השחקן הטוב בעולם

זה למה סוארז הוא השחקן הטוב בעולם

בדקתי ולא מצאתי בהיסטוריה של אמרה צ'אן – שם גנרי, כי הוא רק דוגמא, פציעה ממנה החלים זה עתה ואשר יכולה להוות תירוץ לעובדה שבחור בנוי כל כך לתלפיות, בורח מתיקולים כמו מאש ולאלה שהוא ניגש, הוא עושה זאת בנרפות מעצבנת.

תמהתי וקיימתי דיון בסוגיה זו עם ידידי ארם אבירם עת רכבנו במשעולים המוריקים של מזרח המועצה האזורית מנשה.

מתי, שאלתי, נראה שחקן נותן את כל מה שהגוף שלו מציע. למתי בדיוק הם שומרים את היכולות שמספרים לנו שיש להם.

ואלה תובנותיו: לנבחרת, ליורו, למונדיאל או לריאל מדריד/באיירן/בארסה. זאת אומרת, לאיזשהו שלב בקריירה שבו יונח הכסף הכי גדול על השולחן. בינתיים, הוא נח ושומר על עצמו.

תראה את לסטר, אומר אבירם, אחד עשר שחקנים על הדשא ועל הספסל מחליפים שבכלל לא מגיעים לרמה שלהם, ואין להם כלום מול העיניים חוץ מאליפות. גם אם יהיו אלופים, זו לא הולכת להיות שושלת. גם אם יגיעו לאירופה, לא יעברו את שלב הבתים. בינתיים, כשהאליפות לא מילה גסה, הם ממוקדים ונותנים את כל מה שיש להם. אמרה צ'אן בכלל חושב על הימים שאחרי ליברפול.

ובגלל זה אני חושב שסוארז הוא השחקן הטוב בעולם.

על המשחק בו הושג שער חוץ חשוב במייטלאנד
סיטי סיטי בנג בנג

71 Comments

ריצ'י מקאו 19 בפברואר 2016

וואלה? אני אמרתי את כל זה? ;)

רועי 19 בפברואר 2016

לשלב הבתים הגיעו.
בחיזוק טוב בתוספת לכסף שיקבלו מהזכיה המקווה באליפות. עם הכסף המובטח מליגת אופות עם הקגרלה טובה הם עשויים להפתיע

דנידין 20 בפברואר 2016

במיוחד כשאלופת אנגליה היא ראש בית בשיטה החדשה.

D! פה ועכשיו 19 בפברואר 2016

קוראים לזה תשוקה.

Amir A 19 בפברואר 2016

בקשר לתשוקה, סיפור נחמד על מה שקרוסבי אמר על קרייזי הורס, להקת הליווי של ניל יאנג. "אסור היה לאפשר להם להפוך למוזיקאים. היו צריכים לירות בהם בלידה. הם לא מסוגלים לנגן. שמעתי את הבסיסט דופק מעבר בשיר 17 פעמים ברציפות. Cinnamon Girl – והוא עדיין לא יודע לנגן את זה. והמתופף? בום-בום-טאק! בום-בום-טאק! אמרתי לניל 'מה לעזאזל אתה אתה עושה, מנגן עם האפסים האלו?' הוא ענה 'יש להם תשוקה' (האמת שבמקור זה נשמה – They're soulful). אמרתי לו 'גם לכלב שלי יש תשוקה, אבל אני לא נותן לו סט תופים!'

אמיתי 19 בפברואר 2016

מכיר את הסיפור…יש להם נשמה. איך פיספסנו אותו לפני שנה.

סימנטוב 19 בפברואר 2016

נהדר

קירקגור 20 בפברואר 2016

ראלף מולינה, המתופף, אוהד יונייטד ידוע. פעם אפילו הצלחתי לדבר איתו על כך. הוא גם איש מקסים.

טל 12 19 בפברואר 2016

אני נזכר בעונת 2014,ליברפול היתה רק צריכה להעביר את הכדור מהר קדימה לסוארס או לסטאר והם כבר היו מפרקים את ההגנה מולם (בעיקר סוארס אבל לא רק).

למשל סוארס מקבל כדור באגף סמוך לרחבה,המגן אחריו,וכולם יודעים מה הולך לקרות. סוארס מעביר מרגל לרגל בקלילות עובר את המגן שלו וכבר יש מצב מסוכן,וזה מה שהיה קורה כל הזמן. כמובן שהמסירות של סטיבי בעיקר וגם קוטיניו והנדרסון (והלחץ על הכדור) היו חשבות במשחק של הקבוצה,אבל ללא סוארס זו קבוצה אחרת. בעונה אחרי שעזב הגם שהיו משחקים שהקבוצה שיחקה כדורגל טוב (אולי אפילו יותר טוב מהעונה עם סוארס לפעמים לדעתי) כקבוצה,זה לא היה זה.פשוט שחקן אחד נהדר עם תשוקה בלתי נגמרת למשחק.

מיכאל 19 בפברואר 2016

שחקן ענק ומרגש. לדעתי סובל מהפרעה שקשורה לתפיסה חברתית, אולי אוטיזם חברתי. מעבר לנשיכות. גם בשש אפס הוא לא מפסיק לרדוף אחרי שחקני היריבה כמו אמסטף רעב שלא יודע מתיום יקבל שוב מזון. גם בשער הרביעי או החמישי של קבוצתו (אפילו שהוא לא מעורר בו ) הוא ירוץ למבחן בטירוף ששמור רק לגמר מונדיאל.. לא זוכר בשליפה שחקן נוסף כזה. בתשוקה הזו אינזאגי מזכיר אותו מעט.

מאנו 20 בפברואר 2016

קוראים לזה passion (לבטא במבטא ספרדי\איטלקי\דרום אמריקאי). יש את זה בעיקר לשחקנים מדרום אמריקה, אבל לא רק. כשהם משחקים עם הנבחרת, בעיקר בקופה אמריקה, אז הישראלים המתורבתים והאנינים טוענים שהם אלימים וברוטלים. כשהם משחקים עם קבוצותיהן באירופה, בעיקר באנגליה שם המשחק הוא כאמור "חזק" ו"קשוח" (ואף פעם לא אלים או ברוטלי כמובן, כי מה, הם דרום אמריקאים?) אז בדר"כ כמעט סוגדים להם. זה כך כבר שנים.

מאנו 20 בפברואר 2016

Pasión, בספרדית.

ריצ'י מקאו 19 בפברואר 2016

צודק

צפריר בשן 19 בפברואר 2016

לא יודע אם הכי טוב, אבל הכי נהדר מכולם.

ואיך הבאת את ברוס שם למטה!

בני תבורי 20 בפברואר 2016

זה לפני שברוס מביא אותי לאירופה

Matipool 19 בפברואר 2016

הוא הסיבה היחידה שהתחלתי לראות תקצירים של ברצלונה .
מניח שיתחילו עוד מעט דיונים / ויכוחים על מסי אבל אנחנו , אוהדי ליברפול , יודעים שזה הוא .

ק. 19 בפברואר 2016

אפשר להגיע מראש לפשרה על מסי הטוב בעולם וסוארס הטוב בעולם בעונת 2015/16.
בדיוק מאותה סיבה שאתה רושם -ראית אותו על בסיס שבועי.
בלי קשר נראה לי ששניהם די מבליטים את היכולות אחד של השני, ברגע שיש מי שמוציא לפועל את הגאונות (דו כיווני ) שכבר אין את פדרו הסימפטי או בינוניים ממנו שיבזבזו את המצבים שיוצרים עבורם

הצרפתי האמיתי 20 בפברואר 2016

בפרפרזה על מה שפפ אמר על אינייסטה-מסי הכי טוב בעולם אבל סוארז הכי טוב בברסה.

טל 12 19 בפברואר 2016

ואני חושב על ימים עם ג'ורדן רוסיטר בקישור של ליברפול ובצד שמאל -מגן שמאלי- בראד סמית.

חשבתי לאחרונה על הירידה אצל צ'אן מאז שחזר מפציעה. לגבי תיקולים אפשר להבין-חזר מפציעה,אבל זה גם מעבר לזה. הוא נראה לי פחות מעורב פחות יצירתי,אחרי שכבר הראה התקדמות במשחקו תחת קלופ. נראה כאילו לקח צעד אחורה או שאולי זה עניין של בטחון.

אריק 19 בפברואר 2016

סוארז גרם לי במשך שנה לזנוח את משחקי הקבוצה שלי ולראות כל שבוע את הקבוצה שאני הכי פוחת אוהב בליגה. אף אחד אחר לא היה עושה את זה.

D! פה ועכשיו 19 בפברואר 2016

++ אריק.

סימנטוב 19 בפברואר 2016

גם המחברת של ההולנדי עושה לך את זה…

אריק 19 בפברואר 2016

אני קורא ספר, מטייל עם הילדים, מתנדב בעמותות וכל מה שאפשר רק לא לראות כדורגל (ולפעמים מציץ בלסטר)

אופיר 19 בפברואר 2016

אריק, היינו "נפגשים" כאן אח"כ כדי להשפריץ ממה שהרגע ראינו. ואוהדי ליברפול כאן ייחסו את העונה ההיא לגאונות של רוג'רס, לביטחון של הנדרסון, לשדרוג של קוטיניו, לפריצה של סטרלינג (מה הוא עושה בכלל בימים אלה?)… עד שסוארז עזב וכולם היום מבינים ששחקן אחד לבד כמעט לקח את הפרמיירליג, והוא כמובן בספרד היום.

D! פה ועכשיו 19 בפברואר 2016

אופיר, אני לא הולך לבדוק את זה כדי להוכיח במופתים.
לא חושב שמישהו מאיתנו לא שם את לואיס במקום הראשון.
אני מאלו שחושבים שהבאלאנס של הנדרסון היה מאד משמעותי בעונה ההיא וההעדרות שלו מול צ'לסי עלתה בסופו של דבר באליפות.
סטרלינג? אתה מצחיק את עצמך.

אופיר 19 בפברואר 2016

די, ברור שלואיס היה הכוכב הגדול, אבל הרבה אוהדי ליברפול נלחמו בתפיסה שזו היתה קבוצה של איש אחד, כשלמעשה הוא גרם לכל האחרים להיראות הרבה, הרבה יותר טובים מכפי שהם באמת.

D! פה ועכשיו 20 בפברואר 2016

טוב, יש מצב. בכל זאת אוהדים.

דונטה פישטה קונטרה ונטה 19 בפברואר 2016

סינגלים ביער מענית?

בני תבורי 19 בפברואר 2016

יאפ

גיל 19 בפברואר 2016

זה הכל קשור לעוני שהגיע ממנו. הוא עבד פעם בתור מטאטא רחובות, הוא כמו חיית טרף שנלחמת על הארוחה הבאה שלה בלי לדעת מה צופן העתיד.

יש כאלו שברגע שיוצאים ממעגל העוני הם מרגישים שעשו את זה ומבזבזים את כל הכסף ונהנים מהחיים. ויש כאלו שחיים בחשש מתמיד שתמיד הם יכולים לאבד את הכל ונלחמים כל הזמן.

Amir A 19 בפברואר 2016

תיזהר לא להשמע כמו הטמבל ההוא מוואלה, רבינוביץ', ששמו אותו על תקן הפסיכולוג שמנתח כל דבר שזז בלי קשר לשאלה האם יש לו היכרות אישית עם נשוא הניתוח.

גיל 19 בפברואר 2016

יפה, קראת לי טמבל בצורה יפה.

Amir A 19 בפברואר 2016

LOL. אחרי שלחצתי על SEND פתאום נפל לי האסימון שזה יכול להתפרש ככה. זו בכלל לא הייתה כוונתי והטמבל כוון באופן אקסלוסיבי לרבינוביץ'.

בני תבורי 19 בפברואר 2016

Amir A,
אתה לא מבין כמה גיל צודק. הישרדות זה העניין של סוארז. הוא משחק כל חייו בשביל דבר אחד: להיות ראוי לאשתו למשפחתו. כל הקריירה שלו מורכבת מזה.

אופיר 19 בפברואר 2016

די ברור לי שאחרי כל הנשיכות ופטפוטי הביצים על גזענות, מדובר גם באחלה גבר. נראה לי שכל שחקן שאי פעם שיחק לצידו יאשר את זה.

Amir A 19 בפברואר 2016

בני, ההערה שלי לא נכתבה במטרה לשפוט אם גיל צודק או טועה אלא יותר לכיוון של ניתוחים פסיכולוגיים מבלי להכיר ולדבר עם מושא הניתוח. גיל, בתור פסיכולוג, צריך להיזהר מזה יותר מאחרים.

בני תבורי 19 בפברואר 2016

Amir,
מה שגיל כתב פורסם די מזמן, אלה לא השערות והנחות שלו.

Amir A 19 בפברואר 2016

אם כך אז מודה ועוזב ירוחם. ובכל מקרה לא היתה לי כל כוונה לפגוע בגיל.

Srtest - ארטסט 21 בפברואר 2016

כמו אלן אייברסון. היחיד שגרם לי לאהוב משחק אינדיבידואלי.

טל 12 19 בפברואר 2016

גם אצל לארי בירד אני חושב שהמקום ממנו הגיע ומה שעבר עליו השפיעו על לארי השחקן .לפני שהלך לשחק כדורסל הוא עבד תקופה במחלקת התברואה באיסוף אשפה.

בירד שיחק את המשחק באינטנסיביות של חיית טרף.פעמים רבות השטתח על הרצפה כדי לזכות בכדור.לי זכור משחק אחד נגד אינדיאנה בפלייאוף של 90 נדמה לי.הוא דפק את הראש תוך כדי שהוא מציל כדור.הוא היה מוכן להקריב את גופו בכל רגע במשחק כדי לנצח.

רן 21 בפברואר 2016

בירד היה מספר תמיד איך אביו הכורה היה מגיע הביתה וקורס על המיטה. הוא ואחותו היו חולצים את מגפיו מדי ערב כי לאב לא נותר כוח לכלום. הרי לך מוטיבציה לחיים

סימנטוב 19 בפברואר 2016

סתם שחקן המסי הזה אדיש כזה, מתהלך לו על המגרש כמו איזה… הוא מתפתח בצורה נפלאה לקרירה משובחת גם אחרי ה30 לחיו. עם צ'אבי הוא היה "צריך" בעיקר לקבל החלטות 20 מ' מהשער ולחתוך את הגנה. כיום הוא משלב את המשחק שלו גם בבניה של ההתקפה רחוק מהשער (הוא כבר עושה את זה כמה שנים אבל השתבח בעונה פלוס האחרונים). והאדישות הזאת נותנת לו לקרוא את המשחק ואת הקלף להכריע אותו . סוארז המשובח חיית טרף במשחק הגנה והתקפה, הוא מדהים אבל אני לא חושב שמשך התקופה שהוא יהיה בין שלושת השחקנים הטובים בעולם יהיה לחצי ממסי.

אריק 19 בפברואר 2016

זה ברור לגמרי. גם רונלדו. אבל סוארז מרגש ויש סביבו נראטיב שגורם לי להנאה הרבה יותר גדולה מהמשחק.

אופיר 19 בפברואר 2016

עצוב לכתוב את זה, אבל מי הכוכב הכי גדול היום באנגליה? אגוורו? האמת – שחקן גדול, אבל כמעט לא זוכים לראות אותו משחק. כשבייל וסוארז עזבו את אנגליה בקייצים בק טו בק היה צריך לסגור את הליגה.

ואגב שני אלה: איך ריאל ניהלה קיץ שלם סאגה תקשורתית עד שהנחיתה את בייל בדדליין דיי, וברצלונה בשיא הנונשלאנטיות הנחיתה את נשק יום הדין עוד בזמן המונדיאל…? כרגיל, ברצלונה עושה זאת טוב יותר.

ערן הדר 19 בפברואר 2016

לסגור את הליגה?
את מי מעניינת התחרויתיות הזו העונה? וארדי ומאהרז משעממים טיחו. גם דלה עלי ופוטיצינו זה לא סיפור. ולא ההזדמנות האחרונה של ונגר מזיזה לי. בוא נלך לספרד, אולי נתפוס את מסי וסוארז נותנים עוד משחק מושלם ואז יהיה מתח אם יהיה 4 5 או אולי 6- 0.
עזוב, רעיון טוב יותר. בוא נסגור את הכדורגל.
כן, בוא נראה האח הגדות. זאת תחרות מרגשת!

אם איכות תפגע לך במצח לא תצליח לזהות אותה

אופיר 20 בפברואר 2016

ערן, לא ראיתי האח הגדול מעודי ואני עוקב אחרי הליגה האנגלית באדיקות (הרבה יותר מאשר הספרדית). התחרותיות נפלאה, והיא נובעת אך ורק מירידה חדה בכוחן של הגדולות – אני אוהד ארסנל מילדות והבינוניות האפורה שמאפיינת את הקבוצה מזה עשור עשויה פתאום להספיק לאליפות. כל נטישה כזו של שחקן גדול פגעה באיכות הליגה נואשות, לדעתי כמובן. ברור שהאמירה שלי על סגירת הליגה היתה הגזמה מכוונת.

השורה האחרונה שלך היא תת רמה. התלבטתי אם להגיב והחלטתי שלא.

מאנו 20 בפברואר 2016

פוצצת את בועת ה"ליגה הטובה בעולם", לכן הם מגיבים כך. תתעלם באלגנטיות.

באטיגול 20 בפברואר 2016

+1

זהבי ברח לטוטנהאם 19 בפברואר 2016

הכי טוב. ללא ספק מבחינתי הכי מגוון ובנוסף מוסר אנדרייטד מאוד

אהד 20 בפברואר 2016

יום אחד תסבירו לי איך אוהדי ליברפול עדיין חולמים על הבנאדם הזה, שאשכרה עשה הכל כדי להשתחרר מהקבוצה ולהוריד את המחיר. ממש נשמה של שחקן.
לריאל לא שיחק המזל ככ עם בייל שלא היה מוכן לעשות תרגילים לדניאל לוי.
היה לברסה שחקן נשמה אמיתי, דויד וייה שמו. גם יותר טוב היה וגם יותר נשמה.

משה 20 בפברואר 2016

אתה באמת חושב שהוא חירב לעצמו את המונדיאל כדי להשתחרר מליברפול ? ההסבר היחיד לגביו הוא שסוארס לא עמד בלחץ ובציפיות. למרות כל הסופרלטיבים, בכל מקום שבו הוא נשא את כובד הציפיות לבד הוא התמוטט ובבארסה יש לו את מסי (ואותי גם ניימאר ) שהיו שם לפניו ויש להם מעמסה גדולה יותר (גם בגלל הנבחרות שלהם).
לגבי וייה, לא באותה ליגה.

משה 20 בפברואר 2016

* ואולי

אהד 20 בפברואר 2016

לא דיברתי בכלל על המונדיאל אלא על ה קונצים שהוא עשה כדי להשתחרר מליברפול, בניגוד כאמור לבייל או לוייה, ובדומה להתנהלות של סטרלינג ואוטאמנדי.
זכותו או לא, קשה להגיד על מישהו כזה שהוא שחקן נשמה.
לגבי ההשוואה לוייה, הרי שדיברתי על התשוקה ולא על הרמה. וייה כזכור דחה הצעה בהתחלה מברצלונה כדי לסייע לולנסיה. רק שנה לאחר מכן הוא עזב.
אגב, גם מבחינת רמה אני לא בטוח מי מהשניים טוב יותר. סוארס סיים שני בליגה האנגלית. וייה סיים שלישי עם ולנסיה כשהוא מתמודד עם שתי המפלצות של הליגה הספרדית.

אהד 20 בפברואר 2016

במחשבה שנייה, וייה טוב יותר.

בני תבורי 20 בפברואר 2016

אהד,
דווקא אחרי שהסברת את עצמך קל יותר להיכנס בך :)
סוארז כיוון לברצלונה מהיום בו הודיעה לו חברתו דאז, אשתו דהיום, שמשפחתה מהגרת מאורוגוואי לברצלונה. זה היה כשסוארז היה בן 17. מאז כל הקריירה שלו ממוקדת ברצלונה. הוא לא עשה קונצים כדי להשתחרר מליברפול, העזיבה שלו, כמו גם ההגעה שלו, היו "נספחים" ידועים מראש של המסע שלו לברצלונה.
וויה שחקן פנטסטי, מהטובים לזמנו באירופה, אבל בכל הנוגע לתשוקה הבאה לידי ביטוי על הדשא, לא רק הוא אפילו לא מתקרב לסוארז.

D! פה ועכשיו 20 בפברואר 2016

אכן. מי שהתנהל איום ומגעיל כדי להשתחרר זה מסצ'רנו ולא תמצא הרבה שידברו עליו, אף שהיה חסר מאד לאחר מכן.
ובעיקר לסוארז עשו את המוות באנגליה; העיתונות הרגה אותו, כולל כמה אדיוטים בליברפול. לא היה לו שקט, לא התייחסות ליכולת אלא כל הזמן לדברים הקטנים. מה היה לו להשאר?

אהד 22 בפברואר 2016

תשוקה זה לא רק להתאבד על המגרש ולתת ביסים לאנשים. יש כמה סוגים של תשוקה. בתור אוהד ולנסיה, אני יכול להגיד לך שהתשוקה שלו לכדור ולשער לא פחותה מזו של סוארס.
אין לי שום ביקורת על סוארס בכל הנוגע לרצון שלו לעזוב את המועדון לברסה (בגלל חברה/תארים/כסף). הבעיה היא כאשר הוא משחק משחקים כדי להוריד את המחיר ופוגע תוך כדי כך בקבוצה שלו.אני זוכר שזה מה שהוא עשה, יכול להיות כמובן שאני טועה.

dorigil 20 בפברואר 2016

הוא מבקיע גול והקופ מתחרפן
ואין לי די מלואיס סוארז
טו
טו
טו

מאנו 20 בפברואר 2016

לדעתי לואיס סאורס הוא החמצה קטנה. לא נוראית, אבל יכלתי להנות ממנו כבר ממזמן, ולמה? כי כבר כשהיה באיאקס חדי העין שמו לב שמדובר בשחקן ענק. שחקן שמבקיע בכאלה צרורות בליגה ה-8-9 באירופה, יכול לעשות את זה גם ברמות הגבוהות יותר. שחקן שנוגע ביד בתוספת הזמן כדי להציל גול מראה שיש לו ביצים גדולות ונשמה. לכן היה אפשר לדעתי לקצר את התהליכים. הוא היה להגיע לליברפול או קבוצה בינונית+ אחרת כבר ב-2009, ולרמות הגבוהות כבר ב-2011-2012. נכון שהיום הוא לא זקן מדי, ועדיין.

מאנו 20 בפברואר 2016

יכולתי=יכולנו

אריק י. 20 בפברואר 2016

גם פדרו כזה באופי

עפר ויקסלבאום 20 בפברואר 2016

אני דוקא חושב שאמרה צ'אן הוא אי של יציבות, סטייל, רמה אישית גבוהה וכדורגל מצוין בתוך המועדון המפוזר הזה, שלא ברור לאן הוא הולך.
יש דיווח על סגירת עיסקה להבאת בלם בעונה הבאה.
אני מקווה שבמקום סאקו, שהקשר בינו לכדורגל לא ברור לי.
מקווה שהמועדון ייפרד גם מלוקאס בהזדמנות הזו, ושבעל הבית יביא קשר אחורי גרזן.
אז, אולי, אפשר לדבר בזהירות על חזרה למלחמה על מקום רביעי.

אנדר 21 בפברואר 2016

לא הבנתי, מתי אלירן עטר עבר לליברפול?

ירוק 21 בפברואר 2016

וואי, חשבתי שרק אני שמתי לב לזה

אנדר 21 בפברואר 2016

בחיי שחיפשתי את הפוטושופ בהתחלה :)

משה אהרון 21 בפברואר 2016

תגיד את זה למארק אוברמארס, עמנואל פטי, אלכסנדר חלב, תומאס ורמאלן, מייקל אוואן, אנטוניו קסאנו, אלכס סונג ו-וואוו הרשימה עוד ארוכה…

Fluttershy 21 בפברואר 2016

אם צ'אן או שחקן אחר לא מתאמץ מספיק, ולא נראה טוב מספיק, איך יגיע לברסה/באיירן?

בני תבורי 21 בפברואר 2016

שאלה מצוינת, אני חושש שמועדונים כאלה מסמנים שחקן בצעירותו וקונים אותו גם אם לא נצץ במיוחד, אלא רק על פי הגדרות תיאורטיות של כישרון. מקסימום יישב אצלם על הספסל כמה שנים ויסיים קריירה מפוארת איפשהו באסיה או המזרח התיכון.

אנדר 21 בפברואר 2016

בני, בטח התכוונת ל"הטוב בעולם לגילו"

בני תבורי 22 בפברואר 2016

לגילו, לארצו ומולדתו ובכלל

Comments closed