התבוסה באולד טראפורד

לקראת השנה החדשה ואחרי יונייטד

מערך ה 442 שהופיע ברשומות, נשאר על הנייר. מיד לאחר טקס לחיצות הידיים חזר רוג'רס ל 451 שהביא לו נקודה באמירויות ותבוסה ביתית נגד ווסטהאם. לפני המשחק סברתי שההגנה של יונייטד צריכה להיות מוטרדת על ידי שני חלוצים, אך רוג'רס סבר אחרת והוא הרי הקובע. בניגוד למה שכתבתי לפני, אני לא בטוח שינואר הוא זמן טוב להיפרד, אני חושב שרוג'רס צריך להציע את התפטרותו כבר עכשיו.

הגפילטע פיש, עם זאת, מעמדו נותר איתן כשהיה.

***

אני איש של התחלות. של זריחות, של חדש, של מכאן והלאה. נוסטלגיה מהווה חלק חשוב בחיי, אך לעולם לא בסיס לתכנון עתידי. הרוורס התודעתי שלי קיים רק בזיכרונות, לא באקזיסטנס של היומיום. אני איש של הווה ועתיד ואת העבר נשחזר, או שלא.

מכאן שלא סתם ראש השנה הוא החג האהוב עלי. ראשית כי מכל חגי ישראל, ראש השנה, כך נדמה, הוא היחיד שהעילה לקיומו אינה מעשה קטל שביצעו בנו או שביצענו באחרים. שנית, הוא היחיד הנוגע במה שיהיה ולא מבזבז אנרגיות על מה שהיה.

סיבה נוספת קשורה להיעדר טקס מעצבן המלווה את ארוחת החג כמשחק מקדים ואין טקסט לקראו. ישר ולעניין, באים, יושבים אוכלים.

*

האוכל של ראש השנה טעים יותר מכל חג אחר. הסיבה לכך קשורה להיות ארוחת החג חפה מאיסורים. אין מאכל אסור – כמובן להוציא מזון לא כשר, אבל אתם בהחלט רשאים להניח כי אינני טרוד בזוטות כגון אלו.

כדי לחסוך לכם תגובות לא נבונות, בואו נסגור כאן ועכשיו את עניין הגפילטע פיש. לא ידוע למה זכה דווקא הקרפיון המשעמם להיות הבסיס לקציצת הדג ולא ידועה הסיבה הייחודית לקיומו של מאכל זה כאחד מסמלי החג, אבל לבדיחות עליו יש בדיוק את אותו טעם.

אין דבר כזה גפילטע פיש מתוק. זו עלילת דם. יהודי אוקראינה, רוסיה ופולין לא נוהגים לתבל את קציצת הדג ועל כן טעמו מקסימום תפל. התיאורים על הסבתא המוסיפה סוכר לבלילה לקוחים מהפרוטוקולים של זקני עדות מסוימות הסבורים משום מה שחניכיים מותכות ויוקדות מחריפות, מאדירות את העונג. במגזרים מסוימים אוהבים גם סקס עם מכות.

יהודי הונגריה, גרמניה וליטא,אגב, דווקא מתבלים את העיסה בפלפל ושום ואם בחריף עסקינן, אז חזרת אמיתית הנטחנת בבית ואשר כמות הסלק בה אינה עולה על עשרים אחוזים מתכולתה, נותנת פייט ראוי לכל מעדן סחוג ואריסה.

וחוץ מזה יש גם חריימה חריפה.

*

את שאר מאכלי ראש השנה אפשר להגיש בשלל טעמים. אישית אני אוהב את צלי הבקר הטרדיציונאלי המבוסס על כמויות לא הגיוניות של בצל ושום מטוגנים בשמן זית הקובעים את טעמו של הצלי, כשמאחור תומכים עלי דפנה ופלפל אנגלי. את העוף אני אוהב אפוי בתנור ובטעם חריף-מתוק המושג בשילוב של יין אדום, סילאן תמרים, פלפל לבן, סויה וצ'ילי מתוק. אם שמים את העוף בתבנית על פלחי תפוחי אדמה, בצל, בטטה ופטריות, מקבלים תוספת מעדן וחוסכים סיר.

אם להשתמש בדוגמא משדה הכדורגל, אני רואה את ארוחת החג שלי בפורמציה של 4 4 2 קלאסי כדלהלן:

אלכוהול

גפילטע פיש – חריימה/פירות ים – כבד קצוץ – סלטים מכל ירק מצוי

צלי בקר – עוף בתנור – קציצות ברוטב – אורז עם צנובר/קרעפלך

מרק עוף – קומפוט

ישתלבו מהספסל: בירות בוטיק, שקדי מרק, אטריות, חזרת, חלה מתוקה, חמוצים, גרעיני חמנייה, בטנים, צנוברים, חמוציות, סויה, בלסאמי, פיצוחים והעוגות שמרים של סבתא אסתר.

*

אני לא יודע אם האובך יעלם עד לארוחת החג ומה תהיה מידת השפעתו, אך ברור כי לתוצאות המשחק הכי חשוב באנגליה תהיה גם תהיה השפעה מכרעת על עתידם של שני המנג'רים.

צריך לא להפריז בחשיבותה של תוצאת המשחק מהטעמים הבאים: הליגה בתחילתה, הדרך ארוכה ומפותלת ומתווה הגז קיבל אישור זמני בלבד. מה שכן, אני לא זוכר מתי נפגשו למשחק סמוך כל כך לתחילת העונה, שני מנג'רים כשחרב מתהפכת מעל לראשם.

ציירתי את זה חריף מדי רק כדי לחדד נקודה: אני לא רואה את אחד המועדונים בועט בכללי האיפוק ושולח את המאמן המפסיד הביתה בשלב כה מוקדם, אבל אני בהחלט יכול להניח כי מאזן הלחץ הסובב אותם יושפע משמעותית מתוצאת המשחק וכך גם החלטות בנוגע לעתידם.

הציפיות המונחות לפתחו של ואן חאל מובנות ועיקרן עובדת היותו "הממשיך" – הרי את מויס לא סופרים שם בשושלת שאחרי הסר – והרכש היקר. הסבלנות לגביו תימדד בכפוף לשני יסודות אלה. התוצאות האחרונות לא מטות לו חסד, אבל רק טיפש יהיר לא ייתן קרדיט לאחד המנג'רים המצוינים בתולדות המשחק ולסגל העומד לרשותו, בכל משחק, בכל מגרש ונגד כל יריב. הפסד מחר, עם זאת, יגרום לחישובי קץ.

*

רוג'רס זה סיפור קצת אחר. מצד אחד הוא קיבל יותר סמכויות בכל הנוגע לרכש ביחס לעונה הקודמת. מצד שני הוא עדיין מתבסס על שמות לא מוכרים שהערך המוסף שלהם, בנקודה זו, אינו ניתן למדידה.

במסגרת הגורמים המשפיעים על מבנה הסגל ושאינם מצביעים על שיפור חד-משמעי מיידי ניתן למנות את העובדה הכואבת כי ליברפול במצבה אינה המקום אליו שואפים מיטב הכדורגלנים בשוק להגיע ולפעמים צריך לחרוק שיניים ולהסתפק בכאלה שעוד לא "עשו עצמות". זה מאוד מתסכל ובמיוחד לנוכח העובדה ששני המועדונים של מנצ'סטר, האיחוד והעירוני, שלעירם לוק של ליברפול יותר מאשר לונדון, יכולים לפתות שמות גדולים ומוכחים ולא רק בגלל כיסים עמוקים יותר.

אבל השאלות שרוג'רס ואף אחד אחר לא יכולים לתת להן תשובות, כמו למשל האם פציעתם של סטארידג' ופלאנגן אינה פציעה מחריבת קריירה, האם נתניאל קליין הוא התשובה למחסור קריטי במגן ימני ראוי שליווה את המועדון בשנים האחרונות, האם אמרה צ'אן יצדיק את הקרדיט ופירמינו וגומז ובנטקה – אינן הנקודות החשובות שעליהן הייתי מודד את רוג'רס.

השאלה החשובה ביותר לטעמי צריכה להיות האם רוג'רס מבין, בדומה למשמעות של ראש השנה, שהוא צריך להסתכל קדימה ולא אחורה, להתכונן למשחק שיהיה ולא על בסיס זה שהיה, שהכנה טקטית אינה פגם וקידוש דוגמות אינו ערובה להצלחה. האם רוג'רס מבין את המשמעויות הנובעות מהתבוסה הביתית לווסטהאם ולא, זו אינה התוצאה אלא הדרך, האם רוג'רס ראה כמוני את התסכול שגרם לקוטיניו, הלטיני הכי רגוע שיש, להתנהג בפזיזות ולעוף ממשחק אחרי שתי עבירות מטופשות ולא אופייניות, האם רוג'רס מבין שבנטקה אינו טורס בשיאו ושגם סוארז היה טוב יותר עם סטארידג' לידו? ואינגס?

רוג'רס. הוא ולא שרף. ועדיין , כל תוצאה אפשרית. הפסד מחר וינואר בהחלט בא בחשבון כזמן טוב להיפרד.

שנה טובה.

 

 

 

 

סיכום שנה עברית בספורט
מברבר עצמו לדעת

65 Comments

אריק 11 בספטמבר 2015

החרב לא על צווארומשל ון חאל. הוא הולך ממילא בעוד שנה וחצי.
אני רגוע באופן מוזר בקשר לעונה הזאת, אני סבור שהצהובונים יצאו משליטה ואחריהם האוהדים. יונייטד השתפרה בחצי השני של שנה שעברה. סיימה רביעית ועוד הוסיפה והתחזקה. תהיה עונה טובה.
בקשר לרוגרס. הוא לדעתי איבד את זה ואת השחקנים בעקבות כך. אבל זאת לא בעיה שלי. בקיצור נפרק אתכם 70-30 באחזקה ואולי אפילו נבקיע.

יואב 11 בספטמבר 2015

בני, אריק,
שנה טובה ונהדרת.

אריק 11 בספטמבר 2015

שנה טובה!

בני תבורי 12 בספטמבר 2015

שנה טובה יואב

גילי פלג 11 בספטמבר 2015

פוסט מופתי.
בעניין האוכל גרמת לי לרייר על המקלדת.
בעניין ההתחלות וה"ריאל- נוסטלגיה" שהצגת- גרמת לי לקנא. מודה, אני אדם נוסטלגי למדי ומוטב בהחלט להיות אדם של התחלות חדשות וזריחות.
בעניין הכדורגל- מסכים.

יואלזיניו 11 בספטמבר 2015

בני שנה טובה.
שאלה שקפצה לי לראש. מי לדעתך מנג'ר יותר טוב, רוג'רס או פלגריני?

בני תבורי 12 בספטמבר 2015

בשלב זה פלגריני בהליכה. עם זאת,התנאים שונים לגמרי. כשפלגריני יאבד כשרונות לרוג'רס כי האחרון יוכל לשלם יותר, נחשוב שוב.

באבא ימים 11 בספטמבר 2015

לא יודע אם יסתדר לי אבל האם יש מקום לצפיה משותפת של אוהדי ליברפול במשחק מחר?

בני תבורי 12 בספטמבר 2015

באבא,
מתארגן מפגש מחתרתי לא רשמי של חוג האוהדים במייקס פלייס הרצליה. איך אנחנו יכולים לדבר מאוחר יותר?

באבא ימים 12 בספטמבר 2015

אני מתנצל. חזרה לארץ כרוכה ביותר מדי לוגיסטיקה אז אני עמוס ולא אוכל להגיע. אנסה לשמוע ב talk sport.

בני תבורי 12 בספטמבר 2015

חזרה חזרה? או ביקור?

באבא ימים 12 בספטמבר 2015

חזרה. לפני שבוע.

אריק 12 בספטמבר 2015

ברוך השב!

באבא ימים 12 בספטמבר 2015

תודה!

נסעתי לשנה לפני 11 שנה. זה לקח זמן אבל זה קרה בסוף.

B. Goren 11 בספטמבר 2015

נהניתי לקרוא בני. חג שמח ושנה טובה לך ולבני ביתך.

Oded 12 בספטמבר 2015

פוסט מהנה
שנה טובה!

דיזידין 12 בספטמבר 2015

הרגת אותי מצחוק, הרכב 4 4 2 קלאסי.
שנה טובה, בריאה ומבדחת.

Matipool 12 בספטמבר 2015

מה שגילי פלג כתב ( תגובה 3 ) .
שתהיה שנה טובה . יאללה ליברפול !

רועי 12 בספטמבר 2015

בניטקה שתהיה שנה טובה בכל הגזרות.
כרגיל אצלך פוסטים מצויינים.

שלו 12 בספטמבר 2015

שנה טובה.

צ'יזהד 12 בספטמבר 2015

הצרפתי הצעיר החדש פותח? אם כן, יש לי תחושה שהוא הולך לתת משחק גדול.

סימנטוב 12 בספטמבר 2015

מאחל לך שנה טובה ושבת גרועה

shohat 12 בספטמבר 2015

בני שנה טובה.

הבעיה היא לא ההרכב 4-4-2 קלאסי אלא שמעלים אותו שלושה ימים ברציפות.

בני תבורי 12 בספטמבר 2015

גדול!

משה 12 בספטמבר 2015

שנה טובה לכולם.
דרך אגב, בניגוד למה שכתבת יש טקס בראש השנה והוא אחד המאתגרים קולינרית. לאכול ברצף בצל, סלק, ראש של דג או כבש, תמר, רימון ותפוח בדבש זה בלגן גדול לחיך. זה גם מלווה בצרור ברכות לאויבנו שיסתלקו מעלינו וכדומה…
שתהיה לנו שבת מוצלחת (אני מבין שואן חאל ויתר על הליגה בתחילת ספטמבר כדי לנצח היום, אין ספק, מאמן דגול…) ושניתן להם בראש.

בני תבורי 12 בספטמבר 2015

איך שכחתי תפוחים בדבש…

עופר ג. 12 בספטמבר 2015

מעולה.
כנראה שלפני המשחק מול ווסטהאם גם לרוג'רס ושחקניו היתה ארוחה בפורמט הקלאסי שגרמה להם להיות כל כך כבדים.
שנה טובה ובריאה לכולם.

פאקו 12 בספטמבר 2015

נהדר בני. שתהיה שנה טובה.
ולגבי המשחק, לדעתי הסיכויים של ליברפול לנצח ספגו מכה עם פציעתו של רוני.

בני תבורי 12 בספטמבר 2015

:)

D! בהרים הבווארים 12 בספטמבר 2015

לצפייה המשותפת לא אוכל להגיע ואני בונה יותר על בירות מאשר על כל מאכל שהוא לגבי מחר.

לא אופטימי בכלל לגבי BR. מת לתת לו צאנס, מת לראות אותו מצליח, אבל הוא מקובע. לפעמים הוא גורם לי להתגעגע לבניטס, שאני לא מחובביו הגדולים, שידע להכין את הקבוצה למשחק. רודג'רס מכין לעונה, זה לוקח לו חצי שנה לפחות ואז זה לעיתים נראה מרהיב. זה ממש לא מספיק כדי להוביל קבוצת כדורגל. ולכן….

אף שאשמח לפרק אותם שש-שבע אפס, ואחרי כן לנצח סידרה של עשרה משחקים, אפילו נגד הקטנות, אני מקווה בינואר לראות את קלופ מגיע. לא כי אני בטוח שהוא יכול לעשות עבודה טובה יותר אלא כי הוא יגיע רק אם יבטיחו לו שחקנים וכי הוא יכול למשוך שמות טוב יותר

חג שמח, הולך לחפש פה איטה פאב שישדר את זה ולא את באיירן

צור שפי 12 בספטמבר 2015

שנה טובה בני. אתה יודע מהי תמצית החגים היהודיים: רצו להרוג אותנו, לא הצליחו, יאללה לאכול.

סימנטוב 12 בספטמבר 2015

ממש! :)
וכל שבת מודים לו, מבקשים שיסלח וימחל וכמובן שישמיד את האויבים שלנו

אריק 12 בספטמבר 2015

אחלה גול. משחק שייזכר. יש לכם מגן ימני. שנה טובה.

רן 12 בספטמבר 2015

ברנדן רודגרס איבד את זה
ההתעקשות על גומז עולה לנו ואני לא מדבר על הפנדל.. אין הצטרפות ותמיד שקוף מימין
סקרטל חוזר לעבר ומראה לנו למה עדיין קשה לנו לסמוך עליו כבר משחק שני ברציפות שהוא טועה ככה , לעומתו לוברן היה פושר ואני חושב ששווה לתת צאנס לסאקו-סקרטל .
לוקאס? אוי לוקאס
גם אינגס לא מתאים לאגף וב20 דק שאוריגי שיחק במקומו השפיע יותר , פירמינו לא מעורב בכלל במשחק והתוכנית משחק הזאת של להעיף כדור לבנטק. ויקרה משהו לא מתאימה לשניהם בייחוד שיש כזה מרחק בין הקישור לבנטקה ואף אחד לא בא לעזור לו
בנטקה הוא נקודת האור היחידה.

אבי גלברט 12 בספטמבר 2015

לא הולך לנתח את הביזיון הזה . B/R הביתה ,מיד ובדיעבד …

D! בהרים הבווארים 12 בספטמבר 2015

and what should a new manager do with those players?

רן 12 בספטמבר 2015

סאקו-לוברן כמובן

רובי פאולר 12 בספטמבר 2015

רודג'רס מאבד את זה, הופך להיות מקובע בדרך למטה כמו בניטס. פשוט מתסכל.

דורפן 12 בספטמבר 2015

אני לא יודע מה להגיד על רודג׳רס. הוא נתן עונה גדולה אחת ומאז איבד את סוארז, ג׳ררד, סטרלינג ובערך את סטרידג׳. מה עושה מישהו מקבל את ברצלונה ולוקחים לו את סוארז, ניימר, מסי ואיניאסטה? קל להגיד ״לא עשה שימוש טוב בכסף״ שחקנים כמו סוארז או כמו ג׳ררד לא פשוט נמצאים שם.

בני תבורי 12 בספטמבר 2015

רונן – לא מדובר בסגל וברכש ובוודאי שאין טענות למי שמאבד שחקנים כל כך משמעותיים. מדובר במאמן הססן, לא יצירתי וחסר רעיונות. אני מעריך שאת אותה תוצאה יכולנו להשיג גם עם משחק התקפי ושחקנים הנכונים בתפקידם. לעלות עם חלוץ אחד זו מתנה שקיבלתם ובניגוד לווסטהאם, הבנתם את זה רק במחצית שנייה.

D! בהרים הבווארים 12 בספטמבר 2015

well said Benny

רובי פאולר 12 בספטמבר 2015

לעלות עם חלוץ אחד שמתבזבז בשיטת משחק לא מתאימה לו, כשהחלוץ השני תקוע באגף והאמצע מופקר עם שחקן אחד פחות וללא קשר יצירתי, וזה לא משתנה לא חשוב מה קורה.

איאן ראש 12 בספטמבר 2015

הבעיה עם רודגרס היא שכבר מהתחלה הוא לא שידר למצויינות (זא שיחרור מיידי של גונסון ולוקאס בתור התחלה). הבעיה שלנו כאוהדים שאנחנו שבויים ברעיון רומנטי משהו, של מאמן ושחקנים שמתפתחים יחדיו לקבוצת על ולשחקני וורלד קלאס. זה כבר לא קורה כיום למעט הבלחות (לדוגמא ליברפול לפני שנתיים או דורטמונד). יונייטד התעוררו מחלום זה (מוייס היורש) די מהר וכל הכבוד להם.

בני תבורי 12 בספטמבר 2015

דוגמא מצוינת כולל ההמשך בסוגריים. שחקן כמו לוקאס אסור בכלל שיהיה אופציה בסגל והוא ממש לא אחראי לתבוסה היום.

ערן (המקורי) 12 בספטמבר 2015

אכן. ומבחינתי גם לוברן וקולו טורה לא אמורים להיות בסגל. זו נקודה (נוספת) לחובת רוג׳רס.

בני תבורי 12 בספטמבר 2015

נכון, אם כי אני מוכרח להודות שבניגוד לטורה, מלוברן היו לי ציפיות.

איאן ראש 13 בספטמבר 2015

כל השמות שציינתם. מבחינתי לוקאס וגונסון הם המייצג. מה גם שאני חושב שבעונה של לואיס עם כל הרע שהם עשו במצטבר הם עלו לנו באליפות. בהמשך השמות של הבנוניים מסתבר שנמצא גם רודגרס.

אורי 13 בספטמבר 2015

שנה טובה לבני ולמגיבים.
לא מתכוון להשמיץ ציבור שלם ויקר, אבל לפי הידוע לי יוצאי ליטא הם האשמים בתדמית המתוקה של הגפילטע. כדי להוסיף חטא על פשע הקציצה שלהם קטנה, חלקה ועגולה במיוחד, ולא מלווה בחזרת .
עוול גדול למאכל נפלא.

בני תבורי 13 בספטמבר 2015

לא ידעתי על חלקם של הליטאים בתדמית הגפילטע, אבל קטנה וחלקה ובלי חזרת מזכירה לי את ההרכבים של רוג'רס…

אסף the kop 13 בספטמבר 2015

בני
הרגת אותי עם המתכונים.
הרגת אותי במובנים ברנדון רודג'רסים ממש.

חג שמח.

בני תבורי 13 בספטמבר 2015

חג שמח אסי, שנה טובה!

באבא ימים 13 בספטמבר 2015

אני אהיה בדית מיעוט. אני חושב שאנחנו רואים את העצים ולא את היער. ליברפול היא למיטב ידעתי הקבוצה הצעירה בליגה, הן ברמת הגיל הממוצע והן ברמת שחקני המפתח. כל הדיבורים על מערכים ושיטות נראים לי מיותרים לגמרי. אנחנו עדיין בשלב הניסוי והטעייה. אם נלך עם האנלוגיות הקולינריות, התבשיל הזה צריך להתבשל על אש קטנה, כי בניגוד ליונייטד אין לנו יכולת לשלם 20 מיליון פאונד על שחקן בן 30 שיתן אימפקט מיידי.

כל השחקנים של ליברפול למעו מיניולה, סטארידג, מילנר סקרטל ולוקאס (לא סגור על ללאנה) לא הגיעו קרוב למיצוי הפוטנציאל שלהם. אין לי עניין להחליף את מרכיבי התבשיל בשלב הזה או את הטבח.

סימנטוב 13 בספטמבר 2015

הסקאוטים כבר באים למשחקים שלכם. כשפוטנציאל יתחיל להתממש ישלחו לכם צ'ק

בני תבורי 13 בספטמבר 2015

באבא,
נכון מאוד אבל: הסגל שלנו שווה ניצחון על ווסטהאם בבית ושווה אפילו ניצחון על יונייטד בטראפורד. ההפסדים לא כי הסגל אלא כי רוג'רס. כשנותנים מתנות, יהיה מישהו שישמח לקבל.

באבא ימים 13 בספטמבר 2015

אני לא חושב שהסגל שלנו ללא קוטיניו, הנדרסון וסטארידג כאשר כל משני המשחק האחרים חדשים שווה ניצחון באולד טראפורד. בניגוד לנאראטיב שנבנה כאן ההפסד לווסטהאם נבע בעיקר מהפקרות הגנתית ולא מציוותו של בנטקה כחלוץ יחיד.

D! in Garmisch 13 בספטמבר 2015

יש גבול לכמה אפשר להאשים אחרים. אם הסגל לא מספיק טוב עבורו שיגיד.
לכל קבוצה בליגה הזו יש פציעות והרחקות. זה תירוץ מעולה לשנה שנתיים, זה מתחיל להיות יותר מדי.

אנחנו לא מצליחים לכבוש, לא מגיעים להזדמנויות. אלו אותם שחקנים שהגיעו אלינו כי כבשו.
ואת ההפקרות ההגנתית למי אתה משייך?

בני תבורי 13 בספטמבר 2015

באבא,
הפקרות הגנתית נוצרת כשההגנה בלחץ. ההגנה בלחץ כשהיריב תוקף בחמת זעם עם יותר תוקפים ממגנים וזה קורה כשאתה שולח רק חלוץ אחד להטריד את ההגנה היריבה. לווסטהאם נותרו יותר מדי שחקנים ללא משימות הגנה ולכן עלו ללחוץ על ההגנה שלנו.

בני תבורי 13 בספטמבר 2015

באבא,
הפקרות הגנתית נוצרת כשההגנה בלחץ. ההגנה בלחץ כשהיריב תוקף בחמת זעם עם יותר תוקפים ממגנים וזה קורה כשאתה שולח רק חלוץ אחד להטריד את ההגנה היריבה. לווסטהאם נותרו יותר מדי שחקנים ללא משימות הגנה ולכן עלו ללחוץ על ההגנה שלנו. כך בדיוק אתמול.

באבא ימים 14 בספטמבר 2015

מי שקורא אותך יכול לחשוב שווסטהאם שכבו לליברפול על השער. זה ממש לא מה שקרה במשחק הזה. היוזמה היתה על פי רוב ברגליים של ליברפול שנסתה ונסתה ללא הצלחה. זה לא שליברפול נראית טוב, ממש לא אבלאני לא חושב שהבעיה במשחק מול ווסטהאם היתה העדר יוזמה אלא העדר יכולת. לא משהו שאתה פותר ב 442

במשחק מול ווסטהאם ליברפול היתה דומיננטית לחלוטין במרכז השדה. באולד טראפורד הסיפור היה אחר לגמרי ובמובן מסויים חשף הרבה יותר את הבעיה של ליברפול שגם עם קישור מעובה לא משתלטת על מרכז השדה.

בני תבורי 14 בספטמבר 2015

באבא,
אתה מאוד צודק. ווסטהאם הגיעו לחמישה מצבים וניצלו שלושה. ליברפול אכן הייתה דומיננטית במרכז השדה ובכך זה נגמר.

D! in Garmisch 13 בספטמבר 2015

באבא,
כמו שכתבתי במקום אחר פה, כשאתה נזקק להנחות שבוע אחר שבוע,עונה אחר עונה, יש בעיה.

ראשית, חלק גדול מהסגל כבר נמצא בקבוצה וביחד מספר שנים מספק כדי להוות תשתית למשחק. שנית, בשוק העולמי הנוכחי הסיכוי לראות קבוצה כמו שלנו מתבגרת ביחד עד לסיום האפייה הוא לגמרי אפסי. אני אהיה מופתע עם קוטיניו יישאר עוד יותר משנתיים תחת רודג'רס ואני נסחף פה.

הבעיות שעולות הן ברובן לא בעיות של שחקנים צעירים אלא של באלאגן, פאניקה וקשיים בקבלת החלטות. וחוץ מזה מחסור בשחקנים משני משחק.

איאן ראש 13 בספטמבר 2015

אנחנו אחת מעשרת המועדונים העשירים בעולם (נדמה לי 6-7), למה אין לנו יכולת לשלם 20 מליון?

גיא וינטרוב 13 בספטמבר 2015

אני חושש שבמצבנו אפילו הג'לי הדי מגעיל שאף אחד לא באמת רוצה עם הגפילטע, לא יהיה מוכן להגיע לליברפול…
פוסט אדיר בני, שנה טובה ובשורות טובות!

ברמן 13 בספטמבר 2015

שנה טובה בני וכל היושבים בציון!
אין צורך שאדבר על הכדורגל כיוון שיונייטד סיימו את הדיון על המגרש כמו שצריך.
לגבי הקרפיון – דג רב עצמות קטנות וחדות ולכן מחירו זול עוד מימי השטייטל ןשווה ערך לכל יהודייה הצריכה לפרנס ערימת ילדים ובחור ישיבה. כיוון שאין באפשרותה לפרק את הדג מעצמותיו לעשרת ילדיה ובעלה חסר היכולת בזמן ראוי, היא המציאה את הגפילטע שמאפשר טחינת כל היצור, בישול שימסמס את העצמות (וכתוצאה מכך יצור קרישה- הדובדבן של הגפילטע, כך טוענים במשפחתי) ןמיצוי כל המצוי להאכלת השבט.
מזלנו שעזבנו את גולת מזרח אירופה ויש בנמצא אוכל ראוי למאכל אדם.

כבד קצוץ בא מאותו מקום אבל עם הכנה נכונה וטוספות מתאימות הפך למעדן מלכים.

שנהיה לראש ולא לזנב!

בני תבורי 13 בספטמבר 2015

ברמן, אתה היית בארץ ולא דיווחת ולכן אתה מנוע מלהתייחס לגפילטע פיש. עם זאת, אני מסכים לגבי הכבד קצוץ.

Comments closed