נו, שיהיה לפני טוטנהם

בסוזוקי sx4  מהקיבוץ לבנימינה, ברכבת מבנימינה לבן גוריון, במטוס ללונדון, ברכבת מהיתרו לפדינגטון, בשני טיובים מפדינגטון ליוסטון, בשתי רכבות לליברפול. כל הרצף הזה כדי להגשים חלום.

מצטער, אני עובד לאט. איכשהו חצי עולם קיבל קדימות, אבל עכשיו, בגיל 61 ואחרי למעלה מארבעים שנות אהדה, אני נוסע לאנפילד בפעם הראשונה בחיי. יש בחוג האוהדים של ליברפול ילדים בני עשר שהיו שם יותר פעמים ממני. מילא, אף אחד מהם לא יודע לעשות רוורס עם עגלה.

אומרים שליברפול עיר קשה, מתוסבכת, ממורמרת. כמי שבא מפתח תקווה, אני לא נוטה להתרשם. הבן שלי, אוהד שרוף כמוני, רק עם להט נעורים, אמר לי, לך למשחק באנפילד, אבל לך לישון במנצ'סטר. למה, שאלתי, יותר מדליק, אמר.

לא התרשמתי. הלכתי לישון בליברפול, באלברט דוק. להיות קרוב לאיפה שהכול התחיל. ליברפול, אתם יודעים, היא גם המפץ הגדול של חיי.

*

לאחים יוסף וצביק'ה זילברבוים הייתה חנות קטנה ברח' חיים עוזר. מגהצים, תיקנו שם, טרנזיסטורים ופנסי קסם. גם חזון היה להם ובשביל זה הם שמו בכניסה לחנות קופסת קרטון של בננות ובתוכה תקליטים. הם היו הראשונים למכור מוזיקה במושבה. בפעם אחת שהגעתי לשם להביא את הקומקום של סבתא לתיקון, עלעלתי בתוכן הקופסא והוצאתי תקליטון זעיר שהתמונה עליו מצאה חן בעיני יותר. ארבעה שירים בסך הכול, Twist and Shout  היה אחד מהם.

אבא שלי כרכם את הפרצוף כששמתי את התקליט על הגאררד הישן, מן קופסת-מזוודה נפתחת ובתוכה פטפון בילט אין. אימא שלי דווקא חשבה שזה נחמד. חרשתי וחרשתי ואחר כך חזרתי לזילברבוימים לחפש עוד, והבאתי גם את Please Please Me ואחרים, וגם להקות נוספות מהמרסי ונשביתי בקסם.

המדריך בנוער העובד העיף אותי הביתה ביום אחד, כשגילה שהבאתי את המזוודה לקן והשמעתי לחבר'ה את מה שהוגדר בפיו כתועבה. בעולם המוזיקלי שלו שכלל מנעד של בצל ירוק ותרנגולים לא היה מקום למוזיקה לועזית חסרת ערכים.

וכאשר יענוני, כך אפרוץ והתגבש הסכם לפיו ביליתי את מרבית הטיולים של התנועה לבד בבית ושם גם המשכתי להרעיל את החבר'ה. בסוף ניפצתי את תקרת הזכוכית של הערכים הארכאיים של המדריך שבסופו של דבר גם חזר בתשובה.

*

היו טובים מהביטלס, היו פחות טובים מהם, אבל להם הייתה זכות הראשונים אצלי וכנראה שגם אצל מרבית אוכלוסיית העולם. בנקודה זו אני רוצה לומר משהו לא פופולארי על המוזיקה של הביטלס. יש טובות ממנה. גם את הניסיונות המוזיקליים שהחברים ערכו על עצמם, עם או בלי השפעות של גורו ופטריות, לא תמיד אהבתי. והנה לכם הצהרה: עם כל הכבוד ל Sergeant Pepper, האלבום Abbey Road הוא האלבום הטוב והמושלם ביותר שיצא תחת ידם.

באהדה שלי לקבוצת הכדורגל של ליברפול אין שום הילת קדושה. לא שמעתי על קיומה של זו עד שהתוודעתי לגיבורי המרסיביט, אבל החיבור של שם העיר עם אהבה מטורפת לכדורגל הובילה אותי להתעניינות.

חברים של הורי ששהו בלונדון בשליחות האומה נענו לבקשתי ושלחו לי תמונות וגזירי עיתונים שתורגמו לי ותוכנם, יחד עם הדמיון המפותח שלי, הובילו לאהבה הגדולה שנמשכת עד היום.

זה עניין לפסיכולוגים לנסות ולהבין את הדבקות הזאת. את האהדה בימי השליטה המוחלטת באנגליה והקונטיננט אפשר להסביר בקלות. את העיקשות להישאר אוהד גם בשנות המדבר, גם אני מתקשה להבין. אבל בכל זאת, אני כאן. איפה שהלב שלי ואין קץ לאושר.

*

מחר בלילה טוטנהם מגיעה לעיר, בפורמה מטורפת ועם השחקן הטוב ביותר באנגליה כיום, שלא לדבר על מוטיבציית שיא הנובעת מצלקת מדממת שנותרה בה מהמפגש הקודם. ליברפול מצידה, חוותה נפילה קשה לאחר אותו מפגש, אך לאחרונה עשתה כמה צעדים חיוביים בכיוון של התייצבות, בעיקר מנטאלית. רוג'רס, לאחר שניפץ את גולגולתו על קידוש שיטת משחק שלא הביאה תוצאות, למד לשחק עם מה שיש לו וזה נראה נכון יותר.

מחר בבוקר תהיה לי ולרוג'רס התלבטות קשה. הוא יצטרך להחליט איך לעצור את היינס, אני אצטרך להחליט בין סיור מוקדם באנפילד, לבין שוטטות ברחבי העיר שכל כך מסעירה את דמיוני וביקור בכמה אתרים קדושים אחרים.

בינתיים אני עוטף עצמי במעיל חם ויוצא לשתות בקאוורן, איפה שאומרים ששם הכול התחיל.

התיקו בפארק
לפני טוטנהם ב': שיחות על הדרך

104 Comments

אריאל גרייזס 10 בפברואר 2015

שירה, בני, שירה.

בני תבורי 10 בפברואר 2015

תודה, מקווה לשיר גם מחר.

עודד 10 בפברואר 2015

נהנתי לקרוא. נוטה שלא להסכים שהיו להקות יותר טובות מהביטלס..לא מכיר עוד להקה שביצעה כל כך הרבה שירים שמוכרים כמעט בכל בית..תהנה!

פילוסוף רדום 10 בפברואר 2015

Revolver וגם the white album טובים יותר מ pepper . לגבי abbey road זה האלבום האהוב על בני בן ה 7 ועם זה אי אפשר להתווכח…
מקנא בך מאוד, מקווה שתהנה מהצגה שלנו, מקווה שסטיבי ישחק בשבילך.

ערן (המקורי) 10 בפברואר 2015

סחתיין גדול, בני!
מאחל שתיהנה במשחק
ושיהיה בהצלחה מחר!
עוד לא הגיע הזמן לנעול את העונה…

משה 10 בפברואר 2015

מסכים לגבי אייבי רואד, לא מסכים שהיו טובות ממנה, בטח לא ברמה החלוצית. ומחר משחק סופר חשוב, נקווה שלא יגיעו עייפים. אולי פספסתי, מי השחקן הטוב באנגליה היום ?

בני תבורי 10 בפברואר 2015

אני חושב שביינס

OneWhoKnows 10 בפברואר 2015

לייטון ביינס? הוא משחק באברטון ולא בטוטנהאם. כנראה שגם אני פספסתי.

אריאל גרייזס 10 בפברואר 2015

הוא התכוון להארי קיין

בני תבורי 10 בפברואר 2015

לגמרי גרייזס, יותר מדי בירה…

משה 10 בפברואר 2015

אני שמח על הבירה, השמועות על קיין מוגזמות ביותר, כושר הבקעה מצויין, שחקן בינוני פלוס.

גילעד 10 בפברואר 2015

בני, תבין אותנו. אנחנו גדלנו בעולם שבו מותר לנסוע לחו"ל שלא רק במסגרת טיול מאורגן של הארגון ההסתדרותי שאתה מסונף אליו, אז אך טבעי שנראה פתאום כמה קורץ הסן סירו (עבורי), טראפורד קשישא או עוד דינוזאורים בסגנון אלו. מה גם שהיום לא חייבים להקדיש חמש משכורות לטובת קפיצה קטנה לחו"ל.
עבורנו השחקנים תמיד היו במרחק נגיעה קטן, אז צמצמנו את המרחק למרחק יריקה. למדנו מהאצטדיונים בארץ שמרחק יריקה יכול להיות אטרקטיבי במיוחד. יש גם ערבים באנגליה, לא?

תהנה. פעמיים הייתי במשחק של קבוצתי האהובה בחו"ל, בשתיהן לא השכילו בחורינו לנצח. אז מה, זו הייתה חוויה כל כך יוצאת דופן שאני עושה זאת שוב עוד חודש למרות שהקבוצה שלי לא הייתה כל כך בקאנטים כבר 30 שנה.

חבל שכבר הרבה שנים לא יצאה מוזיקה טובה מליברפול. אבל לך דע.

edgecator 10 בפברואר 2015

clinic נהדרים.

Fluttershy 10 בפברואר 2015

אומרים ש-anathema טובים, אבל לא שמעתי מספיק כדי לגבש דעה בעצמי.

edgecator 10 בפברואר 2015

בהחלט לא רעים, גם ladytron חביבים. יש קצת מוזיקה טובה בליברפול, כמובן שהיסטורית זה מתגמד לעומת הסצינה המוזיקלית של מנצ'סטר :)
מה שכן, ביחס לעבר – הרבה (מאוד) שנים שמאנגליה לא יוצאת מוזיקה מוצלחת במיוחד, בוודאי לעומת ארה"ב.

דיזידין 10 בפברואר 2015

גרייזמס אמר שירה, אני חשבתי על קוסמות. קסם במילים.
ברור שabbey road.
ואיך קומקום של סבתא שלך? קומקומים חשמליים עוד לא נראו אז בארץ.

בני תבורי 10 בפברואר 2015

צודק, אולי לא סבתא… :)

יעקב נקש 10 בפברואר 2015

תודה בני, גם אני חושב שהשם של הביטלס גדול מהלהקה עצמה, בין כמה שירים טובים וכמה לפנתיאון, יש ערימת כלום ושום דבר… הרבה מתחת לפינק פלויד ולד זפלין אצלי אבל גם ככה כולם מתגמדים אל מול הדלתות :)

יואב 10 בפברואר 2015

מרגש. בני תהנה המון.
והאלבום הלבן. אבי רואד מושלם והפיפר עצום.
אבל, האלבום הלבן הוא פאר היצירה.
ובלי ציניות, כמובן שג׳וי דיוויזן היא הלהקה הגדולה אוור(:

matipool 10 בפברואר 2015

ג'וי דיוויז'ן ?! אוהד מנצ'סטר יונייטד .. (-:

Yavor 10 בפברואר 2015

בני
אני אסדר את הדברים לפי חשיבותם:
קודם כל ולפני כל דבר אחר – כיף שאתה כותב – נהניתי מאוד.
דבר שני, שתהיה לך חוויה נהדרת הן במגרש והן בעיר עצמה. טרם ביקרתי ולכן אין המלצות, מלבד לזכור שזו חופשה ולהנות כמה שיותר.
דבר שלישי – בוא ננצח את התרנגולים האלו!

Fluttershy 10 בפברואר 2015

הגיע הזמן בני, תהנה!

אני הייתי פעמיים בליברפול, בפעם האחרונה לפני שנה בכריסמס למשך 10 ימים, וישנתי באכסניית הנוער – 6 בחדר, אם כי ברוב הימים המקום היה די ריק. היה איזה סיני אחד שנחר בלילה ולא הצלחתי לישון… אבל עדיין היה כיף. סוג של חוויה של קיבוץ, אבל בליברפול.

למרות שכשהתחלתי לשמוע מוזיקה זה היה פינק פלויד ורוק קלאסי, ואחר כך עברתי לרוק מתקדם, איכשהו תמיד דילגתי על הביטלס, יש לי אולי 200 דיסקים ועוד המון מוזיקה על המחשב, אבל שום דבר של הביטלס, לא יודע להסביר את זה.

ran 10 בפברואר 2015

העיר הרבה יותר חביבה מהתדמית שהיתה בכל אופן אצלי,
המרכז חי ושוקק ומצאתי את הליברפולים כאנשים חביבים בצורה שמרביתנו כבר שכחנו שניתן להיות.
אחרי הנסיעה שאלתי את עצמי האם המסע הלא פשוט בשביל שעתיים היה שווה את זה-התשובה שכן, ראשית. כי החור הזה במהות שלי היה ממשיך להטריף אותי.
וחייכתי שציינת ילדים בני עשר שהיו שם…הבנים שלי עדיין לא בני עשר והצטרפו לחוויה והם לא הילדים הישראלים היחידים באותו משחק :)
כיף גדול,תהנה.

B. Goren 10 בפברואר 2015

בני, בהצלחה! אתך במאבקך הצודק.

יואב מקטמון 10 בפברואר 2015

מותר לאוהד יונייטד להגיב?
באתי רק לפרגן!
טוב, כמעט רק, כיוון שדבריך על הביטלס היו במקרה הטוב שגויים, ובמקרה הרע…. לא ניכנס לזה.
וליברפול עיר מקסימה! הייתי פעמיים, בשנות ה – 90, כשהייתם בשפל – הפסד 3-1 בסיבוב השלישי של הגביע לקובנטרי, מיק האקרבי תיעתע בהגנה שלכם, והקהל היה ממש לא משהו.
אבל מרכז העיר תסס מבארים ומועדונים ומוסיקה טובה ובחורות יפות (אנגליות יפות נשמע כמו אוקיסמורון, אני יודע, אבל בליברפול ראיתי כאלו!) שלא היססו ללכת במיני קצרצר בקור מקפיא של תחילת ינואר.
תבלה ותהנה מכל רגע!
אם אתה עדיין בקטע של הביטלס הייתי ממליץ לך גם ללכת לשדות התות ולפני ליין ואולי אפילו ל menlove avenue, בית ילדותו של ג'ון.
ומבחינת כדורגל – צפוי לך כנראה משחק מהנה, עם גולים, עם הברקות אישיות, עם שתי קבוצות שיודעות מה הן רוצות מעצמן. כל מה שאין במשחקים של קבוצתי האהובה כבר כמעט שנתיים.

רועי 10 בפברואר 2015

הן עדין לא מהססות ללכת במיני. והאיפור? ערסיות.
המבטע שובר את עור התוף, אבל לא בלתי מובן.

wazza 10 בפברואר 2015

בני סחתיין, עשה חיים

באבא ימים 10 בפברואר 2015

נפלא…

שמח עבורך שאתה שם. שמח שאני לא – בפעמיים שהייתי באנפילד הפסדנו.

באשר לעניין המוזיקלי – אני מת על פינק פלויד, לד זפלין,המי, קרים, דיפ פרפל, יס, ג׳נסיס, גת׳רו טל…לפעמים אני אוהב אותן יותר מאשר את הביטלס ועדיין – אין טובים יותר מהביטלס. פשוט אין. אם יש מישהו שאתה אוהב יותר מהביטלס תזכור שהוא לא היה יכול להיות מה שהוא אלמלא הביטלס.

איציק 10 בפברואר 2015

אוי כמה רבים וטובים יותר מהביטלס יש לפני הביטלס… מיילס דויס, ג'ון קולטריין, טלוניוס מונק, ברהמס, שוברט, גרשווין, בטהובן, וזה אפילו לא קצה הרשימה. כמובן שגם אחריהם יש טובים בהרבה ואציין רק את פינק-פלויד. ביטלס הם בסדר, ולא הרבה יותר מכך. חלוצים כן, פאר היצירה, לא.

באבא ימים 10 בפברואר 2015

לגבי מה שקרה לפני הביטלס אני מסכים. שים לב שאתה מדבר על ז׳אנרים אחרים לגמרי.

לגבי מה שקרה אחרי – כבר ניהלנו את הדיון הזה פעם.

איציק 10 בפברואר 2015

אכן ז'אנרים שונים… הביטלס די פתחו ז'אנר חדש (ועל כך מגיע להם הכבוד) אז קשה לדבר על אותו הז'אנר לפני.
לגבי אחרי, כנראה לא נסכים… :-)

באבא ימים 10 בפברואר 2015

לא דייקתי – אולי יש טובים מהביטלס. אין גדולים מהם.

איציק 10 בפברואר 2015

ראה תגובתי הקודמת, כולם גדולים מהביטלס, הבוהן שלהם לא נכנסת לנעלים הקטנות של הביטלס בהשוואה אליהם.

בני תבורי 10 בפברואר 2015

באבא,
ללא ספק בראייה היסטורית והיסטרית אין כמותם. מוזיקלית הם מהגדולים. על הראשוניות שלהם פשוט לא ניתן לערער.

רועי 10 בפברואר 2015

סוף סוף, הגיע הזמן שזה יצא לפועל.
אחד הטובים שיצא מפרי עטך בני.
מקווה שהחברים באדום יגיעו לעבוד ולא רק למקום העבודה.

מתרגש איתך במסע הקסם המופלא הזה..

איו ספק שהם האבא האמא של רבים מהיוצרים והיוצרות.

mersey_paradise 10 בפברואר 2015

בני, תהנה.
הייתי בשני משחקים, אחד לפני חמש שנים שהיה רכבת שדים נהדרת – 3-2 על ויגאן. והשנה בדרבי המאכזב מול אברטון בבית.
חוויה אדירה בטח תהיה לך ואני כן ממליץ לשהות בעיר בערב, מי יודע אולי תזכה לראות את ראזה, סטאר ושות' סופגים אווירה כמו לפני הדרבי.
הספרס באים בכושר מצוין ואנחנו ללא השחקן ה"לא" אהוב עליך – לוקאס שדי ייצב את המצב לאחרונה ואלי בלי ראחים 100K לשבוע סטרלינג.
אני מקווה שרודג'רס ישחק היטב עם מה שיש לו.

בתקווה שנחזור בגדול למאבק על הטופ4.

matipool 10 בפברואר 2015

אני לא כל כך מעודכן לאחרונה ( חוסר זמן והאתר הישראלי שחסום ) – שניהם פצועים ומחוץ לסגל ?

D! פה 10 בפברואר 2015

מתי, האתר חזר לפעול מאתמול.

matipool 10 בפברואר 2015

גיא – בדקתי עכשיו שוב . אצלי לא עובד .

אריק 10 בפברואר 2015

בני כוסאוחתו, אני עוד יאלץ לרצות שתנצחו כאחרון הקופ היום אחרי הפוסטים שלך.
תהנה.

אריאל גרייזס 10 בפברואר 2015

חביבי, את הטרנספורציה שלך לאוהד ליברפול אנחנו רואים כבר שנתיים. אל תחביא את זה, לך עם זה!

אריק 10 בפברואר 2015

חבל שלא עברת מולי ברחוב כשטיילתי עם עם הילד בעגלה ושמעתי את השידור של ליברפול צלסי בשנה שעברה, בגול השני. חושב שהיית משנה את דעתך…

אריאל גרייזס 10 בפברואר 2015

לאט לאט, אנחנו לא ממהרים. עוד שנה-שנתיים עם ואן חאל וזה יגיע

אריק 10 בפברואר 2015

עדיף שתתרכז ב"יותר טוב תתקשר לשאול" לפי השעה הראשונה זה מוצלח מאוד בטח יותר מהמלך ערום, אאהה סליחה, בלש אמיתי.

אריק האחר 10 בפברואר 2015

בני
יופי של פוסט
ממש תענוג.
כל פעם שאני שומע את הביטלס משהו זז אצלי
מבחינתי הגדולים ביותר (למרות ליברפול.)
כשאני בלונדון אני שוהה בבית דירות ( מפואר !!! ) מול הסטודיו abbey road
ותמיד מרגש לראות אנשים שבאים מכול העולם בכול גיל להצטלם ( היום בניידים )
יהיה משחק טוב ואוירה נהדרת
לא רוצה לקלקל לך אבל האורחת יכולה להוציא תוצאה טובה ( ואני גם מקווה לכך )
הייתי באנפילד כמה פעמיים ומבחינתי זה האצטדיון השני שהכי מרגש לראות בו משחקים
על הראשון לא ארחיב.
תהנה.

זה משנה 10 בפברואר 2015

יופי של טור בני. תהנה הערב ותביא ניצחון.
וחוץ מזה, מה חשבת על ריבולבר?

בני תבורי 10 בפברואר 2015

אלבום מופלא ללא ספק. אני לא מוזיקאי וההעדפות שלי נקבעות על בסיס טעם אישי בלבד.

זה משנה 10 בפברואר 2015

לא ענין של מוזיקאים בעיניי: פשוט כמה מהשירים הכי יפים שההרכב הזה הוציא נמצאים באלבום הזה. המעבר מהשלב הבתולי לשלב שבו הפכו להיות אמנים רציניים.

סימנטוב 10 בפברואר 2015

איזה יופי בני תהנה והעיקר שתצאו בתיקו!!
מסכים שאבי רואוד טוב מסגט' פפר (ובמיוחד הצד השני). גם אצלי יש להם זכות הראשונים המשכתי לפרוג לרוק ולשאר ירקות אבל אני תמיד חוזר אליהם (בעיקר לאלבומים מרבר סואול ואחרי)
ומה הכניס ניל יאנג לעולם הספורט שלך?

בני תבורי 10 בפברואר 2015

שאלה נהדרת, אני חושב על תשובה.

זה משנה 10 בפברואר 2015

it's better to burn out than to fade away?

בני תבורי 10 בפברואר 2015

יס!!!

סימנטוב 10 בפברואר 2015

יס זה פרוז אל תלך לשם…

סימנטוב 10 בפברואר 2015

פרוג…

חברי הטוב משכבר הימים 10 בפברואר 2015

אני חושב שבכל מקרה אפשר להגיד שהרוק הטוב בעולם מגיע מאנגליה, נכון?
לא מזמן התוודעתי ללהקת פרוג-מטאל אנגלית בשם הייקן (haken). פשוט תענוג.

בני תבורי 10 בפברואר 2015

ז'אנרים מסויימים כמו הפרוג, Pאנק ופולק המייד אין אינגלנד, הם ללא ספק הטובים ביותר. גם הפסיכאדליה שלהם מצוינת אם כי אני מעדיף את החוף המערבי. הפלישה הבריטית נתנה סוג של נוקאאוט לאמריקאים, אבל הם התאוששו.

D! פה 10 בפברואר 2015

בני, איזה כיף.

אם יוצא לך לעשות סיור באנפילד, הייתי הולך על זה. משהו שלא יצא לי לעשות.

נפלתי על 3-0 על סיטי לפני שנתיים. לא. אלוהים – כבר עוד מעט ארבע שנים. אבל אני לא חושב שחשובה התוצאה – החווייה אדירה, הרחובות, הבאר המפוצץ לפני. כל מה שיש בעיר ולעיר. המבטא של קארא בכל פינה (אפילו הפולניה במלון שלנו דיברה לא ברור כמוהו).

יש יתרון גדול לפעמים בלחכות הרבה זמן.

ניינר 10 בפברואר 2015

אני שמח מאד עבורך אבל מקווה שתוצאת המשחק לא תהיה לטובתך…מצטער אבל אנחנו בשוונג רציני ולא בא שאתם תעצרו אותנו
הייתי בליברפול בלילה בלתי נשכח במועדון הקרים המיתולוגי כאורח של פול אוקנפולד. המועדון היה חווייה אדירה, קהל פסיכי אבל העיר לא משהו.
בעניין הביטלס (הלהקה האוברייטד מכולן פרט לפלוייד), אתה צודק בהחלט ואבי רואד לא רואה את הסמל פלפל (האלבום האוברייטד בהסטוריה, תקליט של ארבעה שירים ואוסף חרטוטים) ממטר.
COYS!!!

סימנטוב 10 בפברואר 2015

האהבה שלך לאמרסון לייד ופלמר לא יודעת גבולות ;)

ניינר 10 בפברואר 2015

חחחחח אחי הלוחם ממדינת הזהב-ELP זה חרא מזוקק, אפילו הפלוייד נשמעים טוב בהשוואה אליהם :)

גורביץ' 10 בפברואר 2015

כבוד ניינר! סט של Oakey בקרים, עכשיו אני מקנא..
עזוב אותך כל הפסיכודלי שיט והמוזיקת דינוזוארים שהם מקשקשים עליה, גלובל אנדרגראונד ניו יורק שלו, זה הסט האלקטרוני הכי טוב ששמעתי

ניינר 10 בפברואר 2015

דווקא הגלובל מאוסלו זה הטופ שלו
הייתי אורח שלו ולכן הייתי בעמדה. אי אפשר לתאר את החוויה והטירוף. אני מדבר על 1997 כשהוא והסצינה בשיא….איזה לילהז!

גורביץ' 10 בפברואר 2015

respect bro

איציק 10 בפברואר 2015

בני… כולי אכול קינאה… אוי…
מעולם לא היתי בליברפול, והמשחק היחיד שלהם שראיתי זה גביע החלב בומבלי 1989 (האם זה נחשב?)… ניצחנו את ארסנל 0-2, נדמה לי עדיין בלי ונגר (אם ארסנל בכלל היתה קיימת בלעדיו אי פעם… לא יודע).
ליברפול וביטלס כמובן הולכים תמיד ביחד… אבל חבל שלא הצמיחו להקה גדולה יותר… מגיע להם משהו טוב יותר.
לגבי הקופסא, זה היה כבר פטפון או עדיין גרמופון?
מאחל שתראה ניצחון מתוק, ממתין לדיווח הבא :-)

נ.ב.: יופי של פוסט

חיימון 10 בפברואר 2015

בני, אחרי הטור הזה, המשחק בשבת מרגיש לי כמו אנטי-קליימקס מטורף (אגב הכרטיסים כבר פה ;))

matipool 10 בפברואר 2015

שמח ומאושר בשבילך .
גם אצלי זה קרה נגד טוטנהאם ( הפעם הראשונה והיחידה באנפילד . תכננתי להיות שם בפעם השנייה ולחגוג את האליפות בעונה שעברה ..) באפריל 2005 , חודש וקצת לפני איסטנבול ( הפעם השנייה והאחרונה בינתיים שראיתי אותם בלייב אם לא מחשיבים את משחקי הכתרת כדורגלן העונה בישראל בשנות השמונים ) .
יהיה קשה הלילה ונראה לי שהתכוונת להארי קיין מטוטנהאם .

בני תבורי 10 בפברואר 2015

לגמרי קיין

גילי פלג 10 בפברואר 2015

בני, בחיי, ריגשת אותי. תהנה!!

טל המנצ'סטרי 10 בפברואר 2015

בני,

להתעטף במעיל מחמם זה חובה כשמגיעים לליברפול, תמיד יש איזה ענן אפור שמכסה את העיר הזו, כאילו יודע משהו הענן הזה…
סיור של המג'יקל מיסטורי טור הוא חובה, המוזיאון באלברט דוק, פחות.
לדבר עם המקומיים ואשכרה להפנים שלא מדובר בשבדית זה חובה.
רגע לפני תחילת המשחק, עזוב אותך מלצלם את הקופ עם הדגלים והשירה, ראית את זה מספיק בטלוויזיה, עמוד, תקשיב ותפנים, מקנא בך על הצמרמורת שתעבור לך גוף.
אחרי זה בזמן המשחק אתה יכול לצלם כמה שאתה רוצה, להנציח את הרגע, את הפעם הראשונה. היום המצלמות הדיגיטליות לא עושות רעש כשלוחצים על תמונה וככה אין סיכוי שאתה תפריע לשקט המופתי ששורר בדרך כלל באנפילד בזמן משחקים (להוציא את קהל החוץ וזה של טוטנהאם ירעיש עולמות)
כשאתה תסתובב במדרחוב המרשים במרכז העיר, אל תשכח, ידיים בכיסים לשמור על הארנק, חביבים המקומיים אבל זה לא אומר שאתה צריך להתחלק איתם בכסף שלך…
גיגס מוסר ד"ש חמה לג'רארד וגם 0-13, אתה לא תראה אותו עוד משחק במדי ליברפול לאחר העונה הזו, מקצועית אתם רק תרוויחו מזה.

תבלה, שמח בשבילך על הפעם הראשונה וגם שאנחנו לא מכירים אישית.

בני תבורי 10 בפברואר 2015

ימים יגידו… :)

wazza 10 בפברואר 2015

כי מנצ'סטר מה זה שמשית…

edgecator 10 בפברואר 2015

בני תהנה!
והעיקר שכולנו נזכור שאין דבר כזה "להקה הכי טובה", בטח בין ז'אנרים. הביטלס היו גירסה מושלמת של עצמם, וזאת כמובן לצד החשיבות ההיסטורית העליונה.

ריצ'י מקאו 10 בפברואר 2015

אחרי הטור הזה, אני כבר לא יכול לחכות יותר לתחילת המשחק

רובי פאולר 10 בפברואר 2015

בני פוסט נפלא ומרגש! ממש מרגיש כאילו אנחנו בדרך איתך :-) תהנה!!!
אני עדיין לא הייתי בבית המקדש, אבל כשהילדודס יגדלו קצת וידעו להבחין בין ארור גיגס לברוך ג׳רארד אנחנו על המטוס הראשון לשם :-)

martzianno 10 בפברואר 2015

אשריך בנאדם. תבלה!

סמי חדרה 10 בפברואר 2015

אל תוותר על אחד הפאבים מסביב לאצטדיון, שעתיים-שלוש לפני המשחק. המלצה שלי the park מול הכניסה לאצטדיון בצד של החנות מזכרות והפסל של שנקלי. אווירה מטורפת , כל הקופ מחמם גרונות ומתדלק בירות בלי הכרה. חוויה לא פחות חזקה מהמשחק עצמו (כמובן שתלוי מה יהיה על הדשא…)
שיהיה בהצלחה.

ריסה 10 בפברואר 2015

באמת שמרגש!
שמח בשבילך!

יוני (המקורי, מפעם) 10 בפברואר 2015

איך כולם שמחים איתך. גם אני:)

עירן 10 בפברואר 2015

בני,

תהנה !!! זה כנראה השלב הזה בחיים שצריך לעשות בו את הדברים האלו.

חוץ מזה, ברור שאייבי רואד ובעיקר בגלל אחד משלושת השירים הכי טובים שלהם בעיניי – אני, עצמי, שלי ועוד אחד מרשימת הטופ 3 – "שנינו אנו".

השלישי, אגב, ברשימה הזו זה כשהגיטרה שלי מייבבת ענוגות. שניים מהשלושה של האריסון… אולי לא במקרה.

תומר ש 10 בפברואר 2015

אם התכוונת ל two of us אז הוא מלט איט בי. שיר מדהים ללא ספק.

איציק 10 בפברואר 2015

או בעיברית שם השיר "בא נוכל דבורה" ;)

עירן 10 בפברואר 2015

צודק. טעות שלי. התבלבלתי. התכוונתי ללט איט בי. גם השיר הראשון שכתבתי כמובן משם.

אריאל גרייזס 10 בפברואר 2015

אני אגיד את זה לגבי הביטלס – אולי הם לא מורכבים כמו להקות אחרות. אולי יש שירים יותר גדולים של אחרים מאשר שלהם (למרות שיש שירים שלהם כמו day in a life שהם פשוט מאסטרפיס מדהים) אבל הכמות, אוי הכמות של שירים גדולים.
אני קראתי לזה פעם "די אנ איי מוזיקלי" – מין שירים שצרובים בגנים שלך כי שמעת אותם כשהיית קטן ואתה יודע בדיוק איזה תו יבוא הלאה. שירים שהם פשוט חלק ממך. אני חושב שאצל מרבית האנשים שאני מכיר, כאלו שבגילאים שבין 20 ל-60, אין להקה שתופסת מקום באותו DNA יותר מאשר הביטלס. המגוון העצום של שירים איכותיים הוא זה ששם אותם לפני כל אחד אחר. לכן לדבר על אלבום זה או אחר זאת טעות לדעתי. כוחם של הביטלס זה בכמות של האיכות. וזה כשהם יצרו בזמן יחסית כל כך קצר.

עירן 10 בפברואר 2015

צודק, ניתוח יפה. וזה עוד כג'ורג' לא בא ידי ביטוי מספיק שם…

ניינר 10 בפברואר 2015

אשרי שהDNA שלי יצוק מלד זפלין מתובל בדילן והסטונס ולא מהמשעממים האלו מליברפול. ואם בכל זאת חייבים ביטלס, לפחות שזה יהיה שיר של האריסון

בני תבורי 10 בפברואר 2015

מסכים ומוסיף: חלק משמעותי מאדירותם של הביטלס נובע מהראשוניות שלהם

כסיפוביץ 10 בפברואר 2015

פלוס גדול..
ואחד רוג'ר ווטרס..

איציק 10 בפברואר 2015

אני מכיר הרבה שירים של ביטלס אבל לא התאמצתי לרכוש אפילו תקליט ונילה/דיסק אחד שלהם. הם בסדר גמור, אבל לא היסטרי.
נ.ב.: כמה שירים אכן התבררו כטובים מאוד בקברים של אחרים.

אריאל גרייזס 10 בפברואר 2015

זה בדיוק העניין. יש לי דיסק אחד, אולי שניים של הביטלס. גם אין לי אפילו דיסק אחד של אריק איינשטיין. אני לא צריך, זה צרוב לי בDNA

איציק 10 בפברואר 2015

זה לא צרוב, נחמד לשמוע. יש יוצרים שיש לי רצון לשמוע, אז אני עושה משהו אקטיבי, הולך ושם את הדיסק (כן אני מהדור הישן) או התקליט (מהדור העוד יותר ישן, אבל עכשיו זה חוזר). מבחינתי ביטלס הם די מפעל יצור המוני, כמו להקת אבבא (יש שיגידו לאניני טעם).

סימנטוב 10 בפברואר 2015

ללא ספק גדולים, לגבי תחכום she's leaving home שיר מופלא שרמות התחכום שלו לא נופלות ממוזיקה קלאסית. להשוות בין סגנונות מוזיקה קשה ולא נכון (לטעמי). מה שכן הביטלס היו מהראשונים והם פתחו את השער והאירו את ההשראה לתקופת זוהר בעולם המוזיקה.
לטעמי הביטלס, זפלין, ופינק פלויד עברים את מבחן הזמן מעל כולם, דור הולך ודור בא וכולם עוברים דרכם במסע המוזיקאלי.

Gil - Zimbabwe 10 בפברואר 2015

אני מקווה שלא יקרה לך מה שקרה לרבים ועד הבחירות תחזור…
חוץ מזה אל תישכח לכתוב גם אחרי המשחק!!!
תיתפלל שהאזרח קיין יבהל מאנפילד.

הוולשי הרזה 10 בפברואר 2015

תהנה בני, מגיע לך. הלוואי שתהיה גם תוצאה טובה.
כששואלים אותי הביטלס או הסטונס, אני תמיד אומר: הקינקס.

זה משנה 10 בפברואר 2015

בחירה מעולה

כסיפוביץ 10 בפברואר 2015

באיחור גדול, פוסט מופתי!
גם על הרברס עם העגלה [עוד לא הייתי בסן סירו]
וגם על Abbey Road

cookie-monster 10 בפברואר 2015

קסום תבורי

שרק ישאר למשחק הקסם

רובי פאולר 10 בפברואר 2015

בני, ממשיך להיות ענק!!!
אגב לפי מה שהיה כתוב באתר הרשמי אכן לוקאס בחוץ לכמה זמן אבל קוטיניו סטרלינג ולאלאנה בסגל, כך שהכחולים לא יבלבלו את השכל ולא יורידו מוטיבציה!!!

נחשון שוחט 10 בפברואר 2015

כמה דברים שאני מסכים איתם.
שהטור פשוט נפלא. כיף כיף כיף.
שהביטלס תופעה מיוחדת במינה. אני קיבלתי אותם בדיליי (נולדתי ב- 73), בגיל צעיר ונתון להשפעה, אמנם בעידוד והשפעת ההורים והפוך ממרד – אך זה היה אותו אפקט הגילוי שילווה לכל החיים.
בהמשך עברתי לאהוב להקות אחרות, בחיבור אישי עמוק וחזק יותר, אבל הביטלס ביכולת ליצור גאונות בכזו פשטות, "בשליפה מהירה" היו מיוחדים במינם (מסכים עם הניתוח של אריאל).
וגם אני מאוהבי revolver.
and your bird can sing
בכל אופן, הביטלס הם כנראה הסיבה הטובה ביותר ששמעתי עד היו לבחירת קבוצת ספורט לאהוד (אני לא ציני).

עמיר 11 בפברואר 2015

נהנתי מאוד לקרוא ולטעום מטיול השורשים שלך, אני בן 43 ועדיין סופר. עכשיו לאחר המשחק והתוצאה אני רק יכול לדמיין מה עובר עלייך.
אני את סטיבי כבר פספסתי, עכשיו אני צריך לשמור על עצמי שלא אתפגר לפני טיול השורשים שלי.
לגבי הביטלס, היתה בהם דביקות ומתקתקות לצד רגעים רבים של גאונות. שום דבר שמשתווה לחייזר Bowie.

matipool 11 בפברואר 2015

גם אצלי החייזר הוא מספר אחת .

צביקה 11 בפברואר 2015

מקסים!!!

ישי טייף 2 במרץ 2015

אין עליך בני….

Comments closed