים בכדורגל גם בלעדיו

Comments closed