שנאמר: שלוש נקודות מקסימום

ובכן, כפי שציינתי, כולה שלוש נקודות

beus

תובנה אחת חשובה מאוד למדתי מהשחק היום: מאז שפרגוסון פרש, ההגנה של ליברפול כבר לא עושה פאולים ברחבה.

אה, וגם הקבוצה שהייתה טובה יותר היום ניצחה. ועדיין, כולה שלוש נקודות.

ואת זה כתבתי לפני, כשעוד כאבה לי נורא הבטן:

***

להלן תקציר שיחה שהתנהלה השבוע ביני לבין חבר אוהד יונייטד:

הוא: …אולי תנצחו ביום ראשון אבל לא תהיו לפנינו בנובמבר.

אני: אתה יודע, נשבר לי כדור הבדולח ולכן לא אסתכן בניחושים. מצד שני, אני לא משוכנע שלך יש כדור כזה.

הוא: זה לא כדור. זה עם כל הכבוד לאלכס, לא מחקתם ארבעים נקודות הפרש בקיץ אחד גם אם אלכס הלך.

אני: לא יודע, נחכה ונראה, הניצחונות שלנו הושגו בעבודה מאוד קשה ועם המון מזל, לא בהכרח בונה על זה להמשך. אבל להקיש מזה היום על שיפור שלנו, זה לא רציני בדיוק כמו להחליט שלא נהיה לפניכם בנובמבר.

הוא: או קי. אבל בפברואר לא תהיו. זו תהיה סנסציה עצומה אם כן, אבל ניצחון בראשון ייתן לכם מומנטום להמון זמן. תהיו רלוונטיים לכמה חודשים ורלוונטיות בונה בטחון בשורות. גם אם השחקנים נמצאים במרוץ אליפות דמה ל-15 מחזורים זה משהו, זה נותן ניסיון. בשנים קודמות במחזור רביעי גמרתם את העונה והיתר מאבקים על ליגה אירופאית. זה לא מחשל קבוצה.

(וכך הלאה. לא נפגשנו באמצע אז עברנו לרכל על ארסנל ואחר כך הלך לג'ים.)

*

טוב, מזל שהוא הלך לג'ים כי צריך היה משהו שיעזור לנו לצאת מהלופ. שיחה כזאת אינה מתבססת על ידע מוצק אלא על ניחושים ומשאלות לב. לא עומד מאחוריה שום דבר עובדתי משמעותי מלבד התכרבלות בחיקה החמים של נוסטלגיה. אבל לאוהדים זה לא רק מותר, זה בדיוק מה שהם צריכים לחשוב ולהאמין, כי אחרת זה לא מוסרי.

והנה מה שאני חושב:

ליברפול ומנצ'סטר יונייטד נמצאות כיום במצב דומה מאוד: שתיהן לא שיפרו את הסגלים שלהן באופן מיוחד – אם כי יתכנו עדיין שינויים, אבל לא מרחיקי לכת –  שתיהן נשענות על שחקני מפתח ידועים שיכולתם מוכחת נכון לסיום העונה הקודמת וצעירים שעוד לא קרעו זוג נעליים, שתיהן מונהגות על ידי מאמנים צעירים שטרם הותירו חותם משמעותי בכדורגל האנגלי, לשתיהן תקציבי רכש נחותים לעומת צ'לסי, סיטי טוטנהאם ו…ארסנל (סליחה, לא יכולתי להתאפק) ושתיהן חוו חרדת נטישה בעקבות סאגות מתמשכות עם כוכבים לא מרוצים, שהסתיימו, ככל הידוע כיום, בהפי אנד.

מדובר במפגש שהיה צריך להיערך בתום הסיבוב הראשון כדי להצדיק את העניין האמיתי הנובע מעצם קיומו, לא במחזור השלישי. ליברפול עם שני ניצחונות בליגה, יונייטד עם ניצחון ותיקו. זה לא אומר כלום. אי אפשר לבנות תיאוריה על בסיס כל כך רעוע וקצר של תוצאות שני משחקים במחזורים הראשונים של העונה וזיכרונות עבר.

*

מנצ'סטר יונייטד מתחילה עידן פוסט אחד מגדולי המאמנים בתולדות המשחק. בפרספקטיבה היסטורית הוא ייחשב כגדול מכולם. זה כשלעצמו יפה לערב מספרי סיפורים, לא לניתוחים מושכלים לפני ואחרי משחקים. נכון שלאלכס פרגוסון יש תפקיד היסטורי מכריע יותר מכל אחד אחר ביצירת הלגאסי האדיר של יונייטד, אבל אחד היתרונות המרכזיים של מורשת הוא שהתנופה יכולה להימשך גם אם הגורם העיקרי כבר אינו בשימוש. כלומר, הלגאסי, מעצם תפקידה ההיסטורי, יכולה המשיך ולהשפיע לחיוב על המערכת כולה. חוץ מזה לא השתנה שם כלום.

מי שבונה על התפרקות של יונייטד כבר מדיי וואן של "יתמות", לא זוכר כמה זמן ארכו  פרפורי הגסיסה של המורשת הליברפולית עד לסיום עונה במקום השביעי, בלי אף תואר ומחוץ לכל מסגרת אירופאית.

אני דרך אגב, לא רואה שם התפרקות בכל זמן. מורשת שנבנית בעשרים שנה לא מתפרקת ביום אחד ומשום כך היא מועמדת לא פחות לגיטימית לאליפות מאשר סיטי וצ'לסי. שום דבר דרמטי לא התחולל במידה שיזעזע את אמות המידה של הארגון המצוין שקיים שם, ובמשמעות הזאת "הנזק" בהיעדרו של פרגוסון קיים ברגשות האוהדים בלבד.

מנצ'סטר יונייטד כיום  יכולה לנצח כל קבוצה בליגה האנגלית כיום. אלה חדשות רעות עבור ליברפול ובליברפול יודעים את זה היטב. החדשות הטובות הן שגם ליברפול יכולה ואת זה יודעים גם אלה שמנהלים את מנצ'סטר יונייטד. אין לאף אחת מהן כיום יתרון בולט ומשמעותי על האחרת.

*

ליברפול הפסיקה להיות כוח מאיים בכדורגל בעקבות אסון הילסבורו. אני לא מאשים ולא מתרץ, אני מציין עובדה. אפשר להמשיך ללעוג לעיר ולתושביה, אך אי אפשר להגזים בהערכת מידת הטראומה שאסון כזה יכול לחולל בקהילה, ובהשפעה המכרעת שלו על המועדון. מועדון מנצח ודורס יכול להגיע מעיר צוהלת, לא מעיר אבלה ומדוכאת. זה לא שפתאום ביום אחד שכחו שם לצאת למתפרצות ולסגור בקרנות, זה שקשה היה להמשיך להיות מודל למצוינות כשהמקום בו אתה אמור לייצר את הלגאסי עסוק בלבכות את מתיו ולהילחם במיתולוגיה שקרית.

כיום, לאחר הסיום הרשמי של פרשת הילסבורו בנאומו של ראש הממשלה בה הובעה התנצלות הרשמית של ממשלת בריטניה על האירועים והסרת האחריות מעל הקורבנות, נושבת רוח אחרת במועדון. ליברפול כבר אינה רדופה על ידי שדי העבר. הילסבורו נכנס למקומו הראוי בהיסטוריה כאסון שיש לזכור, לא כמעצב אתוס.

ההתחלה הזאת בשביל ברנדן רוג'רס היא יותר מלהשאיר את סוארז במועדון או לקנות שחקן מפוצץ. היא רוח גבית שערכה רב יותר מעוד כמה מיליונים לרכש שמקציב הבעלים. זו רוח חדשה-ישנה ששמה את ליברפול במקום הכי קרוב להיכן שהייתה לפני עשרים שנה.

ליברפול צריכה לנצח את המשחק כי היא צריכה לנצח כל משחק אחר. זו המשמעות של להיות קבוצת כדורגל מקצוענית. גם יונייטד. העניין הוא, שניצחון במשחק הזה לא יבטיח לאף אחת מהן אליפות והפסד לא יגרע אף כהוא זה מסיכוייה להיות אלופה, או לפחות להשיג מטרה אחרת.

*

כל תוצאה אפשרית במשחק הזה. ליברפול משחקים בבית בלי טורה וסוארז, יונייטד משחקים בחוץ עם ואן פרסי שלא צריך לומר עליו כלום ורוני.

ובכל זאת, ליברפול.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 

וחושך
שנה טובה

תגובות

 • מישהו

  MAKE US BELIEVE
  YNWA

 • רועי מ

  בני היקר
  כבר לפני מספר שנים טענתי שעד שהילסברו לא יסתיים לא נשתקם.
  זה נראה טוב יותר בענין הזה
  עכשיו העסק עבר לרגליים של השחקנים.
  גם זה שקני עבר פעם שניה היה מהלך טוב. נסגנ הלא גמורה איתו הבתיימה .לא יהיה יותר לחץ להחזיר את קני, שתמיד ישאר king .
  ומה שנשאר זה לאסוף שלוש נקודות יקרות מפז.

 • אריק

  "אין לאף אחת מהן כיום יתרון בולט ומשמעותי על האחרת."...

  • בני תבורי

   אריק,
   אתה נותן לי יותר מידי קרדיט. לא הבנתי את הכוונה מאחורי הציטוט.

   • אריק

    זה אותן קבוצות משנה שעברה. רק שאתם בלי לואיס. היתרון של יונייטד בולט משמעותי והיה שווה ארבעים נקודות עם סוארז

    • עמית פרוסנר

     זה שיונייטד קבוצה יותר טובה,זה ברור.
     אבל אני חושב שלהוציא את פרגוסון מהמשוואה זה קצת לא נכון.

     • אריק

      עמית, כתבתי פה באתר ואני עומד מאחורי זה שיונייטד היא כל כך טובה, למרות התלונות שנשמעות (גם ממי) שאפילו עם אברם הם יקחו מעל 75 נקודות. אז פרגי כבר לא שם ויונייטד תאבד נקודות בגלל זה, אבל יש לה יתרון משמעותי ובולט על ליברפול, זאת בשום אופן לא הקנטה, אלו הם פשוט פני הדברים.

   • ג'וני

    בני,הוא לועג לך כי הוא לא מסכים איתך.
    לנושא-ניצחון על הscums ייתן לנו מונטום וביטחון אדיר.העונה בקושי התחילה וכבר הגענו לאולי המשחק הכי חשוב של ליברפול.אז אני בוטח ומאמין בקבוצה ובמיוחד במאמן,כי המשחק ביום ראשון הוא בעיקר מנטלי. YNWA

 • טל המנצ'סטרי

  בני

  תקשיב לדברים של גרהאם סונס על התקופה שלו בקבוצה ולמה לדעתו היא היתה פחות טובה ובשנים הראשונות לאחר האסון.
  http://www.youtube.com/watch?v=HLZ-izJAzAU
  אני נוטה להסכים איתו, ההתדרדרות של ליברפול והפיכתה לכוח משני ופחות מזה בתחילת שנות ה 90 היא על רקע מקצועי נטו, שחקנים לא מספיק טובים,מנג'רים לא מספיק טובים ואל תשכח שבתחילת ואמצע שנות ה 90 דווקא צמחו מתוך המועדון, מתוך העיר כמה שחקנים מהשורה הראשונה,כמו ילד שמגיע לאחר שכול של ילד אחר וכזה שמפיח רוח חדשה, רעננה ומעודדת והעיר עטפה אותם והפכה אותם למעמד של גיבורי על (בטח את פאולר) אבל שוב זה לא היה מספיק טוב, מקצועית.
  אני לא הרגשתי בחוסר תמיכה מצד הקהילה כלפי הקבוצה בשנים הראשונות לאחר האסון, להיפך, המלחמה בשקרים רק העצימו את הביחד אבל לא היתה לזה השפעה כי אין לזה נגיעה, לגבי מה שהתרחש על הדשא.

  • בני תבורי

   טל,
   יהיה מגוחך מצידי להתמודד עם דעתו של סונס, אני משוכנע שדלגליש היה עושה את זה טוב יותר. אין ספק שאסון הילסבורו אינו הגורם היחיד להידרדרות, סונס ואחרים אחראים לכך במידה רבה. ציינתי את הילסבורו כנקודת מפנה בה המועדון נעטף באווירת אבל יחד עם תחושות קשות שחוותה העיר כולה בעקבות האסון והטיפול בו. מה שקרה הוא שהעיר ציפתה מקבוצת הכדורגל להצליח בגלל האסון ומשמעויותיו וזה ישב על הקבוצה כעול רציני. הסיום הרשמי של פרשת הילסבורו לא שווה נקודות בליגה, אבל התחושה הכללית היא שעכשיו הקבוצה משוחררת מהעול ויכולה לנסות להצליח בגלל הכדורגל, בגלל התחרותיות, בגלל הספורט, לא בגלל האבל. הקהילה תמכה בליברפול לפני האסון וגם אחריו, אבל לא מאותן סיבות. זה בדיוק ההבדל בין לרצות לנצח כי אתה טוב, לבין לרצות לנצח כדי לתקוע אצבע בעין של מישהו כי הוא פגע בך.

  • עמית פרוסנר

   אני חושב שקצת לא הוגן מצידו של סונס לדבר על שחקנים לא טובים.היה לו את המנדט,והוא חירב אותו בצורה משמעותית.
   נדמה לי שבשלוש עונות שהוא אימן הוא לא הצליח לפגוע באף שחקן רכש.

 • LOVERPOOL

  לצערי הרב, אני רחוק מאוד מאופטימיות לפני המשחק. למי שלא זוכר, בעידן רודג'רס טרם ניצחנו אף אחת מהקבוצות הגדולות (טוטנהאם בקושי, אם סופרים אותם), וכמו שכתבת - שום דבר משמעותי עוד לא השתנה. לנצח בקושי 2 קבוצות נחותות זה עוד לא הוכחה לשום דבר. בטח ובטח אחרי הנפילה נגד נוטס קאונטי.
  ההתנצלות הרשמית של ממשלת בריטניה הגיע, למי שזוכר, בדיוק לפני המשחק נגד הסקאמס באנפילד במחזור החמישי של העונה שעברה. והפסדנו בדיוק כמו שנראים ההפסדים שלנו לקבוצות הגדולות בעידן רודג'רס - היינו יותר טובים, ולא ידענו לנצל את זה (וסבלנו מהשופט עם אדום הזוי ופנדל מפוקפק).
  בקיצר, הלוואי שהאופטימיים ייצאו הצודקים הפעם, אבל אני לא לוקח את הסיכון...

 • באבא ימים

  האמת היא איפשהוא באמצע. סונס האשים את דלגליש שגילה נאמנות יתר לותיקים ולא הצעיר את הסגל כשנדרש. החלטה מקצועית גרידא אבל אבל את עודף הסנטימנט של דלגליש גם לא יהיה מופרך ליייחס להילסבורו.

  השאר זה כבר באמת עבודה של סונס - היתה לו להזמנות להביא מחליפים לותיקים שעזבו והוא הביא קטסטרופות יקרות בדמות דין סונדרס ומרק וולטרס. הוא כנראה המאמן הגרוע ביותר של ליברפול בעידן שלאחר שנקלי. הוא גם המאמן האחרון שיכול היה להתחרות ביונייטד מעמדה פחות או יותר שיוויונית.

  • matipool

   כל מילה באבא .
   סונס המאמן הוא ההיפך הגמור מהשחקן הגדול שהוא היה .

 • matipool

  אם לא הסיבוך הטיפשי מול נוטס קאונטי , הייתי הרבה יותר אופטימי ונינוח . מקווה מאד שהפציעות , המאמץ ותחושת הפאניקה בהגנה , לא יבואו איתנו חשבון ביום ראשון .
  מה שממש נבצר מבינתי , זו העובדה שליברפול לא עושה מהלכים משמעותיים בשוק ההעברות . איך נותנים לטוטנהאם לחטוף לנו את כל מי שאנחנו רוצים ? לא מבינים שם באמריקה ששם המשחק והכסף זה ליגת האלופות ואנחנו חייבים שני חיזוקים לפחות מהשורה הראשונה אם אנחנו רוצים לכוון לשם ? זה פשוט מוציא אותי מדעתי .

  • בני תבורי

   matipool,
   מי היה מועמד אלינו והגיע לטוטנהאם? שנית, אני חושב שאתה לא מעריך נכון את האמריקאים שלנו. הם לא כאן כדי לרצות אותך הם כאן כדי לעשות עסקים ולהרוויח. הם מנהלים את ההשקעות שלהם בתבונה. לדעתי רוג'רס יצטרך להגיע לינואר עם מה שיש ואז בהתאם למצב הקבוצה ישקל הצורך בעוד חיזוק. עד כמה שהכותרות מתסכלות, אני מעדיף לחכות בסבלנות לתום החלון כדי לדעת בדיוק מה יש לנו ולא להתמוטט מספקולציות.

   • ניינר

    אריקסון
    אני בטוח ששחקנים מעדיפים לבוא לספרס מאשר לליברפול. קבוצה עם יומרות יותר גדולות, עיר הרבה יותר מגניבה וסיכוי הרבה יותר גדול לשחק בליגת האלופות בעונה הבאה

    • בני תבורי

     ניינר,
     אריקסון כבר אצלכם? תבדוק שוב.

   • matipool

    בני - וויליאן אמנם הגיע בסוף לצ'לסי אבל הוא היה בכלל בדרך לליברפול וטוטנהאם חטפה לנו אותו מתחת לידיים .
    כאמור גם אריקסן .
    עונה לפני כן - סיגורדסון ודמפסי .
    כדי שהאמריקאים יעשו עסקים וירוויחו , הם צריכים שנגיע לליגת האלופות . בשביל זה צריך להשקיע כסף . לא מכיר הרבה עסקים שמרוויחים בלי להשקיע קודם .
    תראה את הרכש המפואר של טוטנהאם . איך נדביק את הפער מהם ?

    • בני תבורי

     matipool,
     וויליאן לא היה בדרך לליברפול אלא אם כן אתה שואב את המידע מפורום האוהדים של ליברפול. אריקסן עוד לא סגר בשום מקום ותשמור השם מסיגורדסון ודמפסי אם היו מגיעים, שני כלומניקים מיותרים.

     • ניינר

      בני זו הכותרת בסוקרנט:
      Spurs sign Lamela and Eriksen
      שתי החתמות מעולות

    • משה

     יש להם הכנסה של 91 מיליון יורו בצורה הזויה. לאמלה לא נראה לי שווה 40 מיליון כרגע(אולי בעתיד) אבל כשיש לך כזה כסף זה לא בעיה לשלם עליו כזה סכום. אני חושב שרודג'רס מתנהל בתבונה, השאלה של מוזס נראית לי צעד מצויין, מדובר בשחקן עם קבלות בפרמיירליג ולפי השמועות גם שני הבלמים החדשים סגורים. טוטנהאם נופלים בשנתיים האחרונות לא מעט עם הרכש שלהם(דמפסי, סיגורדסון וגם הולטבי לא נתן להם כלום עדיין), נאחל להם שיפלו שוב.

    • משה

     ולגבי אריקסון, עשה רושם שהוא היה על המדף כל הקיץ ואף קבוצה לא "התאבדה" עליו(כולל ליברפול). לי זו נראית החתמה של חוסר ברירה(כי בייל הלך והם חייבים לנסות ולחפות על כך). אני חושב שהוא לא יתן את התפוקה שחושבים שהוא ייתן, ימים יגידו.

    • עמית פרוסנר

     מתי
     בני צודק.ליברפול הציעה על וויליאן,טוטנהאם הציעה מעל,וליברפול סירבה להמשיך את מלחמת המחירים המטופשת הזו.הוא לא ברח לנו מהידיים.

    • יודא

     לא מכיר הרבה עסקים שמרוויחים בלי להשקיע קודם .
     matipool תכיר, זו ארסנל:).

 • יוסי מזרחי

  מי שחושב שביום ראשון יהיה לנו טיול קליל כנראה טועה.
  אם נתיחס לפתיחה, הרי שליברפול ניצחה פעמיים אבל היתה פחות טובה בחצי השני של המשחקים כאשר יונייטד ניצחה אחד בבירור עם רמת משחק דומה לכל אורכו, והתיקו השני הראה שיש לנו קבוצה קשוחה שמשחקת 90 דקות.
  שינויי קצב מול יציבות? כנראה.
  בצד ההגנתי ספגתם מכה רצינית עם קולה טורה,ומצד שני, יש לכם שוער אמיתי. כזה שמביא נקודות. אנחנו כנראה מצליחים עם הרכש החדש רוני, שעם הצטרפותו לסגל יתן לנו יתרון.
  בסך הכל, גם בשנים האחרונות שבהן היה פער משמעותי ביכולות הקבוצתיות, והוא עדיין קיים,לא טיילנו באנפילד ומגוון התוצאות שנפלו מראה את זה.
  איפה נחלשנו? סיר אלכס, אבל זה יבוא לביטוי בתקופות משבר ולא עכשיו.
  מצד שני, לא יהיו עוד מצבים שבהם נפגר 3:1 בדקה ה88, ונרד עם 6:1 רק כי לא התבצע חילוף שהיה אפשרי.
  יש גם יתרונות בבואו של מוייז.
  .
  בסך הכל, יש בליברפול סדר עבודה חדש, עם מחשבה יותר ארוכת טווח,ולא סוג של מרדף אחרי הזנב,וזה יתן אותות בשנים הבאות.
  כיום הפער עדיין גדול ונוטה בבירור ליונייטד.
  הימור?? תתקשרו ביום ראשון בשעה 18:00 .

  • בני תבורי

   יוסי,
   ליברפול ניצחה פעמיים למרות שהייתה פחות טובה במחצית וזה שינוי לגבי העונה שעברה בה ליברפול הפסידה או סיימה בתיקו מתסכל משחקים בהם הייתה טובה יותר במשך כל המשחק. לנצח את סטוק זה לא ממש טרוויאלי עבור ליברפול בשנים האחרונות.
   אתה צודק לחלוטין לגבי האפקט של פוסט פרגוסון והקרדיט שמויס ראוי לו. לגבי היתרון שלכם, רוני הוא בהחלט גורם משמעותי מאוד. טורה משאיר לנו חור בהגנה, אבל אם לומר את האמת, אני לא רואה אותו מתמודד בהצלחה עם ואן פרסי גם כשהוא כשיר.

 • אמנון

  רק שיש הבדל אחד די גדול בין ליברפול ליונייטד- הסגל של הראשונה הוביל אותה למקום ה-7 בעונה שעברה, ושל האחרונה לתואר האליפות. כך שאם שתי הקבוצות שמרו על סגליהן, מצבה של יונייטד הרבה יותר טוב.

  אגב, בנוגע ליונייטד-מוזר לי איך מבטלים את סיכוהיים בכל כך גסות. כנראה שזה נובע מתוך התפיסה שגם האליפויות שלה בשנים האחרונות הגיעו דרך הצלחה מיתית מסויימת, מין קסם או כישוף שהטיל אלכס פרגוסון. והנה כשהוא עזב הקסם יפוג. אבל מה שהאנשים הללו לא מבינים, הוא שיונייטד שימרה באופן מעורר התפלאות את האסנס של פרגוסון-והיא האמונה בשחקנים שלו. אפשר היה להגיד לקלברלי, יאנג, ולנסיה ונאני-תודה רבה לכם, אבל עכשיו כשהזקן הלך אנחנו ננחיט במיליוני פאונד איזה קבאני וסולדאדו לספסל. אבל המערכת ממשיכה לשדר לאלופים שהיא בטוחה ביכולתם לשמור על האליפות. לדעתי יונייטד תסיים במקום ה-1 או ה-2 העונה, תלוי בעיקר במוריניו.

  • בני תבורי

   אמנון,
   בינתיים, אלה שמסיבה כלשהי אינם מאמינים ביכולתה של יונייטד לשמור על תואר האליפות הם בעיקר חלק מאוהדיה שדבקים בתיאוריה שהכסף של צ'לסי מקנה לה את הכתר כבר כיום. ממני לא שמעת כזה דבר, לדעתי יונייטד קונטנדרית מובהקת.

  • יוסי מזרחי

   אני חולק עליך בנקודה אחת.
   אם זה תלוי במישהו אז זה תלוי ביונייטד ולא במוריניו, עם כל הכבוד ובלי רצון לעורר ויכוח.

  • אריק

   את סיטי עם הסגל החזק בליגה אני מבין שכולם הוציאו מהתמונה... כדור הבדולח שלי מקולקל, אבל בקצת שאני מבין כשקומפני יחזור הם מועמדים לא פחות ממוריניו (כמה נקודות הוא באמת שווה) ומיונייטד.

   • בני תבורי

    אריק,
    אני לא מזלזל באף קבוצה, רק יש כאלה, שבניגוד ליונייטד, יש לי פחות כבוד אליהן.

 • באבא ימים

  "מי שבונה על התפרקות של יונייטד כבר מדיי וואן של "יתמות", לא זוכר כמה זמן ארכו פרפורי הגסיסה של המורשת הליברפולית עד לסיום עונה במקום השביעי, בלי אף תואר ומחוץ לכל מסגרת אירופאית."

  אז ככה:

  89-90 ליברפול אלופה
  90-91 מקום 2
  91-92 מקום 6
  92-93 מקום 6
  93-94 מקום 8 (עונתו האחרונה של סונס).

  מאז אנחנו מנסים לחזור. תהליך הנפילה איננו איטי והדרגתי. הוא די מהיר. לא day one אבל לא רחוק מכך.

  אני לא אומר שזה מה שיקרה ליונייטד. היא נראית בנויה טוב מדי כדי שזה יקרה מה גם שהליגה היום הרבה פחות שוויונית. אבל זה לא נכון לתאר את הנפילה של ליברול כתהליך איטי והדרגתי. יותר קל ליפול ממה שניתו להבין מהטקסט.

  • בני תבורי

   באבא,
   אני לא מתווכח, אני רק חושב שתהליכים של התפרקות, כמו הצלחה, נשענים על תנופה ומסורת שמכתיבות קצב.

 • משה

  היה פה איזה ליצן שלפני שבועיים כתב שסטוק אחת משלוש הקבוצות הכי חלשות בליגה. בינתיים לסטוק יש שתי נקודות יותר מלקבוצה שלו...

 • Ilan

  רוניי נפצע באימון ולא משחק

  • matipool

   בדיוק מה שהתכוונתי לכתוב .
   הבן שלי שלח לי הודעה הבוקר מלונדון ( הוא עוד מעט עולה על רכבת לליברפול ) על הפציעה של רוני .
   הבקשה שלי נענתה . ביקשתי באחד הפוסטים כאן לפני כמה ימים ( למחרת הפציעה של טורה ) שרוני או ואן פרסי ייפצעו באימון של יונייטד לקראת המשחק כדי לקזז את הפציעה של טורה .
   לפעמים חלומות מתגשמים .

 • יודא

  לדעתי, כבר שנים שגרארד היה צריך להישלח. עם כמה שהוא טוב, והוא טוב. הוא מחרב את הסגנון החדש שכל המאמנים ניסו להקנות לקבוצה.
  בנוסף לזה שהוא הזדקן והוא מתופקד במציאות כבלם, ובלמים יש טובים ממנו.

Comments are closed.