קיצור תולדות הנאחס

נכון שנגיחה למשקוף של קארול או החמצה ממטר של קאוט יכולות לחסות תחת שם התואר נאחס, אבל במבט מפוקח זה בעיקר שלומיאליות מהסוג הנפוץ בקבוצות שאני אוהד.

הואשמתי בעידוד נאחס שהוא ורק הוא, מנע שלוש נקודות מקבוצתי האהובה הפועל פתח תקווה בשבת האחרונה. בני יהודה בכלל לא היו שם.

המאשימים מתעלמים מהעובדה שבכל הפוסט הקודם שלי בו ביכיתי, ולא בפעמים הראשונה או האחרונה, את מצבה של הקבוצה שלי, לא התייחסתי בכל אופן ומילה לסיכוייה לגבור על בני יהודה שנמצאת, בכל הנוגע לכשרון, תקציב, רוחב סגל, בליגה גבוהה יותר מאשר הפועל פ"ת.

 

נכון שנגיחה למשקוף של קארול או החמצה ממטר של קאוט יכולות לחסות תחת שם התואר נאחס,  אבל במבט מפוקח זה בעיקר שלומיאליות מהסוג הנפוץ בקבוצות שאני אוהד. יחד עם זאת, הנאחס יודע לאזן את עצמו ממש באותה הזדמנות, כשניסיונות של היריב להבקיע, מסתיימים באותה צורה.

 עם שינוי זווית הראייה, המגמה עשויה להתהפך והנאחס של עכשיו, הוא היש אלוהים של כמה שניות מאוחר יותר. באיסטנבול למשל, התקיימה חלוקה שווה של הנאחס לשתי מחציות.

לאוהד ספורט, אם כן, הנאחס הוא סוג של מרכיב די אנ אי. הוא נמצא בהווייתו טעון ונצור ומוכן לשימוש מידי. הנאחס מופיע בדמויות וזהויות שונות. הוא יכול להיות רוח נגדית, שופט מניאק, ירק מסוים, שחיתות של ההתאחדות ופוסט בדה באזר. הוא לא יכול להיות קשור בשום אופן לעובדה שהשחקנים שלך פשוט לא מתפקדים.

כמו באלוהים, אני לא מאמין בנאחס ולא בהיפוכו. נאחס הוא תירוץ לתלות בו אחריות למה שאתה ממילא לא יכול לקבוע או לשנות, או את חוסר היכולת או הכישרון בו תפקדת. אבל מכיוון שאני מודע לחולשתם של חלק מחברי, נמנעתי מלציין באוזניו של דורפן באחד מצ'יטוטי הסקייפ שלנו, את בטחוני בניצחון היונייטד בדרבי האחרון.

*

מחמת מחסור בפרטים נוספים לגבי מהות הנאחס, מקורו והאפשרויות להפוך אותו לגורם לחורבן הבית או לנשק יום הדין, וכדי להמחיש בפניכם את יחסי לנדון, החלטתי להביא בפניכם את הסיפור הבא, אותו מצאתי ברשת:

גבר אחד היה שרוי בתרדמת ושכב מספר חודשים בבית החולים, כשכל הזמן הזה אשתו ישבה לצידו, החזיקה את ידו והתפללה שיתעורר.

משנענו יום אחד תפילותיה והגבר התעורר, היא מחייכת בשמחה.

 כמה זמן ישנתי? הוא שואל

ארבעה חודשים היא עונה .

וכל הזמן הזה היית כאן לצידי….?

בהחלט, היא עונה, לא עזבתי אפילו לרגע אחד.

הבעל שולח יד מלטפת אל אשתו. כבר כל כך הרבה שנים שאנחנו נשואים, הוא אומר ומביט אל תוך עיניה, והיו אלה שנים לא קלות. כשפיטרו אותי, היית שם כדי לתמוך בי, כשפשטתי רגל, נשארת לצידי כדי לחזק אותי. כשעברתי את אירוע הלב הראשון ישבת ליד המיטה שלי כל הלילה וקיווית שאחלים, כשהפסדתי את הבית, עדיין המשכת להאמין בי…

האישה מוחה את דמעותיה.

את יודעת מה אני חושב? ממשיך הבעל.

מה אתה חושב יקירי?

אני חושב שאת הנאחס שלי.

 

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 

 

יומן העונה של הג'איינטס - אורגזמה של שלוש שעות
להפועל ת"א, ברכות לרגל קריסתכם

17 Comments

יוני 9 בינואר 2012

יש מזל רע, אין נאחס. מסכים. אבל, יש מאמרים, מעשים או אמירות שמשנים תודעה ויכלים להשפיע על מציאות. למשל, שני נצחונות מקריים + תמיכה חזקה של אוהדים יכולים לגרום לשחקן לחשוב שהוא משחק בקבוצה גדולה שמביאה 1000 אוהדים למשחק חוץ נגד בני יהודה…

ערן קאלימי 9 בינואר 2012

בני, זה ידוע לכל בר בי רב שמילים טובות על הקבוצה שאתה אוהד, לפני המשחק, ולא משנה באיזה הקשר, גורמות לאותה קבוצה לשחק.
באיסטנבול מה שקרה היה כנראה, שמסת אוהדים גדולה של אברטונים שנשבו פסקה מלהאמין בו בזמן שמסת ברלוסקונים גדולה אמרה "זהו, פיניטו!", ומיד הנאחס שינה כיוון.

מצד שני, יכול להיות שהכל קשור זה שאני אוהד חרא קבוצות.

רועי מ 9 בינואר 2012

בני הדייג

קרול זה לא נאחס זה איכס.
לא החלוץ שאנחנו צריכים. והכן הבדיחה העלתה בי חיוך ךמרות שהיא מוכרת.

בני תבורי 10 בינואר 2012

רועי,
תן לו צ'אנס, הוא ילד. עוד נתגאה בו.

אבו ציצריטה מהבלקברי 9 בינואר 2012

מעולה.
דומני שבמכלול ההתנהגויות האנושיות, לנחס קבוצה של חבר מצויה בצמרת רשימת הפשעים החברתיים (אבל זה מאד כיף)

תומר חרוב 9 בינואר 2012

אני מאמין גדול בנאחסים כאלו ואחרים. אם כל אוהדי נתניה היו שומרים את מצוות הנאחס היינו זוכים באליפות כל שנה אבל אצלנו אין משמעת. נראה לי שאוהדי חיפה מאוד חזקים בנושא הזה, אולד טראפורד זה בכלל אוניברסיטת המנחוס הבינלאומית, כל אחד שם קיבל פרופסורת נאחס ב99.

צור שפי 9 בינואר 2012

בדיחה אכזרית ורגע של עברית: מבט מפוכח.

ME 10 בינואר 2012

ציון 9.

סימנטוב 10 בינואר 2012

הייתי מגיב אבל אני לא רוצה לנאחס :)

דודו 10 בינואר 2012

יש האומרים שזה לא נאחס כי אם עונש משמיים לאוהדים של קבוצה שמשכנעים שחקן לא לעבור לקבוצה אחרת בגלל שיורים על העיר ההיא טילים.

בני תבורי 10 בינואר 2012

?

קורא 10 בינואר 2012

נראה לי זה בהקשר לפוסט שלך בשישי על השוויצרים

בני תבורי 10 בינואר 2012

אה, אז זה נאחס לגמרי. חבל שלא ידעתי קודם, הייתי חוסך פוסט.

קורא 10 בינואר 2012

ויש הקוראים לזה קארמה/ סיבה ומסובב. מעשים ופעולות מנטליות מקבלים גמול בזמן זה או אחר. מן הסתם להסיר אחראיות בגלל זה זה TO FAR

ניינר 10 בינואר 2012

עמה, עמה, עמה!!!!!

בני תבורי 10 בינואר 2012

חזק!

D! ליד מינכן 10 בינואר 2012

גדול בני. פוסט נהדר.
אם כי אני לא סגור את מי ניסית לנחאס פה..

Comments closed