תקשורת עם כוכבית

אלפיים שנות גלות לימדו אותנו להתחנף, לא לפרגן.

אדם שדעתו מאוד נחשבת בעיני, אמר לי ממש לפני כמה ימים כהאי לישנא: אתה יודע מה הבעיה אתך? אתה לא מסוגל לפרגן לחוסר פרגון.

אשכרה ככה. אני עד כדי כך לא מסוגל לפרגן לחוסר פרגון, עד שאני מוכרח לא לפרגן לתקשורת. חתיכת פרדוקס, הא? אבל הרגע הזה בו עיתונאי דוחף לפרצוף של ספורטאי שחוגג זכייה באליפות את אותה שאלה שאין מאחוריה כלום לבד מרצון להיות אובר חוכם ולעוף על עצמו, גורם לי להתכווץ במבוכה ולעבור צד.

התחלתי את סדרת הגמר עם אילת, כאילו אום רשרש ואני אחים וכמובן שהתבאסתי כהוגן מהתוצאה, אבל שאלה אחת חצופה וטיפשית העבירה את האמפטיה שלי לצד המנצח. לא להפועל ירושלים כמו לאורי אלון.

*

אני לא יודע לומר אם מדובר בתהליך אבולוציוני או פיתוח מקומי, אבל מתישהו הפכה תקשורת הספורט לבית מטבחיים. פעם זה היה אולי מנת חלקם של בודדים, אבל כיום, עושה רושם, שהחפירה במטרה למצוא משהו לא תקין, לא בסדר, לא ראוי, איזה סקנדלצ'יק קטן, הפכה לעיקר והפרימואיזם חוגג. והמרחק מכאן ועד לרגע המביך בו מאיה רונן, עיתונאית מצוינת, מהטובות במקצוע, מניחה לפתחו של אורי אלון – איש השנה בספורט הישראלי – הנחה חצופה המעטרת את האליפות בה זכה בכל כך הרבה יזע, משאבים כספיים ושכל ישר, בכוכבית, קצר מאוד. ומביך.

אני הייתי מתפוצץ במקומו, אבל כאן ההבדל בנינו: הוא עושה ואני מדבר. והתגובה שלו, עונג צרוף. בשיא הנימוס, באדיבות, במפגן של ג'נטלמניות מושלמת, הוא שלח אותה לכל הרוחות. עברי לשאלה הבאה, הוא אמר, ובדרך פרגני לשיבק ולבחורים שלו.

זהו.

רונן מצידה, הבינה את הטעות אך במקום לשתוק ולשנות כיוון בראיון, לחששה משהו בסגנון: זו לא דעתי כמובן, אבל אחרים אומרים. אה, אחרים אומרים ולא יהא חלקי עמהם, אבל בכל זאת אצטט אותם.

מביך.

*

אין לי תשובות ברורות שיכולות לפחות להבין את ההתנהגות הזאת. אולי זה כי אנחנו לא מסוגלים להתלהב ממשהו שמישהו אחר עשה. משהו דפוק במנגנון הרגשי שלנו, מונע מאיתנו להרגיש טוב בשביל מישהו אחר שהשקיע מאמצים. אנחנו אלופים בלפרגן לעבריינים, לשרלטנים, למעלימי מס, לכאלה שניצחו את השיטה.

אלפיים שנים מחוץ לבית וחיים בחסות מלכים, קיסרים, אפיפיורים ופריצים שאינם משלנו, לימדו אותנו לשרוד. כדי לשרוד למדנו לשקר כשצריך ולהתחנף כשצריך ולהעמיד פנים כשצריך. רק מה לא למדנו, לפרגן. אנחנו קשוחים אנחנו, לא מנערים, מביאים לו מכה עם הראש על השיש. עד כדי כך אנחנו קהים בכל מה שלא נוגע ישירות לנו. ומה בסך הכל עשה אורי אלון חוץ מללמוד איך זה עובד ולגייס משאבים, ולבנות ארגון מנצח, ולאכול בין לבין חרא ולספוג עלבונות ולהמשיך בדרך הנכונה מבחינתו שהביא אותו לרגע בו אין כבר ספקות.

אבל התקשורת לא תניח לו אפילו לרגע. לא ישתתפו אתו בחגיגה. הם כבר יראו לו ולך תדע אם לא אופים כבר בשבילו את הפיצה הבאה.

 

 

ובסוף היא ניצחה
יותם האמיתי נחשף

113 Comments

איציק 26 ביוני 2015

בני, אבל מה לעשות, לאליפות זו יש שתי כוכביות קטנטנות ואחת ענקית:
1. הם לא זכו מול האלפא דוג הרציני, אלופת השנה שעברה – נסלח, לא באשמתם.
2. הם ניצחו קבוצה פצועה, שאם לא כך, כנראה היתה מוחקת את הפער של 15 נק' (או בכלל לא נענסת אליו) ולוקחת אליפות – נסלח, היא שיחקה מול מי שבא מולה.
3. היא הקבוצה הראשונה שחגגה אליפות עם מירי רגב – תהי הסיבה אשר תהייה, זה בלתי נסלח.
ירושלים, מברוק…

צרפתי 26 ביוני 2015

ו-1977 לא מנצנצת משלל כוכביות? תראה באיזו אומנות מכבי מינפה את ה׳טעות׳ הזו.

איציק 26 ביוני 2015

איזה כוכבית?
אין לי מושג על מה את מדבר אבל מה כבר יכל להשתוות למירי רגב?

צרפתי 26 ביוני 2015

ווירטון, משחק אחד נגד צסקא, טירוף הגובל בטראנס דתי. הגמר, כנ׳ל… מכבי ׳לא היתה אמורה׳ להיות אלופת אירופה. אבל אם לא ב77 זה היה מגיע מאוחר יותר כי הפרוייקט היה נכון.
כמו הפרוייקט של אורי אלון (וזה מה שמפחיד את הצהובים).
מירי רגב (וההוא, סגן יו׳ר הכנסת ואחרים)… ממקום מושבי בגולה הדוויה, נו קומנט.

איציק 26 ביוני 2015

וירטון זו לא כוכבית. מכבי היתה מוכנה לנסוע למוסקבה ולצ'כיה ולארח בתל-אביב זו היתה בחירה מטומטמת של פוליטרוקים, והשאר זה היסטוריה.

צרפתי 26 ביוני 2015

וגם ירושלים היתה מוכנה לזכות באליפות אחרי סידרה מול מכבי.
וכפי שציינת, שנייה אחרי שריקת הסיום, הכל היסטוריה, השאלה איננה ״כיצד הגעת״ (מנקודת הנחה ששיחקת בהתאם לכללים) אלא ״מה אתה הולך לעשות עם זה״.

איציק 26 ביוני 2015

ודאי, אין לי תלונה אליהם, ואם לא הבנת עד עכשיו, הכוכבית היתה צינית. אני מניח שהשנה ירושלים היתה לוקחת סדרה מול כל מועמדת. אבל למנהלת צריך לשים כוכבית, כי היא פועלת מאינטרסים שאינם קשורים בטובת ליגת הכדורסל, או הכדורסל הישראלי בכלל, כי אם קשורים לאינטריגות ומניפולצית.

נתנאל 26 ביוני 2015

רק בקשר ל1, כדי לנצח קבוצה מאן דהיא בגמר על הקבוצה המאן דהיא להגיע לגמר, וכמאמר השלט ההו כה משתחצן של אוהדי מאן דהיא הם לא ידעו מתי הגמר מתרחש.

איציק 26 ביוני 2015

לא קראת אחרי המקף כנראה.

נתנאל 27 ביוני 2015

קראתי, לא הבנתי נכון והייתי להוט לכתוב משהו בלהט הרגע, עמך הסליחה.

יהויכין פנדלוביץ' 26 ביוני 2015

איציק,
1. יש הבדל בין אליפות עם כוכבית שנסלחת לבין אליפות בלי שום כוכבית. אליפות עם כוכבית היא אליפות אם חצי מהקבוצות, נניח, משחקות בליגה שונה (סופרוליג- יורוליג, וגם שם, עצםצ ההעפלה של מכבי (לפני) ופנא (לפני ואחרי) לגמר המפעל המשותף גורם לכוכבית להיסלח), או מקרה קיצון אחר. אם הפייבוריט לא השכיל להעפיל לגמר, זו בעיה שלו (למשל, נדאל בר"ג 2009). אין ולא תהיה כאן שום כוכבית.

2. חלק מהחוזק של קבוצה הוא בעומק שלה וביכולת שלה להימנע מפציעות. ברור שהמזל משחק תפקיד, אבל ככה זה בספורט ובחיים. אין הבדל בין חוסר מזל מפציעה של שחקן לבין לבין חוסר מזל של זריקה חופשית שכמעט נכנסת/משקוף/כדור שרחוק סנטימטר מהקו.

3. אני חושב שעם כל הסלידה הזאת ממירי רגב (שנובעת אולי מחוסר טאקט שלה, אבל יותר מרצח אופי של התקשורת), אפשר להפגין קצת כבוד לשרה בישראל.

אורן השני 26 ביוני 2015

קודם שה"שרה" תפגין כבוד לאזרחים שהיא אמורה לשרת.

matipool 26 ביוני 2015

הצחקת את רגב וחבריה לממשלה . ברגע שהם מתיישבים על כסא השר , רק יחידי סגולה מרגישים שהם נבחרו בשביל לשרת את האזרחים .

יהויכין פנדלוביץ' 26 ביוני 2015

מוזר.
ואני דווקא חשבתי שהזילזול והפטרונות שכל מיני קוטלרים, שלום חנוכים ובנאים הוא הדבר המבחיל, וכנראה להדיוט כמוני התגובה שלה לכל אחד מהנ"ל הייתה דווקא מנומסת, ותחזיקו חזק- מכבדת.
מה שכנראה מראה את מה שכתבתי למעלה- רצח האופי שנעשה לה, בכלל שהיא ימנית (רחמנא ליצלן) ולא מפחדת להביע את דעתה.
אז אולי כדאי להתרגל לכך שיש עוד אזרחים לשרת, לאו דווקא אלה שמעריצים את השלישייה הנ"ל (ואני דווקא מאוד אוהב גשש..) והם אפילו הרוב

ד"ר רזי הופמן 26 ביוני 2015

בלוקקים כבודהשופט בלוקים…

איציק 26 ביוני 2015

פנדלובחץ',
1. לקחת רחוק מידי את התגובה שלי, עם התגובה שלך. ראה השורה האחרונה בתגובתי.
2. הבעיה שלי לא עם השרה מירי רגב. הבעיה שלי עם מירי רגב! הרבה לפני שהפכה לשרה הדיבור שלה בהמי גם במיקרים הבודדים בהם צדקה. זה בושה שמינו אותה לשרה. בושה לממשלה ובושה למדינה בגלל העבר שלה. מה שעמרו קוטלרים למינהם הוא בזוי ולא חלק מהדיון כאן. זה די מעליב שממשלה בנויה מאנשים עם פה ג'ורה כמו רגב, דנון ואקוניס, או מנקיי כפים כמו דרעי. זה פרצוף שלנו. זה לא עיניין של צד פוליטי כי אם של גועל במראה. פעם היו שם אנשים אחרים איה הם…

יהויכין פנדלוביץ' 26 ביוני 2015

איציק
1. אני התייחסתי לתגובה שלך כרצינית ולכן עניתי לה בשני סעיפים שלדעתי הם ענייניים. אם לא לזה התכוונת, חזרתי בי.
2. נכון, הדיבור שלה הוא, נאמר בעדינות, לא פוליטיקלי קורקט וזה צריך להשתנות. אבל גם בעבר לא היו כאלה צדיקים גדולים- ראש ממשלה שתיין, נשיא שחגג לעצמו יום הולדת בעלות של מליוני שקלים, ולא התחלתי לדבר על כל המורשעים בבית משפט.
כמובן שהשיא הוא דרעי.

איציק 26 ביוני 2015

אני ממש לא חושב שיש כוכבית. אני כן חושב שהעונה היתה רמה מאוד חלשה בליגה (לא רק מכבי) אבל זה לא משנה.בכלל. למכבי יש הרבה יותר אליפויות עם רמה נמוכה של הליגה. גם ב-NBA לא כל האלופות היו של שנים היסטוריות. יש שנים כאלו ויש אחרות. היא זכתה בזכות, ואני מקווה ששנה הבאה הליגה תהייה טובה יותר, ובמיוחד שיאמצו את מה שאמר אלון, האלופה צריכה להיקבע בסידרה. ירושלים היתה לוקחת השנה בכול צורה, יש הטוענים שהאליפות הראשונה של חולון היתה מגיעה גם בסדרה… אז תנו לנו סדרה!!!

רועי מ 27 ביוני 2015

נאדל שיחק ברמת גן?

ערן 27 ביוני 2015

כל מי שחווה את הטניס מתחילת שנות האלפיים ועד היום יודע שהרולאן גארוס של פדרר הוא האמאמא של הכוכביות. הוא לעולם לא ניצח את מלך החימר על חימר. אם אתה מחפש איפה אין כוכבית זה ווימבלדון 08. זה ההבדל בין לנצח את המלך בקינגסלנד או לתת לסודרלינג(*אילת) לעשות את זה בשבילך.
הכוכבית תמחק אם ירושלים תנצח גמרים מול מכבי בשנה שנתיים הבאות.

זה אמנם לא מנומס להזכיר לאלון את זה כדבר ראשון, אבל הוא יודע שזה לא זה עד שהוא יסתכל למובי דיק בלבן של הצהוב

עומר ה 27 ביוני 2015

בקשר לכוכבית- אם האליפות הזאת היא עם כוכבית, אז גם האליפות של מכבי ב2011-2012 גם נחשבת עם כוכבית. היא שיחקה שם נגד אשדוד שסיימה במקום השביעי והצליחה להגיע לגמר. וכמובן שעם מכבימיש עוד הרבה מקרים שאפשר להוסיף לאליפות כוכבית. אז בואו נפסיק עם השטות הזאצ

גיא זהר 26 ביוני 2015

מעניין אם גם האליפות של ג"ס עם כוכבית אליבא התקשורת האמריקאית

בני תבורי 26 ביוני 2015

דוגמא נהדרת גיא, לא שמעתי בראיונות לאחר המשחק השישי אף אחד מציע להדביק כוכבית לאליפות למרות שאירווינג ולאב לא שיחקו.

ניר 27 ביוני 2015

אולי לא שמעת בראיונות אבל בהחלט היה דיבור כזה בחלקים מסוימים של התקשורת האמריקאית (אפילו דיבור בסגנון ״למה אין כוכבית על האליפות״ יוצא מנקודת הנחה שיש מי שטוען שיש). אולי בגלל אלפי שנות ההסטוריה הגלותית של האמריקאים.

בילבו באגינס 26 ביוני 2015

סליחה על הבורות . מה הייתה השאלה ?

נועם 26 ביוני 2015

האם האליפות של ירושלים נחשבת לאליפות עם כוכבית כי היא לא גברה על מכבי בדרך?

איציק 26 ביוני 2015

במדינה שרגב שרה, טביב (וההוא מאשקלון) מנהל קבוצהת ספורט, וכדי למלא אולם במיזיקל טוב מביאים סלבס לשחק בתפקידים ראשים ולא שחקנים וזמרים, למה שלא ישאלו שאלות כאלו? אם לא היתה שואלת היה צריך לשאול אותה למה לא שאלה…

ד"ר רזי הופמן 26 ביוני 2015

עזוב את השעון, כאן כל שנייה נשרף מועדון..

סוkhס 26 ביוני 2015

אתה רציני?

סוkhס 26 ביוני 2015

השאלה לאיציק.

אדם 26 ביוני 2015

איציק, מה יהיה, כל גולש חדש פה יפול עליך? איך מטפלים בבעיה הזו?

איציק 26 ביוני 2015

זה בסדר… זה תכונה כזו… עם הזמן החדשים הופכים לותיקים ושואלים את השאלה שלך את הצעירים החדשים ;)

shohat 26 ביוני 2015

גדול

ניינר 26 ביוני 2015

אני במקומו הייתי קם ועוזב לאחר השאלה המפגרת הזו, אבל הוא יצא גדול. מאיה רונן היא בסך הכל עיתונאית בינונית בערוץ צהוב וצעקני שמזמן איבד את הכבוד שלו לספורט

בני תבורי 26 ביוני 2015

להפך, התגובה שלו עוצמתית וראויה יותר מכל מחווה אחרת. איש מרשים ביותר.

ניינר 26 ביוני 2015

כמו שאמרתי יצא גדול. כל כך שמח שהוא לקח את הפועל

עדי אבני 26 ביוני 2015

תיזהר, או שכמו במקרה שירלי בר דיין, האח של מאיה רונן גם יתחיל להפגיז בהודעות :)

עומר ה 27 ביוני 2015

אני דווקא אוהב את מאיה רונן. נכון שהשאלה הזאת לא הייתה במקום, אבל ההגשה שלה בחמישיות ובערב הכדורסל הן ברמה גבוהה

Srtest 27 ביוני 2015

השאלה היתה אהובה, רונן הוקרבה על מזבח הסגידה של הערוץ ולקקניו. למה ישאל את אלון את השאלה, אדלשטיין? גלדסטון? אלי סהר? אדלשטיין גם ככה נמצא באיזה מסע מחודש למצוא חן בעיני הקומיסרים של הכדורסל אז עזבו אתכם מעוד צרות.

רונן כבר מזמן אחרי התקופה שהיתה בלתי-נסבלת בעליל. אחרי כמה שנים לצד דמויות מעניינות בספורט עבר לה קצת והיא הפכה להיות מישהי חשובה בתקשורת הספורט שלנו בזכות הרבה התמדה. גם האולפן ביום חמישי היה כמו שצריך ולא כמו הפיאסקו בגמר הגביע. שידור ספורט פשוט ולעניין הוא מה שמתאים לה. כנראה שהשלב הבא של התקדמות בערוץ הוא כבר שירות של אג'נדה של אדון או שתיים. בסדר, בתקווה שיעבור לה

העניין הקריטי יותר הוא המאיה רונניות, כלומר לא אנשים כמו מאיה רונן, אלא המקום שממנו היא וזילברשטיין מגיעים והסיכויים שלהם מלכתחילה להגיע לספורט בערוץ לעומת אנשים מהפריפריה שאינם חלק ממכונת גוש-דן. ככה גם השפה של המטר-על-מטר מרמת השרון או מהוד השרון או מהבארים התל-אביבים שלעיתים מאוכלים באקס-רפתנים היא מקור למיאוס של כלל האוכלוסייה מהדמויות האלה.

שם (חובה) 26 ביוני 2015

יש עיתונאית ספורט טובה אחת? כולן שואלות שאלות אהבליות.

matipool 26 ביוני 2015

ציפי שמילוביץ' ( עוסקת גם בתחומים אחרים ומעולה בכל מה שקשור לספורט אמריקאי ) .

בני תבורי 26 ביוני 2015

מאיה רונן עיתונאית מעולה, ידענית ובקיאה בתחומים בהם היא עוסקת. מה שהיה אתמול לא נוגע ליכולותיה כעיתונאית.

יניב פרנקו 26 ביוני 2015

הדבר אבל שמטריד זה שהיה די ברור שהיא הולכת לראיין אותו ולשאול על אליפות – היא לא יכולה לטעון ששאלה אותו תחת לחץ האירוע – ידעה והתכוננה וזה מה שיצא

צרפתי 26 ביוני 2015

בני, אני לא חושב שחוסר פירגון זו מעלה יחודית ל׳עם הנבחר׳, אבל ניתן לשער שהאופי הישראלי מקצין אותה.
ואורי אלון, שאינני מכיר כלל, לא נראה כמי שמתרגש (כפי שמשתמע גם מתגובתו) מ׳עיתונאי׳ ספורט מזדמנים. המטרה הושגה, הוא כבר ממוקד, ניתן לשער, במטרה הבאה.

Amir A 26 ביוני 2015

כמו שגיא זוהר כתב כאן למעלה, בארה"ב אחד לא מתייחס לאליפות של ג"ס כאליפות עם כוכבית. למרות שקליבלנד חסרו שניים משלושת הכוכבים שלהם בגמר.

OneWhoKnows 26 ביוני 2015

פשוט מאוד, כי גם עם שניהם GS היא הפייבוריטית.

אביאל 26 ביוני 2015

עם שניהם, זה היה נראה 4-0 לקליבלנד.

בני תבורי 26 ביוני 2015

צרפתי,
יתכן, יוצא לי מדי פעם לצפות בראיונות בתום תחרויות אליפות בטניס, כדורגל – סל, אופניים, אגרוף, לא נתקלתי במקרים דומים.

צרפתי 26 ביוני 2015

אההה, הסגנון… ל(מעט) טוב ול(הרבה) רע, זה ההבדל האמיתי בין ישראל לעולם ה׳מתוקן׳. מתחת לפני השטח ומאחורי החיוכים המנומסים, הייצרים מבעבעים באותה מידה. אני חושב שדיוויד בלאט חש מעט מזה בחודשים האחרונים.
אבל אתה צודק, ה׳ישירות׳ (גסות הרוח) הישראלית היא תופעה לא מחמיאה במיוחד.

אביאל 26 ביוני 2015

צרפתי – מי שמכר חברות לגוגל וטוויטר יתרגש משדרנית בערוץ הספורט של מדינה עם 8 מיליון אנשים ? כנראה שלא.

יואב 26 ביוני 2015

עניין הכוכבית פשוט דוחה ולא מובן לי איך עלה בכלל על סדר היום. כאוהד מכבי אני מברך את האדומים מירושלים ומפציר בהם להתעלם מהגועל נפש הזה.
איפה כתוב שאת האליפות אתה צריך לקחת מול האלופה הקודמת?
ברכות. אליפות צודקת וראויה.

פאןפאן 26 ביוני 2015

אני רק רוצה לציין לכותב שאין מילה כזו לפרגן בשפות הפופולאריות בעולם המערבי לבטח…
סתם שתדע

בני תבורי 26 ביוני 2015

תודה על ההרמה הנהדרת פאן פאן, קבל:
"מקורם של הפועל פרגן ושם הפעולה פרגון ביידיש – במילה פארגינען (ההגייה: farginen), ומכאן גם הפ"א הרפה בראש המילה."
(האקדמיה ללשון העברית)

matipool 26 ביוני 2015

בני – יופי של טור . מסכים עם כל מילה .
דרך אגב – גם אני הייתי בעד אילת אבל אחרי המשחק שמחתי בשביל אוהדי ירושלים , השחקנים וההנהלה .

היסטוריון של ספורט 26 ביוני 2015

בעניין הכוכבית …כשרוף של מכבי ביורוליג וכבעל סימפטיה גדולה להפועל ירושלים .
הנה תגובתי בקצרה.
כוכבית 1. למכבי תל אביב על הזכייה בגביע אירופה 77 (הרוסים והצ'כים הפסידו אחד טכני ואחד "ארחו " בבלגיה).
כוכבית 2 : מכבי 2001 בעונת הסופרליג.
להפועל ירושלים לעומת זאת אין כוכביות .
יש כוכבית גדולה על השיטה מאז 2006 ועד היום שאין סדרת גמר כמו שצריך.
אבל להפועל אין שום כוכבית.
מכיוון שאם היה פליאוף נורמלי הם היו אתמול ב 0-2 על אילת בדרך לזכייה באליפות.
בנוסף הפועל מתנגדת אף היא לשיטה ההזויה של המנהלת.
לכן את הכוכבית ניתן לתת לגלבוע גליל או חיפה (וקצת פחות לחולון מכיוון שהיא הייתה אלופת הליגה הרגילה).

בכל אופן מכבי השנה לא יכולה לבוא בטענות על השיטה היות והיא לא הודחה כתוצאה מאותה השיטה …היא הודחה בפליאוף לכל דבר ועניין.

זינק 27 ביוני 2015

אנשי מכבי באו בטענות לשיטה בדיוק כמו שאנשי ירושלים עשו.
לא שמעתי חצי טענה של אנשי מכבי על מה שקרה בחצי הגמר (רבאק, אפילו לא פטרו את המאמן אחרי "קטסטרופה" כזאת), ולמען האמת אפילו פרגנו בצורה מעוררת פליאה לאילת.
גם בגזרת אוהדי מכבי תרשה לי להעריך שהרוב המוחלט מפרגנים מאוד לירושלים על האליפות. כמובן שתמיד תמצא דעה כאלה וכאלה, אבל אני חושב שהרוב המוחלט יודעים שמכבי פשוט הסריחה את המגרש בשלבים האחרונים של העונה.
אגב, טענות קשות על השיטה היו דווקא לאנשי ירושלים (שמעתי את אורי אלון, דני פרנקו, ליאור אליהו ויותם מדברים על זה הצורה ברורה וחדה). לזכותם יאמר שהם לא שינו את דעתם רק עכשיו שהצטרפו למכבי והפכו יחד למפלצת דו-ראשית.

תiמר 26 ביוני 2015

אני חושב שזאת שאלה לגיטימית לשאול אוהד שרוף שרואה את המשחק באיזה בר ובאמת לא את הבעלים שהשקיע כלכך הרבה ומה-כ-ל!
מסכים איתך במאה אחוז בני.

דורפן 26 ביוני 2015

זו שאלה מחפירה לשאול את הבעלים.

יוחאי שטנצלר 26 ביוני 2015

אז נכון שזאת האלופה הראשונה שזוכה בלי להדיח את מכבי ב46 השנים האחרונות (לא יודע מה היה קודם) אבל זאת לא בעיה שלה והיא ניצחה את מכבי מספיק פעמים העונה. חוץ מזה, איך שמכבי נראתה בפלייאוף הזה מישהו באמת מהמר שהיא הייתה מנצחת את ירושלים?

מתי 26 ביוני 2015

עד שנות ה-80 לא היה פלייאוף, רק ליגה סדירה כמו בכדורגל (משחקים בבית ובחוץ נגד כולם).

דורפן 26 ביוני 2015

כוכבית במקום מתוקן משוייכת רק לעניין אחד – רמאות. כל מה שלא הושג ברמאות אין עליו שום כוכבית. ולגבי המזל – לא ידוע לי על אליפויות שהושגו בלי מזל.

איציק 26 ביוני 2015

רונן, ראשית אומר לך שאתה גר במקום יפיפה. שנית, אין כוכבית על האלופה, אך בהחלט על השיטה, וגם אלון יצא נגדה אתמול. הוא יודע שמגיע לו ליזכטת בסדרה, כמו שלמכבי של שנה שעברה. הרי שנה שעברה אחרי שני משחקים העה 1-1, ואיזה יופי אם זה היה ממשיך. התלונה כמובן לא לירושלים כי אם למינהלת. לדעתי כל אליפות תהיה עם סוג של כוכבית (נקרא לזה רמאות של המנהלת), עד שלא ישונה לסדרות.

היסטוריון של ספורט 26 ביוני 2015

בזאת אתה צודק לחלוטין וכתבתי זאת.
לדעתי באיזה שהוא זמן כל אלופות ישראל משנת 2006 ועד….יהיו אלופות כוכבית (משהו כמו מחזיקות גביע הקיץ).

איציק 26 ביוני 2015

כבר חשבתי שאתה מגיב על ההערה הראשונה ;)

יוחאי שטנצלר 26 ביוני 2015

קולומביה ב2001 זה כוכבית, מכבי ב-2002/03 זה כוכבית, ביתר והשרוכים זאת כוכבית

מכביסט שמאלני 26 ביוני 2015

מכבי ב2002/03 , מה כוכבית בזה? היה לנו הפרש שערים יותר טוב משל מכבי חיפה.

Shadow 26 ביוני 2015

מי דיבר על הפרש שערים?

עודד 26 ביוני 2015

לדעתי הוא מדבר על ההחלטה השערורייתית (מלווה בהסכמה שערורייתית מצד יענקלה שחר) להעביר את משחק הבית של הפועל פ"ת לאצטדיון ר"ג. אבל בתור אוהד מכבי חיפה, זו ממש לא אליפות עם כוכבית. מכבי תל אביב זכתה בה בהגינות. מצד שני, אתם יודעים איזו אליפות היא כן עם כוכבית..

מכביסט שמאלני 27 ביוני 2015

במשחק מקביל בין חיפה לאשדוד, חיפה הבקיעה במחצית הראשונה חמישה שערים ב15 דקות , זה לא כוכבית?

עודד 27 ביוני 2015

ואחרי זה לא הבקיעה גול במשך 75 דקות, אז מה אתה מנסה להגיד? ששחקני אשדוד החליטו אחרי רבע שעה שנמאס להם למכור?

עודד 27 ביוני 2015

ועוד אשדוד הבקיעה אח"כ. מה שאי אפשר להגיד על שלומי אדרי…

איציק 26 ביוני 2015

רק משהו קטן על דה באזר עם כוכבית. ספורטאיות ההתעמלות האומנותית זכו במספר מדליות באליפות אירופה, ללא תקציב וללא אמצעים, היום יש שתי מדליות בג'ודו, ולנו יש המון לכתוב על האם האליפות עם או בלי כוכבית לירושלים, בוקולי פרש, יש כדורגל נשי, וחארה החריא. אז מכאן אפשר לומר כל הכבוד לאלו שלו זוכים לכבוד שמגיע להם.
לא מתלונן, סתם חשבתי שזה מקום טוב לומר להם כל הכבוד (ממש בלי כוכבית)…

יואב דובינסקי 26 ביוני 2015

הפסקתי לכתוב, אבל עוקב ומצייץ על בסיס יומי על הנבחרת הבכירה של ישראל. אני מהלל את ההתעמלות האמנותית מאז המשחקים בבייג'ין, את הספורטאיות ואת המאמנות שהקימו פה ענף. לדעתי המשחקים בבאקו מסמלים שבר של תקרת זכוכית המדליות. אוקיי, עדיין הכל תלוי ברוסיות, אבל אנחנו לגמרי במשפוחה ולא יפלו אותנו לרעה מול בלארוס או אוקראינה למשל כמו במחזורים הקודמים. ואיזה יופי שגיא מוקי היום, פשוט תענוג.

איציק 27 ביוני 2015

ויש לנו עוד גמר בג'ודו!!!
נצחון מעולה בחצי הגמר של אור ששון על נפיל רוסי.

D! פה ועכשיו 27 ביוני 2015

גם בגמר הוא היה טוב מאד וחבל שהפסיד אבל נראה שיש לנו שוב כמה כשרונות טובים מאד גם בענף הזה. שזה בסיס מעולה לעוד כמה כשרונות בעוד עשור עשור וחצי.

7even 26 ביוני 2015

עיתונאית צהובה בערוץ צהוב(תרתי משמע )
באמת ציפיתם ליותר?

אריק 26 ביוני 2015

מאיה רונן עיתונאית מצויינת???
באמת?
על שום מה?
חשפה משהו?
שוחה בחומר טוב מ20% מהמגיבים פה?
יכולת כתיבה?
ניתוח ממעוף הציפור?
מה מצויין בה?
אני באמת שואל וסליחה על חוסר הפרגון…

Shadow 26 ביוני 2015

לא התחברתי אליה מעולם.
משהו אצלה תמיד מרגיש מאולץ, מתחנף ומתחכם.

D! פה ועכשיו 26 ביוני 2015

מצטרף.
אולי ליד שרף, נמני ואיציק זוהר היא עיתונאית מעולה.

תiמר 26 ביוני 2015

גם אני תמיד חשבתי שהיא בינונית

ניינר 27 ביוני 2015

על יד שירלי אלג'ם כל אחד נראה גאון

יואב דובינסקי 26 ביוני 2015

זו אליפות עם כוכבית בערך כמו שהזכייה של פדרר ברולאן גארוס היא עם כוכבית. גם ההסתברות שמכבי תפסיד סדרה של הטוב מ5 משחקים בישראל היא בערך כמו שנדאל יפסיד לסודרלינג על חימר בטוב מ5 מערכות. צריך איזה פציעה משמעותית ואז אולי, רק אולי אנומליה כזאת יכולה לקרות.

ירושלים העשירה ניצחה את אילת הענייה בשני משחקים. לא כוכבית ולא נעליים. סתם שיטה מפגרת וקבוצה שנהנתה מהפתעה גדולה שלא היתה קשורה אליה.

Guss 27 ביוני 2015

המשפט האחרון שלך בעייתי. אז מה אם ירושלים ניצחה קבוצה עם פחות כסף ממנה? אילת הענייה ניצחה את מכבי המולטי-עשירה, ואז הפסידה לקבוצה הרבה פחות עשירה. בסופו של דבר ברוב הליגות המקצועניות הקבוצה העשירה מנצחת.
אילת וירושלים הרכיבו קבוצות חכמות ויעילות יותר ממכבי (בליגה), בהרבה פחות כסף. מכבי בחרה לבנות את הסגל שלה ליורוליג ולא לליגה, זאת בעייה שלה. ומה הקשר לשיטה? זאת אשמתה של ירושלים שאילת ניצחה בסדרת חצי הגמר?

יואב דובינסקי 27 ביוני 2015

לחלוטין לא בעיה של ירושלים. היא עשתה את שלה.
קנתה ישראלים טובים, חיזקה בזרים יקרים וניצחה יריבה חלשה שעשתה הפתעה של פעם בחיים.
לא כוכבית ולא נעליים. ניצחון טריוויאלי של קבוצה עשירה.

אסף THE KOP 26 ביוני 2015

למה אתה מצפה מתקשורת בא טרחן עם בעיות כמו עמיר פלג מתהדר בתואר "כתב ספורט" ?

מכביסט שמאלני 27 ביוני 2015

מעניין שפתאום אתם נעלבים בשם אורי אלון מהתקשורת, אבל מה שעושים למכבי וג'ורדי נעלם לכם מהעין

ניתאי 2 27 ביוני 2015

טוב. ברור שפיספסת כמה טורים פה באתר.

בני תבורי 27 ביוני 2015

גם לג'ורדי יש כוכבית?

אסף The kop 27 ביוני 2015

לג'ורדי יש כוכבים

גדי 27 ביוני 2015

זה כבר הופך משעשע.
מה עושים לקרויף ומכבי?
הוא עדיין לא מעומד לפרס ישראל?

אהד 28 ביוני 2015

+1 לפרס ישראל

רועי מ 27 ביוני 2015

בתור מכביסט
ירושלים נתנה לנו בראש בליגה.
זה שקבוצה לא ניצחה את האלופה היוצאת?
את מי זה מעניין בכלל.
אם האלופה היוצאת הייתה גרועה יותר מהמכנסת ויותר מאחרות אז היא בכלל לא זכתה להגיע לגמר או לסיים בין 4 הראשונות ולהעפיל לליגת האלופות.

כל הכבוד להם,
אבל יש להם דרך ארוכה. הם הוכיחו שהם לא כוח גם במפעל המשני באירופה.

מאשקה 27 ביוני 2015

בני טור מעולה.
לפני המשחק הראשון בגמר סל באילת, העיתונאי שרון דוידוביץ כתב: שאוהדי הפועל ירושלים הנוהרים לאילת, יכולים לזרוק את הקונפטי שלהם לשונית בים אילת. האמת, נעלבתי קצת, כי אני הייתי בין אלה שזרקו את הקונפטי במופע מופלא הזה במשחק האחרון נגד ראשון לציון בארנה.
עיתונאי הספורט לא יודעים לפרגן, אורי אלון ידע לפרגן לאריק שיבק על מה שעשה עם אילת בסדרה מול מכבי ת"א, דני פרנקו ידע לפרגן לאריק שבק ואילת על מה שעשו מול מכבי ת"א, אריק שיבק בסיום המשחק הראשון באילת, ובסיום משחק הגמר ידע לפרגן בגדול להפועל ירושלים.
אבל מאיה רונן, ידעה רק לזלזל באורי אלון, וטוב עשה אורי שניפנף אותה לכל הרוחות.
גילוי נאות, אני מכירה את אורי אלון מאז היה נער אוהד הפועל ירושלים על הטריבונה באולם מלחה, מראשית דרכו החדשה בניהול הפועל ירושלים אנחנו בקשר, ( בגללו פתחתי פייסבוק שנוכל לדבר שהוא בחו"ל ) לפני משחק הגמר ביום חמישי, ירדתי לכיוון הפרקט כשאורי היה עליו, קראתי לו, התחבקנו כמה דקות, אני אמרתי לו: " אורי, תודה לך שהבאת אותנו לרגע הזה " והוא אמר לי כמה פעמים: " מאשקה, אף אחד לא ייקח את האליפות מאתנו, אף אחד ".
המנטרה הזאת שאמר לי אורי לפני המשחק, ליוותה אותי כל המחצית הראשונה שהיינו גרועים ולא הובלנו אפילו בנקודה אחת, אח"כ באה המחצית השנייה וכל השאר היסטוריה.
למה לא לפרגן לאורי אלון ? לפני שנתיים היו במלחה 1,700 מינויים, עם פתיחת הארנה היו 5,000 מינויים ולקראת מחצית העונה נוספו עוד 400, לפני משחק הגמר נוספו עוד 1,000 מינויים, כלומר כבר היום יש למעלה 6,000 מינויים אחרי שנתיים, ובטוחה שיהיו עוד מינויים עכשיו שאנחנו אלופים, ומי שאחראי לכל זה הוא קודם כל אורי אלון יחד עם שאר חברי ההנהלה. אז למה לא לפרגן לו ?
גם מאיה רונן שהייתה ביום חמישי בארנה, ראתה מחזה של 11,500 אוהדים לבושים באדום ממלאים את הארנה, עומדים ומעודדים גם באולם וגם ביצעים למעלה, מי הביא אותם ? מה הביא אותם ? – אורי אלון ושאר המנהלים של הקבוצה אחרי שנתיים של ניהול בדרך חדשה.
אורי אלון לא בנה את הפועל ירושלים כאלטרנטיבה למכבי ת"א, אורי אלון בנה הפועל ירושלים בדרך חדשה כקבוצה אחרת עם דרך אחרת של ניהול.
אני מאושרת לא רק מאליפות הראשונה, אני מאושרת שיש מנהלים כאלה בקבוצה שלי, ואני מרגישה מבורכת על כך.
בני תבורי, שוב תודה

בני תבורי 27 ביוני 2015

מאשקה יקרה,
תודה על התגובה וברכות על האליפות הנהדרת ששום דבר בה לא מוטל בספק ולא מעוטר בכוכבית.
עם זאת, אני לא רוצה לשנות את רוח הפוסט שלי לעיסוק במאיה רונן. מאיה היא רק סימפטום של חוסר ההבנה הקיים בתקשורת הספורט אצלנו לגבי תפקידה. היא לא המציאה את זה. יתכן ורונן ביקשה דווקא להגחיך ולסיים את הדיון המיותר בשאלת הכוכבית ולא הובנה כראוי. כך או כך, היום, כשהפועל ירושלים אלופה, לא הייתי נותן לשום דבר להפריע לי בדרך לחגוג .

מכביסט שמאלני 27 ביוני 2015

דיי לעשות מאורי אלון מה שהוא לא, כבר שנתיים הוא עושה טעויות על ימין ועל שמאל , דרך אגב בראד גרינברג בעונה שעברה לקח את ירושלים לרבע הגמר ביורופקאפ ולדעתי זו הייתה טעות קשה של אורי אלון לפטר אותו. עכשיו הכל נראה לך וורוד כי לקחתם אליפות ,אבל התקציב בעונה הבאה לא ייגדל משמעותית כי אין מי שיכסה את הגרעון אתם עדיין לא מכבי ואין לכם את כמות הספונסרים שיש למכבי.

לגביי הקהל אני משער שחצי מהם בחמישי האחרון היו טרמפיסטים , רוב העונה בליגה הייתה אווירה של בית קברות בארנה (כמו אצל מכבי) , לא ראיתי משהו מיוחד במהלך כל העונה .

גדי 27 ביוני 2015

האמת שאתה צודק. למכבי תל אביב יש פחות טרמפיסטים ביציע כפי שראו במשחק הכי חשוב שלהם העונה נגד אילת כאשר רבים מהם פשוט נשארו בבית.

גדי 27 ביוני 2015

רק אני שמתי לב שכבר 10 שנים מכבי תל אביב לא זוכה באף תואר בלי כוכבית?

איציק 27 ביוני 2015

הסבר ופרט…

גדי 27 ביוני 2015

כבר אין סדרות 10 שנים. זה לא עובד לשני הכיוונים?

איציק 27 ביוני 2015

זה מה שחשבתי שתכתוב, קרא שרשור 15 ;) אתה לא מתעדכן לפני שמגיב… לא יפה…
אז כמו שכתוב שם, הכוכבית לא צריכה להיות על האלופה כי אם על השיטה.
שנית, לא כל תואר, הוא תואר אליפות, יש תארים כמו גביע וגביע וינר, איפה שם יש כוכביות ;)

גדי 27 ביוני 2015

קראתי הכל. כמובן שיש אוהדי מכבי שמסוגלים לעשות את ההפרדה אבל לא כולם.
מבחינתם כשקבוצה אחרת זוכה בגביע ווינר זה תואר זניח או זוכה בגביע אז זה הראש של מכבי ביורוליג.
כאשר מכבי זוכה ביורוליג אז זה גביע כי הליג ביורו מתכוון בכלל לגביע כי כל עניין הבתים לפני זה בכלל משחקי הכנה.

מדבר אחד ששנים ראה במכבי כקבוצה של המדינה.

מאשקה 27 ביוני 2015

כאוהדת כדורסל כ – 40 שנה אני בעד סדרות גמר ולא פיינלפור.
ממרומי גילי כגיל המדינה עברתי הכול בכדורסל, איגוד הכדורסל דומה לרצפת חצר הרפת בנגבה עם הזבל שבה, והפרות נותנות חלב בשפע,
אח"כ הקימו את מנהלת הכדורסל, שגם היא משנה כל העת סדרי עולם,
למה היה צריך סבוב שלישי בליגה, לעייף את השחקנים הישראליים בעיקר, כשיש עוד מעט משחקים של נבחרת ישראל לאליפות אירופה ?
איזה הגיון זה לערוך סדרת משחקים ברבע גמר, בחצי גמר, ובגמר רק משחקי בית חוץ ? לפחות בגמר היו עורכים 3 משחקים אם לא הטוב מ – 5.
אצלי אין דבר כזה אליפות עם כוכבית, אני רואה כוכבים בשמיים, גם פציעות של שחקנים במשחקים זה חלק מהמשחק, לדוגמא מה שקרה לקליבלנד השנה, למכבי ת"א אצלנו השנה עם גיא פניני ולנסברג, לנס ציונה בתחילת העונה עם מאיר טפירו, למכבי חיפה עם בן רייס, להפועל ירושלים עם יניב גרין ולפני שנה במשחקי חצי הגמר הפציעות של ליאור אליהו ופארחובסקי ויש עוד דוגמאות. .
שום פציעות שחקנים היא לא תירוץ להפסד אליפות, זה פשוט חוסר מזל וזהו זה. שנה הבאה יהיה טוב יותר.
כל הדבקת כוכבית לאליפות של קבוצה, זו הכחשה של זה ששם את הכוכבית על ההפסד של קבוצתו.
תשמיצו פה את הפועל ירושלים כמה שאתם רוצים, אף אחד לא ייקח ממני לעולם את רגעי האושר על האליפות הראשונה שלנו. זה צרוב בתוכי עד שארית ימי חיי.

גדי 27 ביוני 2015

מפרגן לך מכל הלב.
בגיל 7 ראיתי פעם אחרונה את קבוצתי האהובה זוכה באליפות. רגע של אושר מזוקק. מייחל להרגיש כך שוב יום אחד ויותר חשוב שגם ארבעת ילדיי שמיררו בבכי לפני חודש יזכו להרגיש כך יום אחד

איציק 27 ביוני 2015

מאשקה, אפחד לא יקח ממך אליפות, שאם כל הכאב הגיעה בצדק גמור.
אתייחס רק לעיניין הסיבוב השלישי. העיניין הוא כלכלי גרידא, הליגה הישראלית קצרה מאוד ואין הצדקה לשלם את הסכומים האלו (ובכלל) עבור כמות כה קטנה של משחקים. מצד שני, השחקנים לא יבואו בשכר נמוך. הפתרון, סיבוב שלישי. גם 82 משחקים ב-NBA זה מסיבות כלכליות, ושם זה חמור בהרבה, כי העומס גורר הרבה יותר פציעות, אבל חייבים פרסומות, חסויות ומה לא. בקיצור, אם היה אפשר לעשות ליגה ראויה של 16-18 קבוצות, לא צריך סיבוב שלישי. איפה תמצאי 16 קבוצות עם חמישה ישראלים ראוים בכל קבוצה ותקציב סביר?

מכביסט שמאלני 27 ביוני 2015

הבעיה שדחפו את הסיבוב השלישי בלוז צפוף מידי , נראה לי משהו כמו חודש וחצי , היו צריכים לפתוח את הליגה בספטמבר , ולעשות סיבוב שלישי בלי לדחוף לקבוצות שלושה משחקים בשבוע. היו בכיף יכולים לעשות 27 מחזורים , ופליאוף של הטוב מ-7 משחקים , וגם יכלו לעשות פליאוף על הישרדות מי תישאר בליגה.

מאשקה 27 ביוני 2015

איציק אתה צודק, זו בעיה מאוד מורכבת, כמו כמות הזרים שמשחקים בכל קבוצה ע"ח הישראלים, ומביאים אותם בכדי לעלות את רמת הקבוצה למשחקים במפעלים באירופה, וחשוב מאוד שקבוצות ישראליות ישתתפו במפעלים האירופאים, ואז הכניסו את החוק הרוסי על שני שחקנים ישראלים בכל עת על הפרקט, ועקפו אותו עם שחקנים יהודים או חצי יהודים מתאזרחים למיניהם, ושוב זה על חשבון השחקנים הצעירים הישראלים שעולים ממחלקות הנוער.
להרבה קבוצות בליגה יש מחלקות נוער נהדרות, לאן הולכים השחקנים האלה אחרי גיל 18 ? שנים על שנים אנחנו בקושי מוצאים איזה כוכב עולה צעיר כמו השנה שון דאוסן או עוז בלייזר, כל זה גם משפיע על נבחרת ישראל לאורך שנים.

רפאל 29 ביוני 2015

אנד 1 מאשקה

MOBY 27 ביוני 2015

ומה קרה עם כל הגביעים עם הכוכביות?
בבית של אחת המתמודדות?
או הזכיה בשנה שעברה ביורוליג עם הכוכבית? במדינה מתוקנת האלופה של לפני שנתיים היתה צריכה את המקום ביורוליג….

אזי 27 ביוני 2015

שום כוכבית.
מה הפועל אשמים שמכבי לא הגיעו לגמר.
השאלה הזאת היא מסוג הכתבות שעושים כשמכבי מגיעה לפיינל פור ואז טוענים שאירופה חלשה.
זאת המסגרת, אלו הקבוצות.
הפעל ירושלים לקחה את האליפות הזאת בזכות ולא בחסד.

אני כן חושב שכל פסטיבל האלטרנטיבה יצא לחלוטין מפרופורציות.
הפועל ירושלים לקחה אליפות. אחת.
גם חולון לקחה אליפות אחת. גם גליל. גם חיפה.
ההבדל היחידי היי ירושלים לבינן הוא שהאוהדים שלהם מחכים מלא זמן.
חובת ההוכחה, שזאת לא הבלחה חד פעמית, עדיין על הפועל ירושלים.

מאשקה 27 ביוני 2015

הפועל ירושלים לקחה אליפות בסטייל אחרי 8:0 לטובתה, ניצחה 8 רצופים, משחקים מרבע גמר, חצי גמר ועד הגמר, בלי לספור את הניצחונות הרצופים במחזור השלישי של הליגה.
זה שמכבי ת"א לא הגיעה לגמר, זו הייתה רק הבעיה שלה, אף אחד לא קבע שמכבי ת"א צריכה להיות כל שנה בגמר.
שכול אוהדיה טלו קורה מבין עיניכם, הסתכלו לשמיים בחושך, שם יאירו את מכבי ת"א כוכבים משמיים ואולי יעזרו לה בשנה הבאה.

מכביסט שמאלני 27 ביוני 2015

כל הכבוד על האליפות…. ועדיין אתם לא אלטנטיבה ולא נעליים , יש לכם עוד הרבה מה לעשות על מנת להיות אלטרנטיבה .

מאשקה 27 ביוני 2015

בצניעות ונחישות

רפאל 29 ביוני 2015

את הכוכבית צריך לשים ליד השם של ליגת הכדורסל.

Comments closed