תרגיעו (למרות השם גלעד שליט)

טוני פוליס, שלבי ואלה שגלעד שליט מעצבן אותם.

 

צלילות ברחבה הפכו לנושא החם בכדורגל העולמי. בצדק. יש כאן מעשה מרמה ניסיון לקבל יתרון לא מוצדק שחוטא לכל מה שנחשב ערך.

אני מאוד לא אוהב צלילות ברחבה, גם לא כשהצולל נמנה על שחקני הקבוצה שאני אוהד. בעצם, במיוחד  לא. ומכיוון שאני רואה שחשוב לכם לשמוע את זה ממני באופן הכי ישיר ובוטה: אז אני לא אוהב את הצלילות של סוארז בדיוק כמו שאני לא אוהב צלילות של שחקנים אחרים.

הצלילה של סוארז נגד סטוק סיטי הייתה אולי מהמכוערות שראיתי. לא אהבתי, ושמחתי שהשופט לא קנה. אבל צריך להיות אדם שליו במיוחד כדי לא להתרגז מדבריו של טוני פוליס מאמנה של סטוק. לא כל כך בגלל מה שאמר בהתייחס לצלילה, כמו בגלל מה שלא אמר על צורת משחקו של הבלם שלו ושתי עבירות שהיו צריכות לשלוח אותו להיות ראשון במקלחת.

טוני פוליס דולק אחרי צדק. הוא כועס על ניסיונו של סוארז לרמות ועל כך יוצא קצפו. יחד עם זאת, הוא לא ממש מוטרד ממעשה המרמה של שחקן שלו ובהחלט נהנה מהעובדה שהשופט, הפעם, טעה לזכותו. אצל פוליס, צדק זה דבר יחסי.

*.

 הפתרון לצלילות יהיה, כמו למרבית המקרים שבמחלוקת בכדורגל, שימוש באמצעי עזר אלקטרוניים ותוספת שופטים, מה שכמובן לא הולך לקרות כל עוד בלאטר ופלאטיני ליד ההגה.

אבל עד שזה יקרה, וגם אחר כך, מוטלת האחריות על הקבוצות. מצער שרק דיוויד מויס התבטא באופן נחרץ ובקול רם וצלול כשאמר לשחקניו שהוא לא מכבד צלילות. אני משער שהתבטאות ברורה ונחרצת של מאמן תפחית את המוטיבציה של שחקן שלו להשיג יתרון בתרמית. הדברים של טוני פוליס, ישיגו את ההיפך. תחשבו על שחקן של אברטון ששמע מהמאמן שלו שהוא לא אוהב רמאים, ומנגד על הות' שלא שומע שזה לא בסדר להיכנס ככה בשחקן יריב ועוד לסיים בדריכה על הבטן.

*

בשל השהות באיסלנד לא יצא לי לשמחתי לראות בלייב את ההפסד של ליברפול ליונייטד. אבל יצא לי דווקא לראות מאוחר יותר את המחזה הלא נעים של שלבי מתפרץ על פרגוסון בדרך החוצה.

גם כאן הרגשתי די מחורבן. כמו שלא הייתי מוכן לקבל את התסכול של סוארז אחרי שפגיעות בו נשארו ללא תגובת השופט כתירוץ למעשה תרמית, אני לא מוכן לקבל את התסכול של שלבי אחרי הכרטיס האדום כתירוץ להתפרצות שלו.

קראתי ששלבי התנצל די מהר וטוב שכך. אני לא יודע אם הבין בעצמו ששגה או שמישהו דאג שיבין. כך או אחרת, כמו צלילה, דריכה על הבטן וכל מה שאינו מוגדר כמותר בכדורגל, גם יחס וכבוד למאמן של קבוצה אחרת הוא משהו שצריך להיות מחויב, וסטייה ממנו צריכה להיות בלתי נסלחת. אם אני רוג'רס, שלבי יושב לראות משחקים של יונייטד בוידיאו רק בשביל להבין מה האיש הזה, פרגוסון, לכדורגל.

*

גלעד שליט מוציא מאנשים את המיטב. נו, אל תסתכלו עלי כאילו לא ישבתם חמש וחצי שנים אצל החמאס. אתם יודעים על מה אני מדבר. גלעד לא משחק על פי כללי הצדק שמקדשים אחדים מאיתנו. יש הסבורים שנוכחותו של שליט ביציע בקמפ נואו, ועוד בהזמנת המועדון, זה סוג של צלילה ברחבה. ניסיון להשיג יתרון במרמה.

אז לא. זה ממש לא ככה. אנחנו פשוט מתקשים לראות מישהו שישב חמש וחצי שנים במצב של חוסר וודאות לגבי עתידו, שהיה יכול להיות גם אחר, נהנה קצת מהחיים. מחייך, מתבדח, מתנהג נורמאלי עד כמה שניתן.

זה כאילו שרימו אותנו. ספרו לנו שמצבו רע, שהוא עלול לאבד את שפיותו, ששווה לשלם את המחיר בעבור שחרורו. ופתאום, הוא מחייך. חוצפן. הוא צריך לדחות את ההזמנה של ברצלונה, את מכבי ת"א, את שלמה ארצי, לירות בכל צלם שמתקרב אליו או לכל הפחות לפרוץ בבכי מיד כשהוא מזהה עדשה.

בשביל שנרגיש טוב עם עצמנו, הוא צריך להתנהג בדיוק על פי הציפיות שלנו ממנו, להמשיך לשבת בשבי, גם אם במצפה הילה.

גלעד שליט לא חייב כלום לאף אחד. רק לעצמו. הוא לא חייב לעם ישראל ולא למשפחות שראו מחבלים שרצחו את יקיריהם משוחררים מהכלא בתמורה לשחרורו. הניסיון ליצור איזון בין הציפיות שלנו ממנו וההתנהגות שלו, מגוחך בדיוק כמו הניסיון ליצור איזון בין מי שמשיג יותר בזכות כשרון למי שנאלץ להסתפק בפחות בגלל שאין לא את זה. או לחילופין, ניסיון ליצור הבחנה כוזבת  בין הצלילה של סוארז לאלימות של הות'.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

בין גלעד שליט לקאמבק של שבדיה
יואב, קצנו - מבוא למהפך בהפועל חיפה (עוז הר אדיר)

65 Comments

חאג' 19 באוקטובר 2012

מעולה כרגיל.

פנדלוביץ 19 באוקטובר 2012

"גלעד שליט לא חייב כלום לאף אחד. רק לעצמו. הוא לא חייב לעם ישראל ולא למשפחות שראו מחבלים שרצחו את יקיריהם משוחררים מהכלא בתמורה לשחרורו."

לא מסכים.

ובנימוק שלך מוסבר אפילו למה הוא חייב: "בצמורה לשחרורו".

גלעד שליט יכול להנות מהחיים כמו כל אדם מהישוב ואף יותר. בזה הוא באמת לא חייב דבר לאיש.

אבל גלעד שליט צריך להיות רגיש גם לכאבם של מאות ואלפי משפחות נפגעים, ועליו לברוח מסטטוס הסלבריטי. בלי טורים בעיתון, בלי הענות להזמנות ליציע הכבוד, בלי כל הטרראם הזה.

גלעד שליט כן חייב, כי מדינת ישראל לקחה סיכון רב במה ששילמה עבורו, מחיר שאולי יעלה בעתיד בעוד חטוף ועוד פיגועים. הוא גם חייב למשפחות שכולות שאינני יכול לשים עצמי במקומן, אבל עובדה היא שהן כואבות מאוד את שחרור מרצחי יקירהם.

אז ששליט ימשיך ללכת למשחקים, לארועים, ויחיה חיים מלאים ועשירים. אבל ככל האדם, לא בצורה מוחצנת וסלבריטאית שכזו.

פנדלוביץ 19 באוקטובר 2012

בצמורה -> בתמורה

בני תבורי 19 באוקטובר 2012

אז אני מבין שאתה ממליץ שיחזור לשבי?

פנדלוביץ 19 באוקטובר 2012

למה אתה מתבטא בסארקאזם כזה?
המלצתי שיהנה מהחיים אבל בצניעות, לא כדמות סלבריטאית. שיוותר על מנעמים של הזמנות, טורים בעיתון וכולי. שיתחשב.
זה לא מחיר כבד מדי.

מושון הגאון 19 באוקטובר 2012

פנדלוביץ, מסכים איתך בכל מילה..

בני תבורי 19 באוקטובר 2012

פנדלוביץ',
צודק, הטון לא במקום. מתנצל. פשוט אלכס סמית' מוציא ממני את המיטב…
לעצם העניין, צריך להבין ששליט לא יכול לחיות כשהוא מחויב לציפיות של אחרים. הוא לא צריך להתנהג על פי כאבי הבטן של ארגון אלמגור או של כל אזרח אחר במדינה. הוא לא צריך להיות מאושפז במוסד סגור או ספון ביתו רק בשביל שנרגיש שלא דפקו אותנו במחיר. הוא לא צריך לוותר על הזמנות לבלויים או לפרנסה רק שגלל שלמישהו זה צורם. צניעות זה דבר מאוד יחסי ונדמה לי שחמש וחצי שנים בשבי בהחלט נותנות משמעות אחרת לחיים ולערכים המרכיבים אותם.

צור שפי 19 באוקטובר 2012

בני, אני מסתכן בלצאת כאן נודניק מוסרני אבל התגובה שלך לפנדלוביץ לא במקום. אני לגמרי מסכים שגלעד שליט ראוי לחיות את חייב כרצונו אבל פנדלוביץ שלח תגובה שקולה, מתונה ולא מתלהמת שגם אם אינני מסכים לכל מרכיביה (כאמור מצדי שיחיה את חייו כרצונו) עדיין יש הרבה אמת בכך שנסיבות שחרורו עוררו הרבה התנגדות וכאב ולא היה מזיק להתחשב ברגשות האלה.

בני תבורי 19 באוקטובר 2012

צור,
זה בסדר להעמיד אותי על טעותי ולנהל ויכוח. התגובה שלי לפנדלוביץ' לא הייתה ראויה.

פנדלוביץ 19 באוקטובר 2012

בני, ההתנצלות מתקבלת.
אגב יש לי חולצת סוארז בבית… הרשמית היחידה שלי. גאה לאהוב את השחקן השנוא בממלכה. אבל שבאמת יתאפס על עצמו כי עם ההתחזויות האלה הוא גם מונע מהקבוצה פנדלים ברורים שמגיעים לה.

גל דגון 19 באוקטובר 2012

אני אגיב לעניין הזה פעם אחת ודי.

גלעד שליט לא חייב למשפחות השכולות כלום. אנחנו חיים במדינה דמוקרטית פחות או יותר, שבה ממשלה שנבחרה בצורה פחות או יותר דמוקרטית קיבלה החלטה שנמצאת בסמכותה. לגלעד שליט יש אותן זכויות ואותן חובות שיש לכל אזרח אחר במדינה, וזה כולל את הזכות לעבוד באיזה עבודה שיציעו לו, להימצא באיזה משחקים שיבוא לו, ולחייך לכל מצלמה שהוא רואה.

לא טוב למשפחות השכולות עם זה? זכותם המלאה לנסות לגרום לשינוי בדרכים דמוקרטיות. אם זה מתוך המערכת ואם זה בפעילות חוץ-פרלמנטרית. אבל אם כל מה שהם רוצים לעשות זה להתלונן על גלעד שליט, אז שישקו לי בתחת.

MG 19 באוקטובר 2012

גל, זה מה שאתה מצפה מהמשפחות השכולות – שישקו לך?
לא מתאים לך.

אסף THE KOP 19 באוקטובר 2012

הגבת פעם אחת יותר מדי.

איש דוחה.

איציק 19 באוקטובר 2012

גל,
מה אגיד לך, אתה ממש דוגמא למופת. איך הינו מסתדרים בלי תובנות אלו.

אלעד 19 באוקטובר 2012

גל אני מצטרף ל-MG, בדרך כלל התגובות שלך ראויות, אז ראוי שתתנצל על המשפט האחרון שכתבת.
מלבד זאת, אני כן חושב כמוך – גלעד לא צריך להוריד פרופיל בגלל המשפחות השכולות. לא הוגן להעמיס עליו צטען כזה. אבל הוא כן צריך להוריד פרופיל בגלל סיבות אחרות (לטעמי. ראה תגובות אחרות שלי)

MOBY 19 באוקטובר 2012

אני דוקא יכול למצוא קווים מקבילים בין הצלילות לבין גלעד שליט. הוא בדיוק מנצל התנהלות לא ראויה ולא מקצועית לרווח אישי או קבוצתי (משפחת שליט לדורותיה).
וגם פה אנחנו אשמים בקבלה.
זכותו של גלעד לעשות לביתו ולהננות ממנעמי החיים.
אנחנו כחברה לא צרכים לקבל זאת. מרחק רב הלכנו מחטופי הנח"ל בלבנון ועד חטוף הטנק מכרם שלום.

המאמן 19 באוקטובר 2012

אני ממש לא מבין מה כולם רוצים מגלעד שליט.
הבנאדם היה שבוי בידי החמאס. שבוי! בידי החמאס! 5 שנים וארבעה חודשים!!!
אני בטוח שהיו לגלעד חלומות על היום שישתחרר… מה יעשה אח"כ… תנו לו להגשים את החלומות שלו… תנו לו ליהנות מהחיים כי הוא חווה קשיים שלא ניתן לתאר וברור שעבר טראומה קשה שאין מילים להסבירה.
***
אני טוען להיפך:
הנוכחות של גלעד שליט בתקשורת היא חיובית למדינה.
בני נוער לא יפחדו להתגייס לצבא ולשרת בקרבי כי הם יודעים
שאם ייפלו בשבי – ישחררו אותם.
ואפילו יהיו להם "חיים" אח"כ…

המאמן 19 באוקטובר 2012

הבנאדם היה שבוי של החמאס.
יותר גרוע מזה אין.
מותר לו לפצות את עצמו על השנים.

חוצמזה, שהנוכחות שלו בתקשורת תורמת למדינה.
ככה בני נוער לא יפחדו להתגייס לצבא.
כי הם ידעו שאם חלילה ייפלו בשבי, ישחררו אותם.
ואפילו,
אפילו יהיו להם "חיים" אחרי זה…

באמת תרגיעו.

אריק 19 באוקטובר 2012

זה לא הוא זה אנחנו. אנחנו (ככלל) רוצים לחטט בחייו, רוצים לראות עוד ועוד את הילד ששילמנו מחיר כבד על חייו, זה לא הוא. איך אנשים בכלל יכולים לשפוט אותו, הוא התגייס שלא מברירה לצבא והלך להיות קרבי ועל כך שילם מחיר מאוד יקר. ופנדלוביץ, הוא לא צריך, אנחנו צריכים, למה שהוא יפגין יותר רגישות מערוץ 10 או מידיעות אחרונות למשל?
לגבי סוארז אמרת פעם שאני אלמד לאהוב אותו, זה לא יקרה (אלא אם כן, הוא יעבור לשחק עבור היונייטד :)). מתקפת השנאה שהוא סופג באנגליה שהוא אמנם תרם לה רבות, פשוט מגעילה אותי.הצורך של אנשים לשנוא פשוט מפחיד. גם אני שונא אותו – במשך 180 דקות לפעמים 270, כשהוא משחק נגד יונייטד, כשהמשחק מסתיים הוא לא מעניין אותי. אני מבין שאם הייתי אוהד ליברפול הייתי בעדו וזה המדד החשוב, חבל שלא יותר אנשים שופטים שחקני ספורט על פי המדד הזה.

אל יובל 19 באוקטובר 2012

אריק,
עיתונות מחפשת סנסציה. בוודאי שהוא צריך להיות טוב יותר מידיעות וערוץ עשר.
לעשות צבא זה לא כיף, אבל זו העסקה שעושה מי שבוחר לחיות כאן.
אמרתי זאת בעבר ואני תומך כאן בפנדלוביץ.
זכותו לחיות חיים טובים (במימון המדינה!!)רק כפיצוי על חוסר מזלו. אין לו, מוסרית, מקום כסלב, מכיוון ששולם מחיר יקק גם על שחרורו

אלעד 19 באוקטובר 2012

אתה צודק לגבי שליט, אבל…
כמו שהוא לא חייב לנו כלום, כך אנחנו לא חייבים לו. אני חושב שאם אני מעוניין לשמוע ממנו כמה שפחות דווקא מעיד על כך שאני לא מעוניין לחטט בחייו הפרטיים, שזאת מחשבה שהיא דווקא חיובית.
היחס אליו ייהפך להיות כמו יחס לפליט ריאליטי, זאת פשוט הדינמיקה של הדברים. כפי שנמאס לראות בכל מקום את השם של אלירז שדה וליהיא גרינר (וכמה לא מפתיע שהיא ראתה לנכון להזמין את שליט ליומולדת שלה או משהו כזה) זה גם יגיע לגלעד שליט. ומתישהו יתחילו להישפך החוצה לכלוכים ומרירויות – אם מצד המשפחות השכולות, אויבינו מעבר לגבול או מי שלא יהיה. שבוי מלחמה / חטוף שמתנהג כסלב זה עניין קשה מאוד לעיכול. לא רואה דבר דומה קורה לפני 20 שנה (לפני עידן האינטרנט, הריאליטי והסלביות בגרוש).

dtnsgl 19 באוקטובר 2012

לפני יותר מ-20 שנה לא היו מציאים לו סלביות.
עזאם עזאם קיבל דמות בארץ נהדרת ותכנית ריאליטי, את קרנית גולדווסר ניסו להפוך לעיתונאית ופוליטיקאית.
העונה האחרונה של ארץ נהדרת נפתחה בדמות של שליט, גלעד לא חבר להניג ובקש ממנו לסוע לארהב ושיכתבו ביחד לעיתון הגדול במדינה והוא לא בקש את ההזמנה למשחק של מכבי בהיכל, ועובדה שהוא חיכה בערך ארבעה חודשים עד שהוא קיבל אותה. נראה מישהו מאוהבי הספורט שבאתר הזה שהיה מסרב לאירוח של ברסה בקלאסיקו.
הוא גם לא מתנהג כמו סלב כמו שאתה אומר. הוא לא מתראיין לגיא פינס בהשקות ולא מתחזק דף מעריצים בפייס. הוא נהנה מפינוקים שמציעים לו בתחומים שהוא אוהב.
גלעד לא הפך עצמו לסלב, הפכו אותו לכזה.
אני מאמין שהוא עובד לפי תכנית של הפסיכולוג שהמדינה מממנת לו ומתייעץ איתו לגבי כל הזמנה כזאת ותזמונה. מבחינתי זאת אחלה תוכנית שיקום

אלעד 19 באוקטובר 2012

כבר כתבתי כאן בעבר שהאחריות לא רובצת לפתחו (קשה לסרב להצעות כאלו), אלא לפיתחם של הגופים שמפתים אותו לייחצן את עצמו כל הזמן.

MG 19 באוקטובר 2012

בני, כרגיל מצויין, למרות שאני מעדיף לפתוח את הסופ"ש עם סיפורי פ"ת :)
אני אחזור קצת על תגובה שכבר כתבתי בעבר (עם הקוראים הסליחה). בשנות ה-90 אנדי מולר הורחק לחודש וחצי לאחר בהתחזה הרחבה במדי דורטמונד. ממש, אבל ממש לא ברור לי מדוע התקדים הזה לא נהיה נורמה. אם היו נוהגים כך בכל מקרה דומה, היום כבר היית כותב פוסט נוסטלגי על כך שפעם היתה תופעה של צלילות ברחבה, אבל את זה רק ילידי שנות ה-80 ודרומה זוכרים.
***
לעיין שליט – כבר כתבתי שאני לא מאשים אותו בכלום, אלא את אמצעי התקשורת שעושים הון תקשורתי על גבו, אבל:
אם השכנים שלי זקנים או עם ילדים קטנים, אז אני לא חייב לנצל את החוק שמתיר לי לעשות רעש, עד גבול של דציבלים מסוים, עד 23:00. מותר לי. אני לא חייב כלום לאף אחד וזו זכותי המלאה, אולם כמובן שעדיף (ונעזוב רגע את יחסי השכנות, אלא מבחינה מוסרית) שאתחשב. לא הייתי בשבי אפילו יום אחד וכן איני בן למשפחה שקולה, ולכן אין לי את הכלים לשפוט אף אחד מהם.
שליט לא חייב כלום לאף אחד, אך יכול לבחור להתחשב באנשים שפגעו בציפור הנפש שלהם לצורך שחרורו.

wazza 19 באוקטובר 2012

mg בלי להיות קטנוני שכולה ולא שקולה

MG 19 באוקטובר 2012

אתה צודק.
אני לא עושה הגהות, כך שמדי פעם יש טעויות כאלה ואחרות.
תודה על התיקון.

בני תבורי 19 באוקטובר 2012

MG,
זוכר את המקרה עם מולר. לעניין שליט, בוא נרד לפרטים: מה זה אומר להתחשב באנשים שנפגעו משחרורו? תן דוגמאות לדברים שהוא צריך להימנע מלעשות.

אלעד 19 באוקטובר 2012

אני בכלל לא חושב ששליט צריך "להתחשב" במשפחות השכולות. זה לא הוגן לשים את המשקל הזה על כתפיו מכאן ועד שארית חייו.
אבל אני כן חושב שהוא צריך לבחון לרגע את המצב ולשאול את עצמו אם הסיטואציה הנוכחית הולמת אותו. כמו שהוא נראה לי, ואני לא מתיימר לנתח את אופיו, הוא לא אחד שמסלול חייו היה מנותב לאור הזרקורים. יש אנשים שהם כן כאלה, ויש להם סטיגמה מסויימת ובצדק. אני מקווה שהוא ויועציו יתעשתו לפני שהוא ימצא את עצמו עם תוכנית ראיונות בערוץ 24, או מריץ צחוקים עם שלום אסייג ב"צחוק מהעבודה".

MG 19 באוקטובר 2012

בני, חשוב לי להדגיש שהוא לא צריך כלום! הוא יכול לפי בחירתו למשל:
1. להימנע מהצעת ידיעות אחרונות לטור. הוא כותב שם בין היתר על כדורגל, כאשר הוא העיד שעד לחטיפתו הוא היה במשחק אחד בלבד (או משהו כזה). כלומר הוא בעצם אומר – אתם לא קוראים אותי כי אני מבין משהו, אלא כי הייתי חטוף. זה בדיוק מאותם הדברים "שמדליקים" את המשפחות השכולות.
2. שביקשו ממנו ראיון הוא יכל להגיד – אין בעיה, אבל זה ראיון נטו. בלי שמצלמים את אחוזי הקליעה המאד לא רלוונטיים שלי.
3. ברור לי שהוא אוהב ספורט, אבל הוא יכל לבחור (שוב, לא חייב) לוותר על מסיבות יום הולדת של סלבס שלא פגש מעולם.

אני לא יודע לומר אם אני הייתי מוותר על משהו מזה. יכול מאד להיות שלא. אני רק אומר שמותר גם לקחת בחשבון איך זה משפיע על אנשים שכואבים את העסקה ממקום אישי.
כמובן שהוא לא צריך להישאר ספון בד' אמותיו ורצוי שיחיה חיים מלאים ומאושרים. אני פשוט בספק כמה הסעיפים שכתבתי מעלה תורמים לאושר שלו.

אריק 19 באוקטובר 2012

Mg הוא יכול, אבל אם לא בא לו? מי אנחנו…?

MG 19 באוקטובר 2012

אריק, אתה צודק וזה בדיוק מה שכתבתי.
זכותו לעשות מה שהוא רואה לנכון.
אני רק מקווה שהתרומה לאושר שלו מקסימאלית והסבל לאחרים מינימאלי (זה אגב נכון עבור כל פעולה של אדם בעולם מבצע).

משה 19 באוקטובר 2012

כאוהד ליברפול גם אני סולד מהצלילות של סוארז ואפילו נגעל מהן. אחרי שאמרתי את זה אני אומר שאני מעריץ את האיש, הוא כנראה בחור חזק מאוד. בשנתיים האחרונות הוא עובר התעללות שהיא בעיני גזענית לא פחות מהמעשים שסוארז הואשם בהם. אנחנו רוצים בכדורגל הגנה על שחקנים יצירתיים אבל במקרה שלו אין כל ספק ששופט יצדד בביריון אלים כמו הות כשזה מגיע לעימות עם סוארז. אני מרגיש שדמו הותר. לגבי טוני פוליס, הוא מנג'ר טוב ואיש קטן מאוד. אם הוא בא בטענות ליואב זיו על התחזות אני באמת לא מצפה ממנו לאובייקטיביות או ביקורת עצמית וההנאה שנגרמת לי מהשטויות שהוא מדבר מקבילה להנאה שנגרמת לי כשאני רואה את הקבוצה שלו משחקת את הכדורגל הציני והנורא שלה.
לגבי שלבי, קשה לי לשפוט את הילד. הייתי משעה אותו לחודש על התפרצות על מאמן יריב אבל מנג'ר שרץ לשופט לדרוש הרחקה לא מוצדקת בכ"כ הרבה להט דורש את זה ולא משנה מה שמו. אותי לימדו שבשביל כבוד צריך לעבוד-צריך להפריד בין הכבוד שיש לתת לו על ההישגים האדירים שהגיע עם הקבוצה שלו לבין שיאי ההתנהגות הקטנונית שאליהם הוא מגיע.

MG 19 באוקטובר 2012

מתעללים בו כי הוא לטיני?
אם לאו, לא הבנתי את הקשר לגזענות.

משה 19 באוקטובר 2012

גזענות :
עדות של פטריס אברה מובילה להשעייה של שמונה משחקים ללא שום השתהות או ספקות.
עדות מצולמת לאמירות של ג'ון טרי מובילה לפיאסקו של חודשים וניסיונות לטייח עד שמגיעים למשפט ציבורי.
יכול להיות שהמונח הנכון הוא קסנופוביה ולא גזענות, מאחר וגרתי באנגליה תקופה ארוכה(ומהנה מאוד למרות מה שאני כותב כאן) זו מדינה שנגועה בקסנופוביה שקרובה למערכון של מונטי פייתון על הקולוניאליזם באפריקה ב"meaning of life"(המערכון עם הנמר למי שראה).

משה 19 באוקטובר 2012

אם לא הייתי ברור, צלילה של סוארז וצלילה של יאנג לא מטופלות באותה צורה כפי שהתנהגות גזענית של טרי לא מטופלת כמו התנהגות גזענית של סוארז.

הרבי מיעוטו 20 באוקטובר 2012

+1
ואני אוהד צ'לסי בכלל

סימנטוב 19 באוקטובר 2012

כרגיל קול של שפיוט (אז איך זה שאתה אוהד את הקבוצה ההיא? :) ). מסכים עם התגובות שלפני אין אפשרות להיכנס לנעליו.

dtnsgl 19 באוקטובר 2012

סוארז, וזה אני אומר בתור אוהד, מרגיז אותי. הצלילות, התיאטרליות המוגזמת בנפילות שכן באו אחרי מגע והתגובות המוגזמות לשופטים פוגעים בקבוצה. הם. פוגעים בכך שאנחנו לא מקבלים שריקות שמגיעות לנו, ההתעסקות סביב הקבוצה בתקשורת היא שלילית וזה פוגע גם על המגרש וגם בחוץ והתגובות של שחקני ואוהדי היריבה לסוארז שמוציאה אותו מריכוז.
סוארז חייב להתאפס ורוג׳רס חייב לאפס אותו, גם דרך התקשורת. רוג׳רס לא צריך להתעלם משריקות שסוארז לא מקבל, אבל גם לא מנסיונות עלובים שפוגעים במועדון

איציק 19 באוקטובר 2012

בני,
כמה תהיות לגבי שליט:
1. גם רון קופמן ראשאי לעשות מה שהוא עושה, ועוד משלמים לו, אבל עליו מותר להעביר ביקורת. אז גם על שליט מותר. אפשר לקבל אותה ואפשר שלא, אך ברגע שהוא "סלב" הוא חשוף כמו כל אחד אחר.
2. אני מתרעם על זה שהוא הפך לסלב. אני מאחל לו חיים מלאים ומאושרים. לא מסוגל ומקווה לא להיות מסוגל להבין מה עבר כליו. אבל גם ממנו היתי מצפה לאיזשהי בחירה של החלטות, ולטעמי היא רעה, אם בגללו ואם בגלל יועציו, למשל, הטורים שלו שלא קראתי כיוון שמזמן לא ראיתי עיתון מודפס, אך זה נראה פטטי שהוא קופץ על דברים כאלו (יומן חייו היה מתקבל אחרת). לפי מה ששמעתי הוא גם לא מצטיין בזה.
3. מפריע לי מאוד שהעיתונות רצה אחריו כמו סלב, וכן, הוא יכול לפחות לבקש שיפסיקו לרוץ אחריו והוא לא עושה זאת (הכתבה אחרי שנה היא טבעית, אבל מאתים צילומים בחודש עם שיתוף פעולה מצידו – חיוך, נפנוף, זה מוגזם). זה לא קשור לקלאסיקו או מכבי. כל אחד שמתעניין בספורט היה עושה זאת.
4. אני חושב שהוא חייב, למרות מה שעבר. הוא חייב מוסרית כלפי משפחות הנופלים אשר לא יכולים לישון; הוא חייב לממשלת ישראל על זה ששמה מעל אלף מחבלים תמורתו, על זה שהסתכנה בתג מחיר מטורף בישבילו. פעם זה לא היה קורה; בארה"ב או בריטניה זה לא היה קורה; פה ועכשיו, כן (גם אם בגלל לחץ לא מתון על הממשלה, עדין היא זו שקיבלה את ההחלטה). הוא צריך להעריך את זה. קצת צינעה לא תזיק. ואומר שוב, כל מה שהוא עושה זו זכותו אבל לי מותר לבקר זאת ולא לאהוב זאת.
5. הוא לא השבוי היחיד, אני לא זוכר יחסי ציבור מתוזמנים כאלו ליפני ואחרי שיחרורו שעשו לאיזשהו שבוי אחר לפניו (אפילו לא לרון ארד, והלואי ופעם נדע מה קרה). הוא היה סלב עוד בשבי. עם בשבי יכולנו לומר שהוריו וכל מיני טרמפיסטים (במיוחד יחצנים ופוליטיקאים) רשאים לעשות הכל לשיחרורו (אני מסכים לגבי הוריו אבל לא לגבי הטרמפיסטים). אחרי שיחרורו, זה כבר משהו אחר.
כהערת אגב, אבא שלו הפך לטרמפיסט אחרי שיחרורו, כשעל גב ההצלחה מנסה להיכנס לכנסת, ומי שחושב אחרת מתנהג כבת-יענה. זה חוקי, אבל לי זה מסריח.
6. אחרי כל האמור מלע, אני מניח שגם המגיבים/מבקרים האחרים מאחלים לשליט רק טוב בחיים. אף אחד לא מאחל לו שום דבר רע. הוא לא פושעה כי אם חייל שסבל בגלל ששירת את המדינה (יש אומרים שבגלל טעות שלו, וזה בכלל לא חשוב, כולם טועים – פרט למשתמטים). הלואי ויוכל אי-פעם לשים את מה שעבר מאחור ולחיות את חייו כמה שיותר מלא, וצניעות זה גם חלק מהתהליך.

אלעד 19 באוקטובר 2012

איציק אני מסכים במאה אחוז עם רוב מה שכתבת, חוץ מההערה על נועם שליט.
לא ברור לי למה התפקדותו למפלגת העבודה נתפסת כתרגיל ציני. זה היה זמן רב לפני בחירות, לא ידוע לי באיזה מקום הוא בכלל ברשימה (ואם זה מקום ריאלי), וככל הידוע אין אפילו סקר אחד שמצביע שהמפלגה גזרה איזשהו הון פוליטי מההצטרפות שלו. יכול להיות שגם אם בנו לעולם לא היה נחטף הוא היה מבצע אותו מהלך, רק שאז לא היינו יודעים מזה.
מה שהרגיז אותי כששליט הצטרף לעבודה היו התגובות הפגועות מהליכוד. כאילו בעצם זה שנתניהו נתן אור ירוק לשחרור בנו, אז האב חייב לו משהו. נתניהו פעל כראש ממשלת ישראל! ולא כראש מפלגת הליכוד… כל כך השתרש אצלנו המנהג הזה של "יד רוחצת יד"…

איציק 19 באוקטובר 2012

אני לא חושב שנועם שליט חייב לי או למישהו, משהו. אני לא חושב שהוא עשה משהו לא חוקי. לפי מה שהבנתי מתגובות אתמול, הוא היה חבר מפלגת העבודה מזמן (למרות שזה סותר את הודעתו על ההצטרפות, אבל יתכן ואני מפספס משהו). מה שמפריע לי זה שהוא מעל חמש שנים סיפר שהוא אזרח א-פוליטי ואין לו שום דבר פוליטי, ורגע אחרי שבנו שוחרר, הוא הצטרף לעבודה על גב הפירסום הרב של משפחתו. לא לפני החירות כי אם כאשר היה נראה לו שגל החשיפה לעולם לא תשכח.
שוב, אין לי דבר נגד המעשה, והוא לא חייב לביבי כלום. מפריעה לי העטיפה ולא התוכן. כנראה שזה משהו שמפריע לי בהחלטות המשפחה. ואני מאחל לה רק טוב, במיוחד לגלעד.

אלעד 19 באוקטובר 2012

יכול להיות שהוא חשש להיות פוליטי לפני השחרור, מחשש שזה יפגע במאמצי השחרור של בנו?

MG 19 באוקטובר 2012

איציק, יש הבדל בין להתפקד למפלגה לבין להתמודד על מקום ברשימתה.
התפקדות מקנה לך את הזכות לבחור מי יהיה ברשימה (בהנחה שמתקיימים פרימריז) וכן את היו"ר. זה לא הופך אותך אוטומטית למועמד.

איציק 19 באוקטובר 2012

MG,
בזמן שאתם ישבתם קראתם את תגובתי, ועניתם אליה, אני כבכול יום שישי (כמעט) בשלושים ומשהו השנים האחרונות, הלכתי לשוק של באר-שבע. התחלתי את הבוקר עם פלפל מיצרי בז'אק מלך הפלפל והמשכתי בכניות בדוכנים שמתענינים בשלומי בחיוך, ואני בשלומם. מדבר עם מוכרים אשר מציעים לי לא לקנות אצלם כי השבוע זה לא טוב (באיזה סופר תראה זאת), וחשבתי על תשובה ראויה לך ולאלעד, כיוון שתשובתי הקודמת לא סיפקה אותי, והציק לי היכן אני מפספס משהו בתשובה. אנסה לתקן את הרושם השלילי של התשובה הקודמת.
מה שעשה נועם שליט במשך חמש מנים ויותר הינו מוערך בעיני, אבל ערכו לא היתה פחותה אם הוא היה עושה זאת כאשר הוא היה איש חד"ש, מר"צ, עבודה, ש"ס, קדימה, ליכוד, ישראל ביתינו, א-פוליטי, או מפלגה אחרת (בטח שכחתי כמה). אין קשר בין הדברים. להיות איש פוליטי עדיין לא קלון בארץ (למרות שלפי מספר התיקים אנו בכיוון). מה שנועם עשה, הוא עשה כאב הדואג לבנו ולא כאיש פוליטי המנסה לצבור הון. ההצהרה שהוא א-פוליטי יצאה ממנו בהרבה מקרים במשך השנים, וזה לא משהו שאני המצאתי. זו היתה בחירתו לומר זאת. אולי הוא חשש, כפי שכתב אלעד, זה מוזר ומצער אבל יתכן. מה שמפריע לי זו העובדה שהוא הפסיק מהר מאוד להיות א-פוליטי, ניסע על גלי הריטינג (ובתשובה למיכאל – תגובה 12 – זה ממש לא משנה באיזה מפלגה הוא רוצה להתמודד). האיש המתמודד עושה זאת, לפחות כך נראה, משיקולי ריטינג. הציבור לא יודע כלום על הדעות החברתיות שלו, גם לא בעיניני חנוך, מדיניות פנים, מדיניות חוץ, מדיניות ביטחון פנים/חוץ, או רווחה. אני לא מצפה שיהיה בעל דעה בהכל, אבל נישה כל שהיא, משהו, נאדא. דיברו על פרי בפוסט קודם, אז הוא למשל בעל ניסיון ביטחוני, יש לו ניסיון כלכלי (לטוב ולרע), אבל אפשר לשפוט אותו. אצל שליט זה נראה, אדם קם בבוקר ורואה שהוא סלב, אז נרוץ. כך זה נראה לי. מותר לו, לי זה נראה לא טוב. אולי יפתיע אותי לטובה. הלואי.

MG 19 באוקטובר 2012

1. איציק, בתגובתי עניתי לך איך זה יכול להיות שהוא התפקד בעבר למרות שרק כעת הודיע על הצטרפות. הוא לא הודיע על הצטרפות כעת, אלא הציג מועמדותו לרשימה ואלו שני דברים שונים.
ממש לא הבעתי כל עמדה בנושא!
2. רפי גינת עשה מחקר מזון מקיף וגילה שבסופרים אין כלל חריגה בחומרי ההדברה ובשוק יש. אני מעיף ללא חומרי הדברה מאשר שיגידו לי מתי הסחורה לא כדאית.
3. אני מדרים ביום חמישי עוד שבועיים, אז תפנה חצי שעה בבוהוריים.

איציק 19 באוקטובר 2012

MG,
מסכים, זו היתה תשובה מרוכזת גם לי עצמי :-)
יום חמישי יש סיכוי טוב שאני בבאר-שבע ואשמח, רק תזכיר לי.
לגבי רפי גינת, אני מאמין לו, אבל אני לא מעשן, לא שותה, אפילו לא קפה, לא מזריק ולא מסניף. אפילו בכמות הקולה ירדתי מ-2 ליטר ליום ל-2 ליטר בשבוע. אז השוק הוא החאט שבעונג שבת שלי :-)

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 19 באוקטובר 2012

לגבי החוב ששליט חב לטענתך- הממשלה הייתה חייבת לשליט את החופש שלו. יכול להיות שהמחיר לא מוצדק, אני לא נכנס לזה, אבל שליט לא חייב כרגע כלום לאף אחד. הוא לא צריך לחיות באבל בגלל שהוא היה במרתף 5 וחצי שנים.
אם הצלמים מחפשים אותו, זאת לא אשמתו אלא אשמתת הציבור שנכנס באינטרנט לכתבות עם התמונות שלו ונותן לגיטימציה.
אני גם לא רואה סלביות יתר בהתנהגות שלו וכמו שכתבתי , גם עזאם עזאם וקרנית גולדווסר קבלו זרקור מיוחד בגלל הסיפור שלהם

בני תבורי 19 באוקטובר 2012

איציק,
כשקצינים במיל. לקחו ידע וניסיון שצברו במערכות ביטחוניות בארץ ומכרו אותם לרודנים רצחניים ומשטרים אפלים בעולם, לא שמעתי יותר מצקצוק מנומס. אתה לא סבור שמגלעד דורשים יותר מידי? לא לנפנף לצלם? הרי עם שלם יצא מדעתו רק כדי לראות אותו מנפנף. גלעד אינו פליט ריאליטי שחתום על חוזה טאלנט, הוא ילד שלך, שלי, של כל אחד שעבר חוויה איומה, אני מרשה לו לנפנף ולנסוע לקמפ נואו, ולכתוב בעיתון ואפילו להירשם כמועמד לאירוביזיון. אני מרשה לעצי ולך, לחשוב שזה חסר טעם.

איציק 19 באוקטובר 2012

בני,
אני מקבל את כל מה שאתה אומר, ואני מרשה לעצמי לומר שחלק מהדברים שהוא עושה לא מוצאים חן בעיני. זה בסדר גמור. הוא יכול בטור שלו לכתוב שאני לא מוצא חן בעיניו גם אם הוא לא כל כך מכיר אותי. הדיון פה הוא על ערכים ולא על זכות. לפי עמות הערכים המעוותים שלי, יש דברים שלא מוצאים חן בעיני. אני לא אוסר עליו, ולא היתי עושה זאת אם היה לי הכח לעשות זאת. זו סך-הכל הבעת דעה בדיון תרבותי (אני מקווה, למרות שלפעמים מאשימים אותי שאני לא כזה).
אני חושב שהדיון כאן לא קשור לקצינים שציינת בשום צורה. כשתכתוב פוסט עליהם, מקווה שלא בזכותם, תקרא תגובות ממני הרבה יותר חריפות ממה שקראת בפוסט זה. הם בכלל לא נמצאים בואתה מדרגה. כאן יש לי השגות, שם לדעתי, אם זה לא פלילי אז על גבול הפלילי ולפעמים גם חתירה תחת המדינה (תלוי באיזה אירגון מדובר). כל השוואה בינם לבין גלעד שליט עושה עוול לגלעד ונותנת כבוד לקצינים האלו, כבוד לו הם לא ראוים. אני מקווה שהבהרתי את עמדתי.

טל בן יהודה 19 באוקטובר 2012

בני,

מאד נהנה מהטור שלך כל סופ״ש.

טל

בני תבורי 19 באוקטובר 2012

תודה.

מיכאל 19 באוקטובר 2012

בני
אני תמיד נהנה לקרוא את מה שאתה כותב.
הרגישות, האנושיות, האיזון באוקיינוס המתלהמים חשוב שתשמע במיוחד בים הצדקנים בגרוש.
לגבי גלעד, נדמה לי שהלל הזקן אמר ״אל תדון אדם עד שתגיע למקומו״, האם זה לא הכלל שצריך להנחות אותנו במיוחד במקרה קיצוני זה.
לאיציק, מדוע בכל נושא ציבורי תשובתך ידועה מראש ? לא כל נושא חייב להיות מחלוקת ימין מול שמאל.

איציק 19 באוקטובר 2012

מיכאל,
אין לי מושג על מה אתה מדבר. הדיון פה אינו פוליטי ודעותי הפוליטיות אינן חשובות לדיון. אם זה מאוד מעניין אותך, אני ימין מתון ולא מרגיש צורך להתנצל על כך. כאשר יהיה דיון פוליטי, אביע את דעתי בהתאם. עד אז אל תכניס לי מילים לתגובה.
אני לא יודע על איזו מחלוקת אתה מדבר. אם אתה מתייחס לעיניין שליט האב, אומר כך, גם אם הוא היה מתמודד במר"צ, ש"ס, קדימה, ליקוד, ישראל ביתינו, או מול סרקוזי בבחירות הקודמות (יש לו אזרחות צרפתית כמדומני), גם אז זה היה מוזר ולא בסדר בעיני (חוקי כמובן). לכן, הדעה שלי לא קשורה לדעה פוליטית כי אם ערכית.

ניר 19 באוקטובר 2012

בענין שליט נראה לי כאילו אתה ממציא איזה אויב אכזר כדי שתוכל להסתער עליו."אנחנו מתקשים לראות", "מרגישים שרימו אותנו" – מי זה האנחנו האלה? שליט מקבל אהדה עצומה בציבור, אחרת הוא לא היה מסוקר ככה מלכתחילה (אני לא חושב שמישהו היה קונה עתון כדי לראות את טננבאום במשחק של ברסה).

כל אדם שהתפרסם אי פעם (או כתב פוסט בבלוג) יודע שאי אפשר להמנע ממידה של תשומת לב שלילית. זה חלק לגיטימי מהעסקה. אם שליט היה רוצה להמנע ממנה, הוא היה נוסע לברצלונה כאדם פרטי, כמו שאתה נוסע לאיסלנד.

אני התנגדתי לעסקת שליט, אבל לא היה לי מעולם גרם של טינה אליו או על המשפחה שלו. אני כן מתעב כל מיני עתונאים ומו"לים ועסקנים ועמותות ו"חברים" שמנצלים את המצב שלו כדי לעשות עליו סבוב.

איציק 19 באוקטובר 2012

ניר,
מקראית הפוסט והתגובות גם שלי, אני לא רואה שום טינה אישית לשליט ואפילו כולם רוצים באושר בהמשך חייב. לרבים כמוך יש ביקורת על העיתונאים והמו"לים. ועדיין גם על האדם שרוצים בטובתו (ואולי דווקא לאדם כזה) יש לנו ביקורת ביקורת שכואב לנו כי הבחירות שלו לטעמנו, שגויות בחלקן. ההבדל בין הטעויות שלי לשו היא בכך שלא מפרסמים את שלי (וטוב שכך) אחרת אולי גם עליהם היו מגיבים. אני מניח שהן היו הרבה יותר חריפות, ובצדק :-(

אסף THE KOP 19 באוקטובר 2012

המאמן של סטוק הוא פשוט זבל בריטי גלוח דעת. סליחה על הסגנון הטוקבקי אבל אין דרך אחרת להגדיר את מה שהוא עשה. הוא נכנס בסוארז כי דמו הותר בבריטניה, וזה רק בגלל שהוא דרום-אמריקאי. טוני פוליס הוא רד-נק. הוא לא אמר מילה על השחקן שלו, שדרך בכוונה תחילה על סוארז, כי אחרי הכל הוא הוט הוא אירופאי, גזע נבחר.

לגבי שליט – משעשע אותי נושא אחר לגביו. בזמנו שיערתי שידיעות אחרונות הצמידו לו את הגננת הניג על מנת שדרך הכתיבה המשותפת הם ישיגו את הגביע הקדוש – הראיון הבלעדי עם שליט ג'וניור. היום אני בטוח שזה המצב.

לתדהמת ידיעות אחרונות, הראיון הבלעדי עם שליט שודר בטלוויזיה (לא זכור לי באיזה ערוץ) ולא נעשה אצלם. עכשיו מה ? הם לא יכולים לתקוף את שליט ישירות, אחרי הכל מדובר בבייבי הלאומי של ישראל, אז מה עושים ? שולחים את האורקה אריאנה מלמד שכתבה ביקורת טלווזיונית כביכול על התוכנית ששודרה. שלא במפתיע היא קטלה את אותה (לא אתפלא אם היא כתבה אותה עוד בטרם שודרה התוכנית).

זה הפרצוף של התקשורת בארץ – הכל אישי. אם הם היו יכולים, שם בידיעות אחרונות, הם עוד היו גורמים לשליט להתגעגע לשבי החמאס.

באבא ימים 19 באוקטובר 2012

אני חושב שחמש שנים בשבי החמאס יכולים ללמד אדם משהו על הארעיות של הקיום האנושי. בנסיבות האלה, העובדה ששליט מנסה למצות כל רגע בחיים בלעשות מה שהוא אוהב בלי לדפוק חשבון נראית לי מובנת לגמרי, להיפך – אני שמח שהוא משלים פערים.

לגבי סוארס – אני לא אוהב את הצלילות שלו, כשם שאני לא אוהב צלילות בכלל. עם זאת יש לי שתי הערות – ראשית השבטיות משחקת כאן תפקיד ללא ספק. אני לא זוכר אוהדי יונייטד מתרעמים כל כך על הצלילות של רונאלדו (הבלוג הזה היה קיים גם אז). שנית – בדומה לרונאלדו, אני לא חושב שיש שחקן שנתקל ברמה כזו של אלימות כמו סוארס. בלא מעט מקרים ללא תגובה מהשופט. אני זוכר את פרגוסון קורא לא אחת להגנה על רונאלדו. אני לא יודע מה תהיה התגובה אם רוג'רס יעשה אותו דבר.

אשר ליחס לפרגוסון – התגובה של שלבי לא היתה ראויה. עם זאת – הישיגיו של פרגוסון בכדורגל האנגלי אינם רלוונטים ביחס לשאלה איך ראוי להתנהג כלפיו במגרש. התנהגות שנחשבות לראויה כלפי מויס, ווילאש בואש, וונגר, רוג'רס, קיגאן, מרטינס, חואנדה ראמוס או בניטס לא יכולה להפוך לבלתי ראויה רק משום שהיא מכוונת כלפי פרגוסון.

בני תבורי 19 באוקטובר 2012

באבא,
אתה צודק, כל אדם, ללא כל קשר להישגיו, זכאי ליחס של נימוס וכבוד.

ויכסלפיש 20 באוקטובר 2012

גלעד שליט בחר להיות קונוס על מגרש המשחקים של מוזס וכלי תקשורת אחרים, לכן הוא חשוף מן הסתם לביקורת נוקבת מהצד השני על רקע מסחרי/אישי, והיא לגיטימית לא פחות. גם לי הוא יצא מכל החורים.

בני תבורי 20 באוקטובר 2012

וזה בהחלט בסדר גמור מצידך לחשוב כך, כל עוד אתה מכיר בזכותו לחיות כאחד האדם ואינך תובע ממנו במפגיע להיעלם.

שלו 20 באוקטובר 2012

הדעה שלי לא מבוססת כי אני לא קורא עיתונים / רואה טלויזיה מעבר לשידורי ספורט.
גלעד שליט מזכיר לי (אני חושב שהרבה מילואימניקים קרביים יצטרפו אלי אבל אולי לא),
את האפשרות של מה שיכול היה לקרות לנו במהלך שירות.
לי לא אכפת שבארסה תזמין אותו לשחק בהרכב באחד ממשחקיה,
יש לו בור שצריך להתמלא, מי מאיתנו לא היה רוצה.
ועכשיו לשאלה הקשה, מי היה מוכן להתחלף איתו?
אבל עם כל החבילה, לקבל הזמנות מכל מקום בעולם ביחד עם הסיוטים בלילה,
המיצמוצים ביום ואובדן חמשת השנים.
אם הוא קורא את זה הייתי אומר לו דבר אחד.
תהנה,
אל תספור אף אחד,
את המחיר שילמת כבר מעל ומעבר.
ולנו הייתי אומר, לנטרל את כל הרוע האנושי שבנו.
לא רוצים לראות שידור על שנה לחזרתו, אל תסתכלו.
לא רוצים לקרוא את טור הדעה שלו, לא חייבים אין מבחן בסוף.
תשמחו בחלקכם – זאת עצה טובה דרך אגב בכל נושא.

בני תבורי 20 באוקטובר 2012

נפלא שלו.

wazza 20 באוקטובר 2012

אני מילואימניק ואף פעם לא חשבתי על זה ככה אבל התגובה שלך מדויקת לחלוטין

זוהר 20 באוקטובר 2012

כל הכבוד שלו.
מילים כדורבנות – דעתי כדעתך.
במשך יומיים עקבתי אחר הויכוח פה בנושא וחיפשתי את המילים המתאימות לתגובה שלי בויכוח ובתור מילאומניק ותיק "הוצאת לי את המילים מהפה" כנאמר.
ולך בני, שוב תודה על מאמר מצוין ומעורר מחשבה.
זוהר

דובי מילר 21 באוקטובר 2012

תבורי

אמנם תגובה מאוחרת משהו (ולא קראתי את כל התגובות מעליי..).

מסכים איתך לגבי סוארז, לא רוצה שחקן כזה בקבוצה שלנו, מעדיף להרוויח את מה שנרוויח ביושר, זה מגעיל אותי באותה המידה שכריסטיאנו רונלדו מגעיל אותי (למרות שנרגע מעט לאחרונה) בצלילות שלו, כמעט תמיד כאשר הוא מגיע קרוב לרחבה.

לגבי שלבי – לא מסכים.
מדובר בבני אדם ויש אמוציות כאלו ואחרות, מותר לכעוס ולהתעצבן ולהשתולל. זה אנושי ולא משנה מי הדמות שעומדת מולך.
זה רק הראה עד כמה אכפת לו במצב הזה וזה בסדר גמור.
גם ההתנצלות במקומה ואנושית, שוב. הוא נרגע, התקרר ואז הבין או שקיבל יעוץ והחליט מה שהחליט, אנושי, לא צולל ברחבה.

Comments closed